754
Avagy: Ami a Bibliából kimaradt
  • ManoNegra
    #554
    Vezetők (és a szovjet tankok) nélkül nem is lett volna kommunizmus, tehát eleve rossz a kérdés. Amúgy is megvalósíthatatlan.
  • hihy
    #553
    Érdekes. Azt írja törölve lett. De miért?
  • hihy
    #552
    De ha már átjárás van a két topic között, akkor légyszíves reagálj a kérdésemre #3218 ott.
    Köszi!!!
  • ManoNegra
    #551
    Ismered a véleményemet az Ó és Újszövetség közötti ellentétekről? De még a keresztény hit szerint is, Jézus kereszthalála eltörölte az ember eredendő bűnösségét. Amit amúgy nem nagyon tudok elfogadni mint magyarázatot.
  • hihy
    #550
    Az egy másik topic-ban volt.:)
    De, hogy válaszoljak: én nem, de az Úr igen.
  • Fehercsoki
    #549
    Én is ezt akartam írni.
  • ManoNegra
    #548
    Tehát mégiscsak hiszel a kollektív bűnösségben?
  • hihy
    #547
    "Ádám bűnei miatt nem csupán bűnös természetet hordozunk magunkban, hanem csakugyan bűnösök vagyunk, és valóban büntetést érdemlünk Isten szemében. Minthogy az eredendő bűn fogantatásunk pillanatától kezdve bennünk rejlik (Zsolt 51:5), olyannyira gonosz és bűnös természetet öröklünk, hogy Jeremiás ezt mondja az emberi szívről: „Csalárdabb a szív mindennél, javíthatatlan; ki tudná kiismerni?!” (Jer 17:9) Isten nem csupán Ádámot találta vétkesnek a bűne miatt, hanem bűnössége és büntetése (halál) nekünk is osztályrészünk (Róm 5:12, 19). Két nézet létezik azzal kapcsolatban, hogy Isten vajon miért tulajdonítja nekünk Ádám bűnét. Az egyik nézet szerint az egész emberi faj ott volt Ádámban (Ádám magvában), ezért amikor Ádám vétkezett, mi is vétkeztünk benne. Ez a gondolkodás hasonló ahhoz a bibliai tanításhoz, hogy Ábrahámban Lévi (Ábrahám leszármazottja) is tizedet fizetett Melkisédeknek (1Móz 14:20; Zsid 7:4-9), noha csak évszázadokkal később született meg. A másik elképzelés szerint Ádám mindnyájunk képviseletében járt el, ezért az általa elkövetett bűn nekünk is felróható."
  • Fehercsoki
    #546
    Ez rosszul esett=/
  • ManoNegra
    #545
    Jó, dehát te sok mindenben hiszel. Abban is, hogy vicces vagy.
  • Fehercsoki
    #544
    Nem rágalmazok, HISZEM hogy mondta.
  • hihy
    #543
  • ManoNegra
    #542
    Hehe. Tehát nem tudod mondta-e, csak rágalmazol. Pont erről szól a "ne ítélj, hogy ne ítéltess".
  • Fehercsoki
    #541
    Hát bizonyítsd be hogy nem mondta!!!
  • ManoNegra
    #540
    Hallottam már róla. Csak azt nem tudom Jézus hol mondta hogy bűnös vagy...
  • Fehercsoki
    #539
    Kezdem úgy érezni hogy csak trollkodsz... Miért nem lehet békén hagyni a hívőket?
  • Fehercsoki
    #538
    Eredendő bűn, hallottál már róla te pogány?
  • ManoNegra
    #537
    Ezt is értem, de még mindig nem tudom, hol mondta hogy bűnös vagy.
  • Fehercsoki
    #536
    Hát vágod ezért lett felszúrva egy nagy keresztre, mert én 2k évvel később bűnösen születtem és én ezt nagyon nagyon sajnálom! Szeretném az embereket feloldozni a bűn alól és a múltbéli Jézust megmenteni, ezért indítottam el a bűnbocsánat cédulás vállalkozásomat is!
  • ManoNegra
    #535
    Ezt ismerem, de ezzel mi a baj? Én arra vagyok kíváncsi, hol mondja hogy bűnös vagy.
  • Fehercsoki
    #534
    Máté 7 1-12, hát ennyire nem ismered szent könyvünket?!!!44!!44
  • Fehercsoki
    #533
    Hát a könyvében.
  • ManoNegra
    #532
    Ezt hol mondta?
  • Fehercsoki
    #531
    Készítettem neki ördögűzős bűnbocsánat cédulát de nem vált be=/
  • Fehercsoki
    #530
    Amúgy ma egyik haverom furcsán viselkedett, szerintem megszállta az ördög. Hogy lehet jól ördögűzni? Szerintetek az jó ha szentelt vízbe nyomkodom a fejét? De mielőtt megfulladna kihúzom. Aztán meg keresztel addig verem amíg el nem hagyja az ördög. Persze ha belehal az az ördög hibája!!!444
  • Fehercsoki
    #529
    Ítélkezik, azt mondja bűnös vagyok.
  • ManoNegra
    #528
    A saját szabályait sem tartja be

    Mire gondolsz?
  • Fehercsoki
    #527
    Ma szörnyű dolgot láttam! Egy ember a kutyáját sétáltatta!!! Hogy képzeli hogy egy ilyen lelketlen szolgának a kedvére tesz? Ha isten nem nekünk teremtette volna őket szolgálnak akkor nem is léteznének állatok! (persze mondjuk aki nem vegetáriánus bajban lenne:D)
  • Fehercsoki
    #526
    Kik tartóztatnak le? Az ördög démonjai amiért megmentem az embereket a pokoltól? Egyébként felszenteltem 2 cédulát, az egyik univerzális, 15 ezer forint, a másik pedig lopásra érvényes, ez csak 3 ezer forint, ha valakit érdekel akkor pü. Ja amúgy a teljes összeg jótékony célokra megy, egy szegény embernek adom az egészet, magamnak.

    Amúgy elég átlátszó ez a jézusos dolog, azt mondja hogy ne ítélj, hogy ne ítéltess, de ő pont ezt teszi! A saját szabályait sem tartja be, milyen dolog ez?
  • Rotcsa
    #525
    Biztos láttátok páran a Jézus utolsó megkísértésec. filmet. Scorsese rendezte egy apokriff és gnosztikus iratkok alapján készült regényből. jó film, kötelező darab azknak, kik ide jönnek! még neked is, fehércsoki!
  • ManoNegra
    #524
    Dehogy tudod. Én egyébként támogatlak, nyiss egy ilyen üzletet, és ha sikerül, ígérem veszek tőled egy cédulát mielőtt letartóztatnak.
  • Fehercsoki
    #523
    Tudom akkor jól ment az üzlet, de manapság nincs ilyen bolt, én meg nyitnék egyet.
  • ManoNegra
    #522
    Kurvára le vagy maradva :D Kb 500 évvel...
  • Fehercsoki
    #521
    Ha nyitnék egy webshopot ahol bűnbocsánatot lehetne venni különböző bűnökre(pl. paráználkodás 10 ezer forint), akkor szerintetek ez népszerű lehetne a keresztények körében? Természetesen a lényeg hogy minél több ember bűnbocsánatot nyerjen.
  • Fehercsoki
    #520
    Tudom, nem valami fantáziadús dolog ezt ide beírni, de azért beírom. Nektek mi a véleményetek a repülő spagettiszörnyről? Tudjátok ő is egy isten és az ő létezését sem lehet egyértelműen megcáfolni.
  • ManoNegra
    #519
    Itt egy összefoglaló a krónikáinkban fellehető tudásról:

    Az i.e. IV. évezred környékéről nincsenek jól dokumentált, megfejtett Kárpát-medencei nyelvemlékek. Így aztán közvetett bizonyítékokra kell támaszkodnunk. Az első ilyen bizonyíték néhány hittétel. Ugye mindenki tudja: Kézai, a Bibliához nyúl, midőn ősi eredetet keres az Árpádoknak.

    Valóban így lenne?

    Sebestyén László mutatott rá Kézai Simon védelmében, hogy krónikáink— elsősorban persze Kézai művének — “bibliai ihletettségű”-nek tekintett része nem a Bibliából származik, sőt helyenként mintegy kiigazítja azt. Idézzük most pontosan az Ő észrevételeit:
    “Mit mond Kézai? (A hun-magyar krónikából vett minden idézetem — az iránta való tisztelet-adásból is — kivétel nélkül Szabó Károly fordításából való) »..az özönvíz után a kétszázegyedik esztendőben a Jafet magvából eredt Menroth óriás, Thana fia, minden atyafiaival a múlt veszedelemre gondolva tornyot kezde építeni, hogy ha az özönvíz ismét találna jönni, a toronyba menekülve a bosszuló ítéletet elkerülhessék.«
    Györffy György (...) a Menroth név említését Kézai tévedésének tartja. A Menroth név — mondja Györffy — a magyarok felett korábban uralkodó kazár kagán neve, s a hun történet írója a régi gesta (ősgesta) Menrothjához írta mindazt, amit a hasonló nevű Nimródról a Bibliában talált.

    Kézai nem tévedett. Többről és másról van szó.
    Bizonyításul egy magyar szerző, Krausz Sámuel lenyűgözően érdekes gondolatmenetét követem. Megállapításai abban összegezhetők, hogy a huntörténet írója babiloni pogány mítoszokból merített, mert a Biblia szerint Nimród nem lehet Jafet fia, a pogány hagyományban pedig igenis az. Hieronymus egyházatyánál nincs is meg az a részlet, hogy a bábeli toronyépítést Nemrot kezdte volna meg, de a pogány forrásokban ez hitelesen fellelhető...

    Berossus káld történetíró ezt így adja elő: »Midőn Belás, Jupiter fia meghalt, Nemrót a népével Senaár mezejére jött, ahol kijelölt egy várost és fölötte nagy tornyot alapított a víztől való megmenekülésnek százharmincegyedik esztendejében és uralkodott 56 évig és a tornyot fölépítette a hegyek magasságáig és nagyságáig.«
    Az összefüggés Berossus tudósítása és Kézai Menroth-ról (a név többféle formában található: Menproth, Nemprot, stb.) szóló mondatai között nyilvánvaló, nemcsak mert Nemrotot tünteti fel toronyépítőnek, hanem azért is, mert pontosan datálja a torony építését a vízözön után. (Krausz Sámuel még a meglepően csekély 70 év eltérést is eltünteti egy logikus számegybevetéssel.)

    Berossus Nemrottal kapcsolatban sokat beszél a szkítákról is, a Tanais folyó nevet szintén említi. E kapcsolatot Epiphanius egyházatya így világítja meg: »a hellének ezt a Nemrotot tartják Zoroasternek, aki tovább költözvén a keleti részek felé Baktriának alapítója lőn.« Ugyanezt mondja Isidorus Hispalensis (De Asia XIV.3.) »Először Perzsiában keletkezett a magika mesterség, ahová ugyanis az óriás Nemrót a nyelvek összezavarodása után elment volt.« Idézzük Kézait: »...Vissza kell térnünk Menroth óriásra, ki a nyelvek megkeződött összezavarodása után Eviláth földére méne, mellyet ezidőben Persie tartományának neveznek, és ott Eneth-től két fiat nemze, Hunort tudniillik és Magort, kiktől a hunok vagy magyarok származtak.«
    Eviláthról tudnunk kell, hogy a görög-római világban létezett egy Kis- és egy Nagy-Eviláth. Az ókorban ezt az országot Hunniának nevezték, Kosmos Indikopleustes 510-ben beutazta Dél-Arábiát, Abessziniát és Indiát s Keresztény topográfia c. művében egy helyütt ezt írja: »India és Hunnia, vagyis Eviláth.« (A könyv 1527-ben jelent meg Baselben.)

    (...) Tehát a pogány források tanúsága, hogy Nemrot volt a szkíta vallás megalapítója, s ő a szkíta vidék és Asszíria első királya...
    Szücs Jenő állításával szemben — miszerint Kézai egyenes bibliai népgenezist ad —, a bábeli torony építésének Gesta-beli indokolására kell felhívnunk a figyelmet:
    A Biblia szerint a tornyot a dicsőség és a hírnév kedvéért kezdték építeni. Pap létére Kézai mégis a pogány hagyományban megőrződött valóságos okot mondja: »minden atyafiaival a múlt veszedelemre gondolva tornyot kezde építeni, hogy ha az özönvíz ismét találna jönni...« (...)
    Az elmondottakból érthető meg az, hogy Kézai (s nyomában a Pozsonyi és Budai Krónika) mit sem törődve Nemrot (Biblia szerinti) hamita voltával a jafetita szkíták ősének teszi meg őt. Ez nem ellentmondás, nem tudatlanság, hanem a monda egészéből merített igazság." (Sebestyén 1975. 24-26. o.)


    Tovább is van: Molnár Géza: Kitalált (magyar) ókor
  • Fehercsoki
    #518
    Csakis istentől eshet teherbe a nőstény raptorjézus(szóval úgy szeplőtlenül vagy hogy), aztán már tojást rak és abból kel ki a kölyke, egy tojásban akár 5 raptorjézuska is lehet. Isten testét meg vérét eszi.
  • ManoNegra
    #517
    Ne ingereld, lehet hogy veszélyes!
  • Nemzsidó
    #516
    Rap, tor, potroh?
    Mivel szaporodik?
    És mit eszik?
  • Fehercsoki
    #515
    Ja egyébként raptorjézus az a faj neve, jézus az emlőshüllők csoportján belül a raptorjézusok fajához tartozott, ezért ő egy raptorjézus, nem maga a raptorjézus. Ezt csak azért írom, mert furcsának gondolhatjátok, hogy azt mondom Noé-ra hogy raptorjézus. Amúgy innen ered egy mai közmondásunk is: "raptorbőrbe bújt jézus"