1412
sw7_640x282.jpg
  • Stockbauer33 #1212
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    beteg ez az idiota.Nemérdemes időt pazarólnirá
  • Bandicoot
    #1211
    Vitát itt egyedül te és a hozzád hasonlók gerjesztenek akik napiszinten nemtetszésük ellenére visszajárnak és el elengednek szándékosan egy egy fikázó mondatot. Csűrheted csavarhatod drága, ez a tipikus troll flémelés. Nem tetszik? Nem kell foglalkozni vele,el lehet fáradni más film topikjába.

    " Amelyek azért valljuk be, nincs messze a hozzáértő emberek kritikáitól,"

    A "hozzáértő" emberek kritikái elég durván együntetűen 7-8 pontra voksolták a filmet netszerte,bizony még a metacriticsen is (feltéve hogy a hozzáértő ember nem egy 0 napos reg,hanem olyan ember aki mögött több év és rengeteg kritika van).
    Személyeskednék amiért napi szinten bejössz és nyomsz egy gyors vitarobbantó flémet és emiatt trollnak nevezlek? nem hiszem.
  • Rita79
    #1210
    Mondjuk az én (tehát engem minősítő) minősítésem valóban túlzó, mert egyértelműen szubjektív és csak az itteni megnyilvánulásokra alapoz. Amelyek azért valljuk be, nincs messze a hozzáértő emberek kritikáitól, sőt nagyon egybe is esik azokéval. Én csak a filmet kritizálom (joggal), és csak nézőként ill. SW rajongóként, aki azért konyít ehhez a világhoz valamelyest. Ez a manus meg állandóan személyeskedik, ami annyira nem zavar, csak ha tényként közli, akkor illene bizonyítania. De tényleg nem akarok belemenni ilyen alacsony színvonalú vitába, amit gerjesztenek egyesek.
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2016.01.12. 19:47:19
  • Bandicoot
    #1209
    Tudod Merlin veled ellentétben leírta a véleményét cirka egyszer és nem bejár a filmek fórumába hogy minden egyes napon valamilyen formában leírja tényként hogy mekkora fospudva a film ahogyan teszed ezt te. Ez a különbség Merlin és egy troll között.

    De jó látni hogy egy számodra nulla fos szemét szar film ekkora figyelmet okoz hogy minden egyes nap a topikjába beleírj valami roppant elmést kis szöveget. Örülünk hogy foglalkozol a témával,még ha csöppet beteges is - tudod ha az ember pofára esik egy kupac sz*rba akkor nem megy vissza nap mint nap hogy direktbe újra beleharapjon.:)
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2016.01.12. 19:42:41
  • no_way
    #1208
    Korábban már valaki írta, hogy Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher öregedése miatt problémás lett volna még tovább váratni az ep VII-et.
  • MrAndree
    #1207
    A véleménye valóban túlzó, de te is tényként tálalod a tiedet sajnos. És így nehéz lesz komolyan vehető beszélgetést generálni. Bár azt SGn amúgy se lehet végülis. :)
  • ximix #1206
    Az se lett volna baj ha elsőnek inkább a Rouge One-val jönnek ki, az úgy is 10 évvel a IV. előtt játszódik és ott eltudták volna sütni jól a nosztalgia kártyát és lecsekkolni a véleményeket, és utána előjönni a VII.-el ..
  • Rita79
    #1205
    Na Merlin, Troll vagy (legalábbis az itteni legnagyobb hülyeségeket írogató troll szerint)
  • Bandicoot
    #1204
    "Az meg mint tudjuk"

    Javítás: Azt meg mint a hozzád hasonló trollok SZERINT tudjuk.
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2016.01.12. 19:28:58
  • Bandicoot
    #1203
    Mondja ezt rajtad kívül még kb 30-40ezer ember (A Lucasos petíció hűen tükrözi mennyi elégedetlen ember volt... )...A maradék többmillió nézőnek meg tetszett...
    Legalja volt iggen.
  • no_way
    #1202
    Nem semmi stressz és nyomás lehetett rajtuk. Igazi brainstorming szituáció lehetett.
    Vajon, ha mi mindannyian bele tennénk a kedvenc ötletünket a történetbe, mi sülne ki belőle.
    A Star Wars könyvek ismerői óhatalanul a könyvekből emelnének át elemeket, annak ellenére, hogy azokat kukázták.
    A végén egy tér-idő résen át érkező, savas vérű, mimetikus polialoid, transformers borgok hátrafelé nyilazva igáznák le azt a bizonyos messzi messzi galaxist. A fénykardozó Luke és Leia a klónozott Darth Vaderrel az oldalán, Chewie fedező tüze alatt irtaná a dögöket. Mindeközben Han egy rakomány hődetonátorral a Millennium Falcon fedélzetén próbálná bezárni a tér-idő rést.
    Utoljára szerkesztette: no_way, 2016.01.12. 19:21:47
  • ximix #1201
    A különbség csak annyi volt, hogy Lucas bácsi kezében ott volt a 3 részes forgató könyv, csak a stáb nem igazán értette mit akar és a zsuga is kezdett elfogyni a végére és a idő is.
    Itt a zsuga megvolt, a stáb is, díszletek is, egy bejáratott csapat csak éppen a forgatókönyv nem volt sehol, egy kicsit olyan minden áron kell egy SW rész feling ha törik, ha szakad, nem az old school féle van egy forgatókönyvem filmesítsük meg verzsön
  • Pares
    #1200
    És akkor most olvass utána vagy nézd meg a Youtube-on, hogy az eredeti trilógia körül mennyi súlyos probléma volt... Nincs semmi új a nap alatt...
  • ximix #1199
    Itten vala van egy jó 3 részes összefoglaló melyből, olyan dolgok is kiderülnek mint

    "Miközben napról napra közelebb került 2015 nyara, egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy Michael Arndt hiába birkózik a feladattal, nem fog időben elkészülni a forgatókönyvvel. Még 18 hónapot kért volna Kennedytől."

    "2013 októberében, fél évvel a forgatás tervezett kezdete előtt, úgy döntöttek, Abrams és Kasdan átveszi Arndttól a forgatókönyvírói feladatokat. Ekkor dőlt el végleg, hogy a bemutató időpontját 2015 nyaráról 2015 karácsonyára halasztják."

    "„Azt mondtuk, induljunk üres lappal. Első oldal. Mi az, amit mindenképp szeretnénk látni?” — meséli Abrams. Mindkettejüknek voltak olyan kedvenc ötletei az ezt megelőző munkafolyamatból, amelyeket szerettek volna beépíteni a forgatókönyvbe, és a rendező elmondása szerint ezek be is kerültek a szkriptbe.

    „Nem volt semmink. Egy csomó ember várt már tőlünk válaszokat — emlékezik Kasdan —, de legfeljebb csak annyit tudtunk mondani, hogy igen, az a szereplő benne lesz a filmben. Ennyi. Ez volt minden, amit tudtunk.”"

    "Kasdannek van egy fényképe, amely jól illusztrálja a munkájuk rohamtempóját. A fotó a londoni Pinewood stúdióban készült, ahogy Abrams és Kasdan a cselekmény kulcspontjairól egyeztet, miközben körülöttük már próbálnak a rohamosztagosnak öltözött statiszták.

    Mindezek ellenére Abrams és Kasdan forgatókönyve elkészült, és valamennyi érintett tetszését elnyerte. Ahogy a Vanity Fair magazin megjegyzi, nagyon nem is lehetett más választásuk, máskülönben komoly bajban lett volna a produkció."

    Idézetek az "Így vette kezdetét a Star Wars új korszaka - 2. rész"-ből származnak.

    én szívesen vártam volna még 2 évet is akár csak valami kiforrottabb filmmel jöttek volna elő így 30 év után...

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2016.01.12. 18:44:07
  • no_way
    #1198
    Igaz, és az írók is váltották egymást. De legalább Lucas ott bábáskodott a születendő gyermekei körül.
  • MrAndree
    #1197
    Végülis anno a 4-5-6ot is három különböző rendező csinálta, remélhetőleg itt se lesz gond belőle.
  • MrAndree
    #1196
    Ez azóta is csak a véleményed, nem tény.
  • Pares
    #1195
    Az eredeti trilógia három epizódját is más-más rendezte...
  • Pares
    #1194
    Tudjuk, te már nagyon bölcsen előre eldöntötted, hogy az egész trilógia szar lesz.
  • no_way
    #1193
    Ez az író, rendező váltogatás akár káros is lehet a történet koherenciájára.
    Azt lehet tudni miért így csinálják?
  • Rita79
    #1192
    Mindegy ki a rendező, predesztinálva van a VII rész történet anyaga miatt, tehát abból kell kihoznia a legjobbat. Az meg mint tudjuk, jelentősen el lett cseszve és leegyszerűsítve dedó 1-es szintre.
  • Pares
    #1191
  • cikasz
    #1190
    Márpedig ez a rész a starwars alja volt eddig... Innen már csak felfelé lehet menni.
  • MerlinW
    #1189
    Episode 8-at Rian Johnson fogja írni és rendezni, Episode 9-et szintén Rian Johnson írja és Colin Trevorrow fogja rendezni.
  • Bandicoot
    #1188
    Annyira hozzánemértő (volt) hogy a látványosan döntő többség még netszerte is jobbnak tartja mint a hozzáértő Lucas előzmény trilógiáját nem véletlenül.:)
  • MrAndree
    #1187
    Más fogja rendezni a VIII. részt, csak úgy mondom.
  • Rita79
    #1186
    Kénytelen is lesz az eddigiek tanúsága szerinti hozzá nem értő rendező ráerőltetni/felruházni valami erővel. Ez egyértelmű, hogy a köv. részben "várhatóan" oda lesz téve, tehát nem fog meglepődni senki, ha így lesz.
    Többek között pl. ez is az egyik kiszámíthatósága ennek az új szériának a rém egyszerűségei közül.
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2016.01.12. 16:48:26
  • Shiwo
    #1185
    sokan fikázzák Kylo Ren-t, de erős a gyanúm, hogy most, mikor már nem tartja vissza semmi, és be lesz fejezve a képzése, iszonyatosan badass villain lesz belőle a következő részben
  • Bandicoot
    #1184
    Imaxben 19-én 19 òrátòl eredeti nyelven 70mm.:)
    Megyünk 3-jára.:)
  • no_way
    #1183
    Értem mit akartál mondani. Sőt, bizonyos szinten még egyet is értek veled.
    Csak a véleményed megfogalmazásába és szemléltetésébe került két dolog, amivel nem értettem egyet.
    Ha úgy érzed hasogattam a szőrszálat, bocsánatodat kérem.
    Lehet ez egy jellemhibám, Darth Vader érzékeny vagyok
  • Pares
    #1182
  • Pares
    #1181


    Jó, nem érted a lényeget, de mindegy, akkor ne legyen Darth Vader egydimenziós a negyedik epizódban, és legyen háttértörténete is...
  • ximix #1180
    De Vader bácsi nem egy átlag kari ő az akiben megvan minden ami ahhoz kell, hogy akár a kiválasztott legyen.
    A taníttatása félre csúszik, mert a kancellár keresztbe tesz, a Jedik nem látják előre, mert a sötét oldal tervei a homályba burkolóznak ...
    Mint kiválasztott akiben mindkét oldal jelen van és elvileg uralni is tudná őket, egyensúlyt hozna az erőben.
    Ezért van vele annyi problémája Obi-nak, mert ő nemcsak a Jedik útját járja és használja megoldásaikat egy probléma megoldására, hanem néha egy kis sötét oldallal is fűszerezi, ha sikerült volna a tanítás akkor egy érdekes Jedi lett volna aki mint két oldal erejét tudná használni anélkül, hogy beszipkázná teljesen valamelyik, a 6. végén meg is mutatja ezt és lenyomja a Master-t.
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2016.01.11. 22:51:48
  • no_way
    #1179
    Megelőző csapás:
    Tudom, hogy felesleges volt aggódni Obi-Wan életéért Darth Maul ellen, hiszen Lucas az SW IV-ben spoiler-ezte a karakter sorsát.
    Az egészet csak példának hoztam fel.
  • no_way
    #1178
    #1168 "nem Darth Vader hat filmben kibontakozott történetére gondoltam, hanem arra, ami a negyedik epizódban volt, ugyanis ahogy az is, ez is csak egy trilógia bevezető epizódja. Az ANH-ban készen kaptunk egy ultimate badass gonoszt, mindenféle előzetes történet nélkül"

    Van előzetes történet. A legtöbb infó Obi-Wan-tól származik. Ami eszembe jutott felsoroltam.

    #1168 "ilyen teljesen kiforott, hatalma csúcsán lévő, egyértelműen "gonosz" karaktert behozni az új trilógiába nem lett volna jó döntés"

    Azért szerintem a többség örült volna egy jó kis Boss fight-nak
    Vegyük például Darth Maul egydimenziós karakterét.
    Tudom, hogy klisé és kiszámítható, de nálam és talán a többségnél működik a következő dolog.

    Erőviszonyok:

    Obi-Wan Kenobi Qui-Gon Jin tanítványa.
    Qui-Gon vs. Obi-Wan [2:1] (szerény tipp a példa kedvért)

    Qui-Gon és Obi-Wan együtt megküzd Darth Maul-lal. Döntetlen.
    Qui-Gon + Obi-Wan vs. Darth Maul [1:1]

    Qui-Gon megküzd egyedül Darth Maul-lal.
    Darth Maul vs. Qui-Gon [3:2]
    Némi piszkos trükk árán győz Maul.

    Obi-Wan megküzd Maul-lal egyedül.
    Darth Maul vs. Obi-Wan [3:1]
    Kenobit fűti a harag, a gyűlölet, a bosszúvágy. Hé Obi-Wan, ez nem méltó egy Jedi lovaghoz, sőt ez a sötét oldalhoz vezet.

    Újabb piszkos trükk Maul-tól és Obi elveszíti fénykardját, ellenfele alatt, kétkézzel kapaszkodva lóg egy mély aknában.
    Dart Maul vs. Obi-Wan [1.000.000 : 1]
    Alsó ajkam tövig harapva. ITT A VÉG!
    A folytatást mindenki ismeri. Fej kitisztítása, koncentráció, minden tudás egy mozdulatsorba sűrítése és BOOM.

    GYŐZELEM Kenobinak, katarzis nekem.

    Kylo Ren és Rey összecsapása nem Boss fight, félbe szakad, folytatása következik, fél katarzis.
    Semmi baj, így találták ki, a történetvezetés szempontjából ennek így kellett történnie. Ez hozzáad a következő részek élvezeti értékéhez.
    Nem azt mondom, hogy minden film végén Boss-fight kell, csak azt akarom mondani, nem biztos, hogy
    idézet: "teljesen kiforott, hatalma csúcsán lévő, egyértelműen "gonosz" karaktert behozni az új trilógiába nem lett volna jó döntés".

    #1168 "Kylo Ren a kilencedik epizód felé kerülhet a Vader kategóriába, egyesek meg ugye azt kívánták, hogy már az első részben is ott legyen"

    Én "like"-olom a felállást, miszerint Kylo még "fejlődésben" van, és nem Darth Vader kategória. Viszont nem értem mi célja volt a lövedék megállítós jelenetnek. A történet szempontjábol sok jelentősége nem volt, ellenben felvet jópár kérdést.

    #1177 "Értem, hogy mire akarsz kilyukadni, de nem kell ennyire erőltetni"

    Igazából csak a
    "fejlődésre képtelen egydimenziós gonosz Darth Vader"
    és a
    "mindenféle előzetes történet nélkül"
    ellen akartam érvelni.
  • Pares
    #1177
    Értem, hogy mire akarsz kilyukadni, de nem kell ennyire erőltetni. Amit én írtam, az arra vonatkozott, hogy nem lett volna jó egy újabb Darth Vadert behozni a történetbe, mert akkor egy újabb előzményfilmet kellett volna készíteni arról, hogy hogyan jutott oda, ahol van. Ezzel szemben szerencsére inkább azt választották, hogy Darth Vader egy leszármazottja hogyan próbál felnőni az ő nagyságához, és hogyan próbálja elkerülni azt a "végzetes hibát", amit ő vétett...
  • no_way
    #1176
    Igyekeztem összeszedni, de biztos vagyok benne, hogy sok mindent kifelejtettem. Kicsit késő volt már nekem. Csináltam pár elgépelést, helyesírási hibát, rossz megfogalmazást.

    Kifelejtettem például:

    - megöli volt mesterét (Azzal a fegyverrel, aminek a használatát pont tőle tanulta. Nem orvul, nem csellel, szemtől szembe. Ilyesmiket mond – „Vártam már rád Obi-Wan.” - „Végre találkozunk.” - „Most már én vagyok a mester.” - Számomra ez azt tükrözi, hogy bár nagyon gonosz, de azért van „gerince”.)

    Darth Maul szerintem is egy tipikus, átlagos, 1D-s gonosz.
    Ha Darth Vader a végén nem menekül el, hanem utolsó lehelletéig küzd, vagy megpróbál belerondítani a főszereplők örömébe.
    Ha meghal, „kardozós gonoszként” kard által. Tipikusan a főhős kardja által, akkor is, ha sokkal erősebb és jobb vívó nála.
    Ha maszkos gonoszként a végén lekerül róla az „álarc”, és szörnyülködhetünk a fizimiskáján.
    Akkor talán már én is hajlanék az egydimenziós gonosz jelző felé, de még ezekkel együtt is sokkal jobban árnyalt lenne a karaktere példáult Darth Maul-hoz képest, szerintem.
  • Wootan
    #1175
    Szépen leírtad, hogy csak Vader-ről mi mindent meglehet tudni már az első filmből ha odafigyel az ember. A régi részekben sokkal több információ volt mind képileg (pl. a Tattoinból elég sok helyszínt látunk, míg a Yakku/Takonada-ból szinte semmit), mind párbeszédek terén. Szívesen megnézném az új rész szövegkönyvét, van egy olyan érzésem, a negyede sincs a new hope-énak.

    Egyébként valahol olvastam, hogy kb. 40 percet vágtak ki a 7. részből. Nah az a 40 perc piszkosul hiányzik.
  • UUUU
    #1174
    Lényegtelen, hogy most mennyi rész jelent meg az új filmekből, mert a kérdés Vaderre vonatkozott.
  • no_way
    #1173
    Oké, tehát az SW IV-re értetted.

    New Hope ( How I met Darth Vader :)

    (Az eredeti 1977 felvezető szövegben nincs utalás arra, hogy ez a történet IV. része.)

    Darth Vader:
    - magas
    - fekete ruha
    - fura maszk
    - lélegeztetőgép szerű légzés (gyerek szemmel elég ijesztő)
    - piszok erős, egy kézzel felemel és megfolyt egy átlagos felnőtt férfit (Jedi Erőről még nem tudunk)
    - hidegvérű gyilkos, mindenkit megölet Leia kivételével a hajón
    - tisztelik a katonái, nagyúrnak szólítják (Lord Vader)

    (eddig számomra is egydimenziós, sablon gonosz)

    - Obi-Wan Kenobi tanítványa volt
    - régen Jedi lovag volt (A Jedik fegyvere a fénykard. Akik 1000 generáción át voltak a béke és igazság örzői a régi köztársaságban, a birodalom előtt.)
    - gonosszá vált
    - segített levadászni és megölni a Jedi lovagokat
    - elárulta és megölte Luke apját
    (Luke mikor megkérdezi Kenobit, hogyan halt meg az apja, másodpercekig mereng és elkez Darth Vaderről mesélni.
    Ugyan ez a merengés, mikor azt mondja Vader elárulta és megölte Luke apját.
    Nem tudom, hogy Lukas mikor találta ki a folytatást, és a "Luke én vagyok az apád" csavart.
    A lényeg, én akkor nem vettem észre semmit. Tehát számomra Darth Vader Luke apjának gyilkosa volt.)
    - elcsábította az Erő sötét oldala

    (Én itt vár megajánlom a 2. dimenziót a karakternek. Jó emberből rosszá vált, a képzése ellenére? Miért?)

    - ellentétek a katonai vezetés egyes tagjaival
    - képes távolról megfolytani valaki az erő segítségével
    - nem az Erőt, hanem egy vallató robotot használ Leia szórabírására (bár becsukodik az ajtó és bármi más is történhetett odabent)
    - nem tudja Leia-ból kiszedni az infót, végül Tarkin fenyegetésére árulja el a felkelők támaszpontjának helyét.
    - megérzi egykori mestere közelségét
    - megöli volt mesterét
    - hagyja elszökni Luke-ékat (elrejtett jeladó)
    - érzi Luke-ban a hatalams Erőt (Elvileg minden Jedi halott. Ez meglepi.)
    - nem tudja megölni Luke-ot (Az erő nem engedi? Han pont időben jött?)
    - Vader főgonosz létére nem hal meg, elmenekül. (Lehetőség egy folytatásra?)

    (A nyitva hagyott kérdések miatt még fél dimenziót adok a karakternek)

    Összegzés:
    Darth Vader: 2.5 dimenziós karakter (számomra)

    Utoljára szerkesztette: no_way, 2016.01.10. 22:46:43