214
  • M2 #134
    Csupán ennyi változott volna NEXUS6 írásán:

    "Eza Hájrezolúsön Díszpléh milyen egy nagy paraxt vakítás!
    Tök különböző felbontás és képpontsűrűségű termékre mondják ugyan azt a márkanevet, amelyek ráadásul más gyártó, más technológiája szerint készülnek."

    Érted?
  • Vol Jin
    #133
    Mert a HD az adott pixelszámot jelent, nem magasat, mert egy szabvány. A high resolution meg egy műszaki kifejezés, a retina display meg egy marketinges levédetett marketing bullshit.
  • Vol Jin
    #132
    Nem HD, hanem Hi-Res. High Resolution.

    Egyébként itt is bullshit.
  • Vol Jin
    #131
    Gondolom, én lennék az a seggnyaló... Na, engem kifejezetten szórakoztattál. Ha bosszantottál volna, ahogyan képzeled, akkor biztos nem írtam volna ennyit.
  • M2 #130
    Ez már egyéni ízlés kérdése.

    Egyrészt a HD kifejezést már megtöltötte a piac a tévék miatt, a fix 1920x1080-as felbontással. Az appoknál ráadásul elterjedt az iPad verziók azonosítására.

    Másrészről minden cég ezt csinálja, ezen a ponton semmi különös nincs az Apple marketingjében. Írtam is példákat, amikor valóban "bullshit" amit tolnak.
  • Vol Jin
    #129
    Te, mert leragadtál ott, hogy milyen szépen magyarázta meg a Jobs bácsi a marketing osztályon kitalált új kifejezésüket egy létező terminológiát helyettesítendő. Más meg látja, hogy az egész egy süket marketingduma.

    De látom, nehezen fogod fel a dolgokat, így egy kis szájba rágós útmutató.

    A nagy felbontás az nagyon jó dolog. Az egy plussz pipa a pozitív dolgok listáján az aktuális készülék értékelésében. Még szájbarágósabban: Nem kritizálom egyik apple terméket sem, amelyikben retina display van, sőt értékesebbnek tartom annál a készüléknél, amelyikben van.

    Na haladjunk sorjában a következő gondolathoz.

    Az, hogy a nagy felbontás, a magas DPI helyett kitalálnak a marketing osztályon egy külön kifejezést, a retina displayt, az egy ótvar marketing bullshit, mint a bifidusz effenzisz, meg a bifidusz acturegirálisz a joghurtnál.

    Na most jön a csavar. Az applenél zseniálisak a marketingesek. Nagyon jó húzásnak tartom szakmailag (marketing és nem műszaki), hogy egy marketing bullshiteléssel retina displaynek nevezik a nagyfelbontású kijelzőket, és nem Hi-Res-nek vagy High Resolutionnak.

    Profik, hogy egy ekkora bullshitet lenyomtak a torkodon, és itt kardoskodsz, hogy technológiai szakszó, és nem marketing bullshit.

    Na most akkor, hogy ezt kitárgyaltam, kezd el ekézni a Samsungot, hiszen egy applefannak az belső késztetés.

    Házi feladatként Papichulóval kezdjétek el szemezgetni ebben a topikban hányszor ócsároltam az apple-t. Segítek, egyszer sem. Te ellenben rendre belekeverted a Samsungot, és azt kezdted el püffölni.

    Na most akkor mekkora bolondot is csináltál magadból?
  • Vol Jin
    #128
    "Ti a marketing lószar kifejezéssel azt mondtátok, hogy a Retina csak egy odaragasztott, értelmetlen, semmit nem jelentő, valóságtartalom nélküli szó. Márpedig van jelentése, az hogy: nagy felbontású."

    Az a marketing bullshit, hogy a nagyfelbontásúra kitalálnak a marketing osztályon egy külön szót.
  • M2 #127
    Hát nézd, akkoriban Steve elég szájbarágósan elmagyarázta, az emberek 99 százaléka fel is fogta a dolgot. Te még a sokadik angol és magyar forrás átolvasása után sem érted. Akkor vajon ki az idióta?
  • NEXUS6
    #126
    Egy mekes ís elmagyarázza ígytalán megérted!
  • M2 #125
    Megint egy általatok rosszul értelmezett szó: a troll.

    Troll az aki például bejön egy Apple cikkhez és benyög egy ilyent:
    "Eza Retina Díszpléh milyen egy nagy paraxt vakítás!"

    A Troll seggnyalója pedig az, aki ez után még elkezdi védeni a Trollt.

    Nem Troll, aki:
    - jelzi, hogy a Troll téved,
    - linkekkel alátámasztja, hogy a Troll téved,
    - kijavítja a Troll nyelvi és technikai tévedéseit, hibáit,
    - oktatja a Trollt,
    - a Trollt és seggnyalóját beírással bosszantja.
  • M2 #124
    "Már túltárgyaltuk, hogy szerinted is egy marketing kifejezés a retina display, azt is, hogy én ennél nem állítottam többet."


    "marketing kifejezés" = "marketing lószar" ???

    Könyörgök, tanuljunk már meg beszélni és írni!

    A marketing kifejezést minden cég használja, mikor nem akarja untatni nyers adatokkal a nagyérdeműt. De ti nem ezt állítottátok!

    Ti a marketing lószar kifejezéssel azt mondtátok, hogy a Retina csak egy odaragasztott, értelmetlen, semmit nem jelentő, valóságtartalom nélküli szó. Márpedig van jelentése, az hogy: nagy felbontású.
  • M2 #123
    "Csak amikor elkezdtél okoskodni, hogy most jól lefordítod nekem a bullshit szót, és lószarnak nevezted"

    Azért, mert a bullshit jelentése magyarul lószar, mert mi ilyen lovas nemzet vagyunk, náluk meg a marha menő. Érted?
    Tehát a szavakat, kifejezéseket nem tükörfordítással kell egy szövegben értelmezni, hanem a magyar értelmük szerint.

    Mert elárulok egy titkot, a lószar sem csak annak a négy lábú állatnak az ürülékét jelenti, hanem azt is amit lentebb írtam. Márpedig amikor a szleng szerinti környezetben használjuk, akkor angolra meg nem úgy fordítjuk a "lószart", hogy horseshit, hanem az angol jelentése szerint: "bullshit".
    Remélem tudtam segíteni.
  • Vol Jin
    #122
    "Jó de előbb írj valamit Vol Jin nickeddel is, különben lebux! :-)"

    Megalol szánalom.
  • NEXUS6
    #121
    Hát tudod, ezt most benézted.
    Azt lehet, hogy P. barátoddal csak így tudnátok a véleményetekkel egyetértők számát szaporítani, nekem azonban erre nincs szükségem!!!
    Sose volt.

    A troll stílusotokkal nem az első embert sértitek meg valszeg, de nagyon szépen, gyanúsan szépen összejátszotok ám ti is. Szal ez egy erős BMV volt ám!
  • Vol Jin
    #120
    "Hát én először is nem hordok "gyatyát", az a szaros alsód neve, mikor totyogsz haza a csehóból. :-)"

    Troll személyeskedés...
  • Vol Jin
    #119
    Most őszinte leszek.
    Le sem szartam az angol forrásaid. Csak amikor elkezdtél okoskodni, hogy most jól lefordítod nekem a bullshit szót, és lószarnak nevezted, jeleztem, hogy a bull az bivaly, bika. Kár ezen rúgóznod, és mindig találni valami témát, amin csámcsoghatsz.

    Már túltárgyaltuk, hogy szerinted is egy marketing kifejezés a retina display, azt is, hogy én ennél nem állítottam többet.

    Ha gondolod, most kezd el ekézni a Samsungot, abban a reményben, hogy kardoskodni fogok ebbéli tevékenységed ellen, de csalódni fogsz, mert pont lefogom szarni, ahogyan eddig is tettem.
  • M2 #118
    Jó de előbb írj valamit Vol Jin nickeddel is, különben lebux! :-)
  • M2 #117
    Hát én először is nem hordok "gyatyát", az a szaros alsód neve, mikor totyogsz haza a csehóból. :-)

    Én például csak ezért hordok magammal egy colstokot, ha csörög a telóm, előbb colstok kihajt, 10.3 col lemér, és akkor ott kitartom, már nem mozdulok csak ujjal.
  • NEXUS6
    #116
    "Te kije vagy NEXUS6-nak? Miert logsz folyton a seggeben?"

    Azt tudod, hogy ezt egyszer elnéztem neked. De most, bár abszolút nem szokásom megyek és kérek rád egy bannt, de minimum egy egyébveszély táblát!!!
  • M2 #115
    "A bull az nem ló, hanem bivaly vagy bika"

    Na persze, annak aki mondjuk az "as the crow flies" kifejezést is lefordítja, hogy "ahogy varjak szállnak". Ezért nem érted te, amiről a diskurzus folyik.
  • NEXUS6
    #114
    Háááááát te nagyon teeeeeee!?

    Amikor most kikapod a gyatyádból, akkor milyen távolságból csodálod a tiédet? Amilyen távolságból jól esik, vagy amit a nagyon doktorok megüzentek neked!?
  • NEXUS6
    #113
    "NEXUS6 erveles, en ugyan nem ertek hozza es igaz, hogy ok szakemberek, de akkor is jobban tudok minden mindenkinel es senki velemenyet nem fogadom el... te tipikusan az az ember vagy aki belekot abba, hogy a "la'b" nevu mertekegyseg az hulyeseg, mert a te labad nagyobb..."

    Édeske!
    Amikor bemegyek a tékomhoz a telenorhoz, meg akárkihez, és végigtapizom az összes telót, és ÉN eldöntöm, hogy melyik kijelzője tetszik akkor azt veszem meg és lexarom a Phd, Msc, Mk, Dr kezdőnevű szakembernek álcázott marketing gurukat.
    Közéjük akarsz tartozni? Rajta vagy a listámon!
  • M2 #112
    "Megmondom milyen távolságra, azt amit írtam, ahol a szeme aktuális állapiotának megfelelően a pixelek nem zavarják"

    Na ez az igazi légből kapott "bullshit". Te ezt tényleg komolyan gondolod amiket leírsz vagy csak megint be vagy baszva? :-)

    Persze, az olcsó kis felbontású telefonokat meg a szoba másik végéből bottal böködik a pilótaszeműek. Hát ma is jót nevettem rajtad! :-)
  • Vol Jin
    #111
    Az elnevetés megtörténte a bullshit.
  • NEXUS6
    #110
    "Jeleztem, hogy nem értelmetlen, mert a nagyobb felbontású kijelzőket jelölik vele, ahol szabad szemmel már nincs látható pixel, tehát van is valós háttere, amit mellesleg a neve is jelez."

    De van ecsém, van látható pixel, vagy dobd el a szemed! A kérdés nem az hogy van-e, mert azt mondja "átlagos" távolságról nincs. De azt, hogy mi az átlagos távolság Ő mondja meg!
    Azt meg hogy én milyen távolságról nézem, meg TE azt meg mi esetenként mondjuk. Az átbaxás ott van, hogy a DPI, meg PPI azok valós fizikai mértékegységek ez az átlagos távolság meg egy lófax. Láttál már olyat, hogy megkérdeztek 50 000 mobiltelcsizőt, hogy milyen távbvolságra tartja a telóját?

    Megmondom milyen távolságra, azt amit írtam, ahol a szeme aktuális állapiotának megfelelően a pixelek nem zavarják (gyak már összemosódnak), na kb ez a Retina teknolódzsi (Oridzsi, trédmark, mifaxom) definíciója is!

    És angolul is ez!
  • Vol Jin
    #109
    A bull az nem ló, hanem bivaly vagy bika.
    Neked most ingerenciád van a további offenzívára, miután kiderült, hogy a saját feltételezéseid miatt, amit az elején szertefoszlattak, szétoffoltad a topikot, revansot vegyél?
  • M2 #108
    Amúgy kurva egyszerű: leülsz egy Retina és egy nem Retina kijelző elé, ha látod a különbséget, akkor nem "marketing bullshit", ha meg nem látod, akkor is csak neked: "marketing bullshit". :-)
  • M2 #107
    "Mert senki nem is állított mást."

    Végül is nem tudhat mindenki angolul. Az ilyenek miatt lenne jobb mindent magyarul írni. Hogy például te is megértsd.

    Marketing bullshit = marketing lószar ( értsd. értéktelen, itt kb. mint értelmetlen ).
    Jeleztem, hogy nem értelmetlen, mert a nagyobb felbontású kijelzőket jelölik vele, ahol szabad szemmel már nincs látható pixel, tehát van is valós háttere, amit mellesleg a neve is jelez.
  • Vol Jin
    #106
    Dehogynem állította senki.
    Nexus, én meg egyetértettem vele.
    Te meg ezen pattogtál, össze-vissza ócsárolva a másikat.
  • Vol Jin
    #105
    Az elején ezt kitárgyaltuk már. Senki nem állította, hogy ezt csak az apple műveli. Megspórolhattad volna magadnak a topik szétoffolását, ha nem játszázok meg a bazári cerkopf majmot. Úgy jössz a Samsunggal, mintha a mindennapjaid az Apple-Samsung háború töltené ki.

    Elnézést, de az enyémet nem.

    Most, hogy beismered, hogy a retina display csak egy márkanév, és nem technológiai terminus, azt mondom, hogy jó reggelt, ébresztő! Mert senki nem is állított mást.
  • M2 #104
    "Tehát marketing kifejezés, egy szimpla márkanév..."

    Igen, de ezt úgy beállítani, mintha csak az Apple művelné, elég elfogult hozzáállás.
    Mert például a Samsung mobilokhoz sem kapod ám meg a Galaxist, csak egy nagyon apró szeletkéjét.
  • Papichulo
    #103
    "nem valós technológiai megnevezés"

    Senki nem is allitotta ezt. Azt meg mar linkeltem, hogy mit takar.

    "De egyébként, mintha fogadalmat tettél volna valamire."

    Azt az off-topic kotozkodesedre gondoltam... ugyhogy azt ne kezdd ujra!
  • Vol Jin
    #102
    Tehát marketing kifejezés, egy szimpla márkanév, nem valós technológiai megnevezés. De egyébként, mintha fogadalmat tettél volna valamire.
  • Papichulo
    #101
    "amikor egy konkurens cég használná a retina display kifejezést, és az alma rohanna perlekedni, hogy az az ő védjegyük."

    Amennyiben levedettek, akkor ez maximalisan ertheto is. Miert, ha valaki kihozna egy Galaxy S3 nevu telefont (LG Galaxy S3, Nokia Galaxy S3, SameSong Galaxy S3), akkor a Samsung nem perelne? Raadasul te ezen meg csodalkoznal is? Furcsa egy vilagnezeted van...
  • Vol Jin
    #100
    Szerintem a mások sértegetése az.
  • Vol Jin
    #99
    "Dehat mar elmondtam, hogy te vagy a csaszar. Mi mast varsz meg? Miert nem vagy kepes abbahagyni?"

    Ismét trollkodsz.
  • hurkaur
    #98
    Fejezd mar be ezt a kibaszott seriff faszkodast. Irritalo es mar baromi unalmas.
  • Vol Jin
    #97
    "En tenyleg nem tehetek rola, ha te meg mindig nem fogod fel, hogy mitol Retina egy kepernyo, holott tobb olyan cikket is linkeltem, ahol szemeszettel foglalkozo tudosok magyarazzak el..."

    Ott bukna az elméleted, amikor egy konkurens cég használná a retina display kifejezést, és az alma rohanna perlekedni, hogy az az ő védjegyük. Azon nyomban itt hápognál, hogy megint lop a konkurencia.
  • Papichulo
    #96
    Dehat mar elmondtam, hogy te vagy a csaszar. Mi mast varsz meg? Miert nem vagy kepes abbahagyni?
  • Vol Jin
    #95
    A kiközösítési szándék és a kifulladás esetén a lekezelés is tipikus troll szokás.
    Végig embereket sértegettél, gyakorlatilag a támadásaiddal szétoffoltad a topikot, most meg játszod a magasztos sértettet. Ha lesz egy másik téma, tuti megragadod az első lehetséges alkalmat, hogy revansot vegyél a képzelt sérelmeid miatt, és utalgatni fogsz, hogy bezzeg a múltkor is mit garázdálkodtam itt, és te milyen korrekt voltál, meg itt is kiderült, milyen hülye vagyok, meg beégtem, stb.