7912
  • wollnerd #6872
    A legjobbnak szavazták...
  • Caliph
    #6871
    elkezdtem,a free flynak vége de megvannak még a hajóim...helixet nem mertem megvenni rá mert az bukta ha elveszik a hajókat :D az 50 ezres fejjel fúrok,yelán
    csak azért tegnap is megnövelte a vérnyomásom a játék,találtam 5 darabos hadanitot,megfúrtam,ha teli az inventory akkor leraktam a prospiba dobozba,már két dobozom volt amikor átestem a bolygón ... és buktam az egészet üres inventoryval...nem logoltam ki az ágyból se sajna,de már tanulok :D
  • Paladin
    #6870
    Én négy nap alatt szedtem össze az árát nulláról, úgy, hogy a bányászatot is meg kellett tanulnom, plussz IRL miatt napi pár óra játék ment csak. Aki egész nap tud játszani, egy-két nap alatt simán összehozza.
  • Torzonborz
    #6869
    Egyelőre nincs kilátásban teljes wipe, szóval a long term pesistence cuccok megmaradnak a releasek között. Nagyjából. :D
  • lonvard
    #6868
    Carrackoztam volna, csak az a gond, hogy induláskor hiába csak a space-t nyomom, előre is elindul. Na most egy szűk hangárban, amiből csak felfelé vezet út, kellemetlen ha az éppen csak passzentos hajó előrefele is elindul. Elkezdtem leverni a berendezést, majd fennakadtam a falban.
  • Caliph
    #6867
    két miska,most van kb fél,azon bérelve mondjuk sztem 1 hetes bérlés alatt meglenne nem megerőltetve,meg ha nem töröm ketté vagy lőnek le segítőkész playerek.
    kérdés hogy mennyire erőltetik majd még a resetet

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.09.25. 20:18:56
  • Bucser
    #6866
    Vedd meg ingame money-val
  • lonvard
    #6865
    A buccaneer az erőltetett, az aurora is kicentizve, viszont aminek van értelme és meglepett, az az argo. el tudok képzelni egy cargo meg egy csapatszállító modult, és akkor az egy darab argo hol egyiket, hol másikat kapja fel. Tök jó ez a carrack, mindig is mondtam. Köszi hogy felhívtátok rá a figyelmem. Látod szőrös ezért nem szabad előzetes tájékozódás nélkül okoskodni. Máskor ne csinálj ilyet! :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.09.25. 15:47:14
  • Torzonborz
    #6864
    Drone bay most is megvan, de ha jól emlékszem scout dronok lesznek benne szóval azzal harcolni nem fogsz. Mondjuk az egész hajó nem arra való.
  • Torzonborz
    #6863
    +még Buc' is belefér.
  • Paladin
    #6862
    Én most free fly alatt fúrtam fele, mivel még ma is rajta van az accountomon, úgy néz ki, össze is fog jönni az ára :)
  • Caliph
    #6861
    na,nem gondoltam volna hogy az aurora belefér,este megpróbálom beleszuszakolni :D
  • Caliph
    #6860
    annyiban egyetértek,hogy rondább lett,mint a koncepció rajzokon,akinek van szeme ezt látnia kéne,amúgy meg összeségében egy jó kis hajó. Nemtom a drónos részt mennyire hagyták meg benne,mert elvileg drón irányításra is képes lett volna még a tervek alapján,én meg mindig is szerettem azt a féle harcmodort,mint pl az sg universe drone shipjei ,vagy eve-ben is vannak ilyen hajókák ,majd utánna olvasok itt hogy képzelték el a drónokat.
    amúgy meg mivel légköri leszállásra alkalmas ,sok értelme nem volt még egy kis hajóhangárt beletömni,de inkább legyen mint ne legyen ,főleg ha ismeretlenbe szállna/repülne be az ember akkor lehet inkább egy pischest durranjon el mint a nagy carrack :D

    tegnap röpködtem kicsit a prospectorral megint,még minig tetszik a bányászás,majdnem el is csábultam hogy megveszem,de nekem ez még drága majdnem 200 dodóért,várok egy akciót meg persze a salvage funkciót,mert a vulture még bejátszhat :D
  • VJP
    #6859
    Ezeket...
  • lonvard
    #6858
    Az absztrakciós képességetek kérdőjeleződik meg, ha a szó szerinti értelmezésen vergődtök ahelyett, hogy elvonatkoztatnátok, és értenétek miről beszélek, vagyis hogy butítás alatt mindent értek, amit szerintem elrontottak egy korábbi verzióhoz képest. :) Az pedig hogy csúnya, nem egy szubjektív vélemény, hanem egyetemes igazság, tekintve hogy nincs a világegyetemben még egy lény, aminek jobban tetszene az újabb verzió. Newton ötödik törvénye: A carrack kövér lett. És ezt nem én mondtam, hanem Newton.
  • lonvard
    #6857
    Mer még mit lehet beletenni, hm?
  • Paladin
    #6856
    Á, a tények sose zavarták.

    Ha ő az mondja, hogy a (szubjektív) csúnyább az funkcióbutítás is, akkor az van és kész.
  • Torzonborz
    #6855
    Az ugye nem zavar, hogy nem csak a piscest lehet beletenni?
  • lonvard
    #6854
    Butítottak, mert csúnyább lett, illetve az egyféle vadászgép miatt amit szállíthat, majdnem hogy értelmetlenné vált az izgalmas hangáros megoldása. Annak akkor van igazi értelme, ha válogathatok néhány különböző funkciót betöltő kisebb űrhajóból, hogy mit akarok a carrackba tenni. Így most a kis felderítő gép az dísznek van ott.
  • Torzonborz
    #6853
    Nem butítottak rajta semmit., a méret csökkenés nem járt funkció vesztéssel. Talán a raktérre mondtak nagyobb értéket a méretből adódóan de azért a jelenlegi 456 scu is elég impozáns ahhoz képest, hogy mi minden van még benne.
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2020.09.24. 18:26:39
  • lonvard
    #6852
    Hát hogy a klasszikus fordulattal éljek: nem ezért, hanem ennek ellenére nyer. :P Így is ez lett az a hajó, amivel a legszívesebben indulna a nép felfedezni. Csak hát ez egy sokkal durvább ígéret volt az elejétől. Ráadásul míg a többi hajó általában várakozáson felül teljesít, meg kap új dizájnt az évek során, a carrackot butították. Annyira nem izgat a dolog egyébként, mert én el tudom képzelni az életem egy reclaimer kapitányaként, akinek a gépparkjában van egy caterpillar is, mindkét hajó izgalmas számomra, szóval nem tudják elbaszni a szórakozásomat. :P

    Amúgy a HULL szériától sokat várok. A teljesen egyedi nyithatóságával, dizájnzával, valamint a szállítható áru mennyiségével le fogja nyűgözni a népet, a C-verziót szerintem vinni fogják, mint a cukorkát.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.09.24. 18:27:02
  • Torzonborz
    #6851
    Ja, biztos ezért nyer most a showdownon :D
  • nordan
    #6850
    pontosan! inkább a mérethez kellett volna ragaszkodniuk nem ahhoz,hogy lekicsinyítik és botrányos designt kap emiatt.....azért a vásárlókat ez igencsak demotiválja....én ezt a hajót akartam megvenni, most kuka az egész
  • lonvard
    #6849
    Kompakt, az ilyet szeretni is szoktam általában, csakhogy ehhez a hajóhoz kellett volna szerintem egy nagyobb hangár, és egy nagyobb vadászgéphangár. Érződik, hogy olyan kényszeres az egész, hogy túl kicsi lett a hajó, és valahogy bele kellett erőszakolni ezeket, miközben egy ekkora mérethez már talán erőltetett a belső hangár, főleg ha csak egy féle speciális felderítő vadászgépet lehet beszuszakolni. Azért én egy avenger méretű hajót elvárnék egy ilyen hajóba. Hogy tudjak taktikázni, hogy csapatszállítót rakok be, vagy kisebb méretű teherszállítót, amit landoló hajónak használva kisebb projectekhez szépen leválok a carrackról, elintézem a dolgom, felviszem az árut, aztán igyekszünk tovább.
  • Torzonborz
    #6848
    Igen, eredetileg valamivel 170 méter felett lett volna a hossza, ami már capital ship méret, és túl nagy egy explo ladiknak amivel mindenhová le kell tudni szállni és be/el kell férnie miden hangárba/landingpadra , így csökkentették. Mondjuk még mindig nem értem mi a probléma mert ennek ellenére megvan benne minden (hangar/medical bay, cartographer/repair room, vechile garage és még 456 scu cargo). Egy all in one compact explo ladik lett.
  • Caliph
    #6847
    mivel légköri repülésre is alkalmas ,be kellett férnie a hangárba leszálláskor. szerintem
    bár a 890 sztem nagyobb :D

    yepp,a 890 210 méter hosszú a carrack 127

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.09.23. 19:46:34
  • lonvard
    #6846
    Szerintem is, csak kurvanyomós oka kellett legyen, hogy ennyit faragtak. Szőrös talán meg tudja mondani, hogy mi volt az.
  • nordan
    #6845
    miért nem csinálják nagyobbra és maradhatna a régi design és beleférne a kis hajó is.......

    oké biztos van oka,hogy miért lett ez a méret,de nagyobbat húznának vele ha visszadesignolnák
  • lonvard
    #6844
    A Star Wars-cockpit ablak miatt hajlamos vagyok szemet hunyni sokminden felett. Kell is mert külső mellett a belső tervezés is olyan, amilyen. Én a Starfarer belső (szerintem) elbaszása után már éreztem a carrack vesztét ilyen tekintetben, szóval egy alig néhány órás őrjöngés után szinte bele is nyugodtam, hogy ilyen lett. :D Amiért most mégis kedvelem, hogy mégis csak ez a legösszetettebb űrhajó a palettán. Tehát nekem amolyan zászlóshajónak kelleni fog. Meg még azért sokminden kerül bele ezekbe a hajókba, most még nagyon sterilek, és hogy hogyan érezzük majd magunkat bennük, az a jövő zenéje. Szóval bizakodom.

    Amúgy leginkább az nem tetszik benne, hogy az ursa alig fér bele, olyan kicsi a parkolója. Én azt valami nagyobb hangárfélének képzeltem el, nem egy ilyen kicentizett izénak. Szóval ott érződik, hogy megint egy tervezési anomália, éppen csak találtak helyet a járműnek. De legyen ez a legkisebb baj vele. Mint ahogy szerintem ez is a legkisebb baj vele. :DD
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.09.23. 14:49:57
  • nordan
    #6843
    még mindig képtelen vagyok napirendre térni afelett,hogy azt a badass Carrackot egy ilyen randa dagadt fosra tervezték át
  • lonvard
    #6842
    Most néztem végig a Reality Z-t. Ú de rég volt olyan, hogy zombis sori egymás utáni epizódjait faljam (tök jó, ajánlom). Na de hogy is jön ez ebbe a topikba. Van benne egy dal, ami alatt nekimennek egy rakat zombinak. Ma egész nap ezt hallgattam, és jópárszor elképzeltem, hogy vadászgéppel, vagy inkább valami carrack méretű hajóval berongyolok valami csata közepébe, minden oldalról tüzelnek, mi is tüzelünk mindenre, harcolva törünk át a légkörön, a hajót majd szétvetik a behatások, és közben ez a dal dübörög. :)
  • lonvard
    #6841
    Jó de hát akkor inkább már carrack. A nagy dögök között a reclaimer izgat. Mer az izgi hogy megkeressük a roncsot, felfedezzük, lootoljuk, aztán feldaráljuk. És olyan jól néz ki belülről is.
  • Torzonborz
    #6840
    Pont így.
  • Caliph
    #6839
    kiváncsi vagyok ezzel majd hogy lehet pénzt keresni,valahogy a luxus utasokat tudom elképzelni hogy vinni kell őket világot látni mondjuk több állomásos turnéra,jó sok pénzért mint az egyszeri külügyminisztert az adrián yachtal

    aztán a kalózoknak meg szaftos célpont lesz a sok gazdag
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.09.21. 14:50:31
  • Caliph
    #6838
    Ez a jump 890 luxus bizbasz eléggé bejövős...kívülről annyira nem tetszik,de kocsi hangár meg kisrepcsi hangár is van,medence meg minden finomság benne...cserébe jó nagy dög,port olisarra nem is kaptam leszállási engedélyt :D lementem daymarra aztán ott parkoltam,ágyból kilog,ma még röpködök vele kicsit még :D felszállás hurstonról elég mókás volt,kicsúsztam a kivezető "folyosóból" felszálláskor,az autopilot átvette és fizikát meghazudtoló manőverekkel majdnem bevezetve a bolygóba de visszavitt az "útra" :D csak amikor átveszi,és nem tudsz beleszólni és fejjel lefelé állsz pár méterre teasa spaceport felett,és már szorít a gatya hogy ebből megint bányászás lesz keslerben.... :D
  • JonasSandor
    #6837
    Hogy most már minden játék win 10-es, így ez se működik alatta már?
  • Caliph
    #6836
    hát igen,a covid miatt minden csúszik,ez tény,viszont az is hogy enneka fejlesztése már a covid előtt is csúszott :D és még utánna is fog. én azért reménykedek ,de 5 éven belül ebből biztos nem lesz még semmi. egy rakás megígért dolog nincs benne,egy másik rakás meg már benne és működik is úgy ahogy. roncsdarabolást/mentést várom még nagyon,az érdekelhet még a bányászat mellett.
    a bugfix meg az optimalizálás meg már a kis része a végén,amint minden feature benne

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.09.17. 10:21:58
  • JonasSandor
    #6835
    Hát na jah buzi covid.
  • Torzonborz
    #6834
    Nem mondták, hogy idén jön, csak a béta státuszt ami amúgy se publikus és a covid miatt az is biztos, hogy csúszik.
  • JonasSandor
    #6833
    Kár érte azzal hogy állnak egyébként?,mintha idén jönne ki vagy kamuztak?