80
  • Papichulo
    #40
    "mondtam már, bizonyítsd be, fanboy ;)"

    Mondtam mar, burden of proof, te allitasz valamit, neked kell bizonyitanod... ;)
  • NEXUS6
    #39
    Ha nem mész bele a játékba akkor miért válaszoltál? Amúgy milyen világrsszóló hw-t alkotott az Apple önállóan az önmagával sem kompatibilis csatlakozókon kívül?


    ;-)
  • abdul alahmed
    #38
    mondtam már, bizonyítsd be, fanboy ;)
  • Papichulo
    #37
    Vagy megalapozatlan hulyesegek terjesztese a reszedrol, mint peldaul: "mert ott [Kina] gyártják az [iPhone] alkatrészeket, nem csak összeszerelik...", ugye? ;)
  • abdul alahmed
    #36
    ...dehát a lényeg az apple dícsérete :)
  • Papichulo
    #35
    Szomoru ha nem latod a parhuzamot az o definicioja es az en kijelentesem kozott... pedig meg kulon ideztem is, dehat...
  • abdul alahmed
    #34
    "Az elso valoban hasznalhato tabletet, amit lehetett tomegtermelni es eleg sokaig huzta az aksija, az Apple gyartotta, ugy hivjak, hogy iPad ;)"

    Inkább marketingolta, és hypeolta fel ;) a gyártás meg nem feltalálás...
  • abdul alahmed
    #33
    hol? hát AC villamoshálózat, indukciós motor (az a motor ami minden elektromos munkagépben van, beleértve a mozdonyokat (a 80-as évektől kezdve)). Csupa apróság ami nélkül ugyan olyan lenne a világ :D
  • Papichulo
    #32
    Nem akarok belemenni a vitaba, meg ugyis utazom el mindjart, de azert ha ezt kijelentetted: "Tehát Edison azért lett "atya", mert egy ötletből, ami még nem produkált használható terméket tudott fejlesztéssel terméket csinálni.", akkor ebbol konnyen tudunk valaszolni, erre a kerdesedre is: "Ellenben az almás cég miféle új dolgot talált fel az elmúlt 10+ éveben, amit más nem csinált meg...?"

    Az elso valoban hasznalhato tabletet, amit lehetett tomegtermelni es eleg sokaig huzta az aksija, az Apple gyartotta, ugy hivjak, hogy iPad ;)
  • flashpointer
    #31
    hogy hol van? pl.ott melletted, úgy hívják hogy váltakozó feszültség.)
    Meg sok elégett, meg sok elméletével még ma sem tud mit kezdeni a tudomény.
    Pont eszembejutott egy rész a mekis filmből, amikor az amcsi kölyköknek mutogatnak képeken, és amelyikeken a gyorsétteremláncok kabalái vannak egyből felismerik és már éneklik a reklámját, de az államalapítójukat meg fel sem ismerik. Sztivit is itt sztárolják mert azt kapják az arcukba, aztán már mondják is a reklámot...
  • Molnibalage
    #30
    Igen. Ez van. Az mindenestre beszédes, hogy Edisonról nem neveztek el mértékegységet, Tesláról meg igen. Ez mindennét többet mond el arról, hogy a tudományhoz ki tett hozzá többet. Edison nem a tudományhoz tett hozzá, hanem a gyakorlati alkalmazáshoz. Edison sosem gondolt magára úgy, mint "tudós", ezért is tévedett helyenként nagyokat. Az izzót pl. simán brute force módszerrel kísérletezte ki, kb. 2000 anyagot próbált ki...
  • Papichulo
    #29
    "Tesla utólag megkapta az elismerést."

    Sajnos joval kesobb... szegenyen halt meg es egyedul. Szerintem tobbet erdemelt volna.

    "Tesla egyébként a konteóhívők fő kedvence, mert minden ötletét úgy állítják be, mintha az világmegváltó lenne..."

    Gondolom tudod, hogy a conspirational theory temarol mi a velemenyem...
  • Molnibalage
    #28
    Tesla utólag megkapta az elismerést. Ez is valami. Sokan még utólag sem kapnak. Lehet, hogy Edison kihasználta, viszont egy jó ötlet semmit sem ér, ha senki nem valósítja meg. Ez már inkább morális probléma szerintem. Tesla egyébként a konteóhívők fő kedvence, mert minden ötletét úgy állítják be, mintha az világmegváltó lenne...
  • Papichulo
    #27
    A szokasos csusztatasokkal teli es tenyektol mentes, hibakon oromkodo gusztustalan hozzaszolas...
  • Papichulo
    #26
    "Azonban ki ne találjátok már, hogy Teslának nem voltak hülye ötletei..."

    Ezt senki sem mondta... ;)

    Azonban Tesla tenyleg zsenialis volt es Edison tenyleg brutalisan kihasznalta...
  • Molnibalage
    #25
    Vagy fordítsuk meg. Teslának remek ötletei voltak, de kéremszépen hol volt a termék...?
  • Molnibalage
    #24
    Több tévedés is van abban a szövegben. Senki sem mondta, hogy Edison találta fel az izzót. A tudatlan tudja így. Ellenben Edison és emberei kísérletezték ki az első valóban használható izzót, amit lehetett tömegtermelni, tényleg értékelhetően erős fényt adaott és elég sokáig húzta. Tehát Edison azért lett "atya", mert egy ötletből, ami még nem produkált használható terméket tudott fejlesztéssel terméket csinálni.

    Ellenben az almás cég miféle új dolgot talált fel az elmúlt 10+ éveben, amit más nem csinált meg...?

    Igen, Tesla érdeme a váltóáram, ebben is tévedett Edison, hogy ennek ellenállt. Azonban ki ne találjátok már, hogy Teslának nem voltak hülye ötletei...
  • lordsithlord
    #23
    Ez mondjuk ma már tényleg igaz, valóban komoly fejlesztéseket nem tudnak felmutatni.

    Tudom, tudom, most majd jön, hogy de milyen magas felbontású a kijelzőjük, meg milyen kevés a fogyasztása a készülékeknek. erre egyet mondanék: és mi a francra jó az a böhöm nagy felbontás egy iPAd-on vagy egy iPhone-on, mikor már a kisebb felbontású készülékeknél is nagyító kellene a betűkhőz?
    A fogyasztásra meg igaz, ami itt elhangzott, agyon van optimalizálva a készülék meg az oprendszer, így ez nem igazán fejlesztés, mint tuning kategória.

    Megjegyzem, az olyannyira védett IOS6-nál olyan dolgot sikerült nemrég egy teszten elérni, amit eddig még soha: a készülék egy rá fejlesztett szoftvertől (ami korábbi verzión csont nélkül futott) oly mértékben zavarba jött, hogy a rendszer teljesen lefagyott... Nos, tekintve, hogy a korábbi verzióval a program csont nélkül ment, gondolom ez ugyebár azt jelenti, hogy vagy oly mértékű változtatás történt a rendszerben, hogy némely programokat már nem képes tolerálni, vagy egy akkora bug van a rendszerben, ami lényegében egy teljes összeomlást képes okozni. Bármelyik is a kettő közül, igencsak fura, hogy ilyen hibával kerülhetett ki a rendszer.

    De tovább megyek: igen érdekes, hogy egyre több ilyen és hasonló hibát vét az Apple. Gondoljunk bele, hogy csak most, pár hónap alatt milyen hibákra derült fény: az új iPhone kameráinak hibájára, a túl könnyen karcolódó (sőt,több esetben már karcosan érkező) telefonház hibájára, az IOS 6 hibáira és ami még nagy port kavart, az Apple térképszoftverének hibáira (melyek, bár állítólag folyamatosan javítják őket, szinte folyamatosan fedeznek fel).

    Igen, mikor az Apple elindult, egy nagyon is jó cég volt. Volt saját irányvonaluk és rengeteg saját fejlesztésük. Aztán először jött az, hogy túl drága a saját hardverplatform fejlesztése, tehát átálltak Intel platformra, majd szépen egymás után egyre több érdekes (sőt, sok esetben akár jogilag is igencsak megkérdőjelezhető) lépést csináltak. Most eljutottunk oda, hogy amit Jobs felépített, azt lényegében sutba dobták, a hosszú távú tervek helyett kapkodó rövidtávúakat csinálnak (azaz már nem feltétlenül a minőség, hanem a profit és a mennyiség kezd uralkodni). Ez még egy ideig tartható, de kérdéses, hogy meddig.

    Amikor pedig jönnek a kedves Apple fanok azzal, hogy de mennyire stabil a rendszer meg mennyire jó az energiafogyasztás, akkor 1 dologról nem kellene elfeledkezniük: az Apple bizonyos szinten ebben előnyben van, hiszen ők 1 termékre csinálnak 1 rendszert. Ezzel szemben a gyártók többsége nem saját rendszert használ, hanem külső egységet optimalizál oly módon, hogy aztán minél több típusukban használhassák minél kevesebb változtatással. Ez valóban azt eredményezi, hogy az energiagazdálkodásuk nem olyan hatékony, mint az Apple-é (megjegyzem, egyes híresztelések szerint az IOS6 alatt egy készülék üzemideje 75%-ra csökkent a korábbihoz képest, ez pedig valami hibára utal az energiagazdálkodásban is). Továbbá azt se kell elfelejteni, hogy míg az Apple átlagosan 2 évente dob piacra új típust adott termékcsoportban, addig a legtöbb gyártó fél évente új modellel jön ki.

    Elég divatos az Apple és más gyártók összehasonlítása forgalom és bevétel szempontjából. Elméletileg igen, ez lehetséges. Azonban nemrég egy érdekes előadáson ez is felmerült, hogy gazdaságilag mennyire viszonyítható az Apple és más gyártó egymáshoz. Az előadó a következőket vetette fel: meg kell nézni, hány Apple és hány Samsung típus jött ki az évek folyamán, aztán ki kell számolni, melyik cég mennyit költ fejlesztésekre és csak azután szabad reális összehasonlításról beszélni. Az értékek egyébként elég érdekesek, ugyanis az Apple töredékét költi "fejlesztésre" a bevételeinek a többi gyártóhoz képest, lévén jóval kisebb a termékpalettájuk. Tehát a bevétel összehasonlítása máris irreális képeket mutat. A forgalom más kérdés, erre az előadó azt vezette fel, hogy míg az apple forgalmának igen magas százalékát otthon hozza össze (nem emlékszem a pontos számokra, de jóval 50% feletti volt) lévén az USA-ban lényegében tömegtermék árban mozog, addig más gyártók ebben a tekintetben is hátránnyal indulnak, hiszen a hazai piacok általában jelentősen kisebb forgalmat generálnak. Szóval ez megint csak irreális értékeket adhat ki.

    Összegezve a dolgot: tök felesleges azzal védeni az Apple-t, hogy de milyent termékeladási mutatóik vannak, mert azok irreálisak, felesleges a teljesítményükkel jönni, mert az igazából szintén nem igazán mérvadó (már csak a hiányosságaik miatt sem). Szóval hagyjuk, hogy de az Apple minőségi termék, nem jobbak, mint a többiek, csak szimplán más irányvonalat képviselnek (ami ráadásul még rosszabb is, mint a többieké). Ellenben azt meg lehetne magyarázni, hogy vajon miért csak 1 év garit mernek alapon a termékeikre vállalni, miért kerül náluk a garanciabővítés 3x annyiba, mint másoknál (ráadásul úgy, hogy mások alapon is 2-3 évet adnak!), és úgy nem mellékesen vajon miért kerülnek a termékeik olyan 1,5x annyiba, mint mások termékei, miközben, mint a tények is mutatják, jóval kevesebbet kell költeniük fejlesztésekre...

    No kérem, ezek az igazi kérdések az Apple kapcsán...
  • Molnibalage
    #22
    Soha nem volt almás termékem. Ez el is mond mindent arról, hogy mennyivel gyárt hasznosabb terméket, mint más..
  • Molnibalage
    #21
    Pl...? Egyébként Einstein is dolgozott "földhözragadt területeken", pl. volt hűtőgép szabadalma amit gyártottak is. Csak ezek a tömegnek a kinemszarja le kategóira, meg azért, mert a mai technológia túllépet ezen. Lehet, hogy Einstein relativitás elmélete neked távoli, de enélkül pl. nem lenne GPS, amit sassold meg, hogy hány területen érint téged, napi szintent. Ugyanis attól, hogy te nem használod az az infrastuktúra, amiben élsz, az igen. Márpedig a GPS rendszer a relativisztikus korrekció nélkül használhatatlan lenne...
  • acdc
    #20
    Ez július azóta iphone 5,jön a mini ipad.....

    "Az amerikai Apple Inc., a világ legnagyobb piaci tőkeértékű nyilvános részvénytársasága 8,82 milliárd dolláros adózott eredményt jelentett kedden tőzsdezárás után az üzleti éve júniussal zárult harmadik negyedéről, 21 százalékkal többet az egy évvel korábbi 7,31 milliárdnál."

  • Papichulo
    #19
    "Tesláról vannak akik nem is hallottak."

    Ehhez csak ennyit tudok hozzafuzni: Tesla for President! ;)

  • Papichulo
    #18
    "Az Apple minimális új technológiát tud felmutatni. [...] Sokkal inkább egy túlfejlett dizájn/tuning cég mint valödi technológiai innovátor."

    Szerinted... de te amugy is ismert vagy a flamekelto es trollkodo hozzaszolasaidrol...

    Nem, most kivetelesen nem fogok belemenni veled a linkelgetos, ki talalt, fel mit jatekba, eleg szomru ha neked csak ennyi jut a cegrol az eszedbe.
  • flashpointer
    #17
    Remélem nem kell évente majd applehirdetéses reklámokat olvasgatnom hogy az atyaúristenünk x éve halt meg.
    Javaslom írják át az iszarjaikban az időszámítást hogy ezentúl a születésének évétől kezdődjön a dátum.
  • NEXUS6
    #16
    Szerintem nem volt semmivel sem jobb képességű, mint valamelyik nagy cég vezetője. Mint cégvezető pl. Bill Gates sikeresebb volt. Simán kiszorította az Applet az asztali gépek piacáról.

    Az Apple minimális új technológiát tud felmutatni. Egyben jó,hogy a megszerzett technológiát a végletekig finomítják. Sokkal inkább egy túlfejlett dizájn/tuning cég mint valödi technológiai innovátor.
    Az hogy ezzé vált abban jelentős része van SJ-nak.
  • IMYke2.0.0.0
    #15
    Első képen valamelyik magyarunkra hasonlít - a vezetékneve egy gabonafajta... a keresztneve pedig méltán hírhedt és félt lovas vezérünké, akinek íjas katonáitól még Rómában is tartottak...
  • Fehercsoki
    #14
    Vega volt, az lazán káros... Az ember nem növényevő, nem jó, nem egészséges ha csak ilyeneket eszik valaki.
  • BrockSamson
    #13
    @carville De igen, megmentette: evekkel ezelott is operaltak, meg beszedet is mondott a korulmenyeirol.

    @fergusonpapa Persze idevag, hogy halottrol jot vagy semmit, de ahogy haladnak a dolgok rohadt nagy szentet csinalnak egy emberbol, aki meg veletlenul sem volt az. Ha ez trollkodas, akkor bocsanat.
  • Willenbrock
    #12
    Mekkora kultfigura lett ez a Jobs az utóbbi években,én nem szeretem mikor egy iparágból vagy tudományos területről ennyire kiemelnek valakit és szinte bálványozzák.Ott van pl Einstein és Tesla esete,Einsteinből valóságos ikont csináltak,mindenki tudja hogy néz ki,ismerik idézeteit stb miközben Tesláról vannak akik nem is hallottak.Pedig Tesla semmivel nem volt kisebb fizikus,sőt szerintem a tudomány és az emberiség jóval többet köszönhet neki mint Einsteinnek.
  • Co1e
    #11
    hülyeség XD azért lett apple a neve mert szabott egy időkorlátot, mert hiába kooperáltak heteket a cég nevén, senkinek nem volt semmi használható.
    Akkor mondta azt, hogy ha ..időn belül nem lesz valami átütő akkor a kedvenc gyümölcséről nevezi el... Igy lett : Apple ...
  • fergusonpapa
    #10
    mennyi féreg van itt a fórumon istenem -.- hogy egykét trollkodásért elhunyt emberől ilyeneket kel írni. Mindegy..
  • Papichulo
    #9
    "Egyszer kap egy súlyos betegséget, gondolja megint elég lesz a természetgyógyászat humbug"

    Egy pancreatic carcinoma ellen? Lathattuk mennyire mukodott a modszer...
  • carville
    #8
    Nyilván nem mentette meg korábban a modern orvostudomány, mert nem volt rá szüksége.
    Jobs mindig is vega volt, az Apple név is akkor jutott eszébe, amikor egy gyümölcsdiétán volt. Ez már megalapozza a tápanyag gazdag életvitelt ami sok betegségtől meg óvhatta.

    Kisebb bajai mindenkinek lehetnek néha, akkor a természetgyógyászat működött, vagy csak azt hitte, mert amúgy erős volt az immunrendszere, tehát megbizonyosodott arról, hogy ez mindenre gyógyír, minek orvos.

    Egyszer kap egy súlyos betegséget, gondolja megint elég lesz a természetgyógyászat humbug, aztán amikor már rá jön hogy kevés lesz, addigra késő.
  • Papichulo
    #7
    "De akkor sem ertem, hogy egy ember, akit eleteben tobbszor megmentett a modern orvostudomany, hogy fordulhat el attol?"

    Ebben sajnos nem tudok segiteni... ezeket az emberek en sem tudtam sohasem megerteni.
  • BrockSamson
    #6
    Ertem en, nem ismertem, nem voltam ott, sokminden kering a neten a halalanak korulmenyeirol. Feltetelezem tevedhetek.

    De akkor sem ertem, hogy egy ember, akit eleteben tobbszor megmentett a modern orvostudomany, hogy fordulhat el attol?
  • Papichulo
    #5
    "Elfogadta, hogy nyugati orvosok uj majat ultessenek be neki, majd roviddel ezutan egy egeszen jol kezelheto rakfajtara mar nem volt hajlando a nyugati orvoslast valasztani"

    IIRC ez pont forditva volt. Eloszor megprobalta mindenfele humbug modon gyogyittatni magat, majd amikor mar nem volt mas valasztasa belement az atultetesbe... amugy ha jol emlekszem ket majat is kapott.
  • Szefmester
    #4
    "A halált az élet legjobb találmányának tartom, mert így szabadul meg a rendszer a felesleges dolgoktól."

    Pontosan.. tőle is megszabadult.. Persze ahogy az előttem szóló is írta.. erősen besegített a természetnek hogy megszabaduljon tőle.
  • BrockSamson
    #3
    Erdekes, foleg a halala korulmenyeit tekintve.

    Elfogadta, hogy nyugati orvosok uj majat ultessenek be neki, majd roviddel ezutan egy egeszen jol kezelheto rakfajtara mar nem volt hajlando a nyugati orvoslast valasztani, a keleti varazskurakhoz fordult, es siman feldobta a pacskert. De azert a majat elvette egy masik ember elol...

    Nagyon bolcs ember volt...
  • Namelesske
    #2
    Én sajnálom, hogy meghalt. Szükséges volt egy ilyen ember ahhoz, hogy nem csak egy szemszögéből lássuk az informatikai kérdéseket. Kelett egy olyan ember aki ilyen fanatikus módon figyel a részletekre.
  • wraithLord
    #1
    És ennek az interjúnak a leglényegesebb mondata az, hogy a "A halált az élet legjobb találmányának tartom"? A kérdés csak költői. (és tudom, az eredeti cikknek is ez a címe...)

    Amúgy érdekes cikk.