80
  • Papichulo
    #80
    Ez eleg sokat elmond a moralis ertekrendedrol... csak gratulalni tudok!
  • Vol Jin
    #79
    Pedig ez a véleményem.
  • Papichulo
    #78
    "távoli asztalkezelésnél nem látszanak rendesen az ékezetek, sőt, egyes betűk sem. "

    Akkor hogyan lehetseges az, hogy a sajat szovegeidet tudtad ekezettel irni, a tolem idezet reszeket pedig nem? Direkt ideztel ekezet nelkul tolem? Akkor meg miert nem irtad at pontosan, odafigyelve? Miert nem emlitetted sehol, hogy nem pontos az idezet? Miert pont egy kritikus helyen torteno valtoztatas alapjan neveztel hazugnak, holott a valtoztatas nelkul nem allt volna meg a vadad? Megannyi kerdes, ami mind gyengiti a te allaspontodat. A nyomorod a remote desktoppal meg aztan vegkepp nem erdekel en csak a tenyeket mondtam el, ami itt egyertelmu es bizonyitott. Valtoztatasokkal ideztel tolem, majd ebbol kifolyolag vadoltal hazugsaggal.

    Hanyszor kell ezt meg leirnom neked? Miert kinoldsz ezen, amikor egyertelmu az egesz helyzet. Miert hivatkozol te mindenfele homalyos emberekre, itt csak rolad es rolam van szo. Egy menthetetlen szituacioban vagy! Itt nincs ket oldala a dolognak, mivel a vak is latja, hogy mi tortent, leirtam szazszor es bizonyitekokkal tamasztottam ala... egyszeruen nem is ertelek. Egy undorito, hazug ember vagy, pont.

    ps: A tudalekossagot peldaul arra ertettem, hogy egy olyan magyarorszagi irodaba, ami eppenhogy osszehozza az indulashoz szukseges toket, hogy egyetlen MacMini-n "berprogramozas"-t vegezzen, maximalisan felesleges egy 150k HUF erteku UPS... ilyet csak a magadfajta imbecilek probalnak bizonygatni.
  • lordsithlord
    #77
    No akkor csak a korrektség kedvéért (mert ugyebár te ismét inkorrekt módon olyasmit nem említesz meg, amit én máshol már leírtam): távoli asztalkezelésnél nem látszanak rendesen az ékezetek, sőt, egyes betűk sem. Ez adódik jó pár dologból, melyeket itt nem részleteznék (ha annyira értesz a dologhoz, akkor vagy biztos tudod, vagy ha érdekel, utána tudsz nézni ; annyit megsúgok hogy elég sok köze van a különböző képernyőméretekhez illetve felbontásokhoz). Ergo ha megnézi valaki (aki nem annyira elfogult és rosszindulatú, mint te), sőt, esetleg ért is hozzá, akkor bizony rájöhet olyan dolgokra, amiket te már nem veszel észre, mert vak vagy és igencsak értelmetlen ember. De ha megnézi valaki az akkortájt készült hozzászólásaimat, könnyedén észreveheti, hogy rengeteg helyen a saját dolgaimat is elírtam, hibás szavak, felesleges betűk igen szép számban találhatóak az akkori komentjeimben. Sem azelőtt, sem azóta nem volt olyan rossz helyesírású a szövegem, mint akkortájt, hála annak ,hogy csak távoli asztalkezeléssel tudtam netezni (de ezt ugyebár leírtam). Szóval nem tudom, hogy ha ezt valaki leírja értelmesen (tudálékosságot én nem nagyon látok benne, de ugyebár már megszokhattuk tőled, a "korrektség királyától", hogy ha valaki neked ellent mer mondani, azt te kapásból kikiáltod tudálékosnak).

    Ha ezt nem fogod fel, tényleg valami felfogásbeli problémáid lehetnek, javaslom keress fel sürgősen megfelelő szakembert, mert igen komoly segítségre szorulsz a jelek szerint...

    Ja és legközelebb javaslom, ne csak egyirányúan akarj egy helyzetet bemutatni, ugyanis így bizony baromira rontod az amúgy sem túl jó hiteledet... Ha már valamit felhozol, akkor vagy bizonyítsd be azt, amit leírsz (de aztán úgy, hogy abba bele ne lehessen kötni ám!), vagy hallgass! De mindenképpen leszel szíves a hamis rágalmaidat (melyeket még saját bevallásod szerint sem tudsz bizonyítani!) marha gyorsan abbahagyni!

    Téma részemről lezárva, te úgyis csak szórod a sarat másokra, mert mást nem tudsz tenni...
  • Papichulo
    #76
    "Ez tök gyerekes a részedről."

    Ezzel most nagyon a lelkembe tiportal... meg szerencse, hogy lordsithlord viselkedeset - melyrol a post szolt - teljesseggel korrektnek es elfogadhatonak tartod.
  • Papichulo
    #75
    "Ezekre pont megfelel egy nem iPad tablet is."

    Hol allitottam ennek az ellenkezojet?
  • Vol Jin
    #74
    Ez tök gyerekes a részedről.
  • Vol Jin
    #73
    Ezekre pont megfelel egy nem iPad tablet is. Az apple fanokra, pontosabban arra a típusra, amibe tartozol jellemző, hogy minden termékkel ellenségesek, amik nem apple logót tartalmaznak, de helyettesítő termékei egy apple terméknek. Míg az ellentábor nem a termékeket rühelli, hanem magát a céget. És hidd el nekem, hogy aki kívülről szemléli ezt az egészet, az utolsó csoportot még meg is érti, míg az elsőn csak röhög.
  • Papichulo
    #72
    "Aha, hogy aztán még a végén abba is beleköthess, hogy te nem ékezetekkel írtál hülyeséget..."

    Ja persze, az ekezetek hianyara oda tudtal figyelni, de a pontos atiratra nem... ja, ja, persze...

    Mindazonaltal abban igazad van, hogy de facto bizonyitani nem tudom a sockpuppeted, ezert is mondtam, hogy ez nagyon, nagyon gyanus, melyet meg mindig fenntartok. Ellenben nalad ott tartunk, hogy meg ebben a threadben is volt olyan dolog, melyet nem tudtal bizonyitani, nemhogy osszessegeben nezve, amilyen szinten szorod a badarsagaidat. Ezzel ellentetben tolem nem tudtal olyat kerdezni, hogy ne tudjak forrast mutatni rola! Hatalmas kulonbseg!

    Erdekel honnan jon a sockpuppet theoriam? Parancsolj:

    Egyetlen ember ertett veled ebben a kerdesben egyet, aki erdekes modon az en hozzaszolasom utan par nappal regisztralt, majd a komment ota sem jelentkezett be tobbet. Ezenkivul - tobbek kozt - pontosan kitalalta ezt az egesz "kezzel atmasolom" copy&paste helyett szituaciot, melyet hozzad hasonloan tudalekos stilusban irt le. Na, ez nekem maximalisan inkriminalo, de bizonyitani valoban nem tudomes nem is akarom, mivel mar igy is megvan rolad a velemenyem. Az viszont minden ketsegen felul all, hogy meghamisitottad az altalam irt szoveget es igy vadoltal hazugsaggal... ezt remekul tudom bizonyitani es ezzel te sem tudsz vitatkozni. Sucks to be you ;)
  • lordsithlord
    #71
    Aha, hogy aztán még a végén abba is beleköthess, hogy te nem ékezetekkel írtál hülyeséget...

    Szánalmas vagy, öregem, és csak egyre szánalmasabb leszel, minél többet rágalmazol másokat...

    Azzal akarod a saját igazadat bizonyítani, hogy az illető többet nem jelentkezett be? Jobban tennéd, ha te is követnéd példáját... De azt is szívesen venném, ha azt azért megmagyaráznád, hogy ebből honnan is jön az a rágalmad, hogy az az én dupla regem... Merthogy ez meg a te állításod, amit mit ad isten mintha nem tudnál megtámogatni tényekkel... Szánalmas, milyen pofátlan módon alkalmazod a kettős mérce nevezetű intézményt...

    La van vezetve logikailag. Ha ezt az eszmefuttatást, meg azt a szimpla dolgot, hogy ez bizony szimpla logika, nem tudod felfogni, akkor javaslom, nézz gyorsan tükörbe, még mielőtt másokat retardáltnak mersz nevezni, mert akkor láthatsz egy gyönyörű példányt ebből a fajtából...
  • Papichulo
    #70
    "Nem értem, ezt a tartalomfogyasztás. Miféle tartalom? Miért hiszi azt mindeki, hogy az emberek állandóan a neten akarnak lógni...?"

    "És mil olyan funkciója van egy tabletnek, amit nem tudott egy laptop vagy okos telefon? Attól, mert máshova van belőve a képernyőmért/tömeg, hadd ne essek hasra..."

    Mondok egy ket egyszeru peldat, ami miatt en imadom a tablet-emet.

    Az elso, hogy reggel felkeles utan (vagy akar este tv-nezes kozben) szinte mindent meg tudok csinalni az agyambol. Ha jon egy email, akkor csak pittyen egyet az iPad es 2mp mulva mar nezem a levelemet - nem kell odaulni a desktop gephez, vagy nyitogatni egy notebookot, esetleg bootolasra varni. Ugyanez instant messaging szempontjabol, vagy ha csak gyorsan valamit meg akarok nezni a neten. De nekem sokszor van olyan is, hogy filmnezes kozben mondjuk jatszok valamit a gepen, egyszeruen csak nyomkodva a kepernyot, nekem ez pozitiv.

    Masodik peldam a mostani hetvege, amikor lementunk egy baratomhoz a Balatonra. Fel sem merult bennem, hogy tobb kilos notebookot vigyek, amikor mindenre eleg volt a tablet. Leveleket meg tudtam nezni, skype-on folyamatosan voltam, de emellett tudtam peldaul remekul olvasni es meg a toltot sem kellett vinnem, mivel 10 orat siman kibir a keszulek egyetlen toltessel.

    Szamomra ilyenek miatt nagyon bejott a tablet es sokmindenre hasznalom, de persze van jopar terulet ahol nem lehet kivaltani vele egy desktop/notebook gepet. Ezert egy pillanatig sem allitottam, hogy mindenre jo, azonban az sem veletlen, hogy az AA es az UA peldaul ezzel szereli fel a pilotait EFB feladatra vagy, hogy jopar iskolaban/korhazban hasznalnak ilyet es vegul az sem, hogy tobb tizmillio peldanyban adott el mar csak az Apple belole es hogy jopar mas piaci szereplo is ugrott a dologra az Apple sikere lattan.
  • Papichulo
    #69
    "De a kulturáltabb része: én leírtam, mi történt. Te erre megrágalmaztál. Más is észrevette a dolgot, erre te megintcsak megrágalmaztál, hogy dupla acc-om van. Rágalmat rágalomra halmozol, de egy tévedést mániákusan felhozol... No ez az, ami undorító viselkedés."

    Ja igen, ujabb lebukas tortent a reszedrol, ami ismetelten a gusztustalanul atirt idezetet bizonyitja. Te azt allitottad, hogy azert ideztel "hibasan" (es nagyon erzekeny helyen), mert kezzel gepelted at a szoveget, cut&paste helyett. Nos, a pontos idezetre nem tudtal odafigyelni, viszont arra igen, hogy ne ekezettel ird at a szovegemet. Minden mas ekezetes volt, de az idezet ekezet nelkuli, annak ellenere, hogy te azt mondtad, hogy javitottal ki benne elgepeleseket is. Mar ne haragudj, de ez szanalmas...

    Amugy az az egyetlen ember aki rajtad kivul "eszrevette" ezt a dolgot, pont a postolasom utan regisztralt es az akkori egyetlen hozzaszolasa utan tobbet be sem jelentekezett. Szoval hagyjuk a bena magyarazkodasodat es nyeld le, hogy rajtakaptalak egy unorito hazugsagon es, hogy ezt minden leendo alkalommal fel fogom hozni!

    A mostani eszmecsereben pedig ismet csak jottel a mendemondakkal, de amikor bizonyitani kene az allitasodat, akkor jossz azzal, hogy en nezzek utana. Most oszinten, ti ilyenkor komolyan retardaltank kepzelitek magatokat? Mar ezerszer el lett magyarazva, hogy aki allit valamit, annak kell bizonyitania. Ti nem tanultatok egyetemen filozofiat? Ez a retorikanak egyik alaptezise Arisztotelesz ota! Legalabb vedd a faradtsagot, hogy a linkjeimet elolvasod es akkor nem nezel ki rendszeresen imbecilnek.
  • Papichulo
    #68
    "Az iphone az gyakorlatilag egy Samsung alkatrészhalmaz, amit egy iOS fog össze."

    Akkor legyszives mutass egy listat arrol, hogy az iPhone 5-ben mi a Samsung termek! Meg fogsz lepodni :)
  • narumon
    #67
    "Az iphone az gyakorlatilag egy Samsung alkatrészhalmaz, amit egy iOS fog össze."

    Ez pont ugyanannyira igaz mint, hogy a Samsung telefon egy egyéb gyártóktól licenszelt részhalmaz amit egy android fog össze.

    Egyformán igaz mindkettő, de miért akarsz különbséget tenni közöttük. Ha valakinek van egy gyára az miben való előrébb? Semmiben. Nekem sincs gyáram mégis van saját termékem, és ez ma a világon gyártott termékekre 99%-ban igaz.
  • narumon
    #66
    "Én meg itt esküszöm neked, hogy nem is tudnék olyan honlapot mondani, amelyikben ne lenne flash. Akkor meg miért is jó tartalomfogyasztásra az iPad?"

    Ha mondasz 5 ilyen oldalt akkor megeszem a kalapomat! (És használhatóságról beszélünk, ne olyat mondj, hogy a nemzetisport oldalán nem fog bejönni oldalt a flash reklám mert azt kb a kutya se szarja le)
  • narumon
    #65
    Minek kéne cáfolnia? Minden alkalommal megtesszük, te meg kezded előröl, anélkül, hogy tudnád miről beszélsz. A mostani írásod is ilyen volt azért nem reagáltam rá én sem.
  • mousee
    #64
    +1
    Retro mint a comic sans :D
  • hurkaur
    #63
    Az elmult 5 evben ha 2 olyan oldalt lattam, ahol a navigacio flashben volt megirva, akkor sokat mondok. Gyorsan be is zarnam oket.. igenytelen
  • Vol Jin
    #62
    Ja, ahol meg menü miatt van flash, akkor ott meg elakadsz, mert nincs tovább, ha nincs flash. Az, hogy a flash játékok nem futnak, az huszadrangú szempont.
  • mousee
    #61
    Nagyon off, de szeretnélek egy picit korrigálni vega témakörban.
    Maga a vega táplálkozás nem egészségtelen, ha rendesen össze van rakva az étrended, odafigyelsz a megfelelő vitaminokra, ásványi anyagokra, és ezek egyensúlyára. Amiben egyetértek az az, hogy csak simán a húsevés (esetleg egyéb állati származékok) elhagyása, és eszem amit találok viszont tényleg egészségtelen.

    Én lassan hatodék éve simán megvagyok hús nélkül, rendszeresen sportolok, odafigyelek arra, hogy mit eszem, és a fogaim is rendben vannak :)

    Amit viszont csak javasolni tudok az embereknek az tényleg az, hogy ha tehetik, akkor házilag nevelet, és levágott állatokat egyenek, mert amit ipari módszerekkel állítanak elő (ami ott folyik, az nem nevelés), az rohadt egészségtelen. Ne akard megtudni hogyan készül a legtöbb konzerv/felvágott. Nem is beszélve a hozzáadott több tonna adalékról és ízfokozó szemétről.

    A gyümölcsös/zöldséges rész is jogos sajnos, én ezért vásárolok piacon, helyi termelőktől. Lehet hogy picit drágább, de az íze, az állaga teljesen más, mint a nagy áruházakban kaphatóké, simán megéri a felárat (nekem).

    /off
  • Meridian
    #60
    A vega táplálkozás nem káros. Hanem egész egyszerűen hiányos táplálkozási forma, ezt többszörsen is megsínyli a szervezet. Egyrészt a pénztárca, mert sok speckó kaját is kell beszerezni, másrészt kevesebb energiát viszel be, többet kell enned, harmadrészt mindezt nehezebb is emészted meg, mert nem erre van felkészülve a szervezet, negyedrészt, a nagyságrendekkel több növényi rost elkoptatja a fogzománcot (fogorvosnál mikor megemlítettem hogy nekeme nem túl jók eleve a fogaim, a fogorvos biztatott, hogy ugyan már, akkor még nem láttam egy vegetáriánus fogazatát... az enyémet legalább lehet kezelni, furni tömni, de az övéket már nem, mert annyira elkopnak.), mivel a mi fogaink nem növényevésre alkalmazkodott, hanem mindenevésre. Aztán ott van a szervezet méregtelenítő rendszere, a vicc az, hogy a vegások azt mondják hogy pont a méregtelenítés miatt esznek csak növényi táplálékot, holott minden növény és gyümölcs rengeteg mérget, un alkaolidákat tartalmaz, amit a májunk semlegesít. Ha ezt nem hiszed, akkor etess dinnyét a macskáddal, és másnapra meggirnyed (mi emberek gond nélkül ehetjük, mert a szerveztünk képes semlegesíteni a dinnyében lévő alkaloidákat, míg a macskák már nem...). Ezenkívűl bizonyos aminosavhiány is felléphet, mivel nem minden növényi táplálék tartalmaz minden aminosavat, ami a fehérjék felépítéséhez szükséges.
    Stb. stb. Szóval az egészséges táplálkozás a megfelelő egyensúly az állati és növényi eredetű táplálékforrás között.
    Amúgy persze az már más lapra tarzik, hogy amit ma felvágottként veszel, az mibőlkészül... ha tudnád, nem vennéd meg. De ez sajnos már a növényi eredtű kajákra is kezd igaz lenni... a gyümölcsöket pl zölden, legjobb esetben is viaszérett állapotban szedik le, így sokkal kevesebb cukrot, aromát, ízt tartalmaz, helyette sokkal több savat és alkaloidát. Az utóérleléssel nem lenne gond, de sajnos nem egyenértékű azzal amikor rendesen érik be a gyümölcs azzal amikor az asztalon érlelik be etiléngázzal, bár mindkét esetben a folyamathoz ez kell, mégsem ugyanaz lesz az eredmény.
  • NEXUS6
    #59
    Jól mondod: szinte. Aztán meg anyázol, ha mégsem reklám, mert mondjuk nem tudsz ennélkül regelni az oldalra. Köszike SJ!
  • Cat #58
    Az androidos tableteken van flash. Az más kérdés, hogy teljesen szükségtelen, hiszen egyrészt a flash játékok borzasztó erőforrás igényesek (illetve a flash maga, észvesztő hogy mennyire szarul van megírva - hogy mi a rossz nemtudom, a technológia vagy a programozók, de röhejes az biztos), másrészt a weblapokon lévő flash szinte kizárólag reklám. Az pedig sose baj ha nem jelenik meg.
  • Vol Jin
    #57
    Most nem azért, de neked miért kell kardoskodnod amellett, hogy az Apple technológiailag innovatív hardverben? A készülékházon kívűl semmilyen alkatrészt nem ők terveztek meg a telefonodba. A piacon kapható alaktrészekből összeállítanak egy telefont, és írnak rá egy szoftvert és ennyi. Az iphone az gyakorlatilag egy Samsung alkatrészhalmaz, amit egy iOS fog össze.

    Minek kell lejátszódnia egy emberben, hogy meggyőzze magát, hogy ez nem így van.
  • Vol Jin
    #56
    "Mire használnak ma legtöbben egy asztali gépet, vagy laptopot? Facebook, youtube, böngészés, levelezés, fórumozás, játék, zenehallgatás, videónézegetés, esetleg szerkesztés, kreatívkodás képekkel, néhány office doksi szerkesztése. És szerintem ezzel most egy elég nagy kört lefedtem."

    Nem úgy van, hogy nem megy ezeken a tableteken a flash?
    Én meg itt esküszöm neked, hogy nem is tudnék olyan honlapot mondani, amelyikben ne lenne flash. Akkor meg miért is jó tartalomfogyasztásra az iPad?
  • Vol Jin
    #55
    Vicces, hogy amikor egy híres ember mond valami triviálisat, vagy valami ostobaságot, esetenként felkapják, és szállóige lesz belőle.
  • Molnibalage
    #54
    Én fel sem ismernék egy iphone-t. Kb. ennyire van rá szükségem. Az okostelefonom 1,5 éves lesz, nem is neteztem vele. A munkatársam tett rá fel GPS-t meg valami bringást távmérőt. A szervizben meg az frissíténél ezek az appok is eltűntek. Azóta megint szűz a telefon.

    Persze lehet, hogy én már nem vagyok "átlaguser".
  • Szefmester
    #53
    Odabent a melóhelyen van egy emberke aki folyton védi és isteni szintre emelte magában az iPhoneját.. és mindenkire megpróbálja rábeszélni az apple termékeket.. megy is a vita rendesen. Volt ott már mindenféle dolog, de arra még nem kérdeztem rá, hogy miért akarta ma rábeszélni a másik kolegát (aki egy tabletet akar venni) az ipad3-ra amikor az illetőnek még a kindle fire is a dárga környéke.. és amire használni akarja arra elég egy M-tech 20ezres készüléke is... Nem.. ez a földreszállt sznob köcsög megőrül ha valaki nem azt mondja hogy az i(random szar) a legjobb.

    És személyesen csak 2 olyan embert ismerek akiknek van bármilyen almás cuccuk, de mind a kettő ezen a sznob szinten tanyázik. Azoknak a termékeknek nincs hibájuk, a cég nem veri át őket és nem nézik hülyének.. az egyszerűsége az a felhasználóbarátság, és nem a primitívség jele.

    Majd a szünetben egy képernyőtapicskolós zongorajátékkal játszott ahol is a Für Elise-t adta a készülék hangonként és minden hangért meg kellett érintenie a képernyőt ritmusra.. ha nem nyomta akkor nem jött a hang.. szóval elrontani sem tudta .. max a ritmus volt fals.. hááát.. Ez így eléggé megmutatja azt kiknek is készül igazából ez az egész.

    Egér? Csak egy gombos mert még összezavarodik.. zenei ritmusjáték? El sem ronthatja, hiszen akkor nincs sikerélménye... primitívség a köbön. Összelopkodott szabadalmak, ha pedig a mérnökség elszúrt valamit a tervezésnél, akkor csak simán a felhasználó nem tudja helyesen használni/fogni.

    Fogyasszák az ilyenek csak a tartalmat nyugodtan.. persze meg is látszik miféle tartalmat szoktak fogyasztani. :)
  • Molnibalage
    #52
    Nem értem, ezt a tartalomfogyasztás. Miféle tartalom? Miért hiszi azt mindeki, hogy az emberek állandóan a neten akarnak lógni...?
  • mousee
    #51
    Itt szerintem inkább az a kérdés, hogy mi olyan funkciót tud egy laptop, amit egy tablet nem, és a nagyátlag használja is nap mint nap.

    Mire használnak ma legtöbben egy asztali gépet, vagy laptopot? Facebook, youtube, böngészés, levelezés, fórumozás, játék, zenehallgatás, videónézegetés, esetleg szerkesztés, kreatívkodás képekkel, néhány office doksi szerkesztése. És szerintem ezzel most egy elég nagy kört lefedtem.

    Ezt egy iPad2-vel ma már nagyon kényelmesen megcsinálod, ha ezer évente pedig többet akarsz gépelni rajta, akkor veszel hozzá egy dokkolót billel, és keziccsók.
    De cserébe legalább könnyű, bármikor magaddal viszed bárhova, sokáig bírja akksiról, töredékét fogyasztja egy asztalinak, vagy laptopnak, tizede annyi gond van vele mint egy átlag géppel.

    És jelenleg ez egy rohadt nagy piac. Természetesen nem fogja teljesen kiszorítani a PC-t még egy darabig, mert vannak dolgok, amiket egyértelműen könyebb PC-n csinálni, mert nem mindenhol kényelmes a tapicskolós vezérlés, és szükség van teljesítményre. Viszont az a piac jóval kisebb, mint a fenti.
  • zola2000
    #50
    Tartalomfogyasztásra a mobil néha túl kicsi, a notebook túl nagy hordozni -> tablet.
  • Molnibalage
    #49
    És mil olyan funkciója van egy tabletnek, amit nem tudott egy laptop vagy okos telefon? Attól, mert máshova van belőve a képernyőmért/tömeg, hadd ne essek hasra...
  • lordsithlord
    #48
    Öregem, erre jobb, ha gyorsan lenyelem, amit írnék, mert ha leírnám, én innen repülnék...

    De a kulturáltabb része: én leírtam, mi történt. Te erre megrágalmaztál. Más is észrevette a dolgot, erre te megintcsak megrágalmaztál, hogy dupla acc-om van. Rágalmat rágalomra halmozol, de egy tévedést mániákusan felhozol... No ez az, ami undorító viselkedés.

    A tényekről: ugyebár az, hogy 3x annyiba kerül a garibővítés, tény. Az, hogy 1 év garit adnak, az is tény. Az, hogy a többi gyártó 2-3 évre ad kevesebbért plussz bővítést, szintén tény. Az, hogy így ők 4-5 évet vállalnak be, ezzel szemben az Apple max 2-3-at, az is tény.

    A fejlesztésekhez nem tudok hozzászólni, ez nem az én részlegem, ez pénzügy. Ami viszont kapásból látható: adott idő alatt a többi gyártó több terméket fejleszt és ad ki, mint az Apple, ez pedig bizony igen könnyedén elképzelhetővé teszi azt a képletet, amit az előadó elmondott. Ha nem hiszed, elötted az út, nézz utána.

    A rágalmazást pedig leszel szíves itt és most abbahagyni, ugyanis rettenetesen unalmas már. Bár gondolom ez is csak azt mutatja, mennyire "fejlett" az általad oly előszeretettel emlegetett "vitakultúrád... Megjegyzem, nézz utána, gondolom arra is találsz majd szép kis kifejezést, milyen hibának is minősül a rágalmazás...
  • figyu
    #47
    "az izzót pl. simán brute force módszerrel kísérletezte ki, kb. 2000 anyagot próbált ki..."

    Megkérdezték, hogy viselte a sok kudarcot:
    "ez nem 2000 kudarc volt, hanem felfedeztem 2000 olyan módszert ahogy nem lehet izzót gyártani" :)
  • figyu
    #46
    Tudom, hogy OFF, de veszélyes tévedés a gyümölcsdiétát és a tápanyag gazdag életvitelt együtt említeni:

    "Ebben az esetben azonban a szervezet nem jut hozzá a számára alapvetően fontos tápanyagokhoz és a működéséhez nélkülözhetetlen anyagokhoz, olyanokhoz, mint amilyen a kalcium, a fehérje, a vas, a cink, a D-vitamin, a legtöbb B-vitamin, valamint az esszenciális zsírsavak."

    http://www.life.hu/hazitunder/gasztro/20110323-igy-fogyj-galandfereggel-a-legorultebb-dietak.html
  • NEXUS6
    #45
    Ez nem igazán jó, ARM7 utasításkészlet, PowerVR gpu, Samsung memória elemek. Szal kb annyira önálló alkotás, mint ha egy zsigulira mondanánk, ami egy Fiat 124 licensz, némi szoci tuninggal.
  • Papichulo
    #44
    "melyek elég egyértelmű tényeken alapulnak"

    Az is egyertelmu es teny, hogy te ugy probaltal engem hazugnak beallitani, hogy valtoztatassal ideztel tolem szoveget!

    A garanciaban egyebkent egyetertunk, siman adhatnanak joval tobbet is... a tobbi kijelentesedre meg majd terjunk vissza akkor, ha bizonyitani is tudod oket, kezdheted peldaul ezzel: "az Apple töredékét költi "fejlesztésre" a bevételeinek a többi gyártóhoz képest" Idezeteket es forrasokat!!!
  • Papichulo
    #43
    "Amúgy milyen világrsszóló hw-t alkotott az Apple önállóan az önmagával sem kompatibilis csatlakozókon kívül?"

    Ha "abdul alahmed" lennek, akkor azt mondanam, hogy bizonyitsd be, hogy semmit :)

    Amugy peldaul az A6 CPU...
  • Omega
    #42
    Nem vagyok rajongójuk, így azt mondom, hogy önállóan valóban semmit sem találtak ki, de a megvalósítás minőségében, és abban hogy valamit, ami még újnak számít (vagy kézenfekvő a megvalósítása) jól meg is csináljanak, azt el kell ismerni, hogy ebben valóban profik.
  • lordsithlord
    #41
    Oké, ha szerinted ez tényektől mentes, tessék, itt a lehetőség, lehet cáfolni...

    Egészen addig, míg ezen állításokat nem tudod MARADÉKTALANUL megcáfolni, maradjunk annyiban, hogy a te vádaskodásod az, ami gusztustalan...

    Megjegyzem, régen szánalmas, ha csak ennyi választ tudsz adni azokra a kérdésekre, melyek elég egyértelmű tényeken alapulnak (lévén gariidő egyértelmű, árak egyértelműek, stb.).

    Erre pedig én mondhatom, hogy igen, ez a tőled már megszokott szánalmas hárítás.