115
  • Hugsy
    #75
    Bizony, Aero nekem is tetszett már a kezdetektől, azt nem értem miért vették ki. :(
  • Hugsy
    #74
    Pont ezekre a dolgokra lennék kíváncsi, hogy mi az amit csak annyival több kattintással lehet elérni. Mert mindenki ezt mondja, de senki sem tud semmi konkrétat mondani, max a kikapcsolást. :) Az meg 2 mp alatt megvan, nem értem mi a baj vele, ha meg extra gyors akar valaki lenni, akkor a gépén a kikapcsoló gombra beállítja a leállítást és ennyi. Annál nincs gyorsabb. :)


    De abban mindenképp egyetértünk, hogy desktop-on felesleges ez az újítás. De ez nem azt jelenti, hogy hátrány lenne.
    A metro felületet én sem használom, tehát lényegében annyi változott, hogy start menü helyett pár dolgot ott lehet elérni.

    Azt továbbra sem értem, hogy miért zavar, hogy oldalra gördül, nem lefelé. Ugyan úgy a görgővel irányítod. Mondjuk kinek mi jön be. :) De csak ezért nem rossz a rendszer.

  • usersg
    #73
    Amúgy a cikk címét olvastad már?

    "Csekély az érdeklődés a Windows 8 iránt"
  • usersg
    #72
    Hiányzik igen. Mert esztétikus, és szép. Ha van egy rendes gépem, akkor miért ne örülhetnék annak, hogy a rendszer néz is ki valahogy. Nem érted még mindig igaz? A microsoft -nak nem tellett volna semmiből hogy megoldja, hogy ha desktop -on használom a gépet, akkor megadjon mindent, ami a win7 -ben is megvolt. Egyszerűen megkérdezhette volna, hogy mire akarom telepíteni, és annak megfelelően rakta volna fel az egyes komponenseket. Ehelyett mindenből tablet lett. Ez a gond.
  • tomcsa4
    #71
    Widgetek megvannak. A desktop is egy widget lett.

    Az aerot egy csomó ember kikapcsoalta. Vista idejében nagyon, a Win7 idejében is erősen nyomatták az aero ellen kampányokat. Most meg hiányzik?
  • usersg
    #70
    "Tőled is megkérdezném, hogy miben hátráltat téged ez? De ami fontosabb, hogy mennyi időt szántál arra, hogy megismerd a rendszert?"

    Kb másfél hetet. Még most is megvan a cucc, ha valamit meg kellene benne nézni, de már csak virtuálisan. Másfél hét szenvedés elég volt.

    Hogy miben hátráltat? Sokkal több kattintásból kell megoldanom olyan dolgokat, amiket korábban nem kellett így. Ez engem zavar, ez engem hátráltat. NEM LEHET KIKAPCSOLNI! Miért nem? Nem kell egy darab lebutított metro app sem nekem. Akkor mi a f@ért nem lehet letiltani végleg? És miért kellett kivenni a vidget -eteket? Én konkrétan használtam őket. És sokkal kényelmesebb mint a start screen. Miért kellett kivenni az aero -t? Miért? Nekem nincs táblagépem, és nem is kell. Megértem hogy azon ezek a változtatások szükségesek, mert a pc -s kezelőfelület nem elég jó a tapizáshoz. De akkor miért kellett táblásítani az egészet? Ez így egy rakás szar. Más operációs rendszerekben ezt meg lehet oldani. Itt meg nem. Pont a microsoft -nál nem értik ezt? Pont annál a vállalatnál aki eddig odafigyelt a felhasználók igényeire? Most meg ilyen idiótasággal hazavágják az új windows -t?
  • usersg
    #69
    Miért nincs szerkesztés gomb? Az "újat" akartam írni természetesen, csak ez a vacak a véletlenül beírt rövid "u" miatt kijavította két pontos j -re.... mindegy.
  • usersg
    #68
    "De tudom szar, mert új és nem szeretjük a zújjjat!"

    Én szeretem az ujjat. Ha van egy programom, és te arra a feladatra tudsz jobbat, akkor arra állok át. Számos példa volt már erre. De ha rosszabbat mutatsz, ami mondjuk akár még trendi is, akkor azt fogom mondani hogy viheted magaddal, kösz de nem kell. Most pont ez az eset áll fenn. Miért nem lehet ezt megérteni? Vagy most attól leszel 21. századi faszagyerek hogy mindennek állva tapsolsz amire a microsoft azt mondja hogy jó? Gondolkodni meg nem kell igaz? Akkor gratulálok hozzá.
  • usersg
    #67
    "A Win8 fikázásának képlete: primitívség + divat MS fikázás = Win8 utálat."

    win 8 ajnározásának a képlete: idiótaság, marketing nyelése ahogy azt eltervezték + divat win8 imádat, amiről azt hiszed hogy okosabb vagy = win 8 ok nélküli imádata...

    Ha valami egyértelműen jobb, az meg is látszik, mert akkor nem lenne annyi negatív felhang. Lehet hogy te kis trendi s@fej leszel ha most leszólsz mindenkit aki elmagyarázza hogy miért rossz az új megoldás, de jobb lenne ha meg is magyaráznád....
    Fogd már fel, hogy az a qrva metró, egy rohadt táblás kezelőfelület. A pc pedig nem tábla, ezért kényelmetlen az a fos. Oldalra görgetni az ujjaddal biztos jó, egérrel nem. K@va nagy négyszögeket nézni tableten biztos jó, pc -n rendes monitoron nem. Ha meg neked élvezetet okoz a használata, meg hogy rendezgetheted ott össze vissza, attól még engedtessék meg másoknak, hogy ne akarjanak ezzel szarakodni, ha egyszer korábban nem kellett. Érted már? Vagy még egyszer le kell írni? A metro -s appoknak is mi a isten értelme van egy pc -n? SEMMI.
  • tomcsa4
    #66
    Ráadásul a Start menü a Win7-ben sem volt fenékig tejfel, mert a programokat ide-oda tette. Pl a játékokat is, valamit a gamesbe, valamit meg külön a programokhoz. De a programokat sem mindig a programok mappába tette.

    Win8-ban ez teljesen átlátható: ikonok vannak, csoportok vannak, logikusan van elrendezve, mai természetesen szabható.

    De tudom szar, mert új és nem szeretjük a zújjjat!!4 (amú mit jelent ezesetben a négy?) Nem szejetünk gondókoznii, nekünk kell régi rendszer. Uff!
  • Hugsy
    #65
    "Először is. Nehogy már nekem kelljen rendbe tenni azt, amit semmilyen más operációs rendszeren nem nekem kell, mert be van rendezve menübe."

    WinXP. Itt csak behányta bizonyos programok mappáit a start menübe és ott is neked kellett rendezni, hogy ne minden hülyeség legyen ott, esetleg funkció szerint csoportokra bontani. Tehát megdőlt az állításod, miszerint semmilyen más oprendszeren nem kell rendet tenni.
    Hozzáteszem, hogy ha összehasonlítjuk XP startmenüjével, akkor metronál sokkal egyszerűbb a nem kívánatos dolgokat eltüntetni. Csak jobb gombbal ráklikkelgetsz a programokra, majd még egy klikk, hogy ne tűzze ki őket.

    "A jobbra balra scroll, és a korlátozások mint teljesen feleslegesek egy rendes számítógépen."

    Ez most komoly? Ez is egy indok, hogy rossz a rendszer? Nem mindegy, hogy jobbra görgetsz, vagy lefelé?

    "Az a gondunk, hogy rosszabb. Ha valami csak egyszerűen más, azzal könnyen megbarátkozok, feltéve hogy segít nekem a munkámban. Ha viszont hátráltat, akkor nyilván nem akarok vele foglalkozni, mert az előző eszköz meg működik normálisan."

    Tőled is megkérdezném, hogy miben hátráltat téged ez? De ami fontosabb, hogy mennyi időt szántál arra, hogy megismerd a rendszert?

    ui.: Kérlek mondjatok olyan dolgot, amit a régi start menüvel meg lehetett csinálni, de a win8 erre alkalmatlan, avagy csak sokkal bonyolultabb megcsinálni. :)
  • tomcsa4
    #64
    Nem az a baj, hogy kocka vagy, hanem hogy buta. Ma a legtöbb eladott monitor Wide Screen, ezért is az oldal scroll. A másk pedig, az ARM megjelenik desktopon is, illetve az intel megjeelnik a táblagépeknél. Ezek a határok el lesznek mosva. Már a Apple is elmosta az iPhone, Mac kütyüknél a határokat.

    Egy baj van csak, hogy annyira segghülyék vagytok az informatkához. Jó tudom kényelme,s csak a seggeteket kell meresztelni a gép előtt, de könyörgöm.

    A Win8 fikázásának képlete: primitívség + divat MS fikázás = Win8 utálat.
  • usersg
    #63
    "Az a gondjuk, hogy más..."

    Tévedsz. Az a gondunk, hogy rosszabb. Ha valami csak egyszerűen más, azzal könnyen megbarátkozok, feltéve hogy segít nekem a munkámban. Ha viszont hátráltat, akkor nyilván nem akarok vele foglalkozni, mert az előző eszköz meg működik normálisan.

    És még egyszer mondom, ha a microsoft nem akarna mindenből tabletet faragni, akkor nem lenne semmi gondom a windows 8 -al. De mivel ezt az erőszakos utat választották, feld@atják maguknak az új "innovatíb" rendszerüket...
  • usersg
    #62
    "Az hogy neked gondot okoz, legyen a te bajod. 10 perc kb rendbe tenni a start screen"

    Először is. Nehogy már nekem kelljen rendbe tenni azt, amit semmilyen más operációs rendszeren nem nekem kell, mert be van rendezve menübe. 2012 -ben azt hiszem ez nem egy nagy elvárás.
    Másodszor. Az egész cucc akkor is kényelmetlen marad, ha berendezgetem. A jobbra balra scroll, és a korlátozások mint teljesen feleslegesek egy rendes számítógépen. Biztos jó dolog ez akkor amikor éppen egy táblával játszadozol meg ökörködsz - mást nem nagyon lehet vele csinálni legfeljebb 10x több idő alatt mint egy rendes géppel - de nehogy már ez legyen az opció egy pc -n. A Microsoft ezzel csúnyán mellélőtt.
  • tomcsa4
    #61
    Ő 1-2 kivételt olvasok azért itt, ők ne vegyék fel az inget. Nem az ő divatjuk, hanem a múlóké. :)
  • tomcsa4
    #60
    Én anno Vistára váltottam, amikor megjelent. Mérföldkő is lett a Vista. Aztán szomorúan láttam, hogy laikusok és hozzáértők (rendszergazdák) millióinak okozott fejtörést. Pedig szerény gépen használtam, hibamentesen. Utána jött a Win7 (ami Vista), most meg a Win8. Imádom a nyolcast és már nem kell a Win7/Vista. Sajnos az emberek többségének nincs annyi esze, hogy êrdrmben használja a nyolcas OS-t. Nektek tényleg az való, hogy bemenjetek egy gyárba mûszakozni, vagy infos lévén 8 órában nyomtassatok.
    Win8 felületectökéletesen kezelhető egérrel és billel, a start menü ketté van szedve, de logikusan és kényelmesen kezelhető. Aki nem tudja ezt átlátni, azit akar az élettől? És akkor ti panaszkodtok hogy butul a társadalom? Ti sem olvastok, nem tanultok csak siránkoztok. Ha már gondolkodni kell, az nem tetszik, mi? Ez olyan hiszti, mint a Vista idejében. Képzett emberek nem voltak képesek használni. Jó nekem a szgép nem munkaeszközöm, szabadidőmben is keveset vagyok előtte, de már jobban ismerem a rendszert, mint itt egyes kockák.
  • moonman
    #59
    Az a gondjuk, hogy más...

    nekik ajánlott egy átállás pl. ubuntu maverickről natty-ra vagy újabbra...

  • Hugsy
    #58
    Igen, ezzel egyetértek, hogy start menüben egyszerűbb kikeresni egy adott programot, mint 1000 ikon közül az asztalról. (Bár soha nem értettem miért teszi tele valaki ikonokkal az asztalát.. na mindegy is, ez nem ide tartozik :)

    Amit nem értek, hogy szerinted ezt miért ne lehetne metro felületen megcsinálni?
    WinGomb, jobb gomb 'All apps' és már ott is van az összes program ABC sorrendben. (Vagy Win Gomb, majd Ctrl+Tab -> ez gyorsabb nyilván) Tehát kb. ugyan annyi idő eljutni a startmenüben és a metro felületen az összes programhoz.

    Tehát win8 esetében is ugyan úgy meg lehet csinálni a dolgokat, az más kérdés, hogy szánni kell rá egy kis időt és meg kell nézni, hogy mi változott, mit hogyan kell csinálni az új rendszerben.

    Így továbbra sem tudom, hogy miért is annyira rossz a start menü eltünése. :)

    Ha van még valami ötleted, akkor szívesen meghallgatom. :)
  • gforce9
    #57
    Szervizelésnél sem árt ha ott van egy fix háttér. Én szervizeléssel foglalkozok, de ugye, ha kezem alá jön egy gép, aminek az asztala tele van szórva minden marhasággal, akkor ugye startmenü, mert az ikonkáprázatból biztos nem fogom előkeresni azt ami épp nekem kell. A startmenü meg ugye alapvetően mindenhol ugyanúgy néz ki. Ez sem hátrány azért. Hogy pl egy hdd sentinelt mondjuk megtalálom a H betűnél. Nem elhanyagolható élőny az abc sorrend, nem véletlenül találták ki. Persze annak aki csak annyit lát, hogy internet akkor kék e betű ha meg tálázat akkor zöld X annak tökmindegy valóban. De én azt tapasztalom, hogy ennél azért tudatosabb az átlag felhasználó is. Sokan jönnek azzal, hogy az öreg mami úgyse érti. Én pont az ellenkezőjét tapasztalom, az öregek, akik tényleg rászánják az időt a számítógépre, hogy kicsit képben legyenek, azok meg is akarják érteni a működését. Inkább az idióta fiatalok azok akik bár azt mondják róluk "beleszületnek az informatikába" olyan segghülyék hozzá, hogy már fáj. Kicsit messzire mentem... :) Bocsi, de ha valami nme ment át kérdezz rá, nem leszek SG troll a válaszban, tuti.
  • mg1992mg
    #56
    Volt szerencsém a Windows 8-hoz, asztali gépen, de mivel csak minden második indításra volt hajlandó csak elindulni, visszarakta a Windows 7-et:

    A Metro felületet elég sokan fikázzák. Nem értem, miért. Nálam tökéletesen helyettesíti a start menüt, nagyon jól lehet kezelni, berendezni, nagyjából az asztalra nem is pakoltam semmit, mindent a csempékhez tettem be, nekem praktikusnak tűnt, és könnyen kezelhetőnek még asztalin is.

    Alkalmazások. Másik piros pont. Az időjárás alkalmazás egyszerűen tökéletes. Jó ötlet volt. Ami alkalmazok terén picit talán visszavetett, hogy voltak játékok, akik makacsul nem akartak elindulni. Részben ezért is raktam vissza a Windows 7-et (Transformers - Fall of Cybertron, egyik példa...). Office, és egyéb alkalmazások terén egész jó.

    A rendes felületre mit mondjak. Tetszik az egész. Nem lesz ez rossz. Picit persze bugyutábbnak hat az egész, de el kellett menni ebbe az irányba is.
  • Hugsy
    #55
    Értem én, hogy törölgetni kell a metro felületről a nem kívánatos ikonokat, de azért nem hiszem, hogy egy ember nap, mint nap telepít újabb és újabb programokat. Tehát ezt egyszer, windows telepítésénél kell megcsinálni, amikor minden programot feltesz az ember, utána elvétve kell új programot feltenni.

    Keresni meg metro felületen keresi ezentúl a programot, ennyi.
    Bár csatlakozom ahhoz, hogy sokkal kényelmesebb volt a start menüben való keresés.

    Ill. a windows 8 megjelenése (a nagyközönségnek) után remélhetőleg a telepítőket ellátják egy "rögzíteni csempének" checkbox-szal és akkor nem lesz ez a probléma sem.
  • Pukkka
    #54
    Na nehogy már én magyarázzam el neked, azt amit egy 10 éves gyerek is kezelni tud. Az hogy neked gondot okoz, legyen a te bajod. 10 perc kb rendbe tenni a start screen, úgy hogy utána már ne legyen "katyvasz". Az, hogy erre egyesek képtelen, nem az MS hibája. Nyilván ha ez nem tetszik, nem kell használni, de nem is kell idejönni, nyomni a baromságaitokat, csak azért, mert nektek ez nem sikerül.
  • gforce9
    #53
    "Komolyan erdekel, hogy mas mire hasznalja a start menut?"

    A Start menüt valóban ritkán használják az emberek, de néha kell. Pl amikor egy ritkán szükséges alkalmazást kell indítani aminek nincs kinn az ikonja. A startmenü felépítése logikus. Fejből mappaszerkezetbe pakol minden program ott mindent (kivéve-egy két tolakodó pofátlan app). Szóval a startmenü az idő 99%-ában nem kell, de amikor kell gyorsan kereshető a filterezéssel vagy akár lenyitva a programokat. Ezzel szemben ha win8-as gépre telepítesz programot és nincs ráoptimalizállva, akkor gyönyörűen telesz*rja ikonokkal a startscreent. Kb ez olyan,mintha destopon 1 feltelepített program kitenne az asztalra 6-8 ikont. Alapvetően ezért van értelme a start menünek.

    Mert eddig az volt: telepítés-> startmenüből ami kell kiteszed tálcára, asztalra, a többi meg elvan a startmenüben, nem zavar. Mostmeg a win8-nál: telepítés és után a startscreen takarítása a nemkívánt ikonoktól. Mert a startsceen-metrós csempés marhaság fejből úgy veszi, hogy neked a feltelepített appok azok aztán kellenek nap mint nap. Nme szeretem, ha egy os, jobban tudja, hogy mit szeretnék.
  • TreDoR
    #52
    Nekem jó lesz a win 7-is még olyan 4-5 évig aztán talán...
  • Hugsy
    #51
    Hát karban kell tartani, ami nem kell oda, az kuka. :)

    Leállítás: egy ember hányszor állítja le a gépét, hogy ez számítana? Kb. 3 másodpercet vesz igénybe.. ez aligha számít, ezt megspórolod a bekapcsolási idővel, ha ennyire számít az idő.

    Ettől függetlenül nem mondanám, hogy nekem bejön a metro, de lehet élni start menü nélkül is. Ki kell tűzni tálcára a leggyakrabban használt programokat és ennyi. Nem hiszem, hogy napi szinten valaki annyi programot használna, hogy ne férne el ott.

    ui.: Ami röhejes, hogy ha a metros internet explorerbe böngészek, elindítok egy zenét és átváltok desktop módra, akkor a zene leáll. Ez már aztán multitasking. :D
  • [HUN]FaTaL
    #50
    A start menüben mappák voltak, a metroban nincsenek, tehát kiönt mindent a főképernyőre, ettől lesz katyvasz az egész.

    A start menüben nem az összes program volt ott defaultból, hanem, amit kitűzködtél, vagy a leggyakrabban használtak.

    A start menüből egy klikk volt a leállítás, itt vagy 3 (kitűztem csempének, így nem, de ez is röhejes, hogy evvel kell szarakodni).

    A start menüből a desktop ie volt indítható (mivel más nem volt) itt meg a metrost fost hozza, szerencsére csak addig, amíg az az alapértelmezett (másikat használok, de néha kell). A start menü nem oldalra görgethető volt (PC-n oldalra? lol).
  • Hugsy
    #49
    Hát igen, desktop-on szerintem sincs sok értelme ennek. Bár táblán/telefonon sem értem miért jó. Egyrészt csúnya, másrészt az ikon + widget megoldással nincs semmi baj és ráadásul sokkal szebb is.
  • usersg
    #48
    "Nálad a pont Pukkka. Átlag usereknek tökéletes."

    Ki az az átlag? Mert hogy én egy csomó átlag embertől kérdeztem, és azt mondták hogy nem jó...
  • usersg
    #47
    "és akkor már szar a Win8. Mindezt anélkül, hogy használták volna."

    Te agyas... fogd már fel, hogy akik neked ellent mondanak, azok használták, vagy épp használják ezt a vackot. El lett neked magyarázva, hogy a pc nem tablet, a tablet nem pc, ezért nem lehet ugyanolyan módon kényelmesen kezelni őket. Ha van nekem valamire jó megoldásom, és akkor jön valaki aki annál csak egy kicsivel is rosszabbat ajánl, akkor azért miért kellene nekem pénzt fizetnem? Szerinted megéri a szögletes kerekű autó ha van egy aminek normális kerekei vannak? Minek? Miért kellene ilyen megoldás?
    Maga a microsoft is kijelentette hogy a metro elsősorban tabletre van. Akkor most nekik sem hiszed el? Pc -n csak azért erőltetik, mert a szarra rá akarják szoktatni a népet. Aztán valaki vagy nyeli szépen a marketinget, vagy észreveszi hogy ezzel a cuccal nem lehet annyira jól dolgozni, mint az eddigiekkel. Én az utóbbi csoportban tartozom.
  • usersg
    #46
    "Szerintem nyilvan azert nem lehet kikapcsolni metrot, mert akkor senki nem hasznalna."

    Örülök, hogy van itt olyan is, aki érti hogy miért ilyen erőszakosan nyomatják azt a szart. A gond az, hogy nem kell desktop -ra, tök felesleges, semmi értelme, és mégis kötelező használni. Én meg azt mondom dugja fel magának táblával együtt az, aki kitalálta.
  • usersg
    #45
    "Azok az emberek akiket ismerek és használják mind pozitív véleményen vannak."

    Ha azok is olyan emberek mint amilyen te vagy, akkor nem is csodálkozom. :)
  • usersg
    #44
    "Majd arra van nekem még hangulatom, hogy egy katyvaszból rendszert csináljak."

    Hát ez az. A gép van értem, és nem fordítva. Nehogy már nekem legyen plusz munka, hogy rendesen menjen minden a win8 -on. Kalapálják össze rendesen, aztán majd akkor talán. Az meg hogy tableten mennyire jó vagy mennyire nem, az marhára nem érdekel akkor, ha egy rendes számítógép előtt ülök.
  • usersg
    #43
    Amiket írsz, az alapján neked halvány fogalmad sincs róla, hogy mi is az a win8. Meg sem magyarázod hogy szerinted miért is nem léteznek adott problémák, csak hőbörögsz mint egy divatmajom. Majd ha meg is tudod magyarázni hogy szerinted miért is nincsenek olyan gondok amivel más szenved, meg azt is hogy szerinted miféle forradalmi előnyei vannak ennek az egésznek, akkor gyere vissza, és írd le. Így csak nevetséges amit csinálsz.
  • Hugsy
    #42
    Miért, egy nem átlag user-nek miért nem tökéletes? :)

    ui.: Amelyik program ikonja megjelenik magától a metro felületen, az ugyan úgy megjelent a start menüben is. Onnan miért nem volt zavaró kitörölni? Vagy ott nem volt gáz, ha össze volt gányolva az egész menü?
  • GaborT28
    #41
    Nálad a pont Pukkka. Átlag usereknek tökéletes.
  • Pukkka
    #40
    Félre értés ne essék, nem akarok én megtéríteni senkit. Csak eldurran az agyam attól, hogy korlátolt emberek nem tudnak mást szajkózni, hogy csak tabletre jó, meg hogy szar a metro, és akkor már szar a Win8. Mindezt anélkül, hogy használták volna. Adott egy jól összerakott, stabil oprendszer, ala win7. Ezt továbbfejlesztve+metro ui -> Win8. Nem értem mitől kellene szarnak lennie, meg használhatatlannak. Tartom azt is, hogy maga a Metro is egy szerethető könnyen használható cucc. Minden ott van az ember előtt, amire szüksége van, úgy rendszerezi a dolgait, ahogy akarja. Éveken keresztül, szinte mindenki különböző dockokat telepített, az MS most megcsinálta ezt profin, erre jön a lázadás. Nyilván az olyanoknak, mint a lenti hozzászólók, akik naponta 70 programot telepítenek, zavaró lehet, hogy kirakodja az ikonokat, de egy átlag usert nem tudom mennyire érint valóságban érzékenyen az, hogy amit használ kint hagyja, amit meg nem, azt berakja egy tároló csoportba. A régi start menünél, érdekes ez senkit nem zavart. Nem értem, mitől másabb egérrel rákattintani egy csempére, mint újjal. Az benne pont a nagyszerű, hogy kialakítod a saját kis felületedet, utána ugyan azt tudod használni tableten stb. Egérrel sem kényelmetlenebb kezelni, mint újjal.
  • Hugsy
    #39
    Csatlakozom azokhoz, akik szeretik a Win8-cat. :) Kb. 1 honapja van fenn, teljesen meg vagyok elegedve vele. A rendszer gyors es stabil!

    Metro feluletet minden nap csak bekapcsolasnal latom, amig megnyomom a desktop csempet. Tehat 1-2 mp. Ez olyan zavaro lenne masnak?

    Komolyan erdekel, hogy mas mire hasznalja a start menut?
    Mert en eddig csak arra h vezerlopultot inditsak kb. Amit gyakran hasznalok programot, azt kituzom talcara, vezerlopultot jobb gombbal elerem.

    Tehat tenyleg nem tudom, hogy mas mire hasznalja olyan gyakran, hogy zavaro legyen a hianya.
    Nem kotekedesbol kerdezem, tenyleg erdekel. :)

    Szerintem nyilvan azert nem lehet kikapcsolni metrot, mert akkor senki nem hasznalna. Az emberek nem szeretik levaltani a mar megszokott rendszert egy uj dologra.

    Az meg idovel kiderul mennyire eletkepes otlet. Desktopon nem hasznalom a metro feluletet, mert felesleges nekem, de attol a Win8 egy jo oprendszer. :)
  • Pukkka
    #38
    Azért, mert te azt írod, hogy az emberek többségének nem tetszik, ez még nem biztos hogy így van. Azok az emberek akiket ismerek és használják mind pozitív véleményen vannak. Érdekes senki nem panaszkodott még a sc miatt, mindenkinek sikerült nagyjából 3 perc alatt rendszerezni. Jó, az mondjuk igaz, hogy nem 2 bites agyu linux fanek.
  • hurkaur
    #37
    Az MS ezert sem tud soha az apple nyomdokaiba lepni, mert ahhoz hogy innovaljon valamit, el kene veszitenie a felhasznaloi bazisanak 80%-at :)
    Desktop vonalon, ha nem is bukast, de lagymatag fogadtatast josolok, kerdes hogy ez mennyire fogja segiteni a winrt tabletek terjedeset. Szerintem ez az igazan kritikus pont, es ezzel Redmondban is tisztaban vannak.
  • Major
    #36
    Initial release: October 26, 2012