7781
  • Carmang
    #7301
    A pre-awa skilleket erősítették fel a succ. skillekkel. Mert ugye az awa sokkal erősebb, mint a pre-awa, így ha haladni akartál, akkor muszáj volt azt használnod. Most itt a lehetőség, hogy visszatérj a gyökerekhez, ha az jobban tetszik - ahogy mikro is írta (pl. ranger, berzi ezeknél sose értettem az awa-t hogy hozták össze). És ugye vagy succ-nal, vagy awa-val mész tovább, de nem egyszerre a kettővel.
  • mikromanus
    #7300
    A succession skill ág amolyan alternatíva. Ha jobban csíped az "alapértelmezett" fegyverzeted és a hozzá kapcsolódos killeket, akkor itta ráncfelvarrt "új" skill ág neked. Ha awakeningben nyomulnál, akkor meg ott az eddigi. De ez a succession is amolyan hibrid ami innen -onnan összekalapozza az értékeit, így itt se lehet kihagyni egy-egy fegyver fejlesztést ha jól értem. A warrior elég mozgékony lett ezzel a skill ággal. Hurrá, egy újabb "melee" akit nem lehet befogni mert lerohan mire ellövöd az "Instant" varázslataidat. A hosszabb castosakról meg ne is álmodj. Szuper.
  • AnuluWork #7299
    Pontosan mit akartak a successionnal? Az awakening két skill kivételével kuka? Értem én, hogy van pár skill, ami jobb lett, mint az alap, de pl. a maehwanál rengeteg apró skill volt amit ha jól használtál, egész jó dolgok is kisültek belőle, de ezzel a patchel - ugyan lehet pl. Tigerbladenél Red Moont használni, de még át kell látnom, mert a Kerispearnek úgy látom tulkép. vége.

    Nem néztem a többi class successionjét is. Szokni kell, bár a többség temeti a maehwat. :(

    Amit nem értek, a succession skilleknél ha van absolute skilled, nem tudod a suc skillt felvenni. De miután felvetted, a simák közül az absoluteot felveheted. Egyelőre még nem látom még át, de van értelme? Vagy az ultimatek felvételének?
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2019.12.18. 18:27:14
  • SzirmosSzisza
    #7298


    patch note-ban nincs leírva mik az új skillek amúgy?
  • mikromanus
    #7297
    Esetleg Nayashe videói?:


    Maehva guide-ok

    Bár nem értek én az ilyen kasztokhoz és a youtuber se annyira ismert nekem. Lehet kutyaütő. :D
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2019.12.18. 15:23:51
  • AnuluWork #7296
    Gondban vagyok a Maehwaval. Musaról picit több info van, maehwaról sok értelmeset nem találtam. :(
  • Carmang
    #7295
    Konkrétan mire gondolsz, skill guide?
  • AnuluWork #7294
    Erről a successionról nincs valahol egy jó leírás?
  • AnuluWork #7293
    Ohb+csakjövőhéttől ...
  • AnuluWork #7292
    Ez a majom hol van?

    Leuheffe
  • Carmang
    #7291
    Jól látom, a Ranger-nek csak egy Invincible skill-je van? Karanda köpködését (vagy mi az) hogy lehet kikerülni? Kettőt köp ugye, de gyorsabban, mint a skill cooldown-ja.
  • Mirayse
    #7290
    Ki gondolta volna
  • SzirmosSzisza
    #7289
    December 1, illetve 1-2 régióban már kint van, de eléggé p2w lett a nyugati verzió az ázsiaihoz képest.
  • savior666
    #7288
    A mobil verzió mikor jelenik meg és mennyibe fog kerülni?
  • Carmang
    #7287
    Most az új klassz jön: Guardian.
    https://www.blackdesertonline.com/news/view/3328
  • foxxi
    #7286
    Nincs valami közelebbi radmap hogy SHAI pölö mikor lesz PS4-re?
  • foxxi
    #7285
    No megvettem PS4-re akcsiósan. remélem bejön majd :)
  • mikromanus
    #7284
    Vagy ennyi a vörös-fekete sivatag elnevezések alapja?

    "Nevertheless even today the forces of Calpheon and Valencia - referred to as the "Army of the Black Desert" and the "Army of the Red Desert" - clash still in the desert."
  • mikromanus
    #7283
    Északi és déli fele a sivatagnak fekete, vagy vörös. (vagy kelet és nyugat?) Ahogy utazol a sivatagban kapod is a jelzést a "határ" átlépésekor.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2019.11.18. 15:47:08
  • SzirmosSzisza
    #7282
    Én csak 1 sivatagról tudok, meglestem bdocodex-en, az alapján a red desert anno arra utalt, hogy öldökölték egymást (https://bdocodex.com/us/theme/3388/).
  • mikromanus
    #7281
    Csak fordítás kérdése. Crimson = red = vörös/piros
    Vagy rosszul emlékszek és nem ez a két sivatagi terület elnevezése? Red desert és Black Desert?

    A sequel-prequel kérdésre a fejlesztők válaszoltak úgy hogy onnan indultak kezdetben, de most már külön IP-nek tervezi a Crimson Desert-et.
  • SzirmosSzisza
    #7280
    BDO-ban nincs Crimson Desert nevű zóna, az egyik privát szervert hívták csak így. Amúgy afaik sose volt róla szó, hogy bármi köze lenne a BDO világához, csak valamelyik nyugati YouTube videó alá valaki beírta hogy a BDO előtt játszódik mielőtt lett mágia/black spirit, aztán mindenki átvette, de hivatalos forrásból sose hangzott el.

    Amúgy elvileg nem is túl sokára lesz majd béta/alfa szóval kiderül, hogy pontosan milyen, de nem hinném, hogy PA magának gyártana konkurenciát.
  • mikromanus
    #7279
    Picit olyan előremenekülős dolognak tűnik az egész. Úgy harcolnak a konkurenciával és a kalóz verziókkal, hogy folyamatosan fejlesztik a játékot. A játékmotor fejlesztésnek megvan a korlátja, így teljesen újat csinálnak ami "fejlettebb" és jobban illeszkedik a jelenlegi hardver-szoftver környezethez. A BDO-t felesleges temetni. Aki eddig játszott és tejelt az nem fog kiszállni csak mert 1-3 év múlva talán lesz valami más. Már úgy megszokták a korbácsot és az éhezést, hogy jobbat nem is akarnak.... kb.
  • Maxtreme
    #7278
    Azért ezzel (főleg a kommunikáció hiánya miatt) elég nagy öngólt lőttek maguknak, ez a trailer megjelenés napján már meg is látszott a PA részvények árfolyamán :D
    Baromi sokan temetik miatta a bdo-t, és valahol joggal (emiatt simán lehet hogy a pearl shop sem fog annyira jól pörögni) a baj az, hogy nem tudni hogy mi is a fejlesztők valódi terve.
    Csinálni 1 "klasszikus" mmo-t dungeon*ökkel,visszafogott pvp tartalommal, a bdo-t meg meghagyni jelen formájában. vagy idővel teljesen "kukázni" a bdo-t, és a Crimson venné át a helyét.
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2019.11.18. 11:27:53
  • mikromanus
    #7277
    A Crimson Desert (ahogy a nevéből is látszik) eredetileg a Black Deserthez kapcsolódó lett volna. Ugyanaz a világ csak egy korábbi időben. Ezt időközben "Kinőtte" a játék és most már önálló játék/cím lesz. A neve azért megmaradt a BDO egyik zónája.

    Ahogy a trailerből is sejthető lesz egy külön solo (vagy co-op?) campaign-ja is, ahol az elérhető öt zsoldos egyikét irányíthatjuk.
    Az MMO részről sok infó nincs. Erősebb PvE tartalmat ígértek elvileg. Aztán bármi lehet még. Az első bétateszt valamikor 2020-ban lesz, ha meg nem csúszik a fejlesztés.
  • Mirayse
    #7276
    Nagyon kevés info van egyenlőre róla.Egy nyílt világú mmorpg amely nagy hangsúlyt fektet a történetre.Későbbiekben meglátjuk hogy mi lesz belőle. :)
  • AnuluWork #7275
    Egy Trónok harcába öltözött Witcher BDOs adottságokkal.


    Mi lesz ez? MMO vagy OWRPG?
  • Mirayse
    #7274
    Első benyomásra nagyon jól néz ki.
  • SzirmosSzisza
    #7273
    Egyelőre nem nagyon tudni, állítólag inkább PvE-re fog fókuszálni, de tudja a fene.
  • Mirayse
    #7272
    Ez a Crimson Desert nevű új pearl abyssos cucc mi lenne?
  • SzirmosSzisza
    #7271
    KR-ben már 1 éve kint van meg pár nyugati országban is. Igazából van egy erősebb városépítős rész benne + grinding + lifeskill + pvp aréna. Bár elvileg nyugatra elég patkány p2w-nel jön a keletihez képest.
  • Carmang
    #7270
    Jön a mobilos verzió. Kíváncsi vagyok mi lesz benne a tartalom.
    https://gamepod.hu/hir/megjelenesi_datumot_kapott_a_black_desert_mobile.html
  • Terrana
    #7269
    Hunok guild tagfelvételt hirdet amely összetartó közösség létrehozására törekszik.
    Elvárások:Játsz aktívan a játékkal, illetve Tiszteld a társaidat és segítsd öket ahogy tudod.
    Elérhetőség: Terrana#4185 discordon v KazumiHUN karakter SanjounoHaruhime family név. Általában 19 és 22 között lehet megtalálni ingame.
  • Carmang
    #7268
  • Maxtreme
    #7267
    Pár kép tőlem ismét, de csak spoilerbe mert nem kicsik :)

  • Carmang
    #7266
    Ha meg akarod építeni a karakkot, akkor az új barteringgel kell foglalkoznod.
  • AnuluWork #7265
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Vendor


    Craft


    Harc


    A játék 2003as volt. Még politikus is lehettél! :D
  • AnuluWork #7264
    Én sosem voltam híve a Level alapú MMOknak. Ritkán is vágtam bele. A DAOC volt az első MMO amit kipróbáltam, viszont az SWG döbbentett rá, hogy kb. erre vágyom. Ugyan sok grind volt az utóbbiban, mégis elfogadható volt, mert ha elértél egy fázist, akkor kész lett a karid, és utána a itemeket, peteket, stb. tudtad megszerezni. Minőség alapú craft volt, kicsi házakban kicsi saját vendorokkal. Ha akartál BH voltál, ha akartál Ranger, és mellette te döntötted el, hogy pistoller vagy carabiner leszel. Sok kis apró dobozkának a kixpzéséből (hívjuk grindnek) érhetted el ami lenni akartál, miközben ezeket bárkikor ledobhattad, változtathattad. Bár egy karid lehetett, a végén ha jól emlékszem már három slotod is volt rá, amikor a jedivé váltál vagy szakmák megtanulásával, vagy falusi úton. Közben ugyan a játékosállományt elszívta a level alapú WoW, mégis, az SWG valami olyat adott az akkori játékostársadalomnak, amire azóta is keresem a folytatást, de nem lelem, pedig volt már SW alapú MMO milliókból, mely mára már szintén nem fizetős, hanem tucat az is. Az SWG még havidíjas volt, de ha véget ért a grind, kész lett a kari, csak arra kellett ügyelni, hogy minél jobb cuccokat rakjál össze a ritka lootokból (nem volt tucat lootkodás, egyebek), pvpzzél azokkal, AKIK BEKAPCSOLTÁK A PVP funkciót. Remek pvp raidek voltak minden este, baromi jó funny role play résszel. Factionözhettél lázadóként-birodalmiként, de nem volt kötelező a pvp, viszont sima faxa kis szerepjátékozás, ami az MMOkat akkoriban működtette (most már tucat az egész ipar) ezerrel mehetett. Ha akartál gyógyítottál, buffoltál, táncoltál, miközben chateltél ingame, ha akartál harcoltál, ha pedig a craft, a kereskedés vagy egyebek ütötték meg a lelked, akkor a harc közelébe se mentél. Saját házad lehetett, szinte bárhol letehetted, és saját magad alakítottad a contentet a player városokkal. És közben szólt az ikonikus zene egy ikonikus terepasztalon. Ha nem volt elég, a havidíj mellett ha akartál havi 15 dollárért forintért egy másik karit is üzemeltethettél, mert a lotok száma kevés volt, és ha valaki bányászni akart, házat akart, és még guild leader is akart lenni, akkor kellett hozzá két kari. (Már a bányászás is értelmesebb volt. Minden héten vagy tíznaponta változott a területeken található lehetőség, és akkor ha nem volt az az anyag, leállt a bánya. A bányát - és a házat - fizetni kellett ingame manival, mert különben egy idő után füstölni kezdett, majd elrohadt. Ez költséges volt, de bárkire ráírhattad a lotot, és akkor te vitted a cuccát. (Ha kiszállt, nem törlődött a karija sokáig, volt akinek soha, és ha valaki kezelte, nem is kellett másik kari semmire. Volt benne lutri, hogy ha a sony vagy a tulaj törli a karit, ugrott a raktárad, az összegyűjtött cuccaid, de mégis ez egy elképzelt lehetőség volt, általában senki sem törölte - kivétel egy szlovákiai játékostársam a sajátját részegen, hirtelen felindulásból -, megszopatva vele a guildet, de ez van.) Ugyan a Kakaohoz képest a SOE nem rögtön 1ről a 7re jutott, mint Feri bácsi, viszont mindenképpen értelmesebb volt egy ilyen MMoval játszani, mint 50 dollárokért skineket vásároltatni a népekkel. És amikor kijött a WoW, a Sony megijedt, és olyan ikonikussá tette a játékot, hogy a jedi alapclass lett, és megjelent a level alapú baromkodás. Pedig az NGE előtt szinte tökéletes volt a game. Az űrharc rész, a három frakcióval pedig telitalálat volt. Az NGE után sokan csak emiatt maradtunk online. Az NGE után beleölt contentel, ha nem is ölte volna meg a WoWot, hülyeség volt az egész, ennek és annak is korrekt rajongótábora volt, egész jól bírta volna a strapát, mert kevés játék volt amelyben földön és égen is harcolhattál, és a SW univerzumban kalandozhattál, de úgy érezték, hogy a 750k játékos a WoW millióihoz képest kevés, és léptek az NGEvel, aztán bár a barom aki kitalálta páros lábbal repült a játékosok elvesztése okán, a keménymag maradt, de nem számított, nem hozták vissza a régi rendszert. Aztán jött 2011 és a már kicsinált, de még mindig egész jó játékot bezárták, hogy teret adjanak a LA új WoWgyilkosának, a SWTORnak. Kár volt érte! Egy SWG2 NGE előtti állapotával bármikor jöhet, vevő vagyok rá.

    Mára viszont bár már leszoktak a WoW gyilkos MMOzásról, mindegyik MMO egykaptafa. Harcrendszerben még csak-csak, contentben is elég faxa a BDO, sok jó ötlet van ebben is, de ugyanúgy, mint az SWG óta azt hiszem egy játék gyakorolt rám nagy hatást, de mindegyikből hiányzik belőle az az érzés, hogy ne akarj csak ezzel játszani, mert ebben megvan minden, amire vágysz. És itt jutottunk el oda, hogy ahogy írjátok, afk. De akkor ez nem több, mint egy mobil game. Arra pedig ott a mobil, nem kell PC.

    Én se szeretem a P2W dolgokat, ez a BDO is mára inkább egy p2w alá alá alá, de tény, hogy baromságokat kell megvenned ahhoz, hogy azokat az alap funkciókat megkapd, ami egy korábbi MMOban alap jogon a tiéd volt. Ugyan havidíjas volt, mégis, sose éreztem akkora lehúzásnak a szerverpark üzemeltetése és a content árán az árakat, mint a BDO esetében az 50 dolláros skineket.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2019.10.25. 15:40:15
  • mikromanus
    #7263
    Mindig is Archeage klón volt. Az Archeage debil kistestvére, scak szebb. Ugyanazok a tartalmak kicsit másként. gagyibb trade, sekélyesebb life skill rendszer kezdetben. Sokat változott, de kezdetben úgy tűnt, hogy kb a fejlesztők lelesték mi fáj az archeage játékosoknak és azt megadták a BDO-ban. Így itt lett például instanced housing. volt még 1-2 olyan részlet ami BDO indulás előtt AA-ban vitatéma volt és sokan akarták az olyan változást ami épp lett is BDO-ban. Meg persze a csali: a "no p2w"-t. Amit mondjuk épp nem tartottak be sokáig.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2019.10.25. 13:32:48
  • SzirmosSzisza
    #7262
    Kapsz ingyen hajót, ha elkezded az új quest linet ami bejön. A hajó dolgait újra tudod tölteni a whar managernél, nem kell hozzá más, arra kell figyelni, hogy ne a tengeren fogyjon ki. Az hogy megéri-e jó kérdés, így hogy az alap ládákért is viszonylat ritkább itemeket kell leadni szerintem nem, de tudja a fene.

    #7261: tudni kell szünetet tartani, 1 ideje én is csak horgászok meg lenyomom a napi energiát sorozatozás közben, nem szabad kiégni :)