65
  • gombabácsi
    #25
    muhahahaha...
  • who am I 7
    #24
    Hát..a gyilkolás mondjuk, egy faces cikknél pont rossz párhuzam végülis..azt nevezzük rombolásnak/elmúlásnak, ami negatív, azaz objektív is mondhatjuk, bizonyos dolgoknál, h rossz.Ez a szociális élet meló közben, teljesen más..ez alapján nem lehet bárkit el/meg ítélni.Egy semleges tevékenység,túlzozz "termelés" közben...mindenki döntse el maga, de ez kicsit összetettebb ennél.
    Persze, az elsőre kicsit túlzásnak tűnik, h alanyi jogon jár a melóközbeni szociális háló :D persze, meglehet oldani, h ne zavarjon bele, de az átlag ember tuti nem fogja....
  • who am I 7
    #23
    Lehetne elemezgetni a dolgot, nem egy technológiai csoda, de azért meglehet nézni a szerverparkot is meg a kódot..mégis felülmúlja a konkurenseket, persze a marketing is sokat jelent, de csak olyat lehet pusingholni, aminek van alapja...
    Nyilván túlzott facezés nem tesz jót a productivity-nek, ha halomra áll a munka.De ha pl. nincs meló, vagy minden kész van, nem fog egy multi cég pl. csődbe menni mert pár ember ránézett arra a vacakra.Pszihológiailag, pl nem tűnik a meló olyan monotonnak és nincs annyira bezártság érzete a melósnak, ha pár hülyeséget lecsekkolhat...persze, módjával.
  • nextman
    #22
    Ez a fajta relativizmus szerintem nagyon veszelyes, mert ebbol az is kovetkezik, hogy nem itelhetjuk el/meg az azeri baltas gyilkost, vagy a norveg sorozatgyilkost. De, igen meg lehet es kell is itelni a dolgokat, az a mentalitas, hogy hat ugy jo mindenkinek, ahogy neki jo, az a kaosz fele vezet...
    Munkahelyen dolgozni kell. Lehet facebookozni, ha megengedik, de ezt kovetelni. :)
  • who am I 7
    #21
    Viszonylag egyszerű és primitív gondolkodás mód, amit ide lepötyögtél.Milyen vicces is lenne, h egy ilyen fb miatt elküldött ember, hozna egy másik cégnek milliárdokat, ahova ennek ellenére felvették.Persze, értelmes cégnél ilyen nem fordul elő.A referenciák többet érnek, és egy normális interjú sokat jelent.
  • who am I 7
    #20
    Az, h a te kis szubjektív kényszerképzeted alapján nem ítélhetsz el/meg senkit.De valóban, nem rád gondoltam, hanem Gaborra, de mivel te is osztottad a nézetét, ezért közvetetten neked is szólhatott.
    Szóval, el nem ítélheted, persze mondhatod, h nem helyes..de figy csak, a kannibáloknak az a normális, ha megeszik a másikat.
  • gombabácsi
    #19
    Ez nagyon jó! Mondják is meg előre hogy facebookozni akarnak, így nem kell több időt pazarolni rájuk felvételkor. :D:D:D
  • Bannedusermail
    #18
    Nekem az a furcsa, hogy sokan technológiának vagy modern vívmánynak tartják a facebookot, amikor egyáltalán nem az. Pusztán egy honlap és egy mögötte álló szolgáltatás.
  • Bannedusermail
    #17
    Én csak annyit szeretnék mondani kérem szépen, hogy meg vagyok lepődve. Teccikérteni?
  • nextman
    #16
    Igen, szubjektiv, mi ezzel a gondod?
    Vezessem le neked keplettel, hogy mi a normalis, vagy mi? LOL
    Persze, hogy szubjektiv a normalissag kerdese, ez speciel egy olyan fogalom, ami nem is lehet nem szubjektiv.

    Bar ha jobban visszaolvasunk, nem en hoztam be a beszelgetesbe ezt a szot, hanem Laza, lehet vele van inkabb problemad?

    De faekmode: Azert vagyok normalis, emrt 31 ev alatt kialakitottam egy viselkedes es gondolkozasmodot, amivel egy igen bonyolult vilagban jol, eredmenyesen lehet mukodni, ugy, hogy nem csak magam, hanem masok szamara is inkabb hasznos, mint arto jelenseg vagyok.
    Ehhez kepest a cikkben targyalt tartalom, mint erre nem illeszkedo entitas valoban nem normalis.
  • willcox
    #15
    A munkahely munkavégzésre való, nem pedig faszbukozásra. Páros lábbal rúgnék ki bárkit, akit ilyesmin rajtakapnék.
  • who am I 7
    #14
    Akkor most fuss neki még egyszer hátha..De le egyszerűsítem neked faékmode : Miből gondolod, h te normális vagy?
    Olyan nincs, h saját viszonyítási rendszer, az a te kis szubjektív józanparasztieszű világod.
  • wraithLord
    #13
    Érdekes hír... Ha nem tudnám, hogy nem kábszerezek, azt hinném, hogy be vagyok szívva.
  • Rapid81
    #12
    +1

    A mai fiatalok már fény nélkül születtek. :)
  • nextman
    #11
    Nyilvan a sajat viszonyitasi rendszerem alapjan, mi mas alapjan:)

    31 evet mar eltoltottem a sargolyon, es igen, latszik, ahogy generacionkent szep sorban hunynak ki a fenyek az emberi tekintetek mogott:)
  • who am I 7
    #10
    mi számít épeszűnek?milyen viszonyítási rendszer alapján mondod/mondjátok, azt bárkire, h nem épeszű, vagy épeszű?Miből gondolod, h az a normális, amit te annak hiszel?
  • nextman
    #9
    Valoban. Nem az a kerdes, hogy a foldon kivul letezik -e intelligens elet, hanem hogy a foldon letezik -e.
  • TomaSirco
    #8
    Mit lehet nézni annyit azon a nyomorult fészbukon?
  • Laza
    #7
    És ebből bármelyik szerinted normális? Semmi sincs a Fészbúkon, ami a munkavégzéshez elengedhetetlen lenne ... sőt ... tehát ne akarja a sok szemetet munkaidőben böngészni, meg cseverészni, meg megosztani, stb.
    Persze emailes beszélgetésekkel is el lehet bni az időt munka közben, de ott minimális a figyelemelterelő baromságok áradata, mint a fbúkon.
    Egyébként is olyan lassan, mint egy globalizált szanalmas.hu ... majdnem ugyanabban a stuktúrában van telehányva mindenféle viccesnek szánt meg idióta baromságokkal, ráadásul sokat maguk a felhasználók generálnak (mit ettem ma, mit szartam ma).
    Nem a munkahelyre való.
  • who am I 7
    #6
    kínáról meg ne is beszéljünk... :D:D:D
  • zolis
    #5
    Ausztrália: "Az alkalmazottak azt várják el a cégektől, hogy tegyék lehetővé a közösségi portálok munkaidőben való látogatását."

    Magyarország: "A cég azt várja el az alkalmazottól, hogy heti 168 órában robotoljon, különben repül".
  • GaborT28
    #4
    Ha valaki még azt meri mondani, hogy ezen a Földön épeszű emberek élnek; akkor nála is valami gond lehet.Ezek után főleg...
  • Botond #3
    Meg ott a zsebben az okostelefon, amin nincs letiltva...
  • endrev
    #2
    Petka, az Ausztrália. Ez Magyarország. :)
  • Petka
    #1
    Na remélem ez most valami vicc? Nem akarok álszenteskedni, mert én is szoktam használni, de ha arról lenne szó, hogy letiltják vagy rámszólnának, hogy nem kéne, akkor nem hőbörögnék.