1921
1408893095.png
  • fluency
    #1841
    Egyébként most a Fanatical.com-on 6 rugóért be lehet zsebelni a POE2 Deadfire alap verziót, 9-ért meg az Obsidian verziót. link
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2019.06.19. 17:44:38
  • fluency
    #1840
    Szerintem mindkét harcrendsze jó. A RTwP gördülékenyebb és a csapattagok maguktól is akcióznak, a Turn Based ugyan lassabb mivel mindent te kezelsz, de cserébe jobban lehet taktikázni.
  • fluency
    #1839
    Milyen erődre gondolsz? Caed Nua-ra? Ott nem emlékszem kereszt küldire. Raedric's Hold-ba viszont van kereszt küldi. Vagy az animancer nőét vagy a felső szinten valami papét fogadod el. A pap asszem egy kulcsot ad a nő meg valami titkos ajtót mutat, amivel be lehet jutni a trónterembe.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2019.06.19. 17:22:45
  • Daermon
    #1838
    Nincs ilyen. De nem is baj, az eredeti harcrendszer jobb.
  • BladeW
    #1837
    Próbáltam utánajárni - kevés sikerrel: az első részhez is be lehet valahogy izzítani a körökre osztott harc módot? Most, hogy kijött a magyar fordítás lehet megvenném a játékot.
  • Malachit
    #1836
    Az erődben később van jelentősége, hogy a lélek csajt vagy az öreg papot választom? Mindkettővel beszéltem és adták a kereszt küldetésüket.
  • jocika
    #1835
    Köszi, a nyolc kettőnél megvan, a többinél majdnem. A Beavatott három kérdése/feladata után akkor elkezdem.
  • fluency
    #1834
    Én inkább szintet javasolnék. Lvl8-tól már el lehet kezdeni. Van pár jó cucc a WM-ben, ami jól jön később is.
  • jocika
    #1833
    Mikor érdemes elkezdeni a kiegészítőt? Amikor megjelenik a hírhozó, vagy inkább a főjáték befejezése után? Most hajlok rá, hogy elmenjek hírhozóval.
  • fluency
    #1832
    Mechanika mindenképpen legyen legalább egy karakternek nagy. Az segít a csapdák felfedezésében és hatástalanításában. Ha a legnehezebb fokozaton játszol, akkor egy csapda lereszelheti az egész csapatod.
    A lore meg egy fontos dolog, mert ahogy Shed77 is írta plussz opciók jelennek meg párbeszédeknél, de talán ennél is lényegesebb az, hogy ez felel a scrollok használatáért. A Lore képességgel magasabb szintű scrollokat lehet használni.
    A survival meg akárcsak a lore, plussz opciókat kacsolhat be bóklászáskor, de ez kihat az elfogyasztott kaják hatóidejére is. Meg pihenéskor minnél nagyobb a szint, annál több opció érhető el: - + 20% gyógyítás; - +10 mozgási sebesség; - +10 pontosság egy fajjal szemben; - + 20% fogyóeszköz időtartam; - +10% körülfogott ellenfél ellen.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2019.06.14. 22:53:10
  • Shed77
    #1831
    Be lehet állítani, hogy lásd azt, hogy milyen párbeszéd lehetőségekről maradsz le, mert valami feltétel nem teljesül hozzá. Én ezt nem kapcsolatam be, mert nem akartam idegeskedni. Ezzel együtt a lore egy fontos tulajdonság, csak épp ha ezt a lehetőséget nem kapcsolod be, akkor nem is tudod hogy épp a lore hol és mit segített volna. Mikor már magas volt a lore képességem, nekem azért elég sok olya válaszlehetőséget adott be, ami elé oda volt írva, hogy a lore skillem miatt jelent meg.
  • Malachit
    #1830
    Már 1x elment minden pénzem a retalentre :D Most ajánlott buildeket használok. :) A táborozást segítő talentre 1 pontnál többet érdemes kiosztani? Mert ahogy néztem csak az aktuális karakterre érvényesül, nem a csapatra, hiába pakoltam 1-et az egyiknek. Viszont a Lore-t meg jelenleg semmire sem használom, de értelemszerűen 3 karakternek sem lenne rossz. Ugyan így vagyok a többivel is. A tankoknak értelemszerűen csak atlétika fog menni. Kéne még 1 lopakodós mehanikás tolvaj is. Az szerintem majd Sagani lesz, vagy Kana.
  • fluency
    #1829
    Na igen. Érthető okoból csak az általad kreált kalandorok tulajdonságait tudod testre szabni, a követőkét nem. Nekik csak a talentjeiket/képességeiket és a skilljeiket tudod változtani.
    Szerintem nem lesz gond azzal a felállással, amit írtál. Sőt néha jobb, ha csak 1 vagy két közelharci kari van, mert néhány ellenfél területre támad. Ha meg kell, akkor tudsz változtatni ratuk a kocsmákban.
  • Malachit
    #1828
    Ahogy nézem Sagani, Kana is távolságiak lennének. Így érdekes lesz a csapat felállás. 1 maintank, 1 offtank (pap) 1 közelharci varázsló dps, 1 távolsági chanter, 1 távolsági ranger és 1 távolsági varázslóval :D
  • fluency
    #1827
    Raedrics Hold-ba lehet szerezni robe-okat. Ha azokat felveszed, akkor csak a papok vagy inkvizítorok -már nem rémlik, hogy nevezik őket- tudnak azonosítani.
    Meg lehet csinálni 4 fővel is, de a vége kemény lesz, már ha a harcot választod. ;)
    Kana Caed Nua elején vehető fel. Talán őt tudod a legkönnyebben jelenleg felvenni. Sagani Woodend Plains-be van. De ahhoz, hogy oda juss, még át kell menned Caed Nua előtti részen és ott tuti harcolni fogsz. Ha jól rémlik nemigen lehet átsunnyogni.
  • Malachit
    #1826
    Még csak Aloth, Edér, Durance van velem. A többieket nem találtam még meg. Első játék, nem tudom merre vannak. Persze keményen tolom a legnehezebb fokozaton élvezem :D Itt a várban a papok meg a paplovagok keményítik a helyzetet, mert a gyógyításukkal szívatnak :/ Szerencse, hogy szeretnek előre jönni ütni és akkor kapják a fókuszt. Amúgy nem tudom, de a vár megcsinálható így 4 fős csapattal is (nehézségi fokozat miatt), vagy keresgéljem meg a másik 2 főt még?
    Ha legalább 3 plusz küldetés szerezhető itt, akkor csak a közkatonákat és egyebeket verem le, a nevesített arcokat kikerülöm, ha lehet. Amúgy a sok felszerelés ami belőlük esik egész jó pénzt hoz :)
  • fluency
    #1825
    Ha jól rémlik volt ott 2 küldit adó személy. Az egyik valahol fennt, a másik meg lennt a dungeonba, meg a dungiba még valakit ki lehetett szabadítani. Szóval legalább az egyik küldit érdemes megcsinálni. Utánna meg is ölheted az illetőt. :)
    Kik vannak a partidba? Mert az act 1 alatt Aloth, Edér, Durance, Sagani, Kana csapódik hozzád.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2019.06.14. 08:29:16
  • Malachit
    #1824
    Raedrik tornyában ha mindenkit lekaszabolok XP-ért akkor bukok valami párbeszéd/vásárlás/küldetést? Őt még nem találtam meg.
  • Malachit
    #1823
    Tegnap eljutottam a vár aljába a (a báró vagy lovag, vagy kié, aki sanyargatja a népet). De ha relatíve a közelben van még felvehető karakter (ahogy írtátok), akkor visszafutok érte. :) Szerintem legnehezebb fokozaton is élvezetes. A barlangi gombáktól jól beszívott a csapat (2-en feküdtek a sok aoe miatt a végére). Hírnevet eddig jóra húztam.
  • Hogthar
    #1822
    Én a magyar végig játszást Mentalistával(Cipher) kezdtem el nehéz fokozaton.

    Ha jól átgondolod, hogy fejlődsz és alkalmazol stratégiákat is. pl figyelsz milyen csatába melyik varázslatot alkalmazod, gond nélkül tudsz haladni. Persze a nagyobb csaták megtudnak izzasztani, de ez benne az élvezet.
    A legnehezebb fokozat azért már olyan szint ami számomra rombolná a játékélményt, de a nehéz fokozat szerintem pont a megfelelő a játékélmény/kihívás arányban.
    Persze elején trükköztem én is.
    Az első szakaszon azonnal átrohantam, felszedtem Edér-t és Aloth-ot + béreltem egy tolvajt és csak ezek után mentem vissza kitisztítani a területet.
    Eloth templomába se mentem le egyből, felszedtem pár szintet és feltöltöttem a csapatlétszámot először.
    Nehéz fokozaton a kezdet a nehéz, utána már könnyebb lesz, vagyis ameddig eljutottam még nem volt gondom.
    Sárkánnyal még nem harcoltam ott biztos megfogok izzadni. Várom már.
  • lonvard
    #1821
    Köszi srácok a tanácsokat, már normálon játszom. Jóvanna, hát ki kell tapasztalni, hogy az adott játékban a nehézségi szint az mit is takar. Kitapasztaltam, mondhatni. :D

  • fluency
    #1820
    Én is körökre osztottan játszom. Normálon tuti nem vészes a játék, de még veteránon sem. Azt a részt Old City-ben egyébként simán meg lehet oldani harc nélkül is. Kell egy karakter, aki jól tud lopakodni és kész. Mondjuk azzal a gyökér Giant Cave Grub-al kicsit meggyűlt a bajom. Ederre rávert vagy 171-et, onnan meg már egyenes út volt a buktához. :D
  • Terawatt
    #1819
    Oksa! :)

    Turn basedben játszom, annál a résznél kb lvl 8 voltam még csak. Kétszer is megöltem, mert mutattam egy barátomnak is a játékot. Szerintem turn basedben (normalon) eléggé végig gyalultam eddig mindenkit, még az a boss se volt vészes. (Aloth-al szépen besétáltam elsőre a környékére véletlen, engaged lett, majd amikor menekülni akartam kapott a buzogánnyal a fejére így kvázi emberhátrányban hoztam le.)

    Következő végigjátszás majd real time lesz. Szerintem sokkal egyszerűbb így a játék, hogy mindent optimizálni tudsz lépések terén, "nem maradsz le" egyetlen ütésről sem.
  • fluency
    #1818
    Jah az a The Hanging Sepulchers-be volt. Ott volt az az élőholt csávó, akihez a quest szólt és ha a harcot választottad, akkor megizzasztott rendesen. Persze attól függően, milyen szinten mentél be hozzá. Tudom javasolni, hogy vegyél fel minden bounty questet Neketaka-ban és Dunnage-be is. Azzal tudod kicsit tekerni a szintedet.
    Én most Sayuka-ban vagyok. Kíváncsi vagyok Cignath Mór mennyire lesz húzós. :)
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2019.06.13. 08:40:50
  • Terawatt
    #1817
    [PoE2] 34 óránál járok és még mindig "csak" lvl 10 :D El fog tartani egy ideig 100~%ozni a játékot. Minden bokorba benézős végigjátszást tartok. Csorgatom a nyálam rendesen.

    szerk.: itt amúgy volt egy király kriptás rész, ahol elég rendesen elleptek a csontvázat - jól nézett ki, ahogy másztak fel a szikláról is.
    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2019.06.13. 08:20:56
  • Shed77
    #1816
    Sagini is ott van nem messze a Wooden plains mapon, érdemes beugrani érte.
  • Malachit
    #1815
    Már az elején belefutottam pár csontvázba meg Ghoulba. Ghoulok keményebbek voltak.
  • CrashBoostZoom
    #1814
    Ez kb. a legelső concept art ami kijött a játékhoz amikor elindult a kickstarter kampány. Nem sok köze van a végső változathoz de ha ez megnyugtat akkor lesznek majd zombihordák a játékban.
  • Malachit
    #1813
    Nálam jelenleg Edér a maintank, Durance offtank buffer, én magam varázslóval vagyok másod vonal beli mele dps, Aloth meg távoli varázsló. Ennyim van még csak. A legnehezebb fokozaton vicces volt a templom alja, de mindent megöltem kiszedtem. Most meg az erdőben bóklászok. 4 Troll már kemény csata :D Általában 2 harc után szunyálni kell, mert minden kifogy ami csak van :D
  • Shed77
    #1812
    Nem ismerem fel a csápos szörnyet, nyilván zombi szerű lények ellen majd fogsz küzdeni.Egyébként ezen a képen már halott az íjászod, mert a csáp és a lovagcsaj között van, és a lovagcsaj nem fog tudni az íjász mellett elmenni a csápig, így a ranger meg fog halni. Egyedül Aloth van jó helyen, ott legalább nem érik el. Nálam neki volt a legnagyobb sebzése és ő feküdt ki a legtöbbször. A nehézséget meg állítsd be normálra, mert felette patika mérlegen kell kimérni mindent, a csapatfelosztástól kezdve a használt varázslatokig. Az lesz a vége, hogy nem fogod tudni lenyomni a sárkányt vagy sárkányokat, meg a keményebb ellenfeleket. Döntsd el hogy szerepjátszani akarsz elfogadható kihívásokkal, vagy szívni.

    Két nehézvértes közelharci karaktert rakj be előre, ez jó eséllyel Edér és Pallegina lesz. Mögéjük Durdance, aki pap, hátulra Aloth, kettejük közé vagy mellé meg akit akarsz. Támasztani csak a paladinok és a papok tudnak, tehát sejthető hogy kellenek a partyba. Druida és varázsló a két AOE gyilkos, 1-1 sosem árt belőlük.

  • Although
    #1811
    Pontosan ezt használtam, használom én is. Kiegészítve, felcserélve a nyíllal elcsalunk egy két tagot és utána a tömeg már nem vészes ez scriptelt jeleneteknél persze nem működik. Ott aztán tényleg visszatöltés és próbálkozás amíg sikerül. Ha sikerül akkor meg nagy örömködés :)
  • lonvard
    #1810
    Ennek a jelenetnek egyébként van köze a történethez? Tehát hogy zombihordákat (vagy mik azok) kell majd egy ponton agyalni?


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.06.11. 22:15:55
  • lonvard
    #1809
    Szakértő módban játszom, az ösztöneimre hagyatkozva. Mármint a leírásban az van, hogy ha nem akarom tudni melyik lénynek mi a gyengesége, akkor a megérzéseim alapján megyek előre. Valóságban meg csak ütjük a dögöket, ahol érjük. :D
  • Terawatt
    #1808
    Kimásztam otthonról szabit kivéve péntektől, hoztam a céges macbook prot, gondolva majd a nyugi idején játszom tovább azon egy kicsit. Botrányosan szarul fut a játék lowon is :( (iris 640,8gb ram, i5 2,3ghz)
  • fluency
    #1807
    Javasoltam már neked, hogy vedd le a nehézséget. A nehézséget játék közben is tudod állítani. Bár ahogy nézem csak olyan területeken lép életbe, ahol még nem jártál.
    Ez nem személyes, de felesleges keménykedni egy rpg-ban úgy, hogy nem ismered a játék világát és mechanikáját. Vagyis lehet, csak ezzel szopatod magad, főleg, ha ritkán játszol ilyen stílusú játékokkal.
    Viszont adnék néhány tippet, ha nem gond. Mindig nézd meg az ellenség értékeit ( ha ráállítod a kurzort kiírja az értékeket). Mekkora a védelme, mire immunis vagy mire van sebzéscsökkentése. A chat ablakban pedig nézd harc közben, hogy milyen típusú sebzést okoznak neked. A páncélok különböző sebzéscsökkentő értékekkel rendelkeznek Szúró/vágó/zúzó/+valamelyik elem(-ek) elleni védelem. A fegyverek szintén. Ezek helyes megválasztásával megtudod magadnak könnyíteni a dolgokat, nem is kicsit. Ha ezt a befutós technikát alkalmazod, akkor nem árt ha a legnagyobb védelművel teszed, mert rá fognak aggrózni és őt sebzik először.
    Mechanika legyen valakinél magasabb értéken, mert a csapdák kellemetlenek tudnak lenni.
    Ha felbérelsz egy vagy több kalandort ( a fogadóban), akkor azt érdemes úgy csinálnod az elején, hogy miután kijöttél a barlangból nem állsz meg csatázni sehol, hanem kikerülve mindent egyenesen a városba mész. Ide úgyis vissza tudsz jönni utánna. A kalandor -1 szinttel és kevesebb xp-vel rendelkezik, mint te és minnél később veszel fel egyet, annál nagyobb lesz az xp különbsége a főkari és közte.
    Dobok még egy GameBanshee-s linket, amit én is szoktam használni, mert itt számszerűsítve is vannak a dolgok, nagyon hasznos: PillarsOfEternity
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2019.06.09. 08:37:41
  • lonvard
    #1806
    Normálon kezdem újra, mert ezt így nem élvezem. Az oké, hogy vannak speciális ellenségek, akiknél nehéz a harc, de most minden szobában olyan csata van, hogy éppen hogy csak túléljük, miután előtte háromszor nem éltük túl. De a bérlés jó ötlet, lehet normálon is már igénybe veszem. Kell az Edér mellé még egy ütőember.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.06.08. 19:26:04
  • Daermon
    #1805
    Bérelj társakat.
  • lonvard
    #1804
    Eloth templomában szopunk. A nehéz fokozat tényleg nehéz, vannak azok az árnyak, amik árnyakat idéznek, és pillanatok alatt 5-6 árny veszi körül a 3 emberemet. Most az a játék, hogy a lövésztolvajdruidaorlanommal benyitok egy szobába sneak funkcióval, rápuskázok 1 árnyra, aztán kiszaladok, elszaladok a másik szobáig, és hátha nem jön utánam. Ha nem jött, akkor visszaosonok, és megint belelövök, aztán megint menekülök. Tulajdonképpen jó móka így legyőzni az erősebb ellenséget, csak ez előrevetíti, hogy ez a futkározós szopás lesz akkor a játékban végig. Vissza kell állnom normálra. De akkor újra kell kezdeni. Bakker, mért nem szólt senki, hogy a nehéz fokozat, az nehéz?? Megtévesztettek! :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.06.07. 21:31:24
  • Terawatt
    #1803
    "Baldur’s Gate III takes place in the modern 5th Edition D&D timeline and will follow the events of Baldur’s Gate: Descent into Avernus, the upcoming storyline that releases in September for the tabletop game.

    ...

    Baldur’s Gate III takes place a century after the events of Shadows of Amn"


  • Hogthar
    #1802
    Ennek egyszerre nagyon örülök és egyszerre elég nagy kétségeim is támadtak.
    Larian stúdiónál elég jók, de itt is körökre osztott rendszert akarnak?
    A másik dolog a történet. Gondolom nem folytatása az előzőnek, mert azt elég szépen lezárták, viszont kérdés mennyire fogják szerepeltetni az előző karaktereket.
    Azért legalább egy Minsc vendég szerep nem lenne hátrány, még ha nem is felvehető kompániaként.