1921
1408893095.png
  • Anonymusxx
    #1881
    A Temető szigeten ne nagyon mászkálj, csak akkor ha be akarod fejezni az egészet..
  • Malachit
    #1880
    Minek lett vége és nincs visszaút? Nincs kedvem belefutni. Az ACT II is meglepetésként ért.

    Akciósan most megvettem a 2. részből az Obsidian változatot. Csak 23 Juró vót :D
  • Anonymusxx
    #1879
    A The White March miért kellett vajon ennyire nehézre csinálni?
  • Anonymusxx
    #1878
    Találtam egy speciális mentést, mielőtt belépnék arra a helyre..
  • Anonymusxx
    #1877
    Az szép volt hogy nem szóltak előre hogy mikor van a vége, ahonnan már nem lehet visszafordulni...
    Most megmaradt egy csomó félbemaradt küldetés...
    És nem tudok visszamenteni, mert az automentés már rég rámentett a jó mentésekre.

    Azt hittem ez már alap hogy figyelmeztetnek, hogy nincs visszafordulás...
  • Malachit
    #1876
    Én alapból így elsőre a védelmet kezdtem el maximumra húzni. (falak, tornyok, védművek. Csak a fogadót csináltam meg alapra az alvás miatt.) Eddig csak viszi a pénzt. (betért 1 iszákos csóka, le is nyúlta 1200 dodómat :D :D Előtte meg egy hülye északi úrság látogatott meg, aki nyúzta a parasztjait. Azt meg kioktattam, hogy ne nyúzd, hanem fejjed :P.) Gondolom majd 1x hozza is a pénzt :D

    Beértem a városba. Arcba is kaptam, hogy ACTII. Már látom, hogy jó sok duma lesz itt. Fura, beszélgetésnél csak a főkarakter számít? Pl. ott volt az egyik fogadóban egy csaj, akinek valami baja volt a vőlegényével. Jelezte beszéd közben, hogy túlélés 2-ő hiánya miatt nem elérhető beszéd opció, de a csapatban meg van akinek már 6-os vagy 7-es... Máskor meg simán beszólogatnak a beszélgetésbe a csapattagjaim.
  • Shed77
    #1875
    Van olyan hogy csak vendégként érkezik és a várad hírnevét növeli. Minél nagyobb a védelmed, annál több adód van, mert a banditák nem tudják megtámadni a területeidet.
    Megmondom őszintén, nekem a pénz soha nem volt gond, mindig tele voltam vele. Mindent összeszedtem és ami nem kellett, azt eladtam.

    Nem tudom hogy milyen szinten van a várad, mert azért van haszna. A gondnokod fejvadász küldetéseket ad, lesz árusod, meg gyógynövény termesztőd is. A maxra húzott váradban már elég jó bónuszokat kapsz, ha ott alszol. A nem használt csapattagjaidat időről-időre küldetésre indíthatod, ahonnan néha értékes dolgokkal jönnek vissza.

    Egyébként meg az az otthonod, nem kell hogy hasznot hozzon, nekem már az elég volt, hogy csinosítgattam. Pl. azok a társaid, akiket nem használsz ott pihennek, van külön szobájuk, ott tudsz velük beszélgetni is.
  • Anonymusxx
    #1874
    Szerintem kicsit elbaszták ezt a strongholdos dolgot:
    1. Sokszor van olyan hogy valami küldött jön a kastélyomba, de esélytelen odaérnem az idő miatt.
    2. Még ha oda is érnék, túl melós odamenni, aztán meg vissza ahonnan jöttem.
    3. az is elég idegesítő hogy néha megtámadják, a fenti két pont miatt,
    szerintem pl ha kiszámolom hogy mennyi zsoldot kérnek a katonáim, lehet hogy olcsóbban jövök ki, ha újjáépítem a lerombolt építményeket.
    4. mi értelme van a jobb oldali menünél hogy mennyi a tekintélyem, és a biztonságom, esetleg az utóbbinál több adó jön be?
    és még van egy pár dolog..

    A Bg 2-ben sokkal jobb élmény volt a stronghold...
  • fluency
    #1873
    Nerd Commando... :)
    Neki én is szoktam build videóit nézni. Jó lesz az a build, bár az Apprentice's Sneak Attack-on el lehetne gondolkozni esetleg, mert ha teljesül a feltétel az +15% sebzést ad.
    Vagy az Obsidian linken levőkből választasz egy neked tetsző zsoldost és felbéreled. Bár az le lesz maradva egy szinttel, de cserébe olyan tulajdonságai/képességei lesznek, amiket te szabsz meg.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2019.06.28. 08:20:05
  • Malachit
    #1872
    Találtam valami nem is rosszat. Igaz nem kompanion, de elmegy.

    https://forums.obsidian.net/topic/85492-the-obsidian-boards-build-list-last-modified-11-nov-18/
  • Malachit
    #1871
    Felszedtem Sagani-t a csapatba végre. Nem is volt messze. Most nem tudom mire skillezzek vele. Van valakinek jó leírása hozzá amit tudna linkelni? Párat néztem.
    Jelenleg ezek alapján skillezem a karaktereket:

    https://www.youtube.com/watch?v=vVtz0MZ8SdQ

    https://www.youtube.com/watch?v=2n952lELi1s

    Ha valaki tud esetleg jobbat frissebbet linelné? :)

    Amúgy benéztem, csak 5. szintű mindenki. Még jó hogy a kazamatákban elakadtam a 3. szinten :D
    Sagani térképén is volt egy penge harcom az oroszlánoknál. Előtte már elhasználtam elég sok mindent a trollololkra. Edér 4 cica tankolásába hajolt bele, de lenyomtam mindet, aztán 1 HP-val felkelt. :D (vicc, hogy nem állóképessége fogy el a karaktereknek, hanem egyszerűen a HP-juk, azt meg csak alvással tudom visszaszedni, ha jól néztem.)
  • Anonymusxx
    #1870
    Jó nehéz lett a 3. fejezet utáni Szilpart, az Ogrékkal..

    Pedig direkt felbéreltem + 3 törpe barbárt, de őket is lezúzzák egy pár mp alatt.

    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2019.06.26. 16:02:03
  • Malachit
    #1869
    Tud is, meg szellemet is. Meg tudja a férgeket, csak kb. a csontvázak 2 másodpercig élnek ezen a fokozaton a 3. szinten :D :D Lejönnek, ellen npc-k rájuk néznek. JÉÉÉ ROPI, HAMM.... :D :P Max ilyen megzavarónak jók. A sebzésük meg 0,2-0,8 között mozog/ütés.
  • Daermon
    #1868
    Plusz lesznek itemek is, amik idéznek :)
  • fluency
    #1867
    Kana tud idézni 3 csontvázat és 1 fantomot már 1-es szinten, ha megtanultad vele. :)
  • Malachit
    #1866
    Eddig alap csapatot tudtam összeszedni. Durance, Aloth, Edér, Kana. Sagani még nincs. Tudom hogy nehéz, én választottam, csak most a megszokottól is nehezebb lett :D :D

    Mint írtam, max fejlődök még, meg több CC-t rakok be a spellekbe és jobban időzítek. Kicsit elkényelmesedtem az utolsó harcok során :P A leidézhető lényeket hiányolom a varázslók könyveiből. IWD-t legnehezebb fokozaton azokkal csináltam meg anno. (Leidéztem pár lényt, behúztam velük az ellent, rájuk toltam a sebezhetetlenséget, majd mindent szétvertem spellekkel/távolságikkal, míg rajtuk voltak).
  • fluency
    #1865
    Kik vannak veled? Mert simán át lehet képezni a karaktereket kocsmában. Nem létfontosságú a mentalista, de mivel jól lehet menedzselni a focust és nincs limitálva, hogy hány spellt használhat ezért ajánlott. Meg mert erős spelljei vannak. Amúgy a közelharci mágusod később jó erős lesz tertületre is, de lehet jelenleg inkább távolsági harcra kellene vele berendezkedned. De ez a te döntésed. Kicsit próbálgasd, mert a POTD az nem normal és szinte mindent használnod kell: potikat, scrollokat, itemeket.
  • Malachit
    #1864
    Nem úgy vettem észre, hogy a class-t és az alap attribútomokat engedné megváltoztatni a játékban a kocsmárosnál. Max a skilleket.
  • Daermon
    #1863
    Fogadókban tudod resetelni a skilleket :)
  • Anonymusxx
    #1862
    Miért kezdenéd újra? Úja ki tudod osztani a statjait, illetve tudsz felbérelni embereket, amiknek te állítod össze a pontjait...
  • Malachit
    #1861
    A mentalista nagyon kell a csapatba? Mert ha igen, akkor max újra kezdem. Még most nem toltam bele annyi időt, hogy ne kezdjem újra csak ez miatt. Ezen a fokozaton most realizálódott amúgy, hogy max 1-2 közelharcit engedhetek meg magamnak. Jelenleg meg 3 lenne a csapatban velem együtt... Ha újra kezdem már gyorsabban is menne az ismert terep miatt.
  • Daermon
    #1860
    Közel max szintű csapat kell a végéhez :)
  • Malachit
    #1859
    Kicsit becsaltam és megnéztem Wiki-n hány szint lefele a váram pincéje. Oké, Diablo 1-nek is elmenne az egész :D Átgondoltam a jelenleg rendelkezésre álló varázslatokat, meg van már pár eddig esett könyvem is. Majd mindent betanulok és több cc-t rakok közéjük. A mainem amúgy a legdurvább sebző karakter a csapatban 1 célpontra. Ha aktív az első szintű varázsbot, szépeket suhintgat, csak a fránya leütések ne lennének területileg :/ Max elmászok másfele fejlődni még.
  • fluency
    #1858
    "Majd lesz chanter"...mármint cipher a Grieving Mother személyében. :)
  • fluency
    #1857
    Akkor nincs mit tenni, egyelőre velük kell csapatnod. Viszont debuffokat mindeképpen tanulj a varázslókkal, meg Kanaval a paralizálós és a charm-os képességet. Itt van leírás, hogy milyen debuffok vannak és milyen spellek hatásai: Afflictions
    Jah arra azért figyelj, hogy néhány mob bizonyos hatásokra immunis vagy ellenálló, míg másokkal szemben gyengébb. Érdemes ezt is belekalkulálni.
    Majd lesz chanter, csak kérdés kit akarsz majd kirakni miatta a csapatból... :)
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2019.06.25. 11:45:14
  • Malachit
    #1856
    Oké, de a mainem a mele magus. Most hogy pakoljam át mentalistára vagy mire (gondolom ez a cipher vagy mi). Retalentnél csak a spelleket és egyebeket lehet átvariálni, a karakter alap értékeit már nem. A többiek meg a sztori során felvett karakterek.

    Jelenleg nekem és a kapott mágusnak van magas lore. A chanternak magas mechanic, a tanknap és papnak meg athlétika.
  • fluency
    #1855
    Nem tudom, én a helyedben lehet lecserélném a közelharci mágust cipherre, mert azzal sokkal többre mész (szerintem). Ami mindenképpen kell az egy tank nagy védelmi értékekkel és engagementtel, egy pap buffernek és gyógyítónak, egy wizard a cc és a dps miatt. Nem árt egy cipher szintén cc, debuff, és dps miatt. A többi már ízlés kérdése, de nem árt legalább egy karakternek magas mechanics érték és a papnak és a varázslónak nagyobb lore érték. Esetleg fontolóra kellene venni egy magas perception értékkel rendelkező karartert az interruption miatt ( ez lehet akár a cipher is), mert ha egy varázslatot megszakítanak az értelemszerűen nem jön létre.
    Caed Nua meg normálon nem annyira vészes, de magassabb nehézségi szinten már erős és oda nem árt legalább a lvl 7-8. Az alsóbb szintekre meg még nagyobb. :)
  • Malachit
    #1854
    Rájöttem, hogy durva hely, mert amint leértem a 3. szintre óriási nehézségi szint ugrást tapasztaltam. Az ott lévő lények közül párat lecsaptam akik magányosak voltak, vagy max 2-en jöttek rám. De, ha egy sámán is megjelent, reszeltek a csapatnak. Hiába lőttem el mindent egy nyamvadt sámlit sem sikerült levernem (állandóan területikkel szívattak, a gyógyítottak és az csak hab volt, hogy ott minden lény területi ütést nyom és földre visz). Kíváncsiságból meg kínomban a végén berohantam előre a tankkal és belestem amennyire tudtam. Oké, ha ugyan ezek 4-8 fős csoportokban jönnek rám (2 harcos, 2 sámlit sem tudtam leverni), akkor inkább várok az egésszel még pár szintet, vagy még belesek a kútba ami a 2. szintről visz lefele. Mert ez így lehetetlen küldetés jelenlegi cuccal és szinttel. (Jelenleg 1 tank,1 2. vonalbeli közelharci mágus, 1 közelharci buffer off tank papom, 1 távolsági chanterem és 1 távolsági mágusom van. Mindenki 6. szintű. Ez ide már kevés.)

    Kaptam várvédést is, na az is szokó roller volt, mert mondom megcsinálom manuál. Oké az se kibaszás sem kicsit, mivel hiába te vagy a védő, nem te határozod meg a harc helyét, hanem csak bebasz a trónterem közepére és toljad a veled szembe álló szörnyekkel a nagy nyílt semmiben... Induláskor bedobott 2 leselkedőt meg 3 árnyat ellenem. Mondtam oké, ezt megoldom még. Majd hirtelen lett még a 3 árny mellé másik 3 - 4 a semmiből..... Akkor nagyon köszöntem az egészet. 2 árnyat levertem, de a többi beugrott a csapat közé/mellé és minden puhatestűmet leverték.... Konkrétan kontrollálhatatlan így a harc. Megcsináltam gyors módba, erre meg beadta, hogy minden faxa, semmi kárt nem csináltak a szörnyek..... Pfff....
  • fluency
    #1853
    Bárkit meg tudsz támadni, ha a kard ikonra kattintasz és ráviszed arra, akit meg akarsz támadni és klikkelsz. :)
    Caed Nua az elég durva egy hely. Ahogy haladsz egyre lejjebb, úgy lesznek erősebbek az ellenfelek. POTD-n megszenvedsz vele az tuti, de te vállaltad. A mélyben pedig vár egy "kis" meglepetés.
  • CrashBoostZoom
    #1852
    Nekem mindkét formát lecsapta a Mace of Disruption elsőre. Csak néztem, hogy "mi van?" :D

    Sok évvel később ugyanez megtörtént a Deadfire-ben Ukaizo-ban. Xoti one-shotolta a végső boss-t. Vicces dolgok tudnak történni az ilyen játékokban, na.
  • Malachit
    #1851
    Az általad írt varázslat 4. szintű. Lvl6-on még csak 3. szint van, de jó lesz az.
  • Daermon
    #1850
    Hát azért anno azért (is) nehéz volt, mert nem igazán volt leírás s neten, úgyhogy magadnak kellett rájönni. De, ha már tudtad és rákészültél (Protection from Undead, Magic scroll, stb...), akkor ment. És a gyűrű meg nagyon jó volt :)
  • CrashBoostZoom
    #1849
    Ha itt most Kangaxx-ra gondolsz az se egy hú de nagy harc ha tudod, hogy mit csinálsz :D
    Utoljára szerkesztette: CrashBoostZoom, 2019.06.24. 13:06:12
  • Anonymusxx
    #1848
    Varázslóknál ajánlom a Maura tekergő csápjai-t, szinte túl erős varázslat is lett. A segítségével 1-2 mp alatt is levertem a legerősebb ellenfeleket.

    Amúgy sajnálom hogy nincs akkora harc a játékban mint a Bg 2-ben volt pl az élőhalottal..
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2019.06.24. 12:47:37
  • Malachit
    #1847
    Lassan haladok a legnehezebb fokozaton, ha van időm. :) Kaptam egy várat. Jó kis pénznyelő :D Az alsó szinteket kezdtem el kitakarítani. Rájöttem, hogy ez a bárd a legnagyobb pusztító... Lassan adja be a skilljét, de a sebzője nagyon durva. Volt, hogy az előző csata helyszínén kezdtem a következőt és mikor elhasználtam vele a féreg robbantást, vagy 10 ellenfél feküdt egyből ki. Csak pislogtam.

    Elég kemény hely a vár alja. Van, hogy húzásonként 10+ ellen is jön. Még jó, hogy az ajtó bedugaszolás működik :)

    Raedric's Hold-ban kiszabadítottam a papnak a tanítványát, de így már nem engedte megtámadni a papot. A bárónál vagy kinél meg nem tudtam megcsinálni első beszélgetésnél, hogy ne támadjon meg. Így otthagytam későbbre (párbeszédek is jelezték, hogy van pár nem teljesült feltétel, amiket nem tudom még merre lehetnek, de mivel kíváncsi vagyok, majd később visszamegyek).

    Váram alját 2. szintig teljesen kitakarítottam. Mivel a történet szerint jó nagy labirintus, gondolom lesz még pár szint. Eddig 5 fővel vagyok és mindenki 6. szintű. Volt pár meglepetés mini boss :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Póknál bexartam, mivel egyszer csak megjelent a többi mögött nekem meg kb. semmim nem volt már, de épp sikerült leverni. Erre dobott egy jelenleg használhatatlan tőrt...
  • fluency
    #1846
    Jah már értem mire gondolsz...ezt csekkold le: Random events
  • Anonymusxx
    #1845
    Arról beszélek, ami a stronghold menüjében jönnek elő...
  • fluency
    #1844
    Ilyenről nem tudok. A mellékküldiket el lehet bukni, ha egyiket sem teljesíted és/vagy legyilkolod a küldetés adóját vagy az azt érintettet, vagy eldobod a quest tárgyat. :)

    Ui: Van viszont olyan kitétel, hogy bizonyos csapattagnak kell a partyba lennie, hogy néhány küldi aktiválódjon!

    @Malachit Nem mostanában csináltam, de úgy rémlik hogy a papnak valami börtönben lévő rabot kéne kiszabadítani az animancer csaj meg a papot akarja likvidálni. Elviekben lehet xp mindkét küldiért, de qrva régen nyomtam, lehet rosszul emlékszem. :)
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2019.06.20. 17:47:19
  • Anonymusxx
    #1843
    A Stronghold küldetéseknél van különbség az eredménynél, hogy milyen karakter végzi a küldiket? Illetve ezeket el lehet valahogy bukni?

    A neten próbálok valahogy rákeresni, de nem nagyon sikerül egyelőre, magyarítással játszom, és nem tudom hogy lehet angolul a neve ezeknek.
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2019.06.20. 16:39:17
  • Malachit
    #1842
    Raedric's Hold-ban gondoltam. Jelenleg nincs skillem a pap küldetéséhez, pedig arra gondoltam, hogy először megcsinálom neki, majd kinyírom és leadom a börtönben lévő csajnak is, hogí megcsaptam a papot. Így lehetne dupla XP :D Meg arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e valami kihatása a későbbiekre, hogy a papot ölöm-e meg, vagy a tanítványt szabadítom-e ki.