767
  • levente68
    #767
    Jaja...
  • Papichulo
    #766
    Whatever...
  • levente68
    #765
    Félek, ez a te bajod marad.

    Én nem vállalom, nincs értelme ugyanis.
  • Papichulo
    #764
    En meg mindig nem latom, hogy mi volt a tevedes az idezett mondatban, de... whatever... ;)
  • levente68
    #763
    Egy poén jut eszembe rólad:

    - Petike, ne rap-pelj!
    - Yo!

    Na, de legalább vidulunk...
  • levente68
    #762
    Vicces vagy...
    Meg eléggé szánalmas is.
    Ezt neked kellene tanulmányoznod.
    Újra.
    Te forgatod - na nem annyira, mint némely fajtársad - a tényeket annak érdekében, hogy igazad legyen.
    Bár, amikor már a saját szavaidat kell forgatnod, az a magas szint...
  • Papichulo
    #761
    "Tévedéssel, félremagyarázással és ferdítéssel, mint legtöbbször."

    Mi volt a tevedes?

    Amugy meg "style over substance fallacy": "they can reject an idea by attacking its style and presentation rather than its information content"
  • levente68
    #760
    Ezt írtad:

    "Igen, es azt tudtad, hogy a mobilbevetelek tobb, mint 70-80 szazaleka az iOS-rol jon? A maradeknak meg csak egy resze az android? Szoval a te androidodat is reszben az iOS felhasznalok fizetik meg! ;)"

    Tévedéssel, félremagyarázással és ferdítéssel, mint legtöbbször. Kár magyaráznod. Flegmáskodni is felesleges. Angol és más idegen kifejezéseket is feleslegesen használsz, se magyarul, se angolul nem vagy akkora ász.
    Ez pont abból következik, hogy aki igen, az nem használja egy magyar fórumon.
    Aki meg igen, az csak azért, mert így próbál nagyfiú lenni, mert a pofánkba füstöt fújni már rájött, hogy felesleges, csak a kijelzője lesz ocsmányabb.
    Aminek persze nincs igazán jó magyar megfelelője, az más tészta, de esetedben nem erről van szó, csakis a kisebbrendűségi érzés kompenzálásáról. Na, meg a neveletlenség és nagyképűség elegyéről.

    Ha én, akit annyira lebecsültök, képes vagyok a lehető legjobb magyarsággal írni, akkor tegyétek már meg, hogy ti is hajlandóságot mutattok erre. Azt persze egyből meglovagoljátok taknyos módon, ha más elír valamit... Fel kéne nőni, ha minden szinten nem is megy, valamiben legalább.
  • Papichulo
    #759
    "Egy szónak is száz a vége, elméleted, hogy az Apple és zombiserege finanszírozza a Google-t sose volt igaz és nem is lesz"

    En mindossze annyit mondtam, hogy az iOS felhasznalok nagyobb reszben kontributalnak a Google beveteleihez, mint az Android userek, ezaltal ez utobbi fejlesztesi koltsegeihez is aranyosan.

    Ennyi... de ha ezzel nem ertesz egyet, akkor... whatever...
  • levente68
    #758
    "Ok mind a Google-t finanszirozzak."

    Tévedés. Helyesen úgy van, hogy mivel a Google tevékenysége és bevételi forrásai annyira kiterjedt területről érkeznek, hogy szinte minden számítástechnikai felhasználó részt vesz a bevételei finanszírozásában.
    Amikor pl. én valamelyik autóm biztosítását intézem a Netrisk-en, akkor én magam is, hiszen a Youtube video előtt megtekinthető Netrisk reklám költségében én is részt veszek. Mondjuk, én pont azért neten intézem ezeket, hogy kevesebbe kerüljön és jobban intéződjön, mintha a szomszédban levő alkusszal operálnék, akinél nem kapok olyan ajánlatot, ő meg elég jól él azokból, akik erre valamiért nem képesek...

    Nyilvánvaló tehát, hogy azok a felhasználók, akik kissé, khm...., ügyetlenebbek, vagy persze tehetősek, esetleg ezek kombinációja, nagyobb költségekkel valóban jobban finanszírozzák az "én" Android-omat, mint jómagam. Hadd ne fakadjak azon se sírva, hogy ezek zöme valóban iOS és OSX felhasználó... ;O)

    "bar szerintem en tobb penzt kapok a Google-tol, mint amennyit mostanaban rajtam keres :) "

    Ezzel sokan vagyunk így, de hála az égnek, van bőven finanszírozó és ne feledd, nem tudod pontosan, az itt-ott kifizetett pénzecskéid mely része vándorol a Google zsebébe. Én sem tudom.


    Egy szónak is száz a vége, elméleted, hogy az Apple és zombiserege finanszírozza a Google-t sose volt igaz és nem is lesz, sőt a téma ilyetén megközelítése is nevetséges, bár alapja még lenne, de csak hibás gondolkozással, amiből itt ízelítőt kaptunk...
  • Papichulo
    #757
    1-8. es 10. pontokkal egyetertek.

    9. "Nem az iOS, vagy OSX user finanszírozza kozvetlenul az Android-ot, ahogyan szintén nem a Windows, vagy Linux, Unix, stb. használó. Ok mind a Google-t finanszirozzak."

    Ergo, ha nem lennenek ezek a felhasznalok, akkor Google sem lenne es android sem lenne.

    "Annyit mondhatok csak, hogy ha te úgy érzed, te finanszírozod az én Android-omat"

    Reszben en is, te is, mindenki, de ez engem abszolut nem zavar... bar szerintem en tobb penzt kapok a Google-tol, mint amennyit mostanaban rajtam keres :)
  • levente68
    #756
    Tőlem csavargathatod a dolgokat, semmin nem változtat.

    1. Van bevétele a Google-nek. Sok.
    2. Sok helyről, sok platformról.
    3. Ezek közt számottevő az OSX és iOS használóktól származó is.
    4. Meg a többi mobil és desktop felhasználótól származó is. Sőt, több.
    5. A Google EGYIK project-je az Android.
    6. Ennek finanszírozására fordít a bevételeiből.
    7. Bele kerül olyan dollárka is, amit iOS felhasználó fizetett ki valahol, valahogyan.
    8. Semmi köze a bevétel forrásának ahhoz, hogy azt mire fordítja.
    9. Nem az iOS, vagy OSX user finanszírozza az Android-ot, ahogyan szintén nem a Windows, vagy Linux, Unix, stb. használó.
    10. A Google finanszírozza az Android-ot.

    Ez nagyon szar írás lett, egyszerűen nem vagyok alkalmas a beteg gondolkodásodon segíteni. Sajnálom.
    Annyit mondhatok csak, hogy ha te úgy érzed, te finanszírozod az én Android-omat, akkor tőlem legyen, de akkor tudd, hogy mindenképp kiröhöglek.
  • Papichulo
    #755
    "Messze tévedsz, a Google bevételei egyáltalán nem korlátozódnak a mobilbevételekre."

    Hol allitottam en ezt?

    "Amire felhívnám a figyelmedet: nem az én Android-om"

    Nem androidot hasznalsz? Pedig multkor meg azt mondtad :)

    Nyilvan a Google sem szivszerelembol fejleszti az android-ot ("Ingyen ebed marpedig nem letezik!") hanem probal hasznot termelni belole, elvegre ez is egy for-profit RT es el kell szamolniuk a tulajdonsok fele. Persze nem biztos, hogy pont az iOS bevetelek vannak az android fejlesztesre atcsoportositva, de veheted ugy, hogy az iPhone/iPad felhasznalok joval tobbel jarulnak hozza az android fejlesztesehez, mint maguk az android userek. Ez nem sertes, ez nem trollkodas, ez teny.

    Ezt a visszas helyzetet akarta megszuntetni az Apple, amikor a default search engine-t Bing-re valtotta, a terkepet meg in-house fejlesztesre. Azt azert nem kene elvarni az Apple-tol, hogy kozvetve o finanszirozza a legnagyobb konkurense fejleszeteset ;)
  • levente68
    #754
    Természetesen a többi érvet elfogadom.
  • levente68
    #753
    "Igen, es azt tudtad, hogy a mobilbevetelek tobb, mint 70-80 szazaleka az iOS-rol jon? A maradeknak meg csak egy resze az android? Szoval a te androidodat is reszben az iOS felhasznalok fizetik meg! ;) "

    Messze tévedsz, a Google bevételei egyáltalán nem korlátozódnak a mobilbevételekre.
    Nem vitaindítónak írod, de azért jó szokás szerint elferdíted a valóságot...

    Azzal meg nem tudsz megríkatni, hogy a fílinget vásárlók mit fizetnek meg helyettem.

    Amire felhívnám a figyelmedet: nem az én Android-om, nem a te IOS-ed, ezekkel is tisztában kéne lenni, bár trollkodásra alkalmas mondatok ezek, amit nehezen hagysz ki, látom.

    A WinMo se lett az enyém, a Windows egyetlen verziója sem, kár ezért az olcsó és aljas hangnemért irkálni.
  • levente68
    #752
    Nem lett drágább, de ha te azt hiszed, nem fizettetik meg, akkor tévedsz.

    Nekem nemigen van fixa ideám, ebben egészen nyugodt lehetsz.



    ""Ingyen ebed marpedig nem letezik!" ;)"

  • M2 #751
    "és a térképen is most kezdtek dolgozni"

    Én most azt olvastam, hogy nem fogják kiadni iOS-re, amit sajnálnék.
  • narumon
    #750
    Hát szerintem ez teljesen várható lépés volt. A google sem a youtube szoftvert sem a mapset nem fejlesztette - muszáj volt lépni! Azóta érdekes módon pikkpakk elkészült a google egy sokkal jobb youtube szoftverrel (bár szerintem már későn már rég átszoktam másra), és a térképen is most kezdtek dolgozni.

    A ténylegesen ingyenes / nem ingyenes meg neked a fixa ideád, engem nem érdekel hány milliócsillió dollárért fejlesztették ki ameddig nem lesz tőle drágább a telefon, márpedig nem lett drágább.
  • M2 #749
    Igen, a Google-t szeretjük is ezért amit csinál.

    Apple meg nem akart függeni a Google-től, előbb-utóbb lépnie kellet, hát úgy érezték most jött el az idő. Volt erről több elemző cikk.

    De az Apple helyében én nem is engednék be más cégeket a rendszerembe (mint most a facebook-ot és a Twitter-t) - hacsak nem akarom őket később megvásárolni.
  • Papichulo
    #748
    "Annyi a baj evvel, hogy a Google Maps közel nem olyan rossz, hogy üvöltene alternatíváért, Apple mégis kiváltja"

    Ezzel annyi a baj, hogy a Google nem volt hajlando minden Maps informaciot az Apple rendelkezesere bocsatani. Ilyen volt peldaul a turn-by-turn navigacio, amit csak androidon engedelyezett a Google.

    Azt is tegyuk meg hozza, hogy a Google Maps alkalmazast egyedul az Apple fejlesztette iOS-re, a Google-nek nem is volt hozza koze, egyedul a terkepadatokat adta a Google.

    Ezert - is - volt kenyszerpalyan az Apple!

    "ők valóban ingyen adják (sok más programmal együtt) és a költséget reklámbevételekből állják."

    Igen, es azt tudtad, hogy a mobilbevetelek tobb, mint 70-80 szazaleka az iOS-rol jon? A maradeknak meg csak egy resze az android? Szoval a te androidodat is reszben az iOS felhasznalok fizetik meg! ;)

    Ezeket csak a tisztanlatas vegett jegyeztem meg es nem vitainditonak szanom. Jobb ismerni az erem mindket oldalat!

    "Ingyen ebed marpedig nem letezik!" ;)
  • levente68
    #747
    A sok aljas dologra, ha nem baj, nem reagálok, de erre igen.

    Annyi a baj evvel, hogy a Google Maps közel nem olyan rossz, hogy üvöltene alternatíváért, Apple mégis kiváltja, ugye saját alkalmazással.
    (Ami aztán ugyanúgy terheli a rendszert, mint a Google Maps tette és ugye sokan egyiket se fogják használni...)

    Ez annyiban probléma, hogy ez nem kevés fejlesztésbe és pénzbe kerül, amit valakinek ki kell ám fizetni és ez nem más ám, mint a felhasználó, aki bár azt hiszi, ingyen kapja, de NEM!

    A Google működése egészen más, mint az Apple-é, ezt kéne tudni: ők valóban ingyen adják (sok más programmal együtt) és a költséget reklámbevételekből állják.

    Ugyanez a helyzet pl. a felhőszolgáltatással, amit úgy él meg az Apple tulajdonos, hogy ingyen kapta, pedig nem. iCloud ugyebár az Apple felhasználónak ingyenes 5 GB-ig, míg a Google Drive, a DropBox, stb. valóban ingyenes lehet BÁRKINEK!

    Nagyon jó a "majd mi megmutatjuk, hogy másképp jobb" hozzáállás egyes esetekben, példa erre az Apple processzor tervező részlege, de amiben fölösleges más utat járni a user-rel persze azt megfizettetve, azt én nem nézem örömködve.

    Erre jó példa, ahogyan a japánok autóalkatrészeket gyártatnak egy céggel és talán az összes japán autóban megtalálható egy-egy olyan alkatrész, amit nem egymás ellen fejlesztettek, hanem rábízták egy profi cégre, így a fejlesztés költségei igencsak alacsonyabbak, mint lehetnének és az alkatrész is profi lesz.

    A mocsok vita amúgy abból jön sokszor, hogy eleve ellent akar mondani a delikvens a másiknak, így ahelyett, hogy a mondandót megértené (érti persze, csak nem akarja), inkább beleköt valami lényegtelenbe, avval próbálja a másikat lejáratni és az igazságot eltussolni. Aztán úgy érzi, diadalt aratott. Igaz, csak min aratott és milyen diadalt?
  • Papichulo
    #746
    http://www.mondaynote.com/2012/09/23/apple-maps/
    Egy korrekt cikk a "map-gate"-rol...

    A kovetkezo bekezdest meg kulonosen ajanlom lordsithlord-nak, hogy a VALOSAGGAL is szembesuljon:
    "Q: Then why did Apple kick Google Maps off the iOS platform? Wouldn’t Apple have been better off offering Google Maps even while it was building its own map app? Shouldn’t Apple have waited?
    A: Waited for what? For Google to strengthen its chokehold on a key iOS service? Apple has recognized the significance of mobile mapping and acquired several mapping companies, IP assets and talent in the last few years. Mapping is indeed one of the hardest of mobile services, involving physical terrestrial and aerial surveying, data acquisition, correction, tile making and layer upon layer of contextual info married to underlying data, all optimized to serve often under trying network conditions. Unfortunately, like dialect recognition or speech synthesis (think Siri), mapping is one of those technologies that can’t be fully incubated in a lab for a few years and unleashed on several hundred million users in more than a 100 countries in a “mature” state. Thousands of reports from individuals around the world, for example, have helped Google correct countless mapping failures over the last half decade. Without this public exposure and help in the field, a mobile mapping solution like Apple’s stands no chance."
  • Papichulo
    #745
    Ezt az Apple hater kozossegnek dedikalom :)

  • narumon
    #744
    "De míg az Androidos emberek általában beismerik, ha valéami hibádzik (sőt, az a tapasztalat, hogy az igazán komoly Androidosok oda is szólnak a hibákért keményen), addig ha kijön egy ilyen bugos szoftver az almától, akkor az ezerrel van védve, hogy jaj, de ez egy új irány, már javítják, stb."

    Micsodaaaaa? Hát szerintem kap keményen az apple ez miatt (meg más miatt is szokott), tőlünk is meg még a vérmesebb apple fanoktól is. Sőt ugyebár a néhány rosszindulatú antiapple mániás kivételével ugyebár ezek almás tulajoktól származó információk. Neked az a mániád, hogy mi mindig mindent megvédünk - hát nem, maximum helyén kezeljük a dolgot. Mert azért ilyenkor nem árt a tényeket nézni; a fröccsögő képek túlnyomó része a béta változatból van, nem a megjelentekből. Az általad linkelt földrészek meg Berlin meg stb. azóta mind mind a helyén van. Megy a hangulatkeltés ezerrel itthon is, pedig itt még nem is lehet kapni a telefont. A külföldi fórumokon is elismerik a hibákat, de a szoftver működik azért kényelmesen navigálnak vele - amit ugye a konkurencia nem is tudott, tehát nincs is mit mivel összehasonlítani.

    "Azt nem fogják fel persze egyesek, hogy ilyen hibákkal egyszerűen nem volna szabad kiengedni egy szoftvert, nem pedig gyors tapaszokat kell kiadni, miután dőlnek a hibajelentések."

    Ennél sokkal nagyobb hibával jelennek meg szoftverek PC-re és androidra, SAJNOS ekkora projekteknél ez benne van :( [Még egyszer mondom a felfújás ellenére a szoftver működik, jól működik USA userek szerint - a többi ország teljes támogatását meg eleve későbbre ígérték tudtommal - bár magyar tesztek szerint itthon is működik rendesen]

    "De érdekes módon az almások még ezt is eltűrik. Google-nél volt olyan oprendszer verzió, amit baromira vártak (pl. a 3-as széria), de miután tele volt hibával, meg is buktatták."

    Itt nem oprendszerről van szó, hanem egyetlen szoftverről - ráadásul nem is esszentiális szoftverről és ezt a részét nem látod be. Ha fél évig sem működik tökéletesen magyarországon akkor sincs semmi gond, mert aki navigálni akar annak úgyis van fent egy IGO vagy más a gépén - ez egy ingyenes és érdekes alternatíva lesz amikor eléri azt a szintet.
    A gond az, hogy te elvárod, hogy egy ilyen miatt dőljön kardjába minden iphone user, pedig a valóság az, hogy most mindenki nyomja ezerrel mert ez az újdonság. Olyanok is akik csak megnézik, hogy egyáltalán mi ez. Rászakadt 100 millió user nyilván repkednek elő a hibák, sokkal könnyebben és gyorsabban mint egy átlag programnál ahol előszőr csak néhány száz ember próbálja ki, esetleg néhány ezer és szépen lassan terjed. Itt 100 millio user frissített pár nap alatt. Ráadásul az tény (mint már írtam is), hogy meg sem jelent még itthon a telefon de az említett hibák nagy része már korrigálásra került. Azt gondolom kicsit nagyobb ennek a füstje mint a lángja.

    "Ha a Google adna ki ilyen bugos szoftvert, őket is szidnám (ahogy szidom is sok dolog miatt)."

    Hát ez ugye pont a google maps esetén elő is fordult - mégsem követeltek az emberek fejeket mert a helyén kezelték a dolgokat. Kaptak egy ingyenes térképet ami elejében úgy működött ahogy, annyi információval amennyivel. Idővel meg egyre jobb lett, egyre több infoval. (Megjegyzem én pl Google Maps-et sem használok - nincs mire, örülök, hogy kikerült a rendszerből nem foglalja a helyet)

    "A bugok egy része elnézhető, mert persze, működés közben jönnek elő a hibák, na de kérem szépen, olyan hibák, mint a hibás kontinens megnevezés vagy a hibás földrajzi elhelyezés, ez már nem a tűrhető kategória."

    Azért maradjunk annyiban, hogy a képeken kívül a megjelenés pillanatában vásárolt telefonokon ilyet senki nem tapasztalt. Külföldi forumon ha megnézed annak a képnek a nyomán azért nyomkodták a németek is - érdekes módon nekik valamiért jó helyen volt Berlin. Tehát én szokás szerint azt mondom, hogy nem kell mindent elhinni ami a képeken van. (Mint ahogy itt vannak a poén termékbemutatók is - a múltkor meg "kollegád" az egyik ilyenre azt hitte, hogy igazi és elkezdte osztani az applet! Magyarul még az orráig sem lát csak oszthasson valamit vagy valakit)

    "Egyébként meg azt azért ne felejtsük el, hogy az Apple igencsak helyzeti előnyben van a Google-lel szemben, hiszen ők lényegében egyetlen, saját gyártású terméksorozatra dolgoznak."

    Így van, ez nagy előny én már régóta mondom. Ez nálam vásárláskor pl egy szempont.

    "A Google ezzel szemben rengeteg, egymástól sokszor lényegesen különböző készüléken kell, hogy megoldja a hibátlan működést."

    Évek óta mondom, hogy az android SAJNOS olyan mint a PC - és ez nálam rossz értelemben van. Képetelnség normálisan optimalizálni annyi féle fajta hardveren kell, hogy elmenjen. Ennek vannak előnyei is meg nyilvánvaló hátrányai is.
  • M2 #743
    "valahányszor egy hiba kiderül, akkor az almások teli szájjal üvöltik, hogy a hibáról szóló cikket az Apple haterek írták"

    Ez nálad gyakran előfordul, hogy dolgokat behallucinálsz magadnak?

    Az Apple térképszoftverének semmi baja, köszöni szépen, jól működik. Az adatbázisban voltak hibák, jót nevettünk rajtuk, de már azok is javítva vannak. Képi hibák meg még sokáig lesznek, MINDEN térképszoftverben.


    "ha viszont már mindent odébb tesz, az kiszűrhető teszteléssel"

    Megint egy olyan dolog, amit te találtál ki magadnak, mert nem volt ilyen hiba, hogy mindent odébb tett. Szemét van az adatbázisban, ennyi a nagy történet.
  • lordsithlord
    #742
    Kik is veszik észre? Hát nem is tudom, mert valahányszor egy hiba kiderül, akkor az almások teli szájjal üvöltik, hogy a hibáról szóló cikket az Apple haterek írták, akikre meg általában rásütik, hogy Android fanok...

    Magyarul meg tanulj meg!

    Nem azt írtam, hogy hibás szoftvert ki lehet adni, ez sehol nem szerepelt. Ellenben azt leírtam ugyebár, hogy a Google ilyen tekintetben nehezebb eset, mert bizonyos szinten univerzális szoftvert / oprendszert kell készítenie. Ahogy azt is leírtam hogy BIZONYOS hibák valóban csak használat közben derülnek ki. Ha pl. csak az lenne a hibája az Apple Maps-nak, hogy egy képen "picit" odébb tesz ki bizonyos pontokat, pl. pár kilométerrel odébb, na az ilyen hiba lenne, ha viszont már mindent odébb tesz, az kiszűrhető teszteléssel. Ezt írtam le előbb is, hogy vannak a nagyon súlyos hibák, amikkel szoftver nem mehet ki, meg vannak azok, amik nem feltűnőek egyből, csak használat alatt kerülnek a felszínre.

    Nem kellene mások mondatait állandóan kicsavarni, bár tudom, az Apple fanoknál ez a divat...
  • M2 #741
    "De míg az Androidos emberek általában beismerik, ha valéami hibádzik (sőt, az a tapasztalat, hogy az igazán komoly Androidosok oda is szólnak a hibákért keményen)"

    Szerinted az Apple hibáit kik veszik észre??? Androidosok? Ennyire nem lehetsz sötét!


    "Azt nem fogják fel persze egyesek, hogy ilyen hibákkal egyszerűen nem volna szabad kiengedni egy szoftvert"
    "Google-nél volt olyan oprendszer verzió, amit baromira vártak (pl. a 3-as széria), de miután tele volt hibával, meg is buktatták."

    Tehát hibásan szoftvert nem szabad kiadni, csak akkor ha az oprendszer??? Vagy csak a Google-nek szabad? Vagy megint hülye vagy és önmagadnak mondasz ellent két sorral arrébb?

    Szerintem te csak egy kitalált személy lehetsz, mert akinek ekkorára töppedt agya van, az a baromfiudvaron csipegeti fel a tápot.
  • lordsithlord
    #740
    Ja igen, a régi hírekről annyit, hogy érdekes módon mind a Foxconn, mind pedig az Apple-féle lopkovics híre is csak ma került ki ide az SG-re is. Akkor mitől olyan régi ez a hír, ha mindenfelé ma került kiközlésre...?
  • lordsithlord
    #739
    Aha, és ugyanez hogyan is müködött a Motorolával szemben?
    Meg lettek fenyegetve, hogy vagy engednek a GPRS-szel kapcsolatos licencek licencdíjaiban az almának, vagy megy ellenük egy versenyügyi vizsgálat Németországban... Tény, hogy engedett a Google is (mert ugyebár mára övék a pert indító Motorola), meg valamelyest az Apple is, mindezek ellenére míg nem jött a fenyegetőzés a vizsgálattal, a Google nem igazán hajlott a megegyezésre.

    Megjegyzem, ebben az esetben az is érdekes, ahogy az almás cég igen gyorsan visszavonatta a készülékeit sújtó tilalmat, miközben ugyebár a per során eszükbe nem jutott a licencelési formára hivatkozni.

    Ez is biztos a korrekt megoldások közé tartozik...


    A sorban álló fanokról annyit, hogy igen, mindennek vannak ilyen elvetemült rajongói. Ez már a fanatizmus szintje (meg persze annak a mutatója, hogy egyeseknek milyen fontos, hogy villoghassanak azzal, hogy nekik már valamiből megvan a legújabb). Ez nem csak a telefonoknál van, érdemes megnézni mondjuk egy új, nevesebb játék megjelenését vagy egy kedvelt művész új albumának a megjelenését, mennyien állnak sorba a boltok előtt (pedig azokat általában előre lehet rendelni már a neten is).

    De míg az Androidos emberek általában beismerik, ha valéami hibádzik (sőt, az a tapasztalat, hogy az igazán komoly Androidosok oda is szólnak a hibákért keményen), addig ha kijön egy ilyen bugos szoftver az almától, akkor az ezerrel van védve, hogy jaj, de ez egy új irány, már javítják, stb. Azt nem fogják fel persze egyesek, hogy ilyen hibákkal egyszerűen nem volna szabad kiengedni egy szoftvert, nem pedig gyors tapaszokat kell kiadni, miután dőlnek a hibajelentések. De érdekes módon az almások még ezt is eltűrik. Google-nél volt olyan oprendszer verzió, amit baromira vártak (pl. a 3-as széria), de miután tele volt hibával, meg is buktatták. A Google nem is erőltette a fixeket, villám gyorsan megcsinálta a következő verziót (ami meg remek lett).

    Megjegyzem, tök mindegy, hogy kik csinálják, volt Google-ösök vagy tök ismeretlen arcok. Ha a Google adna ki ilyen bugos szoftvert, őket is szidnám (ahogy szidom is sok dolog miatt). Ez nem arról szól, hogy melyik cég alkotása, hanem arról, hogy hogyan lehet megetetni xezer emberrel a szart is, mondván hogy ez még új termék, de gyorsan javítjuk. Végeredményben az Apple kihagyott egy teljes munkafázist (lsd. BETA teszt) és egyből élesbe bedobott egy bugokkal teli programot. A bugok egy része elnézhető, mert persze, működés közben jönnek elő a hibák, na de kérem szépen, olyan hibák, mint a hibás kontinens megnevezés vagy a hibás földrajzi elhelyezés, ez már nem a tűrhető kategória.

    Egyébként meg azt azért ne felejtsük el, hogy az Apple igencsak helyzeti előnyben van a Google-lel szemben, hiszen ők lényegében egyetlen, saját gyártású terméksorozatra dolgoznak. A Google ezzel szemben rengeteg, egymástól sokszor lényegesen különböző készüléken kell, hogy megoldja a hibátlan működést. De ezt az Apple fanok igen gyakran elfelejtik sajnos, ahogy azt is, hogy míg a legtöbb gyártó éves szinten egyazon termékből kidob akár 4-5 típust is, addig az Apple éves - 2 éves szinten hoz új szériát ki.
  • narumon
    #738
    Jól eltértetek a témától. A színvonal sem verdesi az egeket :)
  • hurkaur
    #737
    es ez teged miben zavar? en talan inkabb irigylem oket, hogy ennyire tudnak valaminek orulni.
  • M2 #736
    Osztom a véleményed, de engem nem zavar, hogy ők mit csinálnak. Ha ettől boldogok akkor hajrá.
  • Papichulo
    #735
    "Nem hagynám egy cégnek sem, hogy így megalázzanak."

    Good for you... legalabb valami amiert anyukad buszke lehet rad! ;)
  • caius marius
    #734
    "Gondolom ezeket is megfagyasztatná. :-) Mintha neki nem lenne tökhótmidegy..."

    De meg ám!
    Gyerekek ezek csak szaros eszközök! Nem hagynám egy cégnek sem, hogy így megalázzanak.
  • caius marius
    #733
    "A droidfanoknak csapás-csapás hátán:"

    Nemigen hiszem. Egy darabig még ugrálnak, aztán majd a fejükre koppintanak.
    Nagy bajban lehetnek az Apple-nél, ha ennyire beszartak az Androidtól és a Samsungtól.


    "Nem elég, hogy Az Apple még többet követel a Samsungtól"

    Az ilyen döntések miatt rühellik egyre többen az almás céget.
  • M2 #732
    Gondolom ezeket is megfagyasztatná. :-) Mintha neki nem lenne tökhótmidegy...
  • Papichulo
    #731
    Ezeknek a fanatikus idiotaknak ki mosta az agyat?

  • caius marius
    #730
    Hidd el van...
  • M2 #729
    Én nem is tudom elképzelni, hogy van ott olyan aki nem pénzért csinálja. Persze ide értve azokat, akik ugyan maguknak veszik, de üzletileg érdekeltek a dologban (például handrasnak nagy reklám volt a dolog, az indexesek szintén hasznot húztak a dologból).
  • caius marius
    #728
    Ezek akik ott sorban álltak, (nem pénzért) na azok igazi agymosott idióták. Ha rajtam múlna akkor ezeket az időpontokat, január második, vagy február első felére raknám. Megnézném ahogy a fanatikus idióták szarrá fagynak.
    Igazán jól szórakoznék. :)