140
  • WoodrowWilson
    #60
    Not sure if trolling or just retarded.

    Segítek: ctrl+f China
  • caius marius
    #59
    Aztakuva Te reménytelen eset vagy.
  • SeriusLame
    #58
    Te nagyon nem vagy kepben Kinaval kapcsolatban. Tulajdonkeppen az egesz nyugati resze kozepkori korulmenyek kozott el... botranyos a szegenyseg.

    A legjobb a helyzet a keleti parti kirakatvarosokban, de azert ott is vannak gondok. A 300km/h-as express azert eleg nyomorult helyek mellett megy el es meg Shanghai belvarosaban is van ahol az utcan elnek az emberek es ott vegzik MINDEN szuksegletuket... ezeket a sajat szememmel lattam!

    Amugy per capita GDP-ben melyen MO utan van, de ugyanez a helyzet, HDI vagy Gini szempontjabol is. Mindenben - pozitiv ertelemben - boven megelozi MO.

    ps: "többmilliárdos lakosság"?????
    Válasz 'SeriusLame' üzenetére (#54)



    pppffffffffffff

    TE nagyon buta vagy :D Miért írogatsz ide? azt hiszed európán kívül minden ország egy nyomortanya?! :D miért nem tudod elfogadni hogy az ázsiai országokban pl kínában 1000x jobban élnek mint te, vagy az utánad következő 10 generáció... Ne hasonlítsd magad más országokhoz mert magyarország nem valódi állam.
    Szerinted ott az egész állam nyomorban él? Ezt próbáják elhitetni veled, hogy milyen jó európai rabszolgának lenni :D Higyj nekem itt az ország 90 százaléka tényleg csak rabszolga, ott meg vanak aki jól élnek. Annyi a külömbség hogy ez az ország örökké elmaradott lesz.
  • caius marius
    #57
    Hű ekkora marhaságot rég olvastam.
  • WoodrowWilson
    #56
    "A sasmung meg koreai cég, nem tudom mi köze ennek a kínaiakhoz."

    A cikk címét sikerült elolvasni és értelmezni?
    A többi eszeveszett baromságra már nem kell válaszolnom, az előző hozzászóló szerencsére megtette helyettem.
  • Papichulo
    #55
    Te nagyon nem vagy kepben Kinaval kapcsolatban. Tulajdonkeppen az egesz nyugati resze kozepkori korulmenyek kozott el... botranyos a szegenyseg.

    A legjobb a helyzet a keleti parti kirakatvarosokban, de azert ott is vannak gondok. A 300km/h-as express azert eleg nyomorult helyek mellett megy el es meg Shanghai belvarosaban is van ahol az utcan elnek az emberek es ott vegzik MINDEN szuksegletuket... ezeket a sajat szememmel lattam!

    Amugy per capita GDP-ben melyen MO utan van, de ugyanez a helyzet, HDI vagy Gini szempontjabol is. Mindenben - pozitiv ertelemben - boven megelozi MO.

    ps: "többmilliárdos lakosság"?????
  • SeriusLame
    #54
    Magyarországon is volt ilyen gyár ahol 12 órában kellet dolgozni. Jabil vagy mi a sz*r volt, az se jobb ennél. A sasmung meg koreai cég, nem tudom mi köze ennek a kínaiakhoz. Ott is csak a legszegényebbek dolgoznak ilyen gyárakban, ami kb a többmilliárdos lakosság 0.1 százaléka. Valószínű hogy nem ezektől a gyáraktól függ a kynai gazdaság mert az 1 főre jutó gdkp-ban a 7-8. helyen áll. Mo rajta sincs a listán kb, szóval ITT nagyobb szegénység van.
  • Papichulo
    #53
    " Esetleg a szegények termelnek a világpiacra mezőgazdasági árut, hogy ezzel náluk is beinduljon a gazdaság. (pl. megint csak mi)."

    En mindig rohogok amikor MO, mint szegeny orszag szerepel. Ennek SEMMI alapja nincs. A magyar atlagos eletszinvonal a vilag top 10-15%-ban van. Nagyon nagy ingoranciara vall barmely EU orszagot vilagszinten szegenynek beallitani!
  • Papichulo
    #52
    Regebben olvastam optimistabb szemleletu tanulmanyokat is a temarol, de most hirtelen nem talalok ilyeneket, csak a te allaspontad alatamasztoakat... sajnos nincs most tobb idom keresni. Ennek ellenere meg mindig ugy erzem, hogy a mar csak meglevo javak egyenletesebb elosztasaval is nagy javulast lehetne elerni.

    De ehhez mindenkinek partnernek kene lennie es aktivan kooperalni, nem pedig a "fejlett" orszagoktol varni a csodat, lasd Afrika!
  • narumon
    #51
    Így-így! Okos gondolatok!
  • NEXUS6
    #50
    Azért azt tegyük hozzá, hogy a fejlett országokban iszonyat magas a pazarlás. Egyszerűen az élelmiszernek a fele simán a szemétben végzi. Ez az élelmiszer iksszer feldolgozott, agyoncsicsásított, agyondizájnolt valami. Ebből a kajából tehát simán lehetne csinálni 4X ennyi azonos tápértékűt, minőségűt.
    Nem csinálnak, mert így is a kutya sem veszi, itt nem tudjuk eladni, a szegényebbek meg nem tudják megvenni. "Hála" annak, hogy a világ alapvetően kapitalista elosztási rendszerrel dógozik az a veszély nem fenyeget, hogy:
    A. Ez a hatalmas mennyiségű kaja segély formájában a szegényekhez kerül (akár hozzánk, mert nálunk több 10 000 gyerek van, aki éhesen megy suliba).
    B. Esetleg a szegények termelnek a világpiacra mezőgazdasági árut, hogy ezzel náluk is beinduljon a gazdaság. (pl. megint csak mi).
    Ehelyett a gazdagok termelnek, akik az iparból, szolgáltatásból bejövő hatalmas bevételeikkel agyontuningolják a mezőgazdaságukat.

    Jellemző továbbá, hogy a szemetet is exportáljuk a szegényebb országokba legálisan, vagy illegálisan így ott igazán dúrva a környezetszennyezés, pláne, hogy nincs technológiájuk a hulladék normális feldolgozására.

    Ha ebből a rendszerből indulunk ki, akkor a Föld kb 5 mrd embert tudna eltartani. Ma vagyunk vagy 7 Mrd-an.
    Nem nagyon szétszívatva, elég civilizált módon, ésszel gazdálkodva, akár skandináv életminőségben a Föld olyan 10 mrd-ot is el tudott volna tartani, de valszeg erről már lemaradtunk. A gazdaság, a társadalmak fejlődése, a környezet visszafordíthatatlan átalakítása miatt valószínűbb, hogy ugyan túllépjük valamikor a 10-et, de ez után egy visszaesés következik be.

    Mindez persze lehetne másképp is, pláne, ha nem olyan jó kis kapitalista társadalmi gazdasági rendszerünk lenne, ami kb 6 hónapra tud előre tervezni. Akkor a vezetőink felfognák, hogy érdemes lenne, lett volna minnél előbb magas életszinvonalra felhúzni a szegény országokat is, mert akkor ők is elérik a deográfiai platót és nem szaporodnak tovább mint állat. Ehelyett egy félfejlett állapotban tarjuk őket, folyamatos háborúkkal, amit ők népszaporulattal próbálnak ellensúlyozni, pedig vagy már 10 éve akár csökkenhetne is világszinten a népesség.
    Ehelyett a fejlett nyugat le lesz szaporodva, hosszútávon marginalizálódik a politikai súlya.
    Lásd Kína esetét. Aztán jön India, Dél-Amerika, Afrika.
  • Armagedown
    #49
    Nyugodtan dolgozzanak csak annyit, megérdemlik, így is nagyhatalon Kína !
    Amíg olcsóbban kapok így mobilt felőlem bele is halhatnak a munkába !
  • narumon
    #48
    "Minden egyes ember sok negyzetkilometert kaphatna sajat felhasznalasra es meg boven maradna hely a Foldon."

    Hallottál már olyanról, hogy ökológiai lábnyom? Pont ez a gond, hogy nem tudnál az embereknek ennyi MŰVELHETŐ földet adni. A föld igen kis százaléka művelhető eredményesen csak. Ráadásul 1 családnak tudod mekkora földterület kellene, hogy mindent megtermeljen magának? És ráadásul hogy gondolod? Dolgozik 10 órát a gyárban utána hazamegy és dolgozik még 5-6 órát a földön? Vagy mi a terv a saját termeléssel?

    "Ekkora teruleten meg modern technologiakkal kenyelmesen meg tudna termelni maganak a megelhetesehez szukseges elelmiszert barki... a cserekereskedelemrol meg mar ne is beszeljunk, plusz ugye a tengerek! Lehet, hogy le kene mondani par dologrol, de az kozel sem a boseges etkezes"

    Pedig pont arról kéne lemondani. Bocsánat nem a bőséges étkezésről, hanem a változatos étkezésről. Különbség de jelentős. A világ epertermelése a tizede annak mint amennyi epres termék fogy jelenleg a világon. Ezt úgy oldják meg, hogy mesterségesen pótolják (pl joghurtokban), ami íznek ízes de messze van az epertől meg az egészségtől. Azután ott a hús, a világon annyi húst tudsz tenyészteni, hogy talán 1Mrd embernek elég. Az összes többi ember csak úgy tud hozzá jutni ha emezek jelentősen csökkentik. Azaz nem eszel csak hetente 1 szelet húst, ettől a modern ember meg igen messze van. Megoldás még a génmódosított rizs, de ettől meg sok ember odzkodik.
    Egy szó mint száz a föld jelenlegi lakosságát jóllakatni csak mesterséges szeparációval lehetne és akkor még nem beszéltünk sokkal több emberről.
  • narumon
    #47
    "Jopar tanulmany meg azt bizonyitotta, hogy a Fold, a fejlett - de ma mar elterjedt - technologiak segitsegevel 20+ milliard embert is kenyelmesen el tudna latni ;)"

    Kizárólag fejadagokkal. Olyat én sehol nem olvastam, láttam, hogy szabad vásárlással ez megoldható lenne. Olyan egyszerű okoknál fogva, hogy a hústermelés (nem véletlen hoztam ezt a példában), nagyon messze van attól, hogy mindenkinek jusson, cserébe 1kg hús "termeléséhez" xkg búza vagy egyéb ehető termék kell. Tehát abban azért az összes tanulmány egyetért, hogy jelentősen több embert csak úgy lehetne ellátni, hogy húsfogyasztás vissza, gyümölcs fejadag minimális, búza és egyéb takarmány maximumon, vitamin bevitel mesterségesen. Semmilyen más változatot nem olvastam még.
  • Papichulo
    #46
    Ezt egy kicsit elszamoltam :)

    A szarazfoldi teruletekbol, mindegy egyes embernek, 7 milliardos lakossaggal szamolva, olyan 20000m2 jutna... de ez meg mindig 2 hektar, plusz haromszor ennyi vizterulet.

    Igy azert nagyobb kooperaciora lenne szukseg az emberek kozt, de en meg mindig optimistan latom a helyzetet.
  • senki687
    #45
    Szerintem rossz nyomon jársz. Nekem is túl van már a 8. születésnapján a mobiltelefonom, de hiába gondolkozna úgy a többség, hogy nem vesz havonta új telefont, legfeljebb annyi történne, hogy kirugnák a dolgozók 70%-át és ugyan úgy 12-14 órában dolgoztatnák az ott maradtakat, mint most.

    "osztmivan": Ezt nagyon elszámoltad. 22*8 = 176, +200 túlóra az 376 óra. A cikk szerint átlag 1 napot pihennek havonta, tehát 30-al oszd, az nem 18 és fél óra, hanem 12 és félnek jön ki, ami viszont hihető.
  • Papichulo
    #44
    "Ez sajnos nem így van - ezt pár tanulmány már bemutatta. Illetve félig van így"

    Jopar tanulmany meg azt bizonyitotta, hogy a Fold, a fejlett - de ma mar elterjedt - technologiak segitsegevel 20+ milliard embert is kenyelmesen el tudna latni ;)

    En nem hiszik az apokaliptikus joslatokban. Eleve a Foldnek csak egy nagyon-nagyon kis reszet laktuk be. Minden egyes ember sok negyzetkilometert kaphatna sajat felhasznalasra es meg boven maradna hely a Foldon. Ekkora teruleten meg modern technologiakkal kenyelmesen meg tudna termelni maganak a megelhetesehez szukseges elelmiszert barki... a cserekereskedelemrol meg mar ne is beszeljunk, plusz ugye a tengerek! Lehet, hogy le kene mondani par dologrol, de az kozel sem a boseges etkezes.
  • narumon
    #43
    "pedig mindenkinek jutna elég kaja a földön."

    Ez sajnos nem így van - ezt pár tanulmány már bemutatta. Illetve félig van így :)
    Ugyanis akkor jutna mindenkinek elég és kielégítő táplálék a földön ha a fejlett országokban lakók - mint te is - megelégednének a fejadaggal. Azaz kvót rendszer szerint pl 1 hónapban 1kg hús jutna neked - vagy 2 havonta 1 kg hús, kvóta szerinti tej, kenyér, stb. Ebbe meg egy nyugati ember soha nem megy bele, hiszen milyen jó is naponta/kétnaponta húst enni zöldségkörettel, mártásokkal, stb.
    Kizárólag akkor jutna mindenkinek napi 3 szoros viszonylag normális étkezés ha mi és a többi fejlett ország lemondanánk a nagy részéről. Az ember azonban nem ilyen - jó példa, hogy mindenki dumál a környezetszennyezésről, majd amikor személyesen kellene valamit tenni érte akkor már nem is hangzik olyan jól.
  • niof
    #42
    Kb ugyan azt jelenti, mint amit kicsit lejjebb írtam, csak máshogy. Nem fog történni semmi, max lesz egy kényszerű pofavizit a cégeknél, és le van tudva.
  • mrlujoak
    #41
    "A jelentésre reagálva a Samsung képviselői úgy fogalmaztak: tisztában vannak a tanulmány állításaival és a jövőben újraértékelik kínai gyáraik munkagyakorlatát, így felülvizsgálják a többi közt a dolgozók munkaidejét"

    Ha-ha-ha-ha... A legszebb, és egyben tökéletes PR mondat a tény elfedésére, azaz köszi, ezt mi is jól tudjuk, de különben is hagyjatok békén, eztán is pont így lesz...
  • morden
    #40
    Lehet nekem szólt a hozzászólásod , de nem vagyok biztos benne.
  • Zymkasithlord
    #39
    Ez igaz. Viszont te meg azt gondolod,ha lenne pénzük vagy valamijük éheznének??? Vagy te a saját pénzeden megvennéd nekik a kaját??? Vagy szerinted az élelmiszer termelő és feldolgozó cégek ingyen adják oda a terményt/termékeiket? Ha te ennyire szeretsz ingyen dolgozni meg adakozni akkor csak hajrá. Én melózok minden nap szabadnap nélkül napi 8órát(gyengébbek kedvéért leírom,hogy abba beletartozik a hétvége is,mert sokaknak felfoghatatlan dolog,hogy valaki hétvégén is melózik),és nehogy már nekem azzal jöjjön valaki,hogy azt a pénzt amit a szükséges havi élelmiszer mennyiségen felül elköltök pluszba még más kajára is ,hogy adjam oda csak úgy valakinek,mert max az ő szájába köpök ,hogy az ingyen van,de csak neki. A másik meg,hogy a legnagyobb többségük meg se próbál javítani a saját nyomorúságán. Kapnak segélyt akkor megy a tánci-tánci party aztán meg megint nyomorognak. Amúgy meg még Európában is nem ritka az olyan keleti ország ahol szintén meg van a havi 350-400 munkaóra. Szal nem csak a kínaiakra szarnak a multik,hanem más burzsujseggnyaló politikusok által vezetett országokban is nagy ívben tojnak rá,hogy van szabadnap vagy nincs vagy picsa fizu vagy sem.
  • niof
    #38
    A Samsung még korábban megígérte, hogy év végéig felülvizsgálja 250 kínai vállalatának és beszállítói hálózatának munkakörülményeit.

    Gondolom, ez ott is pont úgy fog zajlani, mint nálunk. Az auditot már most bejelentették, és kb. egy héttel előtte odaszól majd valaki, hogy mikor érkeznek pontosan. Az audit ideje alatt persze minden a legnagyobb rendben lesz, nem lesznek sem gyerekmunkások, sem "illegális" túlórázók, a Samsung meg majd megállapítja, hogy minden rendben.

    Egyébként az ilyen előre bejelentett auditálási rendszer egy rakás szar. Mire az auditorok odaérnek az adott céghez, addigra már egy hete kisidolozták a budiajtón is a rézkilincset.
    Szerintem egy auditnak, vagy egyéb ellenőrzésnek (katasztófavégelem, munkavédelem, ÁNTSZ stb...), bármilyen cég esetében, akkor van értelme és haszna, ha nem előre bejelentett időpontban, hanem véletlenszerűen történik, mert akkor a cégek rá vannak kényszerítve, hogy mindig betartsák, vagy legalábbis megpróbálják betartani az előírásokat. Ha néhány száz nagyobb céget elmarasztaló vizsgálati jelentés érne ez miatt, akkor lehetne pozitív változásokat tapasztalni, szerintem. Ezt a jelenlegi auditálási rendszert és szokásvilágot sürgősen meg kellene változtatni!

    Persze az auditoroknak is élni kell valamiből. Ha olyan céghez megy, ahol nagy valószínűséggel találni fog rendellenességeket, sajnos a legtöbb esetben van az a pénz, amiért mindent nem fog leírni a jelentésébe...
  • morden
    #37
    Pedig egyszerű a magyarázat, a felnőtt kort megélő leszármazottak száma a lényeg, ha nagy a csecsemőhalandóság akkor "logikus" lépés, hogy több gyermeket szülnek. Plussz a fogamzásgátlás és a kultúrális hagyományok is befolyásolják hogy mennyi gyermek születik.
    Egyébként nem az Afrikai emberek élnek állat módjára, hanem mi fejlett országban élők. Gondold csak el, hogy mennyi erőforrást használunk el arra, hogy az elhízást leküzdjük. Pedig csak kevesebbet kellene zabálni, és kocsi helyett bringázni, a kaját meg eljuttatni rászorulóknak. Ehelyett állatok módjára hagyjuk hagy szenvedjen az emberiség nagyobb része, pedig mindenkinek jutna elég kaja a földön.
  • Tetsuo
    #36
    Viszont az teny, hogy sokan egyszeruen kenyszerhelyzetben vannak.
    Nem magukert dolgoznak mint a robot, hanem a csaladjukert. A mokuskerekbol pedig nem nagyon lehet kiszallni.

    Amiota civilizacio letezik, azota letezik rabszolgasag. Ma is van, csak mashogy hivjak.
    A nagy gorog demokracia is csak ugy tudott letezni, hogy egy szavazopolgarra jutott legalabb 2-3 rabszolga.
    A mai technikailag fejlett orszagok csak ugy tudnak mukodni, hogy eroforrasokat (pl. munka) szereznek a gyengebb, fejletlenebb orszagoktol.
  • Tetsuo
    #35
    Ezt mi soha nem fogjuk megerteni. Ugy, mint ahogy egy nyomorgo csalad atlagosan tobb gyermeket vallal, mint egy jomodu, egy meginkabb nyomorgo, pedig megtobbet.
    Eritreaban a legyek lepik az ehsegtol felpuffadt hasu gyerekeket, napi 2-3l fertozott vizhez jutnak csak, neha misszios terepjarokbol potyog nekik valami konzerv, minden 10. ember AiDS-es, de k*rnak egesz nap, meg szulik az ujabb gyerekeket.
    Nekem ez a durva. Persze, tudom: "Mondottam ember: kuzdj, es bizva bizzal!" De ok nem kuzdenek, hanem allat modjara elnek.
  • narumon
    #34
    "Hiába van benne BT ha nem kommunikál a droidos telefonommal... Ennyit a szifonról!!!"

    Hiba van a droidodban BT ha nem kommunikál az iOS telefonommal... Ennyit a droidról!!!
  • narumon
    #33
    Amúgy meg szánalmas, hogy egy kínai gyár hírnél is iphone szidás jön elő. Ez valami kisebbségi komplexus?
  • narumon
    #32
    Mivel normálisabb bármelyik másik telefon csatlakozója? Gondolom a most kijövő iphone 4 magos cpu-val jön, de a mostani is 2 magos... hány mag kéne neked bele? BT meg van benne kb 1001-szer kitárgyaltuk miért vagy képtelen megjegyezni?
  • Papichulo
    #31
    Az ember azt mondta, hogy az iPhone-okbol hianyzik a bluetooth, ez baromsag volt.

    Egyebkent ezer mas modon tud a te androidos telefonoddal kommunikalni es amugy is csak az OBEX bt profile nincs implementalva alapbol bele, de IIRC JB utan az is megy.
  • AzraelArchangel
    #30
    Hiába van benne BT ha nem kommunikál a droidos telefonommal... Ennyit a szifonról!!!
  • Papichulo
    #29
    Ujra csak hulyet csinaltal magadbol, mivel [VAN] benne bluetooth, te szerencsetlen!
  • sanyicks
    #28
    Egyébként azért dolgoznak így, mert nem tehetnek mást. Itthon is hasonló, csak kevésbé durván.
    Ez van, a hatalom minden országban a rabszolgatartók érdekeit szolgálja (hiszen a hatalomban a rabszolgatartók ülnek, vagy fizetik őket), csak jól összehangolt nyomásgyakorlással lehet rájuk hatni, de ez ritkán jön össze.
  • sanyicks
    #27
    max te csinálsz hülyét magadból itt, ugye "ami nincs az iphone-ban az szar, nem kell" hozzállással.
    Nem csak a bt hiányzik. Sd kártya hely is, normális csatlakozók, néhány cpu magocska, és a többi ;)
  • gforce9
    #26
    Hiteltelen az egész hozzászólásod. Nem hiszem, hogy te valaha dolgoztál volna. Ha dolgoztál volna, akkor nem néznéd le a gyárakban görnyedőket. Nem néznéd őket agyatlan hülyéknek.
  • narumon
    #25
    "A kínai kormány elérte célját: népszaporulat stop, továbbképzés csak a gazdagoknak, az alja pedig ne is létezzen (ne menjen sehova, ne szórakozzon), cak gyártson. Tökéletes a kínai gépezet. "

    Most legalább nem éhezik az egész ország csak a negyede.

    "Amúgy lehet földeket is kapálni Kínában. Kevesebbet fizetnek, mint a gyári melóban, de mégis a szabad levegőn van az ember, ráadásul ahogy olvastam, jobb körülmények között. Én azt választanám."

    Akkor rosszul olvastad az ilyen gyárakban többnyira olyanok dolgoznak akik a földről jöttek el, hogy tudjanak haza pénzt küldeni a családnak.

    "Tudod sokan azért élnek, hogy dolgozzanak, én azért dolgozom, hogy éljek. Nagy különbség. "

    Nagy különbség magas lóról beszélni.
    Azért ha most nem volna munkád, a szüleidnek sem és neked kell őket ellátni akkor hol lenne az a bazi nagy azért dolgozol, hogy élj? Valószínűleg egy idő után (amikor már rohadtul unod, hogy folyamatosan éhes vagy), elvállalnál mindenféle szar melót annyiért amennyit fizetnek. A másik lehetőség nem az, hogy milyen kis kényelmes melót választasz. 2 opció létezik - éhezel vagy dolgozol napi 18 órát annyiért, hogy legalább nem éhezik a család. Nincs harmadik opció.
  • tomcsa4
    #24
    Nem nem láttam ,de én pl dolgoztam oylan helyen is, ahova te nem alacsonyodnál le. Medence sikálás, szarpórszívózás a vízből, árkok ásása. Hidd el, a csoportban rajtam kívül még 2-3 embernek nem okozott ez gondot, a többiek el se vállalták.

    A kínai kormány elérte célját: népszaporulat stop, továbbképzés csak a gazdagoknak, az alja pedig ne is létezzen (ne menjen sehova, ne szórakozzon), cak gyártson. Tökéletes a kínai gépezet.

    Amúgy lehet földeket is kapálni Kínában. Kevesebbet fizetnek, mint a gyári melóban, de mégis a szabad levegőn van az ember, ráadásul ahogy olvastam, jobb körülmények között. Én azt választanám.

    A munka látástól vakulásig meg azoknál van ,akik nem szeretnek élni. Tudod sokan azért élnek, hogy dolgozzanak, én azért dolgozom, hogy éljek. Nagy különbség. (Ezért is van ennyi alkoholista nálunk, meg drogos pl három műszak. A válásokat meg se említem. Nálunk is dolgozik a gépezet.)
  • gforce9
    #23
    Te most tényleg ennyire úri ficsúrka vagy, hogy nem tudod felfogni azt, hogy tanulni nem ingyen van, sőt kifejezetten drága. És olyat sem láttál még a családodban, vagy nem meséltek szüleid olyanról, hogy "munka látástól vakulásig"? Te hol élsz? Valami álompalotában?
  • tomcsa4
    #22
    Öö nem. Így is meghalnak. Családjuk nem lesz (iylen munka mellett), tehát nincs kivel éhen halni.
  • gforce9
    #21
    Talán azért dolgoznak éhbérért, mert ez van vagy az éhhalál családostul. Ezen esetleg elgondolkoztál-e?