78
  • Doing
    #78
    Sok mindent kihagyott a cikk írója, ennél sokkal de sokkal több bizonyítékuk van arra, hogy nem természetes képződmény! :) Ja és ma indultak a 3. expedíciójukra;)

    Az alábbi linkeken további képek tájékoztatók egyenesen a kutatóktól.. Én inkább nekik hiszek :)
    http://thebalticanomaly.se/
    https://www.facebook.com/groups/178384865554985/
  • kisemlős
    #77
    Nem, nem állítom, hogy hallucináció lett volna az egész. :-))
    Egyszerűen a hangradarral szemben mindig szkeptikus vagyok. Ha ez a tárgy pl. 300 méter mélyen van, akkor mérési idő, kb 0,4 mp. Egy tízezred másodpercnyi mérési hiba 7 cm-es hibának felel meg. A rádióhullám nem homogén környezetben halad, hanem különböző hőmérsékletű vízrétegeken, növényeken, állatokon, uszadék rétegeken át, ha a tenger alján húzódik áramlat, akkor a felkevert üledéken is. A monitoron megjelenő kép és valóság között lehet eltérés. ( így "fényképezték" a lazacokat üldözző nessi-t is) Egyenlőre azt tudják, hogy van lent valami, ami nagyjából így néz ki...

    Ők kincsvadászok. A fém tárgyak érdeklik őket, víz alatti fémkereső műszereket használnak. Csak feltételezem, hogy befogták az objektumot és leküldtek egyet, hogy jelez-e vagy sem. Az, hogy nem működött lent, lehet teljesen normális, ha ez egy nagy vulkanikus kőzet, vagy repülő, hajó roncs. Ezeket a távirányítható fémkereső műszereket kisebb tárgyakra kalibrálják, vasszögek, hordóabroncsok, horgonyok, ágyuk keresésére. Egy ekkora mágneses objektum túlvezérli őket és kussolnak.

    Discovery-n volt egy film japán repülőgép-hordozó tengeralattjárókat kerestek benne. Az kb reális volt, hogy hangradaros képeket elemezve azt mondta a fickó, hogy ez lehet hajóroncs is alakra, meg szikla is - merüljünk! :-)))
  • Crane
    #76
    :) Oké. Amúgy látszik, hogy a körberajzolt "ufo" egy nagyobb méretű objektum nyúlványa (bal felső sarok), csak a belerajzolás megtévesztő.
    Ezek a srácok vagy sokat ittak, vagy már annyira nincs pénzük, hogy az éhségtől már nem látnak rendesen, és behaluznak már mindet. :D
  • Merces
    #75
    olvasd vissza a beszélgetést és próbáld értelmezni,ha nem megy akkor felejtsd el..........
  • kisemlős
    #74
    Csupán Norbre műszaki ismereteit kívántam elmélyíteni az Otto, valamint Diesel motorok működése terén. ;) Mondjuk, készíthette a felvételt oldalról is, ahol már volt áram! :-P
    Nem olvastam az eredetit, illetve hetekkel ezelőtt láttam a hírt orosz lapokon. Talán arra kívánt utalni, hogy a leküldött szondák nem működtek, de abban meg nincs semmi meglepő.
  • Zoliz
    #73
    Valami beteg Star Wars rajongo betette a Millenimum Falcont egy lavorba..
    Mindig kell valami az ufofanatikusoknak.
  • Crane
    #72
    Az lehet, de hangradaros felvétel már nehezen készítettek volna elektromos áram nélkül. Márpedig van...
    Büdös kamu az egész.
  • Bannedusermail
    #71
    Akkor miért bazaltmintákat hoztak fel belőle elemzésre?
  • kisemlős
    #70
    Kivénhedt öreg tengerjáró hajóik lehetnek, amiket Diesel motor hajt. Azt nem különösebben érdekeli, hogy van-e áram, vagy sem...
  • Ravkin
    #69
  • Ravkin
    #68
    ebon hawk szerintem arra sokkal jobban hasonlít
  • hematit1976
    #67
    MF+G
  • hematit1976
    #66
    formája alapján egyértelműen Millenium Falcon.
  • Crane
    #65
    Értem. Minden elektronikus berendezés kikapcsolt felette, de az szonár remekül szuperált tovább.

    Utálom amikor hülyének néznek.

    "Lindberg az Ocean X weboldalán található termékek megvásárlására ösztönzi az embereket, hogy így támogassák őt és búvártársait."

    Remélem éhen döglik ez a csaló banda.
  • Tau Tang Wou
    #64
    "...de a lelet, ha elég komoly potenciál van benne mindenképp eltűnne a nyilvánosság elöl..."

    Elég, ha bebizonyítják, hogy bazalt.
    Azt meg nem olyan nehéz.
    Sokkal nehezebb lenne azt bebizonyítani, hogy valami érdekes dolog.
  • Merces
    #63
    ..jó kérdés, szerintem a kutatók többsége nem merné vállalni a felelősséget, aki mégis azt meg lejáratnák a többiek, de a lelet, ha elég komoly potenciál van benne mindenképp eltűnne a nyilvánosság elöl...
  • Merces
    #62
    MacropusRufus kolléga felvetette, hogy mi van ha mégsem bazalt, erre válaszoltam...
  • Tau Tang Wou
    #61
    Nem megy ez neked, ne erőltesd...
  • teccikérteni
    #60
    R.I.P. Solo és Chewbacca ;(
    (bár lehet, ha felhoznák, ott lennének befagyasztva :) )
  • Bannedusermail
    #59
    Minek szállítanának egy bazalt kockát titkosítva egy bázisra?
  • Bannedusermail
    #58
    Nem viccnek szántam, hanem a 46-os hozzászólást produkáló elmebeteget gúnyoltam.
  • MacropusRufus
    #57
    erre lenne esély, ha a katonáék találták volna meg.
    De szerinted egy kutató közzé tenné?
  • Merces
    #56
    mi lenne , negyven év mulva feloldják a titkositást, és elolvashatjuk hogy a diszkoszt egy titkos létesitménybe szállitották.....persze nevek időpontok markerrel kihúzva...
  • Merces
    #55
    ha viccnek szántad akkor is ajánlom az alufóliát.......
  • MacropusRufus
    #54
    csak a vita miatt :)
    és mi van ha az ott tényleg egy régi épület maradvány, esetleg egy régi repülő szerkezett maradványa, a minták meg inkább róla mint sem belőle származnak? :)
  • Krumplipuska
    #53
    Áldott legyen az Oráj !
  • Kensin
    #52
    Ez egyértelműen egy Hummer, a jégkorszakban próbáltak átkelni vele az óceánon, de nem sikerült.
  • wraithLord
    #51
    Szerintem sokkal egyértelműbb. A zusa közzéteszi a szupertitkos információt -, mert ugye nemárhogy a ósöniksz találta, az lehetetlen, hanem blekopszos amerikai katonák találták ám az ufót - szóval az usa közzéteszi a szupertitkos információt, a zarab tenoristák lecsapnak rá, de a blekopszosok már megynyúzták az ufóban az ufókat, akik túlélték a júeszerforsz idegen eredetű antigravitációs vadászának szupertitkos támadását (ami nyilván meteorológiai ballonnak tudja álcázni magát, csak a nemzetközi űrállomásról, színházi kukkerrel lehet látni, hogy az igazából egy amerikai fejlesztésű, ismeretlen meghajtású szupertitkos gép - de az űrállomáson is amerikaiak vannak, akik meg nem amerikaiak, nem kapnak kukkert), nehogy a tenoristáknak baja essen, miközben megpróbálják a zusa ellen felhasználni a lezuhant csészealjat, és a tenoristatámadást a zusa megint ürügyként használja majd fel ám, hogy olajat lejmoljon a zaraboktól megtorló támadás címszó alatti hadakozásnak álcázva az egészet...
    És az usa nem dől ám majd be annak, ha a zarabok azt mondják, hogy a tenorista támadást hanszóló, csubakka és lejlahercegnő követte el, mert ők építették át a zűrhajót mileniumfalkon formájúra még a zuhanás közben, úgy hallottam. De hogy konkrétan miként történt az átépítés, az olyan titkos, hogy ki van zárva mert nem tudom.
  • Bannedusermail
    #50
    Nagyon sokat gondolkodtam, és természetesen e mögött is a zsidók állnak, vagy a szabadkőművesek, az usákok, de nem kizárt, hogy a kommenyisták meg a Gyurcsány, de lehet, hogy amíg ezzel foglalkozunk, addig az olajlobbi kibányássza az Uránuszról a plutóniumot, és ez alatt a föld alatti munkásőrök mozgalma előmerészkedik a sötétből, és leigázza a világot. Erről szól ez az egész.
  • Bannedusermail
    #49
    Egy rejtélyes UFO, amiből bazaltmintát hoztak, és nem működött tőle a mobiltelefon, de lehet, hogy csak azért, mert a víz alatt próbáltak vele telefonálni. A lényeg, hogy küldjetek sok pénzt, és akkor majd jól megvizsgáljuk mi is ez az izé-bigyó.
  • martincpt
    #48
    Egyértelmű, hogy az NWO áll az egész mögött. Úgy akarják terelni magukról a gyanút, hogy elhitetik velünk, hogy más szuperhatalmak irányítják ezt a bolygót. A Balti ufó helyszíne pedig nagy valószínűséggel a balaton. Igen! A mi földünk szent hely, ezt az NWO is tudja, ezért van a központjuk nálunk.
  • norbre
    #47
    bárkinek érdekében állhat akik pénzt akarnak.. az első ami eszembe jutott hogy az OceanX akarja fellendíteni a webshop forgalmát :) de lehet turizmuscsalogatás is..
  • Archenemy
    #46
    Természetesen arról nem esik szó, hogy megint kiknek áll érdekében ez az egész!
    GONDOLKOZZATOK MÁR!!!
  • MacropusRufus
    #45
    na ja. + ha minden leállt akkor a doksi filmet mégis hogyan és mivel forgatták le.
    MédiaHack az egész.

    "Lindberg elmondása szerint egy dokumentumfilmet is készítettek a tengerfenéken elhelyezkedő anomáliáról, melynek helyét nem árulják el. "
  • HiddenTruth
    #44
    Itt az oldal tetején levő videóban vannak exkluzív képek a merülésről:
    http://www.expressen.se/nyheter/sa-ser-den-mystiska-cirkeln-ut-pa-nara-hall/
  • norbre
    #43
    "az anomália felderítése során a csapat kamerái és műholdas telefonja sem volt hajlandó működni közvetlenül az objektum fölött, csak miután odébb hajóztak. "Bármi, ami elektromos - beleértve a műholdas telefonokat is - leállt, amikor az objektum fölött voltunk" - mondta. "Amikor körülbelül 200 méterrel eltávolodtunk, újra bekapcsoltak, majd visszamentünk és megint leálltak""

    nem vagyok képben annyira a motorok, hajómotorok működésével.. de azokhoz nem kell elektromosság? ha kell, hogy tudtak arrébb menni? eveztek, sodródtak? amúgy.. a szonárhoz nem kell áram?
  • whisper
    #42
    de nem értem az emberi logikát ugyebár ha van egy lézer fegyvered és nem működik automatikusan keresel egy sima fegyvert ha az se akkor egy szúró/vágót ha az se / zúzó fegyver és ha az se ököl. Ezt az ösztönös logikát mért nem lehet alkalmazni ennyi pénzekért a kutatásokba ha nem működik az elektronikus használj mechanikust! Bár biztos olyan kisugárzása van ,hogy azok se mennének! 8) EZ a baj néha a nőkkel is olyan kisugárzásuk van ,hogy a képtelenség lefotózni őket . Rögtön szeretni kell 8)
  • lally
    #41
    -én persze már azon sem kacagnék, hogy még anno; abban a bizonyos

    paksi "kazetták Új-mosodájában" sem működtek(!) a kamerák(!).
  • whisper
    #40
    Én csak azt mosolygom ,hogy vigyenek le manuális kamerat ha már annyira nem működik az eleketronika 8)
  • Willenbrock
    #39
    Már animáció is készült a balesetet szenvedett ufóról amint égve csapódik a tengerbe: