2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • Hexex86 #2638
    Stalker:Lost Alpha. Végigjátszás 5. Első alámerülés.
  • ntex
    #2637
    Egy fix útvonal van ahol be lehet jutni. Bal oldalon a falon kell végig sétálni, majd be a bázisra. Ablakon beugrasz csendben elemeled a doksit majd ugyanazon az útvonalon távozol.
  • Romeo One
    #2636
    Üdv!
    Agroprom, katonáktól doksi kellene. Éjszaka, sötétség, lámpám lekapcsolva, semmit sem látok, de minden katona tudja, hol vagyok, és lőnek is rám. Én rontottam el valamit, vagy ennyire csíter az AI???
  • Pherry
    #2635
    Tudja valaki, hogy mikorra várható az új patch?
  • ntex
    #2634
    És mi a helyzet a freeplay-el? Szerintem semmi gond nem lenne azzal ha a sztori végigvitele után elszabadulna az A-life a játékban és benépesednének a mapok, én pl. személy szerint szívesen végigjárnám a pályákat azért hogy újra és újra kitakarítsam az ellenfeleket, mutánsokat, artifactokra vadásszak amik időnként respawnolnának stb. Így még további több száz óra is benne lehetne a játékban, viszont még mindig csak üres campek vannak a legtöbb helyen, így nekem pl. nincs is kedvem tovább játszani mert tudom hogy sehol semmi történés nem lesz.
  • dez0wave
    #2633
    A pályák mérete nem változott semmit az előző verzióhoz képest, az a-life pedig többszörösére lett növelve, de még mindig ragaszkodunk az erdeti terveinkhez, ami a Roadside Picnic könyv/filmhez igazodik. Nem mindenkinek jön át ez a stílus, amivel tisztában is voltunk/vagyunk, ezért is mondtuk mindig, hogy ez a játék mi álmunk, a mi viziónk, ami nem biztos, hogy egyezik mindenkiével. A rejtekhelyek tekintetében csak annyit mondanék, hogy személy szerint én rejtettem el tárgyakat a pályákon. Nem a SoC-ban megszokott módon, inkább amit a CoP-ban tapasztalhattunk. Kb 1000 fegyver, többezer lőszer és több száz életcsomag/bandázs, illetve legalább mindegyik artifact-ból 2-3 el lett rejtve a pályákon. Épp azt beszéltük a többiekkel, hogy igazából amennyi cucc el van rejtve a pályákon, tréderekre nem is lenne szükség! ;)
  • ntex
    #2632
    Hát ja... Sajnos egyet tudok érteni. Ahhoz képest hogy azt ígérték hogy több lesz az A-Life a mapokon, kb semmi nem változott. Freeplayben ugyanolyan kihalt minden mint azelőtt, nem is volt kedvem tovább játszani vele miután végig vittem újra. Minden mapon van millió kis camp, és 90%-uk tök kihalt.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2017.10.01. 12:01:29
  • Kotomicuki
    #2631
    Kissé csalódtam a játékban (1.4002 Director's Cut Repack)!
    Nem a hangulattal van baj, hanem az értelmetlenül megnövelt terekkel, amikben semmi értelmes nincs, miközben a rejtekhelyek, ládák is ki lettek irtva belőle, így még a gyűjtögetés-harácsolás élménye sem maradt meg.
    Ekkora és ennyi katonai objektumot vizionálni, miközben semmiféle katonai erő nem ténykedik azok megtartásán, vagy visszavételén..., ez viszont már nagyon illúzióromboló!
    Nincs (már) időm fél napokat hiába bolyongani - ez nem játék, vagy szórakozás - és szarul megcsinált, kivitelezhetetlen küldetésekkel tökölni!
    A készítőknek tudni kellett volna mértéket és értéket (meg)tartani, de ebből, így csak egy fölöslegesen rágógumis-rétestésztás mod lett, ami pont az ellenkező hatást érte el, mint amit az első rész hajdanán...
    Kár érte!
  • Hexex86 #2630
    Folytatás.
    Stalker:Lost Alpha. Végigjátszás 4. Kísértet.
  • Hexex86 #2629
    Következő rész! Kicsit bénázósra sikerült.
    Stalker:Lost Alpha. Végigjátszás 3. Kitörés.
  • oneal1
    #2628
  • mcmoha
    #2627
  • Hexex86 #2626
    És itt a 2. rész ahol a katonai kordont pucolom ki egy pisztollyal és egy shotival
    Stalker:Lost Alpha. Végigjátszás 2
  • Papa01 #2625
    Köszi! :)
  • mcmoha
    #2624
  • Hexex86 #2623
    Sziasztok. Cseppet sem profi videó, de talán ritkaságnak számít a magyar "piacon"
    Stalker:Lost Alpha. Végigjátszás 1
  • mgabesz87
    #2622
    Igazából csak rosszat álmodott és álmában leesett az ágyról. Na viccet félretéve én is találkoztam már a jelenséggel. Nálam a Vétek vezér dobta fel a talpát a barlangjában, ahol nagyon ellenség nincs is. Az a 3 bandita meg nem megy oda. Ilyenkor régebbi mentéssel másodszorra már jó szokott lenni.
  • kisbaba1
    #2621
    semmi extra, mikor azt mondja a csapos menj Petrenkohoz akkor holtan hever a szobába
  • mcmoha
    #2620
    Szerintem csak egy korábbi mentés betöltésével orvosolható. Egyébként mitől múlt ki?
  • kisbaba1
    #2619
    Petrenko halott lehet valamit ezzel kezdeni...
  • Hexex86 #2618
    Jó hangulata van! ;) Bár kevés angol infót találtam róla, de nagy része már kész van ahogy az orosz vidiket nézegettem. De majd kiderül.
    Persze lehet olyan lesz mint a survarium, hogy elmegy a csak pvp irányba vagy a soha nem elkészülő DayZ sorsára jut. Csak gondoltam megosztom veletek mert kevesen ismerhetik ezt a gamet.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2017.07.18. 08:59:20
  • lammaer
    #2617
    n+1. early access survival game... azon kíül hogy "van benne potenciál" (grr, de utálom ezt a kifejezést) van valami amiért érdemes nyomon követni?
  • Hexex86 #2616
    Kicsit off, de talán érdemes nyomon követni: Next Day: Survival
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2017.07.17. 23:28:52
  • grebber
    #2615
    Belegobdolni is félelmetes vajon hány ember és mennyi idő alatt tudná ezt a szart rendbe szedni.
    Ez akkor stalker véletlenül se dc version lett.

    (Lassan csak ezért is elkezdem ,mert most már kiváncsi vagyok én ezekből mit észlelnék vagy találkoznék-e hibával)
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2017.06.20. 17:01:56
  • mcmoha
    #2614
    https://pastebin.com/iM9RbDfY
  • ntex
    #2613
    "Jön amikor elkészül" :)

    Ahogy olvastam temérdek bugfix lesz benne, azért egy changelogot kirakhatnának hogy legalább tudjuk mire számítsunk.
  • grebber
    #2612
    1.4005 -ről valami info?
  • Pherry
    #2611
    Amikor a monolitos Pátriárkával kellene találkozni, mindíg kidob a játék. Tud esetleg valaki rá megoldást?
  • ntex
    #2610
    A fő sztorivonal hasonló de ki van bővítve és hosszabb is, nagyobbak illetve másabbak a megszokott térképek plusz vannak újak, több helyet kell bejárni, van upgrade rendszer és jármű plusz már artifakt-detektor is van. Igazából felfogható egy új játéknak, érdemes kipróbálni ha szereted a stalkereket. De a kövi patchig szerintem te is várj mostmár.
  • bakvarnyu
    #2609
    Egyébként ez nagyon sokban különbözik a Shadow of Chernobyltól? Azt már vagy kétszer végigvittem, nem tudom belefogjak-e harmadszor.
  • ntex
    #2608
    Nagyon nem fog módosulni a szöveg valszeg, ha fog is nem hiszem hogy nagy munka lesz kiigazítani.
  • grebber
    #2607
    Van a magyarítást szétcseszi majd?
  • mcmoha
    #2606
    Valamikor lesz két új pálya is. :)
  • mcmoha
    #2605
    1.4004 helyett egyből 1.4005 jön.
  • ntex
    #2604
    Amondó vagyok, szerintem várd meg mostmár a az 1.4004-et, itt van a küszöbön, nem veszítesz vele semmit :)
  • grebber
    #2603
    Bár belegondolva ha "csak" ez a night vision a bugos az engem nem érint egyetlen egy gameben sem használom mert irritál inkább a felkurom a gammát meg a brightness koxra.
    Magyarítást leszedtem köszönöm. Akkor fel is rakom majd szabadnapomon.
  • ntex
    #2602
    Kövi patchtől már sztem nyugodtan nyomhatod, ezek a bugok elvileg javítva lesznek, egyébként már most is teljesen jól játszható. Én már a vége felé járok, most pihentetem kicsit mert mással is játszom.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2017.05.15. 16:25:25
  • grebber
    #2601
    Akkor meg majd várhatok az 1.400sokra :(
    Mondom én,hogy tesco gazdaságos DC lett ez. Kár volt kapkodni vele:(
    Mindegy egyszer csak elkezdem majd :)
  • ntex
    #2600
    Vannak bajok még az 1.4002-vel is. A játékot végig lehet tolni (már 1.3003-ban sem volt ez probléma) gond nélkül de akadnak bosszantó dolgok amik ezelőtt nem voltak, pl. ha a night vision bekapcsolva van és meghalsz játék visszatöltésnél kivág a játék. Szerintem várd meg az 1.4004-et, elvileg a héten jönni fog. A magyarítás elvileg kész van, fi csoport honlapjáról letölthető.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2017.05.15. 13:26:51
  • grebber
    #2599
    Nos 1.4002-vel már nincsenek bajok? Magyarításról valami hír?