623
  • M2 #463
    "Megjegyezném, nem árt meg megnézni a MacMini doksijait, amit mellékelnek (a már említett ismerősnél belenéztem), abban szerepel, hogy a garancia elvész, ha bármilyen alkatrészcsere, legyen az ram vagy HDD, garanciális időn belül megesik és azt nem az erre kijelölt márkaszervizek valamelyikében hajtják végre."

    Várom az oldalszámot.
  • M2 #462
    Házi feladat: keresd ki a cégalapítás és a cégindítás kifejezések jelentése közti különbséget. Lúzeeer!
  • hurkaur
    #461
    "azt tényekkel nem tudhatod alátámasztani." juj de furcsa ezt egy olyan embertol hallani, aki kozponti szerepet jatszott a "koltoi forraskeres" fogalom megszuleteseben.
  • lordsithlord
    #460
    No, ha ilyen okos vagy, légy oly kedves és írd össze, szerinted milyen kiadások jönek elő egy cég alapításakor (mindent, ne hagyj ki ám semmit, legyen az technika vagy egyéb költség), aztán megnézzük, ki hol számolta el magát...

    A rágalmazást pedig jó lenne végre abba hagyni, nem ismersz, így halvány lila gőzöd se lehet, hogy én miket csináltam, milyen ismeretségeim vannak, miket is láthattam, szóval amiket így leírsz, azt tényekkel nem tudhatod alátámasztani.
  • M2 #459
    hehe :-)
  • M2 #458
    "Gratula mindkettőtöknek ehhez a szinthez. Azt legalább örömmel látom, hogy a két gyerek egymásra talált, legalább van játszótársa mindkettőnek..."

    Kettőőőőő? Az egész fórum téged aláz a porba. Gyakorlatilag aki ide benéz és ért valamihez, az azonnal rajtakap egy újabb hazugságon ember!
  • errorista
    #457
  • M2 #456
    "Megjegyezném, nem árt meg megnézni a MacMini doksijait, amit mellékelnek (a már említett ismerősnél belenéztem), abban szerepel, hogy a garancia elvész, ha bármilyen alkatrészcsere, legyen az ram vagy HDD, garanciális időn belül megesik és azt nem az erre kijelölt márkaszervizek valamelyikében hajtják végre."

    Itt is berántottad a kamugépet és azóta se tudtad megmutatni ezt a részt, mert nem is létezik, ahogy az a sok idióta ismerősöd se.

    A cégalapítás fél millióért?

    A MacMini beszerzése 300 ezerért?

    Az integrált vgs-a powerpc mac, az hol van?

    A kis butuska fejedben ott!
  • lordsithlord
    #455
    No, akkor ismét megkérdezném, bár már eddig 2x megtettem: mely állítást bizonyítottátok maradéktalanul? Mert az nem bizonyítás, hogy nem úgy van, mert te nem tudsz róla (ahogy azt a kedves haverod csinálja és amire te oly bőszen bólogatsz jelenleg...) ...

    Ráadásul látom te is átvetted kedves haverod "jó" szokását, rágalmazol a világba.

    Gratula mindkettőtöknek ehhez a szinthez. Azt legalább örömmel látom, hogy a két gyerek egymásra talált, legalább van játszótársa mindkettőnek...
  • lordsithlord
    #454
    Öreg, ez a "tükröt tartok magam elé, így magadra mondod" felállás tudod te, hány éves gyerekek szintje? Még valahol óvódás korban kinövi a legtöbb ember...

    Az pedig jól mutatja a "vitakultúrádat, hogy gyorsan csavarsz a neked nem tetsző beíráson egyet, hogy aztán azt neked tetszően állíthasd be... Nem programozó vagy te, hanem valami nyamvadt politikus, azok viselkednek ily módon...
  • M2 #453
    Bocsánat, akkor mostantól istenítem! Óh azok a szépen lengedező ablakok! Óh bárcsak nekem is lennének! Ja de van is egy Ubuntus gépem, igaz szerver, de nem baj, azon bekapcsolom!
    ...
    Óhhhh-óhhhh de széééééééép! (ma már nem ér rá)
  • M2 #452
    Értem én, de ezekből is látható, hogy bekattantál és innen kezdve nagyon durván elfogult vagy. Nagyon durván látszik is rajtad. Aki pedig elfogult, az onnan kezdve képtelen normális módon tekinteni egy-egy adott dologra, ezért szakembernek pedig semmiképpen nem nevezhető.

    Tekintve, hogy vitapartnernek meg szintén nem vagy használható, én mostantól maximum csak ironikusan fogok veled társalogni, az legalább szórakoztat.
  • M2 #451
    "esténként izomból rárántassz az almás lógóra?"

    Mondták már, hogy furcsa a szexuális viszonyod a számítógépekkel, te kis(?) perverz! Így már mindent értek, a lengedező ablakokra gerjedésedet is! :-)
  • M2 #450
    Van a normális ember, aki így működik:

    tévesen állít valamit - bizonyítékkel megcáfolják - belátja, elnézést kér és örül, hogy ma is tanult valamit

    Meg vagy Te:

    tévesen állítasz valamit - bizonyítékkal megcáfolják - ráhazudsz egy hamis bizonyítékot (ismerősöm...) - azt is megcáfolják - erre próbálsz terelni, hogy de ha a csillagok állása más lenne akkor... (tetszőleges kamu rizsa) - közlik a tényt, hogy elbuktál - átmenekülsz személyeskedésbe vagy simán csak eltűnsz

    Még csak nem is gondolom, hogy rosszindulatból teszed mindezt, egyszerűen a személyiséged torzult el valamitől és önmagadnak is hazudsz. Nincs őszinte énképed, ami rengeteg problémát hozhat még az életedben. Kérlek gondold át ezt, ne miattam, csak magad miatt!
  • Papichulo
    #449
    Nos, ez az egesz, AZ EGESZ, amit itt leirtal, az egy hatalmas Style over Substance fallacy es remekul alatamaszt mindent, amit az altalad reagalt hozzaszolas kifejt veled kapcsolatban...

    Rad ket remek angol kifejezes illik, dishonest debater es sore loser. Ezeket most szotarazd ki es jol jegyezd meg ;)
  • Tigristank
    #448
    Ügyes vagy. Csak éppen nem azt olvasod, amit kéne.

    1. A 100.000 Ft az nem az egyszerűsített eljárással történő cégalapításra vonatkozik, hülye lennék 100 000-et fizetni, miközben 15000-ből is meg lehet oldani.

    2. Közzétételi költségtérítés egyszerűsített cégeljárás esetén nincs.

    3. A költségek szempontjából lényegtelen, hogy hány tevékenység kerül bejegyzésre, a NAV miatt viszont nem érdemes túl sokat megadni (3-4 az nem sok). Igen, a NAV ellenőrizni fogja a céget, és ha szabálytalanságot talál, bírságol, de ugye ez nem szükségszerű kiadás, mert ha minden rendben van, akkor nem kell fizetni.

    4. Te ezt írtad korábban: "És mégegyszer, akkor lássuk, mennyiben is jön ki minden: a cégalapítás minden hivatalos cuccal olyan fél millió, ehhez jön még a technika, ami plussz 350 alaphangon telóra, 400 táblára. Szóval kiadott 900ezret és még csak a háttér van meg."
    Egyrészt: messze nincs fél millió a cégalapítás (ebbe kötöttem bele először is), amiről te beszélsz, az már nem a cégalapításhoz kötődik, hanem a cég működéséhez. A cégalapítás költsége nagyjából annyi, mint amit a korábban linkelt oldalon feltüntettek.
    Másrészt: igen, egy informatikai cég működéshez kell technika, KFT esetén kell 500.000 Ft jegyzett tőke is (BT-nél, KKT-nál nincs), csak éppen a megvett Apple stb. termékeket be lehet vinni apportként.
    Harmadrészt: Eddig 1 olyan emberről volt szó, aki megbízásból fejleszt Apple-re, és sok az évi 99 dollár neki. De persze ha ilyenekre költ, hogy szünetmentes táp, meg komolyabb hálózati eszköz stb., akkor ki lehet jönni akár sok millióra is.
  • errorista
    #447
    ne fikazd le az egyetlen linux ficsort
  • hurkaur
    #446
    Hiaba vitaztok lordsithlorddal, soha sem fog egyetlen egy forrast sem linkelni. Nala az allitas == teny. just sayin.
  • lordsithlord
    #445
    Akkor mégegyszer leírom: ezek a költségek töredékei! Egy cég megalapításánál egyértelműen nem csak ezek a költségek merülnek fel.

    De oké, számoljunk csak az első link áraival: a kft a b pontba esik, azaz az illeték 100ezer forint. Ügyvédi költség 45ezer forint. Az a "közzétételi költségtérítés 0,- Ft" marhajól hangzik, kár, hogy picit lentebb meg ez szerepel: "a közzétételi költségtérítés összege a cég bejegyzésére irányuló kérelem esetén 5000 Ft "

    Ez így ebben a formában kapásból 150ezer forint.

    Jogos, a kamarai díjat elírtam, 5ezer forint, nem 20ezer. Az, hogy illeték vagy sem, lényegtelen, kiadás, ez a lényeges pont.
    Azt most nem tudom, hogy fő tevékenység lehet, de elhiszem, hogy csak egy. A lényegen ez annyiban változtat, hogy a maradék ezek szerint mint melléktevékenység kerül be, de ugyanúgy be kell jelenteni és bejegyzésre kerül.

    De ez még mindig nem az összes kiadás ugyebár.

    Ha a cégalapítás költségeit nézzük, nem feltétlenül az alapítás viszi a pénzt (bár ez is szép összeg), hanem a "járulékos költségek".

    Mivel informatikai cégről beszélünk ezesetben, mik is ezek (a teljesség igénye nélkül persze):

    - webtárhely és webcím beszerzése; ez a kettő együtt megbízható tárhelynél (azaz legalább 99,99-es rendelkezésre állásúnál, vagy ha úgy jobban tetszik olyannál, ami egy évben maximum 0,876 órára, azaz maximum 25 percre áll le) körülbelül 20ezer forint, ebben benne van 5GB tárhely, a webcím és email szolgáltatás

    -általában ilyenkor jönnek elő technikai "hiányosságok" (áramkimaradás esetére szükségmegoldás => szünetmentes táp; ebből egy normális darab 30ezer forint körül van); a hálózati problémák (nagyon sokszor ilyenkor jönnek rá, hogy kell külön internet vonal, komolyabb hálózati eszközök, stb.)

    Mint írtam, ez a teljesség igénye nélküli lista, ennek megfelelően a kiadások töredékét sem tartalmazza, csak azt a párat, ami így kapásból az eszembe jut.

    Elég sokáig tartana a felsorolás, mire végére érnénk. Sokan hiszik azt, hogy egy informatikai cég indítása smafu, pedig még el se indul a valóságban a cég, máris annyi megoldandó problémába fut bele, ami egy otthoni használatnál soha fel nem merülne. Ezek nem feltétlenül egyszerre jönnek, ezért is írtam, hogy fél év, mire valamennyire rendeződik egy cég anyagilag, ennyi idő alatt a szükséges kiadások általában felmerülnek.
  • lordsithlord
    #444
    Akkor most jöhet egy kis szemantika.

    Én egyik állításodra sem fogom azt mondani, hogy hazudsz, legfeljebb azt, hogy én nem hiszem. Ebben így ugyebár messze nincs az benne, hogy én bármiféle szándékosságot feltételezek. Ha már állítok is valamit, azt igyekszem meg is erősíteni logikusan, nem pedig odanyögöm, hogy a bizonyítás nem az én dolgom. Te erre eldöntheted, hogy megpróbálsz-e meggyőzni vagy rám hagyod. Én ezt teszem.

    Most lássuk a te módszeredet: megrágalmazod az embert, hogy hazudik (ami ugyebár kapásból szándékosságot feltételez, merthogy tévedésnek helye nincs), majd ha esetleg visszakérdez, hogy ezt minek alapján mered állítani, akkor gyorsan közlöd, hogy ja, te csak állítod a dolgot, de a másik félnek kell bizonyítani az állításait. No ez egy komoly vitakulturális hiba, senkinél nem feltételezünk szándékosságot, míg azt bizonyítani nem tudjuk. Megjegyzem, ha már kulturált vitáról beszélünk, maradéktalanul soha nem lehet a szándékosságot bizonyítani, ergo pontosan ezért ha tényleg kulturáltan akarsz vitatkozni, akkor nem az írót magát támadod (ergo nem írod be szép nagy betűkkel, hogy HAZUDSZ!), hanem az állítását. És azt is úgy, hogy legalább logikusan felépített érveid (az nem érv, hogy te nem hallottál még róla, ezért olyan nincs is) legyenek az állítással szemben, nem pedig úgy, hogy hárítasz oly módon, hogy márpedig te tudod, hogy nem igaz (mert ugyebár te mindent tudsz, csak azt bizonyítani nem, hogy az állítás nem igaz), így hacsak nincs bizonyíték, akkor az állítás hamis. Ez, hogy a te kedvenc szavaiddal éljek, tipikus vitakultúrális hiba, bár én nem tudok rá olyan "szép" angol kifejezésekkel élni, mint a te kedvenc " Burden of Proof"-od. Erre inkább egy magyar mondás jut eszembe: a kígyó bekapta a farkát. Vagy talán még jobb az egy-állítás-egy-állítás-ellen elv erre.

    Sértegetés az bizony egy gyenge ember utolsó mentsvára. Értsd erre a "kedves" IQ 80 megjegyzésedet... Azon azért jót nevetek továbbra is, hogy bár még mindig nem írtál semmi tényszerűt állításaidra (azaz hogy én valótlanságot állítok), de szerinted minden állításom maradéktalanul meg van cáfolva. Nos, ezt így konkrétan már besorolni se tudom, itt érvényesül az imént leírt egy-állítás-egy-állítás-ellen elmélet. Egyik sem erősebb a másiknál, ergo mivel egyenrangúak, nem is bírják egymást megcáfolni maradéktalanul. Szóval ennyit a maradéktalan bizonyításodról.

    "Az, hogy te arra hivatkozol, hogy az XY ceg elegedett volt veled vagy, hogy te dolgoztal PC szervezivben, es ez teged automatikusan Mac vagy iOS fejlesztesi szakertovel tesz,"

    No, ez a mondat a kedvencem. Már vagy 3x leírtam, nem vagyok Mac szakértő. Azt is leírtam, hogy ugyanakkor az informatikában vannak örök életű és minden részére érvényes elemek. Le is írtam, hogy mik ezek az elemek. Sőt, már megkértelek egyszer, hogy ezt az állításodat meg te bizonyítsd, hogy én hol állítottam olyat, hogy én Mac szakértő vagyok (hozzászólás száma, pontos mondatom). Érdekes, ezt a kérést se tudtad teljesíteni, mégis ismét leírtad ezt a hülyeséget. No, erre viszont én jogosan írhatom, hogy hazudsz...

    "Elkezded sorolni, hogy szerinted az Apple miert etikatlan ceg. Ez az ignoratio elenchi nevu, ervelestechnikai hiba, mivel itt senki sem mondta, hogy az Apple a legetikusabb ceg. Tehat attol, hogy te ezt - esetleg - bebizonyitod, meg nem nyered meg a vitat, mivel ezen senki sem vitatkozott."

    Szövegértelmezésből elégtelen.
    Valóban, felsoroltam az általam igen komolynak tartott hibákat. Csakhogy ez ugyebár arra volt válasz, hogy vajon nekem miért is nem kellene egyetlen Mac termék sem. Egyszerű a képlet: én leírtam az érveimet, hogy miért nem megbízható az Apple, tényekkel is igazoltam. És ebből látszik, hogy nem olvasod el rendesen a hozzászólásokat, csak össze-vissza reagálsz, lévén ott van a hozzászólás száma, amire reagáltam, mely szerintt, idézem: "Olyan szinten vagy elvakult az Apple céggel szemben, hogy ha ingyen osztogatnák a Mac Minit előre telepített Win8-cal és mellé rejtett iPhone-nal, neked akkor is túl drága lenne. " . Erre reagáltam ugyebár azt le, hogy az ára csak egy pontja az ellenérveimnek és megemlítettem, hogy az Apple nem etikusan jár el a vevőivel szemben, ez pedig szintén olyan hiba, ami miatt NEKEM nem kellene Apple termék.

    No kérem, akkor ezt összegezve tessék mondani, már megint mi is a hiba? Ja, a szövegértelmezés (illetve annak teljes hiánya), értem...


    És akkor ismét eljutottunk egy érdekes kérdéshez: kulturált vitáról beszélsz, de ismét szép hangzatos latin meg angol kifejezésekkel élsz, amivel ismét csak szépen megsérted a kulturált fórumozás szabályait. Alapszabály: ha egy adott nyelven fórumozol, megtiszteled annyira a fórumtársaidat, hogy azon az adott nyelven írsz (kivétel, ha az adott fórum témájához kapcsolódó SZAKMAI kifejezésnek nincs magyar megfelelője). Nos, csak a legutóbbi hozzászólásodat átnézve, ezt mintha ezt az alaptételt ismét elfelejtetted volna... Ez a "Az altalam hasznalt angol szavaknak nem tudom a magyar jelenteset, de remelem a linkelt cikkekbol mindenki szamara vilagos lesz a jelentesuk..." pedig elég szép kifogás, de mivel gyakorlatilag egyáltalán nem a vita témájához tartoznak, teljességgel feleslegesen is használod őket. Megjegyezném, már párszór megemlítettem, hogy használd már a keresőt, amiket linkeltél, azok mind az angol oldalakra mutatnak, pedig érdekes módon többnek van MAGYAR oldala is.

    Ad Hominem

    Ignoratio elenchi

    Ez csak kettő, de nehogy már én végezzem el a te munkádat...

    Ja, mégegy apróság: már párszor leírtam a magyar megfelelőket is, de ismét megerősítetted, hogy nem olvasod el, amikre reagálsz (mert ugyebár bármikor írtam, még ha odaírtam, hogy az adott témát ejtem, akkor is nem bírtad ki, hogy ne a tiéd legyen az utolsó szó, csakazértis még hozzáírtál valamit, pedig mindegyik "vitánál" leírtam, hogy reakcióm nem lesz több).
    Szóval akkor ismét, hátha végre megjegyzed:

    Burden of Proof => bizonyítás terhe (itt jegyezném meg, nem ártana ennek pontosabban utána nézned, ugyanis nem egyértelmű, van forrás, ahol le van az is írva, hogy a bizonyítás a vádlót terheli, márpedig ha megvádolsz valakit azzal, hogy valótlant állít, akkor bizony a vádló te vagy; ha nekem nem hiszed el, elég lesz egy szimpla jogi szöveg első sorát elolvasnod, ami a Burden of Proof kifejezésre jött be magyarul Bizonyítás terhe )

    Argumentum ad hominem: személy elleni érvelés, személyeskedés (megjegyzem, érdemes visszaolvasni a beírásaidat, eddig velem kapcsolatban hányszor is estél ebbe a hibába)

    ignoratio elenchi: lényegtelen konklúzió

    argument from authority: téves bizonyítás, téves végkövetkeztetés

    style over substance: lényegtelen stilisztika

    És mindehhez nem kellett más, csak egy fordító meg némi kis logika...

    "Latod, milyen remekul be tudom bizonyitani - forrasokkal alatamasztva - hogy miert vagy keptelen a kulturalt vitara?"

    Nos, szerintem ez, amit itt szépen sorban leírtam, nem egészen ezt támasztja alá. A vita lényege nem az, hogy lehengereljük az ellenfelet, hanem, hogy meggyőzzük. Ezt tényekkel lehet megtenni. Az, hogy te valamit állítasz, majd szépen közlöd, hogy te az állításodat nem tudod alátámasztani, nem vita, ez körülbelül olyan 3 éves gyerek szintje, mikor a homokozóban az egyik megszólal, hogy "Az én apukám erősebb, mint a tiéd.", mire a másik "Nem is, mert az enyém erősebb.". Ahogy írtam, egy-állítás-egy-állítás-ellen.

    Az pedig, hogy ha tényeket nem tudsz a témában felhozni, akkor gyorsan a vitakultúráról kezdesz kiselőadást, szánalmas. Ez tipikusan azt mutatja, hogy érveid nincsenek, vádaskodsz, majd gyorsan valami fedezéket keresel. Gyenge ember fedezékét. Kár, hogy erre is igaz, hogy semmit nem bizonyít, hogy a te egyik kedvenc mondásodat idézzem, "ez így Ignoratio elenchi"...
  • narumon
    #443
    Vagy hogy még furcsábbat kérdezzek, az általad betekintett linuxnak miért nő ugrás szerűen a gépigénye? Csak nem trójai megfigyelő miatt? A legmodernebb androidhoz miért kell nagyobb gép mint az első változatokhoz? Csak nem a trójai miatt?
    Vagy szimplán nem vagy egy kicsit süsü?
  • narumon
    #442
    Véletlenül sem az a gépigény valódi oka, hogy szebb, gyorsabb, stabilabb és jól működő ellentétben a te általad gányolt cuccal?
  • Én Ki Más
    #441
    Most rátapintottál a lényegre.
  • Papichulo
    #440
    "igazából ha nem a cionista titkosszolgálatok fizetett fórumtrollja lennél"

    Ilyenert fizetnek is? Hol lehet jelentkezni? En hulye meg ingyen csinalom... :)
  • Én Ki Más
    #439
    igazából ha nem a cionista titkosszolgálatok fizetett fórumtrollja lennél, aki demagógiával akarja itt terjeszteni a trójai operációs rendszereket, akkor megértenéd, hogy nekem nem a gépigényükkel van gondom, hanem a gépigényük valódi okával.
  • Papichulo
    #438
    "Igazából azt nem látja be, hogy azoknak akiknak otthon ott a 4 mag, a 8GB ram, SSD-s géppel azoknak felesleges az XP meg a Linux Lite über kihere verziójával szórakozniuk."

    Igazabol TE nem latod be, hogy ab ovo felesleges a 4 mag, a 8GB RAM es az SSD, mivel egy Celeron 900 CPU-val MINDENT meg lehet csinalni... ahogy ezt a hirhedt youtube video is bizonyitja ;)
  • narumon
    #437
    Ha valahol dolgozna akkor nem akarná megmagyarázni, hogy azért szar mondjuk a Win7 mert nem fut egy ezer éves technikán.
    Igazából azt nem látja be, hogy azoknak akiknak otthon ott a 4 mag, a 8GB ram, SSD-s géppel azoknak felesleges az XP meg a Linux Lite über kihere verziójával szórakozniuk.
  • Tigristank
    #436
    Te már tényleg kórházi eset vagy. :D

    Szép ez a link, apró probléma vele, hogy a költségek igen csekély részét mutatja.

    Gondolom a nagy piros betűkkel feltüntetett szöveget (nevezetesen: AZ ÁR VALAMENNYI KÖLTSÉGET TARTALMAZZA) nehéz volt észrevenni számodra. De akkor tessék itt egy másik oldal, szintén hasonló árakkal.

    Emellett ez így nem valós. Egy cégnek meg kell határoznia a fő tevékenységi köreit, mivel ezek bekerülnek az alapító okiratba. Minnél több a fő tevékenység (általában egy informatikai cégnél ez olyan 3-4 tevékenységet jelent), annál magasabb a kifizetendő illeték többek között.

    Kár, hogy csak 1 főtevékenységet lehet megadni, (nyugodtan keress rá bármelyik cégre, csak 1 fő tevékenysége lesz). Az igaz, hogy lehet akárhány további tevékenysége, de amit linkeltem a korábbi hozzászólásomban, ott rögtön az első pont az illetékekről szól (konkrétan be van másolva az illetékekről szóló törvény idevágó paragrafusa), ahol szó sincs arról, hogy ahány tevékenység van, annyival több illetéket kell fizetni. Ekkora baromságot nem tudom, hogyan lehet összeszedni.

    Amit kapásból tudok, hogy köteles magát az Iparkamarába bejelenteni (ez kapásból 20ezer illeték). Még ezt sem tudod jól kamuzni, mert 5000 Ft, és ez nem illeték. Persze létezik kamarai tagság is, csakhogy az önkéntes, vagyis egyáltalán nem kötelező.
  • narumon
    #435
    Hehhe, hát ez tipikus. A srác demozik valamit (megjegyzem kurva szarul mert 1, szarul néz ki, 2, kurva lassú, 3 semmi értelme), pontosan úgy ahogy te.
    Szívesebben látnám egy videóban ahogy 3D-n tervez anélkül, hogy bármi futna mellette, de nem egy már betöltött ábrát forgat, hanem tervez. Vegyen fel 20 percet ebből ahogy dolgozik szépen halad és máris lesz értelme a videónak. Persze segítek olyan sok nem lesz mert a program önmagában akadni fog mint az állat, tehát felülírja a teljes mostani használhatatlan techdemóját. Persze ettől még védheted...
  • narumon
    #434
    Hát ha ennek a felét kikapcsolnád akkor lehet, hogy használható sebességet is elérnél, mert azért ez a video nem azt bizonyítja, hogy dejól megy a géped.
  • narumon
    #433
    "Ha bármi változás van a gyári specifikáció és a beadott gép között, bukta a gari. Ez mindegyik BRAND gyártóra igaz"

    Ez nagy csúsztatás mert minden BRAND gépbe cserélhetsz otthon memóriát. Jó ha tisztában vagy pl olyannal, hogy ha leragasztja egy cég az összerakott gépét és te felbontod akkor sem állhat el a garanciától mert törvény kötelezi őket, hogy akár alkatrész szinten állják a garanciát. Az összes többi mellébeszélés ami a fogyasztóvédelem előtt nem áll meg.
  • narumon
    #432
    Félig van igazad szerintem. Mert lehetne gyorsabban is visszahívni, de visszahívást minden cég csak a legvégső esetben alkalmaz, akkor amikor az egész sorozatot érinti. Ez meg csak akkor derül ki ha folyamatosan hordják vissza. Amíg mondjuk 200 millió eladott telefonból visszavisznek 200e darabot addig semmi ok a visszahívásra mert bőven hibahatáron belül van, ettől az interneten 200e hangos vásárló még akár rosszul is néz ki, pedig az arányokat megnézve ez a meghibásodási arány kiemelten alacsony.
  • Papichulo
    #431
    "Ezzel én is így vagyok, pont a számból vetted ki a szót, nekem is úgy hiányzik egy 300+ezer Forintos OSX-es gép"

    Az a szornyu, hogy te meg egy rMBP-re is felraknad ezeket a giccses szarokat :)

    Amugy ha azt gondolod, hogy ilyen rettenetek nem leteznek mas OS-re, akkor nagyon tevedsz... csak epeszu ember nem hasznalja ezeket, kizarolag altalanos iskolasok villognak ilyesmivel egymas elott ;)

    btw: Neked mi a szakmad? Hol dolgozol? Mivel foglalkozol? (Ha tul szemelyesnek erzed a kerdeseket, akkor termeszetesen nem kell valaszolni rajuk.)
  • Papichulo
    #430
    Nezd, ha te meg mindig azt gondolod, hogy negativ letezest bizonyitani lehet, akkor en azt mondom, hogy letezik egy "Papi Chulo" nevu operacios rendszer PC-re. Bizonyitsd be, hogy NINCS ilyen! Vagy akar bizonyitsd be, hogy NEM letezik Atlantis! Vagy, hogy NINCS egy idegen urbazis a Hold melyen!

    Ha nem tudod ezt megtenni, akkor mar elhiszed, hogy en sem tudom bebizonyitani, hogy NINCS PowerPC CPU integralt VGA-val? Csak te tudod bizonyitani annak letezeset!

    Szerintem ezt minden IQ 80+ egyen belatja... ha te nem, akkor vond le a konzekvenciakat :)

    Kovetkezo pont: Burden of Proof. Magyarul ha valaki valamit allit, akkor neki kell bebizonyitania. Ez egy retorikai alaptezis. Ha te azt allitod, hogy garanciavesztessel jar a RAM upgrade a Mac Mini-nel, akkor azt NEKED kell bizonyitanod, nem masoktol varni azt, hogy ennek az ellenkezojet bizonyitsak. Termeszetesen a bizonyitas az mindenki szamara elfogadhato forrasok megadasaval kell, hogy tortenjen

    Szerintem ezt minden IQ 80+ egyen belatja... ha te nem, akkor vond le a konzekvenciakat :)

    Ezenfelul: Elkezded sorolni, hogy szerinted az Apple miert etikatlan ceg. Ez az ignoratio elenchi nevu, ervelestechnikai hiba, mivel itt senki sem mondta, hogy az Apple a legetikusabb ceg. Tehat attol, hogy te ezt - esetleg - bebizonyitod, meg nem nyered meg a vitat, mivel ezen senki sem vitatkozott.

    Szerintem ezt minden IQ 80+ egyen belatja... ha te nem, akkor vond le a konzekvenciakat :)

    Tovabbiakban: Az, hogy te arra hivatkozol, hogy az XY ceg elegedett volt veled vagy, hogy te dolgoztal PC szervezivben, es ez teged automatikusan Mac vagy iOS fejlesztesi szakertovel tesz, ugy mondjak, hogy argument from authority fallacy. Attol, hogy te ott "elismert szakerto" vagy, attol meg nem leszel egybol az infromatika egeszeben szakerto! Ezt remekul bizonyitottad a valotlan allitasaiddal, melyk ellenkezoje tisztan bebizonyosodott.

    Szerintem ezt minden IQ 80+ egyen belatja... ha te nem, akkor vond le a konzekvenciakat :)

    Sorolhatnam meg, de ugyis az egeszet le fogod soporni egy ad hominem-mel vagy a kedvenceddel, a style over substance logikai ervelestechnikai hibaval...

    Latod, milyen remekul be tudom bizonyitani - forrasokkal alatamasztva - hogy miert vagy keptelen a kulturalt vitara? ;)

    ps: Az altalam hasznalt angol szavaknak nem tudom a magyar jelenteset, de remelem a linkelt cikkekbol mindenki szamara vilagos lesz a jelentesuk...
  • levente68
    #429
    Sajnos erre nem kapsz értelmes választ, nekik a lehetőségek szélesebb tárházának bemutatása a kívánt stabilitás megtartása mellett gazdaságosabb környezetben csak 'techdemo'.

    Valószínűleg a 'Torture test' is csak baromság és a pénz, ugye, nem számít.
    Ők az übermensch, mint tudjuk.

    Valószínűleg odalibben egy Cesna-val, vagy inkább egy méregdrága LearJet-tel egy Airbus teszteléséhez és lehülyézi őket, mert neki csak egy segge van, így elég a kisgép, ebből következően ők hülyék, mert több száz ember szállítására alkalmas géppel baszakodnak.
    Akinek nem inge, ne vegye magára, tudjuk, kinek szól, de hozzá nem szólok, mert annyit nem érdemel.
    Továbbá kérem, hogy inkább fontoljuk meg, mi a találó a hasonlatban, ahelyett, hogy a sántítását vennénk górcső alá. Nincs tökéletes hasonlat, talán tudjuk...

  • Én Ki Más
    #428
    most akkor én is hadd kérdezzek valamit:

    te mire használod az OSX-edet, azon kívül hogy esténként izomból rárántassz az almás lógóra?
  • Én Ki Más
    #427
    "Oh azok az elasztikus ablakok és 3d-ben forgatható asztal! Még ma is úgy hiányzik mint egy falat kenyér! :-)"

    Ezzel én is így vagyok, pont a számból vetted ki a szót, nekem is úgy hiányzik egy 300+ezer Forintos OSX-es gép, mint egy falat kenyér, nem is tudom mit csinálok nélküle, hogyan fogok pl. 3D-ben tervezni, vagy hogyan fogok a csajoknál bevágódni az almás lógó nélkül.

    "Használod is valamire a gépedet, vagy csak az OS-ben gyönyörködöl naphosszat?"

    Hát nem tudom, ha így a videóból nem jött neked le hogy mennyi mindenre használom, akár egyszerre is a gépemet, akkor felsorolom:

    - Fut egy 3D-s szerkesztő , ami már önmagában is elég gépigényes ha komolyabb dolgokat csinálok vele,
    - fut egy openoffice,
    - fut egy komplett Windows XP, egy ablakban, csak úgy mellékesen, hátha jó lesz még valamire, , éppenséggel OSX is futhatna ha lehetne egyáltalán mire használni
    - fut egy Skype, hogy azért elérhető is legyek,
    - fut egy teljes képernyőt HD minőségben 25 FPS mellett felvevő alkalmazás, hogy az ilyen makacs gyökereknek bebizonyítsam mit is ér a 300+ezer Ft-ért vásárolt ócskavasuk kontra 60 ezer Ft-ért vásárolt gépem,

    Most így hirtelen csak ennyi.
  • lordsithlord
    #426
    Ja, csak zárásképpen: ugye nem akarjátok azt bemagyarázni, hogy világcégek (pl. az azóta már megszűnt Solectron) véleményét ti simán felül tudjátok írni. Vagy mondhatnék hazai nagyobb céget is, akiknél mint IT technikus, melóztam. Vagy vannak kisebb cégek is, ahol szintén melóztam és érdekes módon ezen helyeken sem volt panasz a hozzáértésemhez.

    Érdekes, itt van pár olyan okoskodó, akik előszeretettel degradálják az embert. Nem csak engem, másokat is. Van, akinek valóban érdekes a stílusa, ezt nem is tagadom.

    Aztán vannak azok, akik szépen nekiállnak az angol kifejezésekkel dobálózni, majd még úgy is érzik, hogy ők megerősítették állításaikat. Ilyen pl. Papichulo is, annyi fűszerrel, hogy ő még nekiáll másokat vitakultúrára oktatni, bár ő azt nem ismeri. Ja és másik finomság nála, hogy előszeretettel rágalmaz meg másokat, bár ugyebár állítását nem tudja megerősíteni, de gyorsan előjön azzal a falsh szöveggel, hogy nem is neki kell bizonyítania. Kár, hogy a saját érvelése tipikus kígyó bekapta a farkát esete, hiszen azzal, hogy azt állítja, valaki hazudik, azzal neki is születik egy bizonyítási kötelezettsége. Ezt persze semmibe veszi, mert könnyebb ilyenkor a szép angol kifejezései mögé bújni, meg hárítani, hárítani, hárítani...



    Azon azért jót nevethettem, hogy jött egy állítás, de én buktam bele M2 szerint (konkrétan a PowerPC-s dolog). Megjegyezném, ha egyszer egyikek sem tudja bebizonyítani, hogy az én állításom helytelen, csak vagdalkoztok mindketten a szavakkal, akkor mibe is buktam én bele?
    Ugyanez a helyzet az általam felhozott "csak a szerviz cserélhet" esettel is. Elég ideig dolgoztam szervizben, az egyik kiadott dolog pontosan az volt, hogy nézzük meg, történt-e módosítás a gépben vagy sem. Jobb helyeken ezt megfűszerezik egy szép kis matricával, rosszabb helyeken még az sincs. Ha bármi változás van a gyári specifikáció és a beadott gép között, bukta a gari. Ez mindegyik BRAND gyártóra igaz (némelyiknél jól le is követhető, mert direkt van egy honlap, amin szerepel a gép aktuális specifikációja és amit kizárólag úgy módosíthatnak, hogy a szerviz bekér sorozatszámra alkatrészt, az pedig bevezetésre kerül a gép adatlapjára), sőt, egy jó ideje az Apple-re is.

    Ha ez nem lenne elég, a gyártók más "fegyvert" is bevetnek: BIOS / EFI megjegyezheti a hardverváltozást egy logban (HP tuti így tesz jó ideje, mivel annak rendszerét volt szerencsém látni). Másik megoldás egy hardver követő szoftver, ami szintén minden lényeges hardverváltozást feljegyez, majd a logot átküldi a gyártó szerverének, ahol bejegyzésre kerül. Tekintve, hogy ez kicsikét erőforrás igényesebb, gondolom ezt használja kevesebb gyártó.

    Szóval az Apple tudomásom szerint az előbbi verziót követi. Ennek megfelelően ha a készülék garis időn belül meghibásodik, máris lehet egy jó indokuk a gari megszüntetésére. Ezzel így simán lehet "nagyobb" javítási költségeket megkerülni. A rendszer működik, a cég meg pénzt spórol (ezen is).

    Ez az, amit persze nem fognak szép nagy betűkkel kiírni. Aki el akarja hinni, elhiszi, aki meg nem, annak kívánom, hogy ne kerüljön egyszer kellemetlen helyzetbe oly módon, hogy garit bukik, mert valamit kicserélt a gépben és az később meghibásodott. Ha egyszer mégis így járna, javaslom, gondoljon arra, hogy volt valaki, aki figyelmeztette, de ugye egyszerűbb degradálni másokat, mint oda is figyelni arra, amit mond...
  • lordsithlord
    #425
    Akkor mégegyszer, bár már ezt is leírtam jópárszor: az ára egy dolog, az csak az egyik zavaró tényező. Az Apple etikátlan, a vevőket semmibe vevő üzleti viselkedése az, ami engem ennél a cégnél zavar.

    Ha most megkérdezitek, hogy miben is jön elő ez a vevők semmibe vétele, érdemes megnézni, hogy mit csináltak az iPod első szériájával (tudták, hogy hibás az aksija, mégis kivárták az első baleseteket, majd mikor pár darab felrobban, akkor gyorsan megpróbálták lefizetni az érintett vevőket, majd tovább vártak és el kellett hogy teljen 5 év, mikor ismét robbant egy aksi, ekkor persze ők lettek a "jófej" cég, mert az összes, ismerten hibás aksijú készüléket ingyen kicserélték). Vagy ott van a TimeCapsule-ok esete, amiknél rájöttek egy szériahibára, vissza is rendelték a szériát. A visszahívás itt olvasható:
    Visszahívás

    A dolog egyik magyar károsultjának sztorija pedig itt:
    Sztori

    Most komolyan, egy ilyen magatartású cég termékeben kellene megbízni, akiknek csak az több, mint 2 évébe telt, hogy a hibás gyártású készülékeket visszahívja és cserélje? Vagy esetleg azt nézzem, hogy még saját magának is ellent mond, hiszen a TimeCapsule visszahívásánál ott írják, hogy szükség esetén meghosszabbítják az akciót, mégis mikor megkeresik őket egy sorozathibás készülékkel, közlik, hogy a visszahívás ideje lejárt...?

    Így viselkedne egy marha megbízható cég? Ennek a termékei olyan megbízhatóak, akik mikor kipattant a robbanó Li-ion aksik balhéja, megakadályozták, hogy a jogvédők megnézhessék a dokumentációkat, mert mint kiderült, azokban még legalább 19 ismert eset dokumentációja volt...

    Hát nekem más a véleményem egy megbízható cégről...

    Minden cégnél akadhatnak szériahibák, sokszor nem is a cég, hanem valamelyik beszállító tehet a dologról. De nem mindegy, hogy az adott szituációt hogyan is kezelik. Az nem kezelés, hogy elkendőzik, majd mikor már nagyon kipattan a szikra, gyorsan lépnek. Ahogy az sem az, ha szépen szart csinálnak a szájukból...

    Röviden és tömören nekem ezen okok miatt nem kell Apple termék.
  • Papichulo
    #424
    A legszornyebb, hogy alapveto retorikai koncepciokkal nincs tisztaban... peldaul idezet forrasmegjelolessel, vagy a burden of proof, vagy a red-herring... amikor meg valaki fel akarja ra hivni a figyelmet, akkor megsertodik es sertodotten elvonul. Remenytelen...