345
  • Tau Tang Wou
    #185
    Már megint terelsz.
    Nem nekem kell bizonyítanom, hogy anyagra nem csak anyag tud hatni, mert te mondtad azt, HA lennének szellemek és tudnának az anyagra hatni, akkor ők is az anyag megnyilvánulási formái lennének.

    Erre én azt mondtam, hogy
    "Ha te képes vagy hatni valamire, az nem jelenti azt, hogy te annak a valaminek a megnyilvánulási formája vagy."

    Szóval nem nekem kell bizonyítanom, hanem neked.
  • mizar1
    #184
    Szerintem nem hibás kijelentés, hogy az anyag egyik megjelenési formája.

    Úgy is lehetne, hogy az anyag az energia megjelenésének egyik formája, de ez csak az anyag rendszereire, a szubatomi részecskékre, és a bonyolultabb rendszerekre igaz.
    Az alapnak anyagnak kell lennie, mert energiája csak valaminek lehet.
  • Irasidus
    #183
    Áruld már el minek az analógiája a pixel, és minek volt szükség rá? Azt is áruld már el kérlek, hogy a kitalációid is, amit úgy adsz elő mint a húrelméletet, szintén analógia? Igen? Ja, bocs.
  • Bannedusermail
    #182
    Kijavítanálak. Nem az anyag, hanem az energia megnyilvánulási formái. Rgyébként miért csinálsz úgy mérgedben, hogy a nem létező reagjaimat kritizálod?

    Tényleg olvasd el Leon Leferman könyvét, amit ajánlottam. Nobel-díjas atomfizikus.
  • mizar1
    #181
    Nézőpont kérdése, de lényegében ugyanarról beszélünk, mert te legalább látod, hogy energia anyagi forrás nélkül nem létezik.
    A többieknek ez egyelőre nem evidencia.
  • Irasidus
    #180
    Még egyszer: a mágneses mező, gravitáció nem anyag, de energiát tárol ami szintén nem anyag. Viszont ezek az anyag tulajdonságai, így korrekt. Utolsó mondatod figyeled? Nem hiszem. Kár...
  • mizar1
    #179
    Anyagra csak anyagi tud hatni.
    Ha tudsz ellenpéldát írd meg.
  • Bannedusermail
    #178
    Szemléltető analógia volt. Miért csinálsz úgy, mintha ezt te sem látnád?
  • mizar1
    #177
    Mire válaszoljak?
  • Tau Tang Wou
    #176
    "De ha lennének szellemek még azok is az anyag megnyilvánulási formái lennének ha képesek lennének valamilyen módon hatni az anyagra."

    Hibás logika.
    Ha te képes vagy hatni valamire, az nem jelenti azt, hogy te annak a valaminek a megnyilvánulási formája vagy.
  • mizar1
    #175
    Ki kell, hogy ábrándítsalak, a különböző mezők is az anyag megnyilvánulási formái, bár elismerem, a fizika ezt nem hangsúlyozza ki.
    De még a fizika is megállapítja, hogy anyag és energia egymásba átalakítható.

    Én ezt úgy fogalmazom meg, illetve a filozófia teszi ezt, hogy az anyag megnyilvánulási formája minden.
  • Bannedusermail
    #174
    Most kívülről láthatod magadat. :-)
  • Irasidus
    #173
    Mondja ezt az, aki szerint a térben pixelek vannak, és a húrelméletnek adja el a saját agymenéseit? Cikki.
  • mizar1
    #172
    ...és ha léteznek húrok, azok is az anyag egy megnyilvánulási formái.
  • Bannedusermail
    #171
    Őszintén miért nem válaszolsz? Tudsz valamit az elemi részecskékről? Nem kell ezen felháborodni, hiszen 100 emberből max egy válaszolhat erre igennel. Ha nem, akkor viszont nem érdemes kijelentéseket tenned, míg nem olvasol utána.

    Azt látom, hogy nem vagy ostoba, de tényleg az általános iskolai színvonalon nyomod a tudományt.

    Ajánlanék is könyvet. Leon Lederman: Az isteni atom, avagy mi a kérdés, ha a válasz az Univerzum.
  • Irasidus
    #170
    Majdnem, a mágneses mező, gravitáció nem anyag, de energiát tárol ami szintén nem anyag. Viszont ezek az anyag tulajdonságai, így korrekt. El ne kezdj megint trollkodni! Köszi.
  • mizar1
    #169
    Minden ami létezik az anyagnak valamilyen megnyilvánulási formája.

    Cáfolhatod ha tudod, vagy ha van más is sorolhatod a szellemek nevét.
    De ha lennének szellemek még azok is az anyag megnyilvánulási formái lennének ha képesek lennének valamilyen módon hatni az anyagra.

    Aki ezeket nem érti az semmit sem ért, csak szajkózza amiket olvasott.
  • Bannedusermail
    #168
    Kölcsönhatás részecskék is léteznek. Meg térrészecskék is. Valójában minden anyagi és kölcsönhatás részecske egy térrészecske, ami kvantumtulajdonságokat vett fel átmenetileg. Bővebben a 162-es hsz-ben.
  • mizar1
    #167
    Hú, na most aztán nagyon kioktattál. :-)
  • Irasidus
    #166
    A pixelek száma nő? Lol, te is egy informatikus vagy aki fizikusnak képzeli magát? Milyen pixelekről beszélsz? Anyám...

    Akkor még egyszer mert nem érted: húr elmélet nem egy valódi elmélet öreg, az egy keret, aminek a kidolgozása még várat magára. És kb annyira igaz _ma_ még mint Csipkerózsika mese. A húr elmélet nem egy valódi elmélet öreg, az egy keret, aminek a kidolgozása még várat magára. És kb annyira igaz _ma_ még mint Csipkerózsika mese. De amit itt előadsz az is mese, mert ilyeneket a húrelmélet nem állít.
  • Bannedusermail
    #165
    Ha értenéd is a határozatlansági elvet, akkor tudnád, hogy abból pedig ez következik. Az nem elég, hogy hallottad már a nevét.
  • mizar1
    #164
    ...az anyag munkavégző képessége.
  • Irasidus
    #163
    Ez lemaradt: A húrok termelődése nagyon jól hangzik, és mutatja mennyire nem érted, de ennyi.
  • Bannedusermail
    #162
    Nem ismered te sem a húrelméletet, és a plank egységeket sem. A rér nem folyamatos, hanem kvantumos, mondhatnám pixeles. A tér úgy nő, hogy a pixelek száma nő. Ez pedig úgy történik, hogy bizonyos valószínűséggel egy húr osztódik vagy két húr között teremtődik egy. Nézőpont kérdése. Az igazi elemi részecskék pedig nem mások, mint egy húrnak a tulajdonságai (rezgései a három térdimenzión felüli dimenziókban, amik önmagukba omlanak össze, azaz hurkok). Ha egy elemi részecske mozog, az nem igazi mozgás, mert a részecske nem létezik, hanem egyszerűen átadódik a szomszédos húrra a rezgése. Ezért hullámtermészetűek a részecskék. Szóval a tágulás. Két galaxis azért távolodik egymástól, mert egyre több húr keletkezik közéjük.
  • Irasidus
    #161
    "Új húrok teremtődnek. Írtam is, hogy a tér az biztos folyamatosan teremtődik, és ez a tágulás. Hogy anyag is és energia is, az nem jelenthető ki biztosan, de nem is lehetetlen."

    Ha hülyeség fájna... A húr elmélet nem egy valódi elmélet öreg, az egy keret, aminek a kidolgozása még várat magára. És kb annyira igaz _ma_ még mint Csipkerózsika mese. A húrok termelődése nagyon jól hangzik, és mutatja, de ennyi. Az energia nem anyag, hanem munkavégző képesség az túl sok star treket néztél, és nem a fizikával foglalkoztál... ;)
  • Tau Tang Wou
    #160
  • mizar1
    #159
    Helyes, akkor felejts el.
    Ha értelem lesz abban amit írsz válaszolok.
  • Tau Tang Wou
    #158
    Most, hogy látom amit itt leművelsz, kezdem becsülni a régebbi vitapartnereimet.

    Te olyan vagy, mint a pereces. Neked mindegy ki mit hoz fel érvként, csak a magadét hajtod, rendszeresen nem arra válaszolsz, amire kellene.
    Örülök, hogy nem akarsz velem szóba állni.
    Nem szeretnék belekeveredni egy vízgereblyézési szituációba.
  • mizar1
    #157
    Az ún, Calab-yau tereket föl lehet fogni hullámformáknak is, ahol a szabadságfok csökken.

    Végtelen iránynál több nem létezhet, és én arról beszéltem.
    Végtelen irányú anyagkiterjedésben elég három téradat a tájékozódáshoz.
    Ha ezt meg tudod cáfolni akkor Nobel díjat kapsz.

    Tehát elég ha mutatsz egy olyan helyet az anyagban aminek a helyét nem tudod meghatározni három téradattal és tiéd a Nobel.
  • mizar1
    #156
    Te felejts el, túl keveset tudsz.
    Bannedusermail legalább hallott a húrelméletről.
  • Tau Tang Wou
    #155
    Semmi gond, még fejlődnöd kell.
  • Bannedusermail
    #154
    Azt állítottad, hogy végtelen van, mert ha húzol egy pontból egy vonalat, az egy dimenzió, de mivel végtelent lehet húzni, hát végtelen dimenzió van. Ez tökéletesen szemlélteti, hogy mit értesz félre.

    Csak egy tipp: Nézz utána a húrelméletnek.
  • Irasidus
    #153
    Pontosan így láthatja az, aki az SG.-ről, és médiából ismeri csak a tudományt. Köszönjük.
  • mizar1
    #152
    Menj a fenébe.
  • mizar1
    #151
    Aki olyat ír, hogy valami teremtődik az semmit nem ért a Világból.
    Anyag nem teremthető.
  • GoCa
    #150
    Semmi sem biztos, a tudósok is pontosan tudják, hogy mindezek csak feltételezések...gyakran hozzà is teszik, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint. Amíg egy elméletet nem cáfolnak addig az érvényben maradhat, de csak addig-ezt is tudják.
    Senki nem állította hogy a cikkben leírt dolgok márpedig így vannak. De mint minden, a tudomány is apró léptelben halad előre és ha valamit feltételeznek akkor (szerencsére) megosztják velünk.
    Néhányan hőbörögnek itt, hogy dehát mit akarnak ezek, ez nem így van, hülyék, stb.
    Ilyenkor el kell gondolkozni, hogy ki az aki a nagy egyetemeken ilyeneket vizsgálhat és kísérletezgethet az elméleteivel és ki az, aki az sg-n próbálja átadni gobdolatait a többi hozzá hasonlónak.
    Akinek nem inge...-nyílván, de hőbörögni felesleges, mert az itt leírtak is lehetnek méretes barobságok...
  • Bannedusermail
    #149
    Most őszintén, te tudsz bármit is az elemi részecskékről?
  • mizar1
    #148
    Én viszont tudom, hogy te nem érted.
  • mizar1
    #147
    Elég szemét dolog hazugnak nevezned.
    Én ilyet még nem tettem veled.
    Ez téged minősít és nem engem.
  • Bannedusermail
    #146
    Új húrok teremtődnek. Írtam is, hogy a tér az biztos folyamatosan teremtődik, és ez a tágulás. Hogy anyag is és energia is, az nem jelenthető ki biztosan, de nem is lehetetlen.