345
  • mizar1
    #265
    Ember, te hülyébb vagy a sok évi átlagnál.
    Ne reklámozd magad.
  • errorista
    #264
    ,,Az anyag bármely pontjából végtelen sok irány húzható, tehát az anyag végtelen dimenziójú mert a dimenzió kiterjedést jelent."

    tyű2.
  • errorista
    #263
    nem az?
  • errorista
    #262
    ,,Viszont Ki tudjuk számolni mindkettőt halálpontosan."

    ? nem tudjuk kiszámolni, eddig semmilyen modell nem fedte közelítőleg ( a a legjobb mérőműszer hibahatárán ) sem a valóságot. Nem tudom az ilyeneket honnan szeded. Be kéne tiltani a forrásaidat.
  • errorista
    #261
    ,,Még az elektronnak vagy a protonnak is sokkal több tulajdonsága van mint amivel leírjuk őket."

    Nameg a feketelyuknak, annak annyi van, hogy legalább 4.
  • errorista
    #260
    ,,Vannak ugyan olyan axióma szerű törvények, amelyek elfogadunk, (pl energia megmaradás, entrópia növekedés stb). De, hogy ezek mindig igazak lennének arrlól lehet vitatkozni. EDDIG még nem találtunk rájuk olyan perdöntő bizonyítékot, ami miatt ezeket az általános axiómákat korlátozni kéne. "

    az energiamegmaradás levezethető, a második főtétel szintén
  • errorista
    #259
    ,,A végtelen végesekben van jelen, de a végesben is benne van a végtelen."

    tyű.
  • errorista
    #258
    ,, akkor állíthatod biztosan ha már láttál mindent.. " láttál már szappanyoperát? hiába láttad, hogy megcsal Melissával, Dorissával, valójában nem is leszbikus *.*
  • errorista
    #257
    ,,viszont kérdés.. honnan tudod hogy mindent tudsz?"

    ???

    onnan, hogy mindent tudok...
  • errorista
    #256
    ,,Senki nem tud olyan jelenséget bizonyíthatóan mutatni amely ellenkezik a természet eddig megismert törvényeivel."

    Na ja, a tudomány is megér egy misét. Jé, v=s/t, ez a természet törvénye, ez így logikus. Jé, egy ló, ez a természet törvénye, ez így logikus. Jé, egy tündér, ez a természet törvénye, ez így logikus. Jé, ha szondom kapitulatus kirepül a másik kezéből a pálca. Jé, nincs egységes idő, minden megfigyelőnek saját ideje van. Jé, egy galamb. És cetera, és cetera.

    #3 csimmasz: csodák, természetfelettik vannak. Attól hogy valaki megfigyeli és azt mondja rájuk, hogy ez triviális, attól még csodák maradnak.

  • errorista
    #255
    ,,Kaptunk egy esélyt hogy játszunk ebben a társasjátékban amin kívül semmi sincs, miért ne ragadnám meg a lehetőséget?"

    Igen, ez a vallásos verzió.

    ezzel szemben a tudományos verzió: te a nagy univerzum hihetetlen méreteiből fakadó véletlen molekulaösszeállás vagy, amúgy is mingyá széthullsz.
  • errorista
    #254
    áh, ez érdekesen hangzik, csak nem lemaradtam valamiről?
  • dzsagon
    #253
    ennél nagyobb ökörséget én még életemben nem olvastam
  • GaborT28
    #252

    "Mi van, bamba paraszt, még most sem buzog föl benned Árpád vére?" - Ebből kiindulva részedről biztos.
  • Vers
    #251
    az evolucio egy baromsag
  • NEXUS6
    #250
    Szerinted.
  • mizar1
    #249
    Na itt vagyok.

    Akkor mi az energia és mi a fény, mi a foton?
    Hadd tanuljak.
  • mizar1
    #248
    Nem emlékszem, hogy olyat írtam volna ami ellenkezik a fizikával.
  • NEXUS6
    #247
    Na jó én kiszálltam, ezt a mélységet én keszonbetegség nélkül nem tudom elviselni.

    Mizar1, szívesen látnék egy könyvet ezekről amiket itt próbálsz nekünk a kisagyunkba csöpögtetni.
    Amíg azt írod addig viszont kérlek ne fórumozzál, mert csak bennünket eccerű földihalandókat összezavarnak a te fantasztikus tudományos eszméid.
  • NEXUS6
    #246
    Átlagos élettartamuk 15 perc, nem a felezési időről beszéltem.
    De a kérdés az volt, hogy miért ennyi!?

  • Tau Tang Wou
    #245
    Mekkora elánnal nyomjátok ezt a témát...

    Kár, hogy semmi köze nincs a cikkhez.
  • Irasidus
    #244
    Igen írt fontokat is, meg minden mást is... ;) Bemutatom:

    Hurpamucca _foton:_ szuvitása alkaloid marnyika _foton_ barkalható. Ugye így már igazam van?
  • Irasidus
    #243
    Tényleg milyen igazad van: csak arra válaszoljunk amire akarunk! Így működik egy normális vita, ez visz előbbre! Oh, hogy én milyen ostoba volta eddig... Köszi, hogy felnyitottad a szemem! Eszem megáll, ahogy a szabadelvűség eszméjét kiforgatod. Van még valami hasonló sziporkázó gondolatod?
  • Bannedusermail
    #242
    Szerintem ismerhetnél annyira a hozzászólásaimból, hogy simán elküldök bárkit az anyja faszára. Most nem erről van szó, hanem arról, hogy lenne-e értelme válaszolgatni mindenre.
  • Bannedusermail
    #241
    Pedig ebben igaza van. Fotonok.
  • mizar1
    #240
    Írd csak le mi a fény, hadd tanuljak tőled.

    De ugye nem az ovis modellt írod, hogy fotonok röpködnek az üres térben?
  • Irasidus
    #239
    Nem szükséges válaszolni semmire, kérdésem egy volt, arra sem válaszoltál. Mi az anyag definicója nálad? A fény meg 7 osztályos tananyag, amit itt összehordtál az halandzsa. Ez bárki aki megnyit egy egy tankönyvet látja. Milyen kérdést tegyek fel neked ezek után, miért nem tanultad meg, vagy miért találsz ki ilyeneket? Nem érdekel.
  • mizar1
    #238
    Saccoltam mert vitáztam, másra koncentráltam.
    De 20 millió kilométer és az ember aránya se kutya, a köztes mérettartományban elég sokféle anyagi formáció előfordul.
    Vagyis egy neutrino és a húrok között még számtalan általunk nem ismert anyagi rendszer lehetséges.
    Talán érted a lényegét annak amit írtam, de ha nem az sem izgat különösebben.
  • mizar1
    #237
    Na ne hülyíts!

    Akkor írd meg, hogy szerinted mi. De én most egy órát sétálok a nejemmel.
    Utána természetesen amire tudok válaszolok.
  • Irasidus
    #236
    A fény nem ez.
  • Irasidus
    #235
    Aha, kultúrára mögé bújva hazudhatsz? Nagyon jó, de sem a tudomány sem élet nem így működik. Ez a kultúra megcsúfolása amit művelsz.
  • mizar1
    #234
    "A fény az elektromágnesesség tovább már nem osztható egysége, kvantuma."

    Foton, bocsánat. Fotont akartam írni, hiszen arról volt szó.
  • mizar1
    #233
    Nem nézem meg a wikit.
    A fény az elektromágnesesség tovább már nem osztható egysége, kvantuma.

    A fény nem más mint a tér pontjainak periodikus elektromágneses változása, amelyet ha az idő függvényében ábrázolunk, egy szinusz függvényt kapunk.
    A változást mindig egy anyagi rendszer generálja a térben (anyagban).

    Hogy a wiki mit ír erről egyáltalán nem érdekel.
  • Bannedusermail
    #232
    Még mindig nem érted, hogy miért nem válaszoltam minden kérdésedre?
    Felejtsd el, hogy ez az internet. Képzeld el, hogy ez egy asztal, ahol éppen sörözünk, és azt mondod nekem, hogy itten hazudozok. Szerintem elég kultúrált megoldás az, ha elfordulok, és mással beszélgetek tovább. Akkor most értékeld, hogy most is kapsz választ. Egyébként tényleg nézz utána, hogy mi a húrelmélet. Röviden a teret húrok töltik ki, és minden részecske csak ezeknek a húroknak a rezgése. Semmi mást nem állítottam, mint ezt.
  • Irasidus
    #231
    Üres térnek képzelem, meg olyat írok, hogy az anyag nem a valóság része? Megint el kezdted a hazudozást? :( Pofám leszakad.
  • mizar1
    #230
    Így van, az alkotóelemek mindössze egy modellből fakadnak.
    A valóság egészen más, csak frekvenciák vannak és hosszabb rövidebb ideig megmaradó hullámformák amelyeknek mi mindenféle nevet adtunk.
  • Irasidus
    #229
    Sehol nem írtam olyat, hogy az anyag nem valóság? WTF?

    Mi az anyag definiálj nálad? Ja és nézd már meg legalább a wikit, hogy mi a foton és ne most találd ki. Unom már a copy pastét. Köszi.

  • mizar1
    #228
    Én mindig értelmesen vitázom, de elvárom, hogy meg akarják érteni amit írok.

    Olyat azért ne írj, hogy az anyag nem valóság mert a papok táncolnak örömükben.
    Ráadásul nem igaz.

    Egyébként meg akárhány pofont adhatsz nekem tenyér nélkül.
    Ha érted, hogy csak úgy energia nem létezik.
    A forrás mindig anyag.

    A fény nem más mint egy anyagi rendszer által leadott energia terjedése természetesen az anyagban amit te még üres térnek képzelsz és manókkal, virtuális részecskéket veszel elő ha szükséged van rá.
    Csak úgy fény nem létezik, mindig van anyagi forrás.
  • Bannedusermail
    #227
    Folyt köv. holnap vagy holnap után.
  • Irasidus
    #226
    Igen, te minden túl vagy, gondolom ezért találsz ki dogokat és adod úgy el mint a húrelmélet lenne. Ez az én fogalmai szerint hazudozás, csalás. Szerinted micsoda?