17
  • gyusz2
    #17
    Ezt mire alapozod? http://hu.wikipedia.org/wiki/Orsz%C3%A1gok_n%C3%A9pess%C3%A9g_szerinti_list%C3%A1ja
  • fergusonpapa
    #16
    már többen vannak
  • gyusz2
    #15
    Inkább költsék óvszerre meg felvilágosításra azt a zsét, csak b..ni tudnak ezek is,mint az itteni törzsük, lassan annyian lesznek, mint a kínaiak...
  • caius marius
    #14
    :D Ez jó!
  • Caravan
    #13
    Javaslom az indiai kormánynak jöjjenek hozzánk tapasztalat cserére. Hazánkba szakadt rokonaik mire mentek a mobil telefonnal?
  • globint
    #12
    Lehet tapasztalat, de lehet, hogy a többségi társadalmi komunikáció miatti beidegződés, de végül is nem ez a lényeg, hanem a saját tudatomban ez így van, és ez befolyásolja a előítéletes gondolkozásomat.
  • globint
    #11
    Ezek az emberek nem tudják kivárni, amíg a vetemény beérik. Évezredek óta gyüjtögetésbél tartották el magukat, vagy kosárfonással, agyagozással stb. foglalkoztak, amiből a "termék" elkészülte után AZONNAL lehetett pénzt kapni.
    Ki van mutatva, hogy amit eszünk, ahogy élünk, az genetikailag is rögzül. De csak 100-500 generáció alatt olyan erős mértékben, ami már tudatalatti cselekvéssort indukál. (Függ a cselekvéssor fajtájától is.) Azok, akik 20'000 éve csak gyüjtögetésből éltek, csak az aznapi ételükig jutott el a gondolkodásuk, hiába tanítod meg, hogy milyen klassz szántani vetni aratni, annyira reménytelenűl távoli az aratásból származó bevétel, hogy elhanyagolja a kertjét, mert EL KELL MENNIE GYŰJTÖGETNI, hogy a család éhen ne haljon, még akkor is, ha megtanítod, hogy napi 1 óra elég lenne a kertecske műveléséhez. A telefon meg azonnali segítségek lehetőségét jelenti. Talált egy ..... (valamit) az őserdőben, fel tudja hívni a kereskedőket, hogy melyik ad érte többet. Ha el kellene vinnie, az elsőnek odaadná, alku nélkül. Hidd el, a telefon sokaknak lesz nagy segítség Indiában.
  • caius marius
    #10
    "Bele van égve az agyamba, hogy a többség nem ilyen,"
    Ez nem inkább tapasztalat?
  • globint
    #9
    Indiában már eltörölték a kasztrendszert! Jogilag. A fejekben még egyenlőre be van égve, de onnan nem lehet sem erőszakkal, sem reklámmal kitörölni. Talán 100-150 év alatt kimegy lassacskán. Ez valami olyan, mint a cigánykérdés nálunk. Ismerek tök rendes cigányt, dolgos az egész család, nem is italoznak, de aggódnék, ha a lányát venné el a fiam....Bele van égve az agyamba, hogy a többség nem ilyen, és (ráadásul nem is tudat alatt) attól félnék, hogy az esetleges gyerekük majd visszaüt a cigány nagyapára......
    Kb. ugyanez a kasztrendszer problémája is. Egy több ezer éves beidegződést jogilag egy perc megváltoztatni, de ellene tenni évszázados munka. Ráadásul nem is lehet feltűnően csinálni, mert társadalmi felháborodást vált ki.
  • globint
    #8
    Nekem van egy telefonom, amit promóban kaptam, valahol a irodai szekrényemben van eltéve, napelemes töltős. Amúgy tök primitív, viszont áram nem kell hozzá. Gondolom, piszok olcsó lehet egy ilyen, ha promóban adták. Valami ilyen mehetne az árammal nem rendelkező szegényeknek is.
  • redfish
    #7
    A nyomorban élőknek nem mobiltelefont kellene adni, hanem kis földecskét, amit megművelhet és a családjának enni tudna adni...
    Vagy néhány állatot, amit tarthatna, szaporítana és annak segítségével megmenekülnének az éhségtől...
    A nyomorban élő családoknak nem segítség a mobiltelefon (és a laptop meg az internet sem!), ez csak arra lesz jó, hogy fillérekért eladják a piacon, és legalább 1 napra lesz ennivalójuk...

    Személyes tapasztalataim vannak az egyiptomi nyomorban élő emberekről : aki nincstelen, annak eleve áram sincs a házába bevezetve (miből is fizetné?)...
    Vályogkunyhókban laknak, áram és folyóvíz nélkül, szabadtűzön főznek, a közeli folyóban mosnak és mosogatnak...

    A nyomorból OKTATÁSSAL és MUNKALEHETŐSÉGGEL lehet kilábalni!!!
    Meg kell tanítani őket írni, olvasni, gazdálkodni, földet művelni, állatokat tartani, kézműves munkákra (kosárfonás, kerámia edény készítés, hímzés, ruhavarrás, szövés, stb.)...

    Az indiai kormánynak ezt a 70millió x 1000 rúpiát inkább erre kellene költenie!...
  • caius marius
    #6
    Vagy pl. Indiában a kaszt rendszert kéne inkább eltörölni, mint ilyen hülyeségekre költeni...
  • caius marius
    #5
    Aha oké. Hogyan tölti a telefonját az, aki az áramszolgáltatáshoz sem jut hozzá? Már bocsássatok meg, de ez nem tűnik túl okos dolognak. Abszolút felszámolandónak tartom a szegénységet, mindenhol a világon, de úgy gondolom, hogy ezt nem a mobilok elterjedésével fogják/lehet elérni. Félreértés ne essék elhiszem, hogy ez segítséget jelent, de ezeken a helyeken, ebből az energiából inkább iskolákat, vagy élelmiszert kellene előteremteni. Feltételezem, hogy a legszegényebb helyeken sem írni sem olvasni nem tudnak. Nem itt kéne inkább kezdeni?
  • globint
    #4
    Kb. én is így gondolkozok, mint fityisztma. Bár nekem inkább a külkereskedelmi kapcsolataimon kersztűl vannak ismereteim indiai, dél-afrikai, kínai szegénységről.
  • fityisztma
    #3
    A lányom Nigériában dolgozott 4 évig, teljes családostul. Ő mesélte, hogy mekkora segítség egy egy szegény családnak:
    1./ kecske
    2./ egy mobiltelefon
    A kecskével sajna az szokott a baj lenni, hogy ellopják tőle, meg éhes, és megeszi. A mobiltelefon meg elfér a rongyai alatt, és valóban, ilyeneket is megbeszélnek, hogy mikor érkezik a kínai hajó, ami a műanyaghulladékokat veszi át, vagy holland vevő vásárol hajat, esetleg vesét, és tudnak szólni egymásnak. Szóval, nekem vannak fogalmaim a szegénységről, ha nem is sok. Viszont több nemzetközi misszióban dolgoztam, több misszionáriussal megismerkedtem, és nem csak nigériaiakkal. Van például három indiai misszionárius ismerősöm, akikkel több alkalommal is beszélhettem, külön-külön.
    Na, még egy képet is beszúrtam volna, de mivel új vagyok, nem engedi a rendszer.
    De hidd el, nem fantáziálásból írtam, amit írtam.
  • caius marius
    #2
    Úgy tűnik, hogy a szegénységről nem sok fogalmad van. Bakker telefon kontra éhhalál. Betegek ezek az biztos.
    Egyébként konkrétan milyen gazdasági folyamatokra gondoltál? Pl.:telefonon megbeszélik a csóringerek, hogy hol gyűjtsenek szemetet? Baromság...
  • globint
    #1
    Véleményem szerint, a szegénységből való kilábalásban többet segítene a mobiltelefon, mint az áramszolgáltatás fejlesztése, pláne, hogy áram van, csak volt néhány áramszünet. Ha van a szegény-embernek egy mobiltelefonja, akkor be tud kapcsolódni olyan gazdasági folyamatokba, amik egyébként el vannak zárva előle. Pl. ha az erdőben gyűjtöget gombát, gyógynövényt, nem tudott szólni a felvásárlóknak, (többnek is!) így telefon nélkűl erősen kiszolgáltatott volt az élete. Az áramszolgáltatást meg a magánszféra fejlessze!