10049
Europa Universalis IV
  • Timakrisz
    #9449
    katolikus... most elkezdtem egyet QQ-val es jobban figyelek, nem ment 50 ev alatt 1 fölé
    Utoljára szerkesztette: Timakrisz, 2018.09.21. 19:09:56
  • pretorius07
    #9448
    45????? Te jó ég... nekem szerintem 3-nál sosem volt több:) bár 1.26 még nincs leszedve... amúgy az overextension is rengeteget dob felfele. Ezért sem tanácsos mindig 100% felé lenni.
    Milyen vallás vagy? Sunninál van pozitív piety esetén egy minusz kettes lehetőség. Meg valamelyik új indiai state is ad minisz 2-t.
    Ezen kívül max a pénzügyeknél lehet levinni.
  • Timakrisz
    #9447
    Nekem a territorykból van rengeteg :((( és hiába tolom fel a pénzügyeknél akkor is mire észbe kaptam (45+) csak 0,3 at tudtam évente ledolgozni :((( szóval, hogy lehetne ezt minimálisra redukálni?
  • gebali
    #9446
    Pontosan tudom. Nem azt mondtam hogy nem kap onnan. Azt mondtam, hogy a SOK corruptiont a területekből kap, és azért érheti ez meglepetésként, mert ez az 1.26 egyik új változása.
  • hitman1028
    #9445
    https://eu4.paradoxwikis.com/Corruption
    azért az unbalanced research ből is kap
  • Timakrisz
    #9444
    Igen ez a baj, de hát rengeteg sok admin pont a terrítorikat statelni... és nem is tudom mindet :((
  • gebali
    #9443
    Nem onnan kapja a sok corruptiont hanem a nem state területekből.
  • hitman1028
    #9442
    a 3 fejlődés(admin,dipl,military)között ne legyen nagy kűlönbség
    max kb 5 eltérés legyen az ágak között ,szintekbe
  • Timakrisz
    #9441
    Hogy lehet a corruptiont alacsony szinten tartani? Tiszta szívás ezen fog elmenni a wq :( nem vettem észre, hogy a magas corruption mekkora maluszokkal jár :(((
  • pretorius07
    #9440
    Hát ezt muszáj megosztanom. Most indítottam a háborút,csóri mingnek 6000 katonája van :D És egyből low-val indított:P Mondjuk egy ideje lázadókkal is tele,mióta mellé értem,és lement 0-ra a mandate... Asszem ez nem lesz nehéz war:P

    ming
  • Tetsuo
    #9439
    Vagy mint a nindzsák - ők is hallhatatlanok. ;-)
  • Malarki
    #9438
    De, ekkora királyok voltak, tekintve hogy gyakoraltilag uralták fél Kelet-Európát. A ruszkik se csak úgy annketálták őket, ajánlom hogy nézz utána Lengyelország két felosztásának.
    Egyébként nálam azért elég gyakran szétkapják őket, nem olyan hallhatatlanok mint a kebab.
  • gebali
    #9437
    Annyi hogy ez nem DLC lesz hanem ingyenes patch, mint a Japán volt.
  • gebali
    #9436
    Nem, semmi ilyesmire nem jó, max nagyon sok cheese-zel.
  • cesar22
    #9435
    Jake twitterjén van egy kis hint a következő dlc-ről. Talán valami lengyel téma lesz. Kicsit aggódom, mert eddig minden valami adott ország centrikus dlc nagyon megdobta az ország erősségét, és a commonwealth már most is nevetségesen op. Képes vagyok négyszer-ötször is visszatölteni hogy a játék eleji event ne a jagelló opciót dobja, mert már látom előre hogy megint ilyen berlintől, pesttől, moszkávig mindent szétblobolnak, még gyakran bécset is. Rosszabbak mint az ottó. Azért ezek baromi nem voltak ekkora királyok, tekintve hogy az egészet úgy ahogy van annektálták a ruszkik.
  • cesar22
    #9434
    Aki próbálta már ezeket a Anglikán funkciókat, az mit gondol, ezekkel lehet valahogy úgy ügyeskedni hogy sikerüljön personal unionba erőltetni valamilyen országot?
  • Lysandus
    #9433
    Eszméletlen subject Bizánc. A fél ismert világra van permanent claimje. Lehet és kell is etetni rendesen.
  • Lysandus
    #9432
    Ahogy a kolléga mondta: vannak a grafikai, zenei, stb kiegészítők, ezek ízlés dolga.

    A másik a nevesített DLC-k (Dharma, Rule Brittania, Thrird Rome, stb.) ezek viszont mindig alapvetően befolyásolják a játékmenetet, tehát nem árt, ha megvannak. Itt vannak felsorolva pl: EUIV wiki a game historynál és bal oldalon egymás alatt a nyitóoldalon.

    Az is igaz, hogy érdemes várni akcióra, nemrég volt például 75 százalékos leértékelés a Paradoxnál. Azt hiszem a legújabb, Dharma kiegen kívül minden 25 százalékra volt leértékelve.
    Utoljára szerkesztette: Lysandus, 2018.09.15. 14:18:43
  • Xsillione #9431
    Alapvetően kétféle kiegészítő van a játékhoz:
    Valódi kiegészítő ami tartalmat ad a játékhoz és szinesítő, ami grafikát, zenét miegyebeket, az utóbbi értelmeszerűen nem szükséges bár igen sokat dob a játékon némelyik.
    Érdemes várni egy leárazást, viszonylag gyakori (vagy max az öszi kiárusítást kell megvárni vele.) Most 100 euro a nagy csomag (és abban nincs még benne a Dharma), leárazáskor simán fele ennyiért is megkaphatod.
  • Lysandus
    #9430
    A magyar update nem most volt, van már egy jó ideje. Most már lehet Hunyadi Jánossal is háborút kezdeni, a legutóbbi patch ráadásul fel is javította 6/6/6-os uralkodóra.

    Ezzel a territory térítés betiltásával meg menjenek a fenébe.
  • pretorius07
    #9429
    na akkor lehet megyek egy első magyar kampányt én is:) Úgyis szeretem a törököt az elején megzabolázni... Bár most PLC után nem akarok ugyanott indítani...
  • Tetsuo
    #9428
    Jól hangzik. Köszi mindenkinek!

    (Ahogy nézem, nem olcsó és rengeteg kiegészítő van. Ti melyiket ajánlanátok?)
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2018.09.14. 15:26:33
  • Xsillione #9427
    Alig pár év volt és egy ideje már ez is megszűnt.

    A játék alapvetően hiteles amíg nem indul el (bármelyik nap el lehet indítani a játékot 1444-1820-ig, és helyes térképet és neveket kapsz), ám onnantól csak annyira maradhat korhű, mint bármi más, ahol sokszáz szereplő cselekszik, részben random részben saját érdek alapján.Az első ötven év még viszonylag hiteles (itt van a legtöbb történelmi esemény is, és ekkor még lehet számmolni azzal, hogy ki mit tesz valamennyire), utána egyre inkább a saját "törtélmi mi lett volna ha..." világodban élsz.
  • gebali
    #9426
    Mintha az 1.25-ben ezen változtattak volna, és most már mehetsz háborba ha Hunyadi Jánost választod.
  • pretorius07
    #9425
    Igen,az ú peccs óta nem lehet:)

    A magyarokra volt egy egész jó kis update. van Hunyadi,van fekete sereg,stb. De én nem leszek releváns infó forrás,szégyen-nem szégyen,sosem játszottam még magyar kampánt :D leginkább azért,mert az elős tizenévben nem indíthatsz háborút,mert régenstanáccsal kezd...
  • Lysandus
    #9424
    És mióta nem lehet? Az új pecsben?
  • Tetsuo
    #9423
    Igen értem, köszi.
    Mi a véleményed a magyar vonatkozásról? Hasonlóan részletes, mint a francia mondjuk, vagy el vagy nagyolva?
  • pretorius07
    #9422
    @Lysandrus!

    Csak full core területen lehet téríteni. territorial core esetén nem lehet.

    @Tetsuo!

    Alapból eléggé követi. A nagy személyek benne vannak. Viszont nagyon alternatív valóságok jönnek létre:) ha te nem is avatkozol bele nagyon,amit nem értek,miért ne tennél,hizs az a játék lényege,akkor is történnek furcsaságok:)
    A harcászati egységek eléggé le vannak egyszerüsítve a valósághoz képest. van gyalogság,lovasság,tüzésrség. Ezek adott technológiai csoportok szerint eltérőek picit,de nem számottevően. (pl az anatóliai egységek a játék elején jobbak,mint az európai,de idővel ez megfordul. Ez valamelyest korhű).
    A lényeg,hogy ez egy startégiai játék,és épp az alényege szerintem.hogy ne atörténelmet játsszuk le,hanem keverjük meg minél jobban:)
  • Tetsuo
    #9421
    Egy abszolút laikus kérdés: Mennyire korhű ez a játék?
    Gondolok itt a területek, kiemelt személyek, harcászati egységek stb. elnevezéseire pl., illetve milyen szinten követi a történelmet a játék, ha én, mint játékos kevésbé térek el attól?
  • Lysandus
    #9420
    De most is lehet téríteni a területeken! Vagy már nem?
  • pretorius07
    #9419
    Haha,vagy az lesz,amit Arumba mondott :) a dev diaryban az van,hogy egyensúlyba hozzák a religioust a humanisttal. Ezt úgy is lehet,hogy a humanistát nerfelik:)))
  • cesar22
    #9418
    Úgy látszik hogy az aristocratic idea group hiány valami bug volt, már ki is jött valami hotfix hozzá.
  • gebali
    #9417
    Mindig van valami, üdv a hisztikultúrában. 1.27-ben lesz rá valami válasz, a mai Dev Diary alapján szerintem a Humanist kap majd egy olyan ideát, ami ellensúlyozza a malusokat a nem state más vallású területekről, a religious meg kap képességet hogy téríthessen a nem state provinciákban.
  • cesar22
    #9416
    Mekkora vergődés megy az új dlc-n, nevetséges...
  • Lysandus
    #9415
    Oké, persze wtf volt, de legalább volt. Én általában mindig a magyarokkal tolom, nekem jól jött. És ha megvan Trákia, és Bulgária, akkor mégis merre menne tovább az ember? Legalább raktak volna be helyette valami másik küldetéssorozatot mondjuk Lengyelország vagy a birodalom, esetleg Itália felé (Bizánc még Észak-Afrikában vagy az Ibériai-félszigeten is kaphat permanent claimet, ha az ember eljut odáig).

    Szerintem az egész küldetés fa egy vicc 1650-1700 után, konkrétan a magyarokkal már nem marad küldi. Ennél jobb volt a régi rendszer, például ha az ember kolonizációra adta a fejét, akkor a kolonizáld ezt meg azt a tartományt sokkal jobb bónuszt adott (+ lakosságnövekedést az összes gyarmatra x évig) a játék későbbi szakaszában.

    Most meg van akinek van rendesen kidolgozott küldetésfája, van akinek meg nincs. És annak az országnak, akinek nincs jobb volt a régi rendszer.
    Utoljára szerkesztette: Lysandus, 2018.09.09. 15:00:52
  • cesar22
    #9414
    Az arisztokrata idea group a legjobb minden hordának, az autonómia csökkentő miatt. Nem véletlen hogy pont azt vették ki, ráadásul így. A republic esetén legalább megjelenik egy másik, a plutocratic, itt meg csak egy üres slot van a helyén, milyen gagyi már, akkor legalább adtak volna másikat neki. Na meg ez a másik újdonság hogy ha elveszel egy estate-től egy tartomány az +25 autonomiát ad, minden alkalommal, ami a büdös életbe nem fog lejjebb menni, mert horda vagy, na meg mert nincsen semmid amivel letudnád húzni, mert az erre való idea groupot is kivették.
  • gebali
    #9413
    Mert kivették az arisztokrata ideacsoportot náluk? Ez elég jelentéktelen változás, maga a srác mondja hogy amúgy sem gyakori választás (és meg lehet indokolni, hogy a hordánál miért nincsenek nemesek). Mást nem láttam a csatornáján, bár annyira nem is kutattam, szörnyű a stílus és a kép/hangminőség.
  • cesar22
    #9412
    Most látom SiuKing-nél, hogy elbaszták a hordákat. well played
  • gebali
    #9411
    A gyarmatosítók saját területre küldése két esetben lehet hasznos:
    - Stratégiai okokból kéne neked egy gyarmatosítatlan terület, de azért gyarmatbirodalmat nem akarsz kiépíteni/late colonizer vagy és nem sok elérhető hely maradt (ritkább).
    - 1700 körülre azért már igencsak elfogynak a szabad provinciák, szóval a nagy gyarmatbirodalmak ülnek 2-3-4 gyarmatosítóval ~150 évig. Így legalább csinálnak valamit ők is. Remélem kap hasonló másodlagos funkciót a hittérítő is, Arumba javaslata volt hogy ki lehessen küldeni a rivális területére is, az elég menő lehetőség lenne.
  • cesar22
    #9410
    Az mondjuk tényleg elég wtf volt alapból. No nem mintha az lett volna az egyetlen a játékban.