90
  • Molnibalage
    #50
  • Tau Tang Wou
    #49
    Nem biztos, hogy marhaságokat beszélek.
    Csak egyesek azt hiszik, hogy marhaságokat beszélek.
  • Molnibalage
    #48
    Ez nálam is áll, de valahogy mégis átlagban vagyok. Vagyis téged nem csak utálnak, de folyamatosan marhaságokat beszélsz..
  • Tau Tang Wou
    #47
  • Tau Tang Wou
    #46
    "..vagy néz rá a kommentjeid értékelésére..."



    Nem tehetek róla, hogy esek így fejezik ki tehetetlenségüket és a mínusz jel nyomogatásával próbálnak meg bosszút állni.
  • EmpZoooli
    #45
    Gratulálok a színvonalhoz, amúgy meg:

    Ez a 3D valami vicc? Van ennek így értelme? Létezik valami szabványos szemüveg amivel nézni kell? És ha el van állítva a monitoron a szín (jó végülis akkor bizos csak homályos lesz vagy ilyesmi)? Kipróbálta már valaki?

    Nem csak arról van szó, hogy legyen benne 3D mert az menő?
    Azt értem, hogy a két kamera képéből megvan a 3D info, de ezt így használják a kutatók is? Néha 3D szemüvegben nézegetik a képeket, hogy jobban beleéljék magukat?
  • Molnibalage
    #44
    Esetleg nézzál már tükörbe ilyen veretes beszólások előtt vagy néz rá a kommentjeid értékelésére...
  • Sir Ny
    #43
  • Sir Ny
    #42
    :( azt hittem lehet sok fejet rakni, de nem :( csak tizet kapsz:
  • Sir Ny
    #41
    szereted ezt az arcot, mi? :) várjá
  • Gonzo84
    #40
    Azoknak akik HD színes panoráma képet akarnak a marsrol:

    http://www.panoramas.dk/mars/greeley-haven.html
  • Tau Tang Wou
    #39
  • Tau Tang Wou
    #38

    Kicsit sokat képzelsz magadról, nem?
  • llax
    #37
    Kicsit jobban utánanézve a dolgoknak, a MastCam képes egy menetben valós színes rögzítésre, mivel integrált RGB szűrővel rendelkezik: "fixed RGGB Bayer pattern filter", majd ez előtt van egy elforgatható 8 pozíciós szűrő is.

    A MER-ek panoráma kamerái fix szűrő nélküliek, azaz ott kel 3 expo-val, szűrőváltással RGB képet készíteni.
  • Sir Ny
    #36
    önsajnálás, ne már :)
  • Molnibalage
    #35
    Simán letiltjuk a magadfajta ostoba egyéneket...
  • llax
    #34
    Szerintem aki kicsit is komolyabban érdeklődik az űrkutatás téma iránt, annak nem kell bemutatni azt az oldalt :)
  • Tau Tang Wou
    #33
    "Csak árnyékra futni meg ciki."

    Nem tudni valamit ciki?
    Te biztos nagyon okos gyerek vagy, mert mindent tudsz és még sosem mondtál ki olyat, ami nem bizonyult tudományosan igaznak.

    Egyébként ezért megy ez állandó köcsögölés itt, mert mindenkit leugatnak egyesek. Aztán a kettesek, akiket leugatnak visszaugatnak.
    Én is mikor idejöttem egy hétig csak azt hallgattam, hogy hülye,troll,hülye,troll....
    Senki nem vétheti itt a legkisebb hibát sem, mert rögtön ráugranak, hogy "húúú, mekkora hülyeség, nagyobb, mint a galaxis."

    Remélem kiélvezkedted magadat, igaz csak másodhegedűs voltál, de rúgtál még egyet belém, pedig jól meg lettem volna nélküle.

  • Deus Ex
    #32
    Űrvilág cikk, első rész
    Űrvilág cikk, második rész
    Űrvilág cikk, harmadik rész

    Szóljatok, ha probléma más portálok írásainak linkelése.
  • llax
    #31
    Erre a "félvezetők alkalmatlanok" kezdetű dologra csak azért reagáltam, mert egy fotós portálról származik... Korrektebb úgy, hogy a gyakorlatban használt képérzékelő chipek alkalmatlanok...

    Lábjegyzetben:
    A ma használatos szilícium alapú CCD és CMOS chipek szűrő nélkül sokkal érzékenyebbek egy viszonylag széles IR tartományra, mint a látható fényre.
  • gothmog
    #30
  • llax
    #29
    Az egészben ugye az a szép, hogy sokan nem értik a koncepció lényegét, azt hogy miért 3 külön szűrőzött képből kevernek, ahelyett, hogy integrált színszűrős képérzékelőt használnának...

    A válasz pofonegyszerű, az R-G-B szűrők elsősorban miattunk, pórnép miatt vannak a kamerán, hogy legyen mire tátani a szánkat. A kutatók vaszleg ezeket a szűrőket fogják a legkevesebbszer használni... Számukra sokkal értékesebbek a különféle keskenysávú szűrőkkel készült "hamisszínes" képek...
  • gothmog
    #28
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1344426801&no=9]#9[/URL]
  • endrev
    #27
    Azért engem érdekelne, hogy miért nem tudnak színes képeket készíteni, ha a húszezres digikamerával tudok készíteni ilyet, a technológia elvileg ott kint is használható lenne. Talán a környezeti hatások miatt tudnak csak feketefehér érzékelésű kamerát a bot végére tenni? Ha valaki leírná, megköszönném, mert érdekel. (És utána én is okosságokat fogok beszélni. :) )
  • endrev
    #26
    Wow, milyen szépek a "ködbe" vesző hegyek ott a távolban. :) Úgy fest, hogy épp homokvihar van ott.

    Blondibarbit puszilom. :D
  • gothmog
    #25
    Az addig rendben is van. Gyakorlatilag viszont a Curiosity kamerájáról van szó, meg arról, hogy a képek „színezettek-e”. Amire ugye az a válasz hogy igen és nem, mégpedig a digitális képalkotás sajátosságai miatt. De mindegy is. akit érdekelt, az eddig is tudta, akit meg nem, az ezután is hülyeségeket fog beszélni.
  • llax
    #24
    Ez így kicsit túlzás, hogy a félvezetők alkalmatlanok a színek érzékelésére. A különféle vegyület-félvezetők képesek rá. Az más kérdés, hogy egy chipből álló nagy felbontású, a 3 alapszínt érzékelő szenzort ilyenekből jelenleg nem tudnak összehozni... Gyakorlatilag a LED-ek működésének a fordítottjáról lenne szó.
  • Stray
    #23
    Ezen betojtam, Origós hsz., de a név alapján még reménykedem, hogy csak egy troll, volt. :)
    "blondibarbi 2012. 08. 08. 16:46
    Az h szerintem lehet h vetités az egész szerintem. Valaki monta nekem h a Marson anyira nagy a gravitáció h öszeroppant. Tehát bele nyom a talajba. Akkor viszont ezt a robotot is öszenyomná szerintem nem? És h nemtudom kinek írták rá a robot nevét a robotra talán bizony nem a Marslakóknak h így megmonták a nevét? De tulajdonképpen az gravitáció miből van? És h miért???"
  • Bannedusermail
    #22
    A galaxisok képei azért színezettek, mert infravör9sben meg röntgenben is készülnek, azt meg nem látja a szem...
  • gothmog
    #21
    vót' ott egy link, ami egy cikkre mutatott, annak a második bekezdésében ez áll:

    „Legyen szó bármilyen érzékelő típusról (pl. CCD vagy CMOS), ezek a félvezetők önmagukban alkalmatlanok a színek érzékelésére, csak a rájuk eső fény intenzitását érzékelik, bár az érzékelés hatásfoka függ a fény hullámhosszától.”

    Persze tudom én is, beszólni sokkal nagyobb élvezet... Csak árnyékra futni meg ciki.
  • Tau Tang Wou
    #20
    "Miért nem kell?"

    Pár hete olvasgattam a moderátor topikot, ott írta az egyik moderátor, hogy nem foglalkoznak a privát üzenetekkel, ezért senki ne jelentgessen fel senkit privát üzi miatt.
    No meg, egyel kevesebb szempontot kell szem előtt tartanom fogalmazás közben.
  • Sir Ny
    #19
    ,,Innentől folytathatjuk privátban is, legalább nem kell megválogatnom a szavaimat."

    Miért nem kell?
  • Tau Tang Wou
    #18
    "Majd a moderátor jól kiszedi ezeket a felesleges hozzászólásokat."

    Hűha...

    Mint látod semmi kifogásom nem volt a kijavítás miatt, csak a "bölcselkedés, prófuszkodás" nem tetszett.
    És nem is akartam nagyon okosat mondani, csak valami rémlett régről, amikor 7 éve vettem egy Canon 300D-t.
    Gondoltam, ha rosszul emlékszem majd valaki kijavít.
    De te a kijavítást bunkó módon tetted meg és ezt nem hagyhattam szó nélkül.

    Innentől folytathatjuk privátban is, legalább nem kell megválogatnom a szavaimat.
  • mrzool
    #17
    OFF: Semmi szükség a mártírkodásra. Akartál mondani egy okosat, de nem sikerült, sőt. Persze lehet azt hibáztatni és cikizni, aki kijavított, ahelyett, hogy magadba néznél... Ahogy érzed.

    Majd a moderátor jól kiszedi ezeket a felesleges hozzászólásokat.
  • Krumplipuska
    #16
    Vágd szájon kérlek !
  • Tau Tang Wou
    #15
    "Erre mondják, hogy ha csendben maradtál volna..."

    Még szerencse, hogy te itt voltál és kijavítottad, amit mondtam. Legalább mindenki megbizonyosodhatott végtelen bölcsességedről.
  • globint
    #14
    Elég plasztikus. Lesznek itt még csodás dolgok!
  • globint
    #13
    Egy nagyobb méretű változata:
  • mrzool
    #12
    Erre mondják, hogy ha csendben maradtál volna... A CMOS érzékelők is csak fényerőt tudnak mérni, tehát ugyanúgy szükség van színszűrőkre.
  • Tau Tang Wou
    #11
    "Fekete fehér képeket készít, mint minden CCD! "

    De már feltalálták a CMOS-t.