558
  • narumon
    #358
    "Ne mond már, a hülye amcsik miatt van a hitelválság, mert minden szart megvettek, ha kellett ha nem, fizetni meg egyik sem tudott.."

    Ez nagy tévedés. A másodlagos ingatlanpiaci hitelválságot az okozta, hogy megvette az amerikai a 200.000USD házat hitelre. Aztán az árak elkezdtek esni és a ház nem ért már csak 150.000USD-t, az amerikai meg talán mégsem olyan hülye, mert gyorsan látta, hogy minek fizetne ki kamatustól 250.000USD-t amikor 150-et ér a ház és az a fedezet. Fogta magát és azt mondta a banknak, hogy bocs nem fizetek, visszaadom a házat. Magyarul élt a jogával és nem volt olyan tökös mint sok magyar, hogy azt mondja; a becsület megkívánja, hogy fizessem! Tehát itt megint azt mondom, hogy okosabb volt mint honfitársaink. (Meg a jog is mellette állt)
  • bosco05 #357
    Ja jó, na de érted miről beszélek, pláne ha sokat vagy kint :)
  • bosco05 #356
    Én legalább kimondom amire gondolok, nem szépítem :) Egész jól sikerült felnőnöm, megállom a helyem ebben a szar világban :)
  • narumon
    #355
    No azt nem mondtam, hogy nem európából származik, de attól ő még amerikai. Nem a Texasi Joe ám az átlagamerikai.
  • bosco05 #354
    Ne mond már, a hülye amcsik miatt van a hitelválság, mert minden szart megvettek, ha kellett ha nem, fizetni meg egyik sem tudott..
  • Papichulo
    #353
    Te olyan szinten demagog vagy es sztereotipizalsz, hogy az mar nekem faj... remelem majd felnosz egyszer.
  • bosco05 #352
    Ja ebben van valami, csak egy idő után már az tűnik fel az embernek, hogy mindenki birka, aki meg nem arról hamar kiderül, hogy melyik európai országból származik :D
  • narumon
    #351
    "Vásárlásban tudatosak? :D Atyaég mi van itt. Voltatok ti amcsiban? Azok bemennek valahová meglátják hogy színes és volt a tv-ben aztán telerakják vele a kosarat :D"

    Fő különbség, hogy az amerikai akkor teszi ezt meg amikor van rá pénze vagy legalábbis megfelelő hitelfedezete. A magyar ember meg akkor is megteszi ezt ha másnap már nem tud mit enni.
  • narumon
    #350
    "Egyébként az amerikai átlagember buta mint a seggem... Sajnos ez is személyes tapasztalat, nem kell hozzá kutatás. Kimész és 10 perc alatt rájössz, hogy igazam van. Akinek ott van esze az európai :)"

    Mhm én elég sokat vagyok kint (bár idén még nem voltam), nekem nem ez jön le. Meg kit nevezünk európainak? Mert végülis mindenki az USA-ban :)
    Úgy fogalmaznék, hogy van amiben egyébként nagyon buta az átlag amerikai, de hát van olyan amiben nagyon buta az átlag magyar is. Más az oktatási rendszer és micsoda véletlen mások a prioritások. Én azt mondom, hogy nagyon könnyű kint találkozni pármillió földhülyével, de ez attól ott még nem az átlag elvégre 300 millió emberről beszélünk.
  • bosco05 #349
    Ráadásnak ott még a reklámok is kb így néznek ki. Vegyé sevrolét mer jobb minta dodzs. Aztán a paraszt megy és vesz Chevoret-et, mert ezt látta a tv-ben :) Nem szaroznak :)
  • bosco05 #348
    Az viszont igaz, hogy ha valami nem jó, azt azonnal gariztatják és hőbörögnek, ezt én is tapasztaltam, de, hogy tudatosak lennének, hát egyáltalán nem azok. Ha a tévébe iPhone megy akkor azt vesznek, ha SGSIII akkor azt. A legjobban irányítható népség az amcsi. Ha bemondják a hírekben, hogy Magyarországot összekötötték Franciaországgal egy híd segítségével, akkor az ott ténynek minősül, bár a sok hülye azt se tudja hol van Európa, ettől függetlenül gond nélkül benyelnek minden szart.
  • M2 #347
    Nem kajára értettem, műszaki cikkekre. Ha valami szar, azt nem tartja meg és aztán osztja az észt, hogy az pedig milyen jó. Ha kicsit nem azt és úgy csinálja mint szeretné, viszi is vissza.
  • bosco05 #346
    Vásárlásban tudatosak? :D Atyaég mi van itt. Voltatok ti amcsiban? Azok bemennek valahová meglátják hogy színes és volt a tv-ben aztán telerakják vele a kosarat :D
  • bosco05 #345
    Pedig az, de ebbe ne mennyünk bele :)

    "Ha annyira butak lennenek, akkor pillanatnyilag nem ok lennenek a vilag egyeduli szuperhatalma..."

    Ez mekkora baromság te jó ég :D Te mindenhez linkelsz valamit? :D Az amcsik meg a szuperhatalom :D háháhááá :D asdasd. Izrael meg a zsidók, na az sajnos szuperhatalom. Amerikát is ők irányítják, ahogy kicsiny országunkat is, utóbbit az ivóvíz miatt, de ebbe már tényleg ne mennyünk bele :) Egyébként az amerikai átlagember buta mint a seggem... Sajnos ez is személyes tapasztalat, nem kell hozzá kutatás. Kimész és 10 perc alatt rájössz, hogy igazam van. Akinek ott van esze az európai :)
  • M2 #344
    Az amcsik pont olyan emberek mint mi, csak nem erőltetnek rájuk teljesen felesleges tudásokat, hanem segítik őket, hogy jó gyakorlati szakemberek legyenek.

    Nálunk meg aztán nagyon örülök, hogy a vízvezeték-szerelőm tudja merre van Azerbajdzsán és hogy szaporodnak genetikailag az amőbák, de a csap meg csöpög miután kilépett az ajtón.

    Vásárlásban meg tudatosabbak mint mi, ha valami szar, azt azonnal visszaküldik és lecseréltetik.
  • Papichulo
    #343
    "Nincs értelme ilyen témában linkelni, körül kell nézni az utcán, illetve a környezetedben."

    Az en kornyezetemben senki olyan nincs akit fanboy-nak lehetne nevezni, akar android, akar iOS telefonja van. A link pedig egy reprezentativ mintan keszult kutatas volt, talan egy csoppet komolyabb, mint a te szemelyes velemenyed.

    "Az amcsik meg elég buták, azt csinálják amit mondanak nekik..."

    Ha annyira butak lennenek, akkor pillanatnyilag nem ok lennenek a vilag egyeduli szuperhatalma...
  • narumon
    #342
    Én inkább azt mondanám, hogy az amcsik nagyon sokan vannak. Tehát nagyon könnyű ilyen vagy olyan emberbe is belebotlani. Ha olyan környezetben élsz kint akkor nagyon könnyen előfordul, hogy csupa intelligens ember van körülötted, és hónapokig nem beszélsz idiótákkal. Én nem merném azt mondani, hogy a magyar átlagember intelligensebb mint egy átlag amerikai.
  • bosco05 #341
    Ja bocs, ez Papichulonak ment, benéztem. Nincs értelme ilyen témában linkelni, körül kell nézni az utcán, illetve a környezetedben. Az amcsik meg elég buták, azt csinálják amit mondanak nekik...
  • bosco05 #340
    szintén :) És valóban nem lesz iPhone-om ha ez így marad :(

    Egyébként M2 üzenetére válaszolva, a kutatások nem itthon zajlottak, én természetesen hazai viszonylatban nyilatkoztam és pusztán megfigyelés kérdése, nem kell hozzá kutatásokat végezni :)
  • Papichulo
    #339
    Igy jartam... :)
  • M2 #338
    Értem én, de ha egy jól rendszerezett iTunes zenei mappád lenne, akkor ott sem lenne bonyolultabb egy album felrakása/leszedése (pipa bejelöl/kijelöl), az Apple meg abból indul ki, hogy tőle szerezted be a zenéket, ezért jól rendszerezett. :-)

    Ha meg saját mp3 zenéid vannak fájlokban akkor így jártál. :-)
  • Papichulo
    #337
    "Mondjuk ha valaki az iTunes miatt nem szereti az Apple-t, azt teljesen meg tudom érteni."

    En pedig igenis altalaban elegedett vagyok az Apple megoldasaival, mar regota szinte kizarolag Mac-et hasznalok. Az iTunes-szal viszont nem tudtam megbaratkozni :)

    "Nekem az iTunes azért marginális kérdés, mert hónapokig nem is látom"

    Szerencses ember vagy ;)
    Amint latod szamomra sem deal breaker, csak szeretnek valamivel tobb szabadsagot ezekben a dolgokban...
  • Papichulo
    #336
    "Amúgy iTunes azért lényegesen okosabb rendszerező, mint a mappás megoldás, csak nagyon sokan nem használják ki."

    Masok a felhasznaloi szokasaink... en ugy szeretem ezt csinalni, hogy pillanatnyi hangulatomtol fuggoen atdobok par albumot a keszulekre es elkezdem hallgatni. Nem szoktam - kulonbozo szempontok szerinti - levalogatasokat csinalni.

    De biztos nagyon hasznos az iTunes az ilyen jellegu felhasznaloknak, csak en jobban orulnek, ha adnanak lehetoseget olyan modszerekre is, amit en preferalok.
  • M2 #335
    Nekem az iTunes azért marginális kérdés, mert hónapokig nem is látom, zenéket egyszer rendszereztem és kész, többit meg megoldom más programokkal (iFunbox, ftp vagy webes kliens).
  • M2 #334
    Mondjuk ha valaki az iTunes miatt nem szereti az Apple-t, azt teljesen meg tudom érteni. :-)
    Kedvencem mikor kikapcsoltam volna az Appok szinkronizálását (minek foglaljon a számítógépemen a sok ipa tucatnyi gigákat, amiket ezért manuálisan le is törlök), erre rákérdez, hogy akkor rendben, hogy a telefonról letöröl minden programot? Hülye! :-)
  • Papichulo
    #333
    "Miért kell iTunes minden szarhoz?"

    Jo embertol kerdezed... pont en emlitettem ezt, mint problemat.

    " Az ilyenek miatt nincs iPhone-om és nem is lesz, amíg ezek a gyerekbetegségek benne maradnak."

    Ez nem gyerekbetegseg, hanem koncepcionalis dontes. Sok eselyt nem adok ra, hogy ez mostanaban megvaltozna... ugyhogy neked nem lesz egyhamar iPhone-od :)
  • M2 #332
    Ez szintén program függő, amivel én olvasok, azon így:
    ebook-reader-app-for-iphone-and-ipad

    Én se filmezek iPaden, gyerek nézi, de mióta felfedezte a youtube kínálatát, akár ki is kapcsolhatnám az otthoni szervert. :-)
  • Papichulo
    #331
    "Nem, erről szó sincs. Inkább fordítva, észrevettem, hogy birka és buta, aztán előkapta az iPhone-t. Egy idő után feltűnt, hogy elég nagy arányban használnak ezek az "okos" emberek ilyen készüléket, akikről nem mellesleg tudom, hogy enni nincs pénzük, de ezzel legalább tudnak villogni."

    Szerintem ebbe ne menjunk bele, mert a konkret kutatasok pont az ellenkezojet bizonyitjak:
    "Speaking of demographics, most of the Android users were between 18 to 24 years of age while 29% of the iPhone users are more likely to be over 35 years. iPhone users represent the richer spectrum of the society with 67% users having an annual household income of $200K or more. 80% of the Android users are more likely to have only a high school diploma compared with 37% of the iPhone users to have a graduate degree."

    http://socialtimes.com/differences-between-an-average-iphone-and-android-user-infographic_b75069
  • narumon
    #330
    Egyetértek.
  • M2 #329
    Amúgy iTunes azért lényegesen okosabb rendszerező, mint a mappás megoldás, csak nagyon sokan nem használják ki. Nagyon jó a számok értékelési lehetősége, mikor kérek minden előadótól csak a legjobb számokat, vagy csak a 4-5 csillagos számokat, vagy csak a Jazz és 3 csillag feletti számokat, vagy csak a Rock számokat, kivéve amiket már valaha átugrottam (mert nem tetszett). A teló folyamatosan mindenről adatot gyűjt, amit később ki lehet használni ilyen szűrésekre.
  • Papichulo
    #328
    http://itunes.apple.com/us/app/track-8/id519363162?mt=8

    Eleg nepszeru lejatszo, de csak zenet tud kezelni. Jul 19. volt az utolso update ;)

    Videora BuzzPlayert hasznalok.
  • bosco05 #327
    No de iPhone-on ezt sem lehet! Ettől vagyok kibukva :( Miért kell iTunes minden szarhoz? Az ilyenek miatt nincs iPhone-om és nem is lesz, amíg ezek a gyerekbetegségek benne maradnak.
  • Papichulo
    #326
    "Teló gépre rádug, zene mappa megfog, copy, teló lehúz, jött a médiakeresés, betette automatikusan a lejátszási listába szelektálva előadó műfaj meg minden szerint, play. Ezek a lépések, ennél egyszerűbb szerintem nincs"

    Ebben latod maximalisan egyetertunk ;)
  • Papichulo
    #325
    Akkor inkabb en kerdezem meg, hogy te hogyan szoktal ftp-vel feltolteni egy epub-ot az iBookhoz? En eddig erre nem talaltam megoldast.

    "Filmeket eleve fel sem másolom, van olyan progi ami látja az otthoni linuxos szervert és onnan játszom le a filmeket, ennyi."

    Ezt en is igy szoktam csinalni, bar sok filmet nem szoktam nezni az iPad-en.
  • narumon
    #324
    Nem ismerem a Track8.at, ha nem tudja akkor gondolom valami régi szoftver lehet? Nincs updateje?
    Nekem lejátszónak az OPlayer van most fent mert ez válogatás nélkül megeszik minden zene és video formátumot. Ebbe szoktam behajigálni ami hirtelen kell oszt kész :)
  • bosco05 #323
    Nekem driveon keresztül van, g+ nem a kedvencem.
  • bosco05 #322
    Értem én, hogy mit csinálsz, nincs is ezzel gond :)
  • M2 #321
    A Google+ teljesen jól megoldja ezt a problémát, iPhone-on is jobban szeretem, mint az iCloud 5 gigájába beengedni a sok giga fényképet (bár 30 napig korlátlan mennyiséget tárol): beállítom, hogy csak akkor menjen a szinkron, ha wifi hálózatra vagyok kapcsolódva, ilyenkor mobil netet békén hagyja. Szerintem Androidon sincs másképp, hisz saját cuccuk.
  • Papichulo
    #320
    "Rakj fel egy zenelejátszó szoftvert ami szimpatikus. Ennek lesz egy saját különbejáratú mappája,"

    Ismerem ezt a modszert, a goodreadernel mukodik is. Viszont zenehallgatasra en a Track8-et hasznalom es nem latok ennel kulon mappat az iTunes file sharing alatt. Bar erdekes mert a downcast-nek van menupontja, de nincs benne semmi, annak ellenere, hogy az eszkozon jopar podcast-et toltottem le vele...

    "Node az applenél ez a koncepció lényege, hogy ne szívassák az átlagusert fájlokkal"

    Persze, nincs ezzel semmi bajom, csak hagyjak meg nekem a lehetoseget a regimodi modszereim hasznalatara is. En peldaul az iTerm2-ot is sokat hasznalom :)
  • narumon
    #319
    Hát itt csak a zene mappával van a gond :)
    Mármint hogy valahol rendszerezned kell ha máshol nem akkor könyvtárakban (vagy nem tudom, hogy csinálod én erre hárklis vagyok). Nekem a zene mappa az egy NAS-on van, kb 2TB-nyi zene van most ott. Mindegyik rendszerezve, tesztelve, vagy eleve saját digizés vagy rippelés.
    Namost szinte minden NAS itunes kompatibilis, ami azt jelenti, hogy itunes listát hoz automatikusan létre, és itunes ezt alapból látja. Azaz ami nálad mondjuk a Total Commander vagy a windows intéző az nekem az itunes. Semmivel sem indítok több programot mint te. Én itunest indítok és abból mondom meg, hogy melyik albumot rakja most a telefonra.