558
  • M2 #398
    De az biztos, hogy ha Android telót akarok esetleg venni, téged kérdezlek meg! :-)

    Most a Nexus a nyerő?
  • M2 #397
    400 app? Én szerintem életemben nem néztem még meg annyit, igaz nem is vagyok a telefonomhoz nőve.

    "iPhone-on van-e ilyesmi, illetve lehet-e rá ilyet írni?"
    Fogalmam sincs, soha nem volt ilyen igényem.

    Nekem itt az jött le, hogy ti annyira rá vagytok gerjedve a telefonokra, amennyire egy iPhone-ra nem is lehet. Nekem/nekünk ez meg csak egy használati tárgy a sok közül és az időnket inkább más dolgokra szeretjük szentelni.

    Amúgy nekem még az is az iPhone mellett szólt, hogy temérdek kiegészítő van hozzá, vettem hozzá ütésálló tokot, amiben nem is látszik hogy milyen készülék és Klipsch fülest, aminek a gombjaival vezérelni tudom a telót (és azt is tudom, hogy a következő iPhone-hoz is jó lesz).
  • Papichulo
    #396
    "iPhone-on van-e ilyesmi, illetve lehet-e rá ilyet írni?"

    Olyat, hogy egyszerre ket ablakban ket kulonbozo videot jatszik le? En meg nem talalkoztam ilyen alkalmazassal es ketlem is, hogy lenne. Van ennek amugy barmi gyakorlati haszna?

    "valamint egy 'idézetek' widget, két időjárás widget és egy status widget figyel"

    Ket idojaras widget a lock screen-en egyszerre? Ennyire nem bizol meg egyikben sem? :) Nekem altalaban csak a player pro vagy a poweramp widget volt ott... ugy latom te nem aprozod el a dolgokat:)
  • levente68
    #395
    Ok, értem.
    TOP3-mat azért nem tudok mondani, mert rengeteg nagyon jó dolog van és igen nehéz lenne hármat kiemelni.
    50 olyat hamarabb tudnék mondani, amit hajlandó lennék a most fent lévő kb. 400-ból törölni. Pedig az a 400 már egy szelekció eredménye, idő híján csak annyi került vissza rá telepítéskor, meg persze azóta néhány.

    Ma fingattam kicsit az egyiket: Super Video Player, ami ablakban játszik video-t, mint az S3. Indítottam kettőt, szépen vitte, aztán az egyikben egy FullHD-t, na akkor már szaggatott, de ha a másik ablakot bezártam, akkor a lebegő ablakban, ahova azért még át is kell méretezze, tökéletesen ment. Majd még kipróbálom, hogy egy lebegő ablakban mellette egy böngésző mit eredményez, csak most a második S2-t készítem elő új ROM-hoz.
    Kérdés: iPhone-on van-e ilyesmi, illetve lehet-e rá ilyet írni?

    Mert ez S3 feature-ként ismerős sokaknak, de a Floating Browser szerintem hamarabb volt nekem S2-n.


    Az arcfelismeréses balhé jópofa, első béta ICS óta van, tehát messze nem újdonság. Én mondjuk nem használom, kicsit teszteltem csak kb. fél éve. Nálam a Lock Screen-ről 6 alkalmazás indítható, meg két funkció, valamint egy 'idézetek' widget, két időjárás widget és egy status widget figyel ;o)
    De elérhető a Status Bar is. Ebben az a fincsi, hogy bármit onnan használva majd abból kilépve a Lock Screen-re kerül vissza a telefon. Persze ez akárhogy beállítható.
  • narumon
    #394
    Fúú gyerekek úgy bezabáltam mint az atom :)Zacher tortát csinált asszony, benyomtam vagy felét :)

    No volt itt szó androidnál arcfelismerős lockscreenről, véletlen belefutott de iphone alatt is van ilyen, szóval ez sem egy olyan dolog amit csak android tud. Csak gondoltam szólok :)
  • M2 #393
    Én kérdeztem a Top3-at, nem lefikázni akartam, hanem tényleg megnézni fejlesztői szemmel, hol tartanak androidon. Ötvenet meg biztos hogy nem nézek át, el se kezdem.
    De aztán webről benéztem, egész jól gatyába rázták már a store-t és igen találtam progit ami nagyon jó (bejövő eseményekkel lehet irányítani a telefonon bármit) és soha nem lesz iPhone-on, mert ott nincs ilyen szintű hozzáférési lehetőség.

    Mellesleg amit Papichulo belinkelt (fejlesztő vélemények), elolvashattátok volna, mert egyáltalán nem voltak elfogultak, a cikk vége felé írták is, hogy az Androidról iOS-re portolás meg szintén nagyon nehéz vagy sokszor lehetetlen a zártabb rendszer miatt.
  • levente68
    #392
    Nem véletlenül vagyok én kikiáltva Samsung fan-nak ám!
    Ma a Samsung gyártja azokat a telefonokat, amik a legtöbb szempontból vizsgálva a legjobbak lettek.

    - nincsenek atombiztosan lezárva, így a geek-ek, ROM főzők kedvelt márkája.
    - hardware szempontjából az élvonal mára (mint régen a Nokia, majd a HTC)
    - a gyári ROM-ok az átlag user-nek teljesen jól használható és stabil használatot tesznek lehetővé.
    - még a kifejezetten illegális dolgokat is ezeken lehet megcsinálni leginkább ;o)

    Emiatt nekem most Samsung telefonjaim vannak mindenképp.
    Ahogyan előtte meg kizárólag HTC-k, mert akkor az volt a vezér. Előtte a Nokia. Mára meg egyszerűen, ha sért valakit, ha nem, a többi a futottak még kategória mindjárt a második helytől lefelé.

    Android-osokról beszélek, az iPhone maga egy egyedülálló fogalom az első és utolsó helyen a kategóriájában és igen, szinte csak a Samsung tudja felvenni ellene a harcot, még a HTC a HOX-szal sem, sajnos.

    Amikor ez megváltozik, én simán átnyergelek másra. Nem drukkolok neki, nem drukkolok ellene, teszek rá, győzzön a jobb.
  • levente68
    #391
    Én is örülök, már csak meg kellene tartanunk ezt a hangnemet és az odafigyelést arra, hogy nem bántani akarjuk egymást, gondolom.

    Annyiban továbbra is vitáznék, hogy a hifis hasonlatban nagy a sántítás, mert arra utalok, hogy a 'célgép' általában egyetlen funkció kiszolgálására készül és azt kell 'ultimate' módon végeznie.
    Ezek az okostelefonok pedig multifunkciósak.


    §§§§

    "Amiben szar, abban az és amíg több ilyen dolog említhető ellene, mint az Android ellen, addig igenis összességében egy bizonyos igényszint felett rosszabb."

    Erre még mindig azt tudom mondani, hogy igény kérdése. Én jelenleg több problémát tudok mondani androidra mint iOS-re te meg fordítva. Ez ennyire egyszerű, nincs olyan, hogy alap igazság.
    §§§§§

    Pontosan ezt mondom, igény kérdése. Nem azt mondom, hogy legyen igényed arra, amit nem tud, hanem állítom, hogy jobb az, ami összességében jól teljesítve sokkal több funkciót lát el.
    Vannak a funkciók között olyanok, amit igenis az iPhone lát el jobban, de a TELJES értékelésben a sok hiányzó dolog miatt elbukik.
    Jobban zenél az iPhone, sőt a zeneszerkesztő és létrehozó progik is jobbak rá, sőt valóban néhány progi jobb és hamarabb frissül rá, bár ez már változik. Tessék megnézni a Waze-t, de már ugye Primo is van Android-ra, bár az eredete a homályba vész. Lényeg, hogy egy jó programozó által rendesen megírt program ugyanolyan jól fut Android-on és én nem várom, hogy ezeket mind ismerjétek, de azt nagyon kérem, higgyétek el, hogy óriási fejlődés ment végbe és ne ilyen 'pölö', meg 'mondjad a TOP3-t' kötözködés legyen, mert ahogy iPhone-ra sincs TOP3, Android-ra sincs. TOP50-et már szívesen összeállítok, gondolom, neked is könnyebb lenne, mint hármat kiemelni. Ráadásul, meg is írtam pár programot, amik szerintem fontosak, arra meg nem született válasz.
    Azért nem, mert a kérdező szándéka az volt, hogy a TOP3-ba sorolt programokat egyenként lefikázva nyerjen képzeletbeli csatát, viszont a sok közül, amit leírtam, a javát valószínűleg nem ismeri és már nem mélyedt inkább a dologba. Ez nem te voltál, tudom.


    Az mondjuk érdekes, hogy több hibát tudsz mondani Android-ra, mint iPhone-ra. Elmondásod szerint rengeteg funkciót még az iPhone-on se használsz, ebből következően kevesebb gondba is futsz bele, ez logikus, ugye. Android-ot meg, ha jól értelmezem pár év vitáit, egy kicsit idegenkedve és ritkán forgatsz. Ez az oka amúgy annak, hogy olyan dolgokat hozol fel ellene, amik csak régen, vagy soha nem is voltak helytállóak. Nagy valószínűséggel több hibát, gondot tártam én fel az Android viszonylag mélyen való túrása közt, mint amennyit te, így hidd el, ha mondom, ezekből sokra megszületett a megoldás és fel kell kötnie a gatyót Apple-nek.
  • narumon
    #390
    Én is olvastam, csak kérdés, hogy az mikor jön? Egyébként egy ideje böngészőből is megy rendesen.
  • bosco05 #389
    a Prime az nem lesz, hanem van ;)

    Azért remélem mindenki tanult valamit a másiktól :)
  • M2 #388
    Nagyon jó kis telefon lesz a Nexus, de itt meg kezdünk unalmasak lenni, remélem jön az új Apple cikk és akkor egymásnak ugorhatunk és kezdhetjük elölről! :-)

    Érveket betölteni, védőszemüveg fel, linkeket a vágólapra, vigyázz, kész...
  • bosco05 #387
    Az biza szar telefon lenne :) Amúgy ha már a vásárlásról esett szó, én is százszor meggondolom mit veszek. Először egy Motorola Defy került hozzám, ami már "normális" készüléknek mondható, azonban a Motorola butaságának köszönhetően kb 9 hónap után úgy döntöttem megválok tőle. Az ok egyszerű. A kedves gyártó (ami ugye már Google tulajdon), úgy gondolta, hogy az egyébként hardverilag közepesnek mondható (a proci vígan szalad 1,2 GHz-en is) telefonnak elég lesz a Froyo (2.2). Hát én nem gondoltam így és ekkor vágtam bele a főzött ROM-ok telepítésébe. Kipróbáltam elég sokat, mire rájöttem, hogy ez nem járható út. A ROM-ok jól működtek, kb két hónapig, amikor is történt, hogy az összes lepadlózott szétszemetelve a wipeot. Ezt követően úgy döntöttem, hogy a hivatalos kiadású Android mellett teszem le a voksomat. Kerestem kutattam és végül a Nexus Prime és a Nexus S maradt mint lehetséges jelölt, de mivel előbbi lényegesen újabb és erősebb, ezért azt fogom venni. DE! És most jön a lényeg: Nem adok ki meggondolatlanul 110 ezer forintot egy olyan gyártó készülékére, amivel huzamosabb ideig nem volt tapasztalatom (nem azért mert nem tehetném meg, hanem egyszerűen nem akarok befürödni vele, mint ahogy tettem a Motorolával), így most vettem magamnak egy egyszerű GIO-t, ami tökéletes referenciája lehet a Samsung minőségének (hiába olcsó, azért valamilyen szinten mutatja, hogy mit hoz a gyártó). Meglepően tapasztaltam, hogy az eleve gyengébb készülék mérföldekkel jobban teljesít a lényegesen erősebb Motorolánál. A Samsung egészen a 2.3.6-ig frissítette a GingerBreadet rá (a telefon szerintem nem is alkalmas sokkal többre) és gyakorlatilag mindent kipréselt belőle, amit csak lehetett, mindemellett zökkenőmentesen, fagyás nélkül fut és teszi a dolgát. Nekem a munkámhoz elengedhetetlen az okostelefon és érdekes módon ez az olcsó kis készülék szinte minden igényemet kielégíti. Ha egy hónap múlva még ugyanilyen pozitívan látom a világot Samsung téren, nyugodt szívvel fogok Nexus Prime-ot venni, mert biztos vagyok benne, hogy minőségi telefon, mely a Google minden támogatását élvezi. Szerintem jelenleg ez a teteje, a minden igényt kielégítő telefon, a kellően erős hardverrel, elérhető áron. Persze amikor úgy értem minden igényt kielégítő, akkor itt magamra gondolok első sorban, de például amik itt felmerültet mint Android hiányosság, azoknak a 99.9%-át a Nexus tudja, hozza és viszi :) True story :)
  • M2 #386
    Most olvasom, hogy az iOS6-ban már nem lesz benne a Youtube, ami azért örvendetes, mert a Google kiad rá saját App-ot, lényegesen több funkcióval.
  • narumon
    #385
    Jah annyit akartam még írni csak példának, hogy a mostani telefonok filmlejátszási képességei nagyon jók. Az iphone is nagyon jó ebben. Viszont én a kipróbáláson kívül még alig alig használtam, tehát ez pl erre is azt tudom mondani, ha hiányozna a telefonból ez a funkció az sem volna nagy dealbreaker mert tisztában vagyok vele, hogy nagyjából dísznek van ott. Persze ilyen nincs mert a youtube lejátszást meg használom sokszor, és milyen telefon lenne már az ami youtubeot lejátszik de videot nem :)
    Nah mindegy csak hangosan gondolkodom :)
  • narumon
    #384
    Előszőr is örülök, hogy sikerült higgadtan és normális hangnemben válaszolnod, így van értelme eszmét cserélni.

    "tesztelés után állítom valamiről, hogy jó, nem azért, mert azt vettem és akkor már megvédem…"

    Ezt pl sokszor az apple nyakába varják, hogy csak védig a tulajok a szar vásárlást. Ez ott dől meg, hogy akkor nem venné meg az újat. Ha én nem lennék maximálisan elégedett az Iphone4-el akkor nem is gondolkodnék azon, hogy az ötöst megvegyem.

    "de higgyétek el, nem tartok meg valamit, ami nem vált be."

    Ezzel abszolút egyetértek!

    "Nagyrészt ezt megválaszoltam, de a példád igenis rossz. Az erősítőd egy célgép egyetlen funkcióval, míg mi itt multifunkciós kütyükről beszélünk, "

    Azért a telefon is valamennyire célgép, mert lehet rajta lejátszani filmet, zenét, játékot stb, de ha az alapdolgot nem jól csinálja akkor hiába tudja nagyon jól a többit max konzolnak veszi meg az ember. Én már annyiszor leírtam telefonban nekem az egyik legfontosabb az egyszerű kezelés - ezt kibeszéltük párszor, ez a telefonom hifije ha úgy tetszik :) (Mielőtt belekötnél nem azért mert nem tudnék megtanulni bármit, hanem azért mert ha annyi időm van azt más fontosabb dolgoknak szentelek) pl nem érdekel, hogy a hifim bonyolultabb mint az átlag mert azzal szívesen szarakodok, a telefonommal nem.

    "Amiben szar, abban az és amíg több ilyen dolog említhető ellene, mint az Android ellen, addig igenis összességében egy bizonyos igényszint felett rosszabb."

    Erre még mindig azt tudom mondani, hogy igény kérdése. Én jelenleg több problémát tudok mondani androidra mint iOS-re te meg fordítva. Ez ennyire egyszerű, nincs olyan, hogy alap igazság.

    "Van a Google Android, amit már nem használhat csak az, aki betart pár szabályt, amit a Google megkövetel."

    Akkor meg egyszerű, a googlenek meg kell akadályoznia, hogy a kívül eső szoftverek hozzáférjenek a play-hez. És már meg is oldódna a gond, mert egyből minden gyártó kénytelen lenne a google androidot használni.

    "Nem trollkodni szeretnék, de itt számos szakmabeli rád szólna: VINYL!!!"

    Velük is leállok vitatkozni, mert ez bizony Magyarországon bakelit. Így terjedt el így is fog már maradni. Komoly forumon mindenki vinyl megnevezést használ, de Magyarországon valakinek azt mondod vinyl akkor nem tudja miről beszélsz. Ha mondod neki, hogy bakelit lemez akkor egyből tudja. Még a vaterán is bakelit lemez a menü címe és nem vinyl.

    "Sok suttyó, maffiózó, meg felvágó kezében látsz iPhone-t direkt úgy játszva az agyát, hogy mindenki lássa."

    Ez most szép lassan átalakul Samsung Note-ra, jó nagy lehet vele villogni. Újabban én a kopasz állatoknál a lesötétített Mercivel ilyeneket látok.
  • levente68
    #383
    Nos, valóban el szoktam tűnni, de csak azért, mert feladom és erre meg is van az okom mindig.
    Most még itt vagyok, és akár hiszitek, akár nem, örülök, hogy alábbhagyott mindaz, amitől a hajam hullik, bár azért nem tagadtátok meg magatokat néhányszor így sem ;o)
    De megpróbálok kulturáltan pár dologhoz hozzászólni, ha megengeditek egy iPhone-os topikban…
    Nem írom, kinek válaszolok, szerintem felesleges és nagyrészt mindenki fogja is tudni.


    §§§§
    levente szerint viszont CSAKASAMSUNG! akkor most mivan? :)
    §§§§
    Sokszor elmagyaráztam, hogy ez messze nem így van, csakis addig, amíg a Samsung teszi le azt, ami legjobban megfelel az elvárásaimnak. Én szarrá tesztelés után állítom valamiről, hogy jó, nem azért, mert azt vettem és akkor már megvédem…
    Előtte meg szarrá olvasom magam, hogy tudjam, mi érdemes megvételre. Ha meg nem jó, el tudom adni utána, esetleg még bukás nélkül is, de higgyétek el, nem tartok meg valamit, ami nem vált be.


    §§§§
    Az iOS eleve úgy van kiépítve, hogy egy központi rendszer körül forog minden (iTunes és a store-ok), abba most ne menjünk bele, hogy maga az itunes milyen szoftver, de szerintem a koncepció az halálosan jó. Abból indulnak ki ugyanis, hogy naponta vagy maximum pár naponta ugyis odaülsz a PC-d, notid elé és akkor tedd oda a telefonodat is. Mindent egy helyen elérsz és mindent egy helyen kordinálsz - mint írtam is nekem pl nagyon hiányzik, hogy az androidnak nincs egy ilyen vezérlőközpontja pedig ez egy MUSTHAVE! szerintem. És írhatnának az itunes-nál sokkal jobb programot is, csak legyen egy központi irányítás ahol elérem az összes szoftveremet, zenémet, ami felügyel mindent.
    §§§§
    Ebben igazad van, ez jó, csakhogy erre kitűnően alkalmas progik vannak amúgy Android-ra is, tény, hogy nem gyárilag, kivéve, amit adnak vele. Más a koncepció és megadja nekem a választás lehetőségét, nem kényszerít. Ezt nagyon szeretem.



    §§§§
    Hááát azért a Samsung még véletlenül sem szeretne elveszíteni egy ekkora megrendelőt. Ha kenyértörésre vinnék a dolgot azzal egyértelműen a Samsung járna rosszabbul szerintem. pár milliárdos üzlet elvesztése senkinek sem tenne jót. Az applenek csak az lenne benne a rizikó, hogy zökkenőmentes legyen az átállás.
    §§§§
    Nem olyan rég, mikor eléggé úgy látszott, hogy a perek és betiltások miatt kenyértörésre kerül sor, sokan temették a Samsung-ot, mondván, emiatt bebukik, mi pedig mondtuk, hogy mivel ezáltal kapacitás szabadul fel (amiből komoly hiány volt), több készülék jelenik majd meg Samsung logo-val. Nos, nekünk lett igazunk. Ráadásul, a mai napig talán a legnagyobb beszállító a Samsung maradt és marad is!




    §§§§
    Azért levente elég keményen ilyeneket állított itt mindenkiről.
    §§§§
    Amikor valakit elhordtam butának, meg egyebeknek, arra meg is volt az okom, így azokat a kijelentéseimet, ha büszke nem is vagyok rájuk, fenntartom. De nem mindenkiről, ti nem vagytok mindenki, igyekeztem sokszor leszögezni, vannak nem elborult iPhone-osok is, így nem is kell bocsánatot kérnem tőlük. Valamint, ha igazad van, annak hidd el, csak örülök. Volt rá példa, meg is írtam.



    §§§§
    Az lenne a cel, hogy bevetelt realizaljanak a szabadalmaik utan. Ezert is lehetseges az, hogy minden egyes eladott android telefon arabol tobb bevetele van a Microsoft-nak, mint a Google-nek.
    §§§§
    Ezt nem pontosan tudod, mert ez a MS mocskos zsarolása miatt van így, nem szabadalmi téma.



    §§§§
    Egyébként még az tehetett be szegény Jobs lelkének, ahogy Billy annak idején csúnyán átkúrta a fejét.
    §§§§
    Nem egyszer és nem kicsit…



    §§§§
    Előtte is lehetett már tudni Jobs Sony szeretetét, de tényleg ne menjünk bele, mert te minden Apple-el kapcsolatos negatív véleményt, vagy visszhangot csak cáfolni tudsz, elfogadni, vagy átgondolni nem, úgyhogy innentől teljesen értelmetlen minden kommunikáció a témával kapcsolatban.

    En csak azokat cafolom, amik nem valosak. Nem tunik fel, hogy minden allitasomat ala tudom tamasztani bizonyitekokkal? Legyunk oszintek, ez itt keves mas emberrol mondhato el...

    Ember, en legalabb ala tudom tamasztani a kijelenteseimet valamivel! De masok mivel tamasztjak ala? A nagy budos semmivel. Ok axiomakban beszelnek, vagy mi?
    §§§§
    Ez egy nagyon fontos rész, nem fogok cikkeket linkelgetni, mert nem mások mondják meg, mit tapasztalok Android ügyében, ezért egy általatok linkelt, butaságokat tartalmazó cikkre nem fogok más cikket citálni, ha magam tapasztalata alapján kijelenthetem, hogy nincs igaza. Persze, nekem nem hiszitek el, de ha lenne egy blog-om, ahova publikálnám szépen és más néven, azt belinkelve elhinnétek, amit írok? Sajnos nem, mert nem akarjátok legtöbbször és ettől megy ki a biztosíték és nem csak nálam.



    §§§§
    A gond az (sokadjára), hogy vannak emberek akik meg akarják magyarázni, hogy ezen hiányosságok miatt hülye aki iphonet vesz. Holott az ő telefonjában is rengeteg a hiányosság csak azt nem látja be. És van akinek ezek a hiányosságok nem hiányosságok a másik meg nagyon is az.
    Hogy megint hifis példával éljek (amitől leventét kirázza a hideg), ha én egy erősítőt akarok venni, akkor leginkább az érdekel milyen a hangja, az adott pénzért milyen hangot kapok. És akkor hiába van a konkurenciának olyan ami 45 funkcióval többet tud ha egyszer engem az nem érdekel. Nem tudom érthető-e a példa.
    Levente például (és ne ess ebbe a hibába mert éppen erre haladsz), úgy mond dolgokat TÉNY-nek, hogy nem linkel semmit ergo csak a fejében létezik.
    §§§§
    Nagyrészt ezt megválaszoltam, de a példád igenis rossz. Az erősítőd egy célgép egyetlen funkcióval, míg mi itt multifunkciós kütyükről beszélünk, de akkor az összes telefonnál a mai napig jobb egy Nokia 6310i a maga kevés, de überelhetetlenül jól ellátott funkciójával a te analógiádat követve.



    §§§§
    Eddig azt eroltettek, hogy szerintetek miert olyan szar az iOS.
    §§§§
    Nem erőltettük.
    Amiben szar, abban az és amíg több ilyen dolog említhető ellene, mint az Android ellen, addig igenis összességében egy bizonyos igényszint felett rosszabb.



    §§§§
    "csak ezt tartom idegesítőnek, hogy alap dolgokhoz megoldást kell keresni iPhone-ra :)"

    Miért? Amikor androidra kell azt keresni az teljesen normális? MEgint nem értem.
    §§§§
    Mert nem akarod. Az a fontos, hogy melyik esetén van több olyan dolog, ami miatt megoldást kell keresni, míg a másik root nélkül gyárilag ad rá lehetőséget, tehát a kevesebb tudással rendelkező is könnyebben kap több funkciót, ha kell neki.
    Mindig avval vágtok vissza, hogy rátok akarunk erőltetni egy-egy funkciót. Soha nincs erről szó, csak nagyon hiányoljuk, mert sokak hiányolják. Nem az én néha tényleg nem hétköznapi igényeimről van szó, amik esetenként extrémek és csak nagyon kevesek igénylik, hanem olyanokat, amik simán benne lehetnének az árban is, meg a térfogatban is és senkit nem zavarnának, hogy megvannak, bár ő nem igényli. Filléres dolgok hiányoznak, legtöbbjük hiányát egyébként hazugsággal igyekeznek igazolni és ezt néha, sőt legtöbbször ti beveszitek, mi nem.
    Sajnos, a legtöbb azért hiányzik, mert a stabilitást veszélyezteti a funkció kezelése és így oda lenne egy valóban komoly érv, ami persze azért nem teljesen igaz és mára az Android stabilitása mellett a fluid működés is megvan, lásd Project Butter.




    §§§§
    Ezt mondom, hogy 1 kompatibiliset kéne csinálni és csókolom. A kies megy bármelyik telefonnal? Úgy értem bármilyen androidossal? Vagy csak samuval?

    Fel kéne nőnie ehhez a feladathoz a googlenek és központosítani.
    1, Minimum hardvert meghatározni - máskülönben nem írhatnák rá, hogy mittomén google compatible
    2, Közös szoftvert létrehozni, hogy a user ne a gyártótól függjön hanem a szoftver kiadójától.
    §§§§
    Nagyon fontos dologban nem vagy képben: a Google-é az AOSP Android, amit bárki ingyen felhasználhat, így jelenik meg egy rakat olcsó cucc változó minőséggel persze. Van a Google Android, amit már nem használhat csak az, aki betart pár szabályt, amit a Google megkövetel. Namost, még itt sem várható, hogy olyan durván megkössék a gyártók kezét, hogy az az Apple által járt úthoz nagyon hasonlítson és ennek én például örülök.
    KIES-t pl. nem is használok és csak jobban tudom így megoldani a dolgokat, bár lehet, hogy egyszer elér olyan szintre, ahol áttérek rá.
    Sajnos, való igaz, hogy a Samsung software-ei még komoly fejlődés előtt állnak, szívok is némelyikkel, bár még így is nagyszerű dolgokat érek el velük. PL. a TV-m menüje is lehetne egy-két ponton értelmesebb és a PC-im tartalmát a hálózatomon megosztó progik is lehetnének okosabbak, így nem kéne néha bevetnem a mobil HDD-met. NAS viszont hál’Istennek nem kell így, se médialejátszó, bár van egy bontatlan, de csak porosodik.



    §§§§
    mindenbe bele lehet hallgatni még akkor is ha végül bakeliten rendelem meg az amazontól :)
    §§§§
    Nem trollkodni szeretnék, de itt számos szakmabeli rád szólna: VINYL!!!
    Wikipédia: A hanglemez hanganyag tárolására szolgáló analóg adathordozó. Egy lapos korongból áll, amin a lemez mindkét oldalán a széléről a közepe felé spirális barázdák indulnak, amikről a hangszedő olvassa le a hangot. A 20. századnagy részében ezt a technológiát használták a zene kereskedelmi célú sokszorosítására. Az audiofilek körében és az elektronikus zenében a 20. század vége, 21. század eleje felé újra divatba jött. Közkeletű, ámde téves neve „bakelitlemez”.[1] A 78-as fordulatú gramofonlemezek sellakból, míg a mikrobarázdás hanglemezek vinylből – a polivinil-klorid és polivinil-acetát kopolimerjéből – készültek.[2]





    §§§§
    Azt meg tényleg nem is értem, miért nem működik, hogy a telefontól lekéri az Andoidos store a Capabilities listát, abból tudja mi futhat adott rendszeren és ez alapján szűri a találatokat (mint ahogy az Apple Appstore is teszi).

    Node az applenél ez a koncepció lényege, hogy ne szívassák az átlagusert fájlokkal, könyvtárakkal és egyéb idejétmúlt dolgokkal. És nekem pont ez a szimpatikus benne, hogy könnyedén el tudom magyarázni még anyósomnak is a tablet működését és már tudja is használni. Nem kell előtte arra megtanítanom, hogy mi a fájl, mi a könyvtár, stb stb.
    §§§§
    Ez jól hangzik és jópofa is, csakhogy az így a gépedre került anyag átnevezésre kerül és alig találod meg, ez sok esetben gond lehet.



    §§§§
    Azt nem is állítottam, hogy nincs Android fanboy :) Van abból is bőven :) Idegesítenek is mint az állat, mert állandóan jönnek a szemét főzött ROM-okkal, hogy ilyen jó meg olyan jó, aztán kéthetente újrarakják a telót :)
    §§§§
    Félig magamra ismerek ebben, de elmondok valamit, ezektől a kényszeresen telepítőktől én is kész vagyok. Én használok stock és főzött ROM-okat is és nagyobb hányadban főzötteket, sőt mára sokszor nem is Samsung alapúakat. Megvan ennek az oka, sok plusz funkciót kapunk velük és sok marhaságtól megszabadulunk.
    Nem szoktam friss ROM-okat azonnal felrakni, mindig megvárom a tapasztalatokat és esetleg újabb release-eket, így most is több hónapos az a ROM, ami az egyik S2-mön van és a verziószáma 1.1, míg már 1.6 is volt belőle letöltve.
    Nem szivatom meg magam egy-egy olyan ROM-mal, ami nem hoz annyit, amiért érdemes lenne váltani, de esetleg valami rossz benne. Nekem minimum fél nap, mire belakok egy ROM-ot, mert a tiszta telepítés híve vagyok, rengeteg telepítésem közül csak egy volt no wipe. Minden alkalommal akkurátusan telepítek és olyan állapotra hozom, hogy egy bekrepálás esetén ne lehessen kideríteni, hogy beletúrtam nem kicsit. Ma egyébként már ezt is nagy biztonsággal és pár kattintással el lehet érni, de én akkor is megcsináltam, amikor nem két perc volt.
    Nagy segítség a Titanium Backup, azon kevesek közé tartozom, aki simán teheti vissza a programjait adatokkal együtt akár óriási verziószám különbségnél is.
    Ezt kevesen csinálják így és én nem tartozom az olyanok közé, akik idegesítenek téged ebben a témában. ;o)
    Mára meg vettem még egy S2-t, na arra meg simán tolom fel a legújabbat és tesztelem, nem is vagyok vele annyira elégedett, hogy megtartsam rajta és a másik S2 legyen a tesztkészülék az új ROM-hoz.



    §§§§
    Filmeket eleve fel sem másolom, van olyan progi ami látja az otthoni linuxos szervert és onnan játszom le a filmeket, ennyi.
    §§§§
    Ilyen Android-ra az ősidők óta ugyanúgy van.





    §§§§
    Én meg szintén sokszor leírtam, hogy ritka buta dolog a készülék alapján megítélni embereket. Mert aztán meglátod a kezében az iPhone-t és onnan kezdve mindegy mit mond vagy csinál, hülyének fogod nézni, ami nagy hiba.
    §§§§
    Ez így igaz és itt sem azokat hülyézzük le, akik nyitottak arra, hogy elismerjenek dolgokat.
    De azért szögezzük le, sokan azt se tudják, mit tud az iPhone-juk, tehát még az alap dolgait sem használják ki, köztük az igenis nagyszerűeket sem. Sok suttyó, maffiózó, meg felvágó kezében látsz iPhone-t direkt úgy játszva az agyát, hogy mindenki lássa.
    Ezek miatt valóban néha ferde szemmel nézek iPhone-osra. Mára meg az S3 végképp alkalmassá vált ugyanerre…



    §§§§
    Amúgy iTunes azért lényegesen okosabb rendszerező, mint a mappás megoldás, csak nagyon sokan nem használják ki. Nagyon jó a számok értékelési lehetősége, mikor kérek minden előadótól csak a legjobb számokat, vagy csak a 4-5 csillagos számokat, vagy csak a Jazz és 3 csillag feletti számokat, vagy csak a Rock számokat, kivéve amiket már valaha átugrottam (mert nem tetszett). A teló folyamatosan mindenről adatot gyűjt, amit később ki lehet használni ilyen szűrésekre.
    §§§§
    De nagyon fontos lenne az, hogy aki erre nem tart igényt, az ne kényszerüljön rá. PL. én nem értékelgetek és magasról teszek rá, hányan értékelték rossznak, vagy jónak.




    §§§§
    Szerintem ebbe ne menjunk bele, mert a konkret kutatasok pont az ellenkezojet bizonyitjak:
    "Speaking of demographics, most of the Android users were between 18 to 24 years of age while 29% of the iPhone users are more likely to be over 35 years. iPhone users represent the richer spectrum of the society with 67% users having an annual household income of $200K or more. 80% of the Android users are more likely to have only a high school diploma compared with 37% of the iPhone users to have a graduate degree."
    §§§§
    Tényleg kár belemenni, azok a magasan kvalifikált elmék pont nem azért veszik, mert sokoldalúbb, sokszor pont az ellenkezőjéért. Nem bántásból mondom, mert egy fogorvos, vagy agysebész piszkosul a letisztultság és egyszerű kezelhetőség miatt veszi, ha tudatos döntés alapján veszi. Sokuknak én hiába is mutatnám meg, hogy mennyi mindent tud még maga az iPhone is, vagy akár egy nagyon sok plusz funkciójú főzött ROM az enyémen. Egy részüknek, mert nem érdekli és igen, egy részüknek pontosan a szakbarbárságuk miatt.





    §§§§
    Mondjuk ha valaki az iTunes miatt nem szereti az Apple-t, azt teljesen meg tudom érteni. :-)
    Kedvencem mikor kikapcsoltam volna az Appok szinkronizálását (minek foglaljon a számítógépemen a sok ipa tucatnyi gigákat, amiket ezért manuálisan le is törlök), erre rákérdez, hogy akkor rendben, hogy a telefonról letöröl minden programot? Hülye! :-)
    §§§§
    Nocsak, hallok én megdöbbentő és új dolgot is, ez brutális hozzáállás tőlük, bár nálam nem lenne kizáró ok, de egyetértek veled.




    §§§§
    Értem én, de ha egy jól rendszerezett iTunes zenei mappád lenne, akkor ott sem lenne bonyolultabb egy album felrakása/leszedése (pipa bejelöl/kijelöl), az Apple meg abból indul ki, hogy tőle szerezted be a zenéket, ezért jól rendszerezett. :-)

    Ha meg saját mp3 zenéid vannak fájlokban akkor így jártál. :-)
    §§§§
    Igen, ez az ’így jártál’ dolog is komoly gond szerintem….

    §§§§
    Én inkább azt mondanám, hogy az amcsik nagyon sokan vannak. Tehát nagyon könnyű ilyen vagy olyan emberbe is belebotlani. Ha olyan környezetben élsz kint akkor nagyon könnyen előfordul, hogy csupa intelligens ember van körülötted, és hónapokig nem beszélsz idiótákkal. Én nem merném azt mondani, hogy a magyar átlagember intelligensebb mint egy átlag amerikai.
    §§§§
    Háááát, azért az igazi népbutítás onnan jön ide, nem fordítva. Egy székely ember értelmét kár lenne egy átlag amerikaiéval hasonlítgatni. No, nem a Magyarországra vagy tovább vándorolt mocsok alakokra gondolok, azok nem prezentálják a székelyeket, csak szégyent hoznak rájuk.




    §§§§
    "Az amcsik meg elég buták, azt csinálják amit mondanak nekik..."

    Ha annyira butak lennenek, akkor pillanatnyilag nem ok lennenek a vilag egyeduli szuperhatalma...
    §§§§
    A legnagyobb adóssághalmazzal…. és stratégiai objektumokkal, amik idegen (akár kínai) tulajdonban vannak…




    §§§§
    Az amcsik pont olyan emberek mint mi, csak nem erőltetnek rájuk teljesen felesleges tudásokat, hanem segítik őket, hogy jó gyakorlati szakemberek legyenek.
    §§§§
    Amiről beszélsz, az a szakbarbárság sajnos.


    §§§§
    Nálunk meg aztán nagyon örülök, hogy a vízvezeték-szerelőm tudja merre van Azerbajdzsán és hogy szaporodnak genetikailag az amőbák, de a csap meg csöpög miután kilépett az ajtón.
    §§§§
    Az ilyen ’mester’ meg nem mester, hanem tróger alak. Attól még, hogy máshoz is ért valaki, a szakmáját köteles rendesen gyakorolni. Bár, valóban ilyen is van sok…



    §§§§
    Fő különbség, hogy az amerikai akkor teszi ezt meg amikor van rá pénze vagy legalábbis megfelelő hitelfedezete. A magyar ember meg akkor is megteszi ezt ha másnap már nem tud mit enni.
    §§§§
    Azért ez mindkettejük esetén sokszor ostoba vásárlást eredményez.



  • Papichulo
    #382
    Lehet itt vergodni, meg sertett felsobbrenduseget jatszani, megis az USA a vilag vezeto nagyhatalma es itt is arrol ment a vita, hogy ket ottani ceg, ott keszitett operacios rendszere kozul melyik a jobb...
  • bosco05 #381
    Igen igen, ezt írtuk mi is csak szebben :) Szóval szeptemberben jöhet az iPhone 5? :D
  • M2 #380
    Nekem az ő rendszerük jobban tetszik, mi értelme egy lyukas vödörbe dönteni a vizet? Szakembereink már nincsenek, nulla tudású állástalan diplomással Dunát lehetne rekeszteni és valahogy a politikai választásokon se látom azt az iszonyatos intelligenciánkat.
  • narumon
    #379
    Agreed.,
  • bosco05 #378
    Ja az idősebbek tudják, pont az általad említett utazgatás miatt, de előtte nagy sötétség van ám a fejekben. Azt gondolom, hogy egy minimálisan többet kéne fordítaniuk az alapműveltségre, de alapvetően, hogy mindenkit abban segítenek amiben jó, az egy teljesen jó irány. Nálunk legyél mindenben jó, legyél valamiben kitűnő, aztán végül semmihez se értő középszerű tudású ember válik a nagy többségből.
  • narumon
    #377
    Oh no én ilyennel nem nagyon találkoztam, azt hogy hol van európa elég jól tudják (márcsak Párizs meg Róma miatt is), Magyarországot tényleg nem nagyon tudják hol van, de egyébként sok amerikai jön Európába.
  • narumon
    #376
    Én azt gondolom, hogy az általános iskolának nem is az a feladata, hogy sokat tegyen a fejbe. Majd a gimi és főleg a főiskola van arra ott. Azért egy jobb USA főiskola nem éppen sétagalopp, de a körülmények miatt valószínűleg könnyebb mint egy Magyar egyetem ha azonos szintről beszélünk.
  • bosco05 #375
    Hát azt szerintem nem kéne tudni, hogy mi kis hazánk fővárosa, de én már általában ott elbuktam, hogy hol van Európa és mit jelent a kontinens szó... Utóbbi viszont már ultra gáz :)
  • Papichulo
    #374
    "Egyébként nézd meg, hogy az onnan kiválóval kikerülő diákok hány százaléka európai, vagy európai származású."

    Az europai szamrazasu US allampolgarok is, Amerikaiak.

    Azt meg neked kene bizonyitanod, hogy az Ivy League iskolak vegzoseinek hany szazaleka szarmazik Europabol, de ketlem, hogy tobbsegben lennenek, mint a helyiek...
  • bosco05 #373
    Én nem vagyok cigány, az pedig, hogy a cigányok milyenek hát... Kameráznék miattuk ezt azt megmondom őszintén :)
  • narumon
    #372
    Viszont mi sokmindenre ráakasztjuk a bunkót ami nekünk nem normális. Például ki vagyunk akadva amikor nem tudják mi Magyarország fővárosa, de hány magyar tudja felsorolni az államokat, vagy azt, hogy melyik államnak mi a fővárosa? Nem sokkal több. Onnan nézve ez ugyanakkora bunkóság ám.
  • bosco05 #371
    Ez valamennyire igaz, de sajnos pont emiatt a többiek se maradjanak le elv miatt, nagyon lassan és nagyon keveset tesznek a fejekbe. Az mondjuk tény és való, ha valaki valamiben tehetséges, akkor kiemelik és támogatják, legyen akár zenész, akár festő, akár sportoló... Ez egy nagyon jó dolog.
  • M2 #370
    Vagy a mégjobb: balkáni tolvaj cigány vagy, aki miatt be kell kamerázni az üzleteket.
  • bosco05 #369
    Modern sztereotípiákat nézz meg, ne 200 éveseket. De igen, például imádom a gulyást :)
  • narumon
    #368
    Más de nem feltétlenül rossz. Egy művészetire jelentkezőt nem akarnak szét"zsarolni" a matekkal, a matematikust meg az irodalommal. Általánosban meg gyakorlatilag felépítik a gyereket. Míg nálunk ha valakinek önbizalma van, és érdeklődő azt legtöbbször elnyomják, addig USA-ban ez pont fordítva van aki keveset teljesít és félénk, azt húzzák felfele és ezt egész komoly szinten teszik.
  • Papichulo
    #367
    Mint peldaul, hogy az android felhasznalok ratyik? Mert volt ilyen is ;)
  • M2 #366
    Ezek szerint te kunyhóban élsz a pusztán, ökörháton közlekedsz és egész nap gulyást eszel paprikával.
  • bosco05 #365
    Nem mondtam, hogy a legjobb egyetemeken kell diplomát szerezni. Azt mondtam, hogy ott diplomát szerezni könnyebb mint leérettségizni, ugyanis vannak egyetemek, amiken végigmasírozol az a,b,c,d, betűk bekarikázásával és addig csinálhatod, mi el nem találod... Egyébként nézd meg, hogy az onnan kiválóval kikerülő diákok hány százaléka európai, vagy európai származású. Elég az orvosaikat megnézni, indiai, svéd, magyar stb...
  • bosco05 #364
    Sose feledd, a sztereotípiáknak mindig, de mindig van alapja, ezért születhetnek meg :)
  • Papichulo
    #363
    Ja, ezert is van, hogy a vilag legjobb egyetemei az USA-ban vannak. IIRC a top 10-bol 7.
  • bosco05 #362
    Mondjuk az tény, hogy más az oktatási rendszer :) . Ismerősömék hazaköltöztek, mikor a gyerek kint 6.-ba ment volna. Egész nyáron korrepetálni kellett szerencsétlent, hogy itthon elkezdhesse az 5.-et, mert odakint még csak tortát vágtak három felé. A földrajz oktatásuk egy nagy nulla, diplomát szerezni meg kb könnyebb mint itthon leérettségizni :)
  • narumon
    #361
    No én arra még nem jártam sajnos. Nyugati part legfőképp északi részén szokott dolgom lenni.
  • bosco05 #360
    Hát én ezt nem így tudom, de mind1 :) Szerencsére a kint élő ismerősöknek nem kellett a hitelekre még gondolni sem.

    #359 - Na igen, főleg Miamiban és környékén :)
  • narumon
    #359
    Persze, sokszor elég magyarul beszélnem kint annyi magyar ismerős van ott :)