558
  • Papichulo
    #438
    En ezt probaltam ki:
    http://www.youtube.com/watch?v=ysTvVyqcsHs

    Android 4.0 theme iPad-re.
  • narumon
    #437
    Jajj link lemaradt:
    Hacked iphones
  • narumon
    #436
    Néhány eléggé hackelt iphone, csak a példák kedvéért :)
  • narumon
    #435
    "TE FŐKÉPERNYŐT ÍRTÁL. WIDGET MEG NINCS SZIFON ZÁRÓKÉPÉN, ÉN ÚGY TUDTAM."

    Bocs tényleg főképernyőt írtam de természetesen záróképernyőre gondoltam, a többi képernyő ez neke tök egyforma azok között nincs fő meg al :)
    Hogy ne lenne? Csak legtöbben nem widgetnek hívják.

    "RÉGEBBEN ÉN ÍRTAM EZT NEKED FORDÍTVA, NEM HITTÉL NEKEM. AMÚGY A 99% NEM IGAZ, HA CSAK ITT PICIT VISSZANÉZEL, KITÁRGYALTUK."

    Hát még mindig nem nagyon van olyan amit iphone-on nem lehet megcsinálni.

    "ONNAN TE ELINDÍTHATOD A KAMERA PROGRAMOT, NEM PEDIG EGY OLYAN WIDGET-ET, AMI AKÁR EGY AUTOMATIKUS FOLYAMAT VÉGREHAJTÁSA UTÁN KILÉP ÉS A TELEFON LEZÁRVA MARAD!!! KÜLÖNBSÉG. HA APRÓ IS."

    Valóban. Szerintem akár ilyen is létezhet de mivel nekem még nem kellett (az alap kameraikont is kiszedtem onnan), ezért nem tudom pontosan megmondani.

    Gondolom a SIRI-vel megoldható ez is.
    "VAGY PISZKOSUL NEM, HISZEN A SIRI ÉRINTÉSRE INDUL, MÍG AZ ANDROID-OS HASONLÓK, PL. A SAMSUNG ÁLTAL GYÁRILAG ADOTT VEZÉNYSZÓRA IS. VAN, AMELYIK RÁZÁSRA."

    Kivéve ha handsfreesirit felrakod akkor hangra (pl a nevére) indul.

    "MOST FORDULT A KOCKA? RÉGEBBEN PONTOSAN EZT MONDTAM NEKED ÉN…"

    Mhm nem nagyon emlékszem, hogy állítottam volna olyanokat, hogy androidon nem lehet minden széthekkelni.
  • levente68
    #434
    Go Stefan!
  • Papichulo
    #433
    Akkor csak annyit, hogy Stefan Jobes for President! :)
  • levente68
    #432
    Van benne valami...
  • levente68
    #431
    Jól látod, nem tudom, ki ő, de nem is nagyon érdekel.
    Talán elhiszed, levettem, hogy poén, még így is...
    De: humoristának is kötelessége korrektnek lennie.

    Abban viszont tévedsz, hogy ennyire, vagy annyira rá lennék pörögve a témára, mert nem.


    Viszont, amit nem tudsz rólam és sokan nem is értenek, pedig óriási elmék is ezen az állásponton voltak: a játékot és a humort én nagyon komolyan veszem.
    A nem frankó dolgokat pedig nem szeretem.
    Bocsánat érte!
  • Papichulo
    #430
    Nekem toletek teljesen Groundhog Day erzesem lett :)
  • Papichulo
    #429
    "Akkor végülis miért nem itunest használsz?"

    Mert semmi masra nem hasznalom az iTunes-t amugy. Nekem abba nincsenek importalva zeneim, konyveim, semmi... Meg a zeneket is Vox-ban hallgatom.

    Van rengeteg letoltott konyvem peldaul, tobb szamitogepen, tobb HD-n, sokfajta formatumban. En nem akarom ezeket osszekotni az iTunes-szal, csak azt szeretnem, hogy amit olvasni szeretnek azt felmasolom egy konyvtarba az iPad-emen es azt ott latom az iBooksban... reszemre semmi ertelme nincs, hogy legyen egy koztes interface, az iTunes. Ez csak kenyelmetlen szamomra es semmi elonyt nem jelent.

    Jo, persze nem egy katasztrofa ez a szituacio, de az zavar, hogy nem adnak eselyt olyan hasznalatra is, ahogy en szeretnem. Legyen lehetoseg iTunes-on keresztul is megtenni ezt es lehessen egy egyszeru 'cp' paranccsal is masolni, akar unix shell-bol. Ez utobbi peldaul szamomra hatalmas plusz pont az OSX mellett ;)
  • levente68
    #428
    "Egyrészt záróképernyőről beszélek, másrészt még sok másról is."

    Én is záróképernyőről beszéltem. Lockscreen. Nálunk így hívják.
    TE FŐKÉPERNYŐT ÍRTÁL. WIDGET MEG NINCS SZIFON ZÁRÓKÉPÉN, ÉN ÚGY TUDTAM.


    "Ablakos kezelés is megy? Állítólag nem."

    Pedig de, ha akarod akkor megy.

    M2 SZERINT NEM, Ő ÍRTA.


    "Példákat említünk, megbeszéljük, megy-e a másikon és előjönnek lassan a korlátok."

    Node ezt írom folyamatosan lassan hónapok óta, hogy amiket felsorolsz azoknak 99%-a iphone-on is elérhető. Most is soroltál egy párat, de ez mind megoldható iphone-on is.
    RÉGEBBEN ÉN ÍRTAM EZT NEKED FORDÍTVA, NEM HITTÉL NEKEM. AMÚGY A 99% NEM IGAZ, HA CSAK ITT PICIT VISSZANÉZEL, KITÁRGYALTUK.


    "Telefon lezárva, Home gomb nyomására záróképernyő elő, egy simításra WaveLauncher elő, arról InstantCamera widget-re klikk és kész, zsebre is rakhatom, mert a kép elkészült, továbbra is a záróképernyő az aktív, tehát nem kerültünk a főképernyőre sem."

    Ezt még alapból is tudja az iphone hiszen a lockscreen alap tartozéka a kamera ikon. (Ha csak szándékosan nem szeded ki mint pl én). Tehát Home gomb kamera ikon és csinálhatod a képet)
    ONNAN TE ELINDÍTHATOD A KAMERA PROGRAMOT, NEM PEDIG EGY OLYAN WIDGET-ET, AMI AKÁR EGY AUTOMATIKUS FOLYAMAT VÉGREHAJTÁSA UTÁN KILÉP ÉS A TELEFON LEZÁRVA MARAD!!! KÜLÖNBSÉG. HA APRÓ IS.


    "Mire a kijelző fénye kialszik és a telefon szunnyad tovább, a kép fent van a Dropbox-ban (vagy másik hasonlóban) és le is jött a notimra."

    Ez csak beállítás kérdése.

    "Ennél én szeretnék még jobbat: csak mondanom kelljen, hogy pl.: "Isabelle! Make a photo please!"

    Gondolom a SIRI-vel megoldható ez is.
    VAGY PISZKOSUL NEM, HISZEN A SIRI ÉRINTÉSRE INDUL, MÍG AZ ANDROID-OS HASONLÓK, PL. A SAMSUNG ÁLTAL GYÁRILAG ADOTT VEZÉNYSZÓRA IS. VAN, AMELYIK RÁZÁSRA.


    Pont ezt mondom már jó ideje, hogy attól, hogy ti itt soroltok dolgokat, hogy szerintetek mi nem megoldható attól még megoldható. Legtöbbször meg is cáfolom és két hónap múlva ugyanezekkel jössz elő. Nem vetted észre, hogy mindig ez a bajom veled? Már egy évvel ezelőtt is megcáfoltam dolgokat, de vagy nem nézel vissza arra a forumra vagy nem tudom miért mondod, hogy nem megoldható...

    MOST FORDULT A KOCKA? RÉGEBBEN PONTOSAN EZT MONDTAM NEKED ÉN…
  • narumon
    #427
    Vagy az sem lenne megoldás, hogy felteszed iFilest, csinálsz a főkönyvtárban egy book meg egy zene mappát és ebbe raksz mindent, majd iFilesal amikor megnyitod ugyis rákérdez miben akarod megnyitni.
  • Papichulo
    #426
    Jezusom, ezt most komolyan???

    Tudod ki Conan O'Brien? Egy komikus, egy talkshow host, mint Jay Leno!

    Ebben semmi csusztatast nem kell keresni, ez nem dokumentumfilmnek keszult, nem kell elkezdeni magyarazkodni es kombinalni! Ez egy scetch volt, egy parodia... vicc!!!

    Te nagyon ra vagy porogve erre a temara, probalj mar meg egy kicsit lazitani! ;)
  • narumon
    #425
    Akkor végülis miért nem itunest használsz? Ott csak bedobálod a könyveket meg a zenéket és kész.
  • levente68
    #424
    Ezzel van pár baj, de évek alatt többször kibeszéltük az apró ferdítéseket, szerintem ne kezdjük elölről.

    Azt mindenképpen tudni kell, mindenki másol és lop, ez alól az Apple messze nem kivétel még SJ szerint sem, aki ezt ráadásul büszkén vállalta, amíg nem tőle loptak... ;o)


    Ráadásul a korai Apple telefonoknak még a tervezésében is benne volt a Samsung.
    Senki nem hagyta ki egyébként a sikeres design-ú iPhone másolását, csakhogy az Apple szemében a Samsung volt az igazi genyó, jól látták ugyanis, hogy ők a nagy ellenfél, így pl. az LG hiába csinálta az első kétmagosát sokkal inkább hasonlóra, mint a Samsung a GS2-t, nem őket támadta két okból: partner az LG és az Apple szándéka szerint marad is, másrészt meg nem ellenfél, alig rúg labdába.

    Szóval a video jópofa, csak súlyos csúsztatások vannak benne.
  • narumon
    #423
    De a fájl kezelő is egy alkalmazás nem? Miben más ha azt indítod el és nem egy célszoftvert?
    Ha meg olyan helyen kell felmásolni valamit ahol nincs itunes meg semmilyen apple cucc, se driver se semmi (akkor ez gondod igazából?), én ezt úgy oldom meg, hogy a telefonom van az ifile nevű szoftver ami egy gombnyomásra generál egy http-n elérhető "szervert?" Tehát egy webböngészőn keresztül fel tudok tölteni bármit ott is ahol semmilyen apple cucc nincs. (Bár ezt nagyon nagyon ritkán kellett eddig használnom - a lényeg; megoldható)
  • Papichulo
    #422
    "könyvtárát fel tudja mountolni úgy hogy lássa a windows mint egy pendrive."

    A baj nem is a mountolassal van, az Mac-en is tokeletesen mukodik. Es gondolom windowson is, bar ott nem probaltam :)

    A gond az, hogy az iOS az nem ugyanugy tarolja a fileokat, mint egy desktop gep. Az mp3 fileok mindenfele automatikusan generalt konyvtarakba kerulnek fel ossze-vissza, majd beirja ezeket egy adatbazisba. Magyarul, en hiaba masolom be oket a Music konyvtarba, azt egyik iOS zenelejatszo sem fogja latni.
    Az epub-oknal is hasonloan mukodik. Ezek - leegyszerusitve - mini web-site-ok melyben a konyv fejezetei html fileok es ezek ossze vannak linkelve, plusz a vegen zip-elik az egeszet. Namost az iTunes az kitomoriti ezt a zip-et az eszkozre egy arbitralisan generalt directoryba. Az epub olvasok pedig egy adatbazis alapjan tudjak, hogy milyen konyvek elerhetok. Magyarul itt is keves lenne, ha en barhova is masolnam - akar kitomoritve is - az en szerencsetlen konyvemet az olvasok nem fogjak latni.

    Ez az en nagy tragediam... ;)
  • narumon
    #421
    "Egyrészt záróképernyőről beszélek, másrészt még sok másról is."

    Én is záróképernyőről beszéltem. Lockscreen. Nálunk így hívják.

    "Ablakos kezelés is megy? Állítólag nem."

    Pedig de, ha akarod akkor megy.

    "Példákat említünk, megbeszéljük, megy-e a másikon és előjönnek lassan a korlátok."

    Node ezt írom folyamatosan lassan hónapok óta, hogy amiket felsorolsz azoknak 99%-a iphone-on is elérhető. Most is soroltál egy párat, de ez mind megoldható iphone-on is.

    "Telefon lezárva, Home gomb nyomására záróképernyő elő, egy simításra WaveLauncher elő, arról InstantCamera widget-re klikk és kész, zsebre is rakhatom, mert a kép elkészült, továbbra is a záróképernyő az aktív, tehát nem kerültünk a főképernyőre sem."

    Ezt még alapból is tudja az iphone hiszen a lockscreen alap tartozéka a kamera ikon. (Ha csak szándékosan nem szeded ki mint pl én). Tehát Home gomb kamera ikon és csinálhatod a képet)

    "Mire a kijelző fénye kialszik és a telefon szunnyad tovább, a kép fent van a Dropbox-ban (vagy másik hasonlóban) és le is jött a notimra."

    Ez csak beállítás kérdése.

    "Ennél én szeretnék még jobbat: csak mondanom kelljen, hogy pl.: "Isabelle! Make a photo please!"

    Gondolom a SIRI-vel megoldható ez is.

    Pont ezt mondom már jó ideje, hogy attól, hogy ti itt soroltok dolgokat, hogy szerintetek mi nem megoldható attól még megoldható. Legtöbbször meg is cáfolom és két hónap múlva ugyanezekkel jössz elő. Nem vetted észre, hogy mindig ez a bajom veled? Már egy évvel ezelőtt is megcáfoltam dolgokat, de vagy nem nézel vissza arra a forumra vagy nem tudom miért mondod, hogy nem megoldható...
  • levente68
    #420
    Nem, driver kell mindenképp, további kikerülhetetlen alkalmazás nem, File kezelő minden gépen akad.
  • levente68
    #419
    Egyrészt záróképernyőről beszélek, másrészt még sok másról is.
    Ablakos kezelés is megy? Állítólag nem.
    Hidd el, sok ilyen van.
    Példákat említünk, megbeszéljük, megy-e a másikon és előjönnek lassan a korlátok.

    Mondok még egy példát:

    Telefon lezárva, Home gomb nyomására záróképernyő elő, egy simításra WaveLauncher elő, arról InstantCamera widget-re klikk és kész, zsebre is rakhatom, mert a kép elkészült, továbbra is a záróképernyő az aktív, tehát nem kerültünk a főképernyőre sem.
    Mire a kijelző fénye kialszik és a telefon szunnyad tovább, a kép fent van a Dropbox-ban (vagy másik hasonlóban) és le is jött a notimra.

    Ennél én szeretnék még jobbat: csak mondanom kelljen, hogy pl.: "Isabelle! Make a photo please!
    Lehet, hogy már rég megoldható, csak nem mentem utána, hiszen a folyamat darabjaiban rég megoldható.

    Nagyon sokszor elmondtam régebben amúgy az Android védelmében, hogy ami software-es téma, az mind megcsinálható rá és ez fordítva is igaz, kivéve, ha letilt valamit az oprendszer, fontos, hogy erre inkább iOS hajlamos. Ami viszont hardware-esen nincs, azt nehezebb, vagy nem is lehetséges megoldani.
    Vannak tiltások Android-on is, pl. a Google behozta, hogy 3rd party alkalmazás nem kapcsolgathatja a GPS-t. Ennek még értelme is lenne, hiszen egy rosszindulatú külsős! program ezt ellenünkre használhatná fel.
    Hiba az elgondolásban, hogy legalább kikapcsolni engedje, bár ez is rizikós, mert ez meg arra jó, hogy a lopott telefon megtalálását gátolja vele egy program, de azért butaság, mert mire azt telepítené a tolvaj, elvileg a pozíciót megkaphatta a tulajdonos.
    Nos, erre is van természetesen megoldás, így megoldhatom azt, hogy a navit egy gombnyomással úgy indítom, hogy avval együtt a mobilnet és a GPS már kapcsolódik is be. Ha meg akarom, a kikapcsoló widget megnyomására megy a navi progi a mobilnettel és a GPS-szel együtt aludni.
    Ha meg ezt elfelejtem, este a profilozó progi megteszi, mert nincs gátolva a GPS kikapcsolásában.
  • narumon
    #418
    A mount nem arra van? Én nem próbáltam ki de azt írja, hogy az iphone bármelyik könyvtárát fel tudja mountolni úgy hogy lássa a windows mint egy pendrive.
  • narumon
    #417
    Hát alkalmazás mindenképpen kell hozzá, minden telefonhoz kell alkalmazás.
  • levente68
    #416
    Évek óta ezt mondom pedig, csak kisiklunk állandóan. ;o)
  • Papichulo
    #415
    Emlitettem mar korabban, hogy en pont ezt hasznalom, de ez nem jelent minden gondomra gyogyirt. Ezzel ugyanugy nem lehet peldaul zeneket vagy konyveket egyszeruen felmasolni az eszkozre. Sot, egyaltalan nem lehet.
  • bosco05 #414
    nem az a baj, hogy az iTunes idegesítő, hanem az, hogy kell egy hozzá egy alkalmazás
  • narumon
    #413
    Akit idegesít az itunes;

    Engem soha nem idegesített ezért eddig nem is néztem utána, de most első keresésre kaptam találatot (akit idegesít az soha nem nézett más után?).
    Noh mindegy Mac és Win alá is elérhető az iphone explorer - hátha valakinek ez szimpibb:
    iExplorer
  • Papichulo
    #412
    Nem flame, de ezt nem tudom magamban tartani: Samsung Calls BS On Apple's Charges Of Copying :)
  • narumon
    #411
    Egyetértek.
  • narumon
    #410
    "Természetesen értem, hogy ezt egyesek megpróbálják az iOS előnyeként feltüntetni, merthogy erre nincs mindenkinek szüksége. Amit én értek is, csak azért nyavalygok, hogy ettől még igenis több, amit az Android lehetővé tesz, így szakmai szemmel jobb."

    Najó de azért most is olyanokat soroltál amit iphone-on is meg lehet csinálni. Én is kirakhatok 2 időjárásjelzést a főképernyőmre ha akarom, vagy kirakhatok 80 programot a főképernyőre ha akarom. Valahogy ezeket mindig úgy írod mintha iphone-on ez nem lenne lehetséges.
  • M2 #409
    "A konklúzió pedig nem az, hogy 'szar' az iPhone (nem az), hanem, hogy jobb szakmai szemmel az Android-os csúcskészülék, miközben olcsóbb is."

    Ha így kezdtél volna, szerintem senkinek nem lett volna baja vele(d).
  • levente68
    #408
    """"
    Tehát véleményem szerint, akinek ezek a funkciók fontosak, azok válasszák azt a készüléket ami ezt tudja. De ha egy embernek teljesen nincs ezekre szüksége, akkor ne akarja már neki valaki megmagyarázni, hogy igen is szar neked, hogy nem tudsz FM rádiót hallgatni.
    """"

    Ha megbocsátasz, te is abba a hibába estél, mint sokan.
    Szó nincs arról, hogy valaki igényét megszabni igyekeznénk.
    A kis és nagyobb korlátok, hibák és hiányok összegzése a téma.
    A konklúzió pedig nem az, hogy 'szar' az iPhone (nem az), hanem, hogy jobb szakmai szemmel az Android-os csúcskészülék, miközben olcsóbb is.
  • levente68
    #407
    Javarészt igazad van, de felhívnám a figyelmedet, hogy már egy ideje JB ROM-ot is használok, miközben alig valamelyikre jött ki.

    Tehát, aki akar és kicsit ért hozzá, az most is használhatja a legfrissebb dolgokat, HA akarja.

    Sőt, AOSP ROM-ra sok készülék esetén van lehetőség most is,igaz, ROOT kell.
    De biztos vagyok benne, elenyésző azok száma, akik a root-tól tartózkodnának, de a bloatware-eket meg egyáltalán észreveszik, nem hogy azok eltávolításának nekiállnának.
    Azt akarom evvel mondani, hogy egy pár funkciót használgató egyáltalán nem geek user-nek a gyári ROM a gyártói és szolgáltatói szarságokkal együtt is kitűnően szolgál.

    Természetesen ettől még azok a pozitívumok állnak, amiket említettél.
  • levente68
    #406
    Őszinte leszek, nem tudom, nekem pl. külalakra az S2 jön be messze és a Note. A többi csúcskütyü is jó, hogy miért Samsung most a favorit, azt elmagyaráztam lejjebb.
    Például, eszemben nincs egyelőre S3-at venni, a plusz funkciói zöme megoldott S2-n is, bár a brutális ereje miatt értelemszerűen nem mindegyik, de nekem a formája nagyon nem jön be és bár tudtommal van olyan tok, amiben szögletesebbnek tűnik, én nem szeretem a tokot, mert az autóstartóba rakásnál nincs kedvem cserélgetni, ráadásul az S2 meg pont tok nélkül szép.

    Valószínűleg megingok, mikor vezeték nélküli töltéssel jön majd, meg lesznek olyan progik, amik igényelnek akkora számítási teljesítményt.
    Ma az S2 csak néha bizonyul lassúnak, de még mindig lehet emelni az órajelén, ha annyira kell, pl. a két lebegő ablakos FullHD-s példámnál ;o)
    Addigra viszont kint lesz szerintem a Note2...
  • levente68
    #405
    """""
    Nekem itt az jött le, hogy ti annyira rá vagytok gerjedve a telefonokra, amennyire egy iPhone-ra nem is lehet. Nekem/nekünk ez meg csak egy használati tárgy a sok közül és az időnket inkább más dolgokra szeretjük szentelni.
    """"

    Egyrészt igazad van, másrészt pontosan erről van szó.
    Sokszor elmondom olyannak, aki tőlem kérdi, mit vegyen: ha elég, amennyit az iPhone nyújt funkcióban és a hiányzó dolgok nem kellenek, ráadásul látom, hogy arra csillog jobban a szeme, sőt tudom, hogy nem fogja túrni, állítgatni, saját szájíze szerint formálgatni, akkor azt kell vennie, mert ha nem azt veszi, mindig rossz szájíze lesz akármilyen Android-os géppel.


    Amellett, hogy beismerem, elég sok időt szentelek a telefonomra, mert kütyübuzi vagyok valóban, hidd el, nem egy szánalmas függő kocka vagyok, ha találkoznánk, ezt semmiképp nem gondolnád első ránézésre rólam ;o)
    Tehát, igen, van rendes életem ;o)
  • levente68
    #404
    Egynek remélem szerinted is van értelme, kettő meg teszt miatt ment.
    De mondjuk, ha visszanéznél egy monitorozott video-t, ami nem mozgásérzékeléssel ment, közben meg néznél egy filmet, vagy videoklipet, akkor van gyakorlati haszna. Amúgy valóban csak a rendszer korlátainak vizsgálata.

    A két időjárás widget beugratás volt, be is jött, belekötöttél ;o)
    Egyébként úgy vannak, hogy az egyik mutaja a helységnevet, ahol vagyok éppen, a pillanatnyi időjárás, a mait és a holnapit.
    A másik pedig ötnapos előrejelzést.
    Ez a két időjárás program maradt a telefonon, mert ezek adják tapasztalatom szerint a legjobb előrejelzést.
    Egyébként annyira nem figyelem, állítgattam és így maradt.

    Berakhatnék BÁRMIT a kezdőképernyőre, ez a lényeg!
    Azt is lehetne, hogy a megfigyelőkamerák beállított időközönként készült képeit muatató widget-ek lennének ott.
    Vagy telerakhatnám programindító fülekkel, így becslésem szerint legalább harmincat már a Lock Screen-ről indíthatnék.

    A lényeg, amire rá szeretnék világítani, hogy egy olyan rendszerről beszélünk, amin szinte korlátlanok a lehetőségek, de legfőképpen a hozzáállás miatt messze jobban konfigurálható, mint az iOS.
    Természetesen értem, hogy ezt egyesek megpróbálják az iOS előnyeként feltüntetni, merthogy erre nincs mindenkinek szüksége. Amit én értek is, csak azért nyavalygok, hogy ettől még igenis több, amit az Android lehetővé tesz, így szakmai szemmel jobb.
  • Hugsy
    #403
    Végig olvastam itt a hozzászólásokat, de ami itt van...
    Véleményem az, hogy felesleges a másikat győzködni, hogy melyik készülék jobb. Valakinek az iPhone jön be, valakinek egy Android-os készülék.

    Én 1 éve váltottam WindowsMobile 6-ról Androidra. Mondani sem kell, hogy sokkal jobb volt az Android.
    Azonban voltak idegesítő hibái: egy idő után belassult, lefagyott, avagy gondolt egyet és kikapcsolt. Azonban a rendszer elkezdett javulni.
    Most 4.1-et használok. Eddig minden szuper! Egyszer sem fagyott be/kapcsolt ki, villám gyors ("gomb" nyomásra azonnal reagál/megjelenik az alkalmazás, kivétel a telefonkönyv, ott van, hogy 1, max 2 mp-et tölt), tehát meg vagyok vele elégedve.

    Olvastam, hogy 1-2 ember nagy bajnak tekintik iPhone-nál a Bluetooth, SD kártya hiányt, FM rádiót, "nehézkes" csengőhang beállítást.
    Telefonomban van Bluetooth, egyszer használtam, hogy megnézzem műküdik-e. (Előző telefonjaimnál sem használtam.)
    SD kártya: Akkor láttam, amikor egy 8GB-osra kicseréltem a kapott 2GB-osat. Ha alapból ennyi lett volna beépítve, eszembe nem jutott volna emiatt problémázni.
    FM rádió: Soha nem hallgattam még ezen a telón, inkább meghallgatom azt a zenét amit akarok, vagy netről több ezer adó közül válogathatok.
    Csengőhang: vicces volt ezt felhozni iPhone ellen :) Ez már tényleg csak arról szólt, hogy belekössön valaki a telefonba. Nálam, Androidnál valóban annyi, hogy adot zenénél megnyomom, hogy "beállítás csengőhangként". De kérdem én: Valóban olyan gyakran állít valaki csengőhangot, hogy ne lehetne kibírni azt az 1-2 percet, amíg beállítja iPhone-on? :)

    PlayStore: Itt még nem találkoztam az említett hibával, hogy "az adott készüléket nem támogatja a program". Rossz programok kiszűrése is baromi egyszerű, hozzászólásokból könnyen el lehet dönteni, hogy valami megfelelően működik-e vagy sem.

    Tehát véleményem szerint, akinek ezek a funkciók fontosak, azok válasszák azt a készüléket ami ezt tudja. De ha egy embernek teljesen nincs ezekre szüksége, akkor ne akarja már neki valaki megmagyarázni, hogy igen is szar neked, hogy nem tudsz FM rádiót hallgatni.

    Mindenki el tudja dönteni, hogy neki mire van szüksége.

    Azzal pedig egyetértek, hogy mindig a legújabb iOS-t a legújabb Android-dal kell összehasonlítani, hasonló tudású készülékeken. Egyébként nincs értelme.

    Egyébként egy iPhone 4S-t volt szerencsém 1 kis ideig kipróbálni. De nem tetszett/szokatlan volt, hogy minden ikon ki volt dobálva a kezdőlapokra. (Lehet van erre megoldás, nem tudom. :) De egyébként nem volt vele bajom, gyors volt, amire kell, arra tökéletes. De venni nem vennék, egyrészt azért mert a mostani telefonommal 100%-osan meg vagyok elégedve, ill. egy telefonért nem akarok kiadni ennyit.

  • Sir Ny
    #402
    az 5 inches telefon és a 7 inches tábla, ha meg tudod őket különböztetni, remekül kiegészítik egymást
  • narumon
    #401
    Ebben is különbözünk, nekem a lockscreen most egy saját magam által átalakított abszolút letisztult felület. Egyszínű háttér mindenféle gomb nélkül egy órával, egy dátummal (ez mindjuk szépen egymás alatt feliratozva) illetve a városom aktuális időjárásával stilizált kis képekkel (felhő, napocska, szokásos). Persze a notification be van kapcsolva kis opacityvel. Szerintem ez letisztult, elegáns és mégis ott van minden info ami nekem kell.... :)
  • M2 #400
    Ez a teló is mekkora nagy böszme lett, az első Nexus még pont jó méret volt! Komolyan nem értem a gyártókat, hogy a még éppen elviselhető telefonmérettől most miért felfelé lépnek, régen ellenkező volt a trend (akkor meg a Nokia gyártott viccesen kis telókat). Tényleg az emberek HD filmeket akarnak nézni a zsebükben?
  • Papichulo
    #399
    A Nexus az a Google nev alatt kiadott keszulekek fantazianeve. Ezek tulajdonkeppen referencia modellek, melyeket az elso kivetelevel a Samsung gyartotta, a Nexus One-t meg az HTC.

    A legujabb darab a sorozatbol a Galaxy Nexus. Pozitivum, hogy ennel nem kell szembesulnod az egyeb gyartok altal kotelezonek erzett iszonyat mennyisegu bloatware-rel. Ezeket raadasul root-olas nelkul le sem tudod szedni es foglaljak ugy a tarhelyet, mind a RAM-ot es meg performance impact-ot is gyakran okoznak, azok amik background-process-kent futnak.

    Masik elony, hogy ennel nem kell megvarnod, hogy az OEM kiadja a sajat keszulekere az uj - brand-elt - firmware-t, melyre gyakran honapokat kell varni es sokszor egyaltalan nem lesz elerheto. A Nexus-oknal ahogy elkeszult a Google az uj valtozattal, azt mar azonnal rakhatod is fel, ugy mint az iOS-nel.