558
  • narumon
    #478
    Nem összehasonlítás csak már kibeszéltük, hogy androidból is a drágák a jók. Többször leírtam már mikkel szívnak; ZTE lefagy, kiugrik a böngészéből minden jel nélkül, Viber nonstop lefagy, néha kiírja, hogy nincs elég hely az SMS-nek (pedig semmi extra nincs a telón), stb.
    Ugyanez havernak az olcsó Samsungján (Samsung Mini vagy minek hívják?), egyszercsak kitalálja, hogy nincs több memó, Viber beszélgetés közben elnémul majd kilép. Stb stb.
    Nekem nagyon furcsa, hogy csak az én környezetem találkozik ezekkel a hibákkal? Pedig egyikük sem power user (vagy pont ezért), ők az átlagemberek, megveszik és használni akarják, nem rootolni meg háromszor átszerkeszteni ahhoz, hogy kapjanak egy normálisan használható telefont.
  • levente68
    #477
    §§§§
    Node itt van folyamatosan közöttünk a súrlódás, mert te ezt így látod, szerintem a kérdés meg úgy néz ki, hogy nehéz nekem elfogadnom, hogy egy olyan dolog amire nincs szükségem befolyásolja a stabilitást.
    §§§§
    Hát akkor kapaszkodj meg, ismét szakmai vizekre kerültél és nem kellene: amire nincs szükséged és BENE VAN, az igenis veszélyezteti a rendszer stabilitását. Már leírtam, miért, de ha erre megint vissza kell térnünk, akkor nagy a baj, mert NEM AKAROD érteni, így nem is fogjuk tárgyalni többet.


    §§§§
    "Ahogy nehéz megmagyarázni (és nem is kellene) mondjuk egy oviban az egyik gyereknek, hogy ő ne akarjon macival játszani, mert az felesleges és játsszon helyette űrhajóval, miközben két méterre tőle más meg macival tolja."

    Hogy ide is illő példát írjak, nehéz megmagyarázni mondjuk az oviban egy gyereknek, hogy bár mindenki nagy macival játszik ő csak egy kicsi macit kap meg mellé még egy doboz tampont. Bár ez utóbbival nem tud semmit kezdeni.
    §§§§
    Megbocsáss, de ez aljas érvelés ismét. Ha TE nem tudsz kezdeni vele semmit, akkor az nem is kell? Más meg, aki tudna, az hülye? Természetesen, nem a tamponról, hanem a szifonból kihagyott dolgokról beszélek. Ne csűrjed megint, kérlek.

    §§§§
    "Megvizsgálom a dolgot és ha szeretem, azt választom."

    Csakúgy mint én. Az iphone vásárlási döntésemet pl több tucat teszt, több alkalommal több telefon kipróbálása után hoztam meg.
    §§§§
    Akkor megint kapaszkodj meg: szakmai szemmel és összességében nézve az iPhone soha nem volt a legjobb telefon, csak akkor, ha a teljes szolgáltatási kör vizsgálata helyett egyes dolgokat vizsgáltak és a hiányokat nem vették figyelembe.
    De a legtöbben és gyanúm szerint te is felültetek a hype-nak és azóta sem valljátok ezt be és természetesen az igényeiteket hozzáigazítottátok a lehetőségeknek. Emiatt ilyen nyakatekert és demagóg, valamint kettős mércét alkalmazó az érvelésetek, ami mantrába fordul egy idő után, belőlünk meg kihozza parasztot.

    §§§
    "Ez a felhasználóknak mindenképp jó, az árak tekintetében van iPhone rovására sok mínusz pont, kevésbé, mint a hiányok miatt, bár még vannak azok is."

    Te én ezt az ár dumát soha nem értem. Megbeszéltük, hogy az iphonet ugyanúgy a csúcs androidos készülékekkel kell összehasonlítani, mert úgy fair. Ha meg árban is ezekhez hasonlítod akkor az árgép szerint
    Samsung Galaxy S3 - 145000
    Iphone 4S - 155000
    Ez az a bazi nagy árkülönbség meg dupla ár? Ez gyakorlatilag még magyarországon is érzelmi döntés határán belül van, nemhogy külföldön.
    §§§
    Meglepsz ismét pár tekintetben:
    1. Egy lassan kifutó terméket vizsgálsz egy viszonylag frissel? MMMM, ne mááááááár…. Vagy legalább említsd meg. A Samsung most hamarabb lépett, az S3 az új iPhone riválisa lesz. Vagy a Note2 inkább majd.

    2. Az Árgépen levő érdekességekről mintha nem tudnál, de ez nem az a rovat, ahol erre kitérünk. Beteszed a két legolcsóbbat, ami mellett van „raktáron” pöttyöcske, lol Ezt anyám csinálná ilyen butus módon, kicsit tapasztaltabbakat nem kell erről kioktatni…

    3. Olyan ajánlatokat tegyél be, amit magad is szívesen elfogadnál! Tegyél be egy létező cég létező ajánlatai közül, de semmiképp forgalmazói garanciával, pl.:
    Apple iPhone 4S 16GB Black 1 év Gyártói garancia Akció: 167 900 Ft
    Samsung i9300 GalaxyS III 16GB White !!!2 év!!! gyári garancia Akció: 154 900 Ft (+két hó gari, ugye…)

    4. Ami tényleg meglepett, az az iPhone-ok áresése, talán te is emlékszel, jóval magasabb áruk volt nemrég.

    5. Amivel nem igazán leptél meg, ez a csűrés-csavarás aljas módon (bár megint kezdett alábbhagyni a dolog, de hát megint csak rövid ideig): nem egymáshoz van csak a dupla ár, hanem saját maga értékéhez.
    A közelmúltban a szifon bőven 200 ezer fölötti ára bizony duplája annak, amennyire helyesen kellene árazni. Ez az egyik.

    A másik pedig, hogy a 4S még az S2 szintjét sem üti, miközben a hardwer nagyon hasonló, legyenek mondjuk pariban. Tehát, annál is olcsóbbnak kellene lennie. Az S3 megjelenéséig az S2 kb. a felébe került normál körülmények között a 4S-nek!!!
    Az S3 rommá alázva veri mindkettőt hardware-esen, nem csak azért, mert négy magos, hanem a memória és a VGA bár ugyanannak és ugyanannyinak látszik, mind erősebb és gyorsabb benne. Sőt, a háttértár is gyorsabb.
    Ezeket persze egy almafan se nem tudja meg, se nem fogja fel, se pedig nem hajlandó figyelembe venni.
    Ettől már valóban jön belőlem a paraszt elő, ez nagyon felhúz. Miért kell megint körmöd szakadtáig védeni egy védhetetlen dolgot?

    Na, de nézzük, milyen érdekes: esik az ára, aminek esnie kell és nem igazán esik az S2-é.
    A három telefon közül a legjobb az S2, mert az ára és a tudása leginkább szinkronban van. Nem véletlenül sláger még mindig sokak szerint, ezek főleg a kicsit jobban hozzá értők közül kerülnek ki. Igen, ide sorolom magamat is… Lenyűgöz az S3 ereje, de azt is tudom, hogy ezt ma még csak néhány feature és a szintetikus tesztek képesek kiaknázni.
    Az S3 sajnos egy-két évvel hamarabb jött, mint kellene. Ezért - bár viszik, mint a cukrot, sokan csak az Apple-t utánozó és engem is idegesítő hype miatt – sajnos, vagy nem sajnos, de természetes, hogy esik az ára, az iPhone-oké meg mindig is magasabban tartható volt, mert megvan az évekkel ezelőtt kialakult tábor, akiknek ilyen áron lehet adni.
    Mint mindig hangoztattam, ez meg fog változni, tehát ekkora áresés – bár meglep – engem igazol. De még így is megvan a dupla ár, mert a felét éri és a jóval erősebb készülék is olcsóbb 2 év garanciával, persze ott nem fizettetik ki mindenkivel a másik, a „garanciában cserélt” készüléket előre…

  • levente68
    #476
    Érdekes, én erről nem tudok, mivel szívnak, akiket te említesz?
    Nem sok ilyen ismerősöm van, de akinek olcsó Android-osa van, nem vár tőle csúcs dolgot és nem szív vele.

    De az Apple készülékeivel való összehasonlításba hogyan keveredik egy olcsó telefon?
  • bosco05 #475
    Tényleg nem menőzés végett, de ezt lehet kihozni egy kis ráfordítással, egy 40-ezres Androidos telóból :)

  • bosco05 #474
    Csak azért hogy borzoljam a kedélyeket egy kicsit :) Ma nekiestem a telefonomnak (GIO) és apró cafatokra téptem szét :) Rootolva lett a kicsike és a gyári cuccok közel 70%-át kipirítottam belőle. Ezt követően kapott egy hasznos Go Launchert (meg nézzen is már ki valahogy), egy AdFreet (reklám blokkoló), meg pár apróságot iGO, doubleTwist, Facebook, Messenger, satöbbi... Gyakorlatilag mindenkitől azt az okosítást kaptam, hogy a telefon hardverilag képtelen ezt elviselni stb... Hát így, hogy abszolút kezdő szinten mókolok (és nem is kívánok jobban belemenni) sikerült elérnem azt, hogy a hétköznapi élethez szükséges minden kis extrát belepréseltem a telefonba és még kevesebb memóriát is zabál mint előtte, ráadásul a stabilitással sincs gond :) Igaz rá kellett szánjam az időt, de a végeredmény egy 40 ezer forintos telefon, ami az átlag igényeket maximálisan kiszolgálja :)
  • narumon
    #473
    "csakhogy nehéz valakinek azt elfogadni, hogy valamit, amire szüksége van stabilitással pótolunk."

    Node itt van folyamatosan közöttünk a súrlódás, mert te ezt így látod, szerintem a kérdés meg úgy néz ki, hogy nehéz nekem elfogadnom, hogy egy olyan dolog amire nincs szükségem befolyásolja a stabilitást.

    "Ahogy nehéz megmagyarázni (és nem is kellene) mondjuk egy oviban az egyik gyereknek, hogy ő ne akarjon macival játszani, mert az felesleges és játsszon helyette űrhajóval, miközben két méterre tőle más meg macival tolja."

    Hogy ide is illő példát írjak, nehéz megmagyarázni mondjuk az oviban egy gyereknek, hogy bár mindenki nagy macival játszik ő csak egy kicsi macit kap meg mellé még egy doboz tampont. Bár ez utóbbival nem tud semmit kezdeni.

    "Az én szüleim református és katolikus családból származnak, engem nem kereszteltek meg, meg azt mondták, majd felnövök és én eldöntöm."

    Ez nálunk is teljesen hasonló azóta sem vagyok megkeresztelkedve, nem is leszek és a gyerekeim sem lesznek.

    "Megvizsgálom a dolgot és ha szeretem, azt választom."

    Csakúgy mint én. Az iphone vásárlási döntésemet pl több tucat teszt, több alkalommal több telefon kipróbálása után hoztam meg.

    "Ez a felhasználóknak mindenképp jó, az árak tekintetében van iPhone rovására sok mínusz pont, kevésbé, mint a hiányok miatt, bár még vannak azok is."

    Te én ezt az ár dumát soha nem értem. Megbeszéltük, hogy az iphonet ugyanúgy a csúcs androidos készülékekkel kell összehasonlítani, mert úgy fair. Ha meg árban is ezekhez hasonlítod akkor az árgép szerint
    Samsung Galaxy S3 - 145000
    Iphone 4S - 155000
    Ez az a bazi nagy árkülönbség meg dupla ár? Ez gyakorlatilag még magyarországon is érzelmi döntés határán belül van, nemhogy külföldön.
  • narumon
    #472
    "De egy cég telefonját megvéve a gyári ROM szinte mindig igenis messze kielégítő szokott lenni, ezért mondom, hogy esetenként egy átlag felhasználó még azt sem tudja, melyik Android verziót használja, de erre neki nincs is szüksége."

    Ezt mondjuk már párszor kibeszéltük, hogy csak a csúcs android készülékekre igaz az olcsóknál sajnos mindenki szív mint a torkosborz.
  • narumon
    #471
    Mielőtt nagyon belelovalnád magad, én erre válaszoltam:

    "ha megmondják neki mit lehet és mit nem, ez van kuss:)
    Valaki meg szereti a szabadságot:D"

    Márpedig ez a világon mindenhol és mindenben így van. Ahol nem ott anarchia van és káosz. Magyarországon is megmondják mit lehet és mit nem, ez van! :)
  • levente68
    #470
    De nézzük egy egyszerűbb módon:
    A két rendszer eredendően más filozófiával indított:

    Apple egy viszonylag kevés funkciót, de azt igyekezete szerint kiforrott módon kínált. Azért írom így, mert ez azért nem minden esetben sikerült.
    Nagy fegyvertény volt a mobil eszközön sosem tapasztalt stabilitás, persze az sem volt tökéletes, de messze jobb, mint bármin előtte.

    Az Android elejétől lehetőleg minden funkciót támogatva, de sokszor kiforratlanul kínált, mellette egyenes okságon alapulva kisebb stabilitással.

    E két felfogás különbsége képezi azt a vitatémát, ami mára sokakat szélsőségekbe kergetett, ez alól én sem vagyok kivétel, de én be is vallom. Egyszerű lenne avval lezárni ilyen vitát, hogy mindenkinek igaza van és kész és ebben van is igazság, csakhogy nehéz valakinek azt elfogadni, hogy valamit, amire szüksége van stabilitással pótolunk.

    Ahogy nehéz megmagyarázni (és nem is kellene) mondjuk egy oviban az egyik gyereknek, hogy ő ne akarjon macival játszani, mert az felesleges és játsszon helyette űrhajóval, miközben két méterre tőle más meg macival tolja.
    Van persze olyan gyerek is, akinek meg lehet magyarázni, de nézzünk a lelkünk mélyére, saját gyerekkel megtennénk-e?
    Milyen gyerek lesz abból, akit így korlátoznak?

    Az én szüleim református és katolikus családból származnak, engem nem kereszteltek meg, meg azt mondták, majd felnövök és én eldöntöm.
    Nagyon helyesnek érzem a döntésüket és valahogy így is élem az életem.
    Megvizsgálom a dolgot és ha szeretem, azt választom.
    Egy-egy döntésemet volt, hogy csak szerelemmel tudtam magyarázni mindaddig, míg ki nem derült, szakmai szemmel is az a jó választás, csak onnantól állítottam, hogy szakmai szempontból is jó.
    Erre konkrét példa is van, új dolgot választottam, a szakma hozzáértői azt mondták, azt vegyem, mert ha nem, akkor mindig vágyni fogok rá.
    Megvettem, teszteltük és kiderült jó. De ez az elején érzelmi döntés volt!


    Lényeg: mára az iOS és az Android jobban hasonlít egymásra, mint valaha és bármelyik oldal bármelyik téren felrótt lemaradása nagymértékben csökkent. Ez a felhasználóknak mindenképp jó, az árak tekintetében van iPhone rovására sok mínusz pont, kevésbé, mint a hiányok miatt, bár még vannak azok is.
  • levente68
    #469
    Szabadságot?
    Abban maradtunk, az Android-ra jobban áll ez.
    Káosz? Valószínűleg az Android szabadságából eredő kellemetlenségeket értelmezed káoszként, nem?
    Hidd el, káosz nincs, bár néhol valóban arra utaló jelek voltak, vannak, de mint mondtam, ez a szabadságából ered és kicsit rosszindulatúnak kell lenni, hogy ezt káosznak nevezzük.
    Az Android egy (nagyjából, természetesen nem teljesen) nyílt forráskódú rendszer, ez óriási különbség az Apple rendszereihez képest, így nem rovom fel neked a rosszindulatot, csak annyit kérek, ha nem ismered az Android kaotikusnak tűnő rendszerét, akkor ne bélyegezd meg, mert nem érdemli. Sokkal nagyobb munka a számos gyártó ezerszám gyártott gépére nyújtani megoldást, mint kvázi egyetlen termékre. Pontosan ez az, ami miatt fordítva kellene lennie a dolgoknak, tehát az almás cuccoknak kellene sokoldalúbbaknak és olcsóbbnak lenniük, mert egyszerűbb a dolguk és a gyártás is gazdaságosabb.
    Nem kérem én, hogy adják olcsóbban, hiszen amíg tehetik, hogy príma terméket dupla-ultra áron adnak, tegyék. Én egyszerűen kihagyom másért, ami többet és olcsóbban ad. Nem azért, mert csóró vagyok, ezt már megbeszéltük. Ahogy lejjebb mondtam, a tábla vonal kicsit kivétel ez alól. Bevallom, ott meg azt nem értem, miért nem jelentősen olcsóbbak az Android-osak, de mivel nincs szükségem tablet-re, nem foglalkoztat annyira.

    Az is tény, hogy néha zavaró, ha egy program nálam nem fut, míg másnál igen, vagy fordítva, illetve ez így nem igaz, mert fut, csak a Play mondja, hogy nem, vagy esetleg egy komolyabb túrás miatt érzi úgy, hogy az enyémmel nem kompatibilis. De azért a káosz ennél több. Ezek olyan védelmek, amik a user-t szeretnék megóvni a csalódástól, ráadásul van rájuk megoldás.

    Én legtöbbet a Smurfs' Village-vel szívtam, mert a hekkelt SGS-re, amit párom használ, meg se jelenik a Play-ben, így én szoktam letölteni és átrakni neki, de nálam is sokszor nem jelent meg a felbontás változtatása miatt. Ez is a múlté, sokadik főzött ROM-om (mert ugye inkább ott van gond) megy, ahol már ez nem gond egyáltalán.

    Szóval, Apple oldalról nézve érthető, ha káoszt kiabáltok, csak egyrészt sose volt az, mára meg egyre szebben rendeződnek ezek a dolgok.

    Figyelembe kell venni, hogy a gyártók saját alkatrészeket használnak és mindegyikhez saját drivereket, amit sokszor nem adnak ki, így a programozóknak néha nincs lehetőségük megírni valamit jól, vagy egyáltalán sehogy. De még így is vannak, akik megoldottak ilyesmit Reverse engineering, visszafejtés segítségével.
    Itt kiütközik, hogy a sok gyártó sokszínűsége némi hátrányt is hordoz az Apple egyen-hardware-éhez képest. Minden nem lehet jobb.

    De egy cég telefonját megvéve a gyári ROM szinte mindig igenis messze kielégítő szokott lenni, ezért mondom, hogy esetenként egy átlag felhasználó még azt sem tudja, melyik Android verziót használja, de erre neki nincs is szüksége.

    A geek-eknek pedig nem jelent gondot esetenként az ő készülékükön használni olyat, amit arra nem is adtak ki. JB SGS-en például, de az SGS3 feature-i közül sok elérhető SGS2-re, sőt talán másra is.
  • levente68
    #468
    Szívesen.
  • levente68
    #467
    No, azért te se hagyod magad...
    Megállapodtunk, mindkettő jó, az Android jóval szabadabb és néhány funkcióval többet nyújt.
    Attól még, hogy neked ez nem kell, a több több marad, az olcsóbb olcsóbb.
    Csúnyán igaza van a srácnak, ezt pont te bizonyítod:
    "El tudod képzelni, hogy van aki nem akarja naponta órákat nyomogatni a telefonját?"
    El tudja képzelni, csak ő fel is fogja, mi a pálya: sokan a lehetőségeikhez igazítják az igényeiket. Ez inkorrekt megnyilvánulásokra késztet egyeseket, mint például most téged.
    Nem másolt senki többet az Apple-nél, ha figyeltél volna az évek során, ezt nem kellene itt bizonygatni. Új lendületet hozott egy pocsolyaszerűen leült világba, amit a WinMo uralt. Hogy mennyit másolt az Apple, aki jelen se volt ezen a piacon, azt nem kellene ennyiszer átvenni. Aztán, valóban, az általuk hozott újdonságokat átvették mások is, ez nyilvánvaló és előre is nyilvánvaló volt. Sok dolgot ők használtak először, ez is igaz, de nem mindet ők találták fel ám!
    Azt is figyeld, hogy ők nem gyártanak semmit, hanem gyártatnak, nem ugyanaz. Az alkatrészek zöme már létezett, mielőtt ők felhasználták, persze terveztek pár dolgot ők is, de eleinte teljesen mások munkáit használták fel, sőt javarészt még ma is.
    Aztán, ha neked nem nyilvánvaló és nehéz elfogadni, hogy ahogyan az Apple felhasználta és továbbvitte az elődök munkáját úgy a többiek is felhasználták utána azokat, amit jónak láttak az Apple ötleteiből, az neked okoz érzelmi és értelmi zavart kizárólag.

    Ezt az 'Android-ot tőlünk lopták' című butuska vádat meg egy kis utánajárás végeztével te sem hangoztatnád, ahogyan az Apple sem erőlteti már, nem véletlenül, ugyanis nem állja meg a helyét, a fickó jóval hamarabb dolgozott az Android-on, mint azt kezdetben az ilyen vádat alkotók hitték! Tény, hogy akkor az Apple dolgozója volt és tuti, hogy onnan is jött ötlet, de az még kevés, hiszen erősen különbözik a két rendszer, lopásról kár beszélni.

    Reméltem, hogy kikopik ez a "Lépegetnétek a Nokiás 9x9 ikonos menükben" hozzáállás is kikopik egyszer, ebben tehát tévedtem.
    Azt azért remélem, hogy nem gondolod komolyan, hogy ez ma is így lenne?
    Tény, hogy az Apple lépte az elsőt és ezért meg is érdemli az elismerést, de kár olyanban ringatnod magad, hogy senki nem lépett volna, ha ők nem. Katalizátora lett egy erőteljes fejlődésnek, ez így igaz, mára meg sajnos lassan a pálya széléről nézik a további fejlődést, miközben szerencsére egyre több hiányt pótolnak. De kiesik lassan a gyeplő a kezükből, sokak szerint azért, mert a másik visszatartásába, perelgetésébe és egyebekbe csoportosított erő és lendület hiányzik onnan, ahonnan elvonták.
  • narumon
    #466
    Van aki meg a szabadságot szereti és a káoszt nem :)
  • M2 #465
    Ha egy nőnek az almás cuccok tetszenek, nehogy vegyél neki valami mást mert nagyon nem lesz jó vége! :-)
  • M2 #464
    Na ezt mondom, megint fel kellett bukkanjon egy bunkó Androidos, aki megmondja a frankót. Nincs rendes életed? El tudod képzelni, hogy van aki nem akarja naponta órákat nyomogatni a telefonját? Nem nagyon mi?
    És az a szuper Android hol lenne ma, ha nincs kit lemásolni? Lépegetnétek a Nokiás 9x9 ikonos menükben...
  • narumon
    #463
    Mhm akkor lehet hogy abban az irányba indulok el, hogy magamnak nézek egy használt ipad2 vagy ipad3-at és asszony örökli az ipad1-et. Ezzel sokat egyszerűsödne a dolog. No majd szétnézek.
    Köszi az infot!
  • Wlanseraf
    #462
    Az első oldalt elolvastam jókat röhögtem:)
    Mindig jókat mulatok az félalma fanokon, mulatságosak nagyon:))
    De különböző emberek vagyunk.. mindenki eldönti hogy mit szeret az életben .. ha megmondják neki mit lehet és mit nem, ez van kuss:)
    Valaki meg szereti a szabadságot:D
  • levente68
    #461
    Hát, tábla esetén az iPad a nyerő, mert az miközben rendben van, az ára sem annyira rémes.
    Viszont én táblában nem vagyok otthon, így erre igazán nem tudok kimerítő választ adni.

    Amit tudok, hogy az ICS-el összeért a telefon és a tablet vonal, tehát ez már nem gond. Én meg olyan ROM-ot használok, ami hybrid, tehát tábla módban is megy, én nagyon szeretem.

    Szerintem inkább egy iPad2-t, esetleg használtan vegyél, de semmiképp ne valami noname Android-osat, mert persze hozza az árának a szintjét, de iPad helyett nem fog neki örülni az asszony. Főleg nehogy valami rezisztens kijelzőjűt.
    Ha meg egy drágább Android-os táblát veszel, akkor már iPad is ott van árban kb.
    Ráadásul lenne egyetlen olyan kütyüd, ami a többivel nem kompatibilis kissé.
    De ha egy márkás Android-os táblád lesz, megismerkedhetsz a másik front lehetőségeivel, még az is lehet, hogy megtetszik ;o)

    Ami az iOS-like dolgokat illeti, olyanok vannak, de semmi értelmük szerintem. Ahogy fordítva sem. Természetesen azok csak a külalakot változtatják meg, az oprendszer működése és a programok kinézete megmarad. Aztán, az is lehet, hogy van olyan téma, ami a progikat is érinti, nem tudom.


    Amúgy, ha jól emlékszem, Apple gépre hekkeltek már fel Android-ot, de ennek sincs értelme a bravúron túl, természetesen nem fog rendesen működni ilyesmi.
  • narumon
    #460
    Hali!
    Levente első sorban neked szól a kérdés mert úgy látom androidban nagyon benne vagy. Vennék asszonynak is egy olcsó táblát mert egyre-másra ellopja az ipadot. Android alá létezik olyan felület amivel iOS rendszerűvé lehet tenni? Legalább felépítésileg? Gondolom valós iOS-t nem lehet felhekkelni semmelyik android táblára.
  • M2 #459
    Én amikor kérdezik, hogy nem drága egy ilyen (másik német prémium márkájú) autót fenntartani, szoktam mondani, hogy évi egy millát rá kell szánni és akkor hüledezve elhallgatnak (persze, mert nem közlöm, hogy ebben aztán a benzintől kezdve az autópályadíjig minden benne van).
  • narumon
    #458
    "az meg meg sem jelent sehol európán kívül."

    Nem jelent meg USA-n kívül.
  • narumon
    #457
    Húúú jó hosszú voltál, úgyhogy csak néhány dologra reagálok :)

    "Emlékszünk, melyik iPhone-ban lett végre copy-paste?"

    Mármint, hogy melyik iOS verzióban? Mert ugye azóta mindegyikben van :)

    "Mikorra lett multitask a usernek is (én a lépj ki, lépj be, lépj ki, lépj vissza módszertől megőrültem volna)? "

    Mondjuk ez szerintem konkrétan lufifújás volt, mert az átalgember semmi különbséget nem vesz észre aközött, hogy most multitasking az iOS előtte meg nem az volt. (Mert előtte is félig az volt, amolyan win3.1 féle kooperatív multitaskingot használt). Neked nem kellett arra figyelni, hogy kilépsz belépsz, ugyanúgy csak átlékpedtél egyik appból a másikba, csak nem alul egy folyamatcsíkon (mint most) hanem a normál ikonokkal, de igazából nem vetted észre, hogy kilépett meg visszalépett, mert elmentett állásokat használt. Az egyetlen ahol nagyon észrevehető a különbség az az, hogy régen navigáció közben nem lehetett telefonálni, tehát ha valaki navi közben hívott akkor vagy nem vetted fel, vagy felvetted, de akkor amíg nem raktad le nem volt navid. Most van egyszerre, de hidd el nem volt az annyira vészes mint ahogy sokan lefestették (tipikusan olyanok akik nem próbálták). Ráadásul az alap iOS funkciók akkor is már kvázi multitaskingként mentek; nyugodtan lehetett böngészés közben zenét hallgatni, stb - itt látszott nagyon amikor osztották az észt mert mindig ebbe kötöttek bele, tehát azt mutatta, hogy még csak azt sem tudják miről beszélnek (mint legtöbbször.)
    Egyébként nekem a kötözködőkkel mindig is ez volt a fő bajom. 2-3 hozzászólásuk után általában kiderült, hogy nem is láttak közelről még iphonet akkora baromságokat hordtak össze. A szomorú meg az volt, hogy a többi fikázó (aki szintén nem látott még iphonet közelről) egyből átvette és mindenütt osztotta a hülyeséget. Ezért sajnos a forumok nagy része teljesen valótlan információkkal volt tele már akkor is. :(

    "Eleinte, mire egyáltalán lett navi rá,"

    Navi az szinte kezdetek óta volt rá, elsőként portolták pl az Igo-t is. Mikor megvettem a 3G-t az első programom volt rá.

    "ha navi közben jött egy hívás, mire letetted, eltévedtél, mert nem navigált a háttérben, nem arról beszélek, hogy nem beszélt, hanem a pozíciót is elvesztette, hiszen kilőtte a navit és nem nézhetted azt, miközben kihangosítva beszéltél esetleg."

    Igen erről beszéltem én is fent. Ez volt a multitasking érezhető hiánya.

    "Smart Dialing se volt sokáig, nem volt fekvő módban QWERTY billentyűzet, kivéve a böngészőben, nem lehetett a prediktív írást kikapcsolni, se SMS-t, se MMS-t nem lehetett továbbítani, egyenként üzenetet törölni, a 2.0 iOS-en nem volt video felvétel!!!!! "

    Ezek valami nagyon ős rendszerben lehettek. Nem ismertem a 2.0 iOS-t, mert ugye ez csak 2G-n volt, az meg meg sem jelent sehol európán kívül. Mire kijött a 3G a 3.x iOS-el ott meg már nem volt ilyen gond.

    "Mára leginkább az ár, ami nem magyarázható, illetve dehogynem:"

    Ebben én tudod, hogy nemigen tudok belemenni mert soha nem vettem még telefont full áron. Biztos lehetsz benne, hogy semmilyen telefonért nem adnék 150e forintot.

    "Nem tudott más eszembe jutni, mint az iPhone-ok cseréje..."

    A világ nagyobbik részén (ahol a nagy eladásokat generálják) egyébként ez teljesen profin megy. Amikor lejár a hűség akkor a következő generációt ingyen adják a következő hűségért cserébe. Nem véletlen van minden angliában élő ismerősömnek iphoneja. Itthon annyiból roszabb a helyzet, hogy sokszor még nagyfogyasztókkal is fizettetnek az upgradere 10-20e forintot.

    "árajánlatot kb. 60 ezer FT-ért minden hűha garancia nélkül szlovák lencséből és állítólag közel olyan anyagminőséggel és várható élettartammal."

    Sajnos én is szemüveges lettem nem rég, de én még jól megúsztam mert Hoya lencsékkel, design kerettel 35 volt a szemcsim, én még ezt is sokalltam :)

    "Volt rálátásom pár igen drága készülék értéktelenségére, amik az átlagember számára egyrészt láthatatlanok, másrészt marketing-gel megvezetik a népet. Mindig mélyen felháborodtam rajtuk."

    Szerintem a legfontosabb a hosszú távú tapasztalat. Emiatt kiépülnek olyan márkák amiben megbízik az ember és olyanok amikben nem. Mivel az ember emócionális lény ezért még az is lehet, hogy valóban rosszabbnak érzékel egy amúgy egyformán jó készüléket. Illetve ahogy észrevettem vannak az utált "készülékek" - általában olyan emberek részéről akik valamilyen okafogyott ürügy miatt utálnak egy terméket bármilyen tapasztalat nélkül.
    Amibe én többször belefutottam már (másik kedvenc márkád jön :D).
    Csoportos beszélgetés, kérdezik milyen kocsim van; mondom BMW
    Jön a válasz, hú az nem jó mert a szervízigény meg a blabla
    Visszakérdezek: Neked milyen BMW-d van?
    Válasz: Neki nincs BMW-je.
    Kérdezek: Akkor milyen BMW-d volt amivel így jártál?
    Válasz: Jah neki még soha nem volt BMW-je.
    Kérdezek: Akkor honnan szedted ezt a sok sületlenséget
    Válasz: A nagynéni rokonának az öccsének a fiának volt egy szobatársa a kollégiumban akinek volt egy testvére aki már hallot valakiről aki látott már ilyen gondot. Kb ez a szint.
    Ilyenkor vagy legyintek vagy szólok neki, hogy a hülyeség ellen ott az internet legalább a hivatalos statisztikákat nézze meg mielőtt hülyeségeket beszél.
  • nyuny01 #456
    Korrekt vélemény! ;-)
  • levente68
    #455
    Örülök én is, hidd el.
    Ami fontos, mára mindkettő nagy fejlődésen ment át és az iOS sokat változott az évek során.
    Még maradtak olyan dolgok, ami miatt továbbra sem azt választanám, de valóban sok kötöttségtől megszabadult.

    Az Android már eleve szabadabb rendszernek készült tágabb határokkal, míg az iOS mindig is a stabilitást és a felhasználói élményt előtérbe helyezve bevallottan zártabb és meghatározottabb utat kínált a kundschaft-jainak.

    Kinek ez, kinek az tetszik, ezen is kár vitázni, mert ízlés dolga.

    Engem nem zavart az, hogy néha laggol, bár ez igaz volt, mára a Project Butter talán teljesen eltünteti ezt a hátrányt, remélem, nem a háttérben futó folyamatok rovására, mint az iOS, mert nekem meg az a megoldás nem tetszik.

    Szerintem mindig is félreértés volt köztünk, ami jó volt, azt elismertem.
    Csak a hibák, hiányok elnyomták a jó dolgokat, mikor összességében - márpedig én csak úgy vagyok hajlandó - vizsgáltuk a képet.

    Amiket mondtam, azt kb. úgy összegezném, hogy mindenképp kevesebb funkciót vásároltak az iPhone-nal sokan, persze sokaknak az elég is, evvel nincs baj. Az inkább onnantól van, amikor (és az évek óta tartó véres vitát ez okozza) a mindenképpen indokolatlanul annyival drágább iPhone gazdái kezdtek fikázni minket, akik nem értettünk egyet velük abban, hogy az a jobb.
    Mindig szakmai szemmel néztem ezeket a ketyeréket és engem még meg is lepett, hányan hiszik az iPhone-t valami természetfölötti kütyünek és védték elvtelenül a hiányokat avval, hogy az hülyeség, meg nem kell, nem megengedve azt, hogy addig, amíg más készülékek kínálják és sokan fontosnak tartják azokat, addig jogosan mondjuk azt: nekünk kell, tehát nekünk nem felel meg az iPhone. Emlékszünk, melyik iPhone-ban lett végre copy-paste? Eleinte mekkora hiányosságok voltak az FM rádió, BT funkciók (pl. A2DP), kártyafoglalat, stb. hiányán túl?
    Mikorra lett multitask a usernek is (én a lépj ki, lépj be, lépj ki, lépj vissza módszertől megőrültem volna)?
    Eleinte, mire egyáltalán lett navi rá, ha navi közben jött egy hívás, mire letetted, eltévedtél, mert nem navigált a háttérben, nem arról beszélek, hogy nem beszélt, hanem a pozíciót is elvesztette, hiszen kilőtte a navit és nem nézhetted azt, miközben kihangosítva beszéltél esetleg.
    Smart Dialing se volt sokáig, nem volt fekvő módban QWERTY billentyűzet, kivéve a böngészőben, nem lehetett a prediktív írást kikapcsolni, se SMS-t, se MMS-t nem lehetett továbbítani, egyenként üzenetet törölni, a 2.0 iOS-en nem volt video felvétel!!!!!
    Nem sorolom tovább, ezek a funkciók akkor az egyszerűbb telefonokban is voltak, nemhogy a csúcskészülékekben. A sokat szidott WinMo kütyükhöz képest valóban álom stabilitást hozott, de milyen áron?
    Természetesen mindig értettem, hogy van, akinek nem kell a sok funkció és a stabilitás fontosabb, de az én és még nagyon sok okostelefont-mélyebben-bújó-nem-átlag-felhasználó inkább az Android-ban találta meg a kiutat WinMo kontra iOS dilemmából.
    Nagyon sokat változott tehát mindkettő és természetesen a sokat hangoztatott igazi érvek is elérték céljukat, az Android stabilabb lett, mint volt és az iOS is sokkal több funkcióban nyújt okot elégedettségre, mint anno.
    Nekem amúgy nem is kellene a sok animáció, amit sokszor az Android hiányaként emlegettek, de már azok is mind megvannak. Egymáshoz konvergál a két rendszer, ez amúgy rendben is van.

    Mára leginkább az ár, ami nem magyarázható, illetve dehogynem:

    Tegnap kapta meg jóanyám az új szemüvegét.
    220.000 Ft volt... kedvezményekkel...
    Olyan garanciával, hogy ha nem tudja megszokni a progresszív lencsét, akkor díjtalanul megkapja azt a két szemüveget, ami ugyanazt nyújtja, mint ez, csak nem egyben.
    Tehát: kifizetett HÁROM szemüveget és ha nem szokja meg a progresszív lencsét, akkor megkapja a másik kettőt...

    Nem tudott más eszembe jutni, mint az iPhone-ok cseréje...

    Leszögezem, ez is, az is prémium kategória, (ultra profi lett a szemüveg is a legjobb anyagokból és márkás keretben, amire szintén valami örök gari van) de míg egyik helyett az S2-t, vagy a még mindig olcsóbb S3-at venném, a másik helyett pedig azt a szemüveget, amire én kaptam neki árajánlatot kb. 60 ezer FT-ért minden hűha garancia nélkül szlovák lencséből és állítólag közel olyan anyagminőséggel és várható élettartammal.

    De nem nekem lesz, tehát...

    A Samu és az Apple telefonok minősége között pedig nemigen van különbség se ide, se oda és tudtommal minden garancia igényt gyönyörűen teljesítenek, sőt házhoz jön a szerviz a Samsung-tól, csak egy asztalt kell biztosítani a szerelőnek és amit tud, helyben javít.
    Csak jó tapasztalatokat hallok, de nincs tömeges gond.
    Itt is, ott is vannak mulatságos esetek nagyon szar összerakás, vagy anyagfáradás miatt.

    De még mindig az Apple-re jellemzőek az idióta megoldások. A direkt nehezen javítható dolgok, amikből azért szép számmal akad. Amíg nem találkozik vele az ember, addig nincs baj, de én pár IT kütyüt szerelve elég sokat káromkodom barom megoldások miatt, most nem az Apple cuccokra gondolok, abból egyetlen MacBook Pro-t szedtem eddig csak szét, van abban is szemöldököt felhúzásra késztető érdekesség, nem is egy.
    Természetesen kitűnő ötletek is vannak, nem tagadom. Tetszik is pár.

    Ez amúgy az élet talán minden területére igaz: autók, egyéb háztartási gépek, stb..
    Volt rálátásom pár igen drága készülék értéktelenségére, amik az átlagember számára egyrészt láthatatlanok, másrészt marketing-gel megvezetik a népet. Mindig mélyen felháborodtam rajtuk.
  • narumon
    #454
    Hát igen. Mondjuk ez a cikk is ugye alap telefonról beszél nem JB-ről.
    Egyébként nekem itt is megvan a saját (speciális) véleményem, mégpedig azt, hogy iphonet könnyebb jailbreakelni mint a legtöbb androidos telefonnál egy új androidot felrakni :) (Tudom tudom a Samsung szól, hogy van új android és installálja is).
    No mindegy ezt a témát már kibeszéltük, és én is csak magamat tudom ismételni; nem igaz az, hogy az iOS egy korlátolt rendszer és rengeteg dolgot nem lehet megcsinálni rajta. Biztos jobban tweakelhető az android valamivel, de ugye ennek ellenkezőjét senki nem állította soha.
    Nézz mélyen a szívedbe és keresd vissza a korábbi hozzászólásaidat ahol nem azt állítottad, hogy az android jobban hekkelhető valamivel mint az iOS hanem rögtön támadólag fikáztad a hülyéket akik iphonet vesznek, fikáztad a telefont, hogy milyen szar, stb stb, és mi akkor is csak azt írtuk, hogy nincs igazad. Örülök, hogy eljutottunk odáig, hogy a végére normálisabb mederben folyt a társalgás.
  • M2 #453
    Korrekt, a 10,9,1 aminek tudnék örülni iOS-en is.
  • levente68
    #452
    Nagyszerű. Ennek így is kell lennie, hiszen software-es dolog és mindig mondtam, az megoldható.
    Ilyen progiból Android-ra is rengeteg van régóta, háttérben video-t sream-elő is.


    Amit én érzékeltetni szerettem volna, az nem egyetlen program volt, hanem a rendszer szabadsága, ami miatt nem egy célprogit akartam megmutatni, azt csakis példaként említettem.
    A lehetőségek az, ami engem lenyűgöz és ha már iOS-en is lehet rá megoldást találni, az nagyszerű tényleg.

    Persze a korrekt összehasonlítás fontos: van gyári állapot és van Jail Breake-elt állapot, meg a root. A legnagyobb különbségek alap állapotban vannak, ezek nagy részén segít a Jail Break, de amit az oprendszer még úgy sem enged, az megmarad. A root sokkal kevésbé esszenciális dolog, mint a Jail Break, hiszen root nélkül is rengeteg dolog elérhető Android-on, sokkal kevesebb korlát van.

    Most linkelem vissza a Lifehacker cikkét, bár ez a cikk is pongyola, egy másik cikküket is néztem, az is butaságokat beszél néhol.
    Például a root nehezen elérhetőségéről, hogy egyet említsek.


    http://lifehacker.com/5801862/top-10-awesome-android-features-that-the-iphone-doesnt-have

    E cikkel sem értek egyet teljesen, meg változtak is dolgok persze.
    De az utolsó bekezdés az, amiről én beszélek folyton.
  • narumon
    #451
    "ONNAN TE ELINDÍTHATOD A KAMERA PROGRAMOT, NEM PEDIG EGY OLYAN WIDGET-ET, AMI AKÁR EGY AUTOMATIKUS FOLYAMAT VÉGREHAJTÁSA UTÁN KILÉP ÉS A TELEFON LEZÁRVA MARAD!!!"

    Merő véletlen de haver éppen ma mondta, hogy titokban akar pár női lábat lefényképezni (a perverz állat :D), és nézzek már neki ilyen appot.
    Jelentem találtam nem is egy van.
    A beállított gesture-el (mondjuk home gomb kétszer gyors megnyomása) a lockscreenen anélkül, hogy bármi mást kéne nyomni, csinál hang nélkül egy képet. A lockscreen végig lezárva marad, látszólag a telefonon semmi nem történik. Egyébként lehet paraméterezni, front vagy back kamerával csniáljon képet, hova mentse, stb.
  • levente68
    #450
    Nem kiabálásnak szántam, így egyszerűbb volt.
    De azért megható, hogy ezért billentyűzetet ragadtál... ;o)
  • Sir Ny
    #449
    Ne kiabálj! Kösz
  • levente68
    #448
    Ma már mondtam ezt és évek alatt sokszor. Igen.

    419-es hsz:
    "Nagyon sokszor elmondtam régebben amúgy az Android védelmében, hogy ami software-es téma, az mind megcsinálható rá és ez fordítva is igaz, kivéve, ha letilt valamit az oprendszer, fontos, hogy erre inkább iOS hajlamos. Ami viszont hardware-esen nincs, azt nehezebb, vagy nem is lehetséges megoldani."

    Meg azt is leírtam, hogy nem arról van szó, hogy az iPhone szar.

    #408:
    "A konklúzió pedig nem az, hogy 'szar' az iPhone (nem az), hanem, hogy jobb szakmai szemmel az Android-os csúcskészülék, miközben olcsóbb is."


    Két nagyszerű dologról van szó, melyekben egyaránt találhatók hibák.
    Más felfogásban készültek és a hosszú évek során sokat átvettek egymás megoldásaiból, amik zömére mondható, hogy nekünk, felhasználóknak jó.

    Egyszerű és komplex egyszerre mindkettő, az iCuccok rendszere ma még mindig integráltabb, ami jó és rossz elemekkel tarkított, persze ezek is egyéni elbírálás alá esnek, látod, míg te teljesen jól elvagy az iTunes-szal, addig más szifonos nem szereti és nekem, bevallom a hajam égnek áll a koncepciójától, mert erőltetett. Másnak ez igenis előny.
    Ha holnap a Google azt találná ki, hogy egy program - ami persze nagyon sokat egyszerűsít a használaton - kötelezővé válna és azt tenne, amit akar, úgy, ahogyan akár én nem szeretném, nagy bajban lennék, utálnám.
    Szerencsére, ez nem fenyeget. Közben pár integrációs megoldását üdvözlöm. Addig, amíg a szabadságom érzete nincs veszélyben.
  • narumon
    #447
    Oké, még az is lehet, hogy megnézem :)

    Azért így a végére maradhatunk abban, hogy iphone is meglepően jól hekkelhető, nem igazán van olyan dolog amit nem lehet rajta megcsinálni, bármennyire is szeretnék ezt sokan így beállítani?
  • levente68
    #446
    Ok, értem.

    FB, meg ilyenek nekem sincs amúgy.

    Video-t meg egyszer amúgy is csinálok, mert hiába magyarázom, látni más azokat, amiket mondok.

    Elfogadom, hogy te a minimal design híve vagy és nem is azért akartam megmutatni, hogy rávegyelek bármire.
    Egyszerűen azért, hogy illusztrálni lehessen azokat a bravúrokat, amik egyébként sokszor könnyebbé tesznek dolgokat és hamarabb elérhetővé, de a másik véglet, hogy rettentő komplex dolgokat is lehetővé téve bonyolult műveletek is végezhetők. Természetesen a két véglet között meg bármit.

    Amúgy, egyáltalán nem voltam abban a tévhitben, hogy csak egy LockScreen lehet, hanem annak a további sokrétű alkalmazásáról beszéltem, ami azért Android-on komolyabb. Tehát plusz funkciókról, ami persze nem mindenkinek kell, de adott.
  • narumon
    #445
    alabb = alap
  • narumon
    #444
    Nem azt mondtam, hogy nagy wasistdas, az első találatot linkeltem be. Csak azért linkeltem, mert nagyon úgy nézett ki az előző hozzászólásodból mint aki azt hiszi, hogy iphone az csak és kizárólag 1 fajta lokscreenből állhat, meg max az ikonokat lehet átrendezni. Részemről én ezek egyikét sem raknám fel, mert nekem az alabb jobban tetszik és jobban használható bármelyiknél, csak ilyen is van. Ennyi.
    Ne fáradj a videóval amit én linkeltem azt sem néztem végig csak végig tekergettem, egyrészt mert a csávónak a facebook meg twitter vót a minden (ezek egyike sincs nekem a telcsin), másrészt nem nagyon vagyok kíváncsi ilyen videókra. Ahogy írtam az én telefonom kinézete alap (ez messze a legszebb és a lockscreenem is hót egyszerű).
  • levente68
    #443
    Viszont, milyet laggol 3:38-nál....
    Nem flém, csak megjegyzem, közben meg már Android nem laggol ilyet.
  • levente68
    #442
    Like!
  • levente68
    #441
    Nagyon sajnálom, ha elrontom az örömödet, de ez annyira semmi feature, hogy nem is néztem végig.
    Láttál te már "különleges" dolgokat Android-on?
    Ha a jövő héten, mikor szabin leszek, lesz időm, csinálok már egy video-t arról, hogyan néz ki az én gépem, miket tud. Addig csak annyit kérhetek, hidd el, amit te belinkeltél, az kismiska.
    Közben jutott eszembe, hogy Youtube tele van ilyen video-kkal, nem nézegettél?
    Egy téma ne haragudj, semmiség.
    Linkelnék, de én nem Youtube-on nézem ezeket a feature-öket, hanem a telefonomon használom és nem keveset, így a video se két perc lesz, amiben megmutathatnám.
  • M2 #440
    Én mindig az alap iOS-ben megoldható dolgokról írtam, mert így éreztem korrektnek. Természetesen jailbreak után iPhone esetében is bármi megoldható.
  • narumon
    #439
    Hehhe, no ilyet én soha nem tennék :D