558
  • levente68
    #518
    Eddig is ignoráltátok a szavaimat...
    Csak azt nem, mikor leseggezlek, arra felhorkantok, nevetséges banda.

    Cigánysoron? Vicces, miközben inkább skinheadnek néznek...
    De neked legyek az, csak ne játszd az agyad akkor.
  • levente68
    #517
    Nem, csillagom, csak neked maradt meg ennyi....
    A többit, mint mindig, kihagyod...
  • M2 #516
    Szerintem narumon te is hagyd inkább, egyértelmű, hogy akiket levente68 képzeleg Apple felhasználóknak, azok az ő saját démonjai. Lelkileg nagyon nincs rendben szegény srác.
  • M2 #515
    "ilyen seggekkel nem kell foglalkoznom, mint ti, nem is tenném."

    A stílus maga az ember, de Neked megbocsájtok, ennyi jutott a cigánysoron. Mivel primitív vagy és kulturálisan nulla, ezért a többit kár is volt lepötyögnöd, ignorálom a szavaidat. :-)
  • narumon
    #514
    Wozniak 87 óta nem apple alkalmazott hivatalosan. Később visszavették, de igazából nincs köze az apple-hez, nem dolgozik ott, nem csinál semmit az apple számára. Saját cégei vannak, saját dolgaival foglalkozik. Nekem is roppant szimpatikus mindig is bírtam és a számítástechnika egyik úttörője, de hogy jön ez most ide? Egy nagyon jó tech "geek" ha úgy tetszik (a szó jó értelmében).
  • narumon
    #513
    "A magatok kis decens stílusában baromságokat hordtok össze, hiába tűnt úgy, hogy alábbhagytok vele."

    Hol állítottunk baromságokat? Ha nem vennéd észre a te baromságaidat cáfoljuk! Nem mi állítunk hülyeségeket. Én sokadik hozzászólásra is csak a te általad állított valótlanságokat cáfolom meg linkekkel. Ezen kívül én ugyan nem állítottam semmilyen baromságot.

    "Egyszerűen az igazságra nem vagytok nyitottak, nem tűritek, ha elmondják a kütyütök hibáit, nem akartok tudni róla, ezért hazudozással és a szakmai szemmel való tényfeltárás megtagadásával operáltok."

    Ez nem igaz! Bármikor elfogadjuk a kütyü hibáit de az igazság az, hogy ilyet még nem nagyon mondtál, vagy csak SZERINTED stílusban az meg ugye az objektívtől nagyon messze van. Az, hogy SZERINTED nem ér annyit, meg SZERINTED ez meg az nem egyenlő tényleges állítással. Azt hiszem, hogy itt aki igazán nem nyitott az te vagy. Én most is felajánlom, hogy sorold azokat a hibákat, de tényszerűen és ne SZERINTED módon. Mert ha szerinted az tények tagadása, hogy SZERINTED erősebb a hardver én meg linkelem, hogy nincs igazad akkor nincs miről beszélni. Tessék várom a felsorolást miben olyan nagyon gyenge az iphone. Segítek; kezdheted az FM rádióval.

    "Aztán csodálkoztok, ha alpári módon igenis elmondom, mik vagytok: hazug, megtévesztett ostoba majmok, konzumidióták."

    Tükörbe néztél már? Visszaolvastál már? Akit eddig itt hazugságon lehetett kapni az csak te voltál más nem nagyon.

    "Soha nem voltam hű egy márkához, ha az már azt nem érdemelte meg, ti veszitek meg az összes szifont és nem értitek, miért nevetünk rajtatok."

    Te meg az összes SGS-t és nem érted miért nevetünk rajtad ugyanúgy.

    "Azt meg, hogy szifonos cikknél kialakul vita, nyugodtan engedjétek meg nekünk, nem véletlenül van ez így világszerte..."

    Megengedtük, nem is volt vele baj, csak ne magyarázd, hogy lefikáztuk az androidot mert ilyet senki nem tett. Itt egy valaki fikázik folyamatosan; TE, mégpedig a legnagyobb gond, hogy csak SZERINTED módon. Amit állítasz azt nem tudod alátámasztani csak azzal, hogy TE úgy gondolod. Akkor meg ne csodálkozz, hogy beléd kötnek.

    "Azért ugatjuk meg a szifont, mert megérdemli és ami a legfontosabb, mert szeretnénk, ha számunkra vonzóbbá válna, ha jól emlékszem, pont ilyen nyitó hozzászólás volt."

    Te akkor sem vennél iphonet ha mindent tudna amit szeretnél, mert akkor is drágább volna 10e forinttal mint a Samsung.

    "Igen, szeretjük és tetszik, ami jó a szifonban, bizony, csak az elvakultság helyett mi látjuk a hibákat, erről megemlékezünk, hiába nem tetszik ez nektek."

    Akkor megint sorold, hogy ki és hol nem látja a hibákat benne? Legalább negyvenszer írtam már le (és te negyvenegyedjére is felhozod), hogy ez sem tökéletes telefon és vannak hibái - mindenki elismerte, de te negyvenkettedjére is le fogod írni, hogy nem ismerjük el a hibáit. Dehogynem. Eddig is megtettük. Sőt annyiszor le is írtuk, hogy még csak nem is ajánljuk bárkinek. Ebbe most megint mit kell olyat belemagyarázni ami soha nem történt meg?

    "nem vagyok a saját ellenségem, nem erőltetek magamra rosszat, így a megvett Galaxy-k nem véletlenül vannak meg."

    No nekem meg pont ezért van iphone-om, ezt is leírtam már harmincszor. Írjam le harmincegyedszerre is?

    "Továbbra sem állítom, hogy az iPhone ne lenne jó, az, de nem több és amíg van jobb nála, mást veszek."

    Azt azért megengeded nekem ó uram, hogy az én szempontjaim szerint jobb legyen nekem az iphone? Vagy tilos? Mert akkor ezentúl csak azt mondom, hogy azért vettem iphonet, mert bár az SGS3 jobb szerintem de hülye vagyok. Ezt remélem azért megengeded ó uram!

    "levesbe, mert ellentétben a WinMo egykori egyeduralmával itt van "

    Mikor volt a WinMo-nak egyeduralma? Tudtommal soha nem ért el kétszámjegyű részesedést sehol. Nekem pár hétig volt WinMo mobilom azt a szopást én senkinek nem kívánom, dobtam is kifele a francba - olyan mély benyomást tett rám, hogy azóta közelébe sem mentem WinMo-nak.
  • narumon
    #512
    "A TE életedét és a hozzád hasonlókét, ez így igaz. Vicces fiú..."

    Akkor mondjuk úgy az emberek 90%-ét. Vagy most azt állítod, hogy mindenki FM rádiót hallgat a telefonján? (Mást meg ugye nem nagyon tudtál felhozni amit nem tud a telcsi)
  • levente68
    #511
    Már látom, most Wozniak lesz fröcsögő Android fan, meg áruló, mert Rubin-nal barátkozik, lol.
  • levente68
    #510
    """Nehezen nevezhető az apple emberének. Annyi köze van az applehöz hogy mivel elismerik mint alapító így minden évben küldenek neki egy aránylag vastag csekket, de a cégfele sem járt évtizedek óta.
    """

    Majdnem így van, de mint részvényese - valószínűleg nagyobb mértékben, mint én néha ;o) - azért van némi köze hozzá. Ráadásul, de lehet, hogy tévedek, alkalmazottként kapja azt kis pénzecskét, amit évi 120 ezer dollárra becsülnek, nem pedig mint jótékonysági adományt.
    Maradjunk abban, egy Apple-közeli ember, akit az a genny tempó elüldözött a saját alapítású cégétől, amit a társalapító fejlesztett tökélyre.
    Miközben a kapcsolatot nem szakította meg Jobs-szal.
    Többet kellene foglalkoznom vele, roppant szimpatikus.
  • levente68
    #509
    Nem, nem kamu, bár én inkább szerelek és tanácsot adok, hála Istennek, hogy ilyen seggekkel nem kell foglalkoznom, mint ti, nem is tenném.

    De garantálom, ha magát valamire becsülő boltban ennyi baromságot összehordanátok, mint itt, megkapnátok a magatokét.
    Persze, nem Apple Store-ban, mert ott megfélemlített gályarabok dolgoznak és valószínűleg a másik arcukat is odatartják, ha egyikre kaptak.
    Persze, ott ti csak a mantrát hajtjátok, mint a bolt maga, így nem következik ez be.

    Az Android-os közösséget miért járatnám már le?
    Nem én képviselem őket, kispofám, ezt a szánalmas dumát elhagyhatod.
    Ráadásul, az Android-osok közül pártól keményebbet kapnátok, én is visszafogtam magam rengetegszer és mi lett az eredménye? A magatok kis decens stílusában baromságokat hordtok össze, hiába tűnt úgy, hogy alábbhagytok vele.
    Egyszerűen az igazságra nem vagytok nyitottak, nem tűritek, ha elmondják a kütyütök hibáit, nem akartok tudni róla, ezért hazudozással és a szakmai szemmel való tényfeltárás megtagadásával operáltok. Aztán csodálkoztok, ha alpári módon igenis elmondom, mik vagytok: hazug, megtévesztett ostoba majmok, konzumidióták.

    Hogy rám hogyan próbáljátok a konzumidiotizmus rámhúzni, azt nem is értem. Nem is érthetem, mert akkor olyan lennék, mint ti: ...

    Soha nem voltam hű egy márkához, ha az már azt nem érdemelte meg, ti veszitek meg az összes szifont és nem értitek, miért nevetünk rajtatok.

    Azt meg, hogy szifonos cikknél kialakul vita, nyugodtan engedjétek meg nekünk, nem véletlenül van ez így világszerte...

    Csinálsz egy saját oldalt és letiltasz minden neked nem tetsző dolgot, ez az útja a dolognak.
    Azért ugatjuk meg a szifont, mert megérdemli és ami a legfontosabb, mert szeretnénk, ha számunkra vonzóbbá válna, ha jól emlékszem, pont ilyen nyitó hozzászólás volt.

    Igen, szeretjük és tetszik, ami jó a szifonban, bizony, csak az elvakultság helyett mi látjuk a hibákat, erről megemlékezünk, hiába nem tetszik ez nektek.

    Minden alkalommal ránk akarjátok sütni, hogy mi zsigerből utáljuk, azért kritizáljuk.
    Messze nem igaz, sokszor fogadalmam ellenére rengeteg pénzt költöttem olyan kütyükre, amik tetszettek, így ha a szifon valaha is elérte volna azt az ingerküszöböt, aminél vettem volna, akkor lenne. Az S1 és az S2 megjelenése is egy-egy ilyet hiúsított meg, nem vagyok a saját ellenségem, nem erőltetek magamra rosszat, így a megvett Galaxy-k nem véletlenül vannak meg.
    Továbbra sem állítom, hogy az iPhone ne lenne jó, az, de nem több és amíg van jobb nála, mást veszek. Ebbe persze az ár is beleszól, ha olcsóbb lenne (jelentősen), akkor lehet, hogy azt vettem volna, de ahogyan anno a WinMo hibáit is hamar sikerült feltárnom, a szifonéi is kiderültek volna hamar és ment volna a levesbe, mert ellentétben a WinMo egykori egyeduralmával itt van alternatíva: az Android-os csúcskészülékek. Ma a Samsung kínálja a legjobbakat, jövőre ez megváltozhat. Nem temettem el a Nokia-t, Motorola-t, a HTC is nagy kedvencem volt, tőlük is elvárom, hogy összeszedjék magukat, mert ahogy kb. egy éve megállapítottuk sokan egymástól függetlenül, a következő 'evil' a Samsung lesz. Az pedig ugyanúgy nem jó.
  • levente68
    #508
    "A pár funkció meg by the way lefedi az életben használt dolgok 99%-át."

    A TE életedét és a hozzád hasonlókét, ez így igaz. Vicces fiú...

    A többire továbbra sem érdemes válaszolni, ahogy eddig se kellett volna.
  • M2 #507
    "appleparaszt ... síkmajomnak ... az ilyen seggekből ... ugatni, mint a fajtád ... a hülyéknek el is fog menni ... almamajmok ... Konzumidiótáknak"

    Nem csak folyékonyan hazudsz, de még tajparaszt stílusban is teszed, ami kizárólag Téged minősít. Na meg lejáratod az egész Android közösséget is, gratulálok! :-)

    Remélem csak kamu, hogy eladsz dolgokat, mert igazi balkáni a stílusod, én egy ceruzát se vennék tőled!
  • narumon
    #506
    "Szerinted az Apple embere odáig menne, hogy nem azt ajánlja?"

    Nehezen nevezhető az apple emberének. Annyi köze van az applehöz hogy mivel elismerik mint alapító így minden évben küldenek neki egy aránylag vastag csekket, de a cégfele sem járt évtizedek óta.

    "Ennyire ostobának kár lenned. Ha meg lefordítanád és értelmeznéd, amit mond, fognád, hogy a "legtöbb" felhasználónak ajánlja."

    Akkor nyílván ebbe a mondatába sem kötsz bele: " he predicted that Android would be dominant over the iPhone market-wise but the iPhone would retain the quality edge."


    "Na, a hozzád hasonló síkmajomnak tehát, akinek annyi a fontos, hogy animált és reccenéstelen legyen az a pár funkció, amit megkap. Természetesen az ilyen seggekből van a vevők 90%-a, hát persze, hogy nekik azt ajánlja. Nem tudsz te olvasni, csak ugatni, mint a fajtád."

    És te beszélsz színvonalról, meg nyugodt vitáról? Nem tűnik fel, hogy most is te vagy az egyetlen aki trágárkodik? A pár funkció meg by the way lefedi az életben használt dolgok 99%-át.

    "ami az OSX miatt drága és semmivel nem ér többet, mint ugyanaz a gép almamatrica nélkül."

    Azért azt már több forumban bebizonyítottuk, hogy bizony a konkurencia is 10-20%-al adja csak olcsóbban a hasonló termékeit. Ez meg megintcsak nem az a határ ahol egy termék hirtelen kurvadrága lesz. Persze kezdhetjük előről de sokkal jobb ha visszaolvasol más topicocat ahol ezt már kitárgyaltuk.

    "Itt van egy MacBook Pro nálunk, eladó, bő másfélszer annyiért megkaphatod, mint amennyit ér, a hülyéknek el is fog menni annyiért, mikor kész lesz..."

    És az árára megint te mondod azt hogy annyit ér. Hát igen.

    "Nem szar, csak semmivel nem ér többet a többinél, de legalább egy korlátolt kütyü."

    No ugyan egy macbook mi a francban korlátolt már megint?

    "csak az almamajmok fikáznak mindent, ami nem amerikai, közben semmi sem az..."

    Szeretnék erről egy linket kapni. Vagy ez megint csak a szokásos "szájába adok valamit az almafanoknak mert szerintem így van" stílus?

    "szerelhetőségük végképp gáz, de ezt te nem értheted, neked a logo elvakít mindent."

    Nem gondolom, hogy egy felhasználót akár csak minimálisan érdekelnie kéne, hogy mennyire szerelhető egy eszköz amit vesz. Még soha nem vettem így semmilyen eszközt és nem is fogok.

    "nehezebben alkalmas, valóban, egy jó IBM PC alapú egyéb kütyü eléri néha az árszintjét, de miért ne érné, ha van olyan jó az is?"

    No látod. Megint fordítasz. Senki nem állította, hogy más gyártótól nem lehet ugyanolyan jó gépet venni, ezt megint te próbálod bemagyarázni. Lehet más gyártótól is ugyanolyan jó terméket venni, csak közel ugyanannyiért. Ha meg nagyságrendileg ugyanannyit elkérnek azért a termékért is akkor hagy döntse már el a vevő, hogy windows-al akar dolgozni vagy OSX-el (vagy linux-szal). Szerintem a linux egy szar mégsem megyek linux forumokra anyázni a linuxot. Aki azt használja biztosan tudja, hogy miért azt használja, és ezen az sem segít, hogy az ingyen van a Windows meg súlyos tízezrek. Én inkább fizetek ez utóbbiért.

    "Konzumidiótáknak meg aztán be lehet adni mindent, látván, amit itt előadtok."

    Miből gondolod, hogy te kevésbé vagy az? Hidd el kivülről te pont ugyanakkora konzumidiótának tűnsz mint mi neked.
  • narumon
    #505
    Nem, én régóta mondom, hogy nem vagyok 100%-ig otthon az androidban, nem is akarok otthon lenni, viszont én soha nem megyek oda egy androidos hírhez elmagyarázni, hogy az szar. Most is egy iphone cikk alatt megy az iphone fikázása aminek 90%-a szemenszedett hazugság. Ennyi. Akár bele sem kell keverned az androidot azt mindig valaki más dobja be.
  • narumon
    #504
    Mit kellett volna Wozniak írására reagálnom? Teljesen szabad akarata szerint gondolja azt amit írt. Az apple-höz meg évtizedek óta semmi köze szegénynek, még nyilatkozni is azt nyilatkozik amit akar.
  • levente68
    #503
    """"
    Azt hogy csak nem olyan drága az az iPhone, ha 3-4 évig használható marad, Androidosok meg egy-másfél évente cserélgetik a telefonjukat. Ami ilyen vacak módon gyorsan értéktelenedik, azért én nem szórnám ki a pénzt. De hát számolni is tudni kell...
    """"

    Te szerencsétlen, hát megint az olcsót hasonlítod a prémiummal és még nagyképűsködsz is?
    Ez az igazi appleparaszt, gratulálok.
    Nézd meg, mennyit esett az S2 ára, te...
    Számolni tudni kell...

    A másik:
    """"But Woz says he still recommends the iPhone as the best choice for most users."
    """

    Szerinted az Apple embere odáig menne, hogy nem azt ajánlja? Ennyire ostobának kár lenned. Ha meg lefordítanád és értelmeznéd, amit mond, fognád, hogy a "legtöbb" felhasználónak ajánlja. Na, a hozzád hasonló síkmajomnak tehát, akinek annyi a fontos, hogy animált és reccenéstelen legyen az a pár funkció, amit megkap. Természetesen az ilyen seggekből van a vevők 90%-a, hát persze, hogy nekik azt ajánlja. Nem tudsz te olvasni, csak ugatni, mint a fajtád.

    """
    Mellesleg az Apple számítógépeket is csak az tartja drágának, aki számolásban ott tart, hogy csak az árcédulákat hasonlítja össze. Pedig egy Mac még 4-5 év után is jó áron eladható, egy pécé meg már két év után is csak bagóért.
    """

    Ez nagyjából igaz is, csak megint azt kéne nézni, ki veszi meg annyiért, miközben a (z áttérés előtt) sokat fikázott Intel alapú cuccról beszélünk, ami az OSX miatt drága és semmivel nem ér többet, mint ugyanaz a gép almamatrica nélkül.

    Itt van egy MacBook Pro nálunk, eladó, bő másfélszer annyiért megkaphatod, mint amennyit ér, a hülyéknek el is fog menni annyiért, mikor kész lesz...
    Én meg csak röhögök, mikor szerelem, hogy mennyire kamu egy szerkezet. Nem szar, csak semmivel nem ér többet a többinél, de legalább egy korlátolt kütyü. Ez kell nektek... Alma logo, tök jó, mikor rá van téve egy LG, vagy Fujitsu-Siemens alkatrészre. A Made in China felirattal együtt, ami persze nem jelent semmit, hiszen minden prémium cucc is ott készül, csak az almamajmok fikáznak mindent, ami nem amerikai, közben semmi sem az...

    Fogd fel, semmiben nem különböznek az alma cuccai a többitől, sőt sok megoldásuk idegesítőbb és ócskább, mint a többiekből a jobbaké, a szerelhetőségük végképp gáz, de ezt te nem értheted, neked a logo elvakít mindent.
    Van egy oprendszere, amit rádkényszerít, olyan, amilyen, összességében egyáltalán nem több, de jól marketingezhető. Ráadásul csak nálunk ilyen divat nagy arcnak lenni, mert kiraktad a logoját a kocsidra, szánalmas...
    Semmi nincs, ami nem megoldható nélküle, sok dologra pedig nem, vagy nehezebben alkalmas, valóban, egy jó IBM PC alapú egyéb kütyü eléri néha az árszintjét, de miért ne érné, ha van olyan jó az is?
    Konzumidiótáknak meg aztán be lehet adni mindent, látván, amit itt előadtok.
  • bosco05 #502
    Jó akkor vegyük az én példámat, Defy 50 valahányezer a boltban újonnan, én most adtam el egy ismerősömnek jófeejségből 37-ér, de utána pár nappal már negyvenezres ajánlatok is jöttek... Nem esik az áruk annyit mint amennyit írtál ez biztos...
  • M2 #501
    Ilyen alapon az iPhone 3GS meg 115 ezret ér, mert annyiért kapni boltban újonnan. De a három éves használt telefont mikor adod el az új garis árában? Ne ferdíts!
  • M2 #500
    Mellesleg az Apple számítógépeket is csak az tartja drágának, aki számolásban ott tart, hogy csak az árcédulákat hasonlítja össze. Pedig egy Mac még 4-5 év után is jó áron eladható, egy pécé meg már két év után is csak bagóért.
  • bosco05 #499
    Miért esne harmadára az ára? Hülyeség amit mondasz most. A Motorola Defy is 50-60-ba kerül még mindig... Amit te most mondasz, az csak az első pár androidos telefonra volt igaz, ami már ugye kőkorszag, kb mint az iPhone 1-2... Az utána kijött telefonok tartják az árukat, pláne a prémium kategórában. Egy Nexus Prime még mindig 110, pedig nem mai gyerek...
  • M2 #498
    De hogy tényleg megértsd számoljunk:

    1. iPhone ár: 159e, három évig használható marad, évente készülékre költött pénz: 53e.

    2. Androidos teló ár: 145e, egy év után már elavult vacak, harmad áron eladva 50ezerért, évente készülékre: 95e.

    Tehát majdnem duplájába kerül az Androidos cucc!
  • M2 #497
    "Ma kapni 3GS-t és felmegy rá hivatalosan az iOS6? Meglepne..."

    Igen és igen. Meglepődés! :-)


    "De ha még így is lenne, mit jelentene az?"

    Azt hogy csak nem olyan drága az az iPhone, ha 3-4 évig használható marad, Androidosok meg egy-másfél évente cserélgetik a telefonjukat. Ami ilyen vacak módon gyorsan értéktelenedik, azért én nem szórnám ki a pénzt. De hát számolni is tudni kell...
  • M2 #496
    Miért vitatkoznék vele???

    "But Woz says he still recommends the iPhone as the best choice for most users."

    annak ellenére, hogy:

    "He and Andy Rubin, the head of the Android project, are old friends. Woz was on the board of Rubin’s previous company"

    ...és teljesen igaz amit az Android előnyei között felsorol, soha nem is vitáztunk azokkal a tényekkel.
  • levente68
    #495
    Ezt meg pont most tárgyaltuk, butát mondasz, messze nem volt szükség még a megjelenésekor a 4S VGA-jának erejére.
  • levente68
    #494
    Jaj, a legfontosabb, szerintük tehát a 3GS jobb, mint az SGS3?
    Ugye, nem? Másért van ez és én ezt akkor tiszteletben tartom, ha annyit mond: nincs rá szüksége. Ahogyan ezek szerint a frissebb szifonra sincs.
    De szakmailag ez nem érvelés, sokkal frissebb és erősebb gépről beszélünk, hiszen évek alatt elég sokat fejlődött mindenki.
    Ma kapni 3GS-t és felmegy rá hivatalosan az iOS6? Meglepne...
    De ha még így is lenne, mit jelentene az? E témában pont semmit, csak arra jó az ilyen érvelés, hogy addig csavard a dolgokat, míg igazad nem lesz...
    WinMo-s gépem volt, mikor az első! szifon kijött (HTC Uni, a maga 640x480-as kijelzőjével akkor!!! ahhoz az első szifon kismiska volt, sőt…) , egész hamar lett az SGS-em, majd mikor már érdemes volt venni, lett SGS2-m, most már abból van kettő és nem tervezem az S3-ra váltást sokszor részletezett okokból, így pont rossznak magyarázol.
    De azért, mert nekem egyelőre nem kell, sőt valószínűleg kimarad az S3, attól még jó készülék, értesz engem?
    Talán fél év van az első S2-m két éves gyártói garanciájából. Mit számít ez?
    Ha évekig ez a soft marad rajta, akkor is sokoldalúbb, mint a szifon, de nyugi, lesz rá frissítés jó ideig!
  • levente68
    #493
    szajkózol, ez lemaradt az előzőről.

    Azért, mert valakinek a 3GS elegendő, azért nem rosszabb nála valami, miért nem a szifon ellen hozod fel a régi szifont, mi?
    Ez a dedó, kiskomám.
  • levente68
    #492
    Mulatságos...
    Apple meg egy ártatlan bárány?
    Ki lopott kitől? Ingoványos talaj, koma, vigyázz, milyen butaságot szacsak azért, mert valahol valaki olyat írt...
  • levente68
    #491
    Az persze egyértelmű és sosem tagadtam, kevesebb iPhone tapasztalatom van, mint Android-os, így van.
    De messze több iPhone tapasztalatom van, mint neked Android-os. Nem nehéz persze, hiszen te irtózol az Android-tól, mint Steve Jobs, így inkább hagyod magad kinevettetni, mennyire nem vagy képben, minthogy kicsit képbe kerülj.
    Inkább jössz mások olcsó Android-os készülékein tapasztalt okosságaival...
    Magad meg inkább hagyod is az ismerkedést, mert saját állításod szerint 'eltévedsz' benne... Nem érzed nevetségesnek magad? Mert az vagy.
  • levente68
    #490
    Látod, mennyire setét vagy?
    Ezt írtam:

    "Szövegértés, drága barátom, szövegértés. Az S2 és az S3 VGA-járól - no meg egyebekről - beszéltem, amik a publikus adatok szerint ugyanolyannak tűnnek, de erősebb az S3-ban a RAM, a VGA és a háttértár is anélkül, hogy Apple módra vernék a nyálukat 'reinvented' dumával...)"

    Hol látsz te itt utalást arra, hogy az Iphone VGA-járól beszélek?
    Az egyébként az iPad2-ben debütált VGA, ami valóban nagyon erős, pont, ahogyan az S3 CPU-ja: kihasználhatatlanul. Ez nagyszerű, még ha kihasználhatatlan is, csak nem erről van szó egyrészt, másrészt egyetlen hardware elem nem tesz naggyá semmit, csak beleszámít az objektív összképbe.

    Tehát, hogy még te is értsd: az S3 hardware elemei úgy verik az S2-ét, hogy a specifikációkból arra nem jössz rá, mert azok elméletileg ugyanazt írják. (Nézz utána legalább és hidd el, én meg teszteltem.)
    Mégis, mind a VGA, mind a RAM, mind a háttértár más és mindegyik gyorsabb, mint az elődé. Az előd, hogy értsd, kiírom, a Samsung Galaxy SII. Nem a szifon, vágod már?

    Itt se nehéz megérteni - értelmes embernek, persze - hogy nem a szifon VGA-ja ugyanolyan, mint a Galaxy S3-é, hanem az S2-é a specifikációk szerint:
    "A másik pedig, hogy a 4S még az S2 szintjét sem üti, miközben a hardwer nagyon hasonló, legyenek mondjuk pariban. Tehát, annál is olcsóbbnak kellene lennie. Az S3 megjelenéséig az S2 kb. a felébe került normál körülmények között a 4S-nek!!!
    Az S3 rommá alázva veri mindkettőt hardware-esen, nem csak azért, mert négy magos, hanem a memória és a VGA bár ugyanannak és ugyanannyinak látszik, mind erősebb és gyorsabb benne. Sőt, a háttértár is gyorsabb."

    Kiemelem neked, mert gyengén zenélsz szövegértésből:
    "a memória és a VGA bár ugyanannak és ugyanannyinak látszik".
    Melyik itt említett (tehát S2, vagy S3) Samsung készüléknek a VGA-ja, vagy a RAM-ja látszik "ugyanannak és ugyanannyinak"???????
    Nincs szó olyanról, hogy a szifon VGA-ját elemezném, okoska….
    Ha kicsit értenél a témához, akkor nem ilyenekbe kapaszkodva próbálnál engem lehetetlenné tenni az értetlenkedéseddel, mert ez annyira szánalmas.
    Belátom, nem elég szájbarágósan írtam, ezért bocsánatot kérnék egy jóindulatúan hozzászólótól, te megint elrúgtad a pöttyöst, mint eddig mindig a több éves vitáink során.
    Itt jön a nagyon okos dolog, nem kellene nekem vitáznom egy ilyen öntelt, buta emberrel, mert még ő választ aláírásnak egy olyan dolgot, ami pont az ő majom tempóját taglalja.

    Inkább kertészkedj, mert ez a pálya neked nagyon ingoványos, megint bizonyítod, no, meg a rosszindulatot ismét.

    De látod, Wozniak megnyilvánulására reagálnál inkább, ha már annyira azt követeled, linkeket tegyek be neked bizonyítékként…
    De azt nem teszed, mert Apple emberrel nem mondasz ellent?
    Őt sokra becsülöm, mert ilyen tárgyilagosan a saját cég termékéről senki nem beszél.
    Próbáld meg átvenni az ő stílusát, mert Jobs bácsi már a múlt, hiába fröcsögsz úgy, ahogy ő tette, a baromság baromság, az aljasság aljasság marad.
    Persze a szekta az nem tudásról szól egyetlen vallás esetén sem…
    Észérvek kellenének, de akkor kellene tanulnod is valamit.


    Ja, a másik szenny beszólásod:
    §§§
    Szerintem az már számtalanszor bebizonyosodott, hogy nincs iphone-os tapasztalatod.
    Legutoljára éppen azt akartad megmagyarázni, hogy az iphone-ból nem lehet kiszedni az akkumulátort, meg ha ki akarod szedni akkor levegővel érintkezve robban és stb stb. Akkora valótlanság mint az állat. Ez neked a közvetlen tapasztalat?
    §§§
    Az iPhone akksijáról én ilyet nem állítottam, te megint összekevered a sok töredéket és egybegyúrod, ne tedd, kértelek sokszor!

    Az új készülékekbe direkt így beépített akksikról írtam, hogy azok nem kiszedhetőek, valamint azt, hogy a Li-ion akku ilyetén felhasználása a mentesítés folyamán aggályos, mert sokszor nem lehet biztonságosan kiszerelni, ami igenis veszélyt hordoz magában, mert igen, a Li-ion akkumulátor sérülése esetén oxigént kapva igen heves reakcióba lép. Robbanásról senki nem beszélt, butus, az már a sérült agyadban fokozódott ilyen emlékké.

    Tehát, az Apple készülékei egyre kevésbé felelnek meg a szabályos újrahasznosítás, vagy a veszélyes anyagok mentesítésének követelményeinek. Éppen ezért akartak kilépni abból a rendszerből, csak elég hamar eszméltek… Na, ebben különböznek tőled, ők képesek eszmélni…
  • narumon
    #489
    "Én nem a net-ről szedem az okosságom, időnként általatok linkelt ostoba cikkekből, hanem tapasztalat van mögötte,"

    Szerintem az már számtalanszor bebizonyosodott, hogy nincs iphone-os tapasztalatod.
    Legutoljára éppen azt akartad megmagyarázni, hogy az iphone-ból nem lehet kiszedni az akkumulátort, meg ha ki akarod szedni akkor levegővel érintkezve robban és stb stb. Akkora valótlanság mint az állat. Ez neked a közvetlen tapasztalat?
  • narumon
    #488
    "narumon, ne ferdítgess megint, mert magadat járatod le sokadszor."

    A ferdítés sajnos rád jellemző. Mint most is :( Nézzük....

    "Csak egy: én ugyan nem állítottam, hogy az S3 VGA-ja erősebb a szifonénál..."

    Ezt írtad: "Az S3 rommá alázva veri mindkettőt hardware-esen, nem csak azért, mert négy magos, hanem a memória és a VGA bár ugyanannak és ugyanannyinak látszik, mind erősebb és gyorsabb benne"

    írod, hogy bár ugyanannak látszik - ERŐSEBB és GYORSABB benne. Most akkor ezt írtad amit írtál vagy mást gondoltál ahelyett amit írtál. ÉS....

    "de erősebb az S3-ban a RAM, a VGA és a háttértár is anélkül, hogy Apple módra vernék a nyálukat 'reinvented' dumával...)"

    Tessék itt megint azt állítod, hogy a VGA erősebb benne. Most megint azt mondod, hogy nem is azt állítod amit írsz? Itt írod fehéren-feketén. Csak nincs igazad. Ez meg tény.
  • levente68
    #487
    Kifelejtettem, hogy Wozniak mindig is szimpatikus volt, sőt a nagyobb elme is ő volt, csak éppen nem egy megalomániás sérült pszichéjű segg, mint SJ, akit szándékosan maga elé engedett mindig. Így lett a nagy duó. Jobs-nak is vannak érdemei persze, de ki melyiküket tartja nagyobbnak... Az is igaz, egymás nélkül nem mentek volna semmire, sajnos.
    De szakmailag - és engem csak ez érdekel, a vallás nem - Wozniak a nagyobb és elismerésre méltóbb, ráadásul érdekes módon olyanokat állít, amiket én is mondok.

    Ti meg vigyetek virágot a pápátok szobrához...
  • levente68
    #486
    Létezik Apple berkeiben még őszinte ember, vele vitatkozzatok:

    http://www.thedailybeast.com/articles/2012/01/14/even-woz-thinks-the-android-bests-the-iphone.html

    narumon, ne ferdítgess megint, mert magadat járatod le sokadszor.
    Mivel már ismét meguntam, nem citálom a szavaidat, mivel neked felesleges, mint eddig, más meg simán látja. (Csak egy: én ugyan nem állítottam, hogy az S3 VGA-ja erősebb a szifonénál... Szövegértés, drága barátom, szövegértés. Az S2 és az S3 VGA-járól - no meg egyebekről - beszéltem, amik a publikus adatok szerint ugyanolyannak tűnnek, de erősebb az S3-ban a RAM, a VGA és a háttértár is anélkül, hogy Apple módra vernék a nyálukat 'reinvented' dumával...)

    A 'szerintem' amúgy persze hogy ott lehetne mindenhol, de szükségtelen, hiszen egy fórumon valaki a saját kommentjében a saját véleményét írja le, ha másét, vagy linket tesz be, azt észrevenni, nem? Okoskák....
    De addig, amíg az én véleményem akkor kerül bármelyik fórumba, ha azt a tapasztalatom alátámasztja, addig ti feleslegesen jöttök evvel az ócska dumával.
    Én nem a net-ről szedem az okosságom, időnként általatok linkelt ostoba cikkekből, hanem tapasztalat van mögötte, ezért kár így cincálni a mondókámat. Csak annyit bizonyítotok vele, hogy kívülről nézitek a dolgokat, semmi tapasztalat, vagy hozzáértés nem környékez meg benneteket. Az nem érv, hogy valaki már az ötödik iPhone-ját veszi meg, fogd már fel, inkább bizonyíték valamire. Esetenként arra, hogy neki elég, amit tud, esetenként meg arra, hogy egy sznob pöcs, aki nem is tudja még azt sem kezelni.
    De ez az Android tudását nem kérdőjelezi meg egyáltalán. Ellenkezőleg...
  • bosco05 #485
    Nexus S
  • M2 #484
    Szóval szerintem maradjunk már végre annyiban, hogy nincs olyan, hogy világ legjobb telefonja, mert rengeteg szempont szerint lehetne rangsoloni, például egy telefon-Oscaron:

    - Világ legtöbb funkciója:
    Android

    - Világ legjobb testre szabhatósága:
    Android

    - Világ legerősebb hardvere:
    Samsung

    - Világ leghasználhatóbb rendszere:
    iOS

    - Világon a legtöbb elégedett vásárló:
    Apple

    - Világ legharmonikusabb telefonja:
    iPhone

    - Az év legeredetibb fejlesztése:
    Win8

    - A világ legjobb mobil fényképezője:
    Nokia

    ...stb.
  • M2 #483
    De érvelhetünk a harmónia alapján is, az iPhone mindig jól kiegyensúlyozott, komplett rendszere hardvernek és szoftvernek. Nincsenek benne felesleges tüskék (túl erős proci, túl nagy felbontású fényképező, túl nagy képernyő ...stb.).
  • M2 #482
    De érvelhetünk az érték és idő vonalon is. Kérek olyan Android telefont, amit 3 évvel ezelőtt is lehetett kapni és ma is, a legújabb Android verzió feltelepül rá úgy hogy nem szaggat minden mozdulatnál, minden mai App fut rajta.

    Mert nekem nem is egy ismerősöm van aki ma is boldog tulajdonosa egy iPhone 3GS-nek és ha mutatsz neki egy Samsung S3 telót, arra sem nem cserélné el. A TE telefonod mióta van nálad?
  • M2 #481
    Teljesen más dolog tanulni az elődöktől és a sok apró tudásból egy teljesen új dolgot kifejleszteni hosszú munkával, meg teljesen más egy kész koncepciót ellopni a másik cég munkatársával együtt.

    Ezer féle linket találhatsz - főleg most mikor a perek zajlanak - ha ez szerinted nem lopás, akkor komoly bajok vannak a látásoddal, a diagnózis: elvakult.
  • M2 #480
    "A közelmúltban a szifon bőven 200 ezer fölötti ára bizony duplája annak, amennyire helyesen kellene árazni."

    Szerinted-szerinted-szerinted. Gondolom ezt minden félmondatodhoz hozzá kell érteni, mert a valóság meg teljesen más. Helyesen árazni úgy szokás, hogy a legtöbbért kell adni, amennyiért még megveszik. Akkor szerinted az árakat valójában ki állítja be adott szintre, na kik? (dedó, komolyan mondom)
  • narumon
    #479
    "Megbocsáss, de ez aljas érvelés ismét. Ha TE nem tudsz kezdeni vele semmit, akkor az nem is kell?"

    PONTOSAN! Ha ÉN nem tudok kezdeni vele semmit akkor NEKEM NEM KELL! Tetszikérteni? 1 éve ezt magyarázom!

    "Más meg, aki tudna, az hülye? Természetesen, nem a tamponról, hanem a szifonból kihagyott dolgokról beszélek. Ne csűrjed megint, kérlek."

    Nem, nem hülye csak ne vegyen iphonet. Ha neki FM rádió kell akkor ne vegyen olyan telefont amiben nincs! Ennyire egyszerű! Hogy értsd; nekem nem kell a tampon akkor sem ha 10Ft-ért adják, mert nem tudok vele mit kezdeni, de a feleségem nem hülye azért mert tampont vesz, viszont nem is magyarázza meg nekem, hogy nekem akciós tampont kéne vennem! Nagy különbség. Tetszik érteni?

    "Akkor megint kapaszkodj meg: szakmai szemmel és összességében nézve az iPhone soha nem volt a legjobb telefon, csak akkor, ha a teljes szolgáltatási kör vizsgálata helyett egyes dolgokat vizsgáltak és a hiányokat nem vették figyelembe."

    Én pedig azt mondom, hogy egy időben a legjobb volt, most meg az egyik legjobb ha a teljes szolgáltatási kört vizsgáljuk és a nem a semmire sem jó számokat.

    "De a legtöbben és gyanúm szerint te is felültetek a hype-nak és azóta sem valljátok ezt be és természetesen az igényeiteket hozzáigazítottátok a lehetőségeknek."

    Igen, nyilván ez lehet az oka, hogy a harmadik, negyedik iphonet vesszük mert félünk bevallani, hogy megszívtuk. Nem is lenne egyszerűbb egy más típust venni. Gondolkodj már egy kicsit! Ha nem lennék 100%-ig elégedett az iphone4-el akkor szerinted érdekelne, hogy milyen lesz ötös? Nem. Tudom nehéz azt elhinned, hogy más is képes felelős döntésre meg mérlegelésre pedig így van, és szívbaj nélkül váltottam anno Ericsonra, Nokiára vagy bármire amiről úgy gondoltam, hogy jobb.

    "Emiatt ilyen nyakatekert és demagóg, valamint kettős mércét alkalmazó az érvelésetek, ami mantrába fordul egy idő után, belőlünk meg kihozza parasztot."

    Ezt megmagyarázhatnád mert én pont ezt érzem (ahogy már többször írtam is) felőletek. Itt lentebb beszéltük meg, hogy nemigen van olyan dolog amit ha akarsz nem tudsz megcsinálni iphone-on, erre megint visszatérünk az elejére, hogy a plusz FM rádió miatt mégis a Samu mellett kéne döntenem. Az appstore minősége, szoftverek minősége, a komplett rendszer kezelhetősége mellett meg mindig elsiklotok.

    "3. Olyan ajánlatokat tegyél be, amit magad is szívesen elfogadnál! Tegyél be egy létező cég létező ajánlatai közül, de semmiképp forgalmazói garanciával, pl.:
    Apple iPhone 4S 16GB Black 1 év Gyártói garancia Akció: 167 900 Ft
    Samsung i9300 GalaxyS III 16GB White !!!2 év!!! gyári garancia Akció: 154 900 Ft (+két hó gari, ugye…)"

    Ez ugyanúgy tízezer forint különbség - azaz semmi. Én meg ezerszer leírtam ilyen ajánlatokat nem fogadnék el, az egyetlen jó ajánlat a piacon nekem az ha a szolgáltatótól veszem a telefont.

    "4. Ami tényleg meglepett, az az iPhone-ok áresése, talán te is emlékszel, jóval magasabb áruk volt nemrég."

    Ha a nemrég alatt 1 évet értesz akkor igen. Idén már durván ekörül mozgott.

    "A közelmúltban a szifon bőven 200 ezer fölötti ára bizony duplája annak, amennyire helyesen kellene árazni. Ez az egyik."

    Node ezt magyarázom, a hekkelő kicsi boltban meg a Józsinál volt 200 bőven 200 fölött az ára. Megjelenéskor T-mobileban dominóban 200 alatt volt. Megjelenéskor! Akkor ki az a hülye aki drágábban vesz egy kitudja honnan származó telefont?

    "A másik pedig, hogy a 4S még az S2 szintjét sem üti, miközben a hardwer nagyon hasonló, legyenek mondjuk pariban. Tehát, annál is olcsóbbnak kellene lennie. Az S3 megjelenéséig az S2 kb. a felébe került normál körülmények között a 4S-nek!!!"

    Ne haragudj de ez nettó baromság. Raktál már síma Iphone4-et S2 mellé? (Nem 4S-t). Én igen. Mondd meg nekem miben jobb az S2? Semmiben, sőőt! Tudod a hardver nem minden. Itt az S3 benne egy bika hardver és semmiben sem tud többet mint egy 4S, a hardver erőforrásainak nagy részét felzabálja az android. Mi az amivel többre tudod használni az S3 brutál hardverét? Jah semmi. Ez megint tény.

    "Az S3 rommá alázva veri mindkettőt hardware-esen, nem csak azért, mert négy magos, hanem a memória és a VGA bár ugyanannak és ugyanannyinak látszik, mind erősebb és gyorsabb benne. Sőt, a háttértár is gyorsabb.
    Ezeket persze egy almafan se nem tudja meg, se nem fogja fel, se pedig nem hajlandó figyelembe venni. "

    Nem azért de te jössz a technikai szaki dumával mindig, és arra nem vagy képes, hogy itt lentebb is szereplő teszteket megnézz? Itt van az Iphone4S és az S3 VGA-jának az összehasonlítása:
    http://www.anandtech.com/show/6126/glbenchmark-25-performance-on-ios-and-android-devices/2
    Erre azt mondani, hogy az S3-é sokkal jobb,khm azt is mondhatnám, hogy költői túlzás, esetleg erős S3 fannak kell lenni hozzá, hogy ne láss.

    "Ettől már valóban jön belőlem a paraszt elő, ez nagyon felhúz. Miért kell megint körmöd szakadtáig védeni egy védhetetlen dolgot?"

    Azért mert megint én vagyok CSAK aki linkel, aki alátámaszt, te meg azt mondod, hogy erősebb a VGA az S3-ban mert te azt mondtad. A tesztek meg csak elvakult apple tesztek. Ezért. Az egyetlen igazi erő az S3-ban a proci, de pl (nyilván ez is elvakult apple oldal mert nem azt írja amit szeretnél hallani:)
    http://www.mobilenapps.com/articles/2743/20120621/samsung-galaxy-s3-versus-iphone-4s-comparison.htm
    Egy részlet innen: "The Galaxy S3's Exynos 4 Quad processor has four cores, while Apple uses it custom A5X chip - the latest generation - that has two cores and a clock speed of 800MHz. The problem is that Android apps aren't widely supporting four cores, so it's difficult to assess the performance of the S3."
    Ez a valóság! és
    "apps on Google Play aren't widely supporting the hardware, and Apple is still supporting high-end games such as Infinity Blade 2 on the A5X"

    Tehát az igazság, hogy van egy bazi erős CPU-d amit nem nagyon tudsz mire használni, van egy VGA-d ami semmivel sem erősebb mint az iphone-ban lévő, sőt!, van egy fényképeződ és kamerád ami gyengébb mint az iphone-ban lévő, plusz a high-end játékok el sem érhetőek a telefonodra, és ez miatt írod, hogy az S3 megeszi reggelire az iphone-t? Nah szerintem ehhez kell az elvakultság.

    "Mint mindig hangoztattam, ez meg fog változni, tehát ekkora áresés – bár meglep – engem igazol."

    Igen, véletlenül sem azért esik az ára, mert 1 hónap múlva itt az Iphone5 és aki most venne iphonet az most nem vesz? Ühüm.

    "De még így is megvan a dupla ár, mert a felét ér és a jóval erősebb készülék is olcsóbb"

    Na ez az ultimate érvelés már megint. (ezért utálok veled "vitázni"). Amikor elfogy az érv akkor megint kijelented, hogy azért kétszeres az ár mert SZERINTED!!!! felét éri az iphone az árának. Hát ehhez csak gratulálni lehet.

    "2 év garanciával, persze ott nem fizettetik ki mindenkivel a másik, a „garanciában cserélt” készüléket előre…"

    Hát az a tízezer forint nekem megérne egy másik előre kifizetést ha mindenáron ezt akarod belemagyarázni.