739

  • Waczkor
    #619
    Ma reggeli Morning Showban külföldi munkavállalásról volt szó,írtak sokan smsest,ki hogyan került ki stb.
  • karajjj
    #618
    Olvasgatom itt nagyban a topikot, de nekem még nincs meg a bátorságom az elinduláshoz, meg igazából nem is tudom, hogy hova kellene menni, bár Londonnal kapcsolatban már hónapok óta mindennek utánanéztem a neten, még az 1000 font is bőven meglenne, ha eladnám a kocsit, csak még nem vagyok biztos magamban. Az angol megy annyira, hogy elbeszélgetek úgy egy angollal is, hogy a mondadója 90%-át értem. ...

    IT melóra odakint mennyire van esély? A tudást nézik, vagy a diplomát? Mert előbbi van, utóbbi nincs. Bár 23 évesen nem tudom, hogy mire számítsak. Egyébként elmosogatnék én akár havi 1000 fontért is, az sem zavarna, csak ne az itthoni éhbért kapjam... :D
  • Rockynhooo
    #617
    Pont mához egy hétre indulok.
  • TVelvet
    #616
    Svédország


    2012. 09. 14. .....


    2012. 09. 17
  • extramagascsaj
    #615
    Hát fiúk, lányok!
    Miért ilyen kurva nehéz egy oda és vissza utat megszervezni utasokkal? :S
  • Rage47
    #614
    [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1343118756&no=610]#610[/url], #609, köszi
  • Rage47
    #613
    gyakornok vagyok februárig Brüsszelben
    szép kis város :)
    csak azt a fránya franciát beszélném... tudnak angolul is, de jól titkolják és csak akkor veszik elő, ha tényleg szükséges. ez 1 nap tapasztalata:D
  • datango
    #612
    2012.05-
  • ressy14
    #611
    és ha csak kirándulni ment? :D
  • IMYke2.0.0.0
    #610
    Drukk-drukk :)
  • Attila8805
    #609
    Grat!
    Kitartás :)
  • Rage47
    #608
    Mától.
  • Hedgehunter #607
    2000 oktober
  • Bucser
    #606
    Attól függ itt is, hogy franchise-hoz mész vagy Mekis étterembe amit a meki tulajdonol. A franchise mindig szar...
  • Steel
    #605
    2010.09.01.

    németben élőknek nem sokára tudok majd infót adni Mc Donalds-ról, remélhetőleg összejön, még lesz egy elbeszélgetés előtte, ha sikerül, akkor suli mellett tudok majd heti 12 órát tolni.
    Amúgy az órabér 6-7 eur környékén mozog, ha van tapasztalat, akkor ez felmehet 7.5-re is. Érdekes, de nem mindenki kapja ugyanazt az "egyenbér"-t, otthon csak diákként dolgoztam mekiben, de ott mindenkinek ugyanaz volt az órabér anno.
    Lehet menni Ausbildung-ra is, ezt annak írom, aki mondjuk még szakma nélkül jött ki. Aki elvégzi, simán menedzser lesz, azoknak az órabérét még nem tudom.
  • Strahd_
    #604
    2010.10.14

  • Yoda001
    #603
    az szép idő azért, annyi idő alatt a 'környezetet' rendesen kilehet ismerni :)
  • nagy hős
    #602
    2004. December valamennyi
  • heady
    #601
    Tavaly kint voltam 2 honapot, most 2012.07.05. ota.
  • Rage47
    #600
    fél sg már külföldön van :D
  • extramagascsaj
    #599
    2011.08.21
  • Attila8805
    #598
    2011.09.03
  • BenedekFeco
    #597
    2010 február 14.
  • kamionosjoe
    #596
    2012. június 8.
  • Bucser
    #595
    otthonról pályázás felejtős. Ha nincs angol számod és lakcímed meg sem néznek.
  • Bucser
    #594
    2010 augusztus 5.
  • G_ArchAngel #593
    2007 október 15.
  • Lambda
    #592
    Mióta vagytok kint?
  • Bucser
    #591
    Iskolára vehetsz fel student loant mint EU-s állampolgár kifizetik neked. Annyi dolgod, hogy leatagadod az egyetem felé a diplomádat.

    Referenciám volt otthonról még mielőtt eljöttem kértem egyet főnökömtől. (jó hangulatban hagytam ott a céget) Meg igazából az angol referencia kell nekik.

    A GE pl 7 évre visszamenőleg benézett a hátsómba is. De volt ahol csak megadsz egy számot felhívják és valaki leigazolja, hogy igen akkor ott dolgoztál és kész rendben. A lényeg hogy összeálljn a történet.

    2 féle gyakornoki állás van. Az egyiknél nem kapsz lóvét a másiknál igen.
  • Strahd_
    #590
    Lehet hogy nagyon szakma fuggo, de pl a linkedin profile es az ott levo ajanlas is tud segiteni. Nekem segitett.
  • ml85ml
    #589
    igen gondolom az egyik az értékesítői munka a másik meg az irodai (nevezhetjük elemzőnek, kockázatvállalónak stb.)kinti egyetemi beiratkozás hogy ment? nekem arra nincs pénzem a magyar diplomámat nem fogadják el? rendelkeztél referenciákkal? és úgy ámblokk érdekelne ha magyar főnőköm ad a magyar munkámról referenciát az ér valamit a nagy Londonban? fizetett interhsip alatt mit értesz? te fizetsz? vagy kapsz fizut de csak évi 18 000? mik a tapasztalatod? jó dolog ez a intership program? a munka mivel dolgoztál Mo-n hasonló poziban jobb ott? többet tanulsz fejlődsz?
    Néztem most pár bank honlapját és találtam 1-2 jó állást, érdemes itthonról megpályázni, vagy felejtős? első kör gondolom telefonos interjú, második körre meg kimennék...
  • G_ArchAngel #588
    Hmmm, ez nekem most erdekes lesz, mert mult heten loptak el buszon a taskambol a penztarcam, ment is vele az osszes kartya (bank, jogsi, NI, magyar igazolvanyok, oyster, Starbucks) es 60 GBP, de leginkabb a £70 GBP-s Timberland penztarcam fajt, ami az elso naptol megvolt, igy kicsit kotodtem hozza:(
  • heady
    #587
    Mar nem igy van sajna. Mi augusztus 7-en hivtuk fel oket, hogy kerjunk idopontot interjura. Szeptember 9-re kaptunk.
    Plasztikkartya mar nincs, csak a szamot kuldik 1-2 heten belul.
  • G_ArchAngel #586
    Az NI interjura be tudsz jelentkezni 1 heten belul, akkor kapsz egy ideiglenes szamot, amig a vegleges plastic card nem erkezik meg. Azzal a levellel, amiben a szam van, mar mehetsz keresni. Nagyjabol 2 het alatt meglehet a jogsi, NI es bankszamla, de melot keresni kozben is lehet.

    Valojaban kell is, mert NI interjun kerdezni fogjak, hogy van-e mar lehetseges allas vagy mennyi erofeszitest tettel azert, hogy legyen munkad. Ilyenkor erdemes Job Centre Plus-bol is vinni igazolast.
  • Rockynhooo
    #585
    Talpalás alatt mit értesz? Egyik havernak nagy mákja volt. Itthonról végig nézte a gyorséttermeket ahol lehet esélye. Érkezés után meg szétszórta a cv-ket aztán mehetett is egy mexikóiba. Egyébként amíg nincs NI addig szóba se állnak veled a munkáltatók?
  • Bucser
    #584
    Ingyen munka alatt értem a próbanapokat.
  • Bucser
    #583
    En nem hasznaltam kozvetítőt amikor kijöttem. talpalas a lényeg. Ha beszélsz angolul és kellő fantáziával hazudsz a CV-n akkor kitchen porter vagy pincer gyorsan leszel. készülj fel éjszakázásra vagy ingyen munkára.
  • IMYke2.0.0.0
    #582
    Köszönöm szépen.
  • milk4
    #581
    3hónapig maradhatsz az országban, ha nincs ott bejelentett lakcímed vagy munkahelyed. Ha van, akkor egyértelműen maradhatsz tovább.
  • IMYke2.0.0.0
    #580
    Voltaképp, előfordulhat :)))