739

  • GerY5
    #659
    Odakint lehet...
  • zsolt9999
    #658
    Milyen munkát sikerült első nekifutásra találni?
  • G_ArchAngel #657
    Ha maganvallalkozo vagy, grafikuskent ez annyira nem gyakori.
  • Aquir
    #656
    sok sikert:)
  • Rockynhooo
    #655
    Én meg idő közben 1 hete munkával tengetem az életem :) Ma voltam NI interjún, kedden lesz 4 hete hogy itt vagyok. Most jön a megragadás időszaka.. kíváncsi vagyok milyen lesz és hogy élem meg.
  • Tikal #654
    Kreativ szakmában a kapcsolati tőke a lényeg, nem a kreativitás

    Flame on :)
  • G_ArchAngel #653
    Teljesen mindegy milyen portfoliod van, amig nincs olyan anyag benne, ami oket erdekli.
    Ezt sem te, sem en nem tudjuk, amig nem kerulsz odaig, hogy interjura behivjanak. Akkor talan mar felkeltetted az erdeklodesuket, de komolyabb kreativ allasra nagy esellyel 2-3 koros interjun biztos at kell esned.

    A masik az, hogy London az europai kreativok egyik fovarosa. Ezert irtam azt, hogy mindenki az, mert London idevonz mindenkit, aki kicsit is tud angolul.
    Tudod hany pincert, barista-t, pizzafutart ismerek, akik sajat orszagukban a jobbak koze tartoztak? Az a srac, akirol korabban irtam, egy lakokocsiban lakott a varos szelen es automosoban dolgozott. Pedig otthon valami koztarsasagi elismerese is volt es a legjobbak koze tartozott az Iparmuveszetin (vagy MOME-n, nem emlekszem).

    Szoval legyen benned magabiztossag, de alazat is, mert rohadt nagyokat lehet koppanni. Kreativ szakmaban is megoldas, hogy keresel egy fizetos melot, amibol megelsz, mellette jelentkezel internship-re egy grafikai studional.

    Keszulj a legrosszabbra, hogy mindenhol szetszednek, mint tacsko a labtorlot, de mosolyogva menjel be es gyere ki, mert latni fogjak, ha megtorsz.
    En evekig szoptam, mire epiteszbol olyan fotos lettem, akinek van munkaja annyi, hogy vissza tudjon utasitani felkereseket. Bevallom, volt pillanat, amikor elgondolkoztam azon, hogy ennyi, vagy kihuzom a kabeleket a falbol es nem zavarom a jelenletemmel az emberiseget vagy eladok mindent es Azsiaban fogok halaszni.
    No offense, nem mindenkire ervenyes, de altalaban a kreativ emberek erzekenyebbek a jora es rosszra is, igy konnyen tudunk meggondolatlanul cselekedni, ertve ez alatt kommunikaciot, gazdasagi vagy erzelmi donteseket.
    Lehet evekig nem lesz jo melod, de ha lesz, akkor az nagyon jo lesz. Szar, de ki kell tartani. Hajra!:)
  • Hedgehunter #652
    15-25 ezer font evente kezdetnek azutan meg 25-45 ezer ha megvan a tapasztalat (ha szerencsed van es tapasztalatod is akkor egybol)..
  • GerY5
    #651
    Örülök, hogy ennyire jól ismered a szakmai múltam, és ezáltal meg tudod ítélni az esélyeim. Köszönöm.
  • Bucser
    #650
    De attol sem Leszel jobb Londonban, hogy magadrol ezt hiszed. Kemeny leszek de az ilyenbol altalaban a sertett onerzetu hazakullogas lesz 3 honap mosogatas utan. Mert lehet nincs 8 millio de az a parezer aki itt van angol es jobban ismeri mit akarnak tole itt kint mint te otrhonrol elkepzelni tudod.
  • GerY5
    #649
    "Nem tulzas, ez pont olyan, mint Magyarorszagon mindenki labdarugo(edzo) vagy F1 pilota."

    Pont ennyire túlzás a 8 millió.
    De ahogy utaltál is rá, attól senki nem lesz jó, hogy londoni... hál'istennek. :)
  • G_ArchAngel #648
    Nem tulzas, ez pont olyan, mint Magyarorszagon mindenki labdarugo(edzo) vagy F1 pilota.
    Londonban mindenki a penzugyekhez, a divathoz, zenehez es kreativ dolgokhoz ert. Mindenki muvesz vagy legalabb annak kepzeli magat.
  • GerY5
    #647
    Nem vagyok sem modell, sem fotós, vagy zenész, főleg nem filmes, a 8 millió meg amúgy is túlzás. ;)

    Egyébként sejtettem, én is olyan évi 24-30k-ra tippeltem volna, köszi.
  • G_ArchAngel #646
    Evi, elrontottam, bocs.

    De Londonban nagyjabol 8 millio modell, fotos, designer, grafikus, zenesz es filmes el, ugyhogy sok szerencset!:)
  • GerY5
    #645
    Feltételezésekre nem adunk, jól lehet, logikád kikezdhetetlen.
  • Masakari
    #644
    Mivel Angliáról van szó feltételezem fontról..........
  • GerY5
    #643
    "Havi 24k"? Nem évi? Ez font volt, vagy euró?
  • G_ArchAngel #642
    Az a srac, aki a Haribo, Mattel, Tesco, JD Sport es hasonlo cegek grafikaiert, kirakataiert felel, nagyjabol 50e-t, de 6 ev munkaviszony utan. Kezdokent havi 24k korul lehet szamolni.
  • GerY5
    #641
    Tud bárki bármilyen közelítő infót arról, hogy hozzávetőlegesen mennyit keres egy tapasztalt grafikus Londonban, havi/éves szinten?
  • Rockynhooo
    #640
    Lloydsot fogom választani én is. Barclaysnál jobban szeretnek kötekedni ahogy hallottam.
  • Bucser
    #639
    NI nem kell a bankhoz, csak meló. Ha megvan a meló és megvan a szerződés menj a bankba. Lehet lloyds vagy barclays vagy amelyik szimpatikus. kb ugyanannyit húznak le az emberről. Nekem a Lloyds internet bankingja szimpatikusabb mint a Barclays meg ott pl időpontot kellett kérnem egy számlanyitáshoz a Lloydsnal meg szóiman megnyitották.
  • Yoda001
    #638
    hajrá-hajrá, csak így tovább! :)
  • Rockynhooo
    #637
    Igen-igen. Otthonról meg fogalmam sem volt és én barom arra fele keresgettem szállást. De szerencsére lett itt valamivel bentebb közelebb a civilizációhoz :D De jó mert egy teljesen felújított ház a bérlő 1,5 hónapja adta csak ki és elég jó társaságba kerültem. Egyébként hihetetlen mert a fene sem gondolta volna hogy East-West ham ennyire durva. Pár napot east hamben szálltam meg egy ismerősnél de a putri/szemétdomb jelzőkkel tudnám illetni. Büdös, kosz, szemét mindenhol. A lakások meg tele ezzel az ágy bogárral , illetve mondta hogy nem egy egeret látni szaladgálni az utcán amik a házakba is bemennek persze.

    Lehetséges hogy tudok menni bar backnek egy helyre ahol ismerősöm dolgozik. Nem lenne rossz mert elég jó náluk a tip. Hétfőre derül ki , ha nem sikerül akkor kitchen porteres melót bírok szerezni. Volt ahol személyesen voltam és hívtak volna vissza, meg netről is kaptam már mailt. Kezdő melót tényleg nem annyira nehéz itt szerezni ha valamit gagyog az ember , csak aztán meg is kell ragadni :) Ahol voltam próbanapon ott meg food runner lehetnék, csak sajnos egy újonnan nyíló étterembe keresnek embereket ami még legalább 2-3 hét , sajnos azt meg nem bírom kivárni anyagiak miatt sem meg nem fogok várni a sült galambra persze. Ha meg van a fix meló meg NI akkor meg megyek bankba számlát nyitni. Kíváncsi vagyok mikor jön el az első honvágy/depressziós korszak. De próbálok minél több emberrel kapcsolatot tartani és kiépíteni hogy ne érezzem magam egyedül.
  • Bucser
    #636
    Gratula Sok sikert kívánok előre is:)
  • Bucser
    #635
    Upton Park eléggé gázos.
  • Rockynhooo
    #634
    Plaistow. De a szélén csak 2 megállóra Canning Towntól. De ha utazok kelet fele 15 percet Upton park és környéke már elég érdekes :D
  • heady
    #633
    Az az oktober 4. nem is olyan rossz, nekem 1 honapot kellett varnom.
    Merre laksz?
  • Rockynhooo
    #632
    Egész jó ez a London. Kerek 10 napja itt. Elég későre csak Október 4.re kaptam NI interjúra időpontot :\ De addig is megy a keresgélés, tegnap előtt már voltam is egy próbanapon. De nem adok alább talpalok amíg nem lesz valami. Szerencsére ha minden off akkor nagy valószínűséggel hotelba be tudnak rakni.
  • extramagascsaj
    #631
    az
  • datango
    #630
    ez ingyenes? mert németbe én még csak fizetős társkeresőt találtam :(
  • extramagascsaj
    #629
    Nekem a kwick.de oldalt ajánlották,hogy ott lehet ismerkedni. :)
  • Steel
    #628
    németben élőktől kérdezem főleg (persze mindenkitől szívesen várok választ), találtatok már valami SG-hez hasonló fórumot? Mostanában kezdtem el nézelődni, hogy miként élik meg a németek az ilyen jó kis fórumozásokat. Szomszédaim nem nagyon fórumoznak sajna.
    A kérdés nyitott.

    üdv.
  • Steel
    #627
    nekem is gyanús volt kicsit, bár általában korrekten írja le az árakat, de az még nem jelent semmit. Miért is ír alá egy mérnök egy olyan munkaszerződést, amiben más fizetés áll, mint amit megbeszéltek?
    Tavasszal voltam még Bewerbungstrainingnen, azaz "hogy kell Németországban állásra jelentkezni". Egy német cég tartotta hallgatók részére (tehát még csak nem is pórúr járt szegény bevándorlók okítottak). Ott hangsúlyozták ki, hogy el kell kérni a szerződést, és haza kell vinni átnézni, alap dolog. Ha nem adják oda, fel kell állni és szó nélkül kisétálni, azonnal.

    180 eurós szállás?? Nekem a kollégium 230 és ez egy szoba, nem szállás (minden mást megosztok még 5 emberrel). Még 300 is baráti, ha van hozzá minimum egy saját tűzhely-wc-zuhany kombó. Miért nem írja, hogy mennyit keresett, ha már azt le tudta írni, hogy 600-al átvágták (állítólag)...

    na mind1, szerintem is kamu, vagy ez igen csak töredéke a teljes sztorinak
  • vg
    #626
    Pont ma olvastam, vagyis a "Itthon még mindig jobban élek!" cikket, amit elvileg egy mernők írt. Minden mondat végén ! jel. Ennyire hiteles az egész blog.
  • hungary27
    #625
    Érdekes blog.
    http://uton.postr.hu/
    (ha reklám töröljétek)
  • rooney8
    #624
    ausztria, vagy németország?
    (építőipar szempontjából)
  • sekta
    #623
    2007.09.17.
  • karajjj
    #622
    ez a baj, hogy németül csak pár szót tudok
  • Rage47
    #621
    Németek azonnal felvesznek, ha IT-s vagy és tudsz németül. Angolokról nincs infóm.
  • Waczkor
    #620
    Bocsi azt még beleakartam írni,hogy neten megtudjátok hallgatni akit érdekel.
    Katt

    Legfontosabb dolog amit mondanak,amit nekem is megerősítettek az ismerőseim,hogy ha valaki tud és akar 2-3 hónap alatt is már feljebb lehet lépni és folyamatosan lehet előrelépni.