739

  • Attila8805
    #699
    Kollégáimnak az van.
    Mire vagy kíváncsi?
  • kamionosjoe
    #698
    Az mit jelent? :D (Österreich)
  • extramagascsaj
    #697
    Hahó!Van vki Németben,akinek Kabel Bw-je? :)
  • extramagascsaj
    #696
    itt sok kérdésedre választ kaphatsz
  • zotja
    #695
    akinek van tapasztalata németországban,munkakeresésben,német közvetítőkkel,azzal szívesen társalognék :)
  • Yoda001
    #694
    na, most volt az RTL-en külföldön élő magyarokkal kapcsolatban sok riport, ilyen bemutatás szerű... egyébként a határátkelőblogot mondták ők is, onnan kerestek embereket, tényleg érdemes olvasgatni :)

    és egy témábavágó kérdésem is lenne: csak érettségivel, illetve ténylegesen jó, gyakorlati és nem papíralapú angol tudással érdemes megpróbálni?
    persze tudom, itt az érettségi, sőt a diploma sem számít ha magyar, főleg ha valami kevésbé neves helyről van, de azért pl. azt lefordíttatni vagy hasonló esetleg megéri, vagy teljesen fölösleges?
  • kamionosjoe
    #693
    Thank you :)
  • nagy hős
    #692
    Azert ne egy mcdonalds legyen a cel itt :)
    sok sikert a huzashoz!
  • kamionosjoe
    #691
    Akkor kb. ugyanaz a szint, mint nálunk itt Ausztriában (7 Euro).

    Viszont a már csak a kaland kedvéért is lenne kedvem kimenni, most volt ez a GreenCard lottó küldtem be egy jelentkezést, hátha kihúznak. :)
  • nagy hős
    #690
    Sry, szerintem az osszes ilyen nagyon rossz :)
  • Szabi #689
    off: van esetleg Amerikában élő fórumozó aki szokott Slim Jim-et venni ? :D
  • nagy hős
    #688
    Meg annyi, hogy a burger kingben tobbet fizetnek atlagban 1 dollarral.
  • nagy hős
    #687
    Jah, 7-8-9$ nalunk, bar valszeg az osszes allamban ennyit fizetnek. Talan ha diak vagy megkapod a 10$ orabert, mashogy nem
  • karajjj
    #686
    kb 8$/óra
  • kamionosjoe
    #685
    Mennyi pénzt lehet keresni az USA-ban a Mekiben?
  • datango
    #684
    használj magyar ató rendszámot! olcsóbb! :)
  • extramagascsaj
    #683
    németországi kollégák...van vki aki autóbiztosítás területén némi tapasztalattal rendelkezik? Lenne kérdésem hozzá.
  • kamionosjoe
    #682
    Érdekes írás:

    http://hataratkelo.blog.hu/2012/10/10/egyszer_visszaterek_a_hazamba
  • Bucser
    #681
    Az NHS-es TB biztosításom csak sürgősségi ellátásra jo. Ha komolyabb bajom van és megműtenek akkor perkálni kell érte majd a biztosító fizet itt ha visszaértem.
  • Bucser
    #680
    Igen, de olyat ahol beszélni kell sokat. Győzködni a vevőt:)
  • Rockynhooo
    #679
    Bolt alatt mire gondolsz? eladónak ?
  • Attila8805
    #678
    Otthon szó nélkül elfogadták :)
  • Masakari
    #677
    Ja értem:) de gondolom az is olyan hogy csak németben jó?(érdeklődés képen,nem kötekedés)
  • Attila8805
    #676
    Német Betegbiztosításom van.
  • Masakari
    #675
    Ne legyél tévedésben,csak alapvető dolgokra jó. Ha valami komolyabb dolgot kell csinálniuk ugyanúgy fizetned kell hiába van Magyar eu-s Tb kártyád!! (ez csak akkor természetesen ha magyar TB-d van és és az ahhoz járó unios kártyát akarod más országban használni)
  • Attila8805
    #674
    Én nem tudom Angliában hogy megy a TB de az én Betegbiztosításom Európai Unión belül érvényes és mivel Magyarország is Uniós így ott is.
  • Bucser
    #673
    HA jó az angolod Barbackből gyorsan előre tudsz lépni Bartendernek ami már jelentős tipet fizet. Ez megad valamennyi anyagi stabilitást ami után kereshetsz jobb munkát. (boltot érdemes választani következő szintnek, mert segíti az angolt nagyon.)
  • Bucser
    #672
    Megszólítva érzem magam. Kommentálni nem fogom amit személyeskedtél, mert nyílvánvaló, hogy bizonyos indokkal regeltél.

    Ha valakit sért a kommentem vagy amit írok, az kérem jelezze ott és akkor, pénztártól való távozás utáni köpködést nem szeretem.

    Felvágni nem szoktam. Kérdezték a történetemet elmondtam. Ahogy mindenki más. Felvágni az ereimet mégúgy sem szoktam. Leírtam hogy milyen szívások vannak és hogy hányszor éreztem úgy hogy "bazdmeg inkább hazamegyek". Valamint azt is, hogy a diploma nem garancia semmire és hogy az utazás előtti ködös elvárásokat, amiket bizonyos hamis blogok táplálnak félre kell tenni.

    NA meg igyekszek mindenkit a realitás talaján tartani. Segíteni tanáccsal tudok, ugyanis tartom, hogy mindenki csak azt tudja értékelni amit a saját kis kezivel kapar ki. Akárkinek segítettem eddig mindig ment a saját feje után és telibeszarta amit mondtam. Rá is fázott aztán meg én is szívtam, a másik hülyesége miatt.

    A TB fizetésről meg annyit, hogy fizetném én az otthoni tb-t hidd el. ÉS ha bajom lenne távolról vizsgáltatnám magam az otthoni háziorvosommal aki ismer gyerekkorom óta és jóban vagyunk. De nem lehet. A nemzetközi törvények nem engedik. Azt viszont engedik, hogy olyan helyre költözzek ahol meg tudok élni emberhez méltóan.

    ÉS nem a hazámat és az ott élőket köpködöm. HAnem azokat, akik vezetik.

    És abba gondolj bele, hogy ha itt tapasztalatot, tőkét szerzek és utána otthon, vállalkozva fektetem be azt a tőkét vagy bármibe másba, biztosítva x ember megélhetését ki fog több tb-t fizetni, én vagy te?

    Na ugye.
  • Aquir
    #671
    na, akkor az nem annyira rossz :)
  • Rockynhooo
    #670
    Ja és ha valakinek kedve támad elindulni és hezitál szívesen "segítek" amiben tudok illetve adok tanácsokat.
  • Rockynhooo
    #669
    Bar back. Naphosszat kell tisztítani a poharakat , meg tölteni a bárt , meg segíteni a bartendernek. Annyira nem jön be de faszán fizet , kicsit húzós de nyomom amíg csak bírom aztán lehet még meg is szeretem. De amúgy voltak más lehetőségek is bőven. Ide mondjuk úgy mentem hogy tök véletlen beköltöztem idegenek közé egy szállásra, összebarátkoztam mindenkivel és az egyik gyerek bevitt mert elég elit hely ilyen 40-50esek járnak koktélozgatni meg vacsorázni. De egyébként mehettem volna simán konyhára mosogatni , meg food runnernek is meg takarító meló is volt dögivel. Csak úgy voltam 2 hetet várok hátha lesz vmi jobb. Végül össze is jött.
  • GerY5
    #668
    Mondjuk nem azért, de még igaza is lenne valahol, akárhogy is fájna ez neked...

    (jóllehet, én magam sem fizetnék szívesen, mert az állam részéről a minimum, cserébe a "kizsákmányolásért", hogy az iskola végeztével tisztességes megélhetést biztosít)
  • PYLLANGO
    #667
    Ha az utolsó két mondatom olvastad volna akkor rájöttél volna valamire.
    Ezért azt hiszem elhamarkodott volt a válaszod, pont őket szeretném inkább olvasni. De ez a szerencsétlen trollvádló , nem nagyon akarja tudomásul venni.:D Bár nem tudtam, hogy szerinte ide csak az írhat aki már évek óta itt tölti az idejét, mert mint mondtam, pár napja cseppentem ide.
    De ha troll, hát troll, ha neki úgy kellemesebb:D

    -de van egy nagy kedvencem, akinek van egy klassz mondása megosztanám veled.
    Akinek nem inge, ne vegye magára, …. és így tovább.
    PYLLANGO
  • GerY5
    #666
    666
  • G_ArchAngel #665
    Most vettem eszre, hogy csak trollkodasert regisztralt tegnap, igy akar ugorhatunk is.

    Indexes pol.forumokon szamit belterjes fajnak az ilyen TB huszar. Szerintem a kovetkezo az lesz tole, hogy fizesse meg mindenki az oktatast, aki suli utan 10 even belul elhagyta az orszagot.
  • Tikal #664
    Te valamit nagyon benéztél itt... de biztos megköszönik neked azok akik sértve érzik magukat hogy jól megvédted őket :D

    Szerintem olvass kicsit többet ebben a topicban, elég sok segitség, meg tapasztalat cserebere megy itt...
  • PYLLANGO
    #663
    Ajjajjaj :D
    Ne visíts már ennyire, mert még meghallják odakint és kapsz a seggnyalásért egy kis béremelést, amit itt elkölthetsz a boldogulásunkra a fogorvosnál.:DDD
    Majd ha ráérek én is megveregetem a vállad.
    Ennyi ésszel te még élsz és kint? Na, ez tényleg nagy csoda.
    Szóval, ha jól értem te akarsz itt segíteni rajtunk jurtás magyarokon? Na, ez jó volt, komolyan jót nevettem rajta.:DDD
    Ugye azért nem baj, ha ennek ellenére is leszarjuk, a fogorvosnál elkölt pénzedet.
    A többire nem válaszolnék, mert még írnál itt nekem legalább két levelet és isten ments.
    A fiatalember meg azt hiszem eléggé két lábon áll a talpán, hogy ne neked kelljen megóvnod.
    És itt azért vannak olyanok is akik nem okosítanak, hanem segítőkész válaszokat adnak.
    Most már inkább olvasnám őket, ha csendben lennél legalább kis ideig 
    Köszi
    PYLLANGO
  • G_ArchAngel #662
    "sok hülyeség már megülte a gyomrom"

    majd ez:

    " Mert azokat el lehet altatni, akik nem jártak még a nagyvilágba. Aki meg kint érzi magát jól annak hajrá, de maradjon is ott és ne egye haza a fene majd megpusztulni sem. Mert itt én fizetem a TB-t is, amiért ha haza eszi a fene a sok milliomoskát, majd ő fog legjobban pofázni."

    Aranyozott Facepalm, az jar neked ezert, semmi mas.
    Orulnel, hogy mi jarunk haza, otthon koltjuk el fogorvosnal a penzunket, lakast veszunk vagy epittetunk. Picit gondolkodnal es levenned a szemellenzot, akkor lathatnad, hogy mindenkinek kell orulni, aki Magyarorszagon penzt kolt es vasarol.
    Az a baj a hozzad hasonlo turbomagyarokkal, hogy a jurta falan tul mar nem latjatok a kozosseget csak addig tart a vilagkepetek, ameddig a nyilvesszotok elszall.
  • G_ArchAngel #661
    Latod, megis olyan dologrol irtal es beleokoskodtal a nyugati szelbe, amirol halvany lila fingod sincs.
    Egyreszt nyiltan leirtam, hogy szar VOLT. Most mar nem az. Nem vagtam fel azzal, hogy mennyit keresek, mert nem fogom leirni. Senkinek semmi koze hozza, anyamek sem tudjak es nem sem tudom az o nyugdijuk mennyi.
    Azt irtam le amit en tapasztaltam es a kreativ munkahelyeken dolgozo barataimtol, ismeroseimtol tudok. Nem autogyarakrol, nem IT-rol, nem SAS kommandosokrol, mert ahhoz nem ertek.
    Ahogy en valaszoltam, az azert volt, hogy a kedves fiatalembert a foldon tartsam, mert 10-bol 9 embernek leesik az arca, amikor meglatja, hogy nincs kolbaszkerites es a nagyra tartott tudasat es magyar vegzettseget leszarjak. Mert le.
    Az, hogy te nem tudsz olvasni es irott szoveget ertelmezni, az nem a mi hibank, hanem a te hianyos tanulmanyaide.

    Szep, hogy muszajbol itt jarsz, de majd ha 2-3-5 evet lehuztal itt es angolok kozott elsz es dolgozol, akkor majd odafigyelek. Addig turista vagy egy feluletes, semmitmondo velemennyel.

    Nem valasz volt, hanem a baromsagaid helyreigazitasa.
  • PYLLANGO
    #660
    Elnézést, de olvasgattam.
    És már bocs. :/ Általában tartózkodom az ilyen-olyan beírogatástól.
    Muszájból én is járok kint épp eleget a tanulmányi útjaim erejéig. Elég jól látom a kinti ködös valóságot. - de ami már nagyon nem tetszik, az mellet nem engedi az igazság érzetem, hogy elmenjek.
    Rohadtul utálom, ha valaki osztja az észt és elfelejti, hogy honnan jött. - mert azt hiszi tart valahol, pedig csak egy nagy senki.
    Alapból is utálom az ilyen külföldre szakadt hazánkfiait, akik mondván kurva jól érzik magukat a választott országaikba és onnan „dumálnak” ide vissza. Minek akkor, ha nekik ott olyan rohadt jó! Vagy nagy dicsőség, ha az ereiket akarják felvagdosni, mint az Arkangyal, miközben a szerencsétlen intelmeit adja elő. Van pár kint évek óta élő ismerősöm, de azoknak eszébe nem jutna itt nagyzolni a nagy okosságukkal. Ha meg már megy itt a nagy semmi szövegelés, akkor némi tisztességgel! Ugye kedves BUCSER!!! Hogy ne verje ki a biztosítékot annál, aki eldöntötte, hogy itthon marad, még ha nehéz is. Az meg hogy lenézően, megbélyegzően válaszolgatnak itt azoknak, akik informálódni szeretnének az már sok. Mindenki lesajnálja, legalább is én az biztos, hogy mennyi pénz van a bukszájukba egyeseknek és, hogy milyen sikeresnek tartják magukat és ettől milyen szuper okosak.
    Mert ugyan mi lesz, ha nem tartja be valaki az intelmeiteket? Hát elárulom, hogy semmi, szerencsefijai.
    Ti majd biztos aranyat fogtok kakilni, mi meg barnát, de semmivel nem vagyunk rosszabbak azért, mert nem az első utunk az angolok és egyéb istenségek seggnyalása. Sőt!!!!!!
    Választ nem kérnék tisztelettel, hogy ne kelljen rá válaszolnom, mert általában más dolgok szoktak érdekelni és véletlen cseppentem be ide. - de a sok hülyeség már megülte a gyomrom. Mert azokat el lehet altatni, akik nem jártak még a nagyvilágba. Aki meg kint érzi magát jól annak hajrá, de maradjon is ott és ne egye haza a fene majd megpusztulni sem. Mert itt én fizetem a TB-t is, amiért ha haza eszi a fene a sok milliomoskát, majd ő fog legjobban pofázni.
    És bocs az elfogultságomért, ha elfogultság itthon élni.
    Előre is kösz.
    Pillantam:)