115
  • wraithLord
    #34
    Én azért megpróbáltam volna mindent annak érdekében, hogy saját lábbal tudjak hegyet mászni. Lehet, hogy a hegymászás az "életem", de a lábam pedig én vagyok (többé-kevésbé). Nem ijesztett volna meg pár éves rehabilitáció, hogy aztán saját lábbal mászhassak hegyet. Nem tudom elképzelni, hogy sehogyan sem lehetett volna összehozni abból a lábból valami normálishoz nagyon közelit... A másik meg... nem igaz, hogy egy embernek csak egy "élete" van, amit ha nem csinálhat, akkor számára megszűnik létezni minden...

    Ilyenkor mindig a Peaceful Warrior című film jut eszembe. Igaz, lehet, hogy kissé bárgyú és klisés... :)

    Szóval szerintem a lábkidobálás sem normális, és az sem, ha valakinek egyetlen egy olyan dolog van az életében, amitől jól/embernek érzi magát. Bár ha utóbbi nem lenne, akkor előbbi sem...

  • nlght
    #33
    lol és akkor mit szóltok ehhez?

    Hermafrodita a világbajnok futónő
    már a fejéről látszik, hogy töke van a menyasszonynak...
  • Grodt
    #32
    Ehhez a hozzászólásodhoz csak gratulálni tudok. Valszeg még nem volt olyan dolog, amire azt tudnád mondani, hogy ez az életem. Ha egy hegymászó nem tud hegyet mászni, mert a lábával vmi olyan dolog lesz, akkor az neki kb. egyenlő a halállal. Még így elvesztette a lábát, de folytathatja azt, ami neki az életet jelenti.
  • Ry0K3N
    #31
    Hát gyere, de előtte amputáljuk térdből mindkét lábadat okés? :D
  • jackoneill90
    #30
    Művégtagos csak más vele hasonló állapotban lévővel versenyezzen. Ha meg meg nyeri az olimpiát én szerintem az csalás lesz. Ha második lesz az már elfogadható.
  • Mardekár
    #29
    Már készülök is az olimpiára... xD

  • Bannedusermail
    #28
    Nálunk van egy ilyen barom, csak az hegymászó. Megmaradhatott volna a lába, csak maximum hegyet nem tudott volna mászni ötven éves fejjel. Hát amputáltatta, hogy egy művégtaggal bohóckodjon. A tévében még meg is tapsolják, sztárolják, és senkinek nem jut az eszébe azt mondani neki, hogy egy elmebeteg fasz vagy. Nem, hagyták, hogy amputáltasson. Hülye képmutatás ez.
  • TreDoR
    #27
    Mondjuk szerintem se sok ételme van, mint itt már írták ennyi erovel akár autóval is indulhatna.

    De az milyen lesz ha esetleg megnyeri; a doppingolásra alapozva gondolom lesz majd olyan elmebeteg aki utána lereszeli a lábait, hogy a kovetkezore ilyen protézisekkel mehessen vissza.
  • Bannedusermail
    #26
    Te meg a képmutatással nem leszel nála okosabb.
  • Bannedusermail
    #25
    Csak azok nem nyomorékok.
  • TreDoR
    #24
    Na mert a tobbi résztvevo nem az onigazolási kényszere miatt fut :D
  • Bannedusermail
    #23
    Hát belőled ezt a műegyüttérzéses baromságot ki nem néztem volna. Ennek a faszinak a paraolimpián a helye és pont.
  • Bannedusermail
    #22
    Felesleges a sok tudományos maszlag meg számolgatás. Ha nagyon kívábcsi valaki, akkor fussa le a távot és utána amputálja le a lábait, majd fussa le újra és hasonlítsa össze az eredményeket. És bármit is kap, azt tartsa meg magának.

    Egy biztos, hogy egy nyomorékot, csak azért, hogy kedvesek legyünk vele, nem hagyhatjuk, hogy szétbassza az olimpiát meg a sportot az önigazolási kényszerével. Legyen király a bicebóca szekcióban, akit érdekel a műsor, az meg kukkolja a paraolimpiát!

    Neki meg csak annyit kell, mondani, hogy mit lábatlankodsz itt már bazmeg.
  • wraithLord
    #21
    Nem csak "akar futni", hanem fut is. Nagy különbség...
    Már amennyire ezt a szó klasszikus értelmében futásnak lehet nevezni, mert szerintem csak halad előrefelé a protézisein. És ezen egyszerű oknál fogva szerintem sincs helye olimpián futóként, nem azért, mert előnyben van, vagy hátrányban, vagy mittudomén.
    Azért jó dolog tudni, hogy lábak nélkül is lehet a futáshoz hasonló testmozgást végezni.

  • Molnibalage
    #20
    Fériak nőiben nem, de fordítva asszem elméletileg lehetséges, csak értelme nem nagyon van pár sportot leszámítva. Pl. Polgár Judit férfiakkal sakkozik. Csak a fizikai versenysportok nagy részében a nők úgyis alaulmaradnának, ezalól alig pár kivétel van.
  • Bhalage
    #19
    mar varom a deus ex agumentation projektes sportolokat muvegtagokkal :d
  • TreDoR
    #18
    Márpedig ha Peter Weyland azt mondja, hogy ezek a lábak 7 másodperces elonyhoz juttatják, akkor az úgy is van.

  • Magnum PI
    #17
    Most ha nekem műkart csinálnak amivel olyan stabilan tartom a fegyvert mint ember soha, akkor indulhatok lövészeten? Indulhatok úszáson, békatalpakkal ha nincs lábam? Gyakorlatilag innentől kezdve kezdhetünk technikai sportról beszélni.

    "ELöny? ÉS akkor mivan? A töbiek meg szurják magukat mindne féle cuccokal." Mert szerinted ő nem szúrja magát? ugyanmár!
  • NEXUS6
    #16
    Szerintem is!

    Sőt, mi az hogy nem indulhatnak férfiak női vesrsenyszámokban!!!! És a másképp szeretők, az ő jogaik hol vannak.
    Mi az, hogy nem indulhat sakk olimián olyan aki nem tud sakkozni!? És? Majd az ájbiem melléad valami sakkszámítógépet. A mai világban minden lehetséges és szabad. Mi az hogy gátat szabnak hülye szabályokkal egyesek az emberek önmegvalósításának.

    Ez is milyen baromság, hogy csak nők szülhetnek gyereket!

  • Mardekár
    #15
    Aki sg VIP-re pazarolja a pénzét az is okos lehet.
  • Mardekár
    #14
    Még ha nem is nekem szólt, rendesen kiforgattad a mondandóm.

    Azért kommentelhet mindenki, mert a kommentelést senki sem kötötte intelligenciához, legalábbis itt nem... miért mit képzeltél? Hogy az ENSZ fog beszélgetéseket lebonyolítani az sg-n?

    "Miért nevelhet minden idióta gyereket?" Mert mindenük megvan ahhoz, hogy ezt megtegyék. Másrészt ha annyira idióták, akkor éppen hogy nem nevelik. Állatban ez szokott lenni a probléma. De ha úgy vállal valaki gyereket, hogy se keze se lába, és még párja sincsen és különben is adoptálta a gyereket, akkor ott látod már vannak gondok.

    Ennyi erővel te is elindulhatnál az olimpián edzés nélkül is. Elfelejtettétek végiggondolni, hogy mi van olyankor, amikor egy nyomorék megnyer majd egy ilyen olimpiai futóversenyt... hogy jön le ez azoknak, akik teljesen egészségesek.
  • Zoli007
    #13
    Nincs itt semmi gond, induljon, ha akar, és elég jó. A paralimpiát meg szüntessék meg.
  • Lazarus
    #12
    :DD
  • simika
    #11
    Én is benevezek az olimpiára 400 m-s futásra, de én egy autóval megyek
  • EnxTheOne
    #10
    Mikor lesz az a verseny szám amelyikben indul a kiborg?


    ELöny? ÉS akkor mivan? A töbiek meg szurják magukat mindne féle cuccokal.
  • gombabácsi
    #9
    A cyborgok átveszik az uralmat!
    De nem baj, mert hamarosan meghódítjuk az űrt! XD

    Komolyra fordítva a szót: kéne cyborg olimpia. Szerintem pár év alatt sikeresebbé válna mint a sima.
  • Archenemy
    #8
    basszus jó hogy nem kerekekkel jön már...
  • Kelta
    #7
    Ez szerintem egyértelmű...segédcuccost használ, és fogyatékos...semmi keresnivalója az olimpián, csak a paralimpián....teljesen mindegy hogy előnye van vagy hátránya, vagy egyik sem.
    megin ez az álhumánus, álsportszerűs dolgok, képmutatás rendesen...
    A szabály egyértelmű.
  • Sir Ny
    #6
    Szerintem ez morálisan nem egy eldöntött kérdés. A te helyedben ezért inkább szelídebb lennék :)
  • Molnibalage
    #5
    Ott meg lehet, hogy túl nagy előnyt ad. Mintha szegény két szék közt a pad alá esnek. Sehol sem indulhat ezekkel a lábakkal.
  • KopaszIsten
    #4
    Szerintem a paralimpiások között a helye. Ha előny azért, ha hátrány azért.
  • MerlinW
    #3
    Gratulálok. Okos ember lehetsz.
  • Molnibalage
    #2
    Nem személyednek szól.

    Miért van az, hogy unintelligens barmok is kommentelhetnek minden témáan? Miért nem marad az intelligens emberek "sportja"?

    Miért nevelhet minden idióta gyereket?

    Stb. A sor végtelen. Neki ez esik jól. Egyébként ennyi erővel akkor azt is lehetne korlátozni, hogy 2 méter feletti körüli futó ne indulhasson, mert az is előny. Lásd Usain Bolt.
  • Mardekár
    #1
    Nem értem miért akar valaki lábak nélkül futni, plán nem, hogy egyenesen olimpián indulni. Repülő versenyszám miért nincs az olimpián? Mindenki startolhatna műszárnyakkal. Számtalan dologba lehetne sikeres lábak nélkül is, a futás meg maradjon inkább az egészséges emberek sportja.