152
  • mad mind
    #1
    Szóval szerintük az átlag ember lecseréli a 17+ colos monitorral szerelt számítógépét egy 7 colos mini szarra, ami buszon esetleg jó, de otthon csak nyakfájást és szemfáradást okoz?
  • Fehercsoki
    #2
    Ez is csak reklám, elhitetik az emberekkel, hogy mindenkinek ez kell majd, és azt várják, hogy ennek hatására tényleg mindenki tabletet vesz.
  • Molnibalage
    #3
    El nem tudom képzelni, hogy nekem miért kellene tablet. Az okostelefonomat sem használnom szinte semmi másra, mint telefon zene és nagyon néha fényképezés.
  • frensys
    #4
    Én utálom a táblagépeket, ormotlan, nevetségesen nagy, maradok a mobilnál
  • frensys
    #5
    Baromság hogy ezé a jövő, kell a kutyának se egy ilyen
  • frensys
    #6
    Olyan mintha egy 12"-os laptopból csináltak volna egy kijelzőbe épitett számitógépet
  • Linkout
    #7
    Nemrég olvastam egy cikket a windows XP várható megjelenéséről, pont itt az SG-n. Akkor mindenki szidta, bukásra ítélte és kinevette az irreálisan magas gépigényét... 10 év távlatából már röhögünk rajta.
    Kíváncsi vagyok, hogy 10 év múlva milyen lesz ezt olvasni, esetleg pont egy tabletről.. :)
  • Blackrav3n
    #8
    Az emberek döntő többsége ugyanannyit szeretne/tud megcsinálni a 17"+ monitoros asztali géppel mint egy 7 colos tablettel. Zene, facebook, youtube, esetleg google. Ha egy tabletet 2-300$ körül van, kevesebbet fogyaszt és mobil is, akkor nem sok előnyét látom egy hagyományos pc-nek. Ettől függetlenül ez az előrejelzés eléggé eltúlzottnak látszik, max az ssd részét tudom elképzelni, de ma már úgy vélni hogy a tableteknek nincs jövője az olyan, mint 2005-ben az xp-t szidni.
  • asgh
    #9
    Ugyanez volt annak idején az egérrel: ki akarna egy féltéglát löködni az asztalon, amikor be is gépelheti azt a pár szót és már is megvan minden.
  • bakvarnyu
    #10
    gecc, ezek a csőlátású hozzászólások beszarok Szerintem pont a PC okoz nyakfájást, ráadásul atom hangos és sokat fogyaszt.
  • frensys
    #11
    peeersze, elképzelem hogy majd itt ülök az asztalnál se monitor se pc, hanem leteszem az asztalra fektevte a kijelzőt és tapicskolom, ennek mi értelme??!!! A laptop is jobb ennél, mert annak a kijelzője elötted van, nem fektetve mint ennek ha használnám, ismétlem semmi értelme! A sok tapicskolástól meg tiszta újjlenyomat lesz az egész+ akarja nyomkodni a halál, egérrel ezerszer gyorsabban megtudok mindent csinálni és elöttem van a monitor, ezek halott ügyi fejlesztések higyjétek már el! És akkor még a játékokról nem is beszéltünk..szánalmas
  • Molnibalage
    #12
    Akkor szar PC-d van. A 33 fokos szobahőmérsékleten a csúcson járatott gépem CPU hőmérséklete 44 fok úgy, hogy a venti minimum fordulatszámon megy rajta. A gép hangja más akkor sem hallható, ha a szél meglibbenti a függönyt. Az hangosabb nála. Tanulság? Nem gagyi szar alkatrészekből kell PC-t összerakni meg fenthagyni a ház oldalát, ha teljesen tömör és nem rácsos. Semmi értelme. A hűtést elbassza, a takarítást nehezíti. Bátyus gépén is eredeti hűtő van. Levett ház oldallal volt 59 fokos a CPU úgy, hogy 60 dB táján lehetett alsó hangon a zaj a gépnél. Ha visszatette volna a házat, akkor +20 fok, a gép valszeg összezuhan... Külön vicc, hogy ha csak böngészett, akkor is maxon ment minden. Úgy kellett szólnom már neki, ha úgysem használja ki a négy magot, akkor állítsa már minimumra a CPU órajelet. Egyből el is kussolt a gépe...

    Másik tanulság? Aki nem ért a PC-hez, az a tabletet is max szögbeverésre használja...

    Miért van az, hogy sok mai embernél azt érzem, hogy számítógép nélkül semit sem tud megcsinálni? 20 év múlva az emberek el fogjáj felejteni a kézírást meg a skiccelést...?
  • usersg
    #13
    Nehogy már bedőljetek az ilyen marketing előrejelzéseknek. Ezek mindig azt hozzák ki győztesnek, aki éppen fizeti az előrejelzéseket. Persze lesznek tabletek, de mivel rettentő korlátozott a használhatóságuk, így nem fognak leváltani, vagy kiváltani semmit sem. Egyszerűen egy új eszköz, amit megint meg lehet venni, ha akarod a sok okos biztbasz mellé. Nekem pl pont nem kell, mert nem tud semmit amiért értelme lenne megvásárolni. Én dolgozom is a pc -vel, időnként játszom is, szeretek filmet nézni, és a nyakamat sem akarom kitörni miközben használom a gépet. És nem, nem akarom ledokkolni a tabletet, mert ha megteszem, és karácsonyfát csinálok belőle, akkor már inkább veszek egy pc -t aminek van teljesítménye is. Nem kell nagy méretű mobil telefon, jó nekem a rendes számítógép. Tableten még gépelni is rémálom, mert elfoglalja a vbill az egész képernyőt, összezsírozom, amit aztán állandóan takarítani kell, valamint nincs visszajelzés arról, hogy lenyomtam egy billentyűt. Ennek így nincsen semmi értelme. Játékszernek második harmadik gépnek jó lehet, másra nem.
    Ilyen grafikonokat láttunk már a netbookok esetében is, aztán hol is tart most a cucc?
  • WoodrowWilson
    #14
    Azok akkor valami noname házak lehetnek, egy normális konstrukcióban úgy van kialakítva a légáram, hogy a hűtés a leghatékonyabb legyen.
  • Molnibalage
    #15
    A PC házak esetén nincs olyan, hogy "hatékony". Van szar, meg szar. Az összes PC ház esetén az lenne a hatékony, ha csak rács lenne az oldalán és a hátz oldalán egy lassan forgó húsz centis ventilátor nyomná be a levegőt. Szinte az összes jelenlegi PC ház úgy néz ki, mintha valaki arra gyúrt volna, hogy megalkossa a világ legszarabb hőerélőjét. Lehet neked akármilyen ventit és bordád, ha a gép belső terénből nem viszed ki a hőt, akkor a hajadra kenheted. A PC-k 99,9%-nál a ház oldala tömör fémlap. Innentől fogva nincs miről beszélni, természetes konvekció gyakorlatilag nincs... Minden gépnél leveszed a ház oldalát és 10-25 fokos esik a hőmérséklet. Nem midenféle ventilátorokkal meg apró azonak lyukakt kel a házon csináni. Nagy felület kell, kis dp és dT esetén is lesz konvekció.
  • woar
    #16
    A tablet, szerintem, a tipikus esete annak, hogy van egy eszköz, ami trendi, és amint az eladott példányszám eléri a kritikus tömeget, rááll a piac. Onnantól kezdve nem teheted meg, hogy ne birtokolj egyet, mert más eszközön nem úgy jut el hozzád az infó, ahogy az eredetileg szánták. Persze lehet különcködni (nekem sincs fészbukkom), de a felhasználók a legkisebb ellenállás felé haladnak.
  • woar
    #17
    Csak, hogy tudd: nettó hülyeség amit mondtál. Nézz meg egy szervert, annak is fenn van a tömör oldala.
  • gopher
    #18
    Arra gondoltatok már, hogy esetleg egy dokkban fogjuk használni ugyanúgy 22"-os monitorral, bluetooth-os billentyűzettel és egérrel, csak közben hordozható is? Persze, aki komoly munkát akar rajta végezni (CAD, 3DS, Photoshop, videószerkesztés) az továbbra is komoly gépet fog venni. De nem ez a jellemző. Ráadásul később akár ezek az alkalmazások is el fognak rajta futni. Kicsit használjátok a fantáziátokat :)
  • usersg
    #19
    Minek kellene akkor lecserélned bármit is, ha utána rá akarod dokkolni azokra a cuccokra, és úgy akarod használni mint egy pc -t? Ilyen esetben akkor csak hátrányod származna belőle, hogy nem egy normális számítógéped van normális OS -el...
    Ha már tablet, akkor használd úgy. Ha meg pc kell, akkor meg azt használd. Minek ilyen öszvér szarokat csinálni?
  • gopher
    #20
    Mert például az egész cuccot a táskádban tudod vinni, és minden nálad lesz, ami az otthoni számítógépeden lenne? Nem kell szinkronizálni, így sokkal kényelmesebb. Vagy pl. nézel egy filmet, de közben rájössz, hogy éhes vagy, de nem szeretnéd abbahagyni a filmnézés. Pause, dokkból kikap, konyhába berak, play. Nem vagyok oda az ilyen felhasználásért, és nem vagyok egy nagy tablet hívő sem, de ez a jövő. A következő generáció már mindent akar egyszerre.

    Azért csinálnak ilyen öszvér szarokat, mert a PC piac stagnál ... Eladni pedig mindig kell valamit :) A vásárlók pedig vevők az ilyen dolgokra.
  • asgh
    #21
    Megint a szokásos ködszurkálás.
    A PC irodai eszköz, azaz munkagép. A tablet meg egy háztartási, tartalomfogyasztó eszköz. Nem nehéz belátni, hogy a háztartási eszközök piaca nagyságrendileg nagyobb, mint a munkaeszközöké.
    Valójában az eddigi helyzet volt öszvér megoldás: alakíts ki irodát az otthonodban, hogy élvezhesd az informatika előnyeit.
    Nyilván vannak olyanok, akiknek szükségük van otthoni irodára, de a nagy többségnek nincs. Valójában tehát helyre kerülnek a dolgok azzal, hogy megjelent a háztartásokba szánt mobil informatika.
    Innentől viszont számonkérni a tableten, hogy miért nem lehet vele dolgozni kb. olyan, mint hogy miért nem lehet családi autóval trágyát pakolni.
  • ugh
    #22
    Mobil egy darabig amig a tulterhelt aksi ki nem fexik.
    Aztan csak hosszabito kerdese mennyit tudsz vele kozlekedni.
    Ezeknek a mobil kutyuknek a legnagyobb rakfeneje az akku.
    Tul nagy teljesitmenyt vesznek fel az aksi meg szet van terhelve.
    Amig nincs normalis tapellatas (ez ami most van vicc) addig egyik se er nagyjabol szart se.
  • ugh
    #23
    Mert szar geped van!!!!
  • ugh
    #24
    Az amcsiknal mar sok allamban nincs iras tanitas!!!!!!!!!
    Ez komoly.
  • ugh
    #25
    A jatek nem komoyl felhasznalas mint a neve is mutatja de egy jobb jatekhoz egy jobb vas is kell .
    Azt meg ne hidd hogy 2-3 ev mulva elerik egy 5 evvel ezelotti pc szintjet a tabletek.
    Youtube videot is ugy jatszanak le, hogy nem bruteforcebol hanem direkt aramkor van ra.
    A 3ds szamitasokhoz, ai, fizika meg igen komoly es nagy fogyasztasu cucc kell.
    Szal mint hurcika eszkoz doglott a dolog..
  • WoodrowWilson
    #26
    Ez nem igaz, folyóírás-tanítás nincs.
  • usersg
    #27
    "Mert például az egész cuccot a táskádban tudod vinni"

    Minek vigyem az egész cuccot? Arra az egy két dologra most is van eszközöd, amit út közben érdemes lenne elvégezni... Mondjuk nekem az sincs, mert rühellem az érintős telefonokat, de ez másik téma...

    "minden nálad lesz, ami az otthoni számítógépeden lenne?"

    Amit nem lehet út közben elvégezni, az nem is kell hogy nálam legyen... Minek? Így csak kényelmetlenséget jelent a dokkolgatás.

    "Vagy pl. nézel egy filmet, de közben rájössz, hogy éhes vagy, de nem szeretnéd abbahagyni a filmnézés. Pause, dokkból kikap, konyhába berak, play."

    Persze... 10 colon... na ne röhögtess már... Amúgy meg ha eszem, akkor nem tudok rendesen filmet nézni, maximum egy kukorica fér bele... Ja, meg a konyhába is legyem dokkolóm, hogy kivihessem azt a szart... ekkora hülyeséget kitalálni...

    "de ez a jövő. "

    Látom neked is van kristálygömböd.... Én nem tudom mi a jövő, szerintem te sem. Most csak kell valami hype cucc, és azt pont tabletnek hívják. Az hogy semmi igazi haszna, nem jelent semmit. Viszont az biztos, hogy te sem tudnád értelmesen semmire sem használni, mert ha tudnád, akkor nem ilyen marhaságokkal érvelnél mellette.
    Amúgy sem hiszem hogy van ember, aki 24 órán át csak a képernyőt akarja bámuni... ragaszd akkor a szemedre... :D
  • usersg
    #28
    "Valójában az eddigi helyzet volt öszvér megoldás: alakíts ki irodát az otthonodban,"

    Marhaság. Egy asztal az nem iroda. És ha egyszer ezek a gépek a használhatóak, akkor nyilván ezeket használja az ember. A pc már régen nem csak irodai eszköz. A kvarc játékok piacát meg nem lehet(ne) egybemosni ezekkel.
    Ha minden kényelmetlenebb és lassabb a tablettel, akkor jóformán elpazarlok egy csomó időt az életemből, amit értelmesebb dolgokra is fel lehet használni.

    "de a nagy többségnek nincs."

    A 10 éves kishúgom szívesebben néz minden netes tartalmat számítógépen, mert nagyobb a kép, és mert kényelmesebben egerészik, mint tapizza a telefont. Ezek szerint akkor neki is irodája van?

    "Valójában tehát helyre kerülnek a dolgok azzal, hogy megjelent a háztartásokba szánt mobil informatika."

    Na akkor álljunk meg egy szóra. Eddig arról volt szó, hogy mekkora jó hogy ezek a kütyük mobilak. Most akkor mégsem azért jó? Vagy mit akarsz ezzel mondani? Mert ezek a cuccok szinte semmire nem jók, ami út közben még megbocsátható lehet, de otthon akkor nem értem mi a fenének ilyen...

    "Innentől viszont számonkérni a tableten, hogy miért nem lehet vele dolgozni kb. olyan, mint hogy miért nem lehet családi autóval trágyát pakolni."

    Tényleg? Hát... ha a mérhetetlenül kevés felhasználási terület mellé a magas árat megnézzük, akkor nem értem miről beszélsz.
  • usersg
    #29
    Igen, ez is nagy igazság. Nyomják a dumát hogy a sok megkötés mellett mekkora jó hogy az ember mobil lehet ezekkel a cuccokkal, közben meg néhány óránál többet ezek sem bírnak ki, ha használva is vannak, és nyilván nem azért viszed akkor magaddal, hogy ne használd. Innentől kedve meg kissé értelmét veszti az egész. Azt a keveset amire ezek jók lehetnek, bőven meg lehet csinálni valamelyik divatos telefonkészülékkel is, így kissé értelmetlen ez az egész tablet dolog. Otthonra mindenképpen, vállalati környezetben meg majd a managereknek lesz ilyen, hogy legyen mivel villogni. Ennyi. Majd telítődik a piac, és akkor minden a helyére kerül majd.
  • usersg
    #30
    Így van. És ha az ember teljesen hétköznapi dolgokat tesz is vele, ott is kiütközik, hogy egyszerűen lassú. Ne mondja nekem senki hogy nem bosszantja, ha minden nyögvenyelősen, és lassan történik, nincs rendes multitask, nincsenek rendes programok. Egyáltalán mi a fenét lehet vele hétköznap csinálni? Én ezt valahogy nem értem. A családban is kérdezgettem, hogy mit szólnának egy ilyesmihez, azt mondták jópofa, de túl sokat nem használnák... tehát kb addig, amíg a tapi dolgot kiélvezik, aztán meg menne a fiókba. Ennél többre nem is való.
  • hitman08
    #31
    Lehet fanyalogni, nem érteni, hogy ó, miért is létezik tablet pc a világon, a sok marha megveszi, pedig mennyire szar, semmire nem jó, blablabla... Egy cseppnyi fantáziával és objektivitással viszont nem nehéz belátni, van jövője a dolognak.
  • bakvarnyu
    #32
    Használtál már tabletet vagy csak olvastál róla? Honnan veszed, hogy lassú?Meg hogy semmire nem jó? A cikk egyébként is a várható helyzettel foglalkozik, nem a maival.Én megértem ,ha valaki jól elvan a pcvel vagy notival , de élből elutasítani a tabletet butaság.
  • hitman08
    #33
    Ezen a lassúság dolgon én is jót mosolyogtam, enyhén más tapasztalataim vannak.
  • Molnibalage
    #34
    Csak a szerverek olyan szobában vannak, hogy komoly légkondi van, tehát 18 fokos levegőt szívnak be. Egyébként ott is az igénytelenség akkor az úr. Egyébként az eszmecsere az asztali gép vs. tabletről szólt. Az átlagusernek hol van szervere...?
  • Molnibalage
    #35
    Valami rémlik erről. Ezúton gratulálok nekik. Azt, ha két ember valamiről beszélni akar és skiccel valamit, akkor előkapja majd a tabletet? OMG...
  • nextman
    #36
    A tablet nem lassu, a hardvere nem gyenge, es lehet rajta multitaskolni.
    Lehet, hogy nem minden tabletre igaz, de gondoljatok mar bele, mennyit fognak ezek 5 ev alatt fejlodni.
    Es attol, hogy ti,a tarsadalom kocka retege nem ezt hasznalna, gondoljatok bele abba is, hogy a tarsadalom nagy reszenek mennyire kielegiti mar egy tablet nyujtotta alkalmazaskeszlet is az igenyeit.
    Ok vannak tobbsegben, nem ti.
  • usersg
    #37
    "Egy cseppnyi fantáziával és objektivitással viszont nem nehéz belátni, van jövője a dolognak."

    Van különbség az "ez a jövő", meg a "van jövője" kijelentések között. Remélem tudod hogy mi az... azt én sem mondtam, hogy egyáltalán nem lesznek tabletek. Olvass vissza.
  • usersg
    #38
    "Használtál már tabletet vagy csak olvastál róla? Honnan veszed, hogy lassú?Meg hogy semmire nem jó? "

    Na akkor sorban. Igen, használtam. Tapasztalatból mondom hogy lassú, és kényelmetlen, és előbbiek alapján mondom, hogy semmire sem jó, csak amire egy mobil telefon is. De ha tudsz érveket, hozd. Nekem az oly nagyra becsült almás fos is volt a kezemben eleget, és baromira nem látom azt a nagy innovációt, amit szajkóznak a nagyok...

    "Én megértem ,ha valaki jól elvan a pcvel vagy notival , de élből elutasítani a tabletet butaság."

    Nem élből utasítom el, hanem jól átgondolt érvek alapján. Maga a koncepció nem teszi lehetővé, hogy egy mobil telefonnál sokkal több legyen, egy számítógépnél viszont sokkal kevesebb. Én a netbookokra is azt mondtam már az elején, hogy lecseng, mert életképtelen, de akkor persze röhögtek rajta, hogy dehogy lesz annak vége, mert "az mindenkinek elég". Annyira elég volt, hogy ma már halott kategória.... de bizonyos értelemben, még az is jobb volt, mint amit a tablet nyújtani tud.
  • usersg
    #39
    "Ezen a lassúság dolgon én is jót mosolyogtam, enyhén más tapasztalataim vannak."

    Akkor mondd azokat a tapasztalatokat, géptípussal is, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi az, amit rendes sebességgel meg lehet vele csinálni.
  • kakamatyi123
    #40
    >mit szólnának egy ilyesmihez, azt mondták jópofa, de túl sokat nem használnák... >tehát kb addig, amíg a tapi dolgot kiélvezik, aztán meg menne a fiókba. Ennél >többre nem is való.
    :) Fantaziadus csaladtagjaid lehetnek:) Vegul is mit varunk, az alma nem esik messze a fajatol:)

    Tartalomfogyasztasra a tablet tokeletes es mobilitasanal fogva sokkal praktikusabb, mint egy desktop doboz, irodai munkara nyilvan egyelore kevesbe alkalmas...
    Bar mar most is vannak olyan celteruletek, ahol munkaeszkozkent is kivalo, lasd az Ipadak hasznalata repulokon a tobb tonna kezikonyv helyett...

    De Te veletlenul se vegyel tabletet, hasznald csak a Desktopot mindenre:)

    A sexben is csak es kizarolag a misszinarius poz a jo, a tobbi csak divathobort, hasznalhatatlan:)