1786
  • Axtros
    #1626
    Ezzel a v.1.3 update-el, tényleg nagyon belenyúltak a fizikiába. Főleg fékezésnél, amikor már a fékút vége felé vagy, elkezd sodrodni a kocsi, viszi a farát kifelé. Vissza kell venni a fékerőből. Egyenlőre ez annyira nem jött be, a fék beállításokat eléggé útána kell húzni, és még nem sikerült tökéletesre. Még tesztelem, de első blikkre kissé Project Cars-os "jégen csúszós" beütése van a dolognak. A korábbi verziókban elég stabil volt ezen a fronton a vezetési élmény.
  • sertrex
    #1625
    Automobilista 2 December 2021 Development Update



  • sertrex
    #1624
  • Timbu
    #1623
    Ja, hosszabb féktávval lehet már csak bevenni a kanyart, mégis teljesen zöldnek mutatja.
  • Encore
    #1622
    Remélem javítják a gumi állapotjelzőt, mert egyes autóknál mintha nem megfelelően mutatná. Érzésre jobban kopottak a gumik X kör után, mint azt a HUD gumi állapot kijelző mutatná.
  • sertrex
    #1621
    Holnap jön egy újabb build, frissítéssel... és Januárra tolták az USA pack Pt.2 hátramaradt részét.
  • Encore
    #1620
    1-2 hete futottam bele ebbe a szituációba.
    Kíváncsi voltam, hogy néz ki ősszel a Red Bull ring ezért egy pár évvel ezelőtti őszi dátummal töltöttem be a pályát.
    Aztán csodálkoztam, hogy az erre a pályára belőtt setupommal, nem tudom felmelegíteni a gumikat a megszokott módon. Vagy nem annyira.
    Akkor esett le, mikor jobban megnéztem a pálya adatokat, hogy az őszi dátum mellé betöltötte az akkori levegő és pályahőmérsékletet is, ami vagy 15 fokkal volt hűvösebb, mint amit megszoktam.
  • sertrex
    #1619
  • Encore
    #1618
    Raceroomban csúszik és pörög alattad az autó ok nélkül? Ez fura, nálam nincs ilyen gond, sőt a nagy FFb update óta tökéletesen érezni a határokat, gumi út viszonyát, könnyebb korrigálni egy kisebb hibát.
    Ha sokat forognak alattad az autók, akkor lehet, hogy nem tudod üzemi hőmérsékletre melegíteni a gumikat, vagy a setup nem a legjobb.

    AMS2 - minden autó egyforma? Ez komoly, vagy költői túlzás? Azonos kategóriában lévők hasonlóak, de nem értem mit értesz ez alatt. Most direkt mentem Imolában pár versenykört a McLaren Mp4-el és a P2 Rocco-val. Mindkettő nyitott kasztnijú, de más kategóriát képviselnek. Eléggé eltérő volt a vezetési modelljük. Ráadásul ez még egy folyamatban lévő szim, minden update-el javítanak dolgokat. Az a pár grafikai, animációs probléma is javítva lesz biztos vagyok benne.

    Többivel kb egyetértek.
  • alma2
    #1617
    Igen, erre emlekszem, hogy te szereted, bar nem probaltam szerintem az idei verziot, de ez a rajtracsos baleset 1-2 evvel ezelotti valtozataban ugyanugy megvolt mint az rfactorban :)
    Persze verseny kozben mas. Bar pont az f1 sorozat ahol nincs kello tapasztalatom, de az ams2-ben (palya auto fuggo) hihetetlen izgalmas pillanatokat tud szerezni az a.i, mar mar neha elfeledteti egy egy "harc" soran nem ember ellen kuzd. Persze neha kijon a gyengesege, de probald ki, ha mar ugyis single-ban tolod. Van benne eleg formula auto is ehhez.

    ui: sok ilyen pillanatban lehet reszed mint a videoban, max annyi a vegen el is huz melletted, amikor belehibazol, mint ez a csoka itt.
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2021.12.27. 11:38:45
  • lac coo
    #1616
    Codemasters AI azért odabaszós....

  • alma2
    #1615
    na meg egy utolso felesleges gondolat, regen sokan emlegettek az rfactor a.i-jat, mint valami hude jo dolgot, Szerintem mindig is total szar volt, mivel a legalapvetobb dolog hianyzik belole, mintha te nem is lennel a palyan, ugy mennek, pedig valahol pont ez kore kellene felepulnie az egesznek.
    Aztan nem olyan reg kijott valamelyik gagyi indycar jatek, ami rfactor ketto fizikaval hirdettek, meg emlekeim szerint a.i-val is.
    Ha egyezo, ha nem, el sem kellett indulnom (nem erzekelte a gazpedalt) ezert nem indultam el rajtnal. Pont ugyanaz jatszodott le, mint az rfactorban, az OSSZES mogottem levo a.i nekem jott, es addig lokdostek mig le nem toltak a palyarol, sem kikerulni sem tolatni nem tudtak ertelmesen. totalis kaosz lett az egesz, eddig tartott nalam a "tesztelese" a jateknak. Ezek utan mit varhat az ember, ha egy centikre meno 20+ autos versenyjatektol az ember.


    Utoljára szerkesztette: alma2, 2021.12.27. 11:26:24
  • alma2
    #1614
    Azon jot mosolyogtam multkor valaki emlegette a raceroom-ot, mennyire elethu, mert a legnehezebb az uton tartani.(Es szerinte ez ami az ismerve a jo szimulatornak) Ismet futottam vele egy kort, ismet mi ez a szar erzes fogott el, (kozben ez is eleg eros multiban) aztan visszajott egy tizen x eves emlek, hogy pont mindig ugyanaugy mindegy milyen tipusu autoval mesz, csuszik meg porog meg az auto alattam (reszben ok nelkul). Mire is emlekeztet, a jo oreg GT legendsre. hat persze, hogy ugyanaz a ketto alapja, csak kozben eltelt 1x ev, es mit sem valtozott ez :)
    Kozben pont volt gt legends "bajnoksag" ac-ben, bar annak nehez nevezni gt-mastersen, mert lelkes amatorokkel nincs tele az orszag, leszamitva a padlogaz, padlofekes versenyeket, és ott annyira gyonoruen kijonnek az autok kozotti apro kulonbsegek, szinte ordit, ha iranyitja az ember ezeket, mindegyiket csak a sajat hatarain lehet belul lehet pimp-elni. Na ez az ams2-ben nem letezo fogalom egyelore, pont az elobb leirtak szerint. egy kaptafa sok-sok kategoriat ativeloen az autok.

    Utoljára szerkesztette: alma2, 2021.12.27. 11:16:56
  • alma2
    #1613
    Mindig azt gondolná az ember, hogy fizetett hirdetesek ezek, Én is szoktam jatszani vele, (van benne 60+ óram) de azért azon nem tud tullendulni a jatek, hogy kb van benne 3 autotipus, amire ra van huzva a tobbi. Amig szabadabban lehetett allitani a setupot, addig kb 1 autotipus volt, es mindegyikbol barmelyiket ki lehetett hozni ha kello iranyba tologattad a csuszkakat:)
    Igen micsoda reszletetk, pont beletekertem mutatta a levego beomlot, de ha vegigmennek az osszes kocsin, szerintem a mai napig az autok felenel minimum, az emberke laba, vagy atszurja az ules, vagy a gaz pedal, vagy a nem letezo pedalokat nyomja :) Az uj autoknal mar figyeltek ra. Ha mar vr-ben tolja az ember.

    Ezt mar valoban lehet szeretni a project carssal ellentetben, de meg mindig nem all ossze egy egyseges valamive. Amit azert megmutatja a nem letezo multiplayer kozosseg is. Viszont a.i-vel vegre el lehet mar bohockodni, szerintem erre hasznalja a legtobb ember, meg a naplementeket nezegetni.

    ui: tovabbra is ebben a legjobb az a.i az autos jatekok kozul, ( a legtobb tekintetben). De akinek nem attol lesz merevedese, hogy "tokeletes kanyarbevetel" "drifteltel 20 metert, kapsz erte 200 pontot", "kiutottel egy kaktuszt 100 nyaloka jar erte" meg egyeb ovodas dolgok (A'la horizon' ) akkor gyakorlatilag CSAK a multiplayer ami eletet tud ezekbe lehelni.
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2021.12.27. 11:08:27
  • sertrex
    #1612
  • sertrex
    #1611
    Én, speciel letöröltem a teljes játékot és a mentéseket is és újra felraktam mindent.
  • Danecay
    #1610
    Igen, persze, de még a készítők is az autók viselkedése miatt írják törlést, a grafikai beállítások szóba sem kerülnek.

    "it will be critical to reset all your setups one more time upon deployment of the next update - failure to do could result in some very odd setups that will most definitely spoil the cars´ handling"

    Mindegy, nem vitatkozni akarok, úgyhogy biztos ami biztos majd jól kitörlök mindent :) Mondjuk volt már korábban törölve, igaz akkor nem is rémlik, hogy olvastam volna, hogy erre szükség is van, de akkor is, biztos ami biztos alapon tettem, és akkor is töröltem mindent, meg azért is mert akkor sem tudtam, hogy pontosan mire vonatkozik ez a törlés dolog amiről már korábban is olvastam. gondoltam most kiderítem :)
  • sertrex
    #1609
    Igazad lehet! Ha nem mentettél el semmi setupot, akkor azért nem jött létre a jelzett mappa. Így tényleg fölösleges törölnöd bármit is.
    Ami a célzott törlést illeti az az utolsó frissítésre érvényes, nem tudom mióta nem frissítetted a dokumentumokat, azaz törölted-e, mióta megvan a játék. Egyéb más dolgokat is tárol és ütközhet emiatt az új és újabb buildekkel. Például grafikai frissítések. De persze szuverén jogod úgy használni, ahogy akarod. Ezek csak ajánlások.
  • Danecay
    #1608
    Azt vágom, de konkrétan amit megcéloz a törlés, nálam olyan nincs, igaz nem sokat játszottam vele, mint ahogy mostanában más szimulátorral sem nagyon. Na meg aztán a grafikai beállításokért felelős graphicsconfigdx11.xml-t amit mondjuk már belőtt magának az ember, gondolom felesleges törölni és újra beállítani mindent, mert kb. nem sok köze van az egészhez.
  • sertrex
    #1607
    Töröld ki nyugodtan az egész Automobilista 2 könyvtárat a dokumentumokból. Létrehoz majd egy újat, miután beállítottál újra mindent a játékban.
  • Danecay
    #1606
    Nekem ott csak 2 mappa van, ghosts és profiles, nem úgy mint pl a lenti videóban:
  • sertrex
    #1605
    "IMPORTANT: You must delete your Automobilista 2\savegame\[User Profile Number]\automobilista 2\tuningsetups to reset your car setups to their original settings - failure to do so may result in a broken driving experience (it is not necessary to delete your other game settings).

    IMPORTANT: The extent of the physics changes means that a reset of Time Trial leaderboards will finally taking place in the coming days, so don´t bother much with previous lap times & setups."
  • JonasSandor
    #1604
    Nagyon jó hallani hogy tetszik. Biztonsági autó van benne?
  • Encore
    #1603
    Itt most az autók beállításaira gondol, de minden ilyen nagyobb update után jobb békesség és törölni a teljes ams2 mappát a documents and settings-en belül. Az a biztos.
    Szerintem óriási ugrásokkal fejlődik ez a szim, már többet megyek ezzel, mint bármi mással.
  • Danecay
    #1602
    Et hogyan kell értelmezni pontosan?

    "It does also mean however it will be critical to reset all your setups one more time upon deployment of the next update - failure to do could result in some very odd setups that will most definitely spoil the cars´ handling."

    Itt most az autók egyedi beállításaira gondol, hogy azokat kell reset-elni játékon belül vagy a Dokumentumok\Automobilista 2\ mappában bekül is kell csinálni, törölni valamit, pl. az ffb_custom_settings-et?
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2021.12.15. 13:57:35
  • lac coo
    #1601
    jó, persze van igazságod.. Lassan már luxus dolog lesz PC-n játszani ...
  • JonasSandor
    #1600
    Mert nincs választék csak 3 közül a többi még drágább alatta meg hulladékok.
  • lac coo
    #1599
    Matemetikus ! :D
  • macleody
    #1598
    És ezt a következtetést miből vontad le?
  • JonasSandor
    #1597
    Hát igen kevés embernek van kormánya azért elég drága mulatság de hát mit adnak ma már ingyen.
  • Danecay
    #1596
    Természetesen én sem így értettem! Kár, hogy ennyire kihalt a topik, igaz a többi sim-es is az. Igaz az utóbbi időben én is elég keveset tekergettem a kormányt, de lehet ha nagyobb aktivitást látnék én is motiváltabb lennék.
  • Encore
    #1595
    Egyetértek, patchről patchre egyre jobb a szim.
  • sertrex
    #1594
    Ez nem a játékot minősíti, hanem az SG-t. Nagyon jó lett az új frissítéssel a játék és még idén jön a frissítés másik fele. Ma jelenik meg az Amerikai pack második része, 3 pályával és néhány legendás Indycar-ral, különböző érákból.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2021.12.03. 09:10:50
  • Danecay
    #1593
    Hát nem követte túl nagy ujjongás itt az 1.3-as verzió megjelenését :) Próbálta már valaki. Én még csak most vettem észre, hogy be van sorolva a letöltésekhez.
  • Danecay
    #1592
    Mi tagadás, ez eléggé jól hangzik! :)
  • sertrex
    #1591
    Automobilista 2 November Development Update Part 2



  • JonasSandor
    #1590
    Amik vannak a bajnokságokban pályák most már nem crashel ki egy sem?
  • Encore
    #1589
    Ez egy hosszútávú projekt, azt se gondolta senki az elején, hogy ennyi GT3 autó kerül bele. A megjelenés óta nagyon sokat fejlődött és még mindig van hova. Szerintem lesznek itt még tartalmak a következő években.
  • Axtros
    #1588
    Jók ezek a feature fejlesztések, és content update-ek, de növelhetnék a liszenszelt márkák és autók számát, méghozzá mai, reveláns típusokkal és kategóriákkal. Ez mellett az olyan pályákra kellene még rámenni, amelyek népszerűek a többség számára. A PC2 ha másban nem is, de ebben mintaszerű volt.
    Persze mindezek mellett AL2 egy nagyszerű szimulátor, jó az irány, és a vezetési élmény, de ha ez párosulhatna erőteljesebb tartalmi bővítéssel, akkor ez a program lenne az etalon mindenki számára. Persze a probléma ismert, a Reiza egy brazil fejlesztő, nyilván nem dúskálnak a pénzben, nincsen mögöttük egy erőteljes támogató / kiadó, ennek ellenére szükség lenne a húzóbb tartalmakra.

    Utoljára szerkesztette: Axtros, 2021.11.11. 23:43:59
  • sertrex
    #1587