20
  • nett
    #20
    Tényleg morális okok miatt nem töltök. Az "úgysem bírom végignézni, mind olyan vacak filmek"-től még a sávszélességet is sajnálom.
  • kjhun
    #19
    Nooorrrmmmmááálllliiisss?

    675000 dollár, 30 MP3-ért.

    gyakorlatilag_csodbe_mehet_joel_tenenbaum
  • szgege
    #18
    Már én se bírom ki,hogy ne szóljak hozzá a témához.
    Drága kis hazánkban az elmúlt 6-8 évben olyan pofátlan módon elszálltak az árak. Az emberek többségének a fizetése meg már jó ideje nem nőtt. Lehet itt Nyugat Európának bármivel fenyegetnie,de azért az a fizetés amit itt kapunk az már szégyelni való és valami oltári nagy szemétség. S ahogy már más is említette a dolgot hiába keresel a minimálbér 3x-át ha a pénzed kutyaszart se ér. Érdemes lenne kicsit ellenőrizni a vezető "elvtársakat",ugyanis én azt látom elég sűrűn,hogy a mi pénzünkből szépen híznak és pazarolnak. A családomnak havonta kb. 40000 Ft-val kevesebbet jelent a családnak,kormányunk eddigi húzásai. Akkor nekem ne jöjjenek ilyennel ,hogy mi morális és mi nem hogyha kb. 2 hetente újabb adónem jön ki. Most éppen a csekkadóból fogják segíteni az egyébként is jól élő embereket mint a főnököm,hogy kevesebbet adózzon utánunk. Mi meg szívjunk g.zt. Valami olyan undorítónak és felületesnek és álszentnek tartom a mai vezetőinket és azt nem értem hogy mi kell még ahhoz hogy ez embereknél beteljen a pohár.
  • Interstate 95
    #17
    Azt hiszem 16 kommentben minden lőpor elsült, így én csak annyit tudok írni hogy totálisan egyet értek.
  • FoodLFG
    #16
    - saját vásárlóik szembe szarása -> drm, különböző megkötések, hozzáférés korlátozása
    - elavult, rossz minőségű, vevőik számára kényelmetlen technológiák erőltetése (pl DVD), illetve friss technológiák háttérbe szorítása -> csak a saját érdekeik szem előtt tartása
    - multinacionális cégekhez (pl SONY) köthető, licenc köteles technológiák alkalmazása (pl Blu-ray) nyitott megoldások helyett
    - politikai elit befolyásolása -> korrupción keresztüli pénzszerzés (pl artisjus)
    - tisztességes emberek tömeges viselkedésének kriminalizálása - társadalom természetes fejlődésének megakadályozása
    - piacon erőfölénnyel való visszaélés az friss szereplők (pl youtube) kárára - ugyanezen szereplők fenyegetése, perek indítása ellenük
    - nemzetközi hajtóvadászat indítása érdekeiket sértő emberek ellen (pl megaupload), értékeik/cégük lefoglalása mindezt jogtalanul

    Miért kellene akárkinek is morális szempontokat figyelembe vennie ezek után ? Kettős mérce, az van.
  • aaaaa
    #15
    Akkor kezdjük az elején !
    Az emberek millióinak kirablása tudatosan visszafizethetetlen devizahitelekkel milyen morális kérdéseket vet fel ?
    A naponta változó adórendszer miatt hány vállalkozni próbáló ember megy tönkre ?
    A nyugdíjas, aki becsülettel végigdolgozta az életét és nem tudja fizetni a rezsijét és a költségeit, utána 80 évesen az utcára rakják , hogy forduljon fel. A cukorbeteg, aki önhibáján kívül nem tudja teljesíteni a kormány által megfelelőnek kitalált vércukor értéket, emiatt csak olcsóbb gyógyszerre kap támogatást, így pár éven belül garantáltan lenyomorodik, megvakul és meghal a legnagyobb kínok között.
    A "várólistás" súlyos betegek, vagy azok a nyugdíjasok, akik nem már nem tudják kifizetni a gyógyszereiket. A rokkant, akit megalázó módon újra megvizsgálnak, hogy tényleg jogosult-e, beleértve persze a féllábúakat, vagy a bénákat is. (Lehet hogy közben visszanőtt a lába. )
    A hajléktalan, akinek az is megpróbálják megtiltani, hogy az utcán éjen, büntetni próbálják azért, amin nagy valószínűséggel képtelen változtatni.

    Amíg szerencsétlen emberek százezreit illetve millióit a hatalom pénzhiány miatt tudatosan és biztosan halálra ítéli, valahogy nem érdekelnek a milliárdos kiadók problémai. Majd ha megoldották, hogy minden rászoruló megfelelő orvosi, vagy szociális ellátást kapjon, akkor el lehet kezdeni a kiadót sirámain is keseregni. Addig nem !
    Ezekről kellene cikket írni, mert ezek a valós problémák, nem a filecsere.
  • usersg
    #14
    Ha megnézek egy filmet ami nem is elérhető Magyarországon, és jól szórakozok rajta, akkor bizony semmilyen morális aggodalmam sincs. Az eredeti alkotók már megkeresték a pénzt vele, arra meg senki nem költött hogy pl lefordítsa helyettem, tehát nem gond ha megcsinálom magamnak. Bonyolult kérdés ez, és sok mindent kell figyelembe venni. A hülye vaskalapos "nincs forgalmazó nem nézed meg" hozzáállás egyértelműen idétlenség. Arról nem is beszélve hogy a zenéket is messze jobban megismeri az ember a modern technika adta lehetőségekkel. Nem az van, hogy egy kiadó eldönti kiből lehet választani. Valószínű hogy ez fáj nekik igazán. Az meg egyenesen abszurd hogy én bűnözőnek számítok attól, hogy a világ másik felén élő előadó zenéjét meghallgatom.
  • dyra
    #13
    Csak halkan kérdezem meg ebben a világban ki foglalkozik morális kérdésekkel?
  • Reg5
    #12
    Elég drága áruház lehetett. Én egy ideje áttértem az online vásárlásra. Játék, film, akár sorozat vásárlása esetén postaköltséggel együtt is olcsóbban kijött mint a helyi tecsóban, és nem 200Ft-os összegre gondolok hanem több ezres különbségre.
  • TARTYOM
    #11
    Az a vicces, hogy torrenten 10x jobb rls -ek vannak mint az eredetik.
    Értem, kép, hangsáv, stb.
  • nlght
    #10
    csinálhatnának egy morális felmérést a jogászokkal és kiadókkal is, amiért néhány mega mp3 miatt egész családokat perelnek szarrá több százezer euróra/dollára, ezzel biztosítva, hogy még az unokák is adósságban nőjjenek fel... bár tudom, hogy felesleges lenne, mert mint tudjuk minél nagyobb szarrágó valaki annál magasabbra viszi a kiadónál vagy a jogász cégnél
  • mousee
    #9
    Hatalmas plusz. Kb 3 polcom van tele eredeti játékkal és filmmel, és van egy vagon eredeti zenei CD-m is. Ez nem lenne így, ha nincs torrent. Leszedem, belenézek, ha filmről van szó, akkor moziban megnézem az egészet, ha nagyon bejön, akkor várok addig amíg elérhető áron kapható lesz (2500-3000 huf a lélektani), és akkor megveszem. Zenénél dettó, jútúb, torrent, ismerősök adnak rakat zenét, én pedig arcátlan módon megveszem, ha tetszik, persze csak akkor ha emberi árban kapható. Játéknál dettó, ha jó, akkor megéri eredetiben, nincs szopás a krekkel, update-ekkel, sötöbö. Érdekes kivétel a skyrim, amit megvettem, de azóta is bontatlanul áll a polcon, mert a torrentes verzióval semmi gond nincs, míg az eredetinél hajlamosak egy jól sikerült patch-el hazavágni az egészet (fórumok alapján mondom).
  • gopher
    #8
    Amíg odafönt nem foglalkoznak olyan aprócska morális kérdésekkel, hogy "ne b@sszunk már ki az alsó réteggel folyamatosan, és ne a medencénkre, a nyaralásunkra, a cégünkre és stb-re költsünk állami pénzből", addig talán én is lesz@rom ezt a húdenagyon fontos morális kérdést.
  • Magiszter
    #7
    Matekozzunk együtt Magiszter bácsival:
    Egy nagyszerű és tiszteletreméltó vezetőnk mondta nem is olyan régen hogy 47.000 forint elég mindenre. De a rend kedvéért most számoljunk a minimálbérrel: 60.000 forinttal.
    Ma reggel voltam pont az "**##@@" áruházban és nézegettem a DVD árakat. Egy viszonylag úgy film 5000 forint környékén van. Ez pontosan 8,6%-a a minimálbérnek. Tehát ha meg akarok nézni egy hónapban mondjuk 4 filmet (minden hétvégén 1-et), akkor 20.000 forintot költöttem filmnézésre. Ez 33%-a keresetemnek. Mondjuk vegyünk 2 zenei albumot is. 3000/db áron. Akkor már 26000-et adtam ki, azaz 43%-ot, majdnem a felét.

    Ha csak a filmeket nézzük akkor ~8 órányi szórakozásra. A minimálbért elosztom egy átlagos munkahónappal, 20 nappal, akkor napi 3000 forinttért dolgoztam 8 órát. Azaz a 8 óra szórakozás 666%-al többe kerül mint az én 8 óra munkabérem.

    Göngyölítsük kicsit tovább. Tehát megnéztem 4 filmet és benne van 20.000 forintban. Személyes tapasztalat alapján megyek tovább. Havi étkezés 20.000 forint (=40.000), utazás ha pesti vagy 10.000, ha vidéki több. (=50.000). Maradt 10.000 forintod a rezsire, illetve az esetleges eseti kiadásokra, mint mondjuk gyógyszer, javítások, családi ünnepségek.

    Szóval ha ezt így végig gondolom akkor pont leszarom a morális dolgokat, mikor a szociális helyzetem olyan, hogy ha pénzt adok ki 8 órányi szórakozásra, akkor vagy éhen halok, vagy a híd alatt alszom. Igaz, szeretett vezetőink erre azt mondanák: minek akarok egy pármilliós lakásban lakni, mikor lakhatok egy többmilliárdos híd alatt is.

    Az meg hogy nem adunk ki pénz 0-ákért és 1-esekért érdekes felfogás. Én anno vettem Windows-t, vettem játékokat és vettem filmeket is. Akkoriban a bérem kicsivel volt kevesebb mint most, de mégis 2-3x annyi mindent tudtam vele vásárolni mint manapság. A jelenlegi fizetésem ~3x-a a minimálbérnek, de ott tartok hogy a reálértéke lassan annyi mint 7 évvel ezelőtt mikor minimálbérért dolgoztam egy butikban. A napokban került elő a szekrényből egy 5 évvel ezelőtti Auchan újság. A filézett csirkemell ára majdnem 2,5x-e az akkorinak, szerintem elég csak ennyit mondani.
  • Bannedusermail
    #6
    Most már csak egy olyan kutatást kellen pénzelnie a BSA-nak, meg a zenekiadói, és filmes kollégáiknak, ami garantáltan kihozza azt a végeredményt, hogy aki fájlcserélt, az biztosan ölt már embert is.

    Ezt én kutatás nélkül is megmondom, mert azokban nincs empátia, akik zenéket töltenek le az internetről. Mert ha ennyire semmibe veszik az éhező producereket, a zenészek managereit, na meg egy kiadóvállalat szűkölködő igazgatótanácsát, akik azért tengetik bérrabszolgaságban az életüket, hogy kultúrát közvetítsenek a minden jóban dúskáló átlagembereknek, akkor már biztos öltek embert, és kínoztak halálra szőrös kisállítokat is.
    Akasztófára mind a sok letöltögető tetüvel.
  • shaba23 #5

    ez kurvajó!
  • DontKillMe
    #4
    Pontosan tudom és meg tudom ítélni, hogy mi számít bűnnek és mi nem. Nekem ez nem bűn. Volt egy korrekte felmérés azt hiszem, a németeknél, miszerint lófaszt nem számít egy film bevételeinél, hogy seedelik e, vagy nem, az értékesítési mutatók nagyon jók, sőt. A saját szememmel látom nap, mint nap, amikor egy ilyen torrent oldalon a hsz-ek közt szerepel az a a sor, miszerint: "ez olyan kurva jó film, hogy meg kell néznem moziban", vagy: ez igazából csak moziban jön át. Tehát ha az illető nem találkozott volna a filmmel, lehet hogy meg sem nézte volna moziban.A jobb filmeknél semmit nem számít a torrent, lásd Avatar, Batman..akármi..ezek nézettsége mozi szinten az egekbe. Rekordokat döntöget mind nézőkben, és pénzben is. Ez az ipar a pénzről szól és ahogy látható, baromira nem kell sajnálni az ebben résztvevőket, nyerészkedőket. A másik, amit itt is említettek, hogy sajnos pofátlanul magas összegeket szednek ilyen tartalmakért. Irreálisan sokat, ennyit egyszerűen nem ér meg senkinek, és én sem vagyok hajlandó csak azért kiadni több ezret egy audio cd-re, csak mert még 50 személynek, intézménynek, ilyen-olyan faszkalap jogvédő szervezeteknek is kell a pénz. Akkor sem veszem meg, ha már nem lesz torrent. Ezt fogja már fel a sok gyökér!!
  • kjhun
    #3
    ....egy része egész egyszerűen elképzelhetetlennek tartotta, hogy digitális tartalmakért fizessen.

    Valaki itt írta sg-n valamelyik topikban, hogy:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nullákért és egyesekért nem fizetünk.
  • teddybear
    #2
    Ellentétben a nyugati joggyakorlattal, nálunk a saját célra történő másolás nem törvénysértő. Ez amit viszont a jogvédők ügyvédei rendszeresen megsértenek. Ezzel kriminalizálnak vétlen embereket, ami önmagában is törvénysértés.
  • topitopi
    #1
    Biztosíts kellő megélhetést Ó Magyar Állam és én megveszem a pofátlanul túlárazott termékeket. Addig meg a morális kérdéseket leszarom.