105
  • tomboy013
    #105
    Stabilitás és support téren gondok voltak mindig is? Hú akkor nekem biztos valami másik WP van a telefonomon. Első generációs telóm van amit 2 éve gyártottak de a frissítéseket a mai napig megkapja ugyanúgy mint az újabb telefonok. Most is lehet látni hogy kiadják a WP8-at és nem szarják telibe a WP7 tulajokat hanem jön a 7.8-as frissítés ami sok dolgon fog javítani. Stabilitás téren meg annyi, hogy mutass nekem stabilabb rendszert mint a WP. Egyszer nem fagyott meg a rendszer és újra se indult mióta megvan. Éppen a stabilitása és a gyorsasága az ami miatt nem cserélnék semmilyen más rendszerre. Na meg a külseje mert ez a Metro-s felület nagyon igényes számomra.
  • coolbboy83
    #104
    Nemtudom.... nem vagyok MS fan, a windóz mindig is egy vicc volt sok szempontból.... de ez szerintem nagyon jó lett, mondom ezt iPhone 4S mellett.... szeretem nagyon, de a céges teló lehetne egy WP8 majd akár egy HTC formájában...
  • ktamas74
    #103
    Nem haragszom:)

    Ilyen szinten nem teszteltem, de elhiszem, hogy az általad leírt dolgokon sokat javítottak. Amit nem írtam még le és tetszett, az file history, amit én egy VMware snapshot-hoz vagy az OSX Time Machine-hoz tudnék hasonlítani, bár ezt a részét sem teszteltem, inkább csak a felület kezelhetőségét.
    Összességében egy jól összerakott OS lesz, csak a Metro-t ne erőltetnék, mert az engem nem nagyon győzött meg, legalábbis desktop vonalon.
    Ha más nem legalább vállalati rendszereken lenne kikapcsolható a régi Start menü pedig be.
  • lordsithlord
    #102
    Én azért még mondanék még egy nagy előnyt a Win8 oldalára, ha nem haragszol meg érte: a Win7 erőforrás fogyasztásának körülbelül a felével is megelégszik, így régebbi gépeken is csont nélkül megy.

    Tesztként telepítettem egy régi AMD Athlon 1200MHz-es CPU-val, 1GB SSD rammal és 80GB HDD-vel és 32MB-os GeForce MX440-es VGA-val rendelkező gépre és még tudva, hogy jóval alacsonyabb a hardverigénye, így is meglepődve tapasztaltam, hogy igazából csak annyit lassult, amennyit a régi erőforrás indokol. Ez lényegében annyit tesz, hogy a rendszer betöltési idő körülbelül 1 perces, de betöltés után maga a rendszer csont nélkül üzemelt.

    Ugyanerre a vasra anno megpróbáltam rávarázsolni a Win7-et, de már a telepítésnél elvérzett, a felmérésnél a rendszer közölte, hogy nincsenek meg a megfelelő hardvererőforrások (kiemelte a VGA és a CPU gyengeségeit).


    Másik, jóval erősebb vason próbálgatva is elég reálisan látszik a jóval kisebb erőforrás igény. A másik tesztvas egy Core2Duo P7350-es CPU-jú (2x2,0GHz; 2MB cache), 2GB DDR2 ram, 250Gb HDD-vel rendelkező noti. A gépre tényleg csak tesztként tettem fel a Win8-at, alapvetően a régebbi verziót használom rajta. Természetesen mindkét rendszerre ugyanazok a progik lettek telepítve, hogy reális legyen a teszt. Meglepődve tapasztalhattam, hogy Win8 alatt az erőforrás használat 22%, ezzel szemben Win7 alatt nem lehet 38% alá vinni ezt az értéket. Itt alapvetően a memória használatot értem, virtuális és fizikai memória összegezve. A proci terhelés is szembetűnően jobb az utód alatt, tesztként ráeresztettem egy komolyabb FLASH animációt. Win7 alatt a CPU terhelés ennek hatására felugrott 70%-ra, ezzel szemben ugyanazt az animációt a Win8 lekezelte a proci 57%-os használatával. Ez azért elég számottevő különbség szerintem.

    Összegezve tehát, hála a teljesen újragondolt és programozott rendszermagnak, a Win 8 toronymagasan veri elődjét "igénytelenségét" tekintve is az erőforrások terén.
  • ktamas74
    #101
    Telefonon, tableten lehet, hogy hasznos és szép Metro, de desktop környezetben semmi előnyét nem látom, sőt még hátráltat is.
    Pár példa:

    1. Win7 bejelentkezés: automatikusan feljön a bejelentkező profil.
    Win8 bejelenkezés: betöltődik egy háttérkép,amibe bárhol belekattintva feljön a a bejelentkező profil.
    Plusz egy a kattintás kell a bejelentkezéshez.
    1:0 Win7 javára.

    2. Win7 számítógép leállítása: 1 kattintás a Win logóra + 1 kattintás a Leállítás gombra. Összesen 2 kattintás és gép leáll.
    Win8 számítógép leállítása: Win+c billentyű kombináció, majd katt a Settingsre, majd katt a Power-re és végül katt a Shutdown-ra. 4 művelet a leállításhoz.
    2:0 Win7 javára.

    3. Nem értem miért erőltetik (főleg) Desktop környezetben, amikor 99%-ban desktop programokat használ az ember, nem appokat és úgyis az Aero-szerű környezetben nyílik meg a PC-ken használt programok 99%-a Office-on keresztül, a Photoshop-on át a játékokig . Mit fognak az emberek letölteni egyáltalán a Store-ból? A játékokat, programokat ugyanis a legtöbb ember Steam-en, boltban veszi meg.
    3:0 Win7 javára.

    4. Mi értelme leváltani a start menüt, ha Desktop módban nem tudok keresni a programok között? Ugyanis csak úgy lehet, hogy Win gomb (metros felület visszajön) és utána lehet bepötyögni a program nevét.
    Itt ugyan nincs hátrányban a kattintások (bill.komb) tekintetében, de előnye sincs. Mindkét rendszernél ugyanannyit kell kattintani.
    3:0 Win7 javára.

    5. Egyedül a sebességet (bootolás, fájlmásolás) érzem biztatónak.
    3:1 a Win7 javára.

    Amúgy a Win 8 Release Preview-t próbáltam ki.
  • messen
    #100
    A nyitóképernyős szép háttérkép oda került, ahová való. Képernyővédőnek. Óra, naptár, háttérkép, amit akarsz.
    Amikor használni akarod a telót, akkor meg úgyis a menübe lépsz be, vagy ikonokkal variálsz akár androidról, vagy más rendszerről van szó. Na ekkor jönnek a csempék.

    Gyakorlatilag a menüt helyettesíti.
  • lordsithlord
    #99
    Ahogy Balúnak, nekem is fent van a Costumer Preview. Anno pont az egyik MS bemutatón osztogatták ingyen az eredeti, MS által készített CP lemezeket.

    Valóban, van klasszikus asztal, ami eléggé hasonlít a régi kinézethez. De ha alaposabban átnézed, akkor azt tapasztalhatod, hogy mégse teljesen ugyanaz.

    Javaslom, nézd meg ezt a cikket:
    http://ipon.hu/elemzesek/windows_8_metroval_a_jovobe/1363/1

    Ez egy komplett teszt a CP verzióról, képernyő képekkel és a változtatások ellemzésével. Ebben pontosan le van írva, miben is más a METRO klasszikus felülete. Kezdetnek az az alap, hogy a Start menü, mint olyan, megszűnt létezni, azaz a jól megszokott Start gomb nincs sehol, ahogy ezen a képen is jól látható ez: http://ipon.hu/_userfiles/Image/Darth_Smoke/Win8RP/P05_Desktop_and_Charms.png

    Másik komoly különbség, hogy konkrétan a klasszikus menüből nem lehet a hagyományos úton kilépni, ahhoz, hogy a gépet egyáltalában ki tudjuk kapcsolni, először vissza kell menni a csempés UI-ba.

    Ezek azok a különbségek, amik kapásból szembetűnőek. Komoly negatívum, hogy valós leállás nincs a rendszerben, a gép kikapcsoláskor egyfajta hibernálást hajt csak végre. Ez még a későbbiekben okozhat majd problémákat. Ezeken kívül is tartogat jópár különbséget az elődeihez képest ez a rendszer.Hogy ne csak a negatívumait emeljem ki, ott van a hihetetlenül gyors boot folyamat, ami ennek a hibernálásos leállásnak köszönhető (ez SSD-nél 6-8mp-es boot időt jelent, HDD-nél pedig 10-15mp-et).
  • Balumann
    #98
    Nekem fenntvan a gépemen a Consumer Preview verzió, én nem videók alapján beszélek róla. Bár nem tudom én hol mondtam mást :D
  • Narxis
    #97
    Jah persze láttad... én láttam tegnap Elvis-t.
  • okosan gyerekek
    #96
    Hülyeséget beszéltek. Láttam(!) win8-at Acer ICONIA-n videón, és már most lehet váltani a két mód között. Lesz egy gyakorlatilag win7 jellegű mód, és kb. a főképernyő lesz a Metro felület. Ez egész amúgy baromi jól néz ki. Pont arra kurva jó, hogy amikor leülsz egy egér és egy billentyűzet mellé, akkor -- ha másért nem is -- de a megszokás miatt otthonosabban, emiatt gyorsabban tudsz dolgozni, míg menet közben a MetroUI-val fordítva. Nagyon remekbe szabott a dolog!
  • zola2000
    #95
    " nem akarok appokat
    nyitogatni hogy megtudjam hogy hány fok van
    kint"

    arra ott vannak androidon az alkalmazásfelületek.
  • kvp
    #94
    Miert van az, hogy a legtobb ember nem emlekszik arra, hogy par eve mi volt. Ugyanis a mikor a metro felulet meg sehol nem volt, mar mindenki 'live tile'-okat hasznalt android alatt, csak ott desktop widget-nek hivjak oket. De volt ilyen anno win98 alatt is, meg annyira sem voltak nepszeruek mint most a metro. Tehat a microsoft semmi ujat nem talalt ki, csak kivalasztott egy grafikus stilust es nem hagyja azt megvaltoztatni, mig android alatt mindenki olyanra szabja a keszuleket amilyenre akarja. Egyebkent csak a korabbi apple felhasznaloknak tunhet forradalminak a metro gui.

    A start menu hianyarol pedig annyit, hogy sok eve win3 alatt meg program manager volt, az iphone-nal is lathato ikon rengeteggel, aztan a hasznalhatosag miatt lett belole elougro listas menu. Egyelore semmi ujat nem latni, csak azt, hogy a microsoft visszanyult a win1-es elrendezeshez, mig az android a xerox parc-ok menurendszeret masolja.
  • Ferrer
    #93
    Nem értem, egyesek úgy fikázzák a Metro felületet, hogy életükben nem próbálták. Akinek nem tetszik, az használhatja a fapados Androidot, ami egyébként szintén lekoppintotta a Metrót. Ellenben a Metro desktop gépen valóban egy sarkalatos pont, mert egérrel használva egyáltalán nem praktikus.
  • Skynet
    #92
    "Még mindig baromi igényes ez a kezelőfelület. Fel van adva a lecke a többi rendszernek"
    Ez azért inkább vicces kijelentés. Neked bejön. Másnak nem. Nekem például sokkal gyengébbnek és erőltetettnek tűnik mint a másik két rendszer kezelőfelületéhez képest...Tömve felesleges opciókkal.
    Maga a rendszer pedig.... Az eddigi Win rendszerek is hátul kullogtak minden tekintetben,kíváncsian várom hogy az új win rendszerek mit mutatnak stabilitás,sebesség és support terén. A stabilitás és a support sosem volt erősségük...
  • kakamatyi123
    #91
    Ne legyel mar ennyire kockagyu!:)

    Nyilvan photoshoppal csinalta aki csinalta (mas nem is lehet, mivel Jobs mar felulrol rohog rajtunk:), de arra jo hogy elgondolkodtasson par begyepesedetten rogeszmes ikonimadot es live-tiles ellenzot, hogy egy nagykepernyon mennyire praktikus a hagyomanyos elrendezes, vagy esetleg van nala praktikusabb:)

    Az ertelmes vitanak nem az a lenyege, hogy rakenyszeritsd a masikra a sajat nezopontotdat, hanem hogy megmutass egy masik nezopontot is, amit a vitapartner esetleg nem ismer, vagy nem vesz eszre es igy szelesithet a nezopontjat...

    Felteve, hogy nem csak az a celja, hogy a sajat nezopontjat ismetelgese monomaniasan, es minden mas nezopontot elutasitson a sajatjan kivul, az ilyen emberi gondolkodasmod szanalmas es nevetseges:)

  • Papichulo
    #90
    Azt a Photoshop varazslot... valakinek meg nagy jovoje van a szakmaban :)

    Bar, hogy szegeny Jobs - a trollkodason kivul - hogyan jon a kepbe, azt nem latom...
  • kakamatyi123
    #89
  • Balumann
    #88
    Értem, ennek így konkrétan bevallom lusta voltam utánaolvasgatni (bár konkrétum úgy sincsen, ahogy látom). Nehezen tudom elképzelni, hogy a METRO-ról lemondanának, hiszen pont ez a leglényegesebb újítása a rendszernek, egyrészt felület ami jól használható billentyűzet-egérrel és érintőképernyővel, másrészt ott vannak a METRO-s alkalmazások, illetve az átjárhatóság a wp8 felé.
    Egyébként én nem is látom hátrányát a hagyományos start menüvel szemben, én eddig is kb. arra használtam, hogy elkezdtem beírni a progi nevét, amit indítani szeretnék, vagy vezérlőpultot/dokumentumokat nyitottam meg, és ez ugyanúgy működik most is. Most ez nélkül is gyorsan meg lehet találni a menübe szinte bármit, és nagyon könnyű elrendezni igény szerint.
  • lordsithlord
    #87
    Balú, ezt még én így nem merném kijelenteni, hogy nem lesznek ezen változtatások.

    MS bemutatón többön is voltam az elmúlt 1,5-3 hónapban és igen gyakori kérdés az, hogy visszatérhet-e a hagyományos Start menü vagy sem. Egyik ilyen bemutatón hangzott el (persze jól kiemelve, hogy nem hivatalosan) az, hogy elég komoly támadások érik az MS-t a Start menü ilyen módú pótlásáért (konkrétan nem szeretik a felhasználók a METRO-t PC-n), így bár hivatalosan nem ismerik el, de készül olyan kiegészítő, ami a Win8 hagyományos asztalára a régi, jól megszokott Start menüt telepíti. Ezt, mint mondtam, hivatalosan az MS még nem publikálta, de abból kiindulva, hogy ezeken a bemutatókon igen gyakori kérdés az, hogy le lehet-e tiltani végleg a METRO-t, elképzelhetőnek tartom, hogy tényleg dolgoznak valami ilyesféle megoldáson. Viszont az MS-t ismerve azt is elképzelhetőnek tartom, hogy ezt majd csak a Proffessional verzióval lehet használni.
  • lordsithlord
    #86
    Pont pár napja "szivárgott ki", hogy nem kell össze-vissza hackelni a rendszert (megjegyzem, eddig se kellett, mert ugye a neten lévő scriptek csak annyit tettek, hogy automatizálták a felületváltást ugyanazon a módon, amit a felhasználó is megtehet manuálisan egy gombnyomással, azaz beadták a rendszernek ugyanazt a képernyőváltó parancsot, amit a felhasználó is megtesz, ha lenyomja a felületváltó parancsot kiadó gombot), mivel gyakorlatilag egy registry bejegyzés tárolja, mely felhasználói felületet töltse be a rendszer. Ennek megváltoztatása (az 1-es értéket át kell írni 0-ra) lényegében kikapcsolja a METRO GUI-t és automatikusan a régi jól bevált AERO felület jön be.
  • Balumann
    #85
    A metro nem lesz "kikapcsolható", ha az eddig megszokott felületet használod, akkor gyakorlatilag a Start menüt váltja le. Nem hiszem, hogy ezen fognak változtatni már. Gyors, nagyon jól átlátható, könnyen és gyorsan átrendezhető. Azt azért nagyon remélem, hogy legalább a "tapéták" méretét és a sorok számát be lehet majd állítani, mert a 26"-os HDTV-men rohadtul nincs szükség arra, hogy ilyen nagyok legyenek. Amit fölraktam tesztverzió szerűséget abban sajnos nem lehet. Stabilitáson is remélem javítanak, mert egyszer teljesen meghalt az egész, és a hagyományos ctrl shift esc -el se tudtam visszahozni. :/
  • tomboy013
    #84
    Amúgy én is jót nevetek az ilyen szerencsétleneken akik csak fikázni jönnek ide a rendszert mert Microsoft csinálta. Szánalmasak De legalább már le lehet szűrni kik a fő idióták itt (neveket nem említek úgyis tudják ők is meg más is)
  • kakamatyi123
    #83
    >nézd meg kakimatyit, ő is valszeg moonman egyik tanítványa ha csak nem ő az >személyesen alreggel :D
    Ez tobb mint serto, moonman a kozelembe se erhet:)

    >Nem kéne hazudozni. Kikapcsolható ja, mint írtam 3rd party hackeléssel... tehát >hivatalosan nem kapcsolható ki.
    Te mar lattad a final Windows8-at, vagy csak egy preview-rol alapjan jovendolsz?:) Akkor ki is hazudozik, vagy legalabbis probalja alatamasztani a a velemenyet legbolkapott ervekkel?

    Nyilvanvalo, hogy az MS olcson akarja megvenni a Nokiat, azert nincs W8 a regi telokra... Ez csak uzlet, semmi mas...

    Leszarom azt a vitat, hogy melyik oprendszer a jobb vagy szarabb... Kinek a pap, kinek a pap fia:)

    De jol szorakozom azokon a idealista loozereken, akik szerint az MS csunya rossz, gonosz, csak mert ervenyesiti az erdekeit:)
    Ebreszto:)
  • tomboy013
    #82
    Win8-al párosítva igen csak király lesz ez. Remélem lesznek olyan szép win8-as telók mint az Omnia 7 és akkor már cserélem is le. Még mindig baromi igényes ez a kezelőfelület. Fel van adva a lecke a többi rendszernek
  • kvp
    #81
    Akinek nem esett le, az android-ban is vannak tile-ok, csak nem latszanak, mert nem kotelezo az egyszinu szogletes teglalap alaku hatter. Egy alap 2.3-as android-on 4x4-es widget ter van minden desktop kepernyon, tehat ha ikonokat vagy widget-eket rakunk le, akkor egy ilyen virtualis 4x4-es negyzetracsra pakolhatunk. A widget-ek barmekkorak lehetnek 1x1-es (ikon) es 4x4-es (full screen) meret kozott. Az egyetlen trukk, ami miatt ez nem latszik, az az, hogy a legtobb ikon es widget kerete atlatszo vagy maga a widget is joreszt attetszo, hogy a hatterkep lathato maradjon. Ezt az elrendezest noveltek meg NxM-esre az uj android verziokban, gyakorlatilag ugy mint ahogy a hagyomanyos desktop-okon szokas.

    Ket pelda:
    http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2011/02/xoom-honeycomb-screen-landscape-AndroidCommunity-580x362.jpg
    http://desktopspotting.com/wp-content/uploads/2011/12/custom_android_theme_htc.png
  • Balumann
    #80
    Mint mindennek, ennek is megvan az előnye, és hátránya. A metró felület nem testreszabható, ellenben jól átlátható, hamar megszokható, gyors, és nem láttam még semmilyen készüléken sem akadni. Aki ezt választja, mindenféle keresgélés nélkül kap egy egy ilyen jól használható, gyors felületet, ahol egyből működnek ezek a "widgetek", és csak annyi a dolga a felhasználónak, hogy átrendezgeti, beállítja a méretét, stb..
    Nagyon jól tudta szerintem a Microsoft is, hogy sok embernek nem fog ez tetszeni.
    Androidnál közel sincs ennyire megkötve, de annak is megvan a hátránya, a letölthető launcherek 90%-a használhatatlan, teli van hibával, különbözőek az erőforrás igények, valamelyik gyorsabban meríti az aksit, widgetek is sokszor bugosak. Én Android párti vagyok, én inkább baszakodok vele, de jobban szeretem testreszabni a dolgokat, mégha lassabb és több a hibalehetőség is, de nagyon sokan nem így gondolják.

    Aki szerint viszont katyvasz, átláthatatlan az egész, az előbb próbálja ki, ha kipróbálta és utána is így gondolja, akkor forduljon orvoshoz :D

    sanyicks:
    Te egy szimpla ms fikázó vagy, már akkor nevetek, amikor a nevedet meglátom egy Microsoftal kapcsolatos hírnél xD
  • okosan gyerekek
    #79
    Én elfogadom! ;) Nekem is a szabadság fáj belőle, bár én így érzek az összes új oprendszerrel kapcsolatban...

    A Symbiant azzal verték szét, hogy alig volt rá program, mint iPhone-ra meg Androidra, csak úgy ömlött a szenny. 10.000, meg 50.000 programokról beszéltek, most itt van egy HTC a zsebemben, fele annyira nem megyek vele. Az értékes programok, mint mondjuk egy Zanichelli egynyelvű olasz szótár nincs rajta feltörve. Az ára 30 euro, és csak egyet mondtam a sok közül... Minden hulladék a tiéd lehet, csak az nem, ami ér is valamit.

    A Symbian fasza volt, igazi kalózhajó...
  • okosan gyerekek
    #78
    ó, és még valami, hogy azért csorbítsam a saját nyelvem is csak az ellentmondásosság kedvéért: bevallom, nekem a Windows 8 -- mint a számítástechnika jövőjének, a hibridtábláknak piacot nyitó operációsrendszer; ami hidat képez az asztali számítógép, a notebookok, a táblák, és a könyvolvasók között -- nekem kifejezetten tetszik. És tetszenek benne a csempék, amik egyszerűbb használattal kecsegtetnek, amikor kizárólag az érintőképernyő használatára kell szorítkoznunk. Tetszik, hogy ugyanazt, és egyben többet kaphatok, mint amikor a számítógéphez ülök. Nem kell új oprendszer megismerésével bajlódnom, elrendezésekel; ugyanazokat az alkalmazásokat használhatom, sőt, megfelelő hardware, és rengeteg ember nevében mondhatom: még csak külön hardware-re sincs szükség. Szerintem jó. De ugyanez a csempézgetés nem jön be mobilon.

    És hogy feloldjam az ellentmondást: azért, mert mobilon komoly restrikciókat jelent a Windows Phone használata, bár ezzel nincs egyedül. Undorítónak tartom, hogy nem natív program nyelvben írhatóak a 3. felek alkalmazásai, mint Androidon, Java-ban. Ez ocsmány. Míg az asztalim szabadság élményével elégedett vagyok. És ez az amiben ugyanazt fogom kapni egy táblán, mint az íróasztalomhoz ülve.

    Összegezve, ami a Windows asztali-tábla oprendszerén áldás és felszabadítás, az a mobilon éppen átok és rablánc. Szerintem ilyen az új csempés, csilli-villi iránycsapás...
  • dyra
    #77
    :D hát igen felraktam egy Windows témát beraktam Montgomery Scott értelmes arcát ezen kívül a WIFI SSID-nek adtam egy patkánylakot mikor hasonló témában ment a vita a PH-n :D

    Amúgy az N900 ilyen téren meglehetősen jó telefon igazából ennyi ikonra sincs szükségem többféle módon is jelzi ha esemény történik. Valami szaki azt mondja az ikonok fele rendszer ikon látszik "ért" hozzá, mert egy ikon rendszer ikon az összes többi segéd progi ami gyanúm szerint kell más operációs rendszer alá is (régebben droidos voltam ott is kelletek). Meglehetős hülye biztos a Maemo guija. A mondanivalóm lényege meg az, hogy kösz MS, hogy jót akarsz nekem de ne vedd már el a lehetőséget, hogy azt csináljak amit csak akarok a teló kinézetével. Hagy legyen már "egyénisége" :D Ezt a kis kütyü "buzulást" ne vegyék már el.
  • okosan gyerekek
    #76
    megmondom őszintén, először azt hittem irónia. szóval, az a háttérkép a meglepett hajlékonnyal, az az operátor felirat, mely mintegy biztosra megy, hogy ha nem vettük észre a 1, háttérképen, 1.1 az azon található fazon stílusán, 1.2 a környezetén; 2, a mindezek elé emelkedő(?) ikonokon magukon, 2.1 az elrendezésükön; a bevezető egy mondatban, hogy egy kiforratlan operációsrendszer, kvázi hackerfonjáról beszélünk egy n900-asról, hogy egy szemétdombot lát a kedves érdeklődő, akkor tudja, igen, igen, kérem, ez egy "patkánylak". :'DDD

    De aztán rájöttem, hogy nem vicceltél! :'D Szóval, hogy tényleg azt gondoltad, hogy ez a fergeteges ellentmondás bajnokság, amit egy magaddal lebonyolítottál, ez tényleg véresen komoly, és szerinted mindez vajmi átfedésben van a letisztultság fogalmával. :'DDD Esküszöm, ez óriási! :'DDDDD

    Egy hónapja nem röhögtem ilyen jót! :'D
  • okosan gyerekek
    #75
    nem, ez tipikusan az az eset, hogy a gyártó ellentmondást nem tűrően nevesíti, hogy mi az ízlés. vannak különbségek.
  • okosan gyerekek
    #74
    hogy mondod, letisztult!? :'D Napiszar gyanús, "patkánylakos" EPIC FAIL! :'DDDD

    Egyébként egyetértek, hogy azzal, hogy kurva idegesítő, hogy az oprendszerkészítő határozza meg, hogy neked mi olyan fontos, hogy az indítóképernyődön foglaljon helyet.
  • Pukkka
    #73
    Nincs ezzel semmi gond. Ez tipikusan az az eset, amikor a felhasználó ízlése nem találkozik a gyártóéval.
    Neked is további szép napot.
  • Sequoyah
    #72
    Arról nem is beszélve hogy a képernyőn látható dolgok fele nem a telefon felhasználásával kapcsolatos, hanem a működésével.
    A telefon dolga pedig az, hogy szó nélkül működjön, anélkül hogy nekem figyelnem kéne a térerőre, a memóriára vagy egyéb adatot bőven, de információt nem tartalmazó dologra.
  • Sequoyah
    #71
    Na az ilyen képernyők miatt nem szabható testre a WP7, csak lejáratná az egész platformot:D
  • dyra
    #70
    34 éves vagyok. Szeretem a letisztult dolgokat. Amúgy egy Nokia N900-as telóm van éppen.



    Nekem ennyi kell az induló képre. Szívesen vennék az N900 után WP telefont. De nem Metro UI-val. Kérlek ezt fogad el. Nekem egyszerűen nem jön be. Nem értem ezen miért kell így cirkuszolni az MS részéről meg nem értem miért nem lehet ezen változtatni mire fel ez a megkötés?

    Elnézést a bunkó stílusért. Elkapott a vita heve. További szép napot kívánok!

  • Sequoyah
    #69
    Használni nem az újságon és youtubeon keresztül fogom, ígyhogy engem nem érdekel hgoy mutat ott. Nekem csak az számít, hgoy kézben hogy mutat.
  • Pukkka
    #68
    Ha azokat ikonoknak nevezed, akkor a wp csempéit is nyugodtan nevezhetjük ikonoknak. Nem annyira szaggat? Hát mennyire? Nem hányod le, ehhez csak gratulálni tudok, tini korban még nem kellene hogy ennyire rossz legyen a gyomrod, én a helyedben megnézetném. Látom megragadt benned a lényeg, hogy mi ebben az újítás. Nyilván, akinek az a lényeg, hogy szép legyen a háttere, meg sok szines ikonnal kurhassa tele a szarját, annak, nem az számít, mennyi infohoz jut adott idő alatt. Nyilván külön ikonkészleteket töltesz le a nap 24 órájában, hogy legyen miből kiraknod a kijelződre a pasid nevét.
  • dyra
    #67
    Tudom te nem használsz ikonokat az előbb kifejetettem a taskbart, és Windows 7-nél még a tálcán is azok vannak :XD Elképzelem, hogy te nem használod őket. Amúgy a főképernyő nem annyira szaggat Droidon se. Ellenben nem hányom le. Nagy előny egy telefonnál ha nem ragacsos az érintőkijelzője. Amúgy miért jelenti nálad a fejlődést , hogy az MS feltalálta a reklámtáblát amire odbasz neked egy csomó iszonyatosan fontos információt mint pl hány fok van éppen vagy, hogy gizike a fosbokon vetközik és érkezett 3 spam leveled. Előkapod a telefont oszt a fing méretű csempékből kiolvasod a tutit :D Közben meg ultra power fejlett gigászi user vagy mert az überfejlett Csempéket használod :XD Nem azokat a fránya elavult 20 éves kibaszott öreg ikonokat :XD

  • Pukkka
    #66
    Baszhatod a csili ikonokat ha nem tudsz pötyörészni a szaggatástól....