16
  • SODRAAS
    #16
    "A kutatók jó ideje tudják, mi zajlik le ilyenkor. A Nap által hátulról megvilágított Vénusz légköre megtöri a bolygó felhőcsúcsai felett elhelyezkedő légrétegen áthaladó napfényt, egy fényívet hozva létre, amit akár az amatőr távcsövekkel is észlelhetünk."

    Valami ilyesmivel szokták kiszúrni az emberek szemét a sötét zsarukban is, nem?
  • IMYke2.0.0.0
    #15
    Nagyon jó kép!
  • Grr1234
    #14
    Az is jó. Azt árnyékok esetében is meglehet figyelni.
  • Irasidus
    #13
    Érdekes, a "Lomonoszov-gyűrűt" még "Vénusz-ívnek" nem hallatom. Igen zavaró dolog, szerintem sokkal érdekesebb a fekete csepp jelenség. De hát nem én vagyok a cikk írója...
  • Reparamorf
    #12
    Én maradok a "dombnál"...
  • Krumplipuska
    #11
  • Krumplipuska
    #10
    Én ennyit láttam belőle,ill egy kis részlete :)

    Vagy direktbe.
  • blessyou
    #9
    Én meg még azt hittem, hogy egy Szilmaril...
  • Pluskast
    #8
    Vagy túl sokszor volt Love is in the air és felmelegedett a légkör.
  • 84569
    #7
    Csak a terroristák kezébe ne kerüljön ez az infó!!!
  • philcsy
    #6
    Mivel Vénusz a szerelem istennője, arra tippelek, hogy telelihegték. :)
  • Katalizátor
    #5
    Figyu! Valahogy megoldották! Semmit nem tudunk a vénuszi tudományról!
  • Szefmester
    #4
    Pedig látod hogy mégis... :)
  • torreadorz
    #3
    Annyi CO2-öt nem tudtak volna a légkörbe juttatni.
  • globint
    #2
    A bolygótudósok nem igazán tudják, miért alakult így a Vénusz sorsa: A Vénusz atmoszférája közel százszor sűrűbb a Földénél, elsősorban széndioxidból áll, ami 500 Celsius fokra emeli felszíni hőmérsékletét.
    Pedig nagyon egyszerű. A Vénuszon az ipari növekedés miatt elégetett sok fosszilis energiahordozó rengeteg széndioxidot juttatott a légkörbe, az energia-egyensúly egy ponton megbillent, minden éghető anyag először a Vénusz felszínén, majd a felszín alatt is elégett, és az így pár év alatt felszabaduló rengeteg széndioxid aztán bebetonozta a mostani állapotot. Szegény vénuszi tudósoknak meg még a csontjaik is elhamvadtak....
    JAJJJJ, mi vár ránk!!!
  • Yodafon
    #1
    Nyilván, hogy ezt se fogjuk látni a fantasztikus időjárásunk miatt...