6291
banner
  • Voltan
    #6171
    Nekem is az van. Régen volt AMD kártyám, több is, de akkor azért voltak problémáim vele, ezért ódzkodok tőle kicsit még mindig, bár elhiszem, hogy ma már sokkal jobbak a kártyáik.
    A 4080-at nagyon szeretem, hűvös, halk, nem fogyaszt sokat - kicsit mókoltam Afterburnerben is - és 1440p-re tökéletes.
    Nagyon hasznosnak tartom a frame gent, meg a DLSS is fasza most már.

    Nyilván az AMD is fejlődik, egyáltalán nem zárom ki, hogy a következő kártya az lesz majd, de ebben a genben nekem még mindig jobban fekszik az Nvidia. Az ár sajnos valóban szemét dolog. Nagyon kíváncsi leszek a következő generáció árképzésére, de az még odébb van.
  • Sunrider924
    #6170
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    omfg most is csak ugy vettem eszre hogy nem engedte hogy tag-eljem, neztem hogy megis mi a francert, hat ugye hogy ugye
  • lwb
    #6169
    Meg nekem nem volt annyira szempont az ár sem. Kifejezetten 4080-at akartam venni, mert jobbak a hőadatai, mint a 4090-nek és kisebb is a fogyasztása, ezért nekem optimális.

    Árban viszont jól megszopatott az nvidia.
  • Voltan
    #6168
    Való igaz, azt a mondatot átsiklottam :D
  • lwb
    #6167
    Annyira nem merül fel a kérdés, hogy a választ is beleírtam.
  • Voltan
    #6166
    Akkor viszont felmerül a kérdés, miért vettél 4080-at, ha mindezt így gondolod?
  • Sunrider924
    #6165
    +1
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2023.10.13. 08:40:02
  • lwb
    #6164
    Egyébként simpelni a kurvára túlárazott nvidiának, az hát... nem egy szimpatikus dolog. Csak szólok. Az ilyen hozzáállás miatt engedheti meg magának az nvidia, hogy masszívan felülárazza minden generációban a kártyáit és a dollár/frame értéke évek óta egyre csak romlik. Ne tapsoljunk már a saját szopatásunkhoz. Mindenkinek az lenne az érdeke, hogy az nvidia monopolhelyzete a csúcson megdőljön, hogy verseny legyen, hogy ne egymillió forint legyen a felsőkategória mert az irreálisan sok és aránytalan.
  • lwb
    #6163
    Ár/érték arányban az AMD kártyák sokkal jobbak az NVIDIA-nál. NVIDIA a high end, bár ez is inkább a DLSS és RT miatt van így és mindkettő területén nagyon gyorsan javul az AMD, de valóban nincs még azonos szinten. Ha valakinek a rasterization performance a fontosabb, mert mondjuk Starfielddel vagy más olyan játékokkal játszik, ahol eleve nincs is RT vagy feledhető az RT alkalmazás (tehát nem CP-vel), akkor a 7900 XTX az okosabb választás, mert ezerszer jobb a 4070 ti-nál (jóval több vram ráadásul) és olcsóbb a 4080-nél, a 4090-et nem is említve. Külön bónusz: a nem fogja felgyújtani a gépedet, ellentétben a sz.r stock csatlakozós 4090-ekkel. Ez teljesítmény terén rasterization renderinget nézve olyan vagy jobb, mint az én 4080-m. RT-et nézve a 4080 jobb. De árakat nézve egész más a leányzó fekvése: 7900 XTX 420-650 ezer között van most egy 2 perces google keresés után, a 4080 550-770. Az azért egy elég jelentős árkülönbség, 100 ezer forintnál is nagyobb, amennyiért már tudsz venni plusz háttértárat vagy egy jobb monitort a régi helyett stb.
    Én azért vettem végül 4080-t, mert a monitorom gsync és nem akartam azt is lecserélni.

    Azt FSR 2 már rég nem ugyanaz, mint az FSR 1 volt. Egyáltalán nem "homályfos", a DLSS nyilván jobb egyelőre, de az AMD szépen halad, ezt nem lehet elvitatni. Akik közép vagy felső-közép kategóriában akarnak gépet venni, azoknak nagyon nagy butaság nvidia kártyában gondolkodni. Ezt a szegmenst az AMD szépen lefedi. Akinek a csúcs kell és szívesen elkölt 800 ezer forintot egy gpu-ra, az vegyen nvidiát nyilván. Procik terén az AMD már rég behozta az intelt, ez nem is kérdés.
  • hapi
    #6161
    Nagy a sötétség, segítek. Tájékozódni!
    1.lépés: nézd meg hogy néz ki maximum grafikán a Cyberpunk 2077
    2. lépés: vedd észre hogy erre csak Nvidia kártya képes jelenleg és kell hozzá bazi erős hardver és bazi sok szoftveres képjavítás, plusz AI
    3. lépés: vedd észre mennyire fontos a látvány az eladásoknál
    4. lépés: vedd észre mennyire messze van ettől az AMD jelenleg (Mindig csak késve tud reagálni mindenre rtx, dlls, képkocka generálás, path tracing)
    5. lépés: vedd észre van olyan technikája az Nvidiának (képkocka generálás) amire jelenleg nincs is válasza az AMD-nek. Tudom majd lesz.
    6. lépés: vedd észre hogy az Nvidiának az AI hardverek eladása miatt kb. végtelen pénze van jelelnleg fejlesztésre
    7. lépés: lásd be hogy ha high end gaming a cél akkor Nvidiát kell venned
    8. lépés: lásd be hogy az Amd jelenleg óriási lemaradásban van és ha olcsón akarsz játszani és maradsz a raszteres renderelésnél akkor sem biztos hogy jobban jársz egy amd kártyával.
    Írom mindezt úgy hogy az életem során 80%ban Ati kártyám volt. vagyis AMD
  • TomStorm
    #6161
    OFF:
    Dehogy jobb választás.Nvidia kínál:Dlss-t már Dlaa-t is,Ray Tracing-et,G-syncet,Reflex-et.
    AMD meg homályfos Fsr-t és freesyncet.
    És nézd meg az árakat a kettő között jobban mondjuk egy Rx 7900xtx meg egy Rtx4080-at amik egyező teljesítményen vannak.
    Én vagyok a buta ha Nvidia-t választanék és jobb esetben vennék 1 milliós kártyát ahol nincs választási lehetőség,ahol nincs már konkurencia?
    Ár/érték arányban pont hogy a Intel-Nvidia volt az időtállóbb,minőségibb,jobb megoldás,mindig is.
  • Synchronous
    #6160
    Ár/érték arányban mindig is az AMD volt a jobb választás, főként azoknak, akik szívesen vennének csúcskategóriás vga-t, de nincs pénzük milliós összegeket kicsengetni érte. Egyébként az AMD az a cég, ami nem nézi kutyába a vásárlóit, (nem úgy mint az Intel sokszor) és megfizethető áron kínál értéket, és az utóbbi időben elég jól feljöttek processzorgyártás terén is, a Ryzen 5900-as széria pl. már verte az Intel akkori leggyorsabb lapkáit. A szoftveres kezelőpaneljük is modern, kifinomult és egyre több funkció kerül bele. Több mint 20 éve használok AMD kártyákat, (egy rövid időben volt Nvidia is) tehát tapasztalatból tudom mondani, hogy ezalatt sokat fejlődtek, és megéri őket választani azoknak, akik szeretnének minőségi terméket, de nem akarják a szerveiket eladni miatta.
  • Carlos
    #6159
    Nincs új szerelmi szár, csak pár sms.
    Nekem judy beakadt a búvárkodás után. Azóta is várom, hogy küldje a képet a falra meg a MOX puskát az asztalra... :(
  • Sunrider924
    #6158
    Hm ez az uj modi, beleszerkesztesz az en hozzaszolasomba? Hatalommal valo visszaeles khm khm....
  • Sunrider924
    #6157
    Az AMD a meglevo hardwarebol gazdalkodik, az Nvidia meg ahogy irod minden eye candy featurehoz uj hardwaret heggeszt a kartyaira. Gondolom nem kell alahuzni hogy az utobbinak fizikai korlatai vannak mar most is es a nv mernokei ezzel nagyon reg tisztaban is vannak, irtak is rola jelentest csak gondolom a jensen fele baromarcok csak a dollarhegyeket lattak amibol az ujabbnal ujabb borkabatokat lehet venni...
    Amikor a 3080as kartyamat kiszedtem a csomagolasbol es kezembe akadt az anti sag rail akkor fogtam a fejemet hogy ne mar, de amugy igen, a kartya annyira nehez hogy a vizszintes becsatlakozas miatt vagy elgorbulne az illeszkedesnel vagy kiszakitana az alaplapi csatlakozot. Ehez a mernoki zsenialitashoz tapsolsz te felallva ehez tenyleg kell a sokszazmillios fejlesztes. Kulon vicces hogy az igazi penzugyi sikert a zoldeknek az hozta meg hogy valami eles eszu feltette a kerdest hogy ha nem pazaroljak a CUDA magokat arra hogy az Ai-nak a denoisingot tanitsak akkor nem tobbet er a cucc, hat dehogynem, most amikor mindenkinek sajat AI kell es az nv megoldasa ott van keszen csak jo sokat kell belole vasarolni. Azt hiszem erre tokeletes a vak tyuk is talal szemet....
  • Orbancapitan
    #6156
    Nem válaszható, a pl csak egy dlc és nem külön álló kieg
  • hykao #6155
    A demó több szempontból sem mérvadó, túl azon, amit az előttem szólók kifejtettek, már kb. 3 éve kitárgyaltuk - amikor kiderült -, hogy ez nem egy szokványos demó volt (iletve sajnos nem egyedi eset...), hanem külön pénzt és időt áldoztak az érdeklődés felcsigázására. Magyarán nem a játék az aktuális állapotában futott, hanem egy népszerűsítő célokra szánt egyfajta reklámként, amit direkt erre a célra alkottak meg, pontosan nem ismert módon, de a lényeg, hogy kedvcsináló VIDEÓként kell értelemezni.

    Más: ahogy látom nem csak én akartam női segget bámulni motorozás közben. :D Illetve talán egy női karakter Jack és Johhny mellé jobban emészthető. :D (Nálam még az is szerepet játszott, hgy Judy csak női karakterrel cserkészhető be, a kapcsolatunk elmélyítésére) - illetve a férfi alap karakter nekem valahogy sokkal jellegtelenebbnek tűnt küllemre (is).
    A PL-ben (vagy inkább PL-lel) van amúgy lehetőség más, új kapcsolat kialakítására? A patchelések során esetleg változott a repertoár?

    Még egy kérdés, hátha valaki tisztábban lát ezügyben: ha új játékot kezdünk, ha jól értem, akkor mindenképp az elejétől kezdjük PL választása esetén is, csak ez esetben a Voodoo Boys után be tudunk kapcsolódni a PL-be (is). Viszont akkor kissé fura, hogy valaki megveszi a PL-t is, és utána a sima játék is választható.
    Utoljára szerkesztette: hykao, 2023.10.11. 20:40:52
  • MerlinW
    #6154
    "mert ok hardwarebol akarjak megoldani amit a zoldek softwaresen "csalnak".

    Pont fordítva van. AMD szoftveresen csinál mindent, míg NV-nek mindenre saját külön chip és/vagy processzor egysége van. PhysX/Hairworks/stb, G-Sync, RTX, DLSS, Reflex stb mind különálló dedikált hardveres egységek. Ezért teljesítenek olyan jól.
    Míg AMD oldaláról az Freesync, FSR-től kezdve minden szoftveres. Ezért is lehetnek open source cuccok és ezért lassabbak, hiszen a GPU-tól veszik el az erőforrást / delegálják a lassabb CPU-ra.

    NV csak idén költött 100 millárdot kutatás/fejlesztésbe, a másik két cég együtt alig 10-et. Kb 5(AMD)-10(Intel) évvel vannak előttük a zöldek.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.10.11. 18:31:54
  • Carlos
    #6153
    NVidia tolt beléjük némi tőkét... gondolom ezt kérték cserébe...
  • Sunrider924
    #6152
    Ez mar teljesen off: miota rivalizalnak a zoldek a pirosokkal azota a pirosoknak szurkolok, mert ok hardwarebol akarjak megoldani amit a zoldek softwaresen "csalnak". A Geforce experience gyakorlatilag egy alcazott deep learning+mass data interface es ha nagyjbol a jatekipar 70%a ennek figyelembe vetelevel fejlesztett, akkor a pirosak termeszetesen mindig kicsit hatranyba voltak, de ugye mar az FSR 2.0 is nagyon igeretes volt es akkor jottek ujabban a hirek a 3.0rol ami a frame gen megfeleloje naluk. Aztan a piac is kezd szelesedni, az intel arc is egyre komolyabb, a kici kinaiak meg elkezdtek hazon belul vga-t fejleszteni es az 1600 nvidia kartyat mar utolertek a sajat prototipusukkal szoval a zoldeknek szerintem pont a legjobbkor utott be az Ai piaci jackpot aztan meglatjuk mi is lesz ebbol az egeszbol a jovoben.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.10.12. 11:40:54
  • lwb
    #6151
    Ezért remélem, hogy az AMD összeszedi magát és az FSR 3 kifejlődik mondjuk 3.5 vagy 4-re és kicsit helyreteszi az nvidiát. Nagyon gáz, hogy annyi ideje vannak a csúcson, hogy ilyen dolgokat megengedhetnek maguknak.

    Az FSR 3 ha kifejlődik, akkor az minden kártyán elérhető frame generációt ad majd, ami ezerszer jobb az nvidia megoldásánál, amihez 4xxx szériát kell venni.
  • Sunrider924
    #6150
    Kicsit off de jah, a covid lockdown vege fele kaptam ajandekba, amikor az ajanlott fogyasztoi ara 1200 euro folott volt es a 4xxx meg nem volt bejelentve. Amugy igen, olvasgatom mas forumokon is, hogy a tobbseg meg 1660 meg 2xxx kartyaval tolna es sajnos veluk kicsit kitolt a goreny Jensen banda, szoval ez hogy ugy fejlesztik a hardwaret hogy visszafele meg veletlenul se legyen kompatibilis ez nekem gusztustalan "lopas" es meg volt pofaja hozza, hogy kijelentse hogy felejtsuk mar el az olcso vga-kat...
    Az en kartyam is kiszorult volna a path tracingbol ha nem jon a dlss 3.5, mai napig se ertem hogy mi utott belejuk, mert mar a dlss 3.0-at is ugy csinaltak meg hogy elozo generacios vasakra ne legyen kompatibilis tehat ez derult egbol karacsony volt mert a jatek osszehasonlithatatlanul jobban nez ki PT-vel.
  • lwb
    #6149
    Ja, 1080p az nyilván más. Nem tudom, valamiért 4K-ra gondoltam, ha már path tracing, pedig nálam is csak 3440x1440 a native felbontás. Azért a path tracing szépen megeszi reggelire a legerősebb kártyákat is.
    A te 3080 Ti-od messze átlag feletti kártya. A pc-s játékosok 80-90%-ának ennél gyengébb kártyája van még ma is, nem is beszélve 2020-ról, amikor a játék megjelent. Nyilván a CDPR kompromisszumokat kötött azért, hogy a játék játszható is legyen.
  • Sunrider924
    #6148
    Nekem nem csak a latvanyban tetszett jobban a demo de ezt mar kifejtettem. Ez van, izlesek es pofonok.

    @lwb a 4K az honnan jott most elo? se te se en nem is emlitettuk, te annyit mondtal hogy a path tracinghez kell a 4xxx kartya en meg erre valaszoltam, tessek.
  • lwb
    #6146
    A demo nem végleges, nyilván változtattak egyes dolgokon, ez természetes. Az ott nem a rendszert hivatott bemutatni csak a látványból ízelítőt adni. A többi meg ízlés kérdése.

    3080 Ti-n nem hiszem, hogy 4K path tracinget tudsz, esetleg brutál dlss performance mode mellett vagy 60 fps alatt masszívan. Nálam 4080-on kell az a dlss frame generation a fix magas frame rate-hez és a 4080 a 3090 Ti-nál is 20-30%-kal erősebb.
  • Akra
    #6146
    Nekem a demos videonál a jelenlegi verzió jobban tetszik. A patch tracing és ez az a.i.-s nvidias cucc elképesztő lett főleg pszicho módban. A gameplay és megoldásai pedig a demoban még kezdetleges volt. Rengeteg minden túl bonyolúlt volt és a casual gamervilág nem tudta volna értelmezni kezelni átlátni.
  • Carlos
    #6145
    Én ezzel nem értek egyet.
    Újabb 100 órát toltam a PL-be (zsír új kari) és a current verzió jobban tetszik, mint a demók (akár egyik akár másik).
    (az is lehet, hogy csak megszoktam a 3 év alatt és szokatlan a videós környezet)
  • Sunrider924
    #6144
    Nem kell 4xx a path tracinghez, megy mar 3080 Ti kartyan is nekem es a CDPR meg 3090et ajanl minimumra egyebkent. De azt irtam hogy nemcsak latvanyba jobbak a demok, nyugodtan nezd vegig nem fogod megbanni, ha nekem sokszaz oraval a jatekbol tudtak a demok ujat mutatni akkor neked is fognak. Szemre valamiert ugy dontottek a lengyel fiuk hogy jobb ha leegyszerusitenek mindent, ingame rendszereket, latvanyt stb csak nem ertem hogy miert, 5 evvel ezelott meg nem volt dlss 3.0 vagy ujabban dlss 3.5 es ok megis mar akkor kaprazatos dolgokat mutattak mint pl amikor a Gian a ket ellenkezo oldalon megbujo Maelstrom fickot egyszerre lovi, vagyis a golyok a levegoben ketfele szorodnak, vagy csak az ahogy a Kerenzikov mukodik, de a power fegyok ricoche rendszere se igy volt/van ingame-hasonlit, de nem ilyen konnyen kezreallo, a smart fegyok meg plane nem. Ha megallitod es megnezed milyen statkiosztas van a fegyveren, vagy hogy mukodik a hackeles, nezd ezt a skillfat, szoval adjunk a 2.01-nek 100%ot akkor ezek a demok 130%. Az az igazsag hogy amikor eloszor fejeztem be a PL-t es euforikusan bologattam hogy igen-igen igy kell ezt csinalni, aztan nezelodtem kulonfele cikkekben kommentekben es par helyen elojott, hogy valoban jol gatyaba raztak a cyberpunkot de a demokban nem ezt igertek es akkor kicsit ertetlenul razta a fejem hogy mi van? Lattam en is annak idejen a 2018as E3 demot de ugy emlekztem hogy foleg a latvanyba volt markans kulonbseg, azt meg be lehet hozni modokkal. Aztan most megtalaltam ezt a videot es hat igen, ez a jatek nem az a jatek. Nezd csak meg a Sasquatch szekvenciat, de megnezheted a demoban hogy fest a G.I.M es ingame mi van helyette, vagy a gepeszterem a netwatch csokaval, rengeteg elteres es bevallom nekem a demo a nyero. Sajnos pontosan tudom hogy a PL volt az utolso komoly tartalom ennel tobbet nem fognak a jatekkal foglalkozni hanem majd a sequelt faragjak csakhat akkora nagy kar ....szerintem.
    Jah a hackelesnel direkt nem emlitettem azt a reszt amikor az ALL Foodsban meghackeli a maelstromos fickot azt meg mar vegkepp nem, amikor a G.I.Mbe a monowire-el hackeli az animalt.
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2023.10.10. 15:05:28
  • lwb
    #6143
    A path tracinghez is rtx 4080-4090 kell. Képzeld el, hogy ahhoz, hogy ez így nézzen ki, ahhoz milyen vas kellene? Konzolok eleve kizárva, de a pc-sek közül is 1% kb, aki futtatni tudná.
  • Sunrider924
    #6142
    Cyberpunk 2077 All Gameplay Demos 2018-2020 Tejoisten mennyivel jobban nez ki meg mindig latvanyban meg ugy jatekmenetben is a 2.01-hez kepest. Szo se rola Phantom Liberty magasra tette a lecet de nalam akkor is csak 5/5, amit ezekben a demokban latok az viszont 5++
  • Orbancapitan
    #6141
    igen, a mass effect és a dragon age franchies-okban jobban ki tünik de minden rpg-ben van kb


  • Synchronous
    #6139
    Eleinte mindenféle szedett-vedett huligán cuccban toltam, de később annyira megtetszett ez az Arasaka céges konfekcióruha, hogy a DLC-ben már kizárólag ebben nyomom.

    Elegáns, kecses, és senki nem mer beszólni. : - )
    Utoljára szerkesztette: Synchronous, 2023.10.09. 18:05:04
  • uwu2020
    #6139
    Mondhatni. Játszottam párral de egyik se szippantott be annyira, hogy ez zavarjon. Talân a Witcher 3, de ott ez kevésbé volt érezhető. Ezek azerint ez tők általános?
  • Sunrider924
    #6138
    Last es Main. Ha meg atfesteni is lehetne....
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2023.10.09. 02:49:08
  • Orbancapitan
    #6137
    Ez az első rpg-d?
  • hykao #6136
    Ki, hogy néz ki amúgy V-ként? :)


    Utoljára szerkesztette: hykao, 2023.10.09. 00:58:08
  • hykao #6135
    SPOILEREK részben lesznek

    Az eddigiek alapján az alapjátékra is jellemző óriási kidolgozottságbeli különbségek a 2.0 és a PL esetén is fennállnak. Ez tulajdonképpen minden szinten jelen van, legalábbis az én meglátásom szerint.

    - Reed alapvetően jó (eddig), a többi új karakter viszont nekem kissé jellegtelennek tűnik, főleg küllemre, de majd még meglátjuk mi van még hátra, mert hangsúlyozom, hogy (remélhetőleg) még nagyon az elején vagyok a PL résznek (is).

    - A plusz járművek / rádióadók egyelőre nekem csak felesleges plusz tartalmat eredményeznek, bár az adók szövegeléseibe nem mélyedtem még el. A zenei tételek egylőre nem kápráztattak el. Nekem továbbra is a Morro Rock ami viszonylag egységesen magas színvonalat nyújt, de ez 400+ óra után már elég uncsi. (Ahogy láttam a rakéta kilövő terület neve is UE vagy mi fene van? :D) (A Refused-Silverhand zenéket és Heave Ho-t már Duke Nukemmel és Cseh Katkával újraénekeltettem a mesterséges intelligencia segítségével - akit érdekel, a Youtube csatornámon tud nevetgélni rajtuk :D)

    ERŐSEBB SZPOJLER VESZÉLY

    - Az eddig általam elvégzett kb. 3 mellékküldetés amúgy egyáltalán nem volt sablonos, mint ahogy ezt már a W3-ban és az alapjátékban is megszokhattuk. Kellően egyediek, sőt meglepő mélységekkel még talán némi meglepetést is okoztak. Ezek némelyike akár egy külön játékot, vagy filmet is megérne. (Nem vagyok benne biztos, hogy némelyik nem valami filmből vagy játékból lett adaptálva valamilyen szinten)
    A kocsiban fekvős csajos - rendőr kimenekítősön pl. szarrá röhögtem magam (...és nem csak én...), mintha egy Tarantino filmet játszottam volna. :D Ebben pl. a gyilok vs nem gyilok játékmód talán egy új ítélet rostát is kapott, nem csak a fizetség és a dícséret/lebaszás mértéke és aránya változik...
    Viszont az eddigi 3 alapján talán túl elborultak és véresek. Ami hosszú távon, vagy bizonyos embereknek azért eléggé zavaró is lehet.
    A kölyök lefejezése és fellógatása kicsit talán túlzás, azt hitem, hogy lesz lehetőség bemártani Hansen jobbkezét...de lehet, hogy csak én néztem be valami lehetőséget. (Annak viszont örülnék, ha így lenne), ha pl. ha nem szívunk abból a szarból megmenthető a kölyök, de nem bújhatunk Hansen bőrébe, az érdekes lenne, de nem tudom egáltalán a sívás/nem szívás van-e egyáltalán valóban hatással, mert nem volt kedvem visszatölteni és kipróbálni ismát nem szívással.
    Ha valaki nem szívott, és úgy más, az meséljen már erről légyszi. :)

    ERŐSEBB SZPOJLER VESZÉLY VÉGE (talán)

    - A ki-be járkálás hosszú távon elég idegesítő. Az átvizsgáló rendszer sok értelemmel nem bír, inkább idegesítő egy idő után, lévén ha "gáz" van, már a közeledéskor kiderül, nem bent az átvizsgálásnál... Viszont gyalog a kapu nekem nem nyílt, a gyalogos "No Entry" résszel nem volt kedvem kísérletezni, bár a felirat alapján nem arra van, hogy arra sétálgassak, és amúgy sem Londonban vagyunk Idris Elba ellenére sem. :D
    A jármű ha kint hagytuk, vagy csak fene tudja merre van, nem mindig jön értünk, de olyan is volt, hogy jármű esetén sem nyílt a kapu, pedig nem volt "gáz" se "harc" se feladat közepén nem voltam vagy ilyesmi... Kénytelen voltam az elég illúzióromboló "tömegközlekedéssel" próbálkozni. :D

    - A kapuk környéki "őrzés" egy bizonyos fejlettségi szint felett amúgy önmagában inkább vicces amatőr színtársulat díszlet hangulatot idéző. :D
    A "távolságok" szintén. A szövegek és a történetvezetés alapján Mad-Max szerű távolságok helyett a valóság pár utcára korlátozódik, ami néha már már megmosolyogtató. :D
    Az elnökkel éjszakára alukálunk egyet - Reed kimenekíti szín (főként ha életben hagyjuk a 2 komát, akkor 3-ad magunkkal) elképesztő amatőr színtársulat szakasz benyomsását kelti, főleg hogy előtte egy kisebb "Gépek lázadása" szerű (Na és persze Menekülés New Yorkból szerű) robotos harcos eseménysoron és hangulatú részen bukdácsoltuk át magunkat. :D Bár egy demens Biden szerű karakterrel ez nagyon mókás játékélmény lenne. :D

    - Az animációk, de még a környezet is néha a 90-es éveket idézi, ami értem, hogy a mai retro imádó világba belefér, de nahh... :D Néha viszont épp az ellentétje, egészen meglepően kidolgozott, még akár művészinek is mondhatnám. :D Kijárási tilalom, oké, de a sok csöves (akik a kijárási tailalommal egycsapásra othonra leltek :D), jármű stb. nélküli utcák a 90-es évek Terminator játékait idézték fel bennem, csak azokban a tecnika fejletlensége okán volt sivár a hangulat (túl a Terminator fílingen)

    - A fordítás alapvetően jó minőségű, de vannak nagyon zavaró dolgok (A Kutyaverem szón képtelen vagyok túllendülni). A választható válasz lehetőségek néha teljesen más értelmet nyernek kiválasztva, és elhangozva, mint amire gondolna az ember...(szerencsére nagyon nagy mellényúlásokat talán nem lehet csinálni ezekkel)

    Így hirtelen ennyi egyelőre, de ezeket kb már az alapjáték esetében is kifejtettem. Azért elvagyok vele, de engem zavarnak a sztori butáskodások meg ilyesmik. Tudom, hogy manapság nem ez a fő irányvonal, és ahhoz képest ez a játék még mindig egészen mély és tagolt tud lenni, de talán épp ezért zavaróbb, amikor jön egy olyan karakter/sztori szál/vagy animáció, amin már a 90-es években is röhögött az ember. :D
    Azt is át tudom érezni vagy felfogni, hogy ekkora projekt esetén már nagyon nehéz összehangolni a munkát minden szinten minőségben stb., főleg az idő, a körülmények stb függvényében. Remélem azért nem lesz túl sok gagyi réteg, illetve lesz bőven ami kompenzálja a későbbiekben is, mint eddig.

    Másféle pl. hentelősebb játékmóddal lehet ezek a dolgok amúgy kevésbé szembeötlőek.

    Van bunyós rész a PL-ben is, úgyhogy egyelőre jónak tűnik ehhez a kézi erő / netrunner fejlesztési vonalam. Így a 6. "érzék" új részt már ki is maxoltam 2 relikvia fejlesztési lehetőséggel, hisz a többi mind erőszakos/fegyveres fejlesztés kivéve az álcát, de az most nem passzol a bunyós/netrunner játékmódomhoz. A püföléssel amúgy túl azon, hogy életben marad mindenki, az utcai hírnév is pikk-pakk 50-re maxolható (vagy már 60 újabban?)

    Eddig a kiemelt NPC-k közül még csak elpüfölni sem kellett senkit. Egyedül a nagy robotos résznél kellett egyáltalán fegyvert társítanom a kezeimhez. :D (Ennek ellenére a LELTÁR nézetnél egy bazi nagy mordállyal állok, ami elég mókás amúgy)

    A 2 szerencsétlen flótást Reedék (gondolom) kinyírák a kocsi ajándékozás helyett? :D
    Utoljára szerkesztette: hykao, 2023.10.09. 00:24:50
  • hykao #6132
    kis SPOILER

    PL - csak az egyik mellék feladatban irányíítjuk ideiglenesen Dogtown urát?
  • uwu2020
    #6133
    A kisebb hibákon túl csak az zavar, hogy V nem feltétlenü úgy beszél, ahogy vâlasztok. Pár szó írja le mit fog mondani, de választás után V kifejti, és úgy néha eléggé más lesz. Angolul is ilyen? Nem csak fordítási hiba?
  • uwu2020
    #6132
    Mitől van az, hogy változik a cyberwere helyigénye? A kézbe épített fegvert folyton ledobja, mert néha túllépi a terhelés a teherbírást. Ilyenkor jön a matekozás, valamit kicserélek aztán ok, egy darabig. Sokazor volt ilyen. Gondolom bug.