6295
banner
  • MerlinW
    #5129
    Leszarom a pénzt:) Ha nem lett volna eddig világos, elvi problémáim vannak, nem anyagi. Örülök, hogy számodra elég az amit kaptál. Folytatjuk majd a beszélgetést, ha elmúlt a fanboy lázad és tudsz reálisan gondolkodni.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.04.17. 12:38:22
  • RJoco
    #5128
    Először és talán utoljára a PC2-t vettem elő. Vagy csak ez maradt meg nagyon.
    Gamescom-on kipróbáltam PS4-en és úgy döntöttem, hogy ez nekem kell. PC-re, mert ott volt már a kormány a PC1 miatt és amúgy sem volt PS4-em.
    Az előrendelés fő szempontja az volt, hogy az összes későbbi DLC-t megkapom ingyen.
    Viszont mire megjelent a játék, addigra változott annyit a játékkedvem, hogy sokat már nem játszottam vele, mert lekötött más.
    Ebből okulva igyekszem elkerülni az előrendeléseket.

    A korai hozzáféréssel más a helyzet.
    Ott általában az ember játszhat is a játékkal, még, ha nem is működik annyira jól. Optimalizálatlan, bugos, hiányos.
    1-2 ilyen játékom is van. De itt általában tudja is az ember, hogy mibe fektet be és jellemzően nem egy játék teljes árát kérik el.
  • TokraFan
    #5127
    Visszakérhetted a pénzt, csak jelzem már sokadszorra. Miért nem tetted? Pont a CDPR esetén ezzel haknizni még mindig eléggé epic fail, kb, nem tudsz másik céget mutatni, aki a sokkal nagyobb zakója és átverése után ezt megtette volna. Fallout 76-nál fel sem mertült, pedig az egy valóban félkész program volt, ellentétben a CP-vel ami ha nem is hozott mindent amit ígért, de messze végigjátszható volt egy rendes gépen. Én az 1.05/1.06-al toltam végig és nem akasztott meg egyetlen bug sem, a tartalom pedig még így is bőven megérte a pénzt. Értem, hogy neked nem, de volt lehetőséged pénzt visszakérni. úgyhogy...
  • MrAndree
    #5126
    Érthető, de ez már ízlés dolga. Fallen Orderben simán van két végigjátszásom, Ubi szarjaira meg egyre nehezebben veszem rá magam. Barátnőm játszik most ezzel az Immortals-al, nem tűnik rossznak de minden bugja meg félkész hülyesége ellenére inkább a Cyberpunk.
  • PiszkosFred
    #5125
    Magam peldajabol: en nem bonyolitom vagy gondolom tul, kvazi ami erdekel es latok ra eselyt, hogy jatszani is fogok vele, azt mindig megveszem. Ha nem jelent meg, akkor elorendelem.
    - Kenyelembol? Lehet, biztos van ilyesmi is, hogy peldaul most belefert a kasszaba (lehet fel ev mulva eppen akkor nem fog).
    - Extra bonuszok miatt? Nagyon ritkan szamit a preorder bonusz, mert skinekert pl nem nagyon vagyok hajlando fizetni, egyik jatekban sem, a preorder bonuszok 90%-a meg valami reskin modell vagy ilyesmi. Ha viszont kezzel foghato bonusz jon erte (extra sztori, dlc, stb.), akkor volt mar, hogy ez volt a szempont, ami miatt hamarabb fizettem vmiert.
    - Felejtes? Ez biztos, hogy a tudat alatt kozrejatszik, mert szeretem gyorsan elintezni a dolgokat, nem vagyok hive a "felirom, hogy el ne felejtsem" dolgonak AKKOR, ha az instant megteheto/megveheto. Meg akkor is, ha majd haromnegyed ev mulva jelenik meg, lasd D2R vagy akar a Life is Strage legujabb resze, a True Colors, amely minimum ev vegen erkezik, nem szempont.
    - Penz? Ez is biztos, hogy szempont. Nalunk van egy "no regret" kassza, amelyet mindenki arra kolt, amire akar, veto vagy magyarazat nelkul. Ez olyan "hobbi alap", amely osszeg a csaladi koltsegvetesbol nem hianyzik, nem orokolheto, felulrol nem nyitott es ha kiurul, akkor varni kell a kovetkezo honapig. :D (tudom elmebeteg egy otlet, de mukodik). Na most ha most van az aprilisi kasszaban annyim, hogy elo tudjam rendelni a decemberi LiS:True Color ulti kiadasat, mert felo, hogy az ev kovetkezo honapjaiban nem mindig lesz erre keret, akkor megveszem most.

    Osszefoglalva egyszeruen egy primitiv oszton vezerel: kell vagy nem kell. Ami kell, azt megveszem azonnal, ami nem kell, azt nem.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.04.16. 19:08:15
  • Carlos
    #5124
    Szintén. Csak és kizárólag CE-t rendelek elő, semmi mást...
  • hykao #5123
    A steam-es ún. korai hozzáférés még oké, hisz ez esetben tényleg korábban megkapod a játékot, olcsóbban és vállalva a félkészültséggel járó hátrányokat.

    Ám sima előrendeléskor még csak a jövőt birtoklod, ergó egy nagy lófaszt a jelenben. :) Szinte borítékolható a csúszás, és a végre megjelenéskor a félkész állapot...
  • MerlinW
    #5122
    Előrendelés / Early access három féle stratégiát ölel fel:
    1. kihasználni a hájpot és a modern türelmetlen népnek lehetőséget biztosítani hogy azonnal "birtokoljon" valamit = profit
    2. a vásárlókból kockázatmentes, ingyenes befektetők lesznek = plusz pénz amit rá tudnak fordítani a termékre / marketingre, stb. = profit.
    3. pontos számokat szolgáltat az adott termékre vonatkozó igényekről = több befektetői támogatás = profit.
  • Kandurex
    #5121
    PC-n értelmetlen, mivel a termék eladhatatlan, rád van kényszerítve, ellentétben a konzol lemezes és gyűjtői kiadásoknál van haszna és igenis szükségszerű.
  • hykao #5120
    Ez az előrendelés dolog, hogy terjedt el egyébként? Mi a motiváció? Amikor megjelenik, nehogy elfelejtsük megvenni? Vagy mi?
    Mert egy Kickstarter projekt esetén érthető, nincs elég pénzük a fejlesztőknek, ezért gyűjtenek, oké. ...de a dúzsgazdag, elkényeztetett, a játékosok által egyfajta balga benszülöttként istenenített már sokszorosan leszerepelt, anyagi forrásokkal bőven rendelkezőket miért kell arra sarkallni, hogy tök mindegy mi lesz, itt a lóvé előre - ez számomra érthetetlen faszság.,..
  • Carlos
    #5119
    Én is igy vagyok ezzel.
    Nem ülök fel soha többé a hype vonatra. Bár nekem nem okozott csalódást a CP csak többet vártam. Azt gondoltam, hogy ma is legalább 2-3 órát tolom és nem az hogy 1 hónapja rá se néztem. (bár 2 napja letöltöttem az 1.06-ra az 1.2-es patchet aztán kikapcsoltam).
  • MerlinW
    #5118
    Megnéztem az első nap, hogy mit hoztak össze és döntöttem :) Főleg hogy előtte egy nappal még ment a kamu marketing mindenhol :)

    A bennem levő "tudatos vásárló" meg arra jutott, hogy a következő CDPR játékot megjelenés után hetekkel, hónapokkal később veszem meg - ha érdekel.

    Előző hsz-emhez: EA-val kapcsolatban, ME3 óta nem tudtak letenni számomra(!) semmit. Talán a Jedi Fallen-t, de az is "meh". Így nem nehéz távol tartanom magamtól őket. Persze ebben sokat segít az üzletpolitikájuk és hozzáállásuk is amitől hányingerem tud lenni. Blizzard szintén zenész, Activision óta mélyrepülés (számomra).

    Ubisoft is tróger, de ők legalább - még ha rókabőr is a felszín alatt - kész, minőségi terméket raknak le az asztalra és a mikrotranzakciójuk is kimerül a skin-ekben és single player timesaver cuccokban.

    A harmadik legnagyobb kiadó, a 2K még oké lehetne, de onnan meg elmentek a kreatívok és ez meglátszik a termékeiken. Kíváncsi leszek az új Bioshock-ra, fektetnek-e bele energiát.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.04.16. 15:47:41
  • MerlinW
    #5117
    Egy CP féle játékról nem döntöd el hogy milyen 2 óra alatt, így a refund ilyen értelemben Steam-en halott. Az max indie játékoknál használható, vagy ha el sem indul a játék, technikai problémáid vannak, stb (ez utóbbira lett alapvetően kitalálva).
  • MrAndree
    #5116
    Mondjuk szerintem a "tudatos vásárló" nem az, hogy X cégtől soha többet nem veszek semmit mert egyszer amit adtak szar volt, hanem termékenként megnézem mit hoztak össze és az alapján döntök.
  • PiszkosFred
    #5115
    Elorendelok voltak 8 millioan, aztan az elso heten valami 13-at adtak el, azota meg pont a napokban jelentettek be, hogy mar 20+ -nal jarnak, ahogy irod.
  • PiszkosFred
    #5114
    A "tudatos vasarlo" kifejezes a jelenlegi korban egy lefordithatatlan es ertelmezhetetlen szokapcsolat :)
  • jarlaxxe
    #5113
    Honnan ez a nyolc, az már húsz azóta, csak a megjelenéskor ment el tizenhárom, vagy ez a nyolc annyit jelent, hogy neked nyolc...
  • lwb
    #5112
    Steamen nincs refund? Tudtommal van, 2 héten belül 2 óránál kevesebb játékidő esetében.
    Az AC Unity bugos volt mint a fene, min egy évvel később peccselték csak játszhatóra. Sőt, konzolon még ekkor sem.

    A WD1 nem grafikáról szólt csak, hanem a hackelésről, hogy mi mindent tudsz csinálni majd vele, erre épült az egész játék, ez választotta el a többi GTA klóntól. Aztán mi lett belőle megvalósítva. "You have an entire city at your fingerips" ha még emlékszünk a szövegre. Mindent kontrollálhatunk stb, aztán kb annyi lett, hogy lámpákat meg úttorlaszokat emelhettél vele egyes küldetésekben és kész.

    A ME LE lényege nem annyira a graf, hanem hogy egyben megkapod az egész csomagot jelenlegi és last gen konzolra (a ME2 egyes dlc-i pl ma nem elérhetőek legálisan xbox store-ból ..., me1 meg azt hiszem sose volt ps-en). Ráadásul update-elték a gameplayt is. PC-n a lényege, hogy pl. 21:9-es monitoron is menni fog a felbontás béna 3rd party hekkek nélkül. Ma nincs tökéletes megoldás 21:9 monitorra pl. A graf upgrade csak ezután jön.
  • MerlinW
    #5111
    Hát, ha a 8 millió CP vásárlóból csak 100 ezer, ne adj isten 1 millió tudatos vásárló, akkor az már erősen megmutatkozik a számokon. Naív optimista vagyok, de hát na. Reménykedni azért csak lehet :) Szikrányi hitem még van az emberiségben :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.04.16. 12:42:24
  • MerlinW
    #5110
    Személy szerint EA játékot nem veszek/nem vettem MEA óta. CP-t Steam-en vettem, nem tudtam már refund-olni. AC Unitíy gáz volt, viszont megfelelő hardveren játszható volt és túl sok gondom nekem nem volt vele, ahogy Batman AK-val sem anno. WD1 sztori csak grafikára vonatkozott, az engem sosem érdekelt, viszont a játék teljes volt és működött.

    ME Legendary Edition meg vicc kategória amit láttam belőle. Konkrétan a nexus HD texture csomagok jobban néznek ki, a játékmechanika meg kétlem hogy változna (EA-t ismerve kétlem, hogy a ME1-2 át lenne ültetve minimum ME3 szintre), de ez majd kiderül. Csak grafikai pimpelés miatt nem veszek meg újra játékot, mert minek.
  • McFrost
    #5109
    W3
  • Although_
    #5108
    Nem beszéltek el egymás mellett? Mindketten a CP 2077-re gondoltatok?
  • Carlos
    #5107
    Én abba nem toltam 400 órát. Tetszetős volt, de nekem annyira sose volt überkirályság. Hangulatos, szép, egyszer játszós (számomra).
  • Sunrider924
    #5106
    Igazad van, keves volt az a 400 ora, azert nem is erdemes....
  • Carlos
    #5105
    Pontosan. Én az olyan régi öregek mint én be is dőlnek a "Limited CE" cuccnak.
    Bár ezek után nem kérek witcher 4 CE-t az tuti.
  • PiszkosFred
    #5104
    Aki nem bújt ki a barlangból, az tudja és látja, hogy a játékosok memóriája mint az aranyhalé. Ezért teheti meg büntetlenül minden kiadó azt, amit megtesz év(tized)ek óta. Bethesda is jöhet ki FO76-tal, CDPR is a CP-kal, Bioware is az Anthem nevű csődtömeggel, stb. (hosszú a lista) semmin sem változtat. A játékosok fogadkoznak, anyjuk életére esküdöznek, hogy soha többet tőlük semmit, a piacon a cégek részvényei esetleg csökkennek és fél- egy évig romeltakarítás van, pár hónapig magyarázkodnak és "jófejkednek" a médiában sok-sok sorry közepette és ennyi.

    Pár év múlva jön a következő játékuk és a játékosok csillogó szemmel fogják kifizetni a 60-80 eurót, mint a kisangyal.
  • lwb
    #5103
    Kicsit még áradozok a játékról, mert reggel van és mert nincs jobb dolgom.
    Három teljes végigjátszás után azt kell, hogy mondjam, hogy bár Bloody Baron szintű küldetés nem volt, de ettől még emlékezetes küldetésekből volt egy rakás a játékban. Spoiler nélkül: a Peter Pan küldetés pl. ott van, de örökre megmarad a merülés Judyval is, vagy az 8mm filmre hajazó történetszál. Aki próbálta a titkos befejezést és emlékszik az érzésre, amikor a rebel path zene elindul és Johnny benyögi, hogy time to party like it's 2023, az tudja miről beszélek.
    Egyetlen küldetésre sem emlékszem a MEA-ból, pedig tavaly újra elővettem a Legendary Editionre várva. Egyre sem. Valamiből hármat át kellett sudokuzni, hogy egy izé bekapcsoljon és egy számláló feljebb menjen, ha jól emlékszem. Kb ennyi.

    A CP az első olyan cyberpunk játék, ahol a "cyber"-en túl a szó másik részével a "punk"-kal is törődtek a történetírók. A Deus Exben, a régiben JC Denton egy anti-terrorista ügynök. Az újakban Adam Jensen egy társaság biztonsági vezetője, aztán pedig rendőr. Ezek egyike sem "punk", cybernek mindegyik cyber, de nem punk. Azt az életérzést, ami amúgy átjön pl a CDPR játék alapját képező, 80-as években készült PnP RPG könyvekből, azt egyik játék sem adja. A városi utcapatkány, a nincstelen szerencsevadász, aki ha beledöglik is, de bemutat a nagy és mindeható társaságoknak. Johnny a CP2077-ben tökéletesen bemutatja ezt a kicsit seggfej lázadó perspektívát, ami ott van a forrásanyagban minden oldalon, de eddig egyetlen játékban sem volt jelen.
  • lwb
    #5102
    "Tehát a befektetőket nem most kell figyelni, hanem majd a következő projektnél, mikor meglátják a fele annyi előrendelés és első heti eladások számait"

    Nyilván nem értek egyet veled, szerintem a CP2077 a tavalyi év legjobb játéka, még bugokkal együtt is, de nem is ezt akarom most leírni, hanem szerintem már az alapfelvetésed is hibás.
    Hányszor baszták át az embert EA-k, Ubik, Activisionök? Hányszor kaptak 60-80-100 dollárért lecsupaszított csontváz SW Battlefrontot, játszhatatlan ac unityt, 4 órás kampányos shootert? Watch Dogs trailer vs Watch Dogs valóság? Az egy dolog, hogy a grafika egy évszázadban sem volt a kettőben, de az E3-on tett ígéretek az intelligens hackingre épülő játékmenetre kb 5%-ban valósultak meg. Eredmény? Ubi következő játékait tömegek rendelik elő, listákat vezetnek. MEA? Bioware kiad egy jó játékot, még ha csak egy remake is, mint a ME Legendary Edition most és már a csillagokban az érdeklődés a játékosok részéről. Senki nem emlékszik a bugos, félkész és ami ezeknél sokkal fontosabb, mert peccselhetetlen: unalmas játékra.

    Nem lesz semmi, de semmi következménye ennek sem. Ráadásul a CP2077 szemben pl a MEA-val vagy WD1-gyel, peccselhető. A hibái főként bugok, egy-két feature, de az alapja, a történet, a küldetések, a karakterek, azok rendben vannak. Hiába javították később a MEA vicces bugjait peccsekkel, ettől még nem lett érdekes karakter Ryder, nem lett jó történet, nem lett benne egyetlen emlékezetes NPC vagy küldetés sem, nem lettek a plot hole-ok sem betömködve. Mert a történet nem peccselhető, a t-pózoló Keanu Reeves igen.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2021.04.16. 06:49:31
  • lwb
    #5101
    Ha így gondolod, miért nem refundoltad a játékot? Elég komoly refund időszak volt tavaly, megtehetted volna.
  • Kancsalborz
    #5100
    Ugyanmán'...
    Ez a mai intelligens, és öntudatos játékos közösség 2-3-év múlva megfelelően adagolt "hájp" esetén a következő címükre is úgy röppen rá mint légy a szarra...
    Az utóbbi egy-két évben szinte csak erre láttunk példát, de becsülöm az optimizmusod, hogy úgy véled a "CD Projekt esete a vásárlókkal" című szappanopera után majd a játékosok hirtelen felelősségteljesen kezdenek el gondolkodni...
    Mondanék egy címet a múlt hétről : Outriders...
    Aha, látszik a fejlődés...XD
    Azért erre a "feleződő előrendelések" dologra én nem fogadnék nagy összegben...XD


  • MerlinW
    #5099
    Nevezhetjük profitnak, de én a "kicsalták a pénzt" használnám, mert engem megvezettek és átbasztak. És nem érdekel, hogy jövőre milyen jó játék lesz vagy sem, én (és millió más játékos) tavaly adtam nekik 80 euro-t. Az hogy a csalódások áradata után 1 évvel később hozzámcsesznek valamit ami akkor már 30-40€-t sem fog érni, amivel már semmi kedvem sem lesz játszani (már most sincs) az semmit sem kárpótol. Egy biztos, és a büdös életbe nem adok nekik egy forintot sem és ahogy látom nem vagyok ezzel egyedül.

    Tehát a befektetőket nem most kell figyelni, hanem majd a következő projektnél, mikor meglátják a fele annyi előrendelés és első heti eladások számait.
  • TokraFan
    #5098
    MOndanám, hogy én megmondtam...és mondom is! ;-)
  • lwb
    #5097
    Úgy tűnik masszív profitot csinált a játék a CDPR-nek.
    Ha a számok jók, nem jósolok nagy jövőt a befektetői pereknek ...
  • PiszkosFred
    #5096
    En se latok ra se realis eselyt, se indokot.

    Olyan ez, mint az olimpiai atletikai selejtezojeben a toronymagasan eselyes vilag-, europa- es olimpiai bajnok magasugro a selejtezo szint magassagat mar ketszer leverte volna es csak egy probaja maradt, hogy tovabbjusson. CDPR is itt all az utolso proba elott. Ha ezt atviszi (szerintem at fogjak), akkor johet a donto, "tiszta lappal", es akkor ebbol a jatekbol meg barmi (is) lehet. Nyilvan az olimpia utan ra fognak kerdezni az ujsagirok az elso ket bena ugrasra, de a kovetkezo olimpiaig a lenyeg az lesz, hogy a dontoben mit produkalt a versenyzo. Csak ahhoz be kell jutni elobb.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.04.15. 09:29:58
  • Carlos
    #5095
    Mondjuk igaz.
    Hétfőn kezdődik a lakásfelújítás, egyedül vagyok itthon a két gyerekkel, plussz két projecten is dolgozom. Csodás lesz a kövi 1 hónap.
  • lwb
    #5094
    Szerintem se jön még hónapokig semmi max hotfixek meg konzol-performance javítók, hogy végre visszakerülhessenek a ps store-ba is. Szerintem ez most az elsődleges cél a CDPR-nél, hogy a store-ba visszategyék őket, mert a mostani helyzet óriási blama.

    Aztán jöhet az extra content. Szerintem inkább ősz lesz az vagy tél és nem nyár, de meglátjuk.
  • PiszkosFred
    #5093
    Ne jojjon most, majd nyaron :) Mindjart itt a ME remaster, igy sincs idom...
  • Carlos
    #5092
    Jöhetne már valami kontent cucc.
    Lehet hogy újrakezdem majd very hardon (félbehagytam egyet, de eléggé kizökkentem már).
  • lwb
    #5091
    Kisebb javítások vannak benne, eléggé specifikusok pl. konkrét küldetésekhez kapcsolódóak. Nem baj, javítgassák csak, abból baj nem lehet.
  • Carlos
    #5090
    Ennyiért még a gépet se kapcsolom be...