6291
banner
  • macleody
    #5165
    Mi 7MB?
  • RJoco
    #5164
    Subnautica-nál nem volt ilyen gond.
    Alapból magyar lett.
    Pedig elvileg a német régióba tartozom, de a konzol nyelve magyar.
    Emellett főleg az zavar, hogy a dobozon csak egy vacak kód jelöli az elérhető nyelveket.
    Jobb helyeken feltüntetik a csomagoláson az elérhető nyelveket. És máris nem veszem meg.
    Amúgy meg egy nyavajás 7 MB-os fájlról beszélünk, nehogy már ne találtak volna neki helyet két BR lemezen.
    Ez nem más, mint a vásárlókkal való kicseszés.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.04.26. 12:07:12
  • kiserik
    #5163
    Ez így van minden játék esetében, már ha egyáltalán van benne magyar nyelvű felirat.
  • RJoco
    #5162
    Utánanéztem a dolognak.
    Eddig csak nevetve olvastam itt a játékról alkotott véleményeket.
    Nem ritka, hogy valami úgy bukik, mint ez.
    Ez sosem tántorított el, ezek csak mások véleménye.

    Viszont most a készítőkre megharagudtam, a nevük felkerült a feketelistára.

    Azért nem lesz magyar a játék, mert több verziót adtak ki régiókra bontva. Az én verzióm természetesen az, amelyikben nincs magyar nyelv.
    A régiókódot egy apró számsor tartalmazza a tok gerincének alján.
  • RJoco
    #5161
    Köszi!
    Akkor nálam nem tudom, mi a gond. De elszomorító, hogy még ez sem működik rendesen.
  • McFrost
    #5160
    Nekem magyar.
  • RJoco
    #5159
    Azt hittem, hogy a játék minden platformon játszható magyarul, de PS-en nincs magyar felirat.
    Azért van, mert a játék nincs a store-ban vagy eleve nem lesz magyarul?
  • hykao #5158
    A fejlesztők lassan átállnak a hibajavításról az új tartalmak hegesztésére.
  • Carlos
    #5157
  • TokraFan
    #5156
  • lwb
    #5155
    Not great but not terrible.
  • Carlos
    #5154
    azért 10% elég sok... én 3-5%-ra tippeltem volna.
  • PiszkosFred
    #5153
    Még egy apróság: összesen $51.2 million árban kértek vissza pénzt a játékosok (ebben benne van minden, fizikai, digitális és a help me refund adata is), ami az éves összes bevételük ($563 million - nem csak a CP, hanem a teljes céges bevétel 2020-ra) majd' 10%-a. Ment is, maradt is, nem fognak beleállni a fiaskó miatt a földbe, van miből helyrehozni.
  • PiszkosFred
    #5152
    Hat mindig eszembe jut, hogy remelem en is legabb annyi ideig fogok "haldokolni" majd egyszer, mint amennyi ideje mondjak, hogy "haldokik a wow" vagy "haldoklik a PC" :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.04.23. 07:54:45
  • TokraFan
    #5151
    "Haldoklik a PC", aha...Látjuk.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.04.23. 01:50:27
  • TokraFan
    #5150
    Jó munkához idő kell...
  • hykao #5149
    H2 - már nem is negyedévekre, hanem félévekre bontják az ígéreteket. :)
  • lwb
    #5148
    "Next-gen console editions of both Cyberpunk and The Witcher 3 will launch in H2 2021."
  • PiszkosFred
    #5147
    Ugyis uborkaszezon van, igy jojjon nemi szamadat :)

    New data from CD Projekt Red
    - Cyberpunk 2077 sold 13.7 million copies by the end of 2020.
    - The Witcher 3 had its second best year in history in 2020. It has sold over 30 million units.
    - Next-gen console editions of both Cyberpunk and The Witcher 3 will launch in H2 2021.

    In regard to the 13.7 million units that Cyberpunk 2077 sold:
    - 56% or 7.67 million copies were sold on PC
    - 28% or 3.84 million copies were sold on PS4
    - 17% or 2.33 million copies were sold on Xbox One
  • hykao #5146
    Deus Ex pandemia
  • hykao #5145
    Hát a Deus Ex első része ha jól emlékszem épp valami világjárványt is vízionált, ráadásul bizonyos okoknál fogva az ikertornyokat kihagyták a New York-i háttér ábrázolásnál, pedig a valóságban a játék fejlesztésekor még megvoltak. :)
    Utoljára szerkesztette: hykao, 2021.04.21. 16:41:24
  • Voltan
    #5144
    Hát, a cyberpunk nagyon rétegműfaj sztem. A Gibson-féle Neurománc, és a Szárnyas fejvadász, amik alapműnek számítanak a stílusban is inkább kult klasszikok, mint blockbusterek.

    Kár amúgy, főleg, hogy a társadalom is eléggé riasztóan effelé halad...
  • hykao #5143
    Egyébként nekem megint valahogy "kevés" érzésem van, a képregény kapcsán is. Elgondolkodtam, hogy nekem vannak-e túlzott elvárásaim, de arra jutottam, hogy a "cyberpunk" műfaj sosem volt egy agyonpénzelt A kategóriás kategória. A játék kapcsán is talán azért volt hiányérzetem, mert ebben az esetben is a kevesebb több lett volna. Nem kellett volna ennyi mindent belegyömöszölni, felemás kidolgozottsággal. Túl nagy volumenű lett már talán a projekt, egyes dolgokban nagyobb a kidolgozottság, a lélek, más dolgok meg szinte feleslegesek.
  • hykao #5142
    Minőségi problémák nincsenek. Sőt, kicsit mát túl is van művelve a dolog. Normál esetben egy képregény nem egy keményborítós, vastag lapos kiadvány szokott lenni, ennek meg olyan vastagok a belső oldalai is, hogy szinte alig hajlanak, majdnem karton vastagságúak. :)
  • Carlos
    #5141
    mondjuk nagyon szép.
    Minőségre mint a másik cyberpunk könyv?
  • hykao #5140
  • hykao #5139
    Igen, mindjárt csinálok párat, csak a képfeltöltés egy külön mizéria. SG-n megállt az idő képfeltöltés ügyben.
  • Carlos
    #5138
    tolnál képet egy-két oldalról?
  • hykao #5137
  • hykao #5136
    A lapok nincsenek számozva, a színvilág pedig nagyon egysíkú, ha véletlenül becsukod, lapozgathatsz....de becsukás nélkül is pillanatok alatt ki lehet végezni. :) Nehéz elhinni, hogy ezt valahol eredetileg 4 részletben adták közre, pedig így van. :)
  • Carlos
    #5135
    annyiért az 4-5k körüli ár elég sok. 96 oldalért...
  • hykao #5134
    Egy nagyon nyúlfarknyi képregény. Meg is lepődtem, hogy mennyire rövid, és mennyire kevés szöveget tartalmaz. Főleg, hogy ez állítólag egy 4 részes sorozat egyben. :)
  • PiszkosFred
    #5133
    Regény.
  • Carlos
    #5132
    Ez miez?
  • hykao #5131


    Délután hozta a futár. Valaki esetleg lapozgatja már rajtam kívül? :)
  • hykao #5130
    Korai hozzáféréssel max azt lehet beszopni, hogy félbehagyják, de ez az elérhetővé váláskor nagyjából lemérhető. Azt el kell mondjam, hogy azért találkoztam már olyan korai hozzáférésű játékkal, ami a CP2077 1.21 verziójához képest is befejezettebbnek tűnt. Sőt. Nem is eggyel. Igaz olyan is volt, hogy 5 részre tervezett sorozat csak a 2. részig jutott el. Ám ekkor is csak nyomott áron a két részért fizettél.

    Azért alacsonyabb áron korai hozzáférésű termék összehasonlíthatatlan azzal a valahogy kialakult gyakorlattal, hogy előre fizetsz teli, sőt tripla árakat - ha éppen hatalmas griff madár vagy - egy "majd valamikor elérhetővé váló" termékért, úgy, hogy mára már semmi se szent, komplett hazugság ígéretek, kamu prezentációk képezik a reklám szerves részét, és a végén még kellemetlen szót emelni, hogy mi ez az egész, mert még az előre fizető, mindent lenyelő, érzelmileg valamiféle stockholm szindróma szerűen a kiadókhoz, fejlesztőkhöz elvakultan kötődő előrendelgető szerelmesek, előbb harapják le a fejét az embernek, minthogy belássák, hogy a lelkes garázs cégekből - vagy esetünkben másolt CD-kkel feketéző bolhapiaci árusokból modern kori üveggyöngy kínáló hódítók lettek, és már rég könyékig turkálnak a seggükben, és báboznak velük...
    Persze aztán lehet, hogy ez esetben is csupán arról van szó, hogy nehezebb beismerni egyeseknek, hogy mekkora griff madarak lettek valahogy szépen, előre fizetgetéssel, tripla áron porfogó, semmirevaló kacatok birtokosai...mint megállni egy percre, és őszinteséget gyakorolni legalább magukkal szemben, és azt mondani, na jó, elég ebből a baromságból.

    Itt már a minimális tisztelet, vagy legalább a látszat sincs meg a vevőkkel szemben. Előre kapnak pénzt, felcsigáznak boldog boldogtalant, akár komplett hazugságokkal, amit a végsőkig fenntartanak, sőt akár még megjelenés után is...és sajnos, hogy ez eddig fajuljon, kellettek a vevők is, akik jelentős része a végsőkig képes szemet húnyni, előre fizetgetni. Nem csak a teli árú meg sem jelent termékért, hanem a jövőbeli ki tudja milyen többlet tartalmakért (amik a mára a végsőkig pofátlanodott piacon, néha már megjelenéskor benne vannak a termékben, csak később és/vagy plusz pénzért kapod meg ami amúgy alapból járna...), műanyag szobrocskákért, brossúrákért, térképekért, vagy épp könyv szerűvé avanzsálódott játék ismertetőkért, leírásokért.

    Szerencsére mivel elhúzódott a játék megjelenése, a magam csecsebecséit viszonylag olcsón be tudtam szerezni. :) A CP2077 dizájnolású Xbox One X-et bolti állapotban 7 további új játékkal 90e-ért, a bontatlan műanyag dobozos PC verziót pedig 7e-ért (térkép ebben is van, plusz a játék zenei anyaga 2 CD-n. Fizikálisan játék lemez nincs benne már szokásosnak mondhatóan, csak a GOG kódot tartalmazó plasztik kártya)
    Ha a covid és egyéb tényezők nem akadályoznának, simán az éves évvégi ukrajnai kiruccanásom alkalmával kint még olcsóbban vettem volna meg. :) Olyan 800-1000 forintnak megfelelő hrivnyáért. :) De még az is lehet, hogy kirúgtam volna a hámból egy gyűjtői verzióval. :) Cirka 10-15e körül láttam legutóbb más játékok nagy dobozos extra kiadásait átszámítva. :)

    Ebből a nagyobbik tétel szerencsére bőven nyújtott élményt (és valószínűleg még fog is egy darabig) a CP2077-en túl is. Bár ha másfél évvel a játék megjelenése előtt vettem volna meg teli áron 150e-ért, plusz 7 játék nélkül, és végül az történt volna, amit itt sokan preferálnának - miszerint meg se jelent volna végül a játék ezen a külön neki dizájnolt konzol platformon, akkor azért biztos kiakadtam volna, főleg, hogy nem ám csak egy matricázást, vagy másmilyen színválasztást takar a CP2077 verzó, hanem vették a fáradtságot, és az egyik oldal Samurai lenyomatos, a másik oldal, mintha valami ósdi tároló lenne, össze vissza van koptatva, karcolva, a kontroller szintúgy - a feliratok szerint Arasaka gyártmányú :D , és a játék beli talán liftekben ránk köszönő, durva vonalvezetésű fordított N betűs No Future véset is bele van karcolva... :)
    Utoljára szerkesztette: hykao, 2021.04.18. 22:59:53
  • MerlinW
    #5129
    Leszarom a pénzt:) Ha nem lett volna eddig világos, elvi problémáim vannak, nem anyagi. Örülök, hogy számodra elég az amit kaptál. Folytatjuk majd a beszélgetést, ha elmúlt a fanboy lázad és tudsz reálisan gondolkodni.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.04.17. 12:38:22
  • RJoco
    #5128
    Először és talán utoljára a PC2-t vettem elő. Vagy csak ez maradt meg nagyon.
    Gamescom-on kipróbáltam PS4-en és úgy döntöttem, hogy ez nekem kell. PC-re, mert ott volt már a kormány a PC1 miatt és amúgy sem volt PS4-em.
    Az előrendelés fő szempontja az volt, hogy az összes későbbi DLC-t megkapom ingyen.
    Viszont mire megjelent a játék, addigra változott annyit a játékkedvem, hogy sokat már nem játszottam vele, mert lekötött más.
    Ebből okulva igyekszem elkerülni az előrendeléseket.

    A korai hozzáféréssel más a helyzet.
    Ott általában az ember játszhat is a játékkal, még, ha nem is működik annyira jól. Optimalizálatlan, bugos, hiányos.
    1-2 ilyen játékom is van. De itt általában tudja is az ember, hogy mibe fektet be és jellemzően nem egy játék teljes árát kérik el.
  • TokraFan
    #5127
    Visszakérhetted a pénzt, csak jelzem már sokadszorra. Miért nem tetted? Pont a CDPR esetén ezzel haknizni még mindig eléggé epic fail, kb, nem tudsz másik céget mutatni, aki a sokkal nagyobb zakója és átverése után ezt megtette volna. Fallout 76-nál fel sem mertült, pedig az egy valóban félkész program volt, ellentétben a CP-vel ami ha nem is hozott mindent amit ígért, de messze végigjátszható volt egy rendes gépen. Én az 1.05/1.06-al toltam végig és nem akasztott meg egyetlen bug sem, a tartalom pedig még így is bőven megérte a pénzt. Értem, hogy neked nem, de volt lehetőséged pénzt visszakérni. úgyhogy...
  • MrAndree
    #5126
    Érthető, de ez már ízlés dolga. Fallen Orderben simán van két végigjátszásom, Ubi szarjaira meg egyre nehezebben veszem rá magam. Barátnőm játszik most ezzel az Immortals-al, nem tűnik rossznak de minden bugja meg félkész hülyesége ellenére inkább a Cyberpunk.