6291
banner
  • Sir Cryalot
    #5246
    Aahhoz képest hogy a pen&paper CB 88-98 közt élte viragkorat amikor az EDM is, Manchester is,
    erre kihoztak a lengyelek ezt a genZ nek is többnyire szarrt, meg közönyös tucat indusztrajalt, az azé elég gáz.
  • Carlos
    #5245
    Nekem nem. Én csak a legvégén éreztem ezt amikor már mindenhol hányok meg járni is alig tudok.
  • TokraFan
    #5244
    Érzelmet csak nálad látok mert személyeskedsz, én a tényeket soroltam fel.
    Nem kötelező alkalmazottként tengődni, de ezt neked nyilván hiába írom le, mivel láthatóan csak a fotel-megmondásban vagy jó, illetve abban sem, mert az érvelés nem nagyon megy. 150k-ból megvan egy Bt., 3 millió egy kft, nincs kényszer, lehetsz Te is jóságos CEO, mutasd meg a világnak, hogyan kell ezt csinálni! (megjegyzem, 30 éve vállalkozó vagyok)
    Esetleg cáfold tételesen amit írtam, érzelemmentesen, észből, tudásból! Ha ez megy, akkor majd folytatjuk. Hülyeségekkel, érzelmekkel nem tudok mit kezdeni.
  • TokraFan
    #5243
    "Tényleg, igazad van: egyenesen bocsánatot kéne kérni tőlük, mert hirdették, majd elkérték egy teljes, kész játék árát egy alfa-béta állapotban leledző bug-tengerért. Álló ovációval, önfeledten tapsolva kéne eléjük dobni minden vagyonunkat..."

    Valóban ováció van, mivel teljesen másról beszélsz, mint amiről szó volt. Szövegértés nulla.
    Ez a bugtenger meg lejárt lemez, a játék k*rvajó! PC-n van benne párszáz órám, 3 végigjátszásom, egyszer sem akadtam meg. Prev.gen konzolon sz*r, de ők visszakérhették a pénzt, szóval ez is fail.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.05.12. 01:01:08
  • hykao #5242
    Hát az egész játék olyan, nem? :)
  • lwb
    #5241
    "macska nélkül"
    ... és itt az óriási különbség a minőségben. :D

    (köszi)
  • Carlos
    #5240
    Tök ugyanezt linkeltem macska nélkül. :)
    Boldog szülinapot!
  • lwb
    #5239
    Vielen Dank
  • Voltan
    #5238
    Hepibörzéj!
  • lwb
    #5237
    Szerintem is. De ez a legjobb feldolgozás belőle:

  • Carlos
    #5236
    Nekem nem. Klassz de nekem kicsit depis zenének hat.
    Le akarnék jönni az életről tőle.
  • Sunrider924
    #5235
    Akkormar :
  • Carlos
    #5234
    És szerintem a játék legjobb zenéje:
    Rebel Path, Cello version:
  • Carlos
    #5233
    Szerintem a legpasszolósabb zene:
    Totentanz, Tinnitus:
  • hykao #5232
    A ratatata az mostanra már mindkenkinek a ruszki fiatal csóka - Konfuz - zenéje. :)

    A játékbeli az ez: ratatata, igen a Voodoo Boys témája.

    Ami még rapes, és egész jó, az szerintem ez: Baby gorilla :)
  • Carlos
    #5231
    télleg a ratatata... az jópofa. Kábé addig amig hallani abban az 1 percben...
    Mondjuk a rádiókat én nem nagyon halgattam. Valahogy az utca hangjai izgisebbek mint a zenék.
  • lwb
    #5230
    Ha jól emlékszem a legelején, amikor Jackie vezet, akkor valami latinó rapzene megy fixen a rádióban. Azátn meg később a vodoo boysnál mindig az a "ratatata" akármi francia rapzene megy a ház előtt. Nekem ez a két fix rapzene van meg a játékból.
  • Carlos
    #5229
    Én nem is hallottam rap-et a játékban.
    Vagy lehet hogy olyan gyorsan skippeltem, hogy nem is rögzült? Mind1.
  • lwb
    #5228
    Válts rádiócsatornát. Van egy rakás belőle.
  • hykao #5227
    Hát a hard-rock sem nagyon illik majd a miliőbe, de legalább egész jó. A Samurai zenei anyagát adó svéd csapat kitett magáért. :)
  • shenmuedc #5226
    Még csak az elején vagyok de szinte csak az volt a történetvonalon. De örülök ha más is van. Egyszerűen nem illik a miliőbe.
  • hykao #5225
    Rap zene max. egyes rádióadókon akad, azokon sem túl sok, és azok sem igazán klasszikus rap zenék. Mire gondolsz pontosan?
  • McFrost
    #5224
    Van death és black metal is.
  • shenmuedc #5223
    Jó ez a játék de végig ilyen gagyi rapzenék lesznek? Már a belem fordul ki tőlük....
  • lwb
    #5222
    Sandbox játék rakás moddal, építkezéssel vs lineáris rpg, egyszer végigviszed, azt' annyi. Majd ha jön hozzá expansion, akkor megint sokan előveszik. Ami normális is. Ez nem sykrim.
  • dantor7
    #5221
    (sajna igazad van, valahogy amint az lesz az elsődleges AKÁRMINÉL, legyen az szórakoztatás, politika, egészségügy stb. hogy PÉNZ legyen belőle és utána esetleg lehet jó is, ott megette a fene az egészet. nem JÓ játékot akarnak csinálni ami majd termeli a pénzt, hanem egy pénztermelő valamit akarnak, ami most éppen egy játék lett)
  • lonvard
    #5220
    Sikerült az egyik legnagyobb homokozóval összevetned. :) Eleve az olyan játék amiben építkezés van, az le fog nyomni minden egyes történetközpontú játékot újrajátszhatóság, játékban eltöltött idő és hasonló versenyekben. Ez alól talán csak a Witcher 3 a kivétel, mert azt sikerült megcsinálni egy olyan elképesztően hosszú történetté, hogy képes lehet lenyomni egyes homokozókat. :D

    Cyberpunk inkább az olyan játékokkal összemérhető, mint a Metro 2033 sorozat, szerintem.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.09. 12:22:53
  • MerlinW
    #5219
    Mikor egy 7 éves játék is lenyomja (a kék a CP):)


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.05.08. 13:58:12
  • MerlinW
    #5218
  • hykao #5217
    Érdekes, hogy a megjegyzésem téged valamiféle zavaros érzelmi reakcióra ösztökélt... :) CDPR nagyrészvényes vagy, netántán szerelmes a Marcin gyerekbe? :P

    Azért nem csinálok játékfejlesztő céget, és "csinálom meg", mert a végén még belém is szerelmes lennél, és ezt nem akarom. :P

    A videojáték piac egyre jobban emlékeztet a magyar politikai helyzetre... egyre jobban eltávolodó, már-már zsigeri vagy érzelmi ellenpólusosodás...

    Csakhogy még a politikusok is, amikor ekkora skandallum van, legalább kamuból kicsit visszafogják magukat. Megbánást színlelelnek, és alkalmasint - nyilván jelzés értékkel - még juttatásokról, vagy bérezésekről, vagy legalább béremelés elhalasztással reagálnak. Nem azért mert ilyen rendesek, hanem mert nem tökhülyék. ...és ha akarják, úgyis el tudják vonni máshonnan a kívánt pluszokat...

    A gazdaság bármely más területén ezt sima klasszikus csalásnak tartaná mindenki, ami kialakult ebben a szegmensben: hatalmas hazugságok olyan szenvtelenül és magabiztosan, hogy az egyszeri ember úgy véli ez csak igaz lehet....

    Ám vélhetően ez is csak egy "lufi" lesz a sok küzül, és csak idő kérdése, hogy miközben egyre tágul, egyszer csak nagy pukkanással kidurranjon. Lehet, hogy a CP2077 és a CDPR volt az első mikro repedés...

    Szóval nyilván tudom, hogy gazdasági szempontból - egyelőre rövidtávon - nem veszteség a CDPR-nek a játék, ha csupán az eladásokat nézzük. Azonban, ha figyelembe vesszük a hosszútávú esetleges negatív hatásokat, akkor már árnyaltabb lehet a kép...

    Aztán itt a jelenlegi rövid távon elért nyereséget sem a jó vezetői döntések, működések termelték ki, hanem a nagyoktól ellesett, mára már csaknem általánossá vált szemfényvesztés...

    Továbbmenve, a TokraFan szerelme kiállt ijedt szemekkel, hülye hajjal, és még le is kommunikálta azon dolgok hiányát a fejlesztés során (jó vezetői döntések, működés), amik a prémium, vagy jutalom (tökmindegy pontosan hogy hívják a konkrét esetben) alapját adnák.

    A számok egyelőre lehet, hogy nem rosszak, azonban nem annyi az elégedetlen, vagy legalábbis savanyú szájízű játékos, mint amennyi a visszatérítések száma...sőt, ne feledjük, hogy az egész világ ettől a szarságtól volt hangos hetekig, hónapokig.

    Ilyen körülmények között még gazdasági értelemben is hibás lépés kiosztani azt a rohadt akármit (prémium, jutalom, osztalék, tökmindegy...) pont azoknak, akik a szószólójuk révén felvállalták a felelősségüket, egy ezúttal máshogy kamu vidóban... :)
    Utoljára szerkesztette: hykao, 2021.05.07. 10:05:44
  • PiszkosFred
    #5216
    > Nem tudom, de akit ez zavar, az minden esetben kihagyja azt az általában ellég rögös utat a képből, amíg az a most zsírgazdag CEO odáig eljutott!

    Második felével egyetértek, első felére meg, hogy kit zavar? Olvass twitter kommenteket, gamer portálok kommentjeit, stb. Nyilván, ezeknek a kommentelőknek a többsége nem csak "szakértő", hanem mellette választási tanácsadó is, étkezési szakember, mozikritikus, vagy akár foci szövetségi kapitány, hiszen a netes kommentszekciók már csak ilyenek, de mivel ezeket az embereket kell kiszolgálnia a sajtónak, így már a cikkek is ilyesmit sugallnak - és ez már régen rossz. Akinek van egy csep esze, vagy dolgozott akár egy hetet is komolyabb közép- vagy nagyvállalatnál (hagyjuk az ev vagy kkv szektort, bár ott is jelen van ez a dolog, de nem ennyire szembetűnő) az tudja és az csak trollkodik a kommentek között. Mindenki más pedig a kis rózsaszín lelkivilágával a barlangból kifele tekintgetve pedig azt hiszi, itt minden egyenlő, itt mindenki egyforma pénzt kap, itt mindenkinek ugyanaz jár... :)
  • Carlos
    #5215
    1-2-3-4 részben egyet értek. A többiben pedig egyet is értenék ha nem ismerném a szakmát saját tapasztalatból.
    De ismerem, és ezért nem vitatkozok.
  • Kotomicuki
    #5214
    Tényleg, igazad van: egyenesen bocsánatot kéne kérni tőlük, mert hirdették, majd elkérték egy teljes, kész játék árát egy alfa-béta állapotban leledző bug-tengerért.
    Álló ovációval, önfeledten tapsolva kéne eléjük dobni minden vagyonunkat, hiszen megérdemlik az arra önjelöltek és ruháinkat megszaggatva, fejünkre hamut szórva kellene a bocsánatukért esedeznünk, mert halványan felsejlett bennünk az a tiltott "Mindezt miért is?"!
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2021.05.07. 06:54:06
  • TokraFan
    #5213
    "fejesek megint jól jártak, jobban, mint a melót végző parasz...fejlesztők."

    Ne már...
    1. Abból, hogy a vezetők bónuszt vettek fel, nem következik, hogy a fejlesztők nem jártak jól! (már csak azért sem, mert a botrányis start ellenére direkt bejelentették, hogy kiosztják az extra bónuszokat, amit megjelenés előtt ígértek)
    2. A tulajdonos sokat keres ha sikeres, de sokat is bukhat, ha zakózik! Ezt a rizikót csak ő vállalja és nem a fejlesztő, aki egy előre megállapodott összegért ment oda dolgozni!
    3. A tulajdonos a saját vagyonát is kockáztatja, míg a fejlesztő (alkalmazott) nem.
    4. A tulajdonos/CEO nyakában van minden felelősség, beleértve a hatóságok részéről érkező, és egyéb más nyomást is (lásd: jogi trollok, befektetők).

    Sose értettem, hogyan lehet összehasonlítani a kettőt? Az alkamazottat senki nem kényszeríti arra, hogy ott dolgozzon. Ő vállalta a munkát X összegért. Ha nem elégedett, bármikor leléphet! Illetve, bármikor alapíthat egy saját céget, és akkor Ő lesz a vezető, a CEO, a tulajdonos. Ja, hogy azt azért nem, mert az már kockázatos meg saját pénzt is kéne beletenni, és senki nem garantálja, hogy nem bukja el még azt is? Igen, mivel erről szól a kettő közötti különbség! Lehet dönteni, senkit nem kényszerít senki alkalmazotti státuszba!
    Nem tudom, de akit ez zavar, az minden esetben kihagyja azt az általában ellég rögös utat a képből, amíg az a most zsírgazdag CEO odáig eljutott! Szal tök jó, hogy lehet irigykedni a kőgazdag CEO-n akkor, amikor már sikeres, de az miért marad ki, hogy ebben mondjuk 20 évnyi kockázatvállalása és rengeteg munkája van?
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.05.07. 00:17:00
  • Carlos
    #5212
    Pár érdekesebb mod:
  • PiszkosFred
    #5211
    Nem tudom (egy jo ideje felnotteket kepzek mar), de az elmult idoszakban tenyleg volt ugy, hogy azt ereztuk, tescos arufeltoltonek vagy targoncasnak kellene menni, mind anyagi szempontbol, mind a jelenlegi szabalyozas/kepzesi rendszer hulyesegei miatt... :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.05.06. 12:27:17
  • Carlos
    #5210
    ilyen jól fizet a tesco kasszás szakma??? :)
  • PiszkosFred
    #5209
    En tudom, ebbol (is) elek, ezt (is) csinalom idestova 20 eve, bar fenyevekkel kevesebb bevetelbol, de azert szep osszegu osztalekokkal :)
  • lwb
    #5208
    Tudom. Ugyanez megy egy tesconál is pl., mégsem lesz belőle felháborodás. Ott sem a kasszás kapja a nagy lóvét, hanem a hétvégén vitorlázni járó főnök. Akkor is, ha szar a tescós zsömle és késik a házhozszállítás.

    Ilyen a kapitalizmus. A másik változatot meg kipróbáltuk és az se volt jobb, szóval ez van.
  • PiszkosFred
    #5207
    A vicc az, hogy ha erről nem ír cikket a kotaku/pcgamer/randomportál, akkor a játékosok 99%-ánál fel sem merül/eszébe sem jut, hogy ott is van/volt céges bónusz, hiszen annyira természetes a dolog.

    Na, de ha ír erről egy gamer portál, benne szembeállítva a kapott produktum minőségét a kapott bónusz nagyságával, kvázi az olvasó szájába adva a felháborodást, na akkor jön sok kattintás (ez volt a cél) és felháborodás... :)