20
  • Merces
    #20
    ..még jó, hogy neked ennyire megy „ S te már száz éve sem volt képes ”
  • zetortraktor
    #19
    A bukás nem egyenlő a veszteséggel.

    A Csarahajónak csak az amerikai bemutatása benne volt vagy 270 millió dollárba. (Gyártás + Reklám). Az eddigi bevételből egyelőre 15 milliót kapott a stúdió. Az nem "többet hozott". Az Amerikán kívüli 200 millióból leginkább a kinti mozik meg a kinti forgalmazók részesednek, nem azok, akik a filmre költötték a pénzt.
  • zedow
    #18
    Akkor át kell fogalmazni. Nem megbukott, hanem nem lettek dúsgazdagok a profittól... :) Amúgy meg a Csatahajó már többet hozott mint amennyit költöttek rá...
  • Zombee
    #17
    Kell a marketing, hogy te is értesülj róla. Nem is volt gond a John Carterrel, a regény létezéséről sem tudtam idáig, szóval nem lehetett annyira elbaszott a marketing. Csak a képek és a sztori alapján úgy gondoltam, nem érdekel.
  • zetortraktor
    #16
    Egy filmet eleve nem azért csinálnak, hogy többet hozzon, hanem, hogy egy bizonyos összeggel többet hozzon. A sikert nem a pozitív mérleghez kell viszonyítani, hanem az elvárásokhoz. Ha azért fektetnek be X pénzt, hogy abból 2X legyen, akkor ott buktak.

    De most ez mellékes. A Battleshippel épp az a baj, hogy sokkal kevesebbet hoz, mint amennyit költöttek rá. (Mindenkit kifizetnek, attól nem kell tartani, hogy nem fizetnek ki.)
  • zedow
    #15
    Ha egy film tobbet hoz mint amennyit koltenek ra, akkor miert is szamit bukasnak? Mindenki megkapta a fizeteset, nem dolgoztak hiaba...
  • winnie
    #14
    "Egy jó filmnek nem kell marketing szerintem, szóval felesleges a marketinget okolni ezért."

    ó. ó. ó. összeszámoljuk, hogy hány jó tavalyi filmről nem tudod, hogy létezik?
  • Axlkenobi
    #13
    A John Carter nekem eddig a kedvencem az idei évből, milliószor jobb, mint az Avengers, de a Csatahajót is szórakoztatóbb, szerethetőbb filmnek tartom, mint a Marvel-adaptációt.
  • gombabácsi
    #12
    az igazi tragédia az hogy a szennyformersz és társai viszont siker, pedig az még ennél a jonkarternél is rosszabb

    csatahajót még nem láttam de azt is olyan sz.formersz szintre becsülöm
  • morden
    #11
    Egy jó filmnek nem kell marketing szerintem, szóval felesleges a marketinget okolni ezért.
  • Yutani
    #10
    Egyik film sem volt olyan rossz, hogy meg kellett buknia. Mindkettőt láttam, mindkettőt moziban, és nem bántam meg a kiadott jegy árát (a Csatahajót ráadásul VIP-ban lestem). Mondjuk eleve fantasztikum fan vagyok, csak én nem vagyok képes olyan szigorú kritikára, mint a hivatásos fikagépek. Egyrászt a Mars-ciklus első 4 könyvát nemrég elolvastam újra (először akkor, amikor megjelent), és valóban nagyon naív és idealista, de tudni kell elvonatkoztatni.

    A Csatahajó pedig nem rosszabb, mint egy Transformers film (nem véletlenül említem), tehát ha azok tetszettek, akkor ez is nagy eséllyel tetszeni fog.

    Mindegy, menjetek moziba sokat, ne csak a torrentre recskázzatok! :)))
  • Ender Wiggin #9
    A csatahajó teljes csőd minden szempontból. Bazz ex-model faszi, VS modell és egy énekesnő a "színészek" között. Még jó, hogy maradt pár profi színész a kisebb szerepekben.
    Ma mindenki, bármi is legyen, amivel pénzt keresett korábban, filmsztár akar lenni. Akkor is, ha a külsején kívül semmije ninc smeg hozzá.
  • winnie
    #8
    inkább az, hogy egyszerűen nem érdekelte az embereket. ott az első komment.
  • Chocho
    #7
    S te már száz éve sem volt képes helyesen leírni egy mondatot. ;)
  • Merces
    #6
    ...fenét esztek rajta, a könyvet sem birtam végigolvasni, ez már száz éve is olcsó klissés szarnak számitott...
  • narumon
    #5
    Pedig a John Carter nem volt rossz. Bár csak minden film ennyire lenne "rossz". Ragaszkodhattak volna jobban a könyvhöz és akkor egy jobb film lett volna belőle ez tény, de leginkább az elbaszott marketing volt a halála sajnos.
  • Axlkenobi
    #4
    El kellene tiltani az internet-használattól azt, aki képes ilyen marhaságot leírni.
  • blessyou
    #3
    Én sajnálom a John Carter-t. Noha a bukás többé-kevésbé megérdemelt volt a rossz marketing miatt is, de azért a név szerintem többet érdemelt volna egy filmnél, amit elfelejtenek, mert meg sem nézték...
    Nem hiszem, hogy egyhamar felkapják a témát ezek után. Igazából én azon csodálkozom, hogy száz év alatt eddig hogy a fenébe nem kísérelték meg pont a Mars-ciklust vászonra vinni.
  • zetortraktor
    #2
    Nem tetszettek? Vagy csak te ez a keserű öregember típus vagy, aki azt vallja, hogy ne legyen a világon olyasmi, ami nekik nem tetszik?
  • G22
    #1
    El kellene tiltani a film világától azokat,akik ilyen barom filmeket kitalálnak, mint ez a John Carter meg csatahajó