97
  • Narxis
    #17
    "Sok embernek megkonnyiti a gep hasznalatat ha csak egy feladat (task) van a kepernyon, lehetoleg minel kevesebb valasztasi lehetoseggel."

    Nagyon jó, neveljünk klikkelő droidokat akiknek semmit nem kell gondolkozniuk.
  • mad mind
    #16
    hercolni=harcolni, csak nem megy az írás. :)
  • mad mind
    #15
    Ez a kinézet trágya. Hogy akarnak a Mac dizájnnal hercolni, ha visszatérnek a win 95-höz? Mondjuk mindegy nekem, megvettem a 7-est és most jó pár évig nem fogok váltani.
  • hunwhite
    #14
    Remélem azért meglesz a lehetőség a win98 kinézet alkalmazására is....
    Látom sok céges rendszergazdánál....nyomik!
  • hdo
    #13
    "Ezek szerintem nem az aerohoz tartoznak."

    Aero Snap-nek hívják a funkciót, szóval de. Ettől függetlenül még ez megmaradhat, a felület grafikai egyszerűsítéséről szól az egész, nem a vele járó funkciók kiheréléséről.
  • vision5
    #12
    Hova tűnt az igényesség :S
  • Balumann
    #11
    Ezek szerintem nem az aerohoz tartoznak. És ezt nagyon remélem nem is veszik ki, mert tényleg rohadt hasznos, rengetegszer használom én is ezt, hogy oldalra rántom, és kiteszi félképernyőre, fölhúzva teljesre.
    Meg az ablakot rángatva letesz minden mást a tálcára, meg ilyenek.
  • Ferrer
    #10
    Amúgy az oprendszert innentől át lehetne keresztelni Microsoft Tiles-re, a következetesség érdekében.
  • Balumann
    #9
    Az én eeepc 900HA -mon alapértelmezetten be sem lehet kapcsolni az aerot, mert nincs megfelelő grafikus gyorsítás (bár sajnos aero nélkül is lassú volt, úgyhogy azon maradt az xp), persze tudom, megoldás az van arra is.

    Nem is értem, hogy most miért nem lehetett az aerot teljesítményhez kötni.
    Mondjuk nem tudnám megmondani, hogy miért hasznos (ha az előnézeti ablakok ide tartoznak, akkor persze igen), nekem mindenesetre bejöttek ezek a térhatású homályos üvegablakok, talán valahogy átláthatóbb így, amikor sok ablak van egymáson.
  • Ferrer
    #8
    Nem engem kérdeztél, de én pl. a peeket (élőkép az alkalmazásokról, amikor odaviszed az egeret a tálcán) elég hasznosnak találtam. Voltak más funkciók, amiket az aero újdonságaiként mutattak be ugyan, de én tudtam használni win 7 starterrel is aero nélkül, pl. ablak tetőhöz húzása teljes mérethez, szélekre húzás osztott képernyőért, mindkettő nagyon hasznos.
  • formatuq
    #7
    tudnal par peldat mondani, hogy hasznaltad ki?

    Pl en alig vartam hogy classik menu-m legyen win7-nel, es hogy megszabaduljak minden szartol rajta (brutal gepem van)
  • NEXUS6
    #6
    Jól lekopizták a Krómot. Gratula.

    A másik felülettől meg a hideg kiráz, csak mert nem vagyok én hidegburkoló, hogy csempéket izélgessek egész nap.

    Szal minekután a gyik de trendi netbúkokon a W7 gyakorlatilag indulás után azonnal a techalál állapotjába került, úgy döntöttek a redmondi filyúk, hogy visszafogják az erőforrás igényeket. Egy szinten dícséretes.
    De mit csináljon az, aki a letisztult szocreál dizájnnál többre vágyik, mert mondjuk a gépe a gyetvadék netbúkokkal ellentétben GPU-ból nyomja a kezelőfelületet nem egészen 0,00001% erőforrásigénnyel?

    Bár biztos lesz ott valami igényesebb, csak az alapbeállítás lesz ilyen gyépés.
    Mondjuk pont ezért mindenki ezt fogja használni, mert egy testreszabás az átlagjúzer szellemi és fizikai teljesítő képességeinek határait jócskán meghaladja.

  • asysoft
    #5
    Bár kb részletkérdés, hogy néz ki a rendszer, de ez kifejezetten igénytelennek néz ki, mintha egy erősen bétás OS lenne. Nem tudom, miért kellett áttúrniuk, glossy ikonok miatt úgy sem lehet még csak megközelítően sem metrós...
    Van egy olyan érzésem, hogy most ezzel a Win8-cal nagyon melléfogott az MS, Customer Previewtől speciel falra másztam, pedig alapvetően Metro bejön, de PC-re erőltetni nem kéne.
  • sempron07
    #4
    Nekem hiányozni fog az Aero, rengeteg hasznát veszem jelenleg.
    És tényleg nem értem, miért nem maradhat, mert ki is lehetne kapcsolni. (Vagy éppen be... csak nézőpont kérdése :D )
  • kvp
    #3
    Jo ez az uj desktop design, igy nezett ki anno a windows 3.1-es is. Ennel tobb grafikus design nem is nagyon kell egy operacios rendszerbe. Mondjuk a ribbon-ok repulogep pilotafulke hatasu bonyolultsagat valamivel egyszerubbe is tehetnek, de a tobbi komponens eleg tiszta kepet mutat.

    Ezzel szemben szerintem a metro valami hihetetlenul ronda, de valoszinuleg sok embernek fog tetszeni. Ez a kettos gui elrendezes (normal/profi) meg a geos idejeben volt divatban, de most visszajohet. Sok embernek megkonnyiti a gep hasznalatat ha csak egy feladat (task) van a kepernyon, lehetoleg minel kevesebb valasztasi lehetoseggel.
  • DjDano
    #2
    Önmagában az Aero nem nagy érvágás, de arra sem látok épeszű magyarázatot, hogy miért száműzik... Akárhogy nézem ez visszafejlődés.
  • Zoli007
    #1
    És igen, Win7 az új XP.