97
  • socheater
    #57
    Az átlátszóság pont jó volt, mert sosem bírtam a fehéren rikító felületeket. Egyszerűen vakít... (kék szem) Ez a menürendszer meg, mint az újabb Officeokban... (Azt hiszem Office 2007 óta) Ennél még a win95 is innovatívabb volt...

    Hova akarják már egyszerűsíteni? A korábbi menürendszerek évtizedeken keresztül bizonyítottak. Kíváncsi leszek, eddig meddig maradnak fenn... Nem elég hogy sokszor rendezetlenebbek, átláthatatlanabbak, de még több helyet is foglalnak a képernyőn. Őrület... :)
  • SirAlo
    #56
    igen csak ha nincs start menu akkor a helyen lessz egy Kereso gomb vagy hasonlo? mert ha az sincs akkor a keresot se tudod konnyen elohozni
  • Zoliz
    #55
    Fenébe a mobilszolgáltatókkal -> Ők szedik be a lóvét tőlünk a semmiért, a magas percdíjakért és emiatt ők diktálnak a Microsoftnak is az ócska "okostelefon"jaikkal.
  • rDAVE
    #54
    XP->Vista->7->8->9
    Szóval várom már a Win9-et és addig marad a Win7. :D
  • Kovász
    #53
    Sztem a Start menü elhagyása nem gáz: amióta van Vista, azóta csak arra használom, h megnyissam a keresőt, ami pár karakter begépelése után már adja is, amit keresek - függetlenül attól, h a program nevét írom-e be, vagy csak úgy nagyjából tudom, h mit akarok, mert ilyenkor minden kapcsolódó feladatod kidob a találatoknál.
    Viszont ez a felület gáz. Kb. olyan fapados, mint a win95. Akinek az kellett, az eddig is vissza tudott váltani az aeróról/xp témáról, viszont most muszáj lesz ezt a fost használni (vagy a csempéket, de azt inkább hagyjuk)
  • bcrics
    #52
    Érezd az iróniát.
  • Balumann
    #51
    tényleg :/
  • wolfking
    #50
    A facebook-ért nem fogok gépet indítani. Használom az FB-t, de nem ez a fontos alkalmazás, arra jó egy mobiltelefon is.
  • bcrics
    #49
    Én épp a Napokban raktam Újra az asztali masinát, és vhogy így néz ki a felület:
    Link
    Vhogy ennél több nem is kell Általános felhasználásra, bejáratott gördülékeny és lehet Facebookozni azt annyi.
    A nagy fehér háttér meg majd kifolyasztja szép szemünk világát.
  • SaGa
    #48
    Pedig de. Állítsd át a W7-edet az Aero témákról a "kontrasztos témák" bármelyikére és már meg is szűnik minden ilyen funkció.
  • vision5
    #47
    Hehe, a Total Commandert kéne alapértelmezett fájlkezelőnek berakni már régóta :-)
  • Zombee
    #46
    Én Windows 7-en is az alapig lecsupaszított felületet használom, a lehető legjobban a Windows 2000-hez hasonlóra állítva. Mit kell ezen unni? Nincs csicsás idegesítő áttetsző effekt, miegymás, jól átlátható az egész. Filmezésnél, játéknál mindegy, milyen, de munka mellett jobb. Mivel géppel dolgozok, nyomi rendszergazda vagyok, és otthon is használom munkára, jó, hogy ezt így be lehet állítani.
    Szerintem ez az új felület más színnel, kis tálcaikonokkal jól használható lesz. A Start menüért kár, a programok része nem érdekel, mindent asztalról illetve Total Commanderből indítok, de a beállítások kényelmesen elérhetők voltak innen, egy ilyet meg kellett volna hagyni.
  • kakamatyi123
    #45
    >de majd meglátjuk... mondta a vak ;)
    :)
    Windows 8 Server Core - ezt keresed:)
    Most a Desktop-rol van szo:)
  • MacropusRufus
    #44
    én értem ezt a fogyasztás csökkentős dolgot, de akkor egy 5let a csökkentésre:
    full karakteres környezet + opcionális gui. (lásd pl. linux/unix/stb...)
    Aztán akinek mi kell azt használja.
    Pl. egy szerver alkalmazás futtatásához nem feltétlen kell grafikus felület. Sok esetben a Windows semmi mást nem csinál különböző kiszolálgó alkalmazásokat futtat és az esetek 99%-ban még a monitorja is le van lőve. Már ha van, mert lehet vnc keresztűl nyomják a felügyeletét. Ilyen esetben meg elég lenne pl. egy egy windows karakteres 64bites felülettel. Távfelügyelet így is megoldható, viszont a gépteljesítmény nagyrésze nem az op. futtatására megy el.

    de majd meglátjuk... mondta a vak ;)
  • tom..
    #43
    Szerintem nagy kár érte. Szép, letisztult felülete volt az Aeronak, főleg valami minimalista témával. Egy kis szín kell azért a monitorra...
    Ez a teljes fehér mellékvágány eléggé. Lassan már mi lesz a monitorból? Full fényerőn fog a pofánkba világítani a teljesen fehér monitor és csak betűk lesznek rajta? hmm...
  • gkalcso
    #42
    Lesz világos és sötétszürke, mint ahogy a CGA-ban volt? ;)

    Viccet félretéve. Ez a fogyasztás csökkentését ösztönzi majd a kevesebb számolgatás miatt. Az új felület szinezete a nem fehér felület miatt szintén, bár nem az lesz az alapértelmezett.
  • wfefe
    #41
    Majd este teszek fel screeneket, hogy milyen, aztán mindenki döntse el maga, hogy szimpatikus-e neki ;)
  • wraithLord
    #40
    Akkor ezek szerint ugyanúgy ki lehet hagyni, mint a start menüt. Legalábbis amikor éppen nem kell a rendszerrel bíbelődni. Mindenesetre nem hangzik túl bíztatóan.

    -----
    #38 Szefmester

    Szerintem már az OS X is agyon van dizájolva. Pl. miért kellenek egy oprendszerre realisztikus, anyagoknak ható felületek? Engem ezzel, meg pl. az Aero látványos ablakeltüntetési effektjével és átlátszó címsorával az őrületbe lehet kergetni rövid úton.
    A sima szürke, szögletes, mindenféle statikus és dinamikus effekt nélküli gui-t szeretem, ami neutrális hatást kelt az emberben, és hosszú távon sem idegesítő vagy nincs miért megunni. A Windows klasszikus megjelenése ilyesmi... de nem kontrasztos témával... Legalábbis ha nem vagyok gyengénlátó. :D
  • wfefe
    #39
    Az lenne a jó, ha pl lehetne választani win7-es felületet win8 környezetben, akkor gyors lenne a gép, mert eddigi tapasztalataim alapján (1 hét). gyorsabb mint a 7-es, pl RAM igénye kevesebb, a szűz win8 kevesebb helyet foglal mint a 7-es ultimate, de szerintem ez nem összehasonlítható, majd a win8 ultimate vagy azzal egyenértékűnél kiderül. Jó is lehet ez, ha adnak teret az átlag felhasználónak és nem zárják be ebbe a "kockás" rendszerbe. Majd kiderül, ki kell várni.
  • Szefmester
    #38
    Akinek nem tetszik a csicsás kinézet, vagy túl sok neki a lekerekítés, az még szerintem nem látott agyondizájnolt gépet+desktopot. Nem egy olyat láttam már ami a használhatóság rovására ment, és sebességben ugyanaz volt mit az alap aero. Csak éppen semmi sem a logikus helyén volt, hanem ott ahol a dizájn engedte. minden izgett-mozgott és pittyegett. nah az szar volt. Ha az alap aero theme nem tetszik akkor válts klasszikus megjelenésre a kontrasztos témával. Az tuti hasítani fog, és a vga-t sem fogja megenni. De hogy bele fogsz unni az is biztos. :D
  • wfefe
    #37
    Nem kell kavargatni a csempéket, átdob az adott alkalmazásba. Ha az asztalra mész egyből, akkor egy "hagyományos" windows-t kapsz, csak startmenü nélkül, ami roppant bosszantó tud lenni. Elvileg mindent meg lehet találni, csak nem tudod hol keresd az első pár napban. Van amit még utána sem :) Szerintem ez akkora bukta lesz most, mint annó a Vista, aztán újragondolják és kapunk (kiadnak) egy méltó utódot a win7 helyett. Egy win9-et :)
  • wraithLord
    #36
    Én még nem próbáltam a Windows 8-at. De akkor most mi is lesz? Metrocsempéket kell kavarni start menü helyett, és így, ahogy a screenshoton látjuk, fog kinézni az asztal és az ablakok?

    Az egyszerűség nagyon tetszik, az Aero-t amúgy is csak 1-2 napig tudtam elviselni, akkor is csak az újdonsága miatt. Talán ez az új gui miatt nem kell majd leváltanom a Windows 95-ben debütált klasszikus gui-re.

    Viszont a Metro maradhatna okostelókon meg tableteken... Ott hasznos. De itt kicsit vicces, hogy fél képernyőt elfoglaló csempéket nyomkodhatunk kurzorral. :D (ha jól gondolom) Ezért érdemes volt megtanulni az egér használatát (Counter-Strike :D). Az eddigi Windowsokban a kisegítő lehetőségek sem voltak ennyire nagyvonalúak. :D Ráadásul szerintem enyhén szólva ronda is. Egyszóval nem desktop PC-re való. Szerintem.
  • hurkaur
    #35
    bezzeg a binugz!!!!
  • MacropusRufus
    #34
    megelőztél :)
    Pontosan. Most raktam össze a fálj szerveremet otthon.
    Egy nano atx alaplap minden integrálva. A vga-nál gyüt a meglepi: a SuSE10.1-es rendszerem alapból támogatja a vga 3D gyorsítását. Valami szaros intel 950GM van integrálva rá. A compiz olyan szépen fut, hogy öröm nézni! (1280x1024... nekem ennyi elég nem kell nagyobb felbontás, öreg vagyok már ahhoz, hogy erőltessem a szemem :) )
    (a vas nem erős egy Intel Centrino 1.5Ghz, 1GB RAM, ez a gagyi VGA osztott 128MB és egy 1TB HDD)

    Van egy Toshiba Satelitte Pro4600 om 324MB RAM-al amin egy SuSE11.3 fut! Igaz már nem KDE/Gnome hanem csak fvwm felületen, de a célnak megfelel. Próbáltam ráerőltetni a gépre egy Win7-et... felejtős.


  • wfefe
    #33
    Majd elfelejtettem a boot meg a shut down az viszont király :) bott nincs egy perc, a kikapcsolás meg ahogy nyomod a gombot már off, nincs töltögetés stb.. Hiába, azért ez is valami :)
  • wfefe
    #32
    Feletettem a Release Preview verziót, 1 hete keresem az indítópultot...

    "A fejlesztők azt szeretnék, hogy a Windows 8 új kezelőfelülete gyors, modern, világosan áttekinthető és hatékony legyen"

    Ezen is lenne még mit dolgozni, mindent keresni kell, böngészőt hiába állítom be alapértelmezettnek, ha linket küldenek és kinyitom, az explororben nyílik meg nem az alapértelmezett böngészőben... és sorolhatnám a rengeteg hibát... telepítés után 600 MB frissítést tölt le egy még ki sem adott oprendszer??? stb... Pozitívum, hogy megeszi a win 7-es drivereket. Startmenü sehol, minden rendszer funkciót oldalak aloldalának a megnyitásával lehet elérni... kicsit káoszos még így elsőre, aztán majd 2 év múlva meg le sem akarjuk szedni a gépről...
  • MacropusRufus
    #31
    te lamer te. Hallgattál volna....

  • Balumann
    #30
    Persze, megy... csak aztán úgy belassul tőle az egész, hogy alig lehet kikapcsolni (tapasztalat) :D
    Mennyit szoptam én azzal, hogy azt a compizt beállítsam úgy, hogy normálisan menjen gyengébb gépeken (többek között a netbookomon is). Debian alatt még úgyahogy összejött - bár gyorsabb volt az nélkül sajnos, Ubuntu alatt teljesen esélytelen akármelyik verzióval.
    Tudom, biztos én vagyok a hülye, meg windows fanatikus, bár elég sok embertől hallottam hasonló tapasztalatokat... :D
  • culas25hc
    #29
    nekem a win7 egy az egyben bejön. ha egész nap gépen dolgozok akkor jobb egy dizájnos felületet bámulni mint szürke kockákat. persze az aero kikapcsolhatósága alapból jó lenne.
  • sanyicks
    #28
    érdekes egyébként, hogy linuxon az aeronál 10x jobban szénnéeffektezett felület, valahogy megy egy 10 éves gépen is...
  • senki687
    #27
    He-he, nagyon vicces, hogy egy Radeon HD 6950-es videokártya tulajdonosa nem érti, hogy miért nem kedvelik a "nyomi rendszergazdák" egy inteles, alaplapra integrált videokáryával az Aero felüleletet. Mert nincs mindenkinek 100 ezer forintja videokártyára, és a rendszergazdák sokat használják a gépüket, így ha a felület válaszára kellene állandóan várakozniuk, akkor hamar agyvérzést kapnának.
  • Crane
    #26
    Szerintem teljesen jó irány. Engem pl. mindig is idegesített az agyon csicsázott ablakkeret. Aki minden nap aktívan dolgozik számítógépen az nagyon gyorsan rájön, hogy ezek a csicsák mennyi hasznos felületet vesznek el, és pl. a félig áttetsző alakfejlécek egy idő után mennyire zavaróan összemossák az összképet.
    Persze ízlések és pofonok.
    Mindazonáltal tuti készülnek majd kiegészítő szoftverek a "perverz" felhasználóknak, akik lekerekítés, meg árnyék, meg átlátszóság, meg zselésítés fetisiszták. :D :D
  • IhiXO
    #25
    Nagyon remélem, hogy ez csak a design újratervezése lesz és nem az Aero funkcióinak elvesztését jelenit, mert az több területen is jelentős visszalépés lenne. Ez meg az utóbbi néhány Windows alapján nem mondható el. Monjuk a Win8 nagyon úttörő akar lenni, szóval mégis elképzelhető.

    A kinézet meg nem is fontos, ezer számra lesznek témák, amikkel mindenki olyat csinál, amilyet szeretne.
  • donceleger
    #24
    Eddig sem voltam hasra esve a Win8-tól, felület, böngésző korlátozás, most meg az Aero!
    Felejtős! Egyre jobban!
  • Zombee
    #23
    Miért nyomik, te agyhalott? Miért fáj az neked, ha a rendszergazdád a régi Win98/2000-re hasonlító témát használja WinXP/Vista/7/2003/2008 alatt?
    Egyszerű, letisztult, igényes.
  • WoodrowWilson
    #22
    Egyre kevésbé szimpatikus ez a Win8. Az addig oké, hogy a sok netbook meg gyenge notebook miatt ne legyen alapértelmezett az aero, de mért nem lehet legalább bekapcsolhatóvá tenni? A pro verzióban meg akár default is lehetne, az úgyse megy netbookra.
  • macleod2005
    #21
    Sehogy, a Samsung csak egy hasonló, alakú eszközt dobott a piacra, és meg is szívatták...

    Engem csak az az 1 zavar, hogy kipróbáltam a cp-t, és tetszik, viszont az alapján nem tudom eldönteni, hogy kell-e, ha kész lesz, mert sok mindenben el fog térni ezek szerint. Ez még nem lenne baj, de az rp-be már beletehetnék, hogy na nézd paraszt ilyen lesz.
  • hdo
    #20
    Gondolkozni eddig se kellett, most ha az intézőablakoknál maradunk, az egyetlen feltétel a billentyűkombinációk ismerete, és totálisan feleslegessé válik az az ótvar sáv ami elfoglalja egy widescreen monitor jelentős százalékát.
  • MsUser
    #19
    Jó húzás hogy nem lesz erőforrás igényes, mint a VISTA. Ha a gép használhatósága és kompatibilitása fontos akkor ez jó út, a stabilitását is reméljük növelik ezzel. A design csicsa maradjon meg az APLE-nak arra a pár vasra könnyebb az OSX-et rászabni.
  • Lack
    #18
    Azért van ez,, hogy a sok táblás-mobilos papucsállatka is boldoguljon vele. Tisztelet a kivételnek.