97
  • Balumann
    #97
    Nem, érintőképernyőről itt csak te beszélsz, ő (illetve mi) meg pont arról, amikor ez nincs.
  • kakamatyi123
    #96
    >Ne zavarjon, hogy mi most pont nem az érintőképernyős esetről beszélünk... :D
    >(de azért köszönjük az okosítást).
    Nem zavar:)

    >Hogy mi?:) Metro célja a Start menü leváltása, nem az asztalé.
    >Az asztal marad ugyanaz, mint eddig.

    Szerinted o az erintokepernyorol beszel? szerintem azt se tudja, mi az:)
  • lordofchaos
    #95
    Azért én nem nevezném a köznapi értelemben vett ablakozó rendszernek azt, ami Androidon van. Ha az Activity rendszerre gondolsz mint ablakozó rendszer, akkor végülis majdnem minden mobil operációs rendszerben (iOS, Windows Phone) ablakozó rendszer van, ennyiből nem különbözik egyik sem az Androidtól. Nem ezért igényel nagyobb teljesítményű vasat az Android (ha igényel) a többi mobil oprendszerhez képest, hanem azért, mert virtuális gépen (Dalvik) fut szinte minden.
  • Balumann
    #94
    Ne zavarjon, hogy mi most pont nem az érintőképernyős esetről beszélünk... :D (de azért köszönjük az okosítást).
  • kakamatyi123
    #93
    >Hogy mi?:) Metro célja a Start menü leváltása, nem az asztalé. Az asztal marad >ugyanaz, mint eddig.
    Egyszeru vagy, mint a barlangrajz:)

    A Metro celja, a Desktop levaltasa TOUCHSCREEN-en...
    Mivel TOUCHSCREEN-en a Desktop es az arra keszult alkalmazasok hasznalhatalanok bill. es eger nelkul...

    Mit nem lehet ezen felfogni...???

    Es hagyjuk mar a bus picsaba azt a szerencsetlen start menut...
    Itt mindenki abba szerelmes???:)

  • MerlinW
    #92
    Hogy mi?:) Metro célja a Start menü leváltása, nem az asztalé. Az asztal marad ugyanaz, mint eddig.
  • kvp
    #91
    Apple ios alatt csak 1 alkalmazas futhat, a tobbit leallitjak. Ezt utolag egeszitettek ki azzal, hogy a hatterbe kerulo programok egy bonyolult api-n keresztul azert elhetnek tovabb (hogy pl. a zenelejatszas ne alljon le ha valaki bongeszni kezd). Ezt az api-t a skype kedveert nyitottak ki a kulso fejlesztok elott.

    Metro eseten ugyanezt az utat szeretne bejarni a microsoft. Tehat vegul valoszinuleg lesz lehetoseg a hatterben tovabb futtatni egy metro-s alkamazast is.

    Ezzel szemben android alatt a programok bezarhatoak ha a hatterbe kerulnek, kiveve ha egy program direkt keri, hogy o nem szeretne ha bezarnak. Tipikusan ilyen a zenelejatszo es a skype is. Az andoid egyebkent teljes ablakozo rendszerrel rendelkezik, csak telefonokon (es sok tablet-en) alapbol minden ablak teljes kepernyos, de a programok keszitoinek fel kell keszulniuk az ablakozott mukodesre. Ezert is letezik android-hoz ablakozorendszer, ami normal desktop ablakokban futtatja az android-os alkalmazasokat. Ez az alkalmazasokat altalaban nem zavarja. Az android megoldasanak egyetlen hatranya, hogy a desktop-os ablakozorendszer es a teljes linux kernel sajnos desktop-os teljesitmenyt igenyel a mobil keszulekektol is. Cserebe erosebb (desktop) hardveren is jol mukodik a rendszer. A regi linux-os programokat amik x-et igenyelnek pedig ugyanugy el lehet inditani programkent ahogy win8 eseten programkent elindithato a regi desktop, csak android eseten gdi-s desktop helyett egy linux-os x-es desktop-ot kell futtatni. Egyebkent ha van wine is a gepen (telefonon), akkor egy hagyomanyos windows-os programot el lehet inditani x-es linux-os programkornyezetben, amit az android alatt futo x szerver kepes megjeleniteni. Igy lehet pl. microsoft office-t futtatni egy telefonon. Az alternativa egy dosbox vagy qemu felrakasa es egy komplett windows felinstallalasa egy virtualis gep ala. (a win98 egesz jol megy mar egy 1 ghz-es telefonon is)
  • Swarczi
    #90
    Most lehet hogy én vagyok a hülye ,de elvileg nem ugyanaz a metro felület lesz pc-n is mint tableten? Ha lemaradtam volna a bejelentésről, miszerint két különböző win8 lesz, akkor szóljatok rám...
  • kakamatyi123
    #89
    >A másik meg, lehet h én szűrtem le rosszul, de elvileg egyszerre csak egy futó >alkalmazásunk lesz, a többi hibernálva lesz.

    Az egyszerre 2 futo alkalmazas csak a Metrosokra vonatkozik, a desktopon futokra nyilvan nem...

  • Swarczi
    #88
    Ööö én egy fűsulis Microsoftos prezentációból azt szűrtem le, hogy ezek a csempé kb. a start menüt fogják helyettesíteni. Mégis ki a fene bogarászik a start menüben fél percnél tovább?? A másik meg, lehet h én szűrtem le rosszul, de elvileg egyszerre csak egy futó alkalmazásunk lesz, a többi hibernálva lesz. Ezt úgy mégis hogy gondolták? Éppen tömörítek egy videót, és mondjuk közben böngészek az úgy már nem megy? Nekem ez az egész win8 kinézetestül, architektúrástúl bűzlik.
  • WoodrowWilson
    #87
    Na, ez már valóban jobban tetszik, de még mindig nem váltanám le rá az asztalt.
  • Balumann
    #86
    Most rákerestem, egyelőre tényleg 6 sor a maximum (1-6 -ig lehet állítani) nagyobb felbontásnál is, hát ezt azért tényleg remélem én is, hogy módosítani fogják.
  • Balumann
    #85
    Miből gondolod, hogy nem lehet például átméretezni a csempéket (több féjen egy képernyőre)? Elég nagy hiba lenne, miután vannak páran akik hdtv-n használják (pl. én is), és nincs szükség olyan nagy ikonokra.
    Például ezen a képen is mintha több ikon lenne 10-nél...

    Ráadásul könnyen lehet oldalra navigálni, és mivel szépen megjelenik a képe is, gyorsan meg lehet találni mindent rajta. Át lehet rendezni igény szerint, szélességét is lehet két állapot között változtatni.

    Az IE szerintem nem ebbe bukott bele, azt egyszerűen nem fejlesztették, még most is gagyi a többihez képest (nem csak kinézetbe, használhatóság, funkciók terén is).
  • kakamatyi123
    #84
    >Elmondom én szívesen, nem használtam egy percig sem
    Ja, akkor mar ertem a valos, megelt tapasztalatokban gyokerezo HITELES velemenyed...

    >Ja, csak start menü helyett a metróra kényszerít rá.
    Jahogy ezen hisztizel:)
    Az alkalmazasok elinditasara a UI egyetlen funkcioja... lol:)
    Azert ennyira nem nagy szam az a start menu, hogy ennyire szerelmes legyel bele:)

    >"Arra meg magasról szarnak szerintem, hogy ez kinek tetszik meg kinek nem"
    >Hát igen, ebbe az elgondolásba már többször bukott bele a MS, lásd IE.
    Time will tell...
  • WoodrowWilson
    #83
    Elmondom én szívesen, nem használtam egy percig sem. Ettől függetlenül az a véleményem róla, hogy 10 db csempe egy monitoron nem épp hatékony felület. De igazad van, ki fogom próbálni, ha kiadják a véglegest, viszont sok jót nem várok tőle.

    "Arra meg magasról szarnak szerintem, hogy ez kinek tetszik meg kinek nem"

    Hát igen, ebbe az elgondolásba már többször bukott bele a MS, lásd IE.
  • Balumann
    #82
    Mellesleg, a gyakorlott felhasználók a start menüt eddig is arra használták kb., hogy keresőbe beírták az első néhány betűjét, amit indítani szeretnének... meg esetleg vezérlőpult meg ilyesmik megnyitására. Aki meg ott a listából keresgélte ki azt amit el szeretne indítani, az emg pláne örülni fog végre egy használhatóbb felületnek, ahol hamarabb megtalálja a cuccokat.
  • Balumann
    #81
    Azért azt meg se merem kérdezni, hogy hány napig használtad (többiek is, akik fikázzák), hogy így beszéltek róla, hogy nem akartok "szarakodni" vele.
    Nem valószínű, hogy opcionálissá fogják tenni (vissza lehetne kapcsolni a régi startmenüt). Nem véletlenül erőltetik.
    Teljesen jól használható egérrel és érintőképernyőn is, jól átláható, gyors, új szolgáltatásokat is nyújt, stb..
    Arra meg magasról szarnak szerintem, hogy ez kinek tetszik meg kinek nem, nem hiszem, hogy az lett volna az elsődleges szempont.

    Pár év és tök normális lesz, hogy azt használjátok, most persze kell a divatfikázás :D
  • WoodrowWilson
    #80
    Ja, csak start menü helyett a metróra kényszerít rá.
  • kakamatyi123
    #79
    > METRÓ, de nekem a 24 colos monitoron ne KELLJEN szarakodni a csempékkel.
    Ki mondta, hogy KELL, BAZDMEG!!!
    Ha nem akarod nem hasznalod:)
    Ha trollkodni akarsz, trollkodja, hulyeur:)
  • A1274815
    #78
    Nem bízom a 3rd party megoldásokba. Ammenyiben a véglegesbe berakják rendbe van, ha nem akkor viszont nem kérek belöle és TOUCHSCREEN-t sem fogok venni mer ad. 1 mindennapos használatra asztali környezetben felesleges a metró kedvéért nem fogok rászokni és ad. 2 Win8 kedvéért meg nem fogok venni.
  • WoodrowWilson
    #77
    Szarok a TACCSSZKRÍNRE. Gondolom AZÉRT még jóval több asztali és noti VAN forgalomban, MINT tábla. Lehet, HOGY egy kis táblán tökéletes a METRÓ, de nekem a 24 colos monitoron ne KELLJEN szarakodni a csempékkel. NEHÉZ lett volna belerakni alapból EGY win7 kinézetet?
  • kakamatyi123
    #76
    >Majd ha engedik bekapcsolni a nem metrós Start Menűt akkor majd, nem fogok a >Metró miatt pattogni.
    Mar vagy 100-an elmondtak, hogy van ra 3rd party megoldas, de meg az is lehet, hogy a veglegesbe is visszateszik... Szerintem hivd fel Balmert, hogy tegye mar vissza a kedvedert:)

    >Asszem' marad nállam a Vista/Win7 duó.
    Nyilvan nincs TOUCHSCREEN-ed:)
  • A1274815
    #75
    "A sok hozzaszolonak, aki fikazza desktopon a Metrot, elarulom, hogy a Metrot TOUCHSCREENRE terveztek!!!

    Ha desktopon nem akarod, nem hasznalod, ennyi..."

    Majd ha engedik bekapcsolni a nem metrós Start Menűt akkor majd, nem fogok a Metró miatt pattogni.

    Asszem' marad nállam a Vista/Win7 duó.
  • kakamatyi123
    #74
    Ja, es meg egy erv a TOUCHSCREEN mellett...

    Valoszinuleg ha Word-ben dolgozol, nem fogsz a TOUCHSCREEN-hez nyulni...

    De vannak olyan alkalmazasok, amire kifejezetten valo a TOUCHSCREEN es egyre tobb es tobb lesz beloluk, es sokkal elvezetesebb felhasznalo elmenyt nyujtanak, pl. Angry Birds...
    De uzleti alkalmazasbol is lesz jopar ilyen...

    Szoval nem arrol van szo, hogy a TOUCH-os vezerles felvaltja majd az egeret, DE lesznek olyan alaklmazasok, amikhez sokkal jobban passzol...
    es miket ma meg nem tudtok elkepzelni a multban ragadt, begyepesedett agyatokkal:) tisztelet a kivetelnek:)

    Es pont errol szol a Windows8, a valtozasrol es a ket vezerlo felulet egymas MELLETT valo letezeserol...



  • kakamatyi123
    #73
    A sok hozzaszolonak, aki fikazza desktopon a Metrot, elarulom, hogy a Metrot TOUCHSCREENRE terveztek!!!

    Ha desktopon nem akarod, nem hasznalod, ennyi...
    Ha akarod es van touchscreen-ed, akkor hasznalod...
    Rajtad all, az MS nem kenyszerit semmire...

    Mit nem lehet ezen megerteni???

    Linuxon mit hasznalsz TOCHSCREENNEL?
    Esetleg Androidot porkolsz a PC-re... Mert azt is TOUCHSCREEN-re terveztek...

    A Metrot nem kell vonzobba tenni, mert a regi desktop TOUCHSCREEN-en nem alternativa...

    A butitas szerintem inkabb az eroforras csokkentes es akkuido novelem miatt tortenik...

    Es igen, megjosolom, hogy az osszes desktop OS, a Linuxok es a MacOS is ezt az utat fogja bejarni.... tamogajak majd valahogy a TOUCHSCREEN-es vezerlest...
    De ehez az alakalmazasokat is UJRA KELL TERVEZNI...

    Es itt jon be a WinRt...



  • sola
    #72
    Szerintem az Aero-t csak azért butítják és rondítják le, hogy a Metro felületet vonzóbbá tegyék. Óriási baromság, hogy a Microsoft a Metro-t erőlteti ez a felület egyszerűen nem való az asztali géphez, amin egeret és billentyűzetet használsz. Ez egy telefonra és egy tablet-re okés, egy desktop-ra pedig egyáltalán nem és teljesen értelmetlen erőltetni.

    Szerintem amúgy is nagyon gáz lesz a Metro-t és a desktop-ot együtt használni egy normál asztali gépen. Oda az emberek java részének csak a desktop kellene, amit szépen használ az egérrel és a billentyűzettel.

    Most lesz egy ronda desktop és egy használhatatlan Metro a Windows-ban.

    Ennél még a Linux-ok is vonzóbb grafikus felületet adnak, reméljük ebbe a sületlen irányba nem jut esze senkinek fejleszteni a Linux-os táborban. mondjuk a Linux-on legalább szabadság van, ha valaki neked nem tetsző irányba fejleszt (lásd Unity), szó nélkül felraksz egy másik desktop környezetet és éled világod.

    Na nem baj, ha bukik a Win8 egy hatalmasat ezzel a Frankenstein-el, akkor legalább több MacOS és Linux felhasználó lesz és szépen elkezd leépülni a Windows monopóliuma.
  • kvp
    #71
    En anno eloszor rendes gui-t c64-en lattam, geos alatt. Aztan amigaos, sgi irix, windows, os2. Alapvetoen mindegyikben ugyanugy nezett ki a file-kezelo es az ablakozas. A mostani 'uj' windows desktop is ugyanugy nez ki. Szerintem ez teljesen hasznalhato, mivel egy ablakkeret egyetlen funkcioja, hogy meg lehessen fogni valahol az atmeretezeshez. Amennyiben ezt a funkciot egy kis negyszogre teszik az egyik sarokban (tipikusan jobb also), akkor egy 1 pixeles vonal is eleg. Szinezni meg annyira kell, amennyire az 1 pixeles fekete vonalakat szokas. A fejlec is hasonlo, az ablak mozgatasaert es azonositasaert felel. Ezt csikot a beos eseten anno levettek a leheto legkisebbre, hogy ne foglaljon helyet. Ugyanitt talalhatoak az ablak kezelo gombok is (bezaras es tarsai), amiknek design-ban eleg egy sima egyszinu ikon, csak kontrasztos legyen. (pl. piros alapon fekete vagy feher x) A microsoft rajott, hogy a hasznalatot az egyszeru feluletek tudjak meggyorsitani, tovabba hosszu tavon zavaro a sok disz.

    Egyebkent en bongeszoben mar sok-sok eve operat hasznalok, de meg mindig a windows 3.1-es elrendezessel (fejlec, menu sor, ikon sor (gombok es link-ek vegyesen), ablak fejlec (gombok, ikonok es url sor), ablak, legalul pedig a tab-ok sora kozvetlenul a taskbar (startmenu) folott. Ez kb. igy nezett ki az elso publikus verzioban is es azota is a classic skin-t hasznalom. Es szukseg eseten balrol bejonnek egy fuggoleges csikban tab-okban a konyvjelzok, a history, a letoltesek, stb.) Az uj windows user interface kb. ezt koveti, csak jobbrol jonnek be csikban az extra funkciok, mig android eseten alulrol vagy felulrol. Semmi ujat nem talaltak fel, csak rajottek, hogy a regi windows 3.1-es gui sokmindenben hasznalhatobb volt mint a mostaniak.
  • MerlinW
    #70
    Nem a hardveres támogatást dobják ki, csak az Aero-t mint stílust/theme/skin-t. Sokan azt hiszik, hogy az Aero = hardveres támogatás. Nem. Csak egy GUI téma. Lesz helyette más. Ennyi.

    A csempékkel kapcsolatban pedig, minden ugyanaz lesz mint volt. Annyi lesz a különbség, hogy a "Start menüvel" (metro) fog indulni a rendszer, illetve, hogy a start menüt felváltja. A start menüt az emberek nagy része max keresésre használta eddig is, az a funkció pedig sokkal jobb a metro-ban. Ezt leszámítva, ott a desktop csempe, rábökünk és minden ugyanaz, mint volt. Gyakorlatilag egyetlen egyszer kell látnunk a metro-t, a windows indításakor.
    A másik, hogy már most kismillió Start menü app van, a finnyásoknak.

    Teljesen természetes, hogy az ember fintorog az újra, a változások általában ezt a reakciókat idézik elő. Ez normális.
    Használni kell pár napig (nem a CP-t, hanem valamelyik végleges kiadást), és hozzászoksz, észre sem veszed. Szóval annyira nem vészes a helyzet. Főleg, ha számba vesszük azt, hogy számtalan dologban fejlődött a rendszert. Számtalan dologban, amiről egy szó sem esik a metro-s sírás-rívás elnyomása alatt.
  • mad mind
    #69
    Én is nyomi rendszergazda vagyok, mégse zavar az aero felület csicsája.
  • slickboy
    #68
    Ez egyre gázabb...desktopon kényelmetlen a Metro felület. Evvan.
    Eddig azt pofázták, hogy Aero mennyivel innovatívabb, az átlátszó ablakkeretek könnyítik a munkát, mert nem vonják el a figyelmet az ablak tartalmáról, illetve ha több ablak van egymáson, akkor is jobban áttekinthető (ekkor az ablakok kis árnyékot vetnek az alattuk levőre, ezáltal kissé térhatásúbb az egész látvány), ez így is van. Még olyat is akartak, hogy a napszaktól függően másképp csillogjon az ablakkeret, mint amikor a napfény másmilyen szögből esik az üvegfelületre, ahogy a nap előrehalad az égen. Ezt aztán végül kihagyták.
    Lehet szidni, de az Aero ötletes meg egyedi stílusú volt, utána mindenki ilyen témákat meg skineket fejlesztett, divatba jött az "üveghatás" meg áttetszőség.
    Erre most az egészet kidobják, mert most épp szerintük felesleges az árnyék, sok szín, redukálás, minimalizmus a vezérelv.
    Rühellem ezt a következetlenséget. Kezd olyan érzésem lenni, hogy nagyot akartak innoválni ezzel a Metro felülettel, de egy idő után rettenetes idegesítő a sok monokróm színű csempét bámulni. Semmilyen textúra, semmilyen árnyék, semmilyen anyagszerűség, csak steril, anyagtalan szintetikus szín.
    Ennél még az XP Luna felülete is szebb. :(
  • stain
    #67
    Eh... nekem eddig bejöttek a windows UI újításai, de ettől aggódom. Pl. elég sokat használok párhuzamos 2008 szervert és 2008 R2-t. Az R2-ben, ami a win7 felületét használja határozottan kevesebbet kell kattintani, ami a tálcán rögzíthető ikonoknak köszönhető, stb... Bár az office-ban vadászni kell a funkciókra a szalagon, de ha egyszer belejössz, akkor szerintem sokkal egyszerűbb, mint a menüzés. Viszont ez a debil hozzállás, hogy a mütyür tapicskolós telefonokra ugyanolyan felület kell, mint a 30 colos monitoromra, az kissé bizarr.
  • CybeRick
    #66

    Ennyi XD
  • Inquisitor
    #65
    Az Aero az a felület design megnevezése lenne? Húúú, én hülye meg azt hittem a konkurensekhez képest évtizedes késéssel bevezetett hardveres desktop, ablak és felület kezelés neve. Amit sok jól művelt ki is kapcsolt, mert mennyivel jobb ha a gép izomból próbál ablakokat pakolni ...

    Wraithlord - Az XP az SP2-ig egy kalap szar volt konkrétan.
  • wraithLord
    #64
    Azért mondtam, hogy "talán". Eddig nem hallottam még jót a Millennium Editionről. :D Illetve apámnak tetszett anno..., de nem neki kellett 2 hetente szarakodni vele, vagy újratelepíteni (hanem nekem... :D)
  • liberty2
    #63
    Nana, a milleneumot a védelmembe kell vegyem. :)
    Én nagyon szerettem és sokáig használtam. A legjobban a Plug'n Play, vagy ahogyan akkor hívták a Plug'n Pray funkció tetszett a legjobban. Gond nélkül kezelt nekem mindent.

    Aztán persze a Win2000-et nem akartam elereszteni, csak rettentően nehezen. Azt hiszem egy egész évet vártam vele, de a kisgépen még mindig az fut és egyszerűen imádom. :) De lehet lecserélem egy Milleneumra. :D
  • wraithLord
    #62
    Az, hogy amikor megjelent, nem volt valami jó. De a service packokkal már kb. ugyanolyan jó és megbízható, mint a 7. Viszont semmi nem mossa róla le, hogy az elején szar volt... és aki még életében nem látta, az is ezt terjeszti...
    Ha jól emlékszem, az XP sem volt a topon a megjelenésekor... :D

    Egyik Windows sem volt szar, legfeljebb a megjelenéskor. Kivéve talán a Milleniumot.
  • Balumann
    #61
    Meg van egy kis sáv, amire azért ki lehet pakolni cuccokat igény szerint.
    Én így használom...
  • Balumann
    #60
    Nem értem mi bajotok az officeos szalagsávval, kettőt rákattintasz és el is tűnik automatikusan (tabra kattintva előjön, amint rákattintasz valamire ismét elrejti). Ismét kettőt rákattintva ottmarad. Amikor szöveget szerkesztesz nincs útban, és ugyanannyi kattintással éred el kb. bármelyik opciót, mint a menüben.
    Ha meg sokat van rá szükséged éppen (pl. éppen a stílusokat módosítod, vagy bármi), akkor meg duplaklikk és ottmarad, tapasztalatom az hogy elég jól vannak csoportosítva is a dolgok, könnyen meg lehet találni mindent (a gyakrabban használtak pl. nagy méretű gombok + kép is ott van, könnyű megtalálni).
    Szerintem csak előnye van a korábbi megoldásokhoz képest, nagyon jól használható, nem véletlenül "erőltetik".

    Ha ugyanígy lesz a fájlkezelőnél is (elrejthető a tabokig), teljesen jó lesz szerintem.
  • Jonah
    #59
    Ahogy én elnézem ez ugyanolyan rakás fosh lesz mint az office 2007 menüje. Meglehet ugyan szokni, 4096x6144-es felbontásban tényleg relatíve keveset fog el a hasznos munkafelületből. Én a gépen dolgozom, és tojok magasról arra, hogy a microsoft mit akar eladni. A win7 a Vista után még tetszetős, de ez... akkor inkább linux. Vagy marad a Vista, ami erőforrás igénye ellenére elég használható - igazából nem értem, hogy az embereknek mi a baja vele.
  • socheater
    #58
    eddig = ezek