4614
DayZ - Zombie apocalypse online FFA permadeath survival (Arma II mod)


DayZ WIKI



\" target=\"_blank\">DayZ kezelési videó guideok



DayZ térkép 1  |   DayZ térkép 2



Helikopter roncsok térképe



DayZ Teamspeak szerver: 80.249.163.55:1111

  • Susarc
    #2773
    ez a srác nagyon jó arc! láttam már pár videóját!
  • Maróth
    #2772
    Nekünk mikor lesz Taviana?????? :D
  • Fabio Capello
    #2771


    15:15-től érdemes nézni, Frankie, az egyszemélyes hadsereg! :D
  • Laza
    #2770
    Gondolom ha kiveszik a loot táblából, akkor nem lesz az seholsem :)
    A helironcsoknál annyi a változás, hogy csak ott lesz US fegyver.
  • gvarga12
    #2769
    de a helironcsokban nem maradt ?
  • Laza
    #2768
    Ott van:
    * [REMOVED] AS50 From Loot Table
  • Cimbi
    #2767
    Még az as50-t vegyek ki es nekem tokeletes.:D
  • Laza
    #2766
    Vannak benne jó ötletek ... meg nem annyira jók is.

    Az, hogy végre van sokféle ruha, nagyszerű. Nem is étettem eddig miért csak 1-2 féle volt benne.
    A fegyveres dolog is érthető, bár így meg a 2 crashsite/szerver restart kevésnek tűnik (mennyi van normál esetben?)
    Bár sohasem találtam még NVG-t, de azt miért szedi ki? Éjszaka így is szopás játszani.

    Ez sem tökéletes, csak más :D
  • gvarga12
    #2765
    vagy esetleg a szolgaltato felteszi <- tovabb almodik :)
  • Laza
    #2764
    "Nekem is van egy 12 éves fiam: gond nélkül "beépült" és alkalmazkodott két olyan online közösséghez is, amelyeknek én is tagja voltam/vagyok, és az átlagéletkor 20-30 között van."

    Előny, ha a gyerek korán mutál és nem cingár takonyleső kisegér hangja van még 14 évesen is :D
  • Laza
    #2763
    Váá, tegnap is nyomta a hülyeségeit. Elég nehezen értette meg, hogy a chatre írjon :D
  • Fabio Capello
    #2762
    Egyrészt még semelyikre, mert még nincsenek szerverfájlok kiadva, másrészt, ha jól sejtem VDS-ekre, olyan szerverekre, ami felett a tulajdonosának teljes befolyása van.
  • Maróth
    #2761
    Na látod! Mi is rendesen viselkedtünk volna vele, ha ő is normálisan viselkedett volna. De nem. És ráadásul nem hogy abbahagyta volna az első szívatásoknál, nem tovább tetőzte a bajt. Én röhögtem a kis srácon, de a többieket már nagyon zavarta. Tegnap is feljött, rinyált egy sort, majd muteoltam. :) És nem, nem lett tovább szívatva.
  • gvarga12
    #2760
    Erdekesen hangzik, de ezt most akkor melyik szerverre lehet instalalni?
  • tutituti
    #2759
    na a community kicsit ráfeküdt a dologra és nekiálltak a saját szájízük szerint átszabni a dayz-t
    Dayz+
  • ToMy_
    #2758
    A fő probléma az, hogy az előzményeket a résztvevőkön kívül nem ismeri senki.
    Ez a videó így önmagában szánalmas azokra nézve, akik készítették és szerepelnek benne.
    Az, hogy magukat értelmesnek tartó emberek ennyire kivetkőzve önmagukból csak a más nyomorúságán való szórakozás élményéért szivatnak egy kisgyereket, arra csak a "szánalmas" a megfelelő kifejezés.
    Az, hogy előtte az a kisgyerek mit csinált, nyilván hozzátartozik a sztorihoz, de arra nem ilyennek kell lenni a reakciónak. Kapásból egy Discovery-n látott majomkolóniáról szóló dokfilm jutott az eszembe, amiben egy csordához csapódott csimpánztinédzser kalandjait mutatták be.
    Azt gondolom, hogy ennek a videónak a készítői/szereplői majd a saját kiskölykükkel remélhetőleg nem így fognak viselkedni, és nem a falhoz ütögetik a fejét a gyereknek, ha az majd harmadszor vagy negyedszer fogja megkérdezni, hogy "apu de ezmiez és ezmiért?..."
    Az is tény, hogy a kiscsákó szülei is megérdemelnének egy kiadós análintrudert rendeltetésszerű használatra, ha ennyi időn keresztül nem képesek ránézni a gyerekre, hogy mit visongat a gép előtt, és kikkel üvöltözik online.
    De szerintem nem ez a megoldás, hanem a normál hangnem alkalmazása, aztán pedig ha nem segít, akkor mute-olni a kölyköt.
    Nekem is van egy 12 éves fiam: gond nélkül "beépült" és alkalmazkodott két olyan online közösséghez is, amelyeknek én is tagja voltam/vagyok, és az átlagéletkor 20-30 között van.
    És ez azért volt, mert azok a közösségek normális hangnemben irányították, hátulról meg kapta az atyai taslikat, ha nem úgy viselkedett...
  • JimKirk
    #2757
  • wardogzombie
    #2756
    Komédiás már csak ilyen ha kérdezi hogy mennyi véred van mondd hogy kevés.
    Az a bug már régóta megvan nem javitják
  • Laza
    #2755
    Na, tegnap Komédiás szívatott egy kicsit ... megyek fel Elektroba a tűzoltóság tornyába, mögöttem a haverom, felérve látom, hogy vazze, egy sniper puska ... milyen jó .... erre elkezdenek pattogni körülöttem a golyók. Gyorsan hasra, kérdezem chaten, hogy ki a tököm lő ... Komédiás meg csak kuncog ... de szerencsére abbahagyta és le tudtunk mászni :)

    Másik, az milyen bug már, hogy ugyanebben a toronyban át lehet mászni a külső falon lévő létrára? A falnál megjelenik a mászás ikon (zöld nyíl), és ha rányomok akkor egyszerűen átmegy a falon és a létra tetején köt ki :)
  • wardogzombie
    #2754
    Értem én hogyne érteném nincs is ezzel semmi gond természetes a reakciód.De erre számítottunk is szóval semmi gond.Kellenek az ilyen emberek is(ezt most jó értelemben vedd)mert hova jutna a világ nélkülük?De azért ne itélj el tulságosan,nyilván a való életben nem ilyenek vagyunk és jusson eszedbe hogy veled se meg sok más playerrel se igy viselkedtünk mint ahogy a videón látod.Azért remélem majd még felnézel hozzánk néha-néha.
  • Susarc
    #2753
    sajnálom,hogy nem értetted meg a lényegét a mondanivalómnak.....
  • Laza
    #2752
    Azt hiszem Peti kérte az automata futás scriptet.

    Le kell tölteni hozzá az AutoHotKey ingyenes script készítő és futtató progit, feltelepíteni (rákérdez, hogy akarod e társítani hozzá a .AHK fájlokat, nyomj igent).

    http://www.autohotkey.com/

    Ha ez megvan, akkor csak szedd le ezt, majd csomagold ki, egy .ahk fájl lesz benne (text alapú, bele tudsz nézni, hogy nincs benne semmi veszélyes), amin nyomj duplaklikket. Ekkor megjelenik az óra mellett egy zöld H betűs ikon (jobb klikk rajta, így tudod leállítani), innentől a játékban a Left CTRL-el elindul az előre menet, újra Left CRTL-el tudod leállítani vagy W-vel (ha W-vel állítod le, akkor 2x CTRL-el indul megint). Ha nem jó a Left CTRL, akkor át tudod írni bármire.

    Arma2_Autorun.zip

    Jó futkorászást :)

    Én netezni szoktam a laptopon, miközben a karim automatikusan fut fel északra irányba állítva :D
  • gvarga12
    #2751
    ja mar elmult csak 2* 3* volt akkor mikor irtam
  • Fabio Capello
    #2750
    Nope.
  • Maróth
    #2749
    :D elég akart az lenni. :D
  • wardogzombie
    #2748
    Még a végén nekem kell felnevelni mert feltévedt a szerverre.Mi vagyok én tanárbácsi?Tanuljon meg játszani vagy kérdezzen de értelmesen és akkor segitek bárkinek mint ahogy azt tettem/tük eddig is.Meg lett kérve hogy hanyagolja a sidechatet látjátok az eredményét.Egyáltalán nem kell sajnálni mert ez csak egy játék aki ennyire komolyan veszi hogy később pont ilyenek miatt ki tudja mi lesz belőle az már most se tiszta.Bannolni meg minek bannoljuk mi nem vonjuk meg a játék jogát senkitől sőt fizetünk egy szervert hogy jöjjenek és játsszanak.Egyébként meg ha jól emlékszem legalábbis mig fent voltam én is még Petit anyázta is pedig akkor még nem is találkozott velünk.Hát ha már kiadtam a pénzt a játékért meg fizetem a szerver díjját had döntsem már el mi legyen a sorsa.Oké hogy 12 éves meg minden de jött föl hozzánk 14 éves is tsre és rohadtul nem lógott ki a sorból tudott kulturáltan játszani meg kommunikálni.Az meg nagyon hidegen hagy kit hogy szopatnak a való életben én oda játszani megyek fel nem pszihológusnak.
  • gvarga12
    #2747
    server locked ?
  • Laza
    #2746
    "leég"

    Még fel is gyújtottad volna?
  • Laza
    #2745
    Nekem is az egyik legjobb barátom egy hasonló srác, a mai napig a legközelibb baráti társaságom tagja (régi koleszos szobatársak).

    Öcsémmel egy szobában voltunk, meg pár srác (öcsém meg a többiek nagy sport 'buzik') és jött ez a kis nyikhaj hülye kis gombafrizurával, aztán mindig próbált ismerkedni, vinnyogott, meg kaját kunyerált (csak apja volt, az is piás) .... aztán 'felkaroltuk', megkedveltük (persze minimális szívatás volt az elején, de csak egy kicsi :)), péknek tanult, mindig hozta a friss kenyeret, kalácsot (azóta pékmester, de már nem a szakmában dolgozik, utoljára a Cora pékségének vezetője volt a szakmában), jött velünk focizni, később szobatársunk lett (üresedés volt, átrakattuk), aztán sportolt, egyre jobban kikupálódott (suli, magánélet, stb), mára teljes értékű felnőtt, feleséggel, saját lakással, melóval, mindennel, most kb 29 éves, a legközelebbi baráti társaság teljes értékű tagja ... sőt, már bőven az öcsém fölé emelkedett :)

    Vannak ilyenek ... viszont nem feltétlen mindenki alkalmas erre, ez a srác akarta a fejlődést, és tett is érte, csak a jót tanulta el :)
  • Fabio Capello
    #2744
    átmenetileg volt hülye, már megy rendesen.
  • Cimbi
    #2743
    Miert vágki a szerver?a battle eye szerint jarmuvet akarok kesziteni de nem is hasznalok jarmuvet:D
  • Susarc
    #2742
    ez teljesen jogos ászrevétel,DE mivel ti vagytok az okosabbak ezért értelmesen el lehet magyarázni 1-2 dolgot az online etikával kapcsoplatban! Én mindig is mentroláltam sőt pesztráltam a fiatalabbakat! VAn egy Wow-os haverom aki kb 15 volt mikor megismertük..ő is kis "hülyegyerek" volt ,de kikupáltuk és nem szétszopattuk! Neki is épp elég szivás volt a családi és iskolai életében ha még EZ CSAK EGY JÁTÉKBAN is vele törlik fel a padlót az nem tett volna jót neki!
    Mostanra 21 évesen van csaja, sportol mint a gép! olyan atléta lett belőle,hogy csodájára járnak a csajok pedig kis girnyó volt! Azt is mi mondtuk neki,hogy ne 0/24 ben gépezzen hanem tessék mozogni szocializálódni! ha már a prosztó szülei szartak a fejére!
    Épp a múlt héten dumázgattam vele,mert nő ügyekben kért tanácsot:D
    Szerintem igy is lehet! És mivel én ezt az életfilozófiát követem az ilyen videókon kurvára nem tudok nevetni!

    Az más kérdés,hogy a szülőknek is kijárna egy bazinagy pofon!
  • Maróth
    #2741
    Amikor a szigeten lelőttétek, akkor már én is sajnáltam. Mondtam is, hogy leég lett volna otthagyni. :)
  • JimKirk
    #2740
    Azert egy 12 eves srac meg van annyira naiv(jolelku), hogy az emberekben meg a jot, a segitokeszeseget keresse. Sajnalom a kissracot.
  • Maróth
    #2739
    Én is ezt mondtam. Nagyon csúnya volt.
  • Maróth
    #2738
    Még valami: a véleményem az, hogy mi még talán finomabbak voltunk vele, mint, ha egy orosz csapattal került volna össze. :)
  • JimKirk
    #2737
    Igazuk van a sracoknak, gecik voltunk.
  • Maróth
    #2736
    Engem is szívattak középsuliban, meg általánosban. De tudod mit: nem hogy gyengített, hanem erősített. Akkor már megtanultam, hogy az élet egyáltalán nem fenékig tejfel és, hogy ahhoz, hogy légy valaki, küzdened kell. Persze, ahogy felnősz, úgy változnak a szabályok és a módszerek, de a lényeg ugyanaz: ha hagyod magad, akkor tönkre tesznek.
  • JimKirk
    #2735
    Szopatunk, tehat vagyunk!
  • Maróth
    #2734
    Engem meg az érdekelne, hogy hol voltak a gyerek szülei? Délután 6-körül jött fel a srác és én olyan fél 12-körül léptem le, de ő még fent volt. Nem hiszem el, hogy nem hallották, ahogy a gyerek végigüvölti ezt az időt. Nem hiszem el, hogy nem tudtak egy rohadt percet rászánni a gyerekre, hogy megnézzék, hogy ugyan miért üvölt ez a gyerek. De semmi ilyen nem történt. Vagy nem voltak otthon, vagy csak jó magasról leszarják, hogy mit csinál a kölyök. Megvették neki az ultra jó gépet, a játékot és onnantól kezdve nem is érdekelte őket.
    A kérdésem a következő: akkor most ki követte el a nagyobb hibát? Mi, amiért utolsó csúszómászók formájában szétszívattuk a srácot? Vagy tán a szülők, mert egyáltalán megengedték a 12 éves fiukat, hogy játsszon egy olyan kaliberű játékkal, mint a DayZ?