4614
DayZ - Zombie apocalypse online FFA permadeath survival (Arma II mod)


DayZ WIKI



\" target=\"_blank\">DayZ kezelési videó guideok



DayZ térkép 1  |   DayZ térkép 2



Helikopter roncsok térképe



DayZ Teamspeak szerver: 80.249.163.55:1111

  • ToMy_
    #3253
    Ja, nemcsak ugyanazon a napon, hanem ugyanazon a helyen is volt.
  • ToMy_
    #3252
    Tele a sátrad, nem fért már bele.

    Hajigáld ki belőle a régebbi/gyengébb cuccokat.
  • ToMy_
    #3251
    Crash site-oknál. Nagyobb esély van a jobb fegyverekre, és több van belőlük (0-14 db / szerver restart), mint military loot-ból (ami csak Balota, NW reptér, Stary Sobor, Krasnostav reptér, meg 1-2 tűzoltó-állomáson van)

    Hátránya, hogy a térképen bárhol lehetnek, tehát vagy nagy szerencse kell, hogy ráakadj, vagy sokat kell menni.
  • csanyigabor
    #3250
    Én is találtam, erre be akartam rakni a sátorba és eltűnt.
  • Susarc
    #3249
    hogyarákba lehet az egyik legritkább fegyóból 3-at is találni ugyanazon a napon? nekem 1 hete van AK-m és az Istennek sem találok semmilyen fegyvert:P
  • ToMy_
    #3248
    Ehehe.

    Tegnap találtam 3 db L85-öt NV/thermal optikával. Kb. fél órával ezután olvasom az admin üzenetét, hogy ki lett véve a loot-táblából, 1 hete van mindenkinek megszabadulni tőle.

    Tegnap sikerült szert tenni egy NVG-re, hosszú ideig tartó sötétben botorkálás után. Erre most meg lehet hogy szükségem sem lesz rá, mert világos lesz esténként is.



    Csak nekem tűnik úgy, mintha kicsit szopatnának az égiek engem?
  • Susarc
    #3247
    esteledik,de nem este 7-8kor mikor a legtöbben játszanák! akinek van ideje az este 23-24 körül meg megkapja az estéjét és mindenki örül....
  • JanáJ
    #3246
    Értem én, hogy szar este, töksötétben. Erre jó ha úgy van beállítva, hogy tolod az időt, de ebben a játékban pont az a jó, hogy változik az időjárás/napszak. Este tök jól lehet lootolni, mert nem látnak a zombók. Teljesen jó mikor beborul és zuhog. Persze én hisztizek mindig hogy ne esen már élőben, meg a játékban is, de ettől még jó ez így.
  • wardogzombie
    #3245
    gamma mellett a brightness-t is huzzátok maxra ma például olyan holdvilág volt hogy az nvg-met el is ajándékoztam a francba.Minthe fényes nappal lett volna.
  • Maróth
    #3244
    Don! A szerver fóruma él már?
  • otisz111
    #3243
    Köszi! Mostanában én is este 9-10 körül tudtam felmenni a szerverre és játszottam éjfélig kb. 9 felé már a gamma sem segített, meg élvezhetetlen volt. Ez így sokkal jobb lesz.
  • Fabio Capello
    #3242
    Valami hivatalos korlátozás azért, hogy ne legyen vele visszaélés (túl sötét van? np, átállítom az időt a haverjaimnak!)

    Minimálisan basztatni lehet, de nem szeretik, ha folyamatosan állítgatva van :)

    Amúgy pedig igazán nincs mit, ha gond van, írjátok, és ha megoldható, megoldjuk :)
  • MarkBlade
    #3241
    Ezer hála és köszönet! :)
  • tutituti
    #3240
    Ezen már gondolkodtam én is és bzmg tényleg igazad van.
    A játékban és a valóságban is a nighttime hosszabb!

    Mai adat.(mondjuk tél van ott is meg -20 fok)
    Napkelte 09:44
    Napnyugta 18:32

    Nappal hossza: 8 óra 48 perc
  • Susarc
    #3239
    ez nagyon rendes köszönjük! viszont nem értem , nem lehetne eltérni az időzónától? az jó hülyeség,mert ebben a játékban többet van éjszaka mint nappal:D
  • Fabio Capello
    #3238
    Visszateszem GMT -4-re, így lesz délután négy a szerveren a kilencórás restartkor. Ennél többet nem tehetek, mert mogyorón basznak - elvileg az időzónádtól eltérni nem lenne szabad a szerveridővel
  • Susarc
    #3237
    ez kimaradt maxos gamma,de ez igy számomra nem élvezet:(
    még nincs fullsötét ugye ,de ez borzalmas

  • Susarc
    #3236
    tehát az előző postom volt délelőtt 10-kor ez pedig most készűlt este 20 -kor




    nem akarok nagyon beleszólni,de pont akkor van nappal és világos amikor az emberek 80-90%-a munkában van vagy a gyerekért a suliba vagy főzi a vacsorát vagy szocializálódik a családdal,barátokkal...este mikor leülhet játszani akkor játsszon tök sötétbe vagy chemlightal ami jó ugyan,de én speciel nem erre a játékélményre vágyom...a flare egyenlő az öngyilkossággal a NV pedig ritka mint a fehér holló és én speciel nem full zöldben szeretnék játszani hanem élvezném a tájat is meg szeretnék látni is valamit!
    Nem az enyém a szerver csak egy szimpla játékos vagyok SŐT a többségetekkel ellentétben mivel vendéglátóban dolgozom én napközben és hétköznap is sokkal többször ráérek mint bármelyikőtök,de szerintem az,hogy pont a fő játékidőben van sötét ez nagyon gáz!
    16-18-ig a legtöbb emberke melőzik és ha este már sötét van akkor van 2 óra tiszta játékidő persze csak ha semmi mással nem foglalkozik csak a gépezéssel....:((((((((((
  • Maróth
    #3235
    Vagy, ha szerencséd van, akkor találsz nvg-t. :)
  • MarkBlade
    #3234
    Köszi a tippeket megfogadom kisütöm a monitorom :)k
  • ToMy_
    #3233
    Kék chemlight.
    Kb. 40-50 méterről már nem nagyon feltűnő, de kézben tartva egész jól lehet vele látni.
  • otisz111
    #3232
    Hát ez az! :D Ezért nem használjuk a flare-t olyan gyakran.
    A fényerőt szoktam én is felhúzni, de korom sötétben már az sem segít. :/
  • wardogzombie
    #3231
    Bár ha jól belegondolok a flare még mindig a legjobb megoldás mert bár sokkal többet azzal se láttok viszont ha mint fályát használjátok legalább jól látlak titeket a szkópon keresztül
  • wardogzombie
    #3230
    vagy marad a jóöreg fényerö felhuzás én mindig ugy tolom ha este van
  • wardogzombie
    #3229
    használjatok chemlightot vagy flare-t azért vannak
  • Fabio Capello
    #3228
    Nincs befolyásom a nappal-éjszaka ciklus felett, ugyanazt az elvet követi mint a való életben (négy-öt fele már sötétedik). Elcsúsztatni el tudom, akkor viszont napközben lesz éjszaka a szerveren, így is két órával el van már tolva.
  • MarkBlade
    #3227
    Gamernight
  • JanáJ
    #3226
    Csak kíváncsiságból, melyik szerverről beszélsz?
  • MarkBlade
    #3225
    Az lenne az ideális szerintem ha olyan 10 ig-11ig játszható lenne. Most 9 kor már vak sötét van. Nincsenek is sokan a szerveren.o
  • Susarc
    #3224
    oké legyen este ,de ne egész nap:P

  • Susarc
    #3223
    még most is sötét van pedig már délelőtt 10 óra...este pedig 7-8 körül sötét...tehát 12-14!!!! órán keresztül van fullsötét éjszaka ez igy elég gáz szerintem:S
  • MarkBlade
    #3222
    Igen. Én vagyok az a haver :( munkából haza család leülök és este van semmi nem látni. :(
  • Susarc
    #3221
    nem lehetne pár órával elcsúsztatni a napszakot? már real life este 7 fele sötét van pont amikor a legtöbben játszanának.....a haverom is aki hazajön melóból 7-8 fele ér rá,de ilyenkor már semmit se lehet látni és nem az igazi igy a játék....ha este 10-11 fele kezdene sötétedni sokkal jobb lenne szerintünk dolgozó emberkéknek:P
  • wardogzombie
    #3220
    Na Urak az event terve már szinte kész van a feladat a szabályok és a részvételi feltételek készen vannak még Don jóváhagyja és remélhetőleg hamar kikerül ide.Előre láthatólag a szombat délután vagy estefelé tűnik a legjobb időpontnak a lebonyolításhoz olyan 16:00 körüli gyülekezéssel.Annyit már most is elárulhatok hogy garantáltan nem fog unatkozni aki jön és hosszabb lesz mint a mult hétvégi.De addig is geareljetek tanulmányozzátok a térképet.
  • KiruHoshino
    #3219
    A hogyan készültben van a Szarumán/gandalf pillanat. :) Ezt elfelejtettem leírni.
  • Maróth
    #3218
    Nagyon király!
  • Laza
    #3217
    Mondjuk a zsákot jól otthagyta a fészernél :)
  • KiruHoshino
    #3216
    Vagy Szarumán
  • KiruHoshino
    #3215
    5:49-nél azért egy pillanatra egy gandalf befigyel XD
  • KiruHoshino
    #3214
    Épp linkelni akartam. Fergeteges. :)