4614
DayZ - Zombie apocalypse online FFA permadeath survival (Arma II mod)


DayZ WIKI



\" target=\"_blank\">DayZ kezelési videó guideok



DayZ térkép 1  |   DayZ térkép 2



Helikopter roncsok térképe



DayZ Teamspeak szerver: 80.249.163.55:1111

  • Susarc
    #3293
    jah és gondolom a ti táborotokat sem véletlen találták meg....
  • Susarc
    #3292
    "Ugyanakkor, egyvalamiben hibáztam, ezt be kell ismernem. Felelőtlenségemben egy radar-aktivált helikoptert helyeztem el a mapon (normál esetben ez nem lenne lehetséges, egy egyszerű "kapcsoló" nem aktiválása miatt történt), így relatíve könnyű a megtaláló számára járműveket, járműcsoportokat keresni - a radar ezeket instant jelzi. Az egyetlen épen maradt jármű a Huey, ezt találták meg"

    Nos 5 napig fullos szerveren nem találják aztán egyszarcsak paff mikor kell odamennek és elveszik....lásd a kollégaúr idézete: tudták,hogy ott van....
    mindegy nem érdekel már,kidühöngtük magunkat
  • Fabio Capello
    #3291
    DayZ rulez #1: Ne bízz senkiben :P
  • Laza
    #3290
    Nem a logból az a lényeg :)
    Végülis csak szemét volt, nem illegális :D
  • wardogzombie
    #3289
    El is árulta magát amit aztán mástól hallottam mert ugye nem voltam online.Nincs ebből gond szemet szemért.De mondjuk még mindig nem okoztunk helyrehozhatatlan kárt az illetőnek.
  • wardogzombie
    #3288
    is is
  • wardogzombie
    #3287
    Totálisan igazad van mondjuk én a héten csak este 11 után voltam fent de ugy tudtam hogy előre megbeszélve csinálják a pvp-t.Ezekszerint mégse
    pedig nem tartana sokból kiirni hogy na mostantól egy órán át elektro háborus övezet azt cső.
  • Laza
    #3286
    "Tudomásomra jutott a tettes neve"

    És ez hogy jut a tudomásodra? Eldicsekedett valakinek, azaz Ő árulta el magát, vagy máshonnan (másik játékostól)?
  • Laza
    #3285
    Ezzel a PvP dologgal meg a 'trigger happy'-séggel szimplán csak annyi a baj, hogy az ember nem tudja mikor kire lehet lőni :)
    Nagyjából kitalálhatatlan, hogy most lövi e egymást a nép vagy sem ... a chaten megy a barátkozás meg a duma, közben meg mégis van olyan, hogy olyan lő rám, akivel előtte még a chaten dumáltunk ... kiszámíthatatlan. Én meg ugye nem lövök senkire, mert mégiscsak egy 'ismerős' társaság játszik itt.

    Kb úgy tudom elképzelni, hogy az egyszeri játékosok jönnek, ügyelnek h ne lőjenek senkire, a 'törzsgárda' (tiszt.kiv) meg akkor és arra lő amikor kedve van ... vagy nem lőnek senkire, vagy bekattan valaki és minden mozgó pixelre :)

    Mondjátok ha szerintetek nem így van :)

    Ezt a helyzetet sem ártana tisztázni :)

    Tegyük hozzá, ha senki nem lő senkire akkor halál unalom a játék, mert fel-lootolod magad aztán keringesz mint gólyaf..s a levegőben :D

    Mondjuk vadászszezon időszak vagy zóna kijelölése megkönnyítené a játékosok döntési helyzetét.
  • wardogzombie
    #3284
    Egy kicsit had reagáljak erre a kommentre bár csak a csapat elmondásából tudom a történteket ez a célirányosan elviszik a jármüvet böki a szemem.Attól hogy te csinálsz egy bázis vagy csak leteszed egy eldugott helyre a jármüved ami egy piros off road jelen esetben és nem viszik el 5 napig nem jelenti azt hogy azt soha senki nem látja.Jópár járműről tudjuk hol van hiszen mint épp most is 10en vagyunk egy ts szobában és áramlik az info.Nekünk egy zöld off road van éppen amit lenyultak full cuccal sőt még a bázison lévő járműveink kerekeit is szarrálőtték csak ugy heccből vagy mert nem birták elvinni nem tudom és a fekete SUV is áldozatául esett ennek a barbár bázisrombolásnak.Ezt az illető elcseszte picit mert az az egy jármű amit valamire tartok és a kedvencem.Tudomásomra jutott a tettes neve és nyilvánvalóan hasonló retorziót alkalmaztunk mi is hiszen megintcsak beleestünk a saját hibánkba addig segitünk egyeseknek mig pofára nem esünk.Részemről a bazár itt zárt be nem lőttem és nem is lövök bambit ezután se de a jótékonykodásnak véget vetek és vettetek a többiekkel is mert jó tett helyébe csak kibaszást kapunk/ok.A járművetek visszakerül a helyére ahonnan elhozták a srácok ez igy fair gondolom.Ennyit tudtam az érdeketekben csinálni.
  • wardogzombie
    #3283
    Valóban nem nézem
  • tutituti
    #3282
    Dayz 2017 videó ismét a súly-fáradtság tesztelésről

    (amúgy linkelgessem ezeket vagy a kutya se nézi? :D )
  • Susarc
    #3281
    Ez korrekt volt....akkor ezt bebuktuk....gondolom szépen összeirták kinek hol a tábora és szépen lemazsolázták...amit mi is a hverral jól megszivtunk....pech a javából!

    Ami a PVP-t illeti ezt a cseten is kiemeltem,hogy 4 ember figyelmeztetés néklül lő le 1-et az elég tahóság ,legalábbis az én barátaimnak az,mert mi nem igy játszunk....forditott helyzetben letetetjuk a fegyvert vagy csak simán otthagyjuk hiszen nem nagy kunst kilőni egy játékost négy embernek:(
    Velük nem fogunk partyzni az holtbiztos.
    A másik dolog pedig,hogy fullosan felfegyverezve a kezdő területen garázdálkodni az szintén jellemzi az illetőt...ez sem a mi stilusunk.

    mégegyszer köszönöm a korrekt tájékoztatást ami a trigger happységet és a korrektséget illeti arról meg nem te tehetsz. peace
  • Fabio Capello
    #3280
    Ennyi. Viszont ennek tisztázása érdekében egy kicsit engedd meg, hogy betekintést nyújtsak, hogy hogyan működik az egész rendszer.

    Mint szerverüzemeltetőnek nekem, és csak nekem van jogom ahhoz, hogy bárkinek az inventoryjába belenézzek, be-ki pakoljak, a mapon a pillanatnyi helyzetét lássam, elteleportáljam, etc, etc, etc. Ez egy olyan funkció, amihez még Wardog sem fér hozzá, technikai okokból - pont az ilyen szituációk elkerülése végett. Ezzel együtt csak nekem van jogom arra, hogy a mapon lehelyezett járműveket, pillanatnyi helyzetüket, sátrakat, ilyesmiket lássak, így csakis és egyedül én tudom, hogy kinek hol van a bázisa - ennek a titoknak a megőrzése egyrészt "marketing" másrészt reputáció céljából is egyaránt fontos.

    Ugyanakkor, egyvalamiben hibáztam, ezt be kell ismernem. Felelőtlenségemben egy radar-aktivált helikoptert helyeztem el a mapon (normál esetben ez nem lenne lehetséges, egy egyszerű "kapcsoló" nem aktiválása miatt történt), így relatíve könnyű a megtaláló számára járműveket, járműcsoportokat keresni - a radar ezeket instant jelzi. Ez a helikopter mostanra megsemmisült, két másik társával együtt: az MV22 Osprey két napja, az An-2 öt napja zuhant le és tört össze. Az egyetlen épen maradt jármű a Huey, ezt találták meg.

    Habár ez eddig "need-to-know" információ volt, egyszer s mind tisztázzuk le ezt is: minden, mindenki és minden tevékenység szinte a nap 24 órájában monitorozva van. Tudom mi van az inventorymban, tudom, hogy hol találtad a backpackedet, tudom, hogy mikor ettél utoljára. Tudom, hogy mi talált el, mikor és hol - meg tudom mondani, hogy egy zombi harapta le a fél karodat, vagy egy AS50 vitte el a bal lábadat. A legkisebb anomáliára ráugrik a rendszer, ha valami csak egy kicsit is eltér a normálistól, azonnal értesít és reakciót kér.

    Bizonyára mindenki emlékszik az AA-gun hackerre, aki elteleportált mindenkit, majd megölt - azóta él az új AH rendszerünk, és azóta minden "elkövető" két-három percen belül repült a szerverről.

    Személyesen nem felelhetek, és nem is akarok felelni a csoport tevékenységéért - sokan vannak, nagy az idő és térbeli lefedettségük - erre nincs ellenszer, csak egy hasonló kaliberű csoport. Ami tény, hogy mostanság nagyon trigger-happy lett a csapat, de ez sem az én felelősségem - nem én irányítom a csoportot.

    Viszont továbbra is fenntartom - ha bárkinek gondja van, kérdezzen, rendelkezésre áll minden log, történés, adat. Ha kérdéses eset van, add meg hol történt és mikor, és szívesen közzéteszem az adott időszakra vonatkozót.
  • Susarc
    #3279
    nem te élsz vissza,de van pár fúrcsa srác....az még oké,hogy le fel furikáznak É és D között és poénból kacsavadászatot tartanak a kezdő játékosokra illetve azokra akik meghaltak és újra éledtek.

    Viszont kicsit furcsa,hogy saját maguk mondták,hogy bukták a helijüket majd CÉLIRÁNYOSAN elveszik a járművünket amit 5 napja nem talál meg senki csak épp pont azok akiknek pont kell egy jármű azok hipphopp ott tremnek és elveszik mintha csak a supermarketbe mennének...és amikor megvan a kocsi akkor jaj milyen fira ,de a semmiből megint lesz helikopterük....

    ezt belehet mesélni a szomszéd néninek,de az én gyomrom valahogy nem tudja bevenni....

    és az a pont az I-re,hogy 4-en úgy lövik le a a havert az erdő közepén 30 másodpercel a belogolása után,hogy azt se tudja mi ölhette meg....

    kicsit sok a furcsaság!

    korrekten leirtad a magad részéről valót,de ezek amik meg velünk mezei játékosokkal történnek kicsit furcsák....

  • JimKirk
    #3278
  • JanáJ
    #3277
  • Fabio Capello
    #3276
    Ezúton szeretnék megkérni mindenkit, ha valakinek valamilyen személyes vádja, problémája van, ne negyed-ötöd-hatodkézből kelljen megtudnom, hanem vegye a fáradtságot, és nyomjon rá a nevem mellett a privát gombra, és magyarázza el mi a gondja, miért, és hogy mit gondol megoldásnak.

    Nem tűrtem, és nem fogom eltűrni, hogy bárki azzal vádoljon meg, hogy bármilyen eszközzel visszaélnék az adminjog adta lehetőségekkel - ha problémád van, itt közlöd velem, akár mindenki előtt, akár privátban, nem érdekel - de megismétlem - nonszensz, hogy a hátam mögött kell végighallgatnom, hogy ki mit gondol rólam, és hogy én hogyan segítek bizonyos embereket - úgy, hogy naponta kb. 2-3 óra ténylegesen az, amit a gép előtt töltök, a maradék időben az AH csinálja a dolgát.

    Ne csináljunk rendszert abból, hogy a szervertulaj háta mögött szórjuk az észt, dobálózunk a hacker, scripter, abusing admin szavakkal - gondod van, nekem címzed - akár hackerről, scripterről van szó, akár az, hogy úgy gondolod, hogy kivételezés van a szerveren.

    Ne haragudjatok, és akinek nem inge, ne vegye magára, de ez, ebben a formában rendkívül pofátlan dolog.
  • JanáJ
    #3275
    tűzállók, tegnap is beleültem a tűzbe és nem gyulladtam meg. :-P
  • Susarc
    #3274
    trollokat égetek:P
  • JanáJ
    #3273
    Szerintem tolnod kellene ezért valami isten/admin áldozatot. Mondjuk éges el rituálisan egy babkonzervet.
  • wardogzombie
    #3272
  • Susarc
    #3271
    aki "lázadozott" a "világosság" ellen az nézze meg,hogy kb 3-4x annyian játszanak esténként amióta az adminok voltak olyan rendesek és meghallgatták a kérésemet:P:)
  • csanyigabor
    #3270
    Szia, ok.
  • ToMy_
    #3269
    Hali,
    mehetnénk együtt.
    Kor rendben, térkepet ismerem, übertaktikus vagyok, a felszerelésem megvan. :)

    Ha ma este fent leszel, megbeszélhetjük a részleteket.

    [H.A.R.C]ToMz
  • csanyigabor
    #3268
    Valaki csatlakozik hozzám (Halas Rafi) az event idejére?

    Lehetőleg valaki idősebb, aki tud térképen navigálni, taktikusan játszani, stb..
  • Fabio Capello
    #3267
    Ahogy tegnap ígértem, az event részletei, immáron hivatalosan:

    Ismerd meg Chernarust event

    A hackerek ellen vívott hosszú harcban az admin súlyos sérüléseket szenvedett, melyeken a közönséges gyógyszerek már nem segítenek. A legendák úgy tartják, valahol, Chernarus erdeinek mélyén, egy hegy tetején létezik egy gyógyító, aki talán tud rajta segíteni.

    A tekercsek viszont szigorú feltételekhez szabják a gyógyítóhoz való eljutást, idézzünk hát belőle:

    1. Fegyvered bőven legyen!
    2. Gondoskodj saját jólétedről, legyen nálad bloodbag, morphine és epi-pen, no de antibiotikum - na az nem!
    3. Az ételt s az italt vesd el magadtól míg kalandod meg nem kezded! (Nem lehet nálad sem étel, sem ital - csak amit majd az utad során találsz!)
    4. Ruhád tetszőlegesen válaszd!
    5. Könnyed mozgásod érdekében hátitáskád vállra ne vedd!

    Az event ideje alatt fenntartjuk az inventoryk ellenőrzésének jogát, bármelyik szabály megszegése az eventből való azonnali kizárást vonja maga után. A két kulcspont (a gyógyító és az admin) másfél kilométeres körzetében fegyverhasználat SZIGORÚAN TILOS, ha ebbe a zónába léptek, a TeleDome rendszer folyamatosan figyelmeztetni fog titeket. Minden más helyszínen a PvP engedélyezett, viszont minden jellegű járműhasználat tiltott, csak gyalogosan lehet haladni!

    Az, hogy egyedül indultok e, vagy párosával (egy csapat maximum két főből állhat!), az rajtatok múlik. Ha nincs megfelelő kommunikációs csatornátok, TS/mumble szervert biztosítunk.

    És most, a nyeremények:

    Az első személy, vagy csapat (ezesetben fejenként jár a díj!), aki eljuttatja a gyógyszert az adminhoz, a következő dolgokkal gazdagíthatja inventoryját, míg a bandita le nem lövi:

    1 Mk12 SPR sniperpuska
    1 Coyote backpack (24 slot)
    1 GPS
    1 NVG
    1 motorkerékpár
    1 Ghillie suit

    Annyi személyes kérésem lenne, hogy aki jönne az eventre, kérem, írjon be ide annyit, hogy jönne/jönnek, illetve hogy mi az ingame nickje, kivel csoportosul/egyedül jön e.

    Tehát, nem felejteni - vasárnap délután kettő-három körül!

    Jó vadászatot,

    A SiSq admin csapata
  • wardogzombie
    #3266
  • wardogzombie
    #3265
    Hallom közben Jimbo is visszatalált hozzánk.A tékozló fiú
  • Fabio Capello
    #3264
    Vasárnap délután custom eventet tartunk a Gamernighton, ezúttal egy kicsit komplikáltabb feladatot kaptok mint az eddigiek. Minden részletet megosztunk holnap - viszont addig is, ha esetleg nincs partneretek, érdemes lehet találni egyet ;)
  • otisz111
    #3263
    Most arra nincs időm egyáltalán, tanulnom kell. Már pár napja nem is voltam fent a szerveren. Többiek már lehet találtak.
  • ToMy_
    #3262
    Ez még az utsó restart előtt volt vagy után?
  • Maróth
    #3261
    Na látod! Most már nem lesz! :)
  • Fabio Capello
    #3260
    Höjj, tegnap a fél napom azzal ment el, hogy azokat igazítottam ki.
  • wardogzombie
    #3259
    ne legyél telhetetlen legolas a helironcsoknál igy is irreálisan magas a fegyverspawn
  • wardogzombie
    #3258
    amugy asszem ti is egy csapatban vagytok mér nem pattantok kocsiba és fésülitek át a vadászleseket meg helironcsokat tuti találnátok nvg-t.aztán kb lefosnátok mikor van sötét
  • Maróth
    #3257
    Az SVD-t rakod vissza, de rögtön! :D
  • otisz111
    #3256
    Igen-igen, úgy szoktam én is. Mindkettőt felhúzom maxra.
  • ToMy_
    #3255
    Jó, vannak ilyen napok: tegnap éjjel pl. 2 db SD PDW, 1 db DMR, 1 db camo SVD volt 1 helyen.
  • Susarc
    #3254