45
  • Katalizátor
    #45
    Bocsi #41-nek ment!
  • Katalizátor
    #44
    Akármennyire is korlátos bolygón élünk, már réges-rég kitermeltük magunknak azokat az anyagokat, amikre szükségünk van. A probléma csupán az, hogy pár hónapos használat után kidobjuk ezeket a nagyon nehezen kibányászott, feldolgozott, összeszerelt és szállított anyagokat. És még mindig bányászunk!!!!

    Egyszóval a gazdaságunk egyáltalán nem működik hatékonyan, inkább egy vicc. Amin sajnos csak sírni lehet...
  • narumon
    #43
    Jó lenne amit leírsz de a munkások sem így működnek. Mert ha a jól menő vállalkozásban részesülnek a haszonból akkor később ez lesz nekik az alap. Azaz egy jó év után mondjuk kapnak még egy évnyi fizetést. Viszont utána jön egy szarabb év amikor veszteséges a cég, akkor nem, hogy berakni nem akarnak, de elvárnák a legutóbbi "jutalmat" is, ha nem kapják meg akkor nagy eséllyel dobbantanak minden következmény nélkül, a tulajdonos meg csődbe megy, mert nem tud honnan újabb pénzt tolni a vállalkozásba, és nem tud új embereket hónapokig kitanítani.
    A másik amit személyesen tapasztaltam az az, hogy ha a munkásnak jelentős (milliós) jutalmat adsz, akkor azért áll fel, mert most van egy kis pénze, hogy élvezze az életet, és símán felmond, hogy 1-2 évig elnyaraljon a pénzből. (Persze van aki a lakás törlesztő részletét fizeti be belőle, de hidd el ez a ritkább)
  • defiant9
    #42
    Nem a gép-robotok lesznek akik kiszorítják a mai embert, én sokkal reálisabbnak érzem a klónozás+génmódosítást. Az evolúció szelekciós megoldása a fejlett orvostudománnyal rendelkező nyugati országokban jelentősen visszaszorult, a fajfenntartási ösztön kódolva van. Ha egy szülő dönthet hogy x pénzért a gyereke kap néhány "einstein-i" gént, azon felül hogy szép lesz és egészséges, akkor sokan bele fognak menni, először persze csak a magánklinikákon, de mivel jó eséllyel az így létrejövő generáció lesz a társadalom elitje, így legalizálni is fogják. Ezzel a módszerrel a biológia létforma hosszabb ideig versenyképes tud maradni egy gépivel szemben. Én inkább egy gattaca szerű jövőt látok, de persze nem a vérvizsgálat miatt lesz valaki "valid" tudós, hanem azért mert sokáig élő okos ember képességekkel született.
  • mr9
    #41
    Ez nagyon szép!! De: korlátos bolygón élünk...

    itt van két friss tanulmány:
    http://astro.elte.hu/~hetesizs/Hetesi%20Zsolt%20cikkei/hetesi_balazs_FF.pdf
    http://astro.elte.hu/%7Ehetesizs/Eloadas-jegyzetek/egyeb/HDU/tanulmany_HDU.pdf

    "A technológia átalakítása legföljebb kitolhatja a mai társadalom lehetőségeit, a szembesülést a valósággal, de valószínőleg az új vívmányok bevezetésére sincs már elegendő idő. Ameddig nem sikerül olyan folyamatok mentén újraszervezni a társadalmat, amelyek a természetet évmilliók óta fenntartható módon mőködtetik, addig bármilyen technológiai ugrás tévút, mert a rendszer, amelyet szolgálna, még mindig hibás alapokon nyugszik. A cél tehát az első részben felvázolt tulajdonságokkal bíró fenntartható rendszer felépítése a természet módjára."


    a probléma a kutatással, az hogy részben szerencsejáték, mert nem tudjuk hogy milyen eredményeket fogunk majd elérni, simán lehet olyan korlát amit még nem látunk, de nem tudunk áttörni, s megrekedünk, viszont ugye egyre több energia kellene -> szívás. nagy. sokaknak.

    rengeteg megoldásra váró problémánk van:
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_unsolved_problems
  • Katalizátor
    #40
    "Ezen kivul tobbnyire szoktak lenni vezetok, bar ezekre csak kis mennyisegben lehet szukseg ha egyaltalan."

    Azok legyenek a bölcs filozófusok! :)
  • Katalizátor
    #39
  • Katalizátor
    #38
    Ezt annyira bírom! Mindenki csak beírogatja, hogy "Skynet!!!!", amikor robotikáról van szó. Azért mert volt egy Terminátor című film. Jó lenne ha visszagondolnánk, hogy ott a Skynet egy hadi célokra létrehozott szuperszámítógép volt, ami funkciójából adódóan arra a felismerésre jutott, hogy az ember a legnagyobb ellenfél. Csak attól függ ez az egész, hogy mire hozunk létre dolgokat. Ha a gépek megszabadítják az embereket az efféle unalmas munkától, abban semmi rossz nincs, csupán az a hátulütője, hogy ma dolgoznod kell a megélhetésért. Egyszerúen csak ne adj fegyvert a kezébe! Vagy változz meg jó irányba, hogy más felismerésre jusson. Ez rajtunk áll, nem a technológiai fejlődésen. Nézzetek inkább Battlestar Galactica-t gyerekek!
  • Globalmaster
    #37
    Egyelőre nem lesz itt szkájnet, majd csak 2018-ban!:DD

    Egyébként az általatok felvázolt jövőt már a 40-es években leírta Isaac Asimov az Alapítvány–Birodalom–Robot regényciklusában. Elképesztő, hogy milyen régen feszegetett, ma mégis mennyire aktuális társadalmi "problémákat". Érdemes elolvasni a műveit azoknak, akiket érdekel a téma.

    -->

    Pl. egy bolygón vagyunk, amelynek csak kb 20000! fős a lakossága; ők nem találkoznak, közvetlenül nem kerülnek szembe egymással [csak hologrammon keresztül(1940s!)], a másik emberrel való közvetlen találkozást undorodítónak és perverznek tartják; önállóan, egymástól elkülönülten élik az életüket hatalmas otthonaikban, élvezik a robotikában elért sikereknek köszönhető luxust; van 1-2 művész közöttük, 2-3 robotikus; tulajdonképpen egyikük sem dolgozik, a fejenkénti 15000 robot teszi ezt helyettük a saját "portáikon" (olyan világokra termel[tet]nek [velük], amelyek kevésbe vannak automatizálva)

    Ezt Asimov több, mint 70 éve írta le! Több, mint 70 éve!!!

    Egyébiránt ez az "egész" úgyis a technológiai szingularitásban fog kicsúcsosodni, így ha nem lesz szkájnet, akkor akkor (sic!) fogjuk élvezni a több százezer éves munkánknak a gyümölcsét, a beteljesült extázist.

    Tisztán az egyén szintjén példálózva: ha most abban a korban élnél, akkor azt látnád, hogy senki sem dolgozik, mégis mindenkinek mindene megvan, még neked is -habár nem tettél érte semmit... Szívesen beleülnél most egy jakuzzi kellemes hőfokú, lágyan pezső vizébe? Igen!? Akkor tessék, itt egy jakuzzi! ennyi emberek, ennyi meg egy bambi a nagy jövő... érthető voltam? nem lesz itt semmiféle adóprobléma, meg vezető uraság, meg feudalizmus meg meg meg minden pcsaszr...

    Ez ugyan fölvet egy-két etikai problémát... Például azt, hogy -skynet nélkül!- mi tulajdonképpen nem lennénk-e a mi szemünkben elvileg tudatánál nem lévő robot alávetettjei egy amolyan ember-háziállat-viszonyhoz elképesztően hasonlóan!?

    Mondd, megdolgozik a te aranyhalad a betevőjéért?

    így újra elolvasva... hát elég nagy trollos összevisszaságot sikerült összehozni, de kit érdekel:D
  • Jackal
    #36
    Még egy merjünk nagyo lenni cikk? :))))
    Most is csomó droidja van, ezek szerint lesz munkaerő felvétel.
    (vicccet félretéve, soká lez még ott full automata gyártás, pénz és idő miatt, egyikből sem kell hozzá kevés...)
    Önygyi rátát meg utána kellene megvizsgálni, mi lesz az elbocsájtó levelek hatása...
  • Fresh Duke
    #35
    Skynet
  • defiant9
    #34
    Azért ne feledkezzünk el az evolúció alapvető mozgatórúgójáról a ragadozó létről. A legjobb tudóst is leveri egy furkósbotos bantu és elveszi az erőforrásait. Tehát a jövőben a tudósok és a mérnökök fő feladata az lesz hogy minél hatékonyabb hadi eszközöket fejlesszenek az erőforrásaik (nyersanyag, energia) megvédése/megszerzése érdekében, a saját igényeik kielégítése ehhez képest elenyésző. Ez jelenleg kódolva van az emberi természetbe. Ami ezt a militáns vonalat felülírhatja az a kummunizmus, mindenki megelégszik azzal amije van, nem verseng több erőforrás/jószág birtoklásáért. Természetes úton nem alakít ki az evolúció ilyen emberformát, de okos tudós génmanipuláció+neveléssel elérheti(okosabb tudóshoz is kell a génmanipuláció). Így egy militáns korszak után(az okosok robotokkal/fegyverekkel kiszorítják a lázongó furkósbotosokat), kialakulhat egy dekadens társadalom, gépies emberekkel, ameddig egyszer ki nem váltja őket a mesterséges intelligencia...
  • HisF8
    #33
    Mérnökök persze, hogy kellenek, de szerintem jobban el fog mosódni a határ mérnök és kutató között, mint most. Ezen kívül természetesen kell minden "tipikus szakma". Pincér, eladó, fodrász, stb. Persze jó részük megszűnhet, sofőrök nem fognak kelleni automatizált közlekedés mellett, stb.
  • kvp
    #32
    "Kutatókon kívül itt száz éven belül semmilyen más munkaerőre nem lesz szükség."

    Mernokok!!! Arra, hogy valaki tudja hogy mukodik valami es ha kell ossze tudja rakni mindig szukseg lesz. A kutatas utan a mernokok munkaja altal lesz a tudomanyos eredmenyekbol mukodo technologia. Ezt kb. annyira nem tudjuk automatizalni mint a kutatast, pontosabban ha tudnank akkor lenne mukodo MI es mindenki mehetne nyaralni.

    Egyebkent igen, alapvetoen egy atlag atuomatizalt technologiat hasznalo tarsadalomnak a kovetkezokre van szuksege:
    -tudos
    -mernok
    -muvesz
    Az elso, hogy fejlodjon, a masodik hogy ne haljanak ehen/fagyjanak meg/stb, a marmadik pedig hogy megmardjon a kultura. Ezen kivul tobbnyire szoktak lenni vezetok, bar ezekre csak kis mennyisegben lehet szukseg ha egyaltalan.
  • HisF8
    #31
    Kutatókon kívül itt száz éven belül semmilyen más munkaerőre nem lesz szükség. Akinek egy kicsi kis esze is van, az már eleve ilyen pályára készül. Amúgy ez egy nagyon üdvözlendő folyamat.
  • sesquatch
    #30
    @Zoliz, ugye azért azt tudod, hogy 1.2 millió alkalmazottat dolgoztat a foxconn?
    ebből egy év alatt kb 10 dolgozó követett egy öngyilkosságot.
    Ez az pl sokkal jobb, mint a magyarországi öngyilkossági ráta (250 fő / millio lakos)
    Vagy pl. az Európai Bizottságnál - amiről aztán tényleg nem lehet elmondani, hogy nem dolgozó barát - évente történik öngyilkosság - rosszabb a rátája mint a foxconnak.


  • sesquatch
    #29
    @thsanyi5: hát nem tudom, hogy te hol dolgozol, de a legtöbb cégnél - azért van év végi bónusz, ami pont arról szól, hogy a nyereségből részesedik a "dolgozó" is.
    Nagyon sok helyen ez akár 1-2 havi fizú is lehet.

    És igen, ez függ a hozzáadott értéktől. Valszeg egy munkás, aki a soron 10 órában ugyanazzal az egy mozdulatsorral rak össze egy mobilt, kevesebb bónuszt fog kapni, mint a mérnök, aki megtervezte az adott mobil.
    Szar az élet, de így működik :).

  • Zoliz
    #28
    És innen indul ki az emberiség kipusztulása. Pont.
    Azt hiszem ezt nem kell kommentelni:

    Öngyilkosság hullám

    FOXCONN!!!

    Meg lehet jegyezni a nevet. Szívesen megnézném a vezetőjét, aki fontosobbnak tartja a gépeket mint az embereket.
  • YMan
    #27
    amit te leírsz az a szocializmus éltetése. Aki a gyárat megalapítja, annak van pénze elkezdeni, vagy lehet hogy nemzedékek óta szorgalmasan gyűjtik halmozzák a vagyont családilag (vagy kizsákmányolnak másokat..) Szóval többnyire valamit letesz és KOCKÁZTAT aki ilyenbe belefog. A melós meg odamegy, dolgozik, ha megunja kilép. Az aki az üzletbe olyan szinten belemászik akár évtizedekig kötve lesz.
  • thsanyi5
    #26
    @sesquatch Azt nem írtam, hogy nem gondolkodnak, csak azt hogy arra nem gondolnak, hogy akit kihasználnak és lassan már fizetést se adnak neki az kéne, hogy megvegye amit gyártanak. Nos biztos gondolnak rá csak túl kapzsi mindenki aki elég ambiciózus hozzá, hogy főnökké váljon...

    Példa:
    Indul egy vállalkozás, van benne néhány ember és próbálnak valamit elérni. Évekkel később mivel jól csinálták naggyá nőnek. A főnök már jachtot vesz, de a többi munkás még mindig minimálbért kap. Aki elkezdte a vállalkozást az a siker egészét megtartja magának és a többi aki gyártott neki illetve vette a terméket (azaz az egész haszon belőlük jött, ők adták a körforgást) az le van szarva. Attól még nem menne csődbe az egész vállalat (nem kapnák el az oroszlánok), mert a főnök a munkásnak is oszt a lényegében megérdemelt haszonból és nem csak magának. A különbség az lenne, hogy ő maga már nem tudna jachtot venni, de helyette azokat segíteni akik eddig elhozták és ezzel elősegítené azt is, hogy legyen tovább út is.

    Mellesleg az ember nem zebra. Állatok viselkedéséhez hasonlítjuk magunkat. Ez a baj, hogy egyesek tényleg az állatok szintjén gondolkodnak. Nincs semmiféle "teszek a közösségért" gondolat a fejükben. A zebrás példa szerintem nem annyira a vállalatokra igaz, hanem az átlag munkásokra. Belőlük van a legkevesebb és ők azok akik nem mernek szembe fordulni a rendszerrel mert egyedül olyan kicsik és nem tudják, hogy vajon a többiek is megállnának-e, hogy nemet mondjanak.

    Aki elég ambiciózus, hogy főnökké váljon az általában pofátlan is (vagy azzá válik) így lényegében a vezetők mindig leszarják majd a többieket. A rendszer épp olyan, hogy azoknak van esélyük feljutni akik kihasználják a többit.
  • sesquatch
    #25
    aki mélyebben szeretné beleásni magát a témába, annak ajánlom a következő könyvet:
    http://www.thelightsinthetunnel.com/

    Ingyen, legálisan letölthető a fenti címről, pont azt fejtegeti (közgazdasági szempontból), amiről itt is szó van: mi történik akkor, ha az automatizálás, robotizálás tömeges méreteket ölt. A könyv szerint, ha nem történik aktív beavatkozás a "tömegpiac" el fog tűnni (nem lesz tömeges fizetőképes kereslet), így végső soron a vállalatok tömegei is tönkre mennek. (Pl. a mobiltelefon is azért ilyen olcsó, mert egy 5 milliárdos piacra gyártanak).

    A könyv szerint el kellene gondolkodni, hogy a kormányok a munkajövedelmet kiegészítsék alanyi jogon járó járandósággal, amit a tőkejövedelem és a nyereség megadóztatásával érnének el. Ehhez kapcsolódik egy mostani francia javaslat, ami szerint minden polgár 850 EUR havi jövedelmet kapni (ha nincs munkája) ez 0-ra csökkenne 1500 EUR esetén, majd 1500 EUR fölött növekedne az adó. A fenti "negatív adó" egy sor más juttatást kiváltana (gyerekek után járó, szociális juttatás, étkeztetés támogatás, stb, stb).


    @thsanyi5: írtad, hogy a cégek azért csinálják ezt, "mert nem gondolkodnak" - dehogynem, pontosan tudják,hogy hova vezet. De ha más csinálja és ők nem, akkor kisebb lesz a nyereségük/veszteségesek lesznek. A zebrás hasonlat tökéletes.

  • mr9
    #24
    "A cél megfelelő minőségű, megbízható és olcsó robotok megalkotása, majd sorozatgyártása."

    És ezzel vége, utána mennek majd mindenhová, mer' a verseny, ugye...

    Egyébként az alapprobléma valahol éppen ott van, hogy nem állunk ki egymásért, - igen, olyanokért is akiket nem ismerünk -, azoknak is azt kéne mondani, hogy "nem", akiknek még van munkájuk, amíg nincs megoldva a többiek helyzete. Persze attól függ, ki milyen világban szeretne élni...
    Jó, tudom semmi nem fog változni még jó ideig, viszont bennem is megvan az a kettős érzés, hogy "békés" világot szeretnék, mégis látva, hogy mit csinálunk egymással, nem bánnám ha mihamarabb összedőlne a jelenlegi rendszer, annak ellenére is, hogy tudom mivel járna...

    Kis olvasni/gondolkodnivaló: xD,
    http://www.guardian.co.uk/world/2012/may/11/nato-nuclear-weapons-upgrade
    http://www.antalffy-tibor.hu/?p=5388
    http://www.antalffy-tibor.hu/?p=6312
    http://www.antalffy-tibor.hu/?p=6266
    http://magyargazdasagvedelem.com/2012/04/04/zsakutcaban-a-globalizalt-vilaggazdasag/

    Antalffynál a hozzászólások között is vannak kincsek, pl:

    "A vállalatok úgy viselkednek, mint az oroszlánok elől menekülő zebrák a szavannán. Ha mind megállna, és rátámadnának a veszélyt okozó falkára simán eltaposhatnák az összes oroszlánt, miközben azok 1-2 zebrát tudnának csak megsebezni/ölni. De mivel nem bízhatnak abban, hogy a többiek is így fognak cselekedni, ezért egy sem áll meg, hiszen egyedül esélytelen az oroszlán falka ellen, a szembefordulás biztos halált jelent. Így tehát mind menekül, és bízik abban, hogy van nála gyengébb, lassabb aki majd elhullik helyette. Lehet, hogy az elöl futók már látják azt is, hogy szakadék felé rohannak, de megállni ők sem fognak, mert ha a mögöttük jövők agyon nem tapossák őket, akkor jönnek az oroszlánok… Talán bíznak benne, hogy ha közelebb érnek, észrevesznek egy hidat a szakadék felett.
    Eddig akárhány világvége jóslat volt, mind hamisnak bizonyult, a beharangozott szakadék nem volt a mondott helyen."

    innen a 20-as:
    http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__2926676-mi-lesz-amikor-ez-a-sok-minimalberre-bejelentett-nyugdijba-vonul
    http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__2931671-tobb-a-gazdag-mint-a-szegeny__oldal-3
  • G_ArchAngel #23
    katt!
  • Bagoly81
    #22
    me muszály, majd ha a sok közszolga nem kap fizut, rögtön megszavazzák :D
  • sanyicks
    #21
    és miért csinálnák ezt?
  • Tau Tang Wou
    #20
    Ez a robotosdi oda fog kilyukadni, hogy egyszer csak túl sok felesleges ember lesz a Földön.

    Feleslegesek lesznek, mert semmilyen szinten nem lesz rájuk szükség.
    De, ha még csak ez lenne.
    Nem, hogy szükség nem lesz rájuk, de egyenesen problémát fognak jelenteni.
    Ekkor majd jönnek a jól bevált robotok, gépfegyverrel felszerelve...


    ... és lecsökkentik a probléma létszámát.
  • thsanyi5
    #19
    Csinálhatnák. De épp az a probléma, hogy a nagy cégeknek a haszon abból áll csak, hogy a főnökök sok pénzt keresnek. Arra nemigen gondolnak, hogy akit jó magasról leszarnak, az kéne, hogy megvegye amit legyártanak. Csakhogy egyre inkább nincs miből. Ha mindent robotok gyártanak akkor nyilván az lenne a logikus megoldás, hogy mindenki örül mert nem kell dolgozni hanem a robot termel helyette. De nem így lesz. Ahogy az eddig is volt, csak a tulajdonos fog igazán részesülni a haszonból. Ez logikus is, ki az aki ismeretlen embereknek oda adná amit a gyára szinte ingyen kitermel? A megoldás az lehetne, ha mindenki tulajdonossá válna valamilyen gyárnál. Régen is így volt, most is így van. Csak most a saját tested használva termelsz valamit. Ha meg akarjuk tartani ezt a rendszert akkor aki ezentúl is élni akar valahogy az vagy odaáll és egy gép szintjét hozva gyártani fog, vagy egy gép tulajdonosává válik és az az által termelt áru után kapja a hasznot. Esély hogy ez magától megvalósul? Nulla. Majd ha kezd nagyon elfajulni a helyzet akkor fellázadunk és vagy értelmes módon elvesszük a gazdagoktól és szétosztjuk mindenki között, vagy szétverjük ami van és megint mi állunk a gépek helyére.
  • Bagoly81
    #18
    világégés helyett csinálhatnák azt, hogy bért kell fizetni a robotok után is, ami bekerül a közösbe, amiből a többi embert el lehet tartani és kész.
  • sanyicks
    #17
    mert most nem így van? Sok szegény, és kevés gazdag van. És tényleg jön a feudalizmus, elképesztő mennyire hasonló a feudalizmushoz. Ugye a kapitalizmus egyik alapja a korrupció, ami ahhoz vezet hogy a haveroknak osztogatnak mindent... és ez meg pont olyan mint a feudalizmus :D
  • zola2000
    #16
    ha robotok gyártanak mindent, akkor méginkább igaz lesz, hogy nem csak munkajövedelem van.

    az ilyen cégeknek is mint a foxconn/apple/sony/ms/samsung stb rengeteg tulajdonosa van, ezek kapnak osztalékot, az állam levonja tőlük az adót, abból fizet segélyt, nyugdíjat stb ma is, később meg nagyjából megszűnik a pénz munkajövedelemként való kiosztása, mindenképp nagy, fájdalmas átmeneti időszak lesz.
  • Omega
    #15
    A kapitalizmusnak az lesz a vége, hogy vissza fog jönni egy feudalizmus szerű állapot, amiben sok szegény és kevés gazdag lesz. Egyes "szellemi munkák" is simán helyettesíthetők lesznek MI-vel.
  • nextman
    #14
    Aztan mar csak ra kell kotni az egeszet a SkyNet-re.
  • NullZ3r0
    #13
    Aha, szóval a Foxconn gyárat épít, hogy ott gyártsa a robotokat. Ott vajon robotgyártó robotok lesznek akkor? És lesznek akkor még a robotgyártó robotot gyártó robotok...
  • G_ArchAngel #12
    Kinai haverom meselte, hogy alapvetoen mindenhol ez van naluk, de mig az Apple miatt a media nem kapta fel a Foxconn-t, addig leszarta a Nyugat az egeszet.
    Most azoknak a sok siras ellenere sokkal jobb, akik a Foxconn alkalmazottai, mert folyamatos a reflektorfeny, de a tobbi ceget tovabbra sem ellenorzi senki, senkit nem erdekel, mert a nyugati media nem tudja eladni az olvasokozonsegnek.
    Kegyetlen, de ezek az emberek sokkal jobb korulmenyek kozott dolgoznak meg igy is, mint egy atlagos gyari munkas, de mivel oket nem vedi a media figyelme, ezert nem is emelhetik fel a hangjukat.
  • narumon
    #11
    Nos akik itt folyamatosan sírnak a kínai munkások miatt, azok mit fognak mondani amikor a foxconn elküld mondjuk 150.000 embert mert nincs szükség többé a munkájukra. Akkor lehet, hogy a most ott dolgozók is visszasírják ezeket az időket.

    Nem tudom merre halad a világ de egyre nagyobb szarban vagyunk az biztos. Szerintem ennek háború lesz a vége, az ilyen inflekciós pontokban ez szokott bekövetkezni.
  • Szefmester
    #10
    Valóban.. el lehet sétálni, senki se kényszerít hogy dolgozz.. arra sem kényszerítenek hogy egyél.. arra sem hogy baromságok benyögésére használd a netet. Ha te most elmész a melóhelyedről hogy csúnyán nézett rád a főnök akkor az a te dolgod. De mi történik ha mindenki ezt csinálná? Marha sok munkanélkülit, így az adók az egekbe szöknének vagy megugrana az éhenhalók száma.
    Az oké hogy állj ki magadért, de ha a főnök kirúg mert pöcs vagy szerinte és nem találsz mást akkor megdöglesz. Ők pedig nem poénból dolgoznak olyan körülmények között elhiheted.

    Van egy olyan tippem hogy neked mindent a segged alá toltak és kinevelték benned ezt a fene nagy önérzetet az eddig leélt (jóindulatúan) 20 éved alatt...
  • Alfa Of NS
    #9
    Hát a feudalizmusnak is vége volt, vége lesz a kapitalizmusnak is.

    Egymillió robot estén azért a fejlesztési költségek eléggé szétoszlanak, sokat lehet spórolni ezen.
  • bm823
    #8
    Az még odébb van, hogy a tudósokat, kutatókat nyugdíjazzuk.
    A szórakoztatóipar se fog hipp-hopp eltűnni.
  • szekelyijasz
    #7
    A technológia fejlődésével ez az irány elkerülhetetlen. A gond csak az, hogy végül olyan mértékű munkanélküliséghez vezet, ami miatt végül senki nem fogja tudni megvenni a robotokkal előállított termékeket. Már persze ha nem töröljük el a jelenlegi (ettől függetlenül is fenntarthatatlan) gazdasági és társadalmi berendezkedésünket.
  • EmpZoooli
    #6
    ...aztán a kreatívot is...