24109
sybbf8.jpg
Hivatalos oldal :: Hivatalos facebook :: elderscrolls.hu :: Tamriel Történelmi Tudástár :: Magyar guildek @ ES HQ
TÖRLÉSRE KERÜLŐ HSZ-EK: TROLL, OFF, SPAM, FLOOD, SZEMÉLYESKEDÉS, KÖZÖSSÉGBOMLASZTÓ VISELKEDÉS

MAGYAR SZÖVETSÉG

ELDER SCROLLS ÚTMUTATÓ

  • Plata
    #23909
    Sosem vettem ládát így nem nagyon ismerem őket.
    Tudom hogy a ládázás nagyon csábító dolog,Star trek online-ban rengeteget ládáztam,régen sokat farmoltam a pénzt,jó pár miliárdot csináltam,az árából kulcsot vettem és nyitogattam mert a szenvedélyem volt.De már sok éve felhagytam vele,azért is nem szoktam pénzt farmolni STO-ban mert tudom hogy akkor megint kezdeném.
    Pedig ma már 50 karival sokkal többet tudnék keresni,régen 20 karival toltam a doff bizniszt.Meg a promós ládákkal kereskedem.
    De egy dolgot meg tanultam STO-ban,olyan lökött fazon mint amilyen én vagyok ne nyitogasson,mert ha esik is ládából hajó,jó eséllyel meg tartom és nem keresek semmit. XD
    Plusz amikor én ládáztam a hajók ára még kicsi volt,egyszer össze szedtem másfél milliárdot mert tudtam hogy jön a Tarantula promós hajó,a leakelt képeken bele szerettem,azt hittem drága lesz.Fél évig vártam rá mire ki jött,valami 450 misi volt az ára,pedig promós,végül a másfél milliárdból vettem Tarantulát,Paradoxot-ot meg sok marhaságot.Mert két promós hajó nem volt egy milliárd együtt,pénzt költeni meg rohadt jól tudok.ma már másfé milliárd egy promós hajó kezdő ára.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.02.09. 16:18:37
  • PiszkosFred
    #23908
    Ezek hagyományos eurós crown ládák, mindig tartalmaznak legalább egy maradandó cuccot, de a hátasok így is nagyon ritkák, mázlid volt :) (mintha kiesett volna a phoenix ládából az epic token odaát).

    A héten lesz még doboz, talán egy hagyományos láda és a többi már viszont a tescos változat lesz ("preview crate"), az már csak bemutató jelleggel tartalmaz pár dolgot.
  • Plata
    #23907
    Rendben ha hazérek csinálok képet.
    Köszi.
    Nem gondoltam volna hogy ingyen kapot dobozban ilyen is van,azt hittem csak pia lesz meg xp scroll.
    Meg az a mimic stone vagy mi a rosseb.
  • PiszkosFred
    #23906
    grat!

    Ha kepet mutatsz, akkor talan potnosabban tudok segiteni, de addig is a Settingsben kapcsold ki az Accessibility optionst, ha be van kapcsolva, az szokott elso telepites utan gondot okozni.
  • Plata
    #23905
    Valamit sikerült jól eltolnom a játékban.
    Másik gépre is felraktam a játékot hogy délelőtt ha nem vagyok otthon betudjak lépni a napi vacakért,mert ilyen türelmetlen vagyok. :D
    Sikerült is tegnap előtt felrakni,de az addonok felrakása után feljött valami ablak amit kapásból lenyomtam,mert ideges voltam.
    Viszont sikerült elcsesznem a beállításaimat rendesen.Még a kurzorom is valami FPS kurzor szerű lett.
    Az egyik karimnál látszik minden buff és debuff de másiknál meg nem.
    Viszont ma reggel kaptam egy pacit.


    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.02.09. 12:08:14
  • Plata
    #23904
    Így már világos,azt hittem csak valami dili hogy virágszedésnél kapok egy lila lead-et.
  • Plata
    #23903
    Igen ez van fent.
  • PiszkosFred
    #23902
    Egy ido utan mindenhonnan fog. Direkt van igy, hogy ha kincskeresessel akarsz foglalkozni, akkor akozben is szabadon tehess barmit, ne legyel korlatozva csak egy tevekenysegre, mert onnan jon a lead. Bar igy is lesz olyan, foleg lego es mythic leadek, amelyeket csak egy bizonyos teruleten csak egy bizonyos boss dobhat, vagy egy bizonyos fajta ladabol eshet, vagy a Harpooners Kilt eseteben (amit szinten erdemes kiasni majd egyszer) pl csak Shadowfenben szedett viragokbol eshet az egyik darabhoz vezeto nyom, ami miatt anno moccanni sem lehetett a zonaban.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.02.06. 09:26:38
  • PiszkosFred
    #23901
    Ezt hasznalod? Ebben benne van az osszes zona (alapjatek, dlc, a Necrom chapterig bezarolag). Azert nem frissult tavaly nyar ota, mert azota nem jott uj terulet, most marciusban is dungeon dlc jon, igy a nyari Gold Road kiegeszitoig nem sok melo van vele.
  • Plata
    #23900
    Már nem csak lopás közben esik antiquity lead,de még virágszedés közben is. :D
    Ami azért kicsit már fura.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.02.06. 09:11:24
  • Plata
    #23899
    Köszi a tippet,tényleg jobb lett.
  • Plata
    #23898
    Tegnpa megint végeztem egy zóna kristálytalanításával,így tudtam egy két pontot tenni ezekre a skillekre.
    Egyébként egész szép pénzt kerestem a kék és zöld kiásott cuccokból,a kék darabja egy ezres.
    Kár hogy a skyshard addon nincs frissítve,jó pár zónát nem mutat.
  • Plata
    #23897
    Ez az eddigi legjobb loot.
  • Plata
    #23896
    Köszönöm.
    Így már világos.
    Sajnos nekem csak a provisionnál vannak skillek rakva,a többi profot eddig nagy ívben hanyagoltam,a lopásra és főzésre nyomtam sok skillt.
  • PiszkosFred
    #23895
    Nyersanyagok finomitasaval, vagyis clothingnal rostok es borok, kovacsnal ercek es famuvesnel meg fadarabok feldolgozasaval (Refine), ekkor 10 darab nyersanyag at lesz alakitva 8-10 darab olyan alkotoelemme, amivel mar tudsz gyartani. Na de a folyamat soran keletkezik mellektermek, ezek az upgrade cuccok. Minden szakmai skill kozott van egy passziv, ami ezt nagyban megnoveli, igy erdemes elobb a passzivot maximumra nyomni es utana elkezdeni szakmankent a "raw materialt" atalakitani.
  • PiszkosFred
    #23894
    Companional is az a szitu, mint a jatekosnal, bar van egy alap osztalya mindegyiknek, de ha adsz egy resto staffot a kezebe, akkor kivalo healer lesz mindegyik.
  • ntex
    #23893
    Fogalmam sincs mit akarok használni, azt se tudom mik a lehetőségek, utána kell még ennek is néznem. Most jöttem rá hogy lehet companionom is, van elvileg healer is közöttük, azt is ki akarom majd questelni, legalább valamennyit könnyítene a bossfightokon.
  • Plata
    #23892
    Köszönöm a választ mind kettőtöknek.
    Ilyen upgrade cuccokat honnan érdemes farmolni?
    Szoktam szétszedni itemeket amit mászkálás dungeon közben kapok.
    Néha ad egy két upgrade cuccost.
  • PiszkosFred
    #23891
    Egyelore kezdd el osszeszedni a monster szetteket meg a dungeon szetteket, amiket akarsz hasznalni :)
  • PiszkosFred
    #23890
    Lasd hitman valasza, vagyis mindig feheret gyartasz, csak azt tudod felhuzni elobb zoldre, kekre, aztan lila es narancs. Narancsra csak a vegleges cuccokat erdemes, addig eleg a lila.

    Ami kulonbozik, hogy az elozo "upgrade" lepes a reconstruct cuccoknal kimarad, ott egybol ujragyarthatsz valamit barmilyen minosegben, igaz a felhasznalt nyersanyagok szama nem valtozik.
  • ntex
    #23889
    Most hogy meglett a CP160 mit érdemes csinálni? Haladjak tovább a zónákkal? Kéne még pár skill pont is a mostani buildemhez, azon gondolkodtam elkezdek végigszaladgálni a területeken és kiszedem őket. A build amúgy elég zongorázós, állandóan váltogatni kell a két fegyver között buffolni, meg felrakni a dotokat, nem igazán áll ez így egyelőre kézre és állandóan kimarad valami a rotából, folyamatosan figyelni kell a timereket, plusz közben folyton álljak ki a world bossok szarjaiból, wowban sem annyira szerettem már ezt :D... A buildban van egy kezdő legendary gear amit elvileg le lehet craftolni, ezekhez sok cucc kell?
  • hitman1028
    #23888
    upgradelni kell
  • Plata
    #23887
    Volna még egy idióta kérdésem.
    Hogyan kraftolsz lila itemeket,én még nagyon az elején járok a kraftolásnak és még mindig kínai.
    De max szürke itemet tudok gyártani.
    Igazából eddig csak a kaja gyártás érdekelt és azzal foglalkoztam,abban tudom hogy lesz lila vagy kék item,lila vagy kék receptből. :D
  • PiszkosFred
    #23886
    Az (meg a tobbi par szaz) kereskedo allando, a fejlesztok raktak oda, a guildek csak egy hetig berlik fel/ki egy vak licit soran. Aki az adott heten a legtobbet ajanlja a kereskedoert, annak arul egy hetig. Nem tudunk rajta valtoztatni semmit. Mult heten masik kereskedot nyertuk meg, most ezt, nehez megtartani, de igyekszunk :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.02.04. 20:59:47
  • ntex
    #23885
    Hogyhogy nem használsz PerfectPixel meg Auto Category - Revised addonokat? Előbbitől nagyobbak, sokkal áttekinthetőbbek lesznek a menük, utóbbi meg kategorizálja a cuccokat az inventorydba, könnyebben megtalálsz dolgokat, főleg ha sok minden van benne. Sztem hasznosak, próbáld ki őket.
  • Plata
    #23884
    Nah erre nem gondoltam,azt hittem már a szettből is lehet kettőt felrakni mint fegyverből.
    Felfedeztem clockwork city-t,erre pont a guild kereskedőbe botlottam bele elsőnek. :D
    Pusztán kíváncsiságból kérdezem.
    A guild trader nevét random adja a játék vagy a guild vezető adja neki?
    Plusz az hogy ember vagy elf vagy egyéb féleség legyen azt be lehet állítani vagy random adja,
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.02.04. 20:42:33
  • PiszkosFred
    #23883
    Par ezert aranyert eladhato az a terkep, de inkabb asd ki magadnak, hatha esik valami jo belole, ha mas nem egy aniq. lead.
  • PiszkosFred
    #23882
    Hat, egy szett
    - vagy 5 darabol all (gyartott es dungeonbol szedettek)
    - vagy 2 darabbol (monster szettek, vallas es fejes, a fejes a veteran dungeonok bossaibol esik, a vallas az undaunted kulcsokkal nyithato a fovarosok melletti taborban)
    - vagy 1 darabos (mythic (narancs) szettek)

    Mivel a karakteren van 7 darab pancel, 3 gyuru, meg egy vagy ket fegyver (a ketkezes fegyverek 2 darabnak szamitanak), igy van 12 helyed a szetteknek. Vallast es fejest a monster szettekre erdemes meghagyni, a tobbi 10 helyre meg ki lehet kombinalni 2x5 teljes szettet es annak bonuszat.

    Minden szettbol van minden felszereles, sot, a jatek "minositett" loottal dolgozik, vagyis ha egy X szettbol kiesett a gatya, akkor egy ideig nem fog az esni megint, hanem olyan fog esni, ami nincs meg meg.
  • Plata
    #23881
    Köszönöm még egyszer,de hogy hogy lehet töb szettet viselni?Ez nekem megint új.
    Egyébként az előbb pecáztam daggerfall-ban míg vártam random dungeonra,erre nem tudom hogyan de kiugrott a vízből egy világítő zöld páncélos játékos.
    Hogy az öreganyámba került az oda csak úgy.
    Random dungeonban ládában találtam egy kincsestérképet.

    Azt hittem mivel kék talán értékes,de az addon szerint nem sokat ér.

    Egyébként a posta megint hülyéskedik.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.02.04. 19:58:09
  • PiszkosFred
    #23880
    A vilagon semmi extra, annyi josagot adtal mar az STO-ban, hogy ideje volt valami apro reszt torleszteni. Azert kuldtem mindenbol, hogy tudd kombinalni, ha esetleg esik mas szett is (osszesen 1 monster es 2 sima szettet viselhetsz), a hunding stamina dpsnek jo kis kezdo kiegeszito szett.
  • Plata
    #23879
    Köszönöm szépen a szettet.
    Nem is gondoltam hogy egy szettben lehet minden,azt gondoltam max ruha van,de hogy van bene fegyver is meg ékszerek az meglepett.
    Mi kellett az elkészítéséhez?
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.02.04. 18:58:30
  • ntex
    #23878
    Így már teljesen világos. Köszi :)
  • PiszkosFred
    #23877
    Nem. Csak ha vasarolni akarsz.
    Ha eladni akarsz, akkor barmelyik bankos npc-t hasznalhatod.

    Szovetsegnek van egy kereskedoje, te is ki akarod hasznalni es eladnal par dolgot. Mivel tag vagy, keresel eg ybanker ncpt es ott berakod eladasra a cuccodat.
    Jon egy random norveg jatekos, o csak akkor lathatja, hogy mit kinalsz eladasra, ha elmegy CC-be a trader npchez (vagy ha bevesszuk a guildbe, de ez utobbit most engedjuk el a pelda miatt).

    A guildben max 500 ember lehet, igy max 500 embernek tudsz arulni trader npc nelkul.
    Trader NPC-s guildben tobb szazezer jatekos megnezheti a kinalatot es vasarolhat toled.
  • ntex
    #23876
    Tehát akkor mindenképp el kell menni az NPC-hez, ha azt szeretném hogy az egész szerver lássa a portékámat. Köszi.
  • PiszkosFred
    #23875
    Alap esetben, amikor nincs az adott hetre felberelt Trader npc, akkor csak az adott guild tagjai erhetik el a kinalatot es csak ok tudnak vasarolni.

    Ha van Trader npc (mint pl a heten a MSZ-ben), akkor barki, az eu megaszerveren jatszo osszes jatekos lathatja a kinalatot es vasarolhat belole, csak el kell menni az npchez. Mivel PC-n a kinalat elerheto a weben is, igy van aki mar eleve celiranyosan megy egy trader npchez, nem csak nezelodni.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.02.04. 13:50:51
  • ntex
    #23874
    Körbenézek majd. Lenne még egy kérdésem most. Ha valamit posztolok a banknál a guild trader listára, azt csak a guild tagok tudják megvenni, vagy a mi guild vendorunktól a random emberek is? Ha jól olvastam guild infot akkor Clockwork Cityben van a Magyar Szövetség guild vendora, ott is listázódnak az itemek amiket kirakunk a banknál?
  • PiszkosFred
    #23873
    Siman vedd meg guild kereskedoktol par ezer aranyert!
  • ntex
    #23872
    Közben utánajártam, és látom hogy ezeket a traiteket tényleg nem dobálja random a játék és csak adott helyeken / helyekről lehet beszerezni őket :\ Ezek szerint nem úszom meg a PVP-t, mert jól látom hogy valamelyikhez az kell?
  • ntex
    #23871
    Nyakláncokhoz meg gyűrűkhöz a traiteket nem adja random a játék? Megvan a három alap mindkettőhöz (magicka, stamina, hp), de a többi az istenért nem akar jönni... Nem tudom így researchelni őket :\
  • Plata
    #23870
    Tegnap azt terveztem hogy folytatom a kristályvadászatot meg az áskálódást.
    De elmentem a napi random dungeonra és tök érdekes dungeonba rakott.
    Gondolom valami olyan volt ami dlc-s dungi volt és az eddig nem volt meg.
    De ESO+-al már be rakott oda is,végül annyi random dungit mentem hogy majdnem két óra lett. :D
    Kaptam is pár új achit.
    Végül nem lett semmi a kristályvadászatból.