24405
sybbf8.jpg
Hivatalos oldal :: Hivatalos facebook :: elderscrolls.hu :: Tamriel Történelmi Tudástár :: Magyar guildek @ ES HQ
TÖRLÉSRE KERÜLŐ HSZ-EK: TROLL, OFF, SPAM, FLOOD, SZEMÉLYESKEDÉS, KÖZÖSSÉGBOMLASZTÓ VISELKEDÉS

MAGYAR SZÖVETSÉG

ELDER SCROLLS ÚTMUTATÓ

  • Irgum76
    #24285
    ez
  • Irgum76
    #24284
    ha herbálozol ne dobd el a kukacot!

    nagyon jó pia főzhető belőle szinte ingyen
  • PiszkosFred
    #24283
    hat harvest es mozgasi speed bonusz, stamina, meg a zold csillagjegyben minden, ami extra aranyat, cuccot, stb. ad ladabol, lelohelybol
  • Plata
    #24282
    Köszi a tippeket kipróbálom.
    Champions pont elköltésre adnál tanácsot egy farmer karinak?
  • PiszkosFred
    #24281
    Build: ne kolts ra egybol, csak probald ki valami limlom cuccal, hogy bejon e a stilus, a harc, a skillek, stb.. Ha igen, akkor mar kolthetsz es/vagy megszerezheted a cuccot, amit ajanlanak.

    ESO Fashion weboldalan mindent megtalalsz, amit Irgum linkelt az elozo hszben.

    Emellett menj a Collections menube, Outfit Style pontba, ott X-eld be a "show locked" stilusokat (hogy mutassa azokat is, amelyeket nem szereztel meg egyelore) es csak E betut kell nyomnod (vagy ami az "use"-ra van alltiva) es mar meg is tudod nezni, hogy mi hogy nez ki es esetleg hol szerezheto meg. Ennel nem kell jobb, ami a jatekban elerheto, azt ott megtalalod, csak gyozd vegignezni :)

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.04.09. 21:45:55
  • Irgum76
    #24280
    itt nézd meg hátha segít
  • Plata
    #24279
    Még volna egy kérdésem,ami eszembe jutott ma,nem tudsz olyan oldalt ahol rendesen meg lehetne nézni a játékban található ruhák kinézetét?
    Játékban elég körülményes megnézni.
    Szeretnék a wood elf macibűvölő karimnak valami dögös cuccot.
    Plusz azt is akartam kérdezni,hogy két kezes kardot lóbáló maci pajtival rendelkező staminás karinak szerintemd miylen szettet kellene ki szedni?
    Wood elf warden,eredetileg úgy terveztem két bicskát használ,de a kétkezes kard jobban be jön,vagyis igazból amíg nagyon kicsi volt akkor volt két tőrje.
    Szerinted vegyek neki olyat amit a build ír?
    Link.
    Plusz ha tudnál mondani egy szíp kinézetű ruha összeállítást,azt is kifarmolnám neki dungeonból vagy küldiből vagy ahonnan esik.
    Igazán egyszerűsíthetnék a ruha collekciót.Plusz az is vacak hogy ha valakin látok klassz ruhát,nem tudom megnézni egyszerűen mi van rajta,mert nincs a menüben olyan hogy megnézzem a ruháját és a transmogját.
    Vagy nem jöttem rá hogy hol van. :D
  • Plata
    #24278
    Köszi,megfogom nézni.
    De nem tudom mikor,ma később végeztem és még ma kedd is van,Sw ToR-ban a heti season küldiket le kell tolnom.
    Még STO is utána tudok valamikor felmenni.
  • Irgum76
    #24277
    a Medusát nem sikerült összeszedni viszont beújítottam egy ilyen 5 részes lila szettet árusoktól kb 90 ezerből a nyaklánc volt drága 40k de azt nem találtam máshol se gyűrűt olcsóbban :
    Order's Wrath Set
    45% esély kritálra és +16% kritikál sebzésre
    nagyon menőn is néz ki
    viszont egy boss fightnál lehet hamar kifullad
    max stamina: 23K stamina regen: 1600

    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2024.04.09. 16:52:18
  • PiszkosFred
    #24276
    Glenumbraban az eszaki reszen van egy kis horgaszfalu, ott van hajo ami oda megy. Vagy a kikotokben ha beszelsz a dokkmesterekkel, azok is korbe tudnak vinni Tamrielben. Vagy, ha latod, hogy a guildbol valaki az adott zonaban van, akkor jobb klikk rajta es "travel to player" es mar oda is ugrottal (ez a leggyorsabb). Addonrol nem tudok sajnos, biztos van, de sosem kerestem ilyesmit.
  • Plata
    #24275
    Talán az egyik új lib addontól van.
    Kincsestérkéhez le kellett szedni pár újat.
    Tudsz olyan addont ami megmutatja hogy melyik zónába hogyan tudok eljutni?
    Kis karival végig gyalogoltam Glenumbra-t utána stormhaven-t,onnan bangkorai majd craglorn,ahol rájöttem hogy nem is kell semmi. XD
    Alik'r desert-be akarok eljutni.de úgy látom gyalog nem lehet.Felszedtem egy csomó zöldséget meg majdnem eljutottam hármas mage guild szintre a sok útba eső könyvtől,csak azt olvastam el ami utamba került.
  • PiszkosFred
    #24274
    Az szerintem vagy a harvest map vagy a Destination addon lesz, elvileg a Lost Treasure csak a kincses es crafting terkepeket mutatja.
  • Plata
    #24273
    Ez a kincses térkép addon csúcs,meg mutatja a térképen azt is hol van fű fa érc vagy egyéb gizgaz amit fel lehet szedni.
  • Plata
    #24272
    Köszi,akkor a kis wood elfel neki futok.
    Minyonnal le töltöm az addont.
  • PiszkosFred
    #24271
    Van addon, a Lost Treasure (evek ota ezt hasznalom, egyszeru es nem szemeteli tele a terkepet), azzal konnyebben megy.

    Igen, van ertelme, mert a loot a (karakter)szintedhez igazodik es olyan szettet talalsz benne, ami az adott zonaban szerezheto meg. Plusz van mellette par ertekes holmi, nyersanyag, stb. es szinte mindig (bar nincs ra garancia) van benne lead is, amire mostansag vadaszol.

    Survey mapek (fenti addon szinten mutatja a terkepen) adnak neked egymas mellett 6 darab nyersanyag lelohelyet, amelyek sokszoros nyersanyagot rejtenek / helyenkent, es meg ezek is "critelhetnek", vagyis normal esetben talalhatsz ott hat darab banyat, benne 18-20 darab ercet/fat/rostot vagy hat darab alkimia lelohelyet (szinten tobb novennyel), hat rune helyet, benne sok-sok runevel, stb. Ha critelnek, akkor dupla nyersanyag jon a lelohelybol. A hatbol altalaban az egyik szokott critelni.

    Erdemes ezeket begyujteni, a loot/nyersanyag minosegere es szintjere itt is igaz az, ami a hagyomanyos, a vilagban szetszort dolgokra, vagyis amikor van egy survey maped, akkor annak a hat darab lelohelyebol 3 darab a szakmai szintednek megfeleloen spawnol, 3 darab pedig a karakter szintednek megfeleloen. Vagyis mondjuk egy bsmith eseteben, a lvl3-as karakterrel de 10-es szakmai szinttel lesz ott 3 darab copper lelohely benne 3*18-20 copperrel meg 3 darab rubetide lelohely, benne 3*18-20 rubival.

    Vagyis lehet menedzselni, hogy az adott survey map mit adjon, max szintu nyersanyagot vagy minimum kezdo szintu nyersanyagot.

    En akkor szoktam osszeszedni, ha a heti feladatban az van, hogy gyujts ossze tobbszaz nyersanyagot, bar tudni kell rola, hogy ellentetben a wow "traveller log/battle pass" feladatai kozul a "szedj ossze X darab anyagot az adott timewalking zonabol" szemben itt hiaba lootolsz 18-20 darab ercet az adott helyrol, az csak egynek szamit, mert egy nyersanyag lelohelyet fosztottal ki. De, mivel a hat darab lelohely kozel vagy egymashoz, igy gyorsan megvan 6 darab a progresst illetoen.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.04.09. 09:44:49
  • Plata
    #24270
    Fred érdekelne a véleményed,tegnap láttam hogy 25%-osan le van árazva az any alliance vagy mi a szösz csomag és megvettem.
    Kaptam hozzá egy rahedli kincsestérképet ami bound.

    Ahogy elnézem nem egyszerű megtalálni őket,az egyetlen amit felismertem az auridon térképe,meg is szereztem,mert a városban volt közel a gyorsutazási ponthoz.
    Van értelme neki állni és megkeresni őket?
    Másik dolog,hogy van már 40 valamennyi survey térképem,mindegy hogy melyik karakterrel keresem meg őket?
    Gondoltam a kis wood elfel elszórakozom vele,de nem tudom hogy esetleg mivel neki kicsik a skiljei talán vacakabb jutalmat ad,még csak pár napos kari,csak az xp bónusz miatt ekkora.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.04.09. 08:29:52
  • PiszkosFred
    #24269
    Elofizetokent vegyel mindegyikbol 1000-et es egy ideig elleszel vele :)
  • Plata
    #24268
    Ó hogy a rusnya magdira essen rá egy meteorit. XD
    Köszi az infót,nem is gondoltam hogy megnézzem.
    Tök dinnye voltam és azt hittem nekem kell megszerezni.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.04.08. 08:33:12
  • PiszkosFred
    #24267
    Az alap 10 stilushoz koveket lehet venni a varosokban a munkapadok melletti npctol.
  • Plata
    #24266
    Nekem mindegyik karinál kiírja ezt az enligtenment dolgot amikor belogolok.
    Sajnos tegnap kifogytam a style vackokból,ma este farmolnom kell,nem tudok kraftolni.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.04.08. 07:53:31
  • Plata
    #24265
    Csak nekem lett rém fura a fórum?
    Frissítéstől megjavult,a régi vacak újra. :D
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.04.08. 07:51:44
  • Plata
    #24264
    Xp attól is függ mennyit öltök instában,most voltam egy igazán nagyon tré dungeonban,fél szint sem jött össze,mert mentek mint az ökrök csak bosst ölték.
    Viszont az egyik bossból jött motif.
  • Irgum76
    #24263
    oké, köszönöm
    így már akkor érthető
  • PiszkosFred
    #24262
    Mert a napi rested bonusz (Enlightenment) account szintu, igy lehet, hogy az elso karakterrel meg volt belole, a masodiknal meg mar elfogyott. Ez az Enlightenment naponta fix menyiseggel no (400k/nap), ha aktivan jatszol, akkor csak keves gyulik ossze masnapra (az a 400k is hamar elfogy), ellentetben azokkal, akik mondjuk 5-6 napot is kihagynak (nekik 6x400-as "extra bonusz xp" - max 12 napig nohet) - ezert is van ez bevezetve, hogy picit konnyebben utolerjek a hetvegi jatekosok a rendszeresen jatszokat.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.04.07. 23:21:01
  • Irgum76
    #24261
    oké, köszi
    csak az egyikkel jött 2-3 champion pont a másiknál meg egy sem ezért voltam bizonytalan
  • Plata
    #24260
    Mindegyiknél látszik a napi elsőnél.
    Ha megnézed a napi eslő dungi minden karival többet ad.
  • Irgum76
    #24259
    persze az oké
    de a random dungeon után jár rengeteg Xp egy nap egyszer
    azt nem tudom, hogy ez csak egy karakterre vonatkozik vagy az összes megcsinálhatja bónusz Xp-ért
  • Plata
    #24258
    Mindenen dupla xp van,random dungi,küldetés,satubbi.
  • Irgum76
    #24257
    visszahoztam a nyugdíjazott rablólovagomat a kraftolásból aktív státuszba
    kétkezes kardozós nagyot üt de lassan, lehet ezt champion pontokkal gyorsítani?
    mintha láttam volna, hogy van ilyen harc közbeni sebesség boost de most per pill nem találom és egyáltalán arra van, hogy gyorsítsa a támadást?
    és googli sem a barátom mert csak harcon kívülire ad tippeket
    és azt sem sikerült megállapítanom, hogy most megkapja-e random dungeon után az Xp-t vagy sem mint második versenyző az adott napon
    de mondjuk nem úgy tűnt
  • Plata
    #24256
    Igen,már kezdem átlátni valamennyire.
    De mondok érdekes dolgot,STO-ban olyan anomáliára futottam.
    Craftoltam kiskaridnak cuccokat, 100% VR esélynél rare lett. :O
    Meg ha már ott vagyok poénból be toltam 3 spéci konzolt,47% esélyre Ur lett mind.
    Az hogy 100%-ra kék lett,no comment. :D

    ESO-ban még nagyon sok traitet kell begyűjtenem.Eddig ezt teljesen hanyagoltam.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.04.07. 20:05:31
  • PiszkosFred
    #24255
    Kezdesz belejonni :) Craftnal tenyleg figyelni kell, mert annyi hulyeseget be lehet (/es kell) allitani kozben, hogy eleg par figyelmetlen mozdulat es kezdheted elolrol, a nyersanyag meg nem jon vissza.

    Jovo hetvegen nagytakaritast tartok, mert kezdek kifogyni a helyekbol, kuldok par regi eventes style paget, amelyeket mar nem lehet megszerezni, de jol neznek ki. Sose dobom ki oket, mert egyszer jo lesz valamire :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.04.07. 19:40:58
  • Plata
    #24254
    Képzeld tegnap a klánházban lévő transzmutyi állomásnál kraftoltam két szettet,vagyis másfelet,pontosabban egy egész szettet,egy majdnem egész szettet,mert rájöttem a sapka nincs meg és az egyik gatyából kettőt. :D
    Találtam a karimnál egy rakás instant research scrollt,skillpontból kifejlesztettem neki hogy 3 tailoring research menjen egyszerre,megcsináltam egy zóna sztoriját így tele voltam vackokkal,bár nem volt nagy mázlim,csupa training traitet tanultam :D
    Szóval a transzmutkó állomáshoz elmentem és gyártottam egy dungeon szettet,csak mikor végeztem rájöttem hogy szokás szerint megint elkúrtam a dolgot mert nem figyeltem,a sapka nincs meg,így neki álltam és készítettem egy másik staminás dungeon szettet amiből megvan minden,ruhára volt is anyagom,de a gyűrűnél megint elfigyelmetlenkedtem a dolgot így két nyakláncot és egy gyűrűt készítettem,na persze második gyűrűre pont nem volt anyagom,így jól le marháztam magam. XD
    De haladás,vagy 1500 transzizé kristályt elhasználtam.Végre.Lett egy rakás helyem a táskámban.A szettet az imperial templomos marcsának készítettem,már 44-es szintű.
    Tegnap csináltam neki egy rózsákkal díszített két kezes halbelezőt.
    Az egyik klántag kérdezte küldizés közben hogy kéri-e valaki ingyen a rózsás kard motifot,úgy gondoltam az jól mutatna a templomos karinak így elkértem és csináltam is neki 44-es lila kardot,szíp lett.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.04.07. 17:31:26
  • PiszkosFred
    #24253
    Belkarth, Vivec, Mournhold mellett igen, Elder Root az egyik legdragabb hely.
  • Irgum76
    #24252
    de talán az a legismertebb piactér
  • Plata
    #24251
    Elden root-ot nem szeretem,nekem is mindig oda kell menni ha valami hülyeséget kell intéznem,vagy auridonban,de én daggerfallban szeretek dekkolni.
  • Irgum76
    #24250
    hát azt posztolták a hírekhez, hogy valami testvér guilddal összeolvadnak és ott lehet folytatni ha valaki nagyon akarja
    de ez a guild befuccsolt pedig beleadták szívüket-lelküket
    de tényleg menő volt volt 500 tag, egy kastély klubháznak, árus valahol
    mindegy felvettek egy olyanba ahol Elden Root-ban van az árusuk szóval végül is jól jártam csak macerás volt a logisztika
  • ntex
    #24249
    Ez érdekes. Nem tudom milyen régi lehetett az a guild, elképzelhető hogy a tulaj megunta, bár akkor is simán lepasszolhatta volna másnak. Amit inkább el tudok képzelni, hogy volt bent egy csomó arany meg egyéb értékes cuccok amit az idők folyamán bepakolgattak az emberek, és így most a guild tulajdonosa hirtelen úgy gondolta hogy kisajátítja és szépen lehúzott mindenkit.
  • Irgum76
    #24248
    ja esetleg nézzem meg, csesszem meg :)

    válasz
  • Irgum76
    #24247
    ja ilyen random meghívások viccesek tudnak lenni főleg úgy az 500. után :D
  • Plata
    #24246
    Sosem találkoztam még ilyennel.
    Egyrészt évekig úgy játszottam hogy nem is voltam guildban.
    Csak most év eleje óta vagyok tag,mert Fred meghívott,meg véletéen beléptem valami trade guildbe is,sőt egyszer mikor jelentkeztem random instára azt hittem insta hív be és elfogadtam valami guild meghívást. :D