The Elder Scrolls Online

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Pluskast
#5184
Értem. Köszi az infót! Ha már átjön a TES hangulata az nekem épp elég. Rengeteget játszottam vele és nekem a lényeg az, hogy a lehetõ legkevésbé térjen el ettõl az egész világtól. Ha ez megvan akkor nálam garantált a sikere 😊

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

#5183
Ezek szerint nem vagyok egyedül a világon ezzel.😊 Szerintem az összes TES játékban ugyanilyen "kalimpálás" a harc. Ez az ami pl. engem visszatart az ESO-tól, pedig végre egy normálisnak kinézõ MMO ami nem vicces, rajzfilmes, a kötelezõ aranyos fajjal, és ilyesmikkel.
#5182
tényleg jobb lenne küldizni és közben aggódni mikor csap le lesbõl egy lopakodó íjjász! meg ha el is cseszi negye d órára a questelést az izgalom miatt jobb az adrenalin termelés😊

ui: csak a high lvl vs low level gank akaszt ki😛

j0nNyKa
#5181
megtörténhet, bár -magamhoz képest fõleg- nagypapásra tervezem a TESO-t 😊
zegzug bejárósan, küldetés olvasósan

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

#5180
zergfeast?😛

#5179
<#eljen>

yeah me too😛😊

PiszkosFred
#5178
Lesz rá lehetõséged egy Cyrodiil méretû zónában, csak egyeztessetek hadjáratokat.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5177
Pedig jobb' szerettem volna pusztán versenyszellembõl Marcus Susarc meg Jonatán hátába vágni a szekercét, mint mobokba. 😉

#5176
Ó, ráérek, estig munka van, a híreknek csak örülök, ha vannak. 😊

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5175
Köszi.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5174
kedden ment,de valóban este akkor még van reményhal😛😊

PiszkosFred
#5173
Magyar idõ szerint 19:55-kor, azért is bátorkodtam jelezni, hogy várjunk még pár órát, mert ki tudja...

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

PiszkosFred
#5172
Január 7. volt
http://elderscrollsonline.com/en/news/post/2014/01/07/new-beta-invites--january-7th

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5171
Múltkor nem szerdán mentek a mailek? Vagy már keverem a napokat? 😊

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

PiszkosFred
#5170
Sanszos, hja, de várjunk még ezzel, amcsik még csak most ébrednek a keleti parton, és kedd délutánként szokták bejelenteni.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5169
a hétre megint buktuk a bétát:_S már csak 9 hétvége van!! nagyon bátrak😛

PiszkosFred
#5168
Ez elsõsorban egy online rpg lesz, egy önálló TES rész, 120-140 singleplay, es 2x140 óra coop/single játékkal, természetesen kiegészítve mmo fícsörökkel. Ez az alapfelállás. Na most 2001 óta a TES elsõsorban konzolra érkezik, ott termel iszonyatos pénzeket, oda lett fejlesztve és a PC "csak" az átirat, kiegészítve a TESCS-vel. Az ESO ebbõl a szempontból egy cseppet sem lóg ki a sorból, ugyanolyan, mint egy online Skyrim/Oblivion, természetesen érezetõ sp vs multi eltérésekkel. Nem egyszerûbb mint a Skyrim, sõt, mmo jellege miatt szerintem összetettebb a rendszere, crafting, progress, küldetések, stb.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

TDC Geronimo
#5167
Emiatt nem kell aggódni az a lényeg.

Xbox Live : xX I Gero I Xx PSN : HU : oO_Gero_Oo Nintendo ID : xX_Gero_Xx

#5166
Halvány lila segédfingom sincs, éppen ezért tettem fel a lenti kérdést...

#5165
Relatív, mint minden. Nekünk nem volt gondunk vele, nektek igen, ilyen ez. 😊

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

TDC Geronimo
#5164
Igaza van ebben. ESOból amit láttam combatot hát az hogy is mondjam... olyan semmilyen volt.

Xbox Live : xX I Gero I Xx PSN : HU : oO_Gero_Oo Nintendo ID : xX_Gero_Xx

TDC Geronimo
#5163
Konzolon szerinted nem lehet csinálni masszív többjátékos játékot meg komplex rendszert? Itt most az új gépekrõl beszélünk.

Xbox Live : xX I Gero I Xx PSN : HU : oO_Gero_Oo Nintendo ID : xX_Gero_Xx

#5162
A GW2-vel és a bétával is játszottam, semmi különbség nem volt, puffannak a nyílvesszõk, klántárs szerint "beakad" halálos csapásnál a penge... Ha megvan a hanghatás és a megfelelõ animáció, ugyanolyan szerintem.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5161
ha kipróbálod megérted

#5160
Volt saját különbejáratú force feedbacked,vagy mi? <#idiota>

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5159
És ez nem fogja a tisztelt játékprogram masszívan többjátékos hálózati létét, komplexitását, kompetitív részének esetleges kibontakozását, fejlesztési lehetõségeit veszélyeztetni, korlátozni?

Jeffjohnson
#5158
Gondolom a kontroller vs. egér csatát nem akarják meglépni de legalább több irányból jön nekik a pénz, ami azért nem rossz. Arra azért kíváncsi vagyok melyik platformra adnak el többet.

PiszkosFred
#5157
Külön lesz mindenki, xbo, ps4 és pc/mac. Sajnos.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5156
hangulat király! én a kombattal nem vagyok kibékûlve....olyan súlytalan, szó szerint is😛 GW2-ben mikor nyomtam egy bull rush-t éreztem a powert és az erõt ahogy nekiütköztél az ellenfélnek a fegyver suhintásokról és kombókról nem is beszélve itt ez olyan semmilyen...mintha egy krepp papír rollnival ütlegelnék egy szivacspárnát:S ez nagyon nem tetszik és nem is igazán elég így 2014 ben.....spellek is ugyanez nem érzem az erõt pl mikor becsapódik egy tûzlabda stb.
Gw2-ben szinte éreztem az egéren keresztûl,hogy belevágok az ellenfélbe és betalál a spellem...na mindegy! azért várós nagyon,de jobban is figyelhettek volna erre,mert sokat leront a kombat feelingbõl ami ez egyik fõ mozgatórugója egy ilyen játéknak! Bár már nem Gw2-zöm,de az messze felûlmúlt eddig minden kombatot

Jeffjohnson
#5155
Közös lesz a játék a konzolosokkal vagy õk más szerveren lesznek?

PiszkosFred
#5154
Mivel ez az mmo nem csak PC-n jelenik meg április 4-én, hanem júniusban xbox one és ps4-re is, így lehet, hogy a türelmi idõ és matekolás másként alakul a játékosbázist tekintve, lévén (majdnem) mindenki azt várja, hogy három hónap után bukjon be az egész projekt.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Jeffjohnson
#5153
Sajna megint lesz mire költeni a pénzt... 😊

Jeffjohnson
#5152
Éppen ezért megmondani sem lehet ez alapján, hogy mennyi a bevétel mert ki tudja mennyi plex lapul a raktárak mélyén. Valószínûleg az aktív egyedi felhasználókat nem lehet 1:1 ben átkonvertálni bevétellé. Tehát ha holnap azt mondaná a cég, hogy van 400k elõfizetõnk akkor ezzel max. a minimum bevételt tudnánk megadni és akkor még nem mondták meg, hogy ez 1hónapig volt ennyi vagy egy éven át átlagban. Ezért nem is szeretem az ilyen becsléseket.

#5151
Hogy a micsodának a konzolos micsodája?

Jeffjohnson
#5150
Igen értem, amit mondasz, hogy mindenképpen fizet valaki a játékosokért de erre mondtam az, hogy egy ember több plex-et is vehet tehát a bevételnek nincs köze a játékosszámhoz ilyen téren.

Torzonborz
#5149
Az elõbb írtam...nincs valódi ingyen játékos mert más fizeti ki helyetted tehát a 400k account az 400k fizetõs account.
Viszont ez nem azt jelent hogy 400k ember fizet rá elõ ( vagyis nem annyi a valódi játékos szám ).
Ne keverjük a kettõt.

"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/

PiszkosFred
#5148
Nem csak én játszottam vele, a fél topik is bejutott már.

Ha most én azt mondom, hogy a múlt heti 20 órám az egyik legnagyobb élmény volt amit mmo kapcsán éreztem a 2005ös wow béta óta, akkor a topiklakók egy része ugyis azt mondja, hogy "csak egy gyökér fanboj, aki hazudik, mert azért fizetik" - kaptam ilyet már. Szerintem átjön a TES hangulat, nem tudtam eldönteni néha, hogy most Skyrimt indítottam e el, vagy az ESO-t. Persze, megvannak a hibái is, de ezt le is írtam 2 héttel ezelõtt egy hosszú kommentben a béta után. Amit eddig láttam belõle (5%-át a játéknak), az alapján jó lesz. Online rpgnek mindenképpen. Hogy mennyire lesz jó mmo-nak, azt nem tudom 2 napnyi játék után.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Jeffjohnson
#5147
Ezért is mondtam azt, hogy ezt nem lehet megbecsülni ha van hivatalos info az alapján lehet konkrétumot mondani de azt mondani, hogy van 400k elõfizetõ és ezt felszorozni az elõfizetés árával értelmetlen mert honnan tudják ki az elõfizetõ. Meg, amit te is mondtál, hogy az account száma se mond sokat.

Pluskast
#5146
Egyébkén te aki már játszottál vele. Mi a véleményed, átjön a TES hangulata?

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

Torzonborz
#5145
EVEnél nem a plex a lényeg ilyen szempontból . Az accountok száma nem tükrözi a játékosok valós számát mivel rengeteg alt. account van , sõt sokan több accountot tartanak fent.

"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/

Jeffjohnson
#5144
Igen de egy ember vehet több plexet is. Tehát a játékban több pénz forog mint, amennyi játékos van illetve a plex árfolyama is változik éppen ezért nem lehet azt mondani, hogy pl: 4 ember egyenlõ 8eFT.

Torzonborz
#5143
" Eve online-ra ugyanannyi bevételt írtak mintha minden játékos aki játszik vele elõfizetõ lenne, holott azt is lehet ingyen játszani"

Ööö ez igaz is meg nem is. Ha Te játék beli pénzen veszed meg a havi díjat ( PLEX ) úgy tûnik hogy Te ingyen játszol. Pedig nem , egyszerûen csak más fizeti ki azt helyetted cserébe kap ingame pénzt.
Tehát a cégnek nincs bevétel kiesése .

"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/

PiszkosFred
#5142
Nem tudom, de megkockáztatom, senki más sem tudja. Mindenesetre az ESO-t 5 évre tervezték, a konzolos megjelenés miatt másként is alakulhat a sorsa a késõbbiekben, illetve nincs olyan basáskodó kiadó mögöttük, mint sok más mmo esetében.

Nem tervezek elõre semmivel sem, az ESO-val sem. Az biztos, hogy amíg van érdekesség és tartalom, én fizetek érte. Ha havidíjat, akkor azt, ha ennek a dupláját mtxben/f2p-ben, akkor abban, teljesen mindegy, a pénz számít a legkevésbé, csak legyen folyamatos újdonság és legyen kedvem játszani az ESO-val, ne unjam meg.

Az biztos, hogy nagyon sokan fognak menekülni a játékból az elsõ hónap után. Ezek fõleg azok az mmo játékosok lesznek, akik már most hiányolják a béták alapján a wow/swtor/gw2-ben megszokott dolgokat (már volt olyan vélemény is, hogy miért nem wow klónt csináltak ehelyett - a másik oldal meg folyamatosan ennek nevezi - erre varrj gombot), és akiknek fogalmuk sincs a TES sorozatról, annak hagyományairól és stílusjegyeirõl. Õk csalódni fognak, és csak ablakon kidobott pénz lesz számukra a dobozos/digitális ESO.

Nagyon sok buta ember a pénz függvényében itéli meg az ESO-t, pedig ezeknek az embereknek a saját életükben kellene rendet tennie elõször, és utána mmoval játszani. Ha nincs 3500 Ft-ja valakinek egy hobbira, az nem biztos, hogy a játék hibája. De az kétségtelen, hogy senki sem fog fizetni 3500 Ft-t havonta valamiért, ami szar, de ehhez elõbb látni kellene azt a valamit. Mert ha megéri, az emberek ki fogják fizetni a havidíjat érte. Ha nem, nem.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

j0nNyKa
#5141
nem tudtam cs utánzatnak nevezni, mert:
elindítottam, behisztizett, hogy csíter vagyok, kapcsoljam ki a HTGBack-et (ami a win7 alatt visszaállítja a backspace gomb funkcionalitását)
ezt megtettem, elindult, eltolta 900 pixellel mindkét monitoron az asztalt (esküszöm, sose láttam ilyet ezelõtt), majd szétfagyott
ezt repeat 2x, majd uninstall
szóval hagyjuk hogy ebbe több pénz megy be, mint sok másik játékba (akár a táblázatból)

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

PiszkosFred
#5140
Hát, a kis kínai és koreai kockáknak viszont bejön, ha ennyi pénzt képesek voltak összetalicskázni ezzel a CS utánzatnak is csak max. mosolycigi után viccbõl nevezhetõ akármivel 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Jeffjohnson
#5139
Igen, ez látszik a WoW-on is, hogy õk is erõsen mennek az mtx felé. Majd valamikor talán a F2P felé is. Kíváncsi vagyok, hogy a TESO, hogy fog teljesíteni ezen a téren és meddig lesz képes tartani az elõfizetéses modellt. Én remélem, hogy sokáig mert a F2P többe kerül ha normálisan akarod játszani. Nagyjából szerintem majd akkor lehet ezt látni ha a kezdeti hype csillapodik és kifutnak a játékkal járó elsõ hónap. Ha az után is dinamikusan növekedik a játék, akkor lehet sokáig marad az elõfizetés.

Jeffjohnson
#5138
Nemrégiben én is láttam egy ehhez hasonló listát, ahol a játékosmennyiséget és a bevételeket becsülgették meg Eve online-ra ugyanannyi bevételt írtak mintha minden játékos aki játszik vele elõfizetõ lenne, holott azt is lehet ingyen játszani. Szóval nincs sok igazságtartalmuk, hiába végzi xy cég ezeket a becsléseket hivatalos adatuk nekik sincs.

PiszkosFred
#5137
Erre akartam célozni, hogy a f2p-t ne mossuk össze a mtx rendszerrel, mert a wow es swtor esetében a táblázatban "csak" az mtx bevételek vannak feltüntetve, és nem a teljes bevétel.

A WoW itemjeirõl pedig annyit, hogy lehet, hogy csak "1-2" cucc elérhetõ - ami persze megint erõs sarkítás -, de valami iszonyat mennyiségben veszi a sok bolond a mountokat, peteket, elég csak szétnézni raidek elõtti egy órában a fõvárosok körül, vagy a "palotában". Sok kis apró dollárból összejön a szép bevétel.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Jeffjohnson
#5136
Igen, különben a wow be se kerülhetett volna a listába.

j0nNyKa
#5135
nem máshol olvastad, ott van a képen leírva 😊
de egyébként szvsz valamennyire mindenképpen bullshit az egész, ugyanis:
- NEM hiszem el hogy a lol nem vezet toronymagasan
- letöltöttem az a CrossFire nevû _állítólag elsõ helyezett_ játékot, és.. öhm, nem írom le a véleményem mert a világból is bant kapok. szóval így nem annyira.. oké a termék.

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/